geneest en vewtfiaeu huid l Provinciaal Nieuws N. V. Vulkaan, Gemengde Berichten Districts M IVlari Hiermede is zeer in het kort gezegd op welke wijze in het algemeen de telling plaats vindt. Op grond van het groote belang aan een juiste bedrijfsstatistiek ver jonden, wordt aan alle bedrijfshoof- den verzocht, het mogelijke te doen om de groene kaarten en de loon lijsten met hun uitslaand blad zoo juist en volledig mogelijk in te vul len. Men bedenke goed, dat dit de betrouwbaarheid van deze zoo nuttige bedrijfsstatistiek bevordert en dat men bovendien de leiding der telling den last van het vragen en en zichzelf den last van het moeten verstrekken van nadere inlichtingen oéspaart. Inlichtingen over de invul ling van de groene kaarten worden verstrekt door de volkstellers inlich tingen over de invulling van de loonlijsten door de Raden van Arbeid. Wie binnen zoo kort mogelijken tijd en met zoo weinig mogelijk kosten een goede bedrijfsstatistiek wenscht, verstrekke de gevraagde gegevens het wordt hier met klem herhaald met de grootst mogelijke nauwkeurigheid. VENRAY, 24 December 1930. WAARSCHUWING. Bewoning en verkoop van met ^tfkspremie gebouwde woningen, Burgemeester en Wethouders bren gen nogmaals ter kennis van belang- benden. dat al degenen, die in 1 1923 eene woning met rijks- -emie hebbengebouwd, zich verplicht .bben 1. Deze gedurende 15 jaren tot oning te bestemmen 1. Geen hoogeren huurprijs te lingen bij verhuring dan zij bij de t tivrage hebben verklaard te zullen dingen. De eigenaren, die de ning zelf bewonen noch de huur ders mogen dus een deel dezer woning aan de bewoning onttrekken door deze in te richten tot winkel, werkplaats enz. Gebeurt dit toch dan ;al de premie moeten worden terug betaald, hetzij geheel of gedeeltelijk. Bij verkoop moet in de akte worden vermeid, dat de'woning met Rijks premie is gebouwd en deze verplich ten op den nieuwen eigenaar >rden overgedragen. "7ordt door den verkooper ver- j gen, dat de woning met rijks- j uie is gebouwd en worden dien- volge deze voorwaarden niet den kooper overgedragen, dan oorspronkelijke eigenaar ook den verkoop verplicht zijn de igen premie geheel of gedeel terug te betalen, indien de a\.e kooper een gedeelte aan de 1 woning onttrok door deze in te 1 hten tot winkel of werkplaats. Zijn voorwaarden wel in de akte van /rrdracht opgenomen en zoude de ieuwe kooper toch een gedeelte woning aan de bewoning ont- |ten, dan zal deze nieuwe kooper >edrag der premie aan den oor- kelijken eigenaar door het Rijk .Jd, aan het Rijk moeten terug- den. Iea zij dus gewaarschuwd en je zich tevoren of de te koop >den woning oorspronkelijk kspremie is gebouwd, ook al intusschen in derde handen i gaan. Bij twijfel kan men in- en inwinnen ten gemeente- of bij de notarissen, ray, 23 December 1930. Burgemeester en Wethouders 'enray Joen te weten, dat door Raad dier Gemeente in zijne adering van 9 October 1930 vastgesteld de volgende veror- ngen Verordening op de heffing van opcenten op de Ver mogensbelasting in de Ge meente Venray. Artikel 1. Er zullen jaarlijks, met ingang van et belastingjaar 1 Mei 1931 tot en April 1932, ten behoeve der e, op de hoofdsom der ver- «elasting worden geheven 50 ocenten worden niet geheven anslagen van hen, die binnen k geen vaste woonplaats Artikel 2. .vordering geschiedt