Tweede Blad van m?EEXj EM TMT A AS** Bij Griep Revolutie Doen wij mee FEUILLETON Om twee milliosn m) Brieven aan Tante Jet Hoest, Keelpijn POSTER'O J[ RugpijnNieren Pillen XaJaMe Tuele* VelcüiAmen Marktberichten. Land- en tuinbouw ZATERDAG 31 JANUARI 1931 Twee en Vijftigste Jaargang No. S Het was op een Zondagavond, dat een tiental jonge kerels, waarvan sommigen blijkbaar wat diep in het glaasje gekeken hadden, met veel luidruchtigheid bijeengegroept ston den op en rond de trappen van een groot huis en dat één van hen op de bovenste trede zich gedwongen voelde hij had wellicht het meeste spraakwater gedronken de anderen toe te spreken met de woorden„Ik ga revolutie preeken 1" Nu was er revolutie in verschil lende magen en hoofden van deze brooddronken knapen, en waar schijnlijk heeft deze revolutie nog den volgenden morgen nagewerkt in den vorm van een... lastigen „kater" en we behoeven deze dronke- manslol dan ook niet heel ernstig te nemen, maar er was toch iets, waarde lezer(es), wat ons in dit kleine blijspel drama uit één bedrijf opviel en dat is dit: dat de gedachte aan, het praten en schrijven over een revolutie toch wel een beetje in de lucht schijnt te zitten. Laat ons daar eens een woordje over zeggen. VooreerstWat is eigenlijk revo lutie Het woord „revolutie' komt van het latijnsche werkwoord „revolvere" hetgeen omdraaien, omwentelen be- teekent. Een revolutie is dus een omwenteling, een omkeeren van een bestaanden toestand en wel meestal door geweld van wapenen, door de overmacht van soldaten. Zoo hebben we na den grooten Europeeschen oorlog (1914—1918) in verschillende landen (Duitschland, Rusland, enz.) revolutie gehad de bestaande regee ring werd omvergeworpen, werd verjaagd of vermoord (Rusland) en een nieuwe daarvoor in de plaats gesteld. Nu zal men vragenwaarom doet men zulk een revolutie Tja. men is met den bestaanden toestand niet tevreden, men wil een anderen heb ben. En in de plaats van zoo iets langzaam-aan te doen, langs wette- lijken weg (door middel van andere wetten), in de plaats van te trachtten de gezindheid, de opvattingen der menschen en der bestuurders te veranderen, en aldus langzamerhand den toestand, waarmee men niet tevreden is heeft men geen geduld (genoeg) en doet men het opeens, plotseling, geweldadig hetgeen meestal met veel bloedvergieten en dooden gepaard gaat, omdat natuur lijk de partij, die verjaagd moet worden zich zoolang mogelijk verzet. Het kan wel eens een onbloedig* revolutie geven (zooals b.v. door de fascisten in Italië onder Mussolini) maar heel dikwijls niet. Is nu een revolutie altijd verkeerd Kan het nu niet mogelijk zijn, dat een bestaande toestand ergens inder daad niet goed is, en dat er inder daad verandering moet .komen En dat er al reeds op zoovele verschil lende manieren, van zoovele kanten, en reeds zoo lang op verandering, op verbetering is aangedrongen, en het blijft maar uit en dat men dan zegt: „dan maar buigen of barsten, zoo niet goedschiks, dan maar kwaadschiks". Het is zeker, dat een revolutie, dus een gewelddadige omwenteling een zeer gevaarlijk middel is ter verbetering van een toestand, een middel, erger dan de kwaal. Dat het revolutiemaken zeer dikwijls wordt gedaan in een stemming van wan hoop of van haat of van opwinding, zonder de gevolgen daarvan te willen voorzien of te willen bereke nen, alleen maar met het doel„het moet anders worden als het is," en niet overwegende, of het ook beter zal worden, of het veeleer slechter