Hooge bijverdienste. Rouwidc radio electriciteit gas en water sanitair reparaties N. V. Vulkaan, Oemengde Berichten orkiujks ma mar Districts-Arbaidstieurs Nlariavée Advertentiën. 1 Vergadering zit-slaapkamer of zit- en slaapkamer Hanriboogschutterij „St. Antonius" Te f SmalspoojU draafóc en kijL 2 Febr. der Marwei nette Os Te mooi big Te koop gi witte en |r Stoomen Roeloffztjfi DepotWedH Koop bil Jos. C. 1H 1 Huishoiiai Peter jï< VENRAY Verkoop van mooi dunuingshout De gemeente Venrayzal publiek bij opbod onder de gewone betalings voorwaarden op Dinsdag 3 Februari a.s. des namiddags om half 2 ter plaatse verkoopen circa 125 slagen mooi dunningshout, waarvan 100 groote slagen geriefhout, liggende tusschen de Ballonzml en het Zwart Water, enkele slagen boonenstaken, geschilde palen en eenige slagen brandhout aan den weg Endepoel Ballonzuil. Alleen bij zeer ongunstig weer zal de verkoop geschieden in de zaal der Wed. Arts te Merselo. Venray. 22 Januari 1931. Belasting op honden. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen in herinnering dat de aangifte voor de belasting op de honden moet geschieden ten kantore van den Gemeente-Ontvanger vóór 1 Februari a.s. De aangifte kan geschieden eiken werkdag des voormiddags tusschen 9 en 12 uur. Speciaal wordt hiervooi zitting gehouden op Maandag 26 Januari a.s. Venray, 23 Januari 1931. De Burgemeester en Wethouders van Venray. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Op de Maandag alhier ge houden jaarmarkt waren in totaal aangevoerd 209 stuks. Dragend vee 26 Gust vee Vet vee 26 Biggen 149. Handel matig, prijzen hoog en vast. Ondanks het slechte weer in den morgen, was de drukte om de mid daguren op de marktpleinen en straten enorm groot, zooals in jaren niet meer voorkwam. Behoudens enkele kleine vechtpartijtjes is deze „Allemansmarkt" goed verloopen en behoefje de politie niet handelend op te treden. Door den hoogen waterstand hebben ook hier vele menschen water in hun kelders. Eenigen getuigen, dat dat sinds menschenheugenis bij hen niet is voorgekomen. De toestand van de buitenwegen is bar slecht. CASTENRAY. riet concert ge houden op 17 en 18 Januari door de Handboogschutterij „De Batavie ren" mag in alle opzichten geslaagd heeten. Beide avonden was de zaal, on danks het slechte weer, tot in de uiterste hoeken bezet. De Humorist Schweitzer, die er bij het publiek wel inging, wist gedurig met zijn komische zetten de lachspieren in beweging te brengen. Met genoegen mag dan ook de schutterij en den heer Schweitzer met het behaalde succes terug zien op dit concert. De schatten der aarde. Iedereen weet, dat er steenkool mijnen en zoutmijnen bestaan, doch slechts aan enkelen is het gegund deze zeldzaam interessante bedrijven nader in oogenschouw te kunnen nemen, Er doet zich nu echter 'n mooie gelegenheid voor om kennis te ma ken met deze bedrijven, zonder het risico van een reis door de mijn schachten. De N.V. Stoomtabaksfabriek Nie- meijer te Groningen toont u in haar album de schatten der aarde op interessante en duidelijke wijze deze beide bedrijven en boeit u door den prettigen vorm, waarin het geheele verhaal is gegoten en wordt aange vuld door 120 plaatjes. Zoowel het album als de plaatjes zijn gratis verkrijgbaar op de bons, welke zich in de alom bekende Ster tabak, Friesche Heerenbaai enz. der Fa. Niemeijer bevinden. We voorspellen deze uitgave veel succes OVERLOON. Een auto, komen de van de richting Venray, reed hier, doordat