Gymnasium. LEZING Zit-Slaapkamer Kerst-en Nieuwjaars- Kaarten en Brieven N. V. Vulkaan, Gemengde Berichten Districls-Arbeidsbaurs RADIO ELECTRICITEIT GAS EN WATERi SANITAIR REPARATIES VENRAY aan M. Wismans in het Venraysch Veld. 13. Voorstel van B. en W. tot aankoop van grond, toebehoorende uu de Wed. Aerts aan den Stations- Weg. Aanbesteding vrachtwerk gasfabriek. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis van be langhebbenden, dat zij op Vrijdag T' December a.s. des vo-rmiddags elf uur, ten raadhuize -/.uilen aanbe steden het vrachtwerk te verrichten voor het bedrijf der Gasfabriek gedurende 1931. Gezegelde inschrijvingsbiljetten on der opschrift „Inschrijving Vracht- werk Gasfabriek" worden ingewacht uiterlijk Vrijdag 19 December a.s. d-.s voormiddags elf uur ten Ge rt eentehuize. Om elf uur zullen de biljetten in bet openbaar worden geopend in de vergadering van het College van Burgemeester en Wethouders. Aanbesteders behouden zich het recht van gunning voor. Inlichtingen en model inschrijvings- b-ljettcn worden verstrekt ten kantore dit Gasfabriek. Venray 12 December 1930. T e Burgemeester en Wethouders voornoemd O. VAN DE LOO. De Secretaris VAN HAAREN GEVONDEN een boodschap- pmtasch in het postkantoor, en twee rijwielplaatjes. Inlichtingen Gemeente politie. 70 jaren lid van do Maria- Congregatie te Venray. Maandag herdacht Mej. Mechelina v m Aarssen, den dag, waarop zij voor 70 jaren lid werd der Congre- g >tie. Dit bijzonder zeldzaam feit kon net onopgemerkt voorbij gaan, Zaterdag werd een plechtig feest- t» iduum geopend, waarvan Maandag d slotplechtigheid plaats had, waar- fa. j weer een 50-tal nieuwe leden dunne opdracht deden. Onder het Lof werd de nog krasse 88-jarige jubilaresse in de feestelijk versierde k :rk gehuldigd en toegesproken, v aarbij de vroegere Directeuren, de 2. rereerw. Heeren Pastoor Smeets te Grubbenvorst en Rector Dinckels tc Tienray tegenwoordig waren. Als b rinnering ontving zij eene prachtige gouden medaille. Kapelaan Strijkers, Directeur deelde n ede, dat Mej. Michels (Brukske) d:e thans ook haar 50-jarig lidmaat schap herdacht, door ziekte verhin- d?rd was. Als eene bijzonderheid v.erd nog vermeld, dat de Eer% i: >eur Mathilde, jaren lang portierster in het klooster „Jerusalem" alhier, - oor 70 jaren ook hare opdracht als lid der Congregatie deed. Venray's Fanfarecorps bracht de jubilaresse in den voormiddag een serenade, waarbij zij door Dr. Sala en Dr. Vercauteren hartelijk werd g ïfeliciteerd. Moge „Mechel" nog lang met tJ ots op dezen dag terugzien Retruito dor H. Familie van Venray. Zaterdagavond 6 December ver trok een groep mannen uit de H. Familie van Venray per autobus naar het retraitenhuis Manresa te Venlo. Met de woorden „wat een pracht- g roep, 73 mannen", ontvingen ons de Paters, toen wij den berg be klommen hadden, waarop Manresa q -bouwd is. Wij waren er spoedig g eheel en al thuis. De rust van God kwam over ons neerdalen, de rust, r.ie ons klaar maakte om heilzame udrukken in ons op te nemen en z te doen vastzetten in onze ziel. Dinsdagmiddag kwam onze direc- t'ur, kap. Geurts, ons afhalen, 't Ging ons als de drie uitverkoren apostelen op den berg Thabor. Wij hadden nog gaarne willen blijven op d -n berg waar wij zoo echt en diep voelden, hoe zoet de Heer is. De directeur plaagde er ons mee, d..t, wanneer iemand op Manresa wilde blijven als „bruur"^ hij hem daar nu toch geen toestemming voor g f. Wij moesten eerst naar Venray terug, anders zou de bel