1 Oprmimi Jos. Hendriks i p uf 1 f Tuinbouwver. Heide Stoomzuivelfabriek „Venray" TooneeluitvoeriDg Tooneeluitvoering te Castenray KLOMPEN, 2-daags W. L. Kuikens Dames I Een partij van f I 509 Maison Amhra alle soorten Schne Boerenleenbank Huis met Tuin Ford-vrachtwagen flinkeis radio electriciteit gas en water sanitair reparaties N. V. Vulkaan, Gemengde Berichten bïïrs1sujës sta3d v2b2ay emmmm bxbistbv Advertentiën. Landbouwbond Venray-Dorp. Alg. Vergadering Kaarten voor 5 tamme konijnen LEZING over Melk behandeling op de boerderij Handboogschutterij De Eendracht, Veulen op Zondag 25 en Maandag 28 Januari Zaterdag 17 en Zondag 18 Januiri B. Schweitzer uit Venlo. lh. Pouwels, Hofstr Kraamvrouwen- Baby- en Zieken- Jos. C. M. 'Neeteson Th. Pouwels Onze Uitverkoop duo slechts enkele w< Ook onze soüede KOI e HANDSCHOENEN 3 laagst mogelijke pi Steeds ruime keuze in Rod< Vanaf heden tot 31 Januanu op aan ongekend lagee ver benpden inkc VENRAY. Te huur Smalspoor m wissel draaischijf en kipwagens Notariam wit fornuis 2pifs gastoestel VERLOREN bruinl. handwarmer tied ikooip zoo goed als nieuw cylinder-bureau een roodb. maalkalf te koop roodbont, maalkalf Notarism taf VENRAY dat het onder veler bereik zal liggen dit Zaterdagmiddag-uitstapje naar Dusseldorf, de mooiste stad aan den Rijn, mede te maken en tevens genieten van de opvoering der prach tige opera „Lohengrin" van Richard Wagner. Deze trein vertrekt te Venray om 2.29 nam.terugkomst 11 min. voor 1 's nachts. De prijzen bedragen le rang en 3de klas f 5.50; parket t 5.25; 2e rang f 4.50; 3e rang f 3.75 2e klas spoor f 1.25 meer. Aanmeldingen tot uiterlijk Vrijdag 30 Jan. a.s. aan het Bureau van dit Blad. Be. Volkstelling. Nu de telkaarten met omslagen enz. door de tellers overal in de gemeente zijn opgehaald, vestigen wij de aandacht op artikel 1 en van het Iv.B. van 27 Juli 1887, S. 141, waarbij is bepaald, dat zij, die bij de telling zijn overgeslagen, bin nen een maand na den dag der telling van dit verzuim moeten kennis geven aan het bestuur hunner wer kelijke woonplaats. Voor de leden van huisgezinnen rust de verplichting tot kennisgeving op het hoofd van het 'gezin. Overtreding dezer bepaling wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of'geldboete van ten hoogste honderd gulden. Mocht er dus nog iemand zijn, die in den nacht van 31 December op 1 Januari j.l. in de gemeente werkelijke woonplaats had, doch voor wien om welke reden dan ook geen ingevulde kaart is afgegeven aan een der tellers, dan moet daar van kennis worden gegeven ter gemeente-secretarie vóór 1 Februari a s. Laat men dit na, dan zal proces verbaal en straf als bovenvermeld kunnen volgen. Er zïjh voorts enkele woningen, waar de tellers op hun rondgang bij herhaling aan de gesloten deur zijn gekomen, zocda: er geen mogelijk heid i? geweest die gezinnen te tellen. Ook dezen zijn derhalve noodgedwon gen overgeslagen en dus verplicht alsnog voor 1 Februari a.s. ter secretarie kennis te geven onder overlegging der telkaarten. Verkoop van sterken drank in VjBfgunningslocaliteiten op Maandag 19 Januari 1931. ,,AlleInaIlsmurkt.,, De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat door hem in overleg met den bond van vergunninghouders is bepaald, dat in de gemeente Venray op Maandag 19 Januari a.s. ALLEMANSMARKT vanaf'half 2 namiddag tot sluitings uur geen sterken drank mag worden geschonken. Gedurende den geheelen dag zal geen sterken drank worden afge leverd voor gebruik elders dan ter plaatse.. Alle weidenkenden worden drin gend verzocht om met mij en den bond van vergunninghouders mede te werken en geen sterken drank na half 2 aan de kasteleins te vragen. Alleen op deze wijze kunnen uit spattingen en wanordelijkheden wor den voorkomen. Venray, 16 Januari 1931. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. Toegeloopen een grijze her dershond. Inlichtingen Marechaussee kazerne. Voor een stampvolle zaal werd Zaterdagavond in „Luxor" een Legerfilm uit Ned. Indië vertoond, benevens enkele- -opnamen van de alhier gehouden legeroefeningen in September. De meeste aanwezigen hadden van deze film meer verwacht dan vertoond werd. Voor het Diploma Ward B. slaagde onze oud-dorpsgenoot, de heer W. Schols, thans hoofdonder wijzer aan de St. Josephschool te Helmond. In den nacht van Dinsdag op Woensdag werd de vrouw van den verpleger B., wier man nachtdienst verricht in het St. Servatiusgesticht, plotseling wakker door het neerval len van het slaapkamerraam en het schreien der kinderen. Direct be merkte zij. dat een dief in de kamer was geweest, en de inhoud van een kast geheel was overhoop ge haald. Gelukkig werd niets vermist. De dief schijnt door het schreien der kinderen op de vlucht te zijn gegaan. Uitvoeringen. De Maria-vereeniging, die op dezen datum een zeker recht kan doen gelden, zal 2 Febr. a.s. haar groote jaarlijksche uitvoering geven voor de 1- den. Zij stelt zich voor Woensdag 4 Febr. deze uitvoering, die schit terend b dooft te wórejen. te herhalen ten bate het Patronaat. Gezien het feit dat Venray's Fan farecorps met Vastenavond eene voorstelling geeft, zal onze Turnclub „St. Christoffel" hare uitvoering geven op Zondag 8 Febr. Voor deze uitvoering, die nogal zal ver schillen van vorige, m.aw. verschei dene nieuwe dingen zal brengen, is de Turnclub al druk in de weer. H. Familie te Venray. Naar wij vernemen, zal bij ge legenheid van het jaarlijksche op- drachtsfeest op 2 Februari een der meest bekende en beroemde predi kanten van Nederland de feestpreek houden, n.l. de Tesuitenpater H. de Greeve uit Den Haag. Op 2 Februari zullen weer een 70-tal nieuwe leden de opdracht doen, waardoor dan de H. Familie van Venray ruim vijfhonderd mannen als hare trouwe leden zal mogen beschouwen. OOSTRUM. In de vergadering van de Kath. Kiesvereeniging alhier zijn candidaat gesteld voorde Prov, Staten de volgende heeren J. Poels, Venray, Th, Rutten en X. Thomeer te Horst, P. J. Rutten, Wanssum, O. van de Loo, Venray, Baron de Weichs de Wenne, Geys- teren, Otten te Bergen en Boonen te Arcen. Naar wij vernemen zullen op Zondag 25 Jan. „De Wielewalen'" alhier ten tooneele verschijnen. HEIDE. Als een bewijs dat de hoenderfokkerij hier hoog staat aan geschreven, blijkt wel uit het feit, dat de Heer J. Janssen alhier, eene bestelling van 1000 broedeieren kreeg uit Duitschland. Zondag en Maandag gaf de Handboogschutterij St. Joris te Leunen haar jaarlijksch concert en tooneeluitvoering in de zaal van de wed. Kusters alhier. Beide avonden werd voor een goed bezette zaal op uitstekende wijze vertolkt het drama in drie bedrijvenEen zware schuld Tot slot werd nog opgevoerd het blijspelJonas de Recruut, dat er bij de aanwezigen wel inging. Voor het muzikale gedeelte zorgde Leunen's Fanfare. CASTENRAY. Volgens achter