een drietal personen geen gehoor gaven voor uitwijking door de gladheid van den weg de sloot in. De voorruit werd geheel gebroken, bunker en lantaarns erg beschadigd. Door de firma O. alhier werd door hulp van een zware vrachtwagen de auto weer op den harden weg gezet. De inzittende, welke met den schrik vrij kwam, kon hierdoor weer zijn weg in de richting Vierlingsbeek voortzetten. Bij de onderhandsche aanbe steding van de nieuw te bouwen boerderij voor rekening van P. Rutten alhier, waar een viertal in schrijvingen waren ingekomen werd het werk gegund aan den laagsten inschrijver Th. Kersten alhier. Op de j.l. gehouden jaarver gadering van de R.K. Werklieden- vereeniging alhier werd wederom als voorzitter herkozen de heer Ant. Fransen en als nieuw bestuurslid de heer Hub. Klaassen. Op deze druk bezochte vergadering voerde de heer de Zwart uit Nijmegen het woord over de toekomst en de werkloos heid. HORST. Dinsdag eischte de Officier van Justitie te Roermond tegen den in het Huis van Bewaring aldaar gedetineerden Th. C. van hier wegens misdrijf van art. 247 van het Wetboek van Strafrecht een jaar en zes maanden gevange nisstraf. Als verdediger trad op Mr. P. Tripels uit Roermond. Voor kippenhouders. Een fokkersdag te Yenlo. De Limburgsche fokkersdag zal gehouden worden op Woensdag 28 Jan. a. s. 's morgens te 11 uur in Hotel Suisse teVenlo. Hier zullen spreken de heeren Mr. H. W. J. Sannes en D. J.Holsteyn, de eerste over dePullorumbestrijding en de tweede over Fokmethodeu. Laat geen enkel pluimveehouder verzuimen, dezen dag vrij te houden om tegenwoordig te kunnen zijn. Alleen de thuisblijvers zullen achteraf spijt hebben, Op zyn work doodgebleven Terwijl de 70-jarige schildersknecht v, d. K. Woensdagmiddag in het St. Thomascollege werkzaam was, zakte hij plotseling in elkaar en was op slag dood. GENNEP. De 71-jarige L. H. werd Maandagmiddag waarschijnlijk door een hartverlamming getroffen, toen hij in het cafe van den heer G. zat. De dokter kon slechts den dood constateeren. Het lijk is naar het ziekenhuis overgebracht. Zusters der Goddelijke Voor zienigheid. Begin volgende maand is het een halve eeuw geleden, dat de Zusters van de Goddelijke Voorzienigheid zich te Kessel in het Kasteel Kevers- berg vestigden. Zij stichtten een Pensionaat voor meisjes, een Huis houdschool, Leer- en Bewaarschool, Op do koffie gekomen. De slager J. C. te Nederweert, die onlangs den veldwachter Hoch- stenbach bij avond overviel en met een gummislang te lijf wilde, doch daarbij zelf door sabelslagen ernstig werd gewond, is thans na van de bekomen verwondingen te zijn her steld op last der Justitie door de Marechaussees aangehouden en naar het Huis van Bewaring te Roermond overgebracht. Aantal mijnwerkers in Limburg, Het totaal aantal arbeiders der gezamenlijke Steenkolenmijnen be droeg op 1 Januari 1931, ondergronds 26536, bovengronds 10982, totaal 37518. Op 1 Januari 1930 waren deze getallen respectievelijk 26681, 10992 en 37676, een vermindering derhalve van 140. Bestrijding van vruchtboom- parasieten in den Winter. Over bovengenoemd onderwerp hield de heer P. J. Schenk, chef van de afdeeling Land- en Tuinbouw der N.V. Utrechtsche Asphaïtfabriek, in den de zaal H. Speijken te Meerlo op 19 Januari j.l., een lezing met lichtbeelden. Spreker begon met iets te vertellen van officieele proeven, die in Enge land werden genomen, waarvan het resultaat was, dat met vruchtboom- carbolineum bespoten appelboomen niet