overeen- mstig de verordening van heden. Artikel 3. thans geldende verordening op van opcenten op de hoofd- KADIO ELECTRICITEIT AS EN WATEBl SANITAIR REPARATIES VENRAY som der vermogensbelasting wordt met ingang van 1 Mei 1931 inge trokken. Zij blijft van kracht ten aanzien van belastingjaren, welke vóór dien datum zijn geëindigd. B. Verordening op de invorde- ring van opcenten op de hoofdsom der Vermogens belasting in de Gemeente Venray. Artikel 1. De invordering der opcenten op de hoofdsom der Vermogensbelasting geschiedt overeenkomstig artikel 263 der Gemeentewet. Artikel 2. Deze verordening treedt tegelijk met die op de heffing in werking. Zijnde de verordening sub A, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 17 November 1930, No. 16, waarbij de verordening de dato 9 October 1930, houdende voorschrif ten, naar welke de belasting zal worden ingevorderd, is aangehaald. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 22sten Decem ber 1930» De Burgemeester en Wethouders voornoemd O. VAN DE LOO. De Secretaris VAN HAAREN Huisnummering. De Burgemeester van Venray vestigt er de aandacht op, dat vol gens de Algemeene Politieverorde ning, ieder huiseigenaar verplicht is te zorgen, dat het op zijn woonhuis of gebouw van gemeentewege ge plaatst huisnummer in goed leesbare staat behouden blijve. Bij overtreding is de eigenaar strafbaar. Venray 23 December 1930. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. Weldadigbeidspostzegels voor het Kind. Frankeert uw Kerst- en Nieuw jaarskaarten met Weldadigheidspost zegels ten bate van het misdeelde KindU doet er een goed werk mede. God zal het U loonen Consultatiebureuudiensten voor de tuberculose-bostryding in het Noorden van Limburg. Door het vertrek van den tuber- culose-arts Dr. L. J. van de Pol op 1 Januari a.s. naar Eindhoven wordt voorloopig niet tot benoeming van een vasten opvolger overgegaan. De dienst zal als volgt worden geregeld Voor Weert en Roermond zal het consultatiebureau geleid worden door den le Geneesheer van het Sanatorium te Horn Dr. IJ. de Jong. Voor Horst, Venray en Venlo door Dr. S. Majoor, Directeur van „Maria Auxiliatrix" te Venlo. Al deze bureaux blijven op dagen en uren, zooals algemeen bekend. Het bureau te Echt zal worden gehouden op den 2e en 4e Maandag (dus niet Vrijdags) des voorm. van half 10 tot half 11 en wordt geleid door Dr. J. Brün'ng, t.b.c.-arts voor het Zuiden, met standplaats Heerlen. H. Familie. Op Dinsdagavond 30 December te ha>c 3 wordt aan de mannen der H. Familie een gezellige avond gratis aangeboden in het Patronaat. Ons dunkt, dat de mannen dien avond zullen gieren van het lachen, want, naar wij vernemen, heeft de directeur der H. Familie een paar komische filmen gehuurd o.a. een Charlie Chaplinfilm van 1300 Meter een vijf acter verder nog twee 2-acters en één 1-acter. De Venraysche Jaszband zal musi- ceeren. De mannen houden van muziek en *ij hooren het wel hoe zeer zij de musicale medewerking van die heeren waardeeren- Mannen der H. Famile, u staat een gezellige avond te wachten. Het beste adres voor Visitekaartjes in verschillende model len is Drukkerij v. d. Munckhof, Groote Straat 28, Venray. Zaterdagmiddag had op het Raadhuis alhier een bijeenkomst plaats van het Bestuur der Burger wacht uit Boxmeer vergezeld van den Secretaris