zal worden door de revolutie dan het al is. En, waarde lezer(es), we gelooven, dat er op de tegenwoordige wereld velen aldus beginnen te denken. De toestanden zijn inderdaad slecht zullen hoogstwaarschijnlijk nog slechter worden men ziet nog geen uitweg, geen reddend licht in de verte een wanhoopsstemming gaat zich dan langzamerhand van velen meester maken en men denkt en zegt ,,dan maar met geweld d'r aan. Totale opruiming van de bestaande orde, van den bestaanden toestand en op de puinhoopen van het oude bouwen we een nieuwe en betere wereld op". En zoo is het gegaan Rusland (alhoewel natuurlijk maar door een zeer klein getal brutale oproermakers, vergeleken met de overige bevolking) men heeft daar alles opgeruimd en... de nieuwe en betere wereld is in wording Wat we natuurlijk hier wel beter weten. Daar behoeven we niets van te vertellen het Russische beloofde paradijs is al spoedig een hel ge worden. u Henri Busum zat daar nu in circus, gebogen, met het hoofd in de handen leunend. Een beambte raakte eindelijk den schouder aan van den zoo wonderlijk ineenge doken man en vroeg of hij zich onwel gevoelde. Met een schok richtte Henri zich op en keek als wezenloos om zich heen. Kan ik u soms met iets helpen vroeg de beambte. Nu begreep Henri den man 0 neen, mij scheelt nietSj stotterde hij. De hitte maakte me wat benauwd, maar 't is alweer over.... Ik dank u... Veerkrachtig stond hij van zijn zetel op en nam een stramme houding aan Slechts enkele minuten wil de ik wat versche lucht happen ging hij alsdan voort... Geef u verder geen moeite voor mij, als ik u verzoeken mag... Hij drukte alsnu den gedien stige een halven gulden in de hand en begon een gesprek met hem. De heer Rinconi is een Ita- -fp b-r£Inderdaad! Er bestaat geen beter middel tegen slechte spijsvertering en verstopping, Zacht werkend. 0.65 per flacon. lleis, Missie en andere herinneringen. In II. Beste Tante, de zoete hoop. dat U mijn Zijn wc met bovenstaande uitge praat Volstrekt niet We hadden immers de vragen gesteld revolutie 1 Doen we mee We moeten die vragen nog be antwoorden en den lezer content stellen. Revolutie We zeiden daar zoo juist, dat de toestanden in de wereld inderdaad slecht zijn, hoogstwaarschijnlijk nog slechter zullen worden en er nog geen reddend licht, geen reddende uitkomst opdaagt. Slechte toestanden op economisch gebiedtoenemende werkeloosheid met al zijn treurige gevolgen over geheel de wereldovermacht van iet geld-kapitaal „oorlog" tusschen de verschillende landen betreffende den in- en uitvoer van goederen bloeiende industrie voor... oorlogs artikelen over-productie verminde ring der koopkracht door loonsver lagingen enz. Slechte toestand op maatschappe lijk en internationaal gebied stijgen de invloed van socialisme en vooral van bolschewisme, de meest radicale elementen, die nergens voor terug schrikken voortdurende spanningen tnsschen de werkgevers en werk nemers en klassenhaatstokerijen tusschen de verschillende landen, die, tot de tanden gewapend, tegenover elkander blijven staan onderdruk kingen en hatelijke knevelarijen van minderheden in de verscheidene landen enz. Slechte toestanden op zedelijk en godsdienstig gebiedgodsdienstloos heid geloofsafvalzedelijke verwil dering in pers, romans, bioscoop, tooneel, huwelijksleven propaganda voor het atheisme den strijd tegen God en allen godsdienstontzettend bederf der jeugd, die toch de hoop der toekomst moest zijnpropagan da voor schandelijke, tegennatuurlijke