minder dan vijfmaal meer op brachten dan niet besproeide, gelijk waardige boomen. Dit lijkt een sprookje, maar het is werkelijkheid, die evenwel niet altijd zoo kan blijken. Toch staat onomstootelijk vast, dat met vruchtboom-carbolineum bespoten boomen en heesters beter gewas maken dan zulke, die niet be sproeid zijn. Ten eeistedoor de groeiprikkelende werking van de vruchtboom-carbo lineum, ten tweede doordat dit middel vele parasieten doodt, die in ei vorm of anderszins op de vruchtboomen overwinteren. Spreker behandelde de aldus te bestrijden parasieten nader en liet haar werk op het doek zien, maar zeide vooraf, dat het noodzakelijk is, door goede bemesting te zorgen, dat de bespoten boomen, die beter willen groeien dit ook inderdaad kunnen, doordat zij over het noodige voedsel beschikken. Verschillende kleine vijanden van de vruchtboomen en struiken uit het dieren- en plantenrijk passeerden hierna op het doek de revue, waarbij de spreker het noodzakelijke uit hun levenswijze vertelde, om op deze kennis de beste bestrijdingsmethode te baseeren. We zagen achtereenvolgens van de appel- en pereboomen de blad luizen, schildluizen, bladvlooien, de pokziekte van de peren, winter- vlinders, bladrollers, bloedluis, spint, pereringworm, kankerziekte, Monilia- rot en de wantsen, die o.a. appelen en peren beschadigen. Van de vijanden der pruimen, kersen enz. zagen we de bladluizen, de wintervlinders en'het Moniliarot, van de perziken de bladluizen en het spint. Vervolgens kwam het kleine fruit aan de beurt, n.l. aal- en kruisbessen, welke worden beschadigd door blad luizen. sprultvreters, spanrupsen, Amerikaansche kruisbessenmeeldauw en spint. Deze kleine vijanden ver oorzaken door hun groot aantal, waarin zij meermalen in het voorjaar reeds optreden en door hun snelle vermenigvuldiging in den zomer, veel grooter schade dan menigeen ver moed. Men bemerkt dit pas, als vergelijkende proeven worden ge nomen, zooals die, waarvan spreker in den aanvang vertelde. De schade loopt per jaar in de honderde guldens voor een enkele boomgaard en in de tien- en honderdduizenden voor ons land. Het is gelukkig, dat men door het sproeien met 5 a 10 pCt. vruchtboom- carbolineum „Krimpen" deze schade kan voorkomen en het doel van deze lezing was, de belanghebbenden dit onder het oog te brengen; ze zooveel noodig op te wekken de bestrijding ter hand te nemen of te doen uitvoeren door loonsproeiers en om hen te vertellen, hoe zij op de juiste wijze moet worden uitge voerd. Appelwantsen worden bestreden door „Capsokrimp." Spreker liet zien met welke sproei- machines het bespuiten kan worden gedaan en daarna welke resultaten op verschillende plaatsen in ons land en daar buiten werden bereikt door goed uitgevoerde besproeiingen met vruchtboom-carbolineum „Krimpen." Tenslotte raadde de heer Schenk sterk aan, niet alleen de Winter- bespuiting toe te passen, maar ook de bestrijding van de schurft en de wormstekigheid ter hand te nemen, door in het voorjaar en in den zomer de boomen met Bordeausche pap en Calitornische pap of ze te bestuiven met Kolodust en Kolotex. waarmee o.a. op Zuid Beveland zeer gunstige resultaten zijn verkregen. Spreker liet dit in fotografische beelden op het doek zien. Hij eindigde zijn voordracht met de mededeeling dat zijn afdeeling van de Utrechtsche Asphaïtfabriek steeds bereid is om raad te geven, waar deze wordt gewenscht. Alle aanwezigen ontvingen een uitvoerige leiddraad, waarin de winterbehandeling van vruchtboomen, sierheesters enz. duidelijk is aange geven en de te gebruiken percentages vruchtboom-carbolineum voor elk gewas en voor elke parasiet worden genoemd. Smokkelhandel in mais. Door de douane van Merkstein is in de nabijheid van Kohlscheid een uitgebreid smokkelnest ontdekt. 