der Federatie van Burgerwachten in Oostelijk Noord brabant, met den Burgemeester dezer gemeente en den heer Dr. W. Nuyens, Deze bijeenkomst had ten doel laatstgenoemde het Kruis van Ver diensten te overhandigen. Door Burgemeester O. v. d. Loo werden uitvoerig de verdiensten van Dr. Nuyens ten opzichte der Burger wacht gememoreerd, waarna de heer A. H. Rasker uit Boxmeer, als vice- voorzitter der Burgerwacht, den oud voorzitter het kruis op de borst spelde. De heer Rasker hield hierbij een passende toespraak, waarin hij dank bracht aan kapitein Muhlrath die in deze de stuwkracht is geweest na het herhaaldelijk schrijven van het Bestuur der Boxmeersche Burger wacht. De heer Nuyens dankte in wel gekozen woorden en zeide o.m. dat geen enkele vereeniging hem zoo na aan het hart lag als de Burgerwacht, die het Gezag handhaaft en steeds paraat is. Temidden der familie Nuyens ver- eenigde men zich hierna geruimen tijd in den lunchroom Verheugen, waarna men in vroolijke stemming huiswaarts keerde. Hond- en klauwzeer. Naar we vernemen, zijn alhier een tweetal gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd. Zondag had alhier de jaarl tentoonstelling van postduiven plaats, De uitslag der keuring plaatsen we volgende week. Voetbal. Op 7 Dec. wist Albatros in Horst te winnen met 7—1. A.s. Zondag ontvangt Albatros aan den Leun- schenweg Grubbenvorst I. Aangezien beide clubs nog ongeslagen zijn, zal het er Zondag spannen op het Sport terrein. Tweede Kerstdag zal door de Turnclub Sf Christoffel alhier een afstandsmarsch gehouden worden van Venray naar Deurne en terug. Grootste sorteering Nieuw jaarskaarten en Brieven vindt u bij Firma v. d. Munckhof, Groote Straat 28, Venray. OOSTRUM. Zondag 28 Maandag 29 December geeft onze Harmonie haar jaatlijksch concert geven. Zie achterstaande advertentie VEULEN. Ons gehucht gaat snel vooruit. Een smid heeft zich hier reeds gevestigd, terwijl ook binnenkort een bakkerij en winkel geopend worden. Met den bouw der nieuwe schoot is men reeds ver gevorderd. Priesterjubilea in het Bisdom Roermond. In ons bisdom hopen in 1931 de volgende Eerw. Heeren Geestelijken een jubilé van hun priesterwijding te vieren op 25 Maart het 60-jarig priester feest de heer K. J. Eygelshoven, pastoor te Noorbeek. Op 2 April het 50-jarig priester feest de Z.E. heer Cb. H. Oliviers, pastoor te Gronsveld. Op 14 Maart het 4Ö-jarig priester feest de Z.E. heeren P. Brounts, pastoor te Beek, J. G. L. J. de Wever, rustend pastoor van Jabeek te Houthem, J. Heynen, pastoor te Heer, J. J. H. Sieben, pastoor te St. Odiliënberg, J. P. H. Simons, pastoor te Doenrade, J. M. Souren, pastoor deken te Weert, A. Verstappen, pastoor te Meyel, W. J. Vorage, pastoor te Vylen, en op 9 Septem ber de Z.E. heeren P. J. H. Jongen, pastoor-deken te Echt en Mgr. dr. H. A. Poels, hoofdaalmoezenier van Sociale Werken te Heerlen. Op 31 Maart het 25-jarig priester feest de Z.E. heer P. J. de Hesselle, pastoor te Holz-Kerkrade, J. W. Goessens, directejr van het Bisschop pelijk College te Roermond, J. Jacobs pastoor te Wittevrouwenveld, Maas tricht. M. J. J. Kengen, pastoor te Grashoek-Helden, J. G. J. I. Krijn, Dastoor te Merkelbeek, F. L. H. toebroek, pastoor te Ubachsberg, A. M. van Dijck, oud-professor aan het Bisschoppelijk Coliege te Weert, L. P. van Laer, pastoor te Ottersum en L. J. Vliexs, pastoor te Dieteren. HORST. Bij de door den Bouw kundige L. Everaerts te Horst op Zaterdag gehouden aanbesteding voor het verbouwen van een woon huis tot twee woonhuizen annex café en biljartzaal voor rekening van den heer M. Verstraten te Horst werd ingeschreven als volgt Cuppen en Cleven, Horst f 3649.