staande advertentie zal door de Handboogschutterij „De Batavieren' alhier op Zaterdag 17 en Zondag 18 dezer een concert gegeven worden. Daar de bekende Humorist B. Schweitzer uit Reuver ons op een reeks uitgelezen komische voordrach ten zal vergasten, zal even als andere jaren het bezoek weer overgroot zijn. In aanmerking genomen de be kroningen die deze Humorist in binnen- en buitenland heeft weten te behalen waarborgen ons dan ook voldoende voor een paar avonden van genot en gepaste ontspanning. MAASHEES. Bij gelegenheid der winterkermis zal onze Harmonie met medewerking van het Tooneel- gezelschap der Fanfare uit Sieben- gewald op Zondag 18 en Maandag 19 Januari a.s. een concert met too neeluitvoering geven. Het aanleggen van het elee trisch net te Maashees, Holthées en Overloon is opgedragen aan de N.V Albertz en van der Kluft te Am sterdam. OVERLOON. Onze Tooneelclub zal op 1 en 2 Febr. a.s. een uitvoe ring geven te Holthees, met hetzelfde tooneelstuk dat hier werd vertoond, n.l. „de Waterduivel". Do nieuwe kerk te Sovenum. Aan de vereenigde Sevenumsche aannemers is, als zijnde de laagste inschrijvers, de te bouwen kerk met rectoraat en onderwijzerswoning thans definitief gegund. Smokkelen. De smokkelarij aan de grens te Venlo van waren uit ons land naar Duitschland gaat nog steeds onver minderd voort. Blijkens aanhoudingen wordt er nog al in 't groot gewerkt. Zoo werd door tolbeambten uit Kaldenkirchen in de bosschen van Kriekenbeek langs de grens een ge zelschap van smokkelaars overvallen, die 16000 sigaretten, een flinke partij koffie en tabak frauduleus wilden binnen voeren. Alles werd in beslag genomen. Waarom ,,tm Westen nichts Neues" niet te Venlo kwam. Volgens de „Oprechte Haarlem- sche Courant" zou de eerste opvoe ring van de film „lm Westen nichts Neues" in ons land te Venlo plaats hebben gehad. Dit plan is echter niet doorgegaan, omdat men een burgemeesterlijk verbod vreesde. Men verwachtte te Venlo bij opvoering van de film een toevloed van Hitlerianen uit Duitschland, die relletjes zouden veroorzaken. Thans zal de eerste opvoering van „lm Westen nichts Neues" gelijktijdig te Amsterdam, Den Haag en Rotterdam plaats hebben. Spoorweg Schaesberg-Simpelveld. De werkzaamheden aan den spoor weg Schaesberg-Simpelveld zijn wegens het ingevallen winterweer stopgezet. Circa 600 grondarbeiders zijn hierbij betrokken. Reuzen omzet in 1930. De vereeniging Landbouwbelang te Weert bereikte in het afgeloopen jaar een omzet van 3200 wagons of 32 milioen kilo. Dit is hoofdza kelijk veevoeder, verder kunstmest en zaaizaden, waaronder wekelijks minstens 10 wagons ochtendvoer. Inbrekers aangehouden. Als verdacht van den in Septem ber 1923 te Echt ten huize van de toen 71-jarige Maria Appels ge- pleegden roofoverval, waarbij de vrouw door een der kerels bij de keel werd gegrepen sn met dood schieten bedreigd, doch waarbij de inbrekers tenslotte meteen geringen buit van enkele guldens aftrokken, zijn thans te Sittard gearresteerd, zekere L. M., P. H, en J. R., allen in die plaats woonachtig. Loop der bevolking van Limburg over 1930. In het pas verschenen nummer van het Centraal Bureau voor de Statis tiek, vinden wij de volgende cijfers vermeld, omtrent den loop der be volking in Limburg. Daaruit blijkt, dat in 't geheel 13. gemeenten een bevolking hadden van meer dan 10.000 zielen. Alhoewel bij de een meer en bij de ander