2800 K.G. maïs werden in beslag genomen. Aan de gevolgen overleden. Woensdag is in het Canisius- ziekenhuis te Nijmegen overleden mevr. S., die Dinsdag bij het aan maken van een kachel met petroleum zoodanige brandwonden bekwam, dat zij in genoemd ziekenhuis moest worden opgenomen. Verduistering en brandstichting- De politie te Doetinchen heeft 'n 2-tal chauffeurs van de tramwegmij. Zutfen-Emmerik aangehouden, die zich aan verduistering van gelden en vervalsching van staten hebben schuldig gemaakt. Een dezer heeft nog getracht de sporen van zijn daad uit te wisschen, door in de garage der maatschappij brand te stichten, waarbij eenige kisten met bescheiden verloren gingen. Beide chauffeurs zijn ontslagen en de brandstichter gevankelijk naar Arnhem overgebracht. Slaan op school. De Haagsche rechtbank veroor deelde heden den onderwijzer S. F. die twee leerlingen met een stok heeft geslagen, omdat zij hun Engel- sche werk niet naar behooren maak ten, tot f 60 boete subs. 30 dagen hechtenis. Been afgeknepen. Schipper H. Pais uit ten Boer (Groningen) arriveerde Donderdag met zijn schip in de haven te Zwart sluis. Bij het vastmeren raakte zijn vrouw met een been verward in 't meertouw. Dit lichaamsdeel werd geheel afgeknepen. De vrouw is naar het ziekenhuis te Zwolle ver voerd, Paardenfokkerij. Voor het fokstation Hoeve*— Blauwe Sluis van den heer Leon. Verbeek te Steenbergen zijn aange voerd de hengst Boilleau, zoon van den wereldvermaarden stamvader en kampioen 1923 Albion d'or en Kleber du Buissot, die den tweeden prijs behaalde te Soignees en tot vader heeft successeur d'Herse, in ternationale kampioen Milaan 1926 en nationale kampioen België 1927. De hengsten hebben een leeftijd van 9 en 3 jaar en stammen ook beide af van Kampioen merriën, Gas in het Maasdal. Woensdagmiddag werd te Tilleur bij Luik in de atmosfeer de aan wezigheid van gas geconstateerd. De bevolking vluchtte naar haar wonin gen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat het gas ontsnapt is uit een chemische fabriek aan de Maas, welke stikstof fabriceert. Er zijn geen slachtoffers. Verdronken. Donderdagmorgen geraakte te Alphen aan de Rijn de 78-jarige heer A. W. in een sloot te water. Door een krantenbezorger werd hij op het droge getrokken. Ijlings inge roepen geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Na een uur is de heer W. overleden. Opzienbarende moorden. Nadat Maandagavond de bloedige moord op den directeur van den bioscoop „Mercedes Palast" te Ber lijn heeft plaats gehad, is Berlijn wederom opgeschrikt door een der gelijk misdrijf. Woensdagmiddag vond men den 80-jarigen koopman Freudenheim, door drie diepe messteken getroffen, dood in zijn woning in het Noord- Oosten van Berlijn. Woensdagmorgen vroeg werd, naar uit Wiirzburg wordt gemeld, een 31-jarig koopman uit Ochsenfurth dood in een automobiel aangetroffen. Een der longen was door een revol verkogel doorboord. Er wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld. De griep te Parys. Te Parijs zijn in de eerste 10 dagen van Januari 364 personen aan griep overleden, Gaat Rusland suiker exporteeren Volgens de „Evening Standard" zijn er teekenen die er