— Jac. Keijzers, Horst f 3875.— G. Mooren, Horst f 3905. J. Peeters, Horst f 4080. Gebr. Keijzers, Horst f 4137.50 [os. Keijzers, Hcrst f 4150.— Th. Mooren, Horst f 4244. Fr. Poelser> Cuppen, Horst f 4524. Peeters en Gebr. Hoeben f 4830.' Begrooting f 4000.— Het werk werd aan den laagsten inschrijver gegund. BERGEN. In den stal van den landbouwer H. Th. J. Laemers aan den Siebengew. weg alhier is een geval van mond- en klauwzeer ge constateerd. De noodige voorzorgs maatregelen zijn genomen. Coöperatieve Veilingsvereeniging. Zaterdag 20 December hield de Coöperatieve Veilingsvereeniging te Venlo een buitengewone algemeene vergadering. Aanwezig waren 114 van de 130 afdeelingen, dus ruim voldoende voor statuten-wijziging. De salarieering inpakkers en secre tarissen, werd in zooverre gewijzigd, dat aan de plaatselijke besturen de regeling werd overgelaten, maar het bestuur der C.V.V., het recht wordt toegekend, bij te lage salarieering in te grijpen. Het voorstel van bestuur en college van commissarissen tot samenwerking met den N. C. B. evenals met den L.L.T.B. en de daarvoor noodige wijzigingen in de statuten aan te brengen, werden na ampele discussie met algemeene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag werd gevraagd meer zeggenschap voor de eier-af- deelingen. De voorzitter merkt op, dat dit punt voor korten tijd bij de statuten wijziging is besproken en verworven, daarvoor acht hij nu niet de tijd gekomen, daar weer op terug te komen. Een der afgevaardigden gaf in over weging kringen te vormen, opdat de agenda's der algemeene vergadering tevens kunnen worden besproken. De voorzitter zegt ernstige over weging toe. Voorts werd uit de vergadering de wenschelijkheid ge opperd, voortaan de candidaatstelling zoo vroegtijdig te doen plaats hebben dat ze in de agenda kunnen worden opgenomen. HELDEN. Maandag werd alhier de nieuwe Lagere Landbouwschool alhier door Pastoor Jaspers op plech tige wijze geopend. Do roofoverval te Nederweert. Dinsdag heeft de Roermondsche rechtbank den 23-jarigen mijnwerker H. H. Camp en den 29-jarigen bankwerker H. Radeck, beiden Duitschers, wegens den bekenden roofoverval te Millert, gemeente Nederweert, waarbij vader en zoon Venner ernstig werden mishandeid, veroordeeld ieder tot 5 jaar ge vangenisstraf met aftrek van preven tief. Eisch was 7 jaar. Mr. Tripels was verdediger. Sport. De Roermondsche voetbalvereni ging R. F. C. gaat de Kerstdagen in Engeland doorbrengen en zal in eenige voorsteden van Londen wed strijden houden tegen Engelsche clubs. GELEEN. In verband mef het veelvuldig voorkomen van diphteritis onder de kinderen zijn alle lagere scholen in de gemeente gesloten vanaf 22 December tot en met 1 Januari a.s. Kinderlijkje gevonden. Op het stortterrein te Lindenheu- vel—Geleen vond men een karton nen doos, waarin zich het lijkje van een pasgeboren kind bevond. Er wordt een onderzoek ingesteld wie het lijkje daar kan hebben neer gelegd. Doodeljjk mijnongeluk. De 21-jarige