practijken, welke in den slechtsten tijd van het heidendom bestaan heb ben enz. Is het genoeg Een volgende keer een ander geluidZAAIER. eerste brief heelemaal hebt uitgelezen en dat hij U erg mag verkwikt heb ben, ga ik over tot mijn tweede én volgende brief. Raai nu er is, tante, wat ze van de week aan mij vroegen Ze vroegen of U die Tante Jet was, wier portret wel er eens in de krant staat en die zulke fijne plum en andere puddingen kan maken. Nou, tante. U begrijpt, dat ik effe kwaad werd. Wat verbeelden jelui jewel, denken jullie, dat er maar een tante Jet bestaat en dat mijn tante Jet maar het eerste en beste opraap- sel van de straat is en d'r eigen conterfeitsel (oud woord voor portret tante) zoo maat leent voor adver tentie of reclame in een krant of geillustreerd blaadje Het was maar goed, tante, dat ik lid ben van U weet wel, waar ik U de vorige keer over schreef, anders was mijn recht matige toorn nog veel hooger op gelaaid. Mijn tante, zei ik, is van nette, fijne, fatsoenlijke familie, al noemen ze haar ook bij wijze van afkorting tante Jet" ze draagt tegenwoordig zelfs een pince-nez. Oome Ko, haar man z.g„ zei ook altijd als zij er zelf bij was, dat het een nette vrouw was waar niets op te zeggen viel. U ziet, beste tante, hoe zeer ik n U verknocht ben en ik hoop hiermede voor eens en voor altijd eer en goede naam gered te hebben. Als ze aan U komen of Uw eer durven aanranden dan raken ze een van de teederstc en gevoeligste snaren van mijn ziel aan. Zoo'n zielesnaar, tante, is een raar ding, niemand heeft ooit een ziel of ziele snaar gezien en toch praten ze alle maal over ziele-snaren nu. enfin ze moeten bepaald dan toch wel bestaan, tante, en onder;ons gezegd, ik geloof, dat er heel wat zijn, die nog al aardige dikke snaren hebben, waar je lang op moet tokkelen voor dat je er een beetje menschelijke muziek uitkrijgt, zoo'n soort uitge droogde, harde kabeltouwen. Ziezoo, tante, nu voel ik me weer honderd pond lichter het was wel geen erg dichterlijke ontboezeming, maar het is toch een heele opluch ting, ik heb er bijna de heele week niet van kunnen slapen van die smaad, U aangedaan. Nu vat ik de draad van mijn ver haal (alweer zoo'n gek ding. tante, een verhaal met een draad, 't lijkt wel een klosje garen) weder m op en ga verder. We waren dan gebleven, tante, en ik had U juist uitgelegd wat een Pater Provinciaal is. Dat is dus ongeveer zoo iemand als de hoofd man van het Evangelie, die zegt komt en hij komt, ga en hij gaat en de onderdanen hebben te gehoor zamen. Dit hebben zij nu eeumaal uit vrije wil op zich genomen Gut, Heerneef, hoor ik u alweer zeggen, moet U zoo maar gehoor zamen ook als U er heelemaal geen zin in heeft Nou, dat is. kras, hoor en dat zal uwes zeker wel niet altijd meevallen. Enfin, 't is anders wel mooi, maar het zou niets voor mij zijn, hoor. Uw Oome Ko z.g., anders een beste man voor me geweest, hoor, ik wil er geen kwaad van vertellen, kon soms ook nog wel er eens wat je noemt „optreëen" nu, ik moet U eerlijk bekennen, er staat wel geschreven, dat de vrouw onder danig moet zijn aan de man, dat ik echter toch zoo maar niet mijn kaas van mijn brood, enfin. U begrijpt wel wat ik bedoel. Die mannetjes zijn ook allemaal geen engelen, be halve U natuurlijk U is geestelijke en daar wil ik geen kwaad van zeggen, ofschoon je soms tegen woordig van alles hoort. Ja, Heer neef, de wereld wordt er niet beter op. Maar anders toch wel mooi, zoo maar ,,a bout portant" gehoorzamen