op wijzen, dat Rusland voornemens is op de suikermarkt een soortgelijke rol te gaan spelen als het in het najaar op de graanmarkt gedaan heeft. Groot Mafiluproces. Na een langdurig proces is deze week te Caltaniserta op Sicilië von nis geveld tegen 186 leden der maf fia, aan wie niet minder dan 2800 misdaden ten laste waren gelegd. Vijf en dertig beschuldigden wer den vrij gesproken, een vierde deel werd tot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld, 5 tot tuchthuisstraffen van 30 jaar, terwijl aan de overige beklaagden tuchthuisstraffen tot in bet geheel ruim duizend jaar werden opgelegd. Bandieten overvallen een trein. Naar gemeld wordt, hebben zes gemaskerde bandieten den expres- trein Detroit-Cincinnati (Vereenigde Staten) aangehouden en, onder be dreiging met revolvers, de passagiers uitgeplunderd. Zij wisten, na eerst een der pas sagiers, die weigerde zijn geldswaar dige eigendommen af te geven, dood geschoten te hebben, ongehinderd te ontkomen. Auto-ongelukken in Amerika. Het aantal auto-ongelukken in de Vereenigde Staten beweegt zich in stijgende lijn. In het afgeloopen jaar zijn door auto-ongelukken 32.600 menschen om bet leven gekomen tegen 31.215 in 1929. Russisch beroep op Amerika. De Amerikaansche bladen publi- ceeren een door twee honderd notabele Russen uit Europa onder teekenden oproep aan het volk der Vereenigde Staten, waarin de wensch wordt geuit dat het Amerikaansche volk vriend blijve van de Russische natie, niet echter van de tyrannen, die in Rusland thans heerschen. Het heet verder in den oproep Het Russische volk sterft van hon ger door in Rusland te koopen be vordert men den dwangarbeid der gevangenen. De wereld-werkloosheid. Het intern ationele arbeidsbureau berekent het aantal werkloozen over de geheele wereld op 20 millioen, waarvan alleen in Europa meer dan 11 millioen. In Europa is dus het aantal werkloozen, vergeleken bij verleden jaar, verdubbeld. De ramingen voor het aantal werk loozen in de Vereenigde Staten loopen uiteen tusschen de 5 en 10 millioen. Myn-outploffing. Tengevolge van een exploisie in een kolenmijn te Auchengray, de grootste mijn van het Schotsche graafschap Lanark, werden 5 mijn- j werkers gedood en verscheiden ge wond. t Van de reddingsbrigade liepen zes man gasvergiftiging op, zoodat zij in een ziekenhuis moesten wor den opgenomen. Bjj den waarzegger. Zal je toekomstig huwelijk gelukkig zyn? Ge komt vragen, of je toekomstig huwelijk gelukkig zal zijn We zullen zien het is ernstig, het is gewichtig. 1. Houdt ge van uw meisje, zóó dat je haar eerbiedigt als uw vrouw? Dan wordt ge gelukkig. 2. Bemint ge haar om d'r lief gezichtje, d'r leuke krulletjes of d'r lakschoentjes op hooge hakken Dan wordt ge niet gelukkig. 3. Trouwt ge een meisje om d'r geld Dan beklaag ik je. 4. Kunt ge volhouden in een ernstige plicht, ook als je vrouw je smeekt met tranen in de oogen Dan zijt ge een man. 5. Durft ge al uw vrienden op offeren, om je vrouw thuis niet te laten wachten Dan zijt ge op den goeden weg. 6. Zijt ge van het'soort dat denkt: om de liefde behoef ik de andere niet te haten Dan beklaag ik je vrouw en je zelf. 7. Kunt ge zwijgen als je vrouw een booze bui heeft Dan zal het goed gaan, 8. Kunt ge vergeten, wat je vrouw dan gezegd heeft, er niets van laten merken Dan zal het beter gaan. 9. Kunt ge lachen als je zelf een booze bui hebt, de knoop van je jas er nog niet is aangezet, je lieve lingsgerecht is aangebrand en de kleine heel den