sleeper A. K. te Brunssum geraakte Zaterdag in de ondergrondsche werken van staatsmijn Hendrik bekneld tusschen een machine en een zijwand. Zwaar in wendig gekneusd werd hij naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht, waar hij Zondag aan de gevolgen is overleden. R. K. Kiezersbond voor Limburg. In de jongste vergadering van het Bondsbestuur van den R. K. Kie zersbond voor Limburg, werden de besprekingen hoofdzakelijk gewijd aan de voorbereidende werkzaam heden voor de Provinciale Staten. Besloten werd den termijn voor het indienen van aanwijzingen van candidaten, zoowel door de plaatse lijke kiesvereenigingen als door de leden individueel, open te stellen van 23 December 1930 tot en met 15 Januari '31 Aan de plaatselijke besturen worden daartoe de noodige formu lieren verstrekt, welke voor de leden verkrijgbaar worden gesteld. De vergaderingen der kring bestu ren voor het opmaken der verzamel- lijsten worden vastgesteld op 20 anuari 1931; de vergaderingen dier oesturen voor de definitieve vasr- stelling der groslijsten op 1 Febr. De datum, waarop de stemming in de plaatselijke kiesvereenigingen zal worden gehouden, werd bepaald op Zondag 22 Februari 1931. De vergadering van het Advi- seerend College voor het vaststel len van bet Politiek Advies zal worden gehouden op 2 Februari 1931. In het tijdvak van 2 tot 22 Februari zullen de candidaten der halve niet in de onder den betref- fenden statenkieskring ressorteecende kiesvereenigingen als spreker mogen optreden Ten slotte werden nog, naast de afdoening van meerdere, ingekomen stukken, besprekingen gehouden aangaande den toestand der plaat selijke kiesvereenigingen en de kringorganisaties en maatregelen genomen om waar noodig daarin verbetering te brengen. MAASTRICHT. De gemeente raad van Maastricht benoemde in zijn Maandagavond gehouden ver gadering tot gemeentesecretaris den leer mr. P. J. M. Kallen, referen daris ter gemeentesecretarie aldaar en wel met 20 stemmen. Op no. 2 der voordracht, den heer J. H. van Sas. hoofd-commies ter secretarie, chef afd. Financiën werden 7 stem men uitgebracht. Dispensatie in de onthoudingswet op Tweede Kerstdag. De Aartsbisschop en Bisschoppen van Nederland maken bij deze aan de Hun toevertrouwde geloovigen en geestelijken bekend, dat Zijne Heiligheid de Paus voor den Tweede Kerstdag van dit jaar voor ons land in de onthoudingswet heeft gedispenseerd. Do Waalbrug te Nijmegen. Bij het afdeelingsonderzoek de Eerste Kamer van het onteigenings- ontwerp voor de overbrugging, van de Waal bij Nijmegen stelden eenige leden de vraag, of inderdaad, blijkens een bericht in de dagbladen, de bouw van de brug over de Waal bij Nijmegen een tijdperk van 7 jaren zal vorderen. Deze leden waren van oordeel, dat bij de totstandbrenging der overbrugging de grootst mogelijke spoed zal moeten worden betracht. Rijnkanaal. Eindelijk zal dan Amsterdam het zoozeer begeerde moderne kanaal naar den Rijn krijgen. De Tweede Kamer heeft het wetsontwerp aan vaard en de Eerste Kamer zal het v oorbeeld der volksvertegenwoor digers zeker volgen. Door den nieuwen waterweg zal de hoofdstad thans haar belangen in het zich steeds meer uitbreidende achterland op een veel intensiever en uitge breider wijze kunnen behartigen en, bedriegen niet alle voorteekenen, dan wordt weer een nieuw