nou. als U niet in de hemel komt, dan... Tantelief, ik weet natuurlijk niet of U dat allemaal denkt en ik heb eigenlijk niets met uw gedachten te maken ook, maar U moet het me maar niet kwalijk nemen, het was er uit voordat ik het wist, dit is altijd mijn hoofdgebrek geweest, dat ik nog steeds uit moet roeien, het gaat langzaam, maar zeker, tante. Hier knoop ik de afgebroken draad weer aan elkaar en ga verder, tante, Ik stapte dan naar de cel van Pater Provinciaal, klopte op de deur en zei Ave Maria en van binnen werd geantwoord gratia plena. Ave Maria beteekent Weest Gegroet Maria en gratia plena beteekent vol van genade. Dit wist U natuurlijk al lang, hé tante, maar ik zeg het U nog maar eens dan weet U het nu heelemaal zeker. Die manier van binnen komen is een vroom klooster gebruik, tante. Degene, die binnen wil komen klopt op de deur en zegtAve Maria en degene, die binnen zit moet zeggen gratia plena, hij tenminste aanwezig is. Als hij er niet is kan hij natuurlijk niets zeggen en als hij er wel is, maar geen antwoord geeft, dan beteekent dit ook zooveel als dat men verzocht wordt buiten te blijven of een andere keer terug te komenongeveer zoo iets als dat dienstmeisje, hetwelk tegen een loopjongen met kwitantie zei „Meneer zegt dat hij Diet thuis Mjjnliardt's Hoesttabletten. Doos 30 ct. Münhardt's Keelpyntabletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten liaan naar het schijnt, ving hij schijnbaar onverschillig aan, als gold het slechts een beleefdheids- praatje te maken. Ik weet het niet, luidde het antwoord. Hij is uit New-York gekomen. Hij spreekt Duitsch, Engelsch en Spaansch heel goed, maar Italiaansch heb ik hem nog niet hooren spreken. Is Rinconi zijn werkelijke naam? vorschte Henri verder, in denzelfden onverschilligen toon. Circusmenschen dragen toch dik wijls zoogenaamde kunstenaars namen. Dat is mij evenzoo onbekend, mijnheer, antwoordde de beambte. De directeur noëmt zich zoo, en wij noemen hem eveneens bij dien naam. Wij hebben nog niet gehoord dat hij anders heet. Mis schien dat de directeur het wel weet, als het mijnheer interesseert, ging de beambte beleefd voort. Och neen, er beslaat geen reden voor mij, om me daarvoor te interesseeren, onderbrak Henri snel. Maar in die heete ruimte kan ik niet terugkeeren. Hebt gij er niets tegen, dat ik mij tot het einde der voorstelling hier ophoud? O, volstrekt niet, verzekerde de beambte. Gij verzuimt alsdan echter de tijger-voorstelling, een der schoonste nummers van het programma. Kijk, daar gaat de heer Stockton juist naar de kooien om zijn beesten eruit te laten. Henri keek in de aangeduide richting. Hij zag een grooten, zeer bleeken man met donker haar, een sterk gebogen neus en saam genepen bleeke lippen een ge laat, dat weinig vertrouwen wekte, Henri echter beviel die physimomie. Aandachtig keek hij den dieren temmer, die zich nu naar de arena begaf, na. Gaudentia had dat zonderlinge gedrag van haar broeder niet bij zonder verbaasd. Henri had dik wijls zulke momenten van plo linge onrust. Hij sprong dan altijd van zijn stoel op en deed eenige haastige stappen op en neer in het vertrek. Ook anders was zijn houding meermalen zeer vreemd Vaak verliet hij eensklaps de woning en kwam even ongemoti veerd snel daarin weder terug, Dat hij dus zonder schijnbare reden zijn plaats verlaten had, verwonderde haar maar matig. Buitendien werd haar gansch waarnemingsvermogen door iets anders in beslag genomen, namelijk door den leeuwentemmer