minder, was bij al deze gemeenten aanwas der bevolking te constatee- ren, Wij laten hieronder de bewuste gemeenten volgen, waarbij wij zullen vermelden voor iedere plaats de bevolking op 1 Januari 1929 en op 31 December '29. Het eerste getal duidt de bevolking aan op 1 Jan, van dat jaar en het tweede dat van 31 December. Wij plaatsen ze in alphapetische volgorde Brunssum 15136, 15755 Geleen 10488, 11852.; Heerlen 43462,45300; Hoensbroek 13108, 13998 Kerkra- de 34604, 35724 Maasbree 12829, 13036Maastricht 59825, 59928 (1) Roermond 16610, 16588Sittard 14588, 15021; Tegelen 10055, 10389 Venlo 23201, 23550 Venray 11970, 12137: Weert 13491, 13655. De kleinst; gemeente is de gemeente Bemelen. met 261 inwoners. In totaal hadden daar over 1929 4 geboorten plaats, t.w. 3 jongens en 1 meisje, terwijl er 3 sterfgevallen waren en wel 2 mannen en 1 vrouw, ten slotte werd er over het heele jaar 1 huwelijk gesloten. De kleinste aanwas had de gem Weert met 164 inwoners. De totale bevolking van Limburg bedroeg datzelfde tijdvak op 1 Januari '29 531273 en op 31 December 543251 (1) Zooals men in de bladen heeft kunnen lezen, schreef Maastricht de vorige week zijn 60.000sten inwoner in. Opruiming van baanwachters huisjes. Teneinde het uitzicht bij onbe waakte overwegen zooveel mogelijk te verruimen, zijn de Ned. Spoor wegen voornemens de bij die over wegen nog staande voormalige wach terswoningen op te ruimen. Indische opdracht voor de Ned. nyverheid. Aan de N. V. Kon. Ned Machinefabriek v.h. E. H Begeman te Helmond, is de aflevering opge dragen van de ijzerwerken voor de nieuwe spoorwegbrug over de Kali Progo op Midden-Java, bestaande uit een brug van 96 meter met overspanning en eenige daarbij aan sluitende kleinere bruggen, te samen een gewicht vormende van ca. 500 ton. Deze fabriek, die zich eenige weken geleden genoodzaakt zag, haar afdeeling Constructie-werkplaats tijdelijk te sluiten, zal thans spoedig haar arbeiders wederom te werk kunnen stellen. Gefingeerde inbraak. Te Wageningen deed Zondag de fabrieksarbeider M. K., penning meester van de afdeeling Wageningen van den Nederl. Bond van Fabrieks arbeiders bij de politie aangifte, dat door inbraak bij hem zou zijn ont vreemd een geldkistje inhoudend f 350 a f 400. Bij het ingesteld onderzoek werden echter geen sporen van braak ge vonden. Een familielid ontdekte in den tuin het geldkistje. De politie nam K. mede naar het bureau waar het kistje geopend werder bleek nog ruim f 33 in aanwezig. Bij een huiszoeking, werd, op verschillende plaatsen verstopt, een bedrag van ruim f 200 gevonden. De politie vond in een en ander aanleiding, de boeken van K. in beslag te nemen, waarbij bleek, dat de administratie niet in orde was. Volgens een voor- loopige schatting had K. een tekort kas van ruim f 600. Hij is aan gehouden en heeft ten slotte bekend, de inbraak gefingeerd te hebben, ten einde het te doen voorkomen, dat het verdwenen geld hem ontstolen was. Hij is ter beschikking van de Justitie te Arnhem gesteld. Verdronken. De 24-jarige mej. J. R. te Valther- mond is op weg naar de post 's avonds met haar fiets in de vaart geraakt en verdronkem De Morapi-ramp. De Secretaris van het „Merapi- Comité" deelt mede, dat Donderdag telegrafisch honderd vijftigduizend gulden ter beschikking is gesteld aan den gouverneur van Midden-Java, met verzoek deze en nog later te remitteeren gelden aan te wenden