van de k.ipelanie op de Groote Markt 's nachts geen ru?; hebben van al de echtgenooten en moeders, die haar iran of zoon kwamen opvorderen. Met een tot weerziens drukten wij dan maar de handen der vrien delijke paters. Op den terugweg zongen wij uit denkbaarheid voor de groote genade ei n goede, ja een allerbeste retraite •n a.ikt te hebben, uit volle borst 1. t lied „Groote God wij loven U." - De modern-ingerichte caros- seriefabriek van den heer G. Kupers, alhier, leverde een mooie bus af aan de Quick-onderneming te Nijmegen, welke aldaar den stadsdienst exploi teert. Ook andere groote onderne mingen plaatsen hier hun bestellingen, zoodat er blijkbaar goed werk gele verd wordt. Naar wij vernemen is aan onzen dorpsgenoot, den Heer A. H de Haen opgedragen het leveren der compleete Bibliotheek-inrtallatie van de R. K. Hoogere Handelsschool en R. K. Leergangen te Tilburg. Oiilwikkelingsavoud te Venray in het Luxorgeboirw. De belangstelling voor de ontwik kelingsavonden is gewoon enorm. Telkens en telkens loopt het ge bouw heel vol, stampvol, zoo ook verleden Dinsdagavond voor de lezing over Rome door den geleerden pater Prof. Dr. Bender. Iedere stad schrijft haar geschie denis in haar monumenten, geeft de geheimen van haar leven en bestaan in haar bouwwerken weer. Zoo ook Rome. Wij vinden thans nog te Rome hoe bescheiden en kléin St. Petrus en Paulus zijn moeten beginnen de katacomben zijn er ons de stille en toch sprekende getuigen van. In den loop der eeuwen zijn groot- sche gebouwen verschenen, uitdruk kend den groei en het aanzien der kerk, maar het laatste en hoogste woord ontbrak nog. Toen is de St. Pieter verrezen, gebouwd boven het graf van den Gallileeschen visscher, aan wien de Man van Nazareth de sleutelen van het rijk der hemelen heeft gegeven, toen verrees ontzettend en harmonisch reusachtig en vol majesteit de tempel van den gekruisten God ter herin nering aan zijn gekruisten apostel. In dat wonderwerk sprak en spreekt de historie van Rome haar hoogste en beste woord. Wanneer in zulk een reuzentem- pe! de meest groctsche plechtigheid plaats heeft, wat een schouwspel dan. Prof. Dr. Bender heeft met behulp van pracht van lichtbeelden ons een idee gegeven van de plechtige paus kroning in de moederkerk der aarde, waar de eerste paus begraven ligt, dicht bij de plek waarheen St. Petrus ter marteling gevoerd werd vanuit de Marmertijnsche gevangeuis diep onder in den grond een donker vunzig hok, waarin de gevangene met een touw van boven door een rond gat werd neergelaten. Deze avond was van een heel ander soort dan de twee vorige eene goede afwisseling. De eerst volgende bijeenkomst op 23 Decern ber zal weer zijn van het genre van Prof. Jacobs en Mgr. Dr. Poels. Een echte vurige man, wieDS woorden tintelen van geest, zal dan het woord hebben. Iemand, die in Holland geen on bekende is en waarvan Mgr. Dr. Poels dezer dagen tegen kapelaan Geurts zeide „pater van Gestel uit Leuven is een eerste kracht in België Met zulk een spreker proficiat!" De geleerde Leuvensche Professor is, wat men hier in Holland zou noemen, de algemeene adviseur der christene katholieke werkgevers. - De katholieke Belgische industri- eelen vinden in hem een grooten promotor van de katholieke ideeën en beginselen, en voor de jonge werkgevers is hij een krap raads man. Op 23 December zal het stormen naar Luxor, want het zal dan een avond worden, waar de groote richtlijnen worden aangegeven een zeer actueele kwestie DE TAAK DER VROUW. De