Wat was dat voor een man, vroeg zij zich af. Nog nooit had zij er zoo een gezien. Behoorde hij tot een andere wereld Dat zoo zacht, zoo rein, zoo vroolijk gelaat, effen als van een kind, zoo frisch jeugdig... En dan die glimlach om den mond, die heldere groote Maar tante, alle gekheid op een stokje. Zooals gezegd, ik kreeg wel antwoord, deed daarom zachtjes de deur open, draaide me zelf om, deed de deur weer dicht, maakte twee stappen voorwaarts, viel op mijn beide knietjes, boog eerbiedig mijn jeugdig priester-hoofd en vroeg be deesd (ik was toen nog maar een jong patertje, tante) de zegen. Ik zag de rechterhand van P. Provinciaal zegenend omhoog en opzij gaan en aanhoorde de woorden Benedictio Dei Omnipotentis... de zegen van den Almachtigen.God dale neer op uw hoofd en blijve er altijd op rusten. Mooi, hé tante Alweer zoo' vroom kloostergebruik. Niet alleen wanneer we op bezoek gaan bij de algemeene Overste, maar ook wanneer we om de een of andere reden bij de locale of huis overste of Gardiaan moeten zijn, be hoort het altijd voor en na het gesprek of verzoek de zegen te vragen. Het woord gardiaan is een geleerd woord, tante dat komt, geloof ik van Fransche woord „garder" dat zooveel beteekent als bewaren, bewaken, ti Influenza, Rheumatische pijnen, gevatte Koude, Hoofdpijn, Kiespijn, Aangezichtspijn en vastzittende Hoest, zullen Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. bruine oogen, die vastberaden kin en die goed geëvenredigde, krach tige gestalte, met haar sierlijke bewegingen. Zij zag en hoorde niets dan dien man, de leeuwen waren volkomen bijzaak voor haar, zoodat zij op hun verrichtin gen nauwelijks lette. Plotseling ging de leeuwentem mer heen. Als uit een droom ont waakte Gaudentia. Zij sloeg haar handen voor haar gezicht, en ter wijl er een storm van applaus de arena opging schreide zij bitter. Het staken van het applaus bracht haar eenigszins tot haar zelve. Met nog door tranen beneveld oog keek zij naar de arena. Zij zag dansende lichten, zich heen en weer bewegende kooistaven en een weggolvende menigte. Wat was met haar geschied? Was het wel Gaudentia Busum, die rustige, koude, schrandere en kloeke Gaudentia van meer dan 30 jaren, die zich aldus gedroeg! Andermaal begonnen haar tra nen, maar nu rustiger, te vloeien het gezicht naar de arena gewend waar Stockton thans zijn kwaad aardige tijgers voorstelde. Van al die uitvoeringen zag zij evenwel niets. Haar schreien hield op, doch een zonderlinge beklemminggreep haar aan, een zware last drukte op haar, waarvan zij zich geen verklaring kon geven... Neen, dacht ze tot nu oppassen, uitkijken, opletten enz., nu snapt U 't wel, hé tante U begrijpt dus, dat er al heel wat zegentjesop mijn eerbiedwaardig (al zeg ik het :lf) hoofd zijn neergedaald. Enfin, ziet U, het is maar allemaal om nederig te blijven en dit is maar ijoed ook, want U weet wel, tante, loogmoed, eigenzinnigheid, koppig heid, halstarrigheid (ontleend aan een stijve nek), redelooze houvasterigheid, taaiïgheid, verwaandheid, aanstellerig heid zijn de oorsprong vaq alle... o gut, tante, daar begin ik weer te Dreeken. Dit moet ik ook nog af- eeren bij het briefschrijven. Toen ik dan gewaar werd, dat ik niet meer op mijn knieën lag en weer vaste grond onder mijn san dalen voelde sandalen, tante, zijn schoenen met het bovenste stuk er iitgesneden, als U soms last van likdoorns hebt, tante, kan ik U ze aanbevelen toen keek P. Provin ciaal mij heel gewichtig aan en zei volgende