ter lenging van de nooden van de slachtoffers der Merapi-uitbarsring. Binnen enkele dagen zal een tweede verantwoording van de later inge komen gelden plaats vinden. Het Gironummer van het comité waarop men bijdrage kan storten is 172700. Mexico zwaar geteisterd. De aardbeving, welke Mexico heeft geteisterd, moet de hevigste zijn ge weest sedert Juni 1911, toen in 41 steden groote schade werd aange richt en ruim 2000 menschen om het leven kwamen. Het aantal slachtoffers, dat thans door de aardbeving is gemaakt, is nog niet nauwkeurig bekend. In de stad Mexico brak op ver scheidene plaatsen brand uit tenge volge van de aardbeving. 59 huizen zijn ingestort. Het aantal gewonden wordt op ongeveer 300 geraamd. Tijdens de aardbeving was aan den hemel een buitengewoon licht zichtbaar, hetwelk toegeschreven wordt aan de uitbarsting van den vulkaan Propocatepetl. van 9 tot 16 Jan. GEBOREN: Theodorus M. Sijbers, Henseniuspl. Maria M. A. Clephas, Overl.weg Johannes F. Rongen, Oirlo Eliza C. M. Hendriks, Smakterweg GEHUWD Antonius J. Th. W. in de Rijp, oud 24 jaren, timmerman, en Anna C. Groenen, oud 24 jaren, zonder beroep, beiden te Venray. OVERLEDEN Maria I. Wevers, wed. Janssen, oud 84 jaren, Ysselsteyn. Cornelis G. S. Breukel, echtg. van Elisabeth E. M. de Vries, oud 59 jaren, zonder beroep, Kruisstraat. Christiaan Jozef Janssen, oud 46 jaren, zonder beroep, Oirlo. Gerardus H. H. Weijs, oud 27 j. landbouwer, Oirlo. Johannss Hubertus Huijsmans, oud 77 jaren, z.b.. Overloonsche weg. Johannes W. Manders, oud 28 j. sigarenmaker, Maasheesche weg. Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte voor de Missie van Africa, half 3 herhalingscatechismus voor de meisjes, 2 uur groote en kleine Con gregatie met collecte voor het St. Petrus-liefdewerk en Pauselijken zegen, na het Lof .vergadering van de Prefecten der H. Familie. Maandag half 8 uitvaart voor Willem Manders, 8 uur Jaardienst voor de overleden leden van den Boerenbond, 9 uur uitvaart voor Joh. Huismans, kwart na 4 lof. Dinsdag half 8 besteld Jaarg. voor de overleden familie Thuyls en en Muyzers, 8 uur Jaarg. voor Gerard Poels en Theodora Eibers, half 10 plechtige gezongen Huwelijksmis voor Walter Dirks en Agnes Am- brosius. Woensdag half 8 besteld Jaarg. voor Theodorus Creemers, H. Cree- mers en echtgenoote. M. Vermeulen echtgenoote, Ant. Dijkmans en echtgenoote, 8 uur Jaarg. voor Gerard Martens en Helena Henckens. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 besteld Jaarg. voor H. Messemaeckers, echtg. en overleden kinderen, 8 uur Jaarg. voor Petronella Dekkers. Vrijdag half 8 besteld Jaarg. voor Theodorus de Bruin, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Jan Poels. Zaterdag half 8 besteld Jaarg. voor Henri Schellen, kwart na 4 Lof. Zaterdag 9 uur jaardienst voor de overleden leden van de Handels compagnie. Dezen dag komen de jongens der 2e en 3e klas en de meisjes der 6e klas te biechten. Woensdag half 7 leesmis voor Joh. Huijsmans. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6, en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur pl. Hoogmis voor de leden v.d. Aartsbroederschap, waarna processie. Wegens retraite geen Jonge Derde Orde. Kwart over 4 gez. Vespers. 5 uur Lof. Van 18—25 Januari internationale bidweek tot hereeniging der kerken. Maandag feest v.d. Zal. Bemardus van Corleone, volle afi. o.g.v., half een H. Mis voor Corn. Breukel als lid v.d. Derde Orde. Dinsdag 7 uur Hoogmis ter eere d. H. Antonius. 