tijdperk van bloei voor Amsterdam ingeluid. Kolendamp vergiftiging. Bij een politiepost te Nijmegen kwam de schipper Th. L. Adriaanse, die met zijn schip de „Agnes" nabij het abattoir lag, mededeelen, dat zijn vrouw en vijf kinderen heftig gebraakt hadden. Dr. vanKessel werd gewaarschuwd. Dr. van Kessel werd gewaar schuwd. Uit het ingestelde onderzoek bleek, dat een der kinderen, de vier jarige Agnes, reeds was overleden. De moeder kon op het schip blij ven, de vier andere kinderen werden naar het St. Canisius-ziekenhuis over gebracht, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. De toestand van deze kinderen is redelijk wel. Een onderzoek heeft uitgewezen dat men hier met een geval van kolendampvergiftiging te doen heeft. Ongeluk met doodolyk gevolg. Te Tubbergen passeerde een luxe auto een van de tegenovergestelde richting komenden boerenwagen, waarop de 13jarige M. gezeten was als voerman. Het dier schrok en ging aan het loopen. Bij de boerde rij gekomen, waar M. woonde, ge raakte de jongen bekneld tusschen den wagen en de muur. Korten tijd daarna overleed de knaap aan de bekomen inwendige kneuzingen. Als tragische bijzonderheid kan worden gemeld, dat dit het derde kind is uit het gezin M., dat binnen eenige jaren op noodlottige wijze het leven verloor. De rjjkdom der kinderen. Zondag mocht de wed- M. Theeu- wes-v. Drunen te Rijen haar 60ste kleinkind ten doop houden. Van deze 60 kleinkinderen leven er nog 56. Concertzaal te Helmond uitgebrand. Dinsdagnacht omstreeks 2 uur werd brand ontdekt in de concert zaal Trianon van den heer Alberts op de markt te Helmond. Het vuur woedde toen reeds met groote hevigheid en vond in het achterste gedeelte der zaal op het tooneel gretig voedsel in het groote concert orgel en de tooneelbenoodigheden. De brandweer was spoedig met twee autospuiten ter plaatse, doch de blussching werd in den beginne be moeilijkt door een verstikkenden walm, welke in een doorgang naast de zaal hing. Toen de brandweer den vuurhaard met enkele stralen water kon berei ken, was men het vuur spoedig meester. De concertzaal brandde geheel uit. Een groot orgel, een vleugelpiano en de zaalinventaris werden een prooi der vlammen. Het café en de bovenwoning bleven ge spaard. De schade wordt op circa f 20.000 geraamd. Maandagavond werd in de zaal nog een vergade ring gehouden. Vermoed wordt, dat de brand onstaan is in de stook plaats voor de centrale verwarming in en kelder onder het tooneel. Verdronken. Waarschijnlijk wegens het uitwij ken voor een passeerenden auto of door verblindend licht, geraakte Zondagavond in de Ameide te Hel mond te water de heer J. C. M. van Lieshout, met het ongelukkig gevolg, dat hij verdronk. Maandagochtend werd het onge val ontdekt. Na een korten tijd dreggen werd zijn lijk opgehaald. Het vergaan van de „Oberon". Volgens berichten uit Kopenhagen is het Finsche stoomschip „Arcturus", dat bij de scheepsramp te Laesae zwaar gehavend werd, terwijl de „Oberon" zonk. te Kopenhagen aan gekomen. Het geheele voorschip is inge drukt. Aan boord van het schip bevinden zich 50 dooden. Zij zullen Dinsdag a.s. door een Finsch schip, dat uit Engeland komt, gehaald worden en worden overgebracht naar Finland. De gezagvoeder van de „Arcturus" weigert beslist, aan de pers eenige mededeeling omtrent de botsing met de „Oberon" te doen. Hij is diep terneergeslagen. Zijn broer, de geredde gezagvoer der van de „Oberon", verblijft in de kapiteinshut aan boord van de „Arcturus". Hij komt niet uit de kajuit en wil geen menschen ont vangen. Volgens mededeelingen van som mige leden van de bemanning zou hij in zeer overspannen toestand verkeeren sommigen beweren zelfs, dat zijn geestvermogens geschokt zouden zijn. Hij was met zijn 8-jarig dochtertje in zijn armen in het water gesprongen. Het kind stierf in zijn armen, terwijl hij voor zijn oogen zijn vrouw zag verdrinken. Familiedrama. In een dorp bij Pressburg had een arbeider, die sedert maanden werk loos was, met zijn vrouw besloten, gemeenschappelijk met de zeven kinderen afscheid van het leven te nemen. De arbeider wist zich een sterk werkend vergif te verschaffen, dat hij in het eten mengde. Kort na het gebruik van dit eten werden allen door zware krampen overvallen. Een geneesheer werd gewaarschuwd, die allen naar het ziekenhuis liet overbrengen, waar de arbeider en zijn vrouw, benevens de twee jongste kinderen, in den loop van den nacht overleden. De overige vijf kinderen verkee ren alle in levensgevaar en hun toe stand wordt als hopeloos beschouwd. Do uitbarsting van den Merapi. De uitbarsting van den Merapi op Java heeft weer verschillende men- schenlevens geëischt. Het schijnt, dat de lava-stroom, welke een lengte heeft van 6 K.M., een breedte van 200 M. en een hoogte van 25 M., de bevolking zoo plotseling verraste, dat van hen, die in de nabijheid van het dorp aan den arbeid waren, vijftien niet in staat waren te vluch ten, en in den lava-stroom door verbranding den dood vonden. Volgens latere berichten bedraagt het aantal dooden reeds meer dan 700. Alle voorteekenen van een naderende uitbarsting aarbevingen en onderaardsche geluiden waren anders aanwezig. Maar de bevolking nam de zaken nog al logisch op. Totdat haar op ruwe wijze werd kenbaar gemaakt, dat het den Merapi ernst was. Treurige toestand in Hongarije. In Hongarije is het op het oogen- blik alles behalve prettig leven. Een dezer dagen lazen we, dat er een bende van meisjes van 12—14 jaar met een aanvoerdster van 17 jaren gesnapt was. verdacht van 't plegen van een groot aantal diefstallen. De economische ellende moet er ontzettend groot zijn. Het duidelijkst blijkt deze ellende uit het feit, dat in het afgeloopen jaar wegens ach- terstalligheid in het betalen der belastingen, per dag tegen de 200! beslagleggingen moesten doorgevoerd worden, waarbij in een derde van alle gevallen de beslaglegging niet het minste resultaat had, aangezien de belastingschuldige in den toestand verkeerde van den kikker, vanwien men veeren wil plukken. De winkelier, die zijn belastingen en zijn huur betalen moet, ontvangt dan ook den contanten betaler met open armen en doet in heel wat gevallen de goederen tegen inkoops- waarde, dikwijls voor minder dan die van de hand. Waarschuwing voor bezitters van boomgaarden en tuinen. De inspecteur, hoofd van den Plantenziektenkundigen dienst N. van Poeteren, verzoekt ons opneming o.m. van het volgende Reeds meermalen heb ik bezitters van tuinen en boomgaarden gewaar schuwd tegen de praktijken van rondreizende lieden, die er hun werk van maken bespuitingen uit te voeren van boomen en struiken ter bestrij ding van daarop voorkomende