gevleugelde woorden (op dit oogen blik meende ik ten minste, dat ik vleugels kreeg) Pater X..., me dunkt, er zit in nogal missionarisbloed. Ik heb gedacht, dat U maar naar Brazilië moest gaan. Wat dunkt u daarvan? Gut. Heerueef, hoor ik U alweer zuchten met de gemoedelijkste van alle onder- en bovenaardsche zuchten, schrok U daar niet van Zoo maar ineens zeggen, dat je naar Brazilië moet Waar ligt dit land Zeker ergens in de buurt van China. Zijn er ook menschen-eters U mag wel oppassen, nou, dat zal U ook wel koud op uw lijf gevallen zijn zoo ineens maar pardoes tegen je zeggen, dat je je vaderland vaarwel moet zeggen, 't jongen, jongen, 't is wat. Nu. tante, schat, als U werkelijk die zucht aan 't slaken bent, dan moet U er maar gauw mee uitschei den, want ten eerste ligt Brazilië niet in de buurt van China maar in Zuid-America en ten tweede was ik er al zoo half en half op voorbereid; de slag kwam niet onverwacht (heb ik ergens gelezen), maar ik moet U toch eerlijk bekennen, dat ik wel een beetje raar op mijn neus keek, toen ik in eens voor het feit gesteld werd; „fait accompli" noemende Franschen dat. Gelukkig bleef ik echter niet^lang zoo raar op mijn neus kijken en maar goed ook, want!mijn neus is toch al niet al te groot. Opeens voelde ik al mijn missionaris-bloed warm wor den (een normaal mensch heeft pl.m 10 a 15 liter bloed in zijn lichaam, tante), mijn geestdrift laaide op, mijn boezem stond in vlammen en juist wilde ik evenals Cesar, toen hij de Rubicon was overgestoken, de be roemde kreet uitstooten alea jacta est... de teerling is geworpen, toen ik weer tot mij zelf kwam en Pater Provinciaal glimlachend tegenover mij zag zitten en ik begreep, dat het daar de plaats niet was om zulk een enthousiastische uitroep ten beste te geven... De Rubicon is een groote rivier, tante, waar Cesar op zijn muilezeltje zeker niet goed over heen kon ik weet nu, wat het zeggen wil, zoo'n rivier op een ezeltje door waden. Nu, zei P. Provinciaal, wat dunkt U er van Toen sprak ik de onsterfelijke woordenMe dunkt, dat ik dunk dat het maar 't beste is te dunken zooals U dunkt.... Bravo, Pater, zei toen Z. Hoog eerw., dan moet ge nu maar een paar weekjes vacantie gaan nemen en zorgen, dat ge den 8sten November op de boot zijt, als er tenminste niets tusschenbeide komt, want ge kunt nooit weten met die oorlog. Bij die woorden vacantie, boot, oorlog werd mijn bloed zoo mogelijk nog warmer, tanteop hetzelfde oogenblik viel ik op mijn knieën, ontving weer de zegen van den almachtigen God, bedankte en twee seconden later stond ik met mijn warme bloed weer in de kloostergang. Aan wie zou ik het groote nieuws 't eerst gaan vertellen Geliefde tante, mijn gemoed zou haast weer over gaan loopen, indien ik niet een kordaat besluit nam en een e»nde maakte aan dit geschrijf. Beste tante, ik hoop, dat U zich niet verveeld heeft, leef nog lang en gelukkig tot den volgenden brief. Hoogachtend De trots van uw grijze haren, HEERNEEF B. B. Eiken dag van uw leven staat gij bloot aan inwendige vergiftiging uw eenige bescherming tegen over tollig urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden wordt gevormd door gezonde, krachtige werking der nieren. Als gij uw gezondheid op prijs stelt, dient gij de eerste verschijnselen van nierzwakte te kennen. Rugpijn, hoofdpijn, aanvallen van duizeligheid en urine-stoornissen rijn op zichzelf reeds ellendig genoeg, zij worden bovendien dikwijls gevolgd door rheumatiek, nierwaterzucht, blaas- zwakte, graveel en niersteen. Grijp de kwaal krachtig in haar wortels aan. De versterkende, heelen- de en opwekkende hoedanigheden van Foster's Rugpijn Nieren Pillen worden sinds jaren door velen ge roemd om hun uitstekende werking bij verzwakte nieren, waardoor deze organen weder in staat gesteld worden om het bloed zuiver en rein te houden. 