6 uur Lof. Vrijdag 7 uur pl. Requiemmis voor de eerw. Br. Sebastianus Potten. 6 uur Lof en H. Kruisweg. St. Antoniiis-Patronaat. Van 11 tot 12 spaarbank, contri butie enz. Klein-en Middenpatronaat behooren in het Lof van 3 uur te zijn. Patronaat begint om half 6. Aanst. Zondag 18 Januari vm betaling van premie brandassurantie en ach- terstallge premie van veeverzekering en con tributie. De Secretaris, B. KRUYSEN. Zondag 18 Januari 's avonds half 7, bij L. WIL LEMS, Nachtegaal. 14 Het Bestuur. Zondagavond te beginnen om 6 uur in Café J. ELBERS, Eind- straat 21. Coöperatieve Woensdag 21 Jan. in het Bondslokaal te Leunen te houden door den Land- en Tuinbouwonderwijzer A. VIS SERS te Leunen. Nam, half 2 voor vrouwen en meisjes, 's avonds half 7 voor mannen. 30 HET BESTUUR. in het lokaal van den Heer H. Manders. Opgevoerd wordt o.a. het drama in 3 bedrijven Eric de minnezanger en het kluchtspel in 2 bedrijven Ze krijgen mekaar. Aanvang beide avonden 6 uur. Maandag uitsluitend voor Hon. leden met een familielid. Zondag tegen entrée a 75 ct. met medewerking van den bekroonden Karakter komiek in de zaal van den heer v. Rhee. Aanvang beide avonden 6 uur. Peisonen beneden 18 jaar onder geleide hebben alleen Zaterdag vrijen toegang. 22 Het meest gesorteerde adres in klompriemen, kappen, hak- riemen, enz. 10 verplegingsartikelen 't Meest gesorteerd adres: Ass.-apotheker Drogisterij „de Adelaar" Groote Straat Venray voor 't a s. seizoen kunnen be steld worden, f 30.— per 100 M. DUYKERS—RAMBAGHS, Hoogriebroek, of 10 fijne zoete sinaasappels 3 ons zwarte hoestballen 3 ons extra strong pepermunt 3 ons fijne Babbelaars li/s pd. fijne zoete Pruimen 3 pak Molen lucifers 3 ons fijne koekjes 1 pond schijfappelen 4 pak aardappelmeel 2 pak zeeppoeder de Pauw met bon 2 pak Holl. Waschvrouw Hofstraat 3 Alle Hoeden aan spot Dinsdag 20 Jan. is onze zaaltei Onze voorraad is groot, ziehier enkfin] Dames- lakband en beige van 7 a 8 guldi i Dames- calfs en bruin van 6—7 gulden i Dames- Chroom en Box van 56 guldeipu Heeren- Zwart en Bruin Box an; Vetleer Werkschoenen heel 1 stul Chroom vetleer dubbele zolen Jongens hoog en laag 28—31 f3 75, 32—1 3( Beenkappen vanaf f 2.-1 Kwaliteit en pasvorm bekend. !en< Spaarders en voorschofnemers worden beleefd verzocht hunne boekjes in te leveren bij den Kassier. Kantoor geopend van 9 tot 5 uur. 17 De Directeur. tegen voordeelig tarief. 212 P. W. Gommers, Maashees. tly zal op Din^n. 2 uur, vofeer Sr. te Venriats pulioo] 50 slageijhoi voor lattenjtak hout en ijker bosch in de TE KOOP nieuwgebouwd, gelegen opeen der mooisfe punten van Venray. Paschen te aanvaarden. Brieven onder motto „Huis" Bureau van dit blad. 12 TE KOOP een partij mangel- wortelen Wed. Raedts, Maash, weg. 8 TE EOOE zeer voordeelig, goed onderh. (merk Kuppersbusch) en een partij Weck-glazen Adres r. Klein, Ooslrum. 13 gevoerd met bont. Terug te bezorgen bij B. Franssen, Langstraat 51. TE KZOOE een in goeden staat zijnde met prima banden. Te bevragen Bureau van dit blad. 10 Adres Bureau dezer. 28 TE KOOP bij P. j. Geurts, Veltum. St. Annagesticht. lAY zal op nadéler den Wele®. I Venray puliöOj 80 slagenhou te Castenra; tog om met Ptin treden eem in klein ;ezi Bureau dezran itraë fei ite r h e v H 00 •oo als Ov

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2