insecteD en ziekten. Nu het winterseizoen voor deze lieden weer is aangebroken en er aanwijzingen zijn. dat zij hun prak tijken weer gaan hervatten, richt ik nogmaals een waarschuwing aan alle belanghebbenden om niet dan na zeer deugdelijke inlichtingen te hebben ingewonnen, opdrachten te geven speciaal aan rondcrekkende personen; die zich voor de uitvoering van be spuitingen aanmelden. De bespuiting van vruchtboomen en ook die van boomen en struiken in turnen met 'n carbolineum oplos sing in den winter is in vele geval len zeer nuttig en zelfs noodig. In geen enkel opzicht wil ik be trouwbare tuinlieden, die zich in de plaats hunner inwoning met dit werk bezighouden, in verdenking brengen. Integendeel wil ik aanbevelen van hun diensten voor de uitvoering van bespuitingen gebruik te maken. Inlichtingen over bespuitingen, de daarvoor benoodigde apparaten en middelen en een beoordeeling van de daaraan noodzakelijk verbonden kosten worden steeds gaarne koste loos verstrekt door den Planten ziektenkundigen Dienst te Wagenin- gen en door de op verschillende plaatsen gevestigde ambtenaren van dezen dienst. S1BK' II irk Ier: lie I BÜB3SRLIJEE STAID 723BAY van 19 tot 24 December. GEBOREN: Josephus P. J. G. Vollebergh, Bontekoestraat Jozef E. M. Baten, Oirlo Aleida A. J. Wilmsen, Oostr. weg (z Donderdag mis en het Kestmis ge Missen, 7 u afgegaan en H. Mis. 10 afgegaan d van 1—2 leden der H. meebrengen), voor de leden ia-c half 4 complet^f. Vrijdag 2e ten als op Zot van het Allerhe 8 uur 2e H. IV' r 10 uur Hoograj 4 en Lof. Zaterdag hal lir Allerheiligste 2e H. Mis, 10 Vespers en 5bp Te Deum en p Deze week 1 Verblakt. Zondag oumeic gatie, geen sca 3 uur Lof, 4 i imi Maandag 1* bes voor de over! Dili hoven en Swi mr klas voor Gei les. 4 Lof. Dinsdag hal is, jaarg. voor ree Pastoor H. V aefl Woensdag esn jaarg. voor H ips Jenneskens. Donderdag I O. H. T. Chr„ 1st Zondag. Vrijdag le dd ring van bet i half 7 bestelde j 1 stichte leesmis, «s na 4 Lof en eeiaz Hart.' Zaterdag 1 »ljoi 4e en 5e klas ejisj klas te biechten! 1 Zondag 4 Jar^ rale H. Commute H. Familie, de Voortaan zal f Zondag van Mis om 6 uur Mis door de rcjlf en generale conjde Paty Donderdag Hc?ai Om 5 uur pl. Hs» uitreiking der F^ni Kerstdag wordt 's gehoord. 8 uu|o< Absolutie voor Qi over 4 pl. Ve'ut Vrijdag 2de 0. H. Stephanus. F^is Zondag. 8 uur ijn over 4 gez. Ve. ui Zondag 5, 6 met onderricht'"ui met preek, V vergadering vo D (Mannen). Om vrouwenafdeelinj Vespers, 5 uur 1 Dinsdag 7 u e v.d. H. Antoniu 1 Donderdag c i Besnijdenis, de is Zondag, 8 uur 3 Lof. Generale A x Orde. Vrijdag 1ste c toegewijd aan j Jezus, 7 uur pl f 6 uur Lof mf Th -■ if|9 Kantoor geo Wor 12 boerendi 2 bakkersle 2 boerenkn< 1 huishoud? 4 jongens \te Ha v Ti b oi :>:dep 1 schaapheide 5 boerenknedix 2 huishoudster 1 1 bekwame m)it 2 burgerdiens, 1 dienstmeisje lel 1 keukenmeisjja: Biede. ar 3 burgerd>'*w" 1 boerendie 4 timmerlie 26 losse art 6 metselaa' 7 stucadoc 8 opperlieC 2 bakkers: 1 burgerdii 1 2e bakke 22 steenfabi 2 boerenkn». »r 2 burgerdier vc 1 boomsnoe 1 bekwame 1 burgerde i- 2 werkm 2 chauffe. Met de GESLOTEr^ VENLO. vereeniging aanvoer 106f Groote eie 1 Kleine ei? Eendeneif. Ganseieren ROERMO. Eiermijn van voer 3.000.C Groote e Kleine e Eenden

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2