37 Bij alle drogisten enz. f 1.75 p. flacon toe had ik nooit werkelijk bemind_ ook dr. Rembold niet... ziedaar de conclusie tot welke zij kwam. Maar wat geeft het, of' deze man zulk een onweerstaanbare indruk op mij maakt... Wellicht is hij al gehuwd... hij is een circusman een dierentemmer, een... kunsten maker... Neen, hij is eeu edel mensch sprak haar gevoel weder de beste, de edelste, de reinste mensch Dat kan een kind wel zien... Voor mij staat dat vast. De voorstelling was geëindigd. Het publiek slond op. Eerst nu dacht Gaudentia er aan, dat haar broeder was heengegaan en zij alleen was, waarschijnlijk ook alleen naar huis zou moeten gaan Evenwel zat zij daarover niet in, Werktuigelijk volgde zij de menigte en bereikte den uitgang. Daar vond zij haar broeder. Ik kreeg het te warm, zei deze, en hij bood Gaudentia den arm, om haar uit het gedrang brengen. Juffrouw Busum knikte onver schillig en liet zich door hem geleiden. Dat hij geen woord sprak maar peinzend naar den grond staarde, verheugde Gaudentia, wijl zij nu niet behoefde te pralen. Zoo liepen zij zwijgend naast elkander, beiden ten prooi aan geheel uit een loopende gedachten. Deze nacht ging voor Gaudentia slapeloos voorbij, hsar hoofd en Inzuoadin litdidsiUagm Ingekomen ea vertrokken personen van 16 tot 23 Januari. VERTROKKEN P. E. W. Zeelen, verpleegster, naar Saffelaer A. M. K. Janssen, dienstbode, naar Sambeek L. M. A. Ambrosius, z.b. naar Tilburg Folbers A. H. Wed Verriet, idem naar Heerlen, Beersdal 186. VENLO. Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag was de aanvoer 1420.000 eieren. Groote eieren van f 5.20 tot f 6.80 Kleine eieren van f 4.4-0 tot f 5.10 Eendeneieren van f 5.20 tot f 5.50 Ganseieren van f ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag wat de aan voer 4.100.000 eieren. Groote eieren van f 5.10 tot f6.40 Kleine eieren van f 4.50 tot f5. Eendeneieren van f6.tot f 6.50 Ontsmet het zaaizaad voor don nitzaai. Dit is noodig zoowel voor het hart waren te vol van hoop en vrees dan dat zij had kunnen slapen. Twee groote oogmerken stonden haar voor den geest: le te vernemen, of de leeuwentemmer Arrigo Rinconi gehuwd Was, en tweedens te weten te komen, of zijn hart nog vrij was. Zoozeer hield zij zich met die gedachten bezig, dat voor de eerste maal sedert weken zelfs de groote nalatenschap op den achtergrond werd gedrongen. HOOFDSTUK X. Ook Henri Busum kon dien nacht den slaap niet vatten, maar om geheel andere redenen. Rustig lag hij op zijn bed en zijn oog keek klaar en helder naar het plafond. Allerlei drieste plannen woelden door zijn brein, maar hij verwierp het eene na het andere. De in de verste verte niet ver wachte verschijning van Erich Reinkens was een vreeselijke sla voor zijn onderneming, een groot dreigend gevaar. De opgewonden verbeelding van Henri riep alle gebeurtenissen op, welke ten ge volge dezer verschijning mogelijk waren. Erich Reinkens kon hem zien, kon zeggen, wie hij was, en kon hem beschuldigen van diefstal zijner papieren, want de zwarte knecht te Kossak had gezien, d it hij aan den koffer van Reinkens

Peel en Maas | 1931 | | pagina 5