nacht heeft gehuild? Dan zal het zoo goed mogelijk gaan. 10. Kunt ge in de schoonmaaktijd je goed humeur bewaren, een huilend kind een half uur dragen, tevreden zijn met een boterham op waschdag en het verlies van je lekkerste pijp ontzeggen Dan kunt ge het ge rust wagen. Want wagen blijft het. En de wittebroodsweken raken om. En menschen zijn menschen nie mand is volmaakt en niemand heeft ooit ongelijk. BÜRSEEIÏJSB STAffB VIIBAY van 16 tot 23 Januari. GEBOREN: Therese M. Chr. Welting. Stationsw, Johannes Th, M. Litjens, Merselo Catharina M.M. Tacken, Langstraat Johannes L, Peeters, Bleekstraat WilhelminaJ. P. Huybers, Veltum Henricus H. Peeters, Castenray Martinus P. Duykers, Castenray Gertruda G. v. Teeffelen, Hoenderstr, Jacoba W, A. Aarts. Veulen Maria Chr. P, Hendriks, Kruitweg Leonardus J. H, Linders, Overbroek Antoon W. M. Janssen. Ysselsteyn Christina G.G. Willems, Hoenderst. GEHUWD W. L. I. Dirks, 27 jaar. meubel fabrikant te Tilburg en L, M. A. Ambrosius, 29 jaar, z.b. te Venray. OVERLEDEN A. Wismans, echtg. van M. Th. Michels, 71 jaar, landbouwer, te Merselo. 1 patiente St. Annagesticht. Burgcrlyko stand Maashees- Overloon. GEBOREN Albertus Gerardus Franciscus, z. v. H. Hendriks en H. Hermans, Overloon. Catharina Hendrika, d. v. W. Verhoeven en H. de Groot, Overloon. Gerrit Mathieu Wilhelm, z. v. L. Wil- lemsen en J. Gillings, Overloon. Theodorus, Martinus, Hubertus, z. v. M. Deenen en A. Wijnho ven, Maashees. Gertruda, Petro- nella, Maria, d. v. W. Willems en W. Drabbels, Overloon. Doro thea, Josepha, Maria, d. v. A. Stevens en P. Creemers, Maas- OVERLEDEN Maria Schoen makers, echtg. van G. Coppes, 42 jaar HoltheesBernardina E, Raaymakers, 6 weken, Overloon Johannes M. M. A. v. Neerven, 24 jaar, Overloon, overleden te Boxmeer. Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur kleine Congregatie, half 3 herhalingscate chismus voor de jongens, 3 uur Lof, na het Lof vergadering van het Apostolaat des Gebeds, 4 uur H. Familie. Maandaghalf 8 jaarg. voor Willem Hennen en Hendrina Bekkers, 8 uur leesmissen voor de Handboogschutte rijen Diana en St. Anna, kwart na 4 uur Lof. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor Martinus Roffers en echtg., Hend. Verhallen en echtg., 8 uur jaarg. 2de klas voor Leonard Smulders. Woensdag half 7 leesmis voor Willem Manders als lid der H. Familie, half 8 besteld jaarg. voor de vrouw van Jac. Bistervels, 8 uur jaarg. 2de klas voor Maria Petronella Smulders. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Peter Goumans en Elisa beth Jenneskens. Vrijdag half 8 besteld jaarg. voor Gerardus Wismans en Johanna Poels, 8 uur jaarg. voor Johanna Roelofs. Zaterdag komen de jongens der 4e en 5e klas en de meisjes der 3e klas te biechten, kwart na 4 Lof. A.s. Zondag 1 Februari, om zes uur eerste H. Mis, om zeven uur maandelijksche speciale H. Mis met generale H. Communie voor de mannen der H. Familie, om 8 uur H. Mis, 8 uur kindermis en 10 uur Hoogmis. Op Maandag 2 Februari het op- drachtsfeest der H. Familie. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek, kwart na 4 gez. Vespers, 5 uur Lof. Kwart na 9 H. Mis en vergadering voor de Derde Orde, afd. mannen, om half 3 voor de vrouwen. Dinsdag 7 uur Hoogmis ter eere v. d. H. Antonius, 6 uur Lof, Woensdag 7 uur pl. Requiemmis. Donderdag 8 uur pl. Hoogmis. Vrijdag feest v. d. H. Hyacint ha. Volle afl. o. g. v„ 7 uur Hoogmis, 6 uur Lof en H Kruisweg. Kantoor geopend van 9 tot 1 uur Worden gevraagd: 12 boerendienstmeiden v. Paschen 2 bakkersleerlingen Paschen 1 huishoudster voor dadelijk 4 jongens van 14 tot 18 jaar voor boerenwerk 1 schaapherder voor Overloon 5 boerenknechten voor Paschen 2 huishoudsters voor geestelijken 2 burgerdienstmeisjes 4 sigarenmakers v. Horst 1 molenaarsknecht voor dadelijk 2 dienstmeisjes v. Deurne 1 keukenmeisje v. Deurne 20 Maart 1 burgerdienstmeid v. Boxmeer Bicden zich aan 2 burgerdienstmeisjes v. Paschen 1 boerendienstmeisje 4 timmerlieden 26 losse arbeiders 6 metselaars 7 stucadoors 8 opperlieden 2 bakkersknechten. 1 burgerdienstmeid voor huish. 22 steenfabrieksarbeiders 2 boerenknechten voor dadelijk 2 burgerdienstmeisjes voor dadelijk 1 boomsnoeier 1 bekwame tuinman 1 burgerdienstmeid 15 j.v. dadelijk. 2 werkmeisjes voor Venray 2 chauffeurs 1 bekwame melkknecht Fi Getrouwd: Harry Stoot Dierenarts en Corry Hutjens die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van be langstelling bij hun huwelijk ondervonden. 18 Utrecht, 20 |anuari 1931. Toekomstig adres: Sittard, Rijksweg 19 Zuid. Door deze betuigen wij onzen hartelijken dank aan het Be stuur van het Groene Kruis, den WelEd. Zeergel. Heer Dr. Bloemen en in het bijzonder aan de Eerwaarde Zuster Elmira voor de liefderijke verpleging betoond gedurende de ziekte van onzen dierbaren Echtgenoot en Vader. Mevr. Wed. C. Breukel- de Vries en Kinderen. Venray, 20 Jan. 1931. 19 Voor de vele bewijzen van deelneming, betoond tijdens de ziekte, bij het overlijden en de begrafenis van onze lieve Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante Marie van Opbergen, betuigen wij onzen hartelijken dank een bijzonder woord van dank aan Besluur en leden van „Polyhymnia", voor de laatste eer aan de dierbare overledene bewezen. 20 Fam. van Opbergen Ier oprichting eener Honden club op Dinsdag 27 Januari 's avonds 8 uur in Hotel „De Zwaan". Aangeboden voor Dame of Heer een Waar, zegt de uitgever. 8 Agenten gevraagd voor Volks- en Levensverz. met Spaarkas. Onder Rijkstoezicht. Brieven onder no. 12 Bureau van dit blad. 11 Halfweg-Oostrum. tegen voordeel! t; P. W. Gomiilrs op Zondag 1 en Maandag 2 Februari in het lokaal van H. Cremers. Opgevoerd wordt de detectiven- klucht in 2 bedrijven Ik ben de moedigste man van de wereld en het Kluchtspel in 2 bedrijven Janus d. wonderdokter Aanvang beide avonden half 7. Maandag uitsluitend voor Hon leden met. een familielid. Zondag tegen enlrée 75 ct. Zondag ben. 18 jaar geen toegang Maandag va n 16—18 jaar onder geleide. De uitvoering wordt ge geven ten bate van de Kapel te Oostrum, 36 's Morgens voor de leden, 1 lis Na de H, nieuwe leden, 's Avonds om in het St. Antonjjj: Biedt 20 jaar, voor <rec Adres Burea) m op 1 minuut altar school en stsj0, Paschen te aatiaa vragen bij f.Jvai Oostrum. Th. Pouwels, worden bij }ns bewerking gen,m, zwart geverfd., Hensefcss Püsseeren uw Leverton, Glycerine, l%m] Pu rol, ZalvlQ e Vasenol enWd poedersoortfk tabletten, Hjoesl Chemicaliëw en gisterij artikelen meest betroliwlc v.h. ass.-ap9th Dr. Sjrii] Speciale ar tegen hoest, v»k0: hoest, heeschhej^ fc asthma, broneïitis zenuwen, maa$la< stoelgang, gledge slechte eetlust, Von bedwateren, spitjrh andere pijnen, 4lt hoofd roos, schele handen en water IN DE ADEÜAI grootste sortéeri|gi binnen- en bieten neeamiddelen erj k en Ziekenyeryf'egi Breukbanden,?Bu elastieken Kotffen Eau de Cologjes, en alle aanver^ntï Onvangen r^ne 51 p4»t!

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2