ontwikkelingsavond zal om uur precies beginnen. Tee'ken Dinsdag 23 December op v kalender aan, reserveer dien avond voor Uw ontwikkeling. Liefhebbers van muziek en zang worden beleefd verzocht morgen Zondagavond een bezoek te brengen aan den Muziek-avond in zaal „Wil helmina," Schoolstraat. Zie adv. VEULEN. Wegens omstandig heden zal de Handboogschutterij „De Eendracht" niet 1 en 2 Februari, maar 25 en 26 Januari haar concert met tooneeluitvoering geven. OVERLOON. Een dezer nachten werd de motor van de dorschma- chine van R. alhier zoodanig be schadigd, dat zij daags daarna niet konden werken alvorens hij hersteld was. De politie heeft de zaak in onderzoek. Deze week werden hier bij den landbouwer M. G. een koe, en bij den landbouwer E. V. een paard uit nood geslacht. Verzekering dekt de schade. De aardappelhandel is hier iets levendiger. Deze week werden aan 't station Holthees verschillende wagons geladen voor de prijs van f 1.80 tot f 1.90 de 100 Kg. HORST. Onze dorpsgenoot, de heer 1 H. van der Sterren, slaagde aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam als arts. HORST. Bij de op Woensdag gehouden aanbesteding van den jouw eener nieuwe R. K. Kerk met pastorie in het gehucht Vianen onder de gemeente Cuyk was laagste in- schrijfster fa. Hagens en Mortens, Horst, voor f 55.6-18. De gunning is aangehouden. HELDEN. Maandag wérd alhier de groote najaarsmarkt gehouden. Deze markt, welke een der vier markten is, welke door de jonge Boerenvereen. gepropageerd wordt, is in alle opzichten schitterend ge slaagd. Er was veel aanvoer van rundvee, terwijl de aanvoer van biggen zéér groot was. De laatsten deden van 11 14 gulden. Een mas sa volk was op de been, terwijl het den verderen dag wat luidruchtig bleef. In den namidag nam de politie een paar kwajongens in bewaring, om deze in de cel onder het raadhuis te laten ontnuchteren- PANNINGEN Dinsdagmorgen had een ongeluk plaats aan de in aanbouw zijnde kerk alhier. Terwijl de timmerman P. uit Horstzich naar beneden wiide begeven, gleed hij uit en viel van den 7 a 8 Meter hoogen steiger op den grond waarbij hij met het hoofd np de steenen terecht kwam. De onmiddellijk ge waarschuwde geneesheer Dr. Joosten conslateerde een lichte hersenschud ding. De vader van den 18-jarigen P. was op een afstand van ongeveer 5 meter bezig, waar de jongen terecht kwam. Gearresteerd. De politie te Weert hpeft gear resteerd zekere automobilist R. uit den Haag. die door de recherche van de Residentie gezocht werd wegens het plegen van verschillende diefstallen. R. die nabij Weert een auto-ongeval kreeg, is op transport gesteld naar den Haag. Veerpont Kutwyk-Mook Met ingang van Woensdag is de veerpont, welke onlangs door de kabel ging en waarbij twee auto's onder de Maasbrug zonken, wederom in gebruik. De twee auto's zijn door de bergingsmaatschappij De Wit uit R'dam gelicht. Het geheele gevalle tje kost den eigenaar de somma van f 2000. Spoorlyn Roermond-Venlo. Naar de L. K. verneemt, schijnt thans definitief vast te staan, dat de spoorlijn Roermond-Venlo zal worden verdubbeld. De plannen hiervoor zijn door de Nederl. Spoorwegen aan de betrok ken gemeentebesturen reeds toege zonden. Kerknieuws. Z. D. A. Mgr. L. J. A. H. Schrij nen, Bisschop van Roermond, heeft benoemd tot pastoor te Neeritter den wel eerwaarden heer J. H. Kallen tot rector te Severen (Amby) den weleerwaarden heer F. H. Luyten tot rector te Raath-Bingelrade den weleerwaarden heer J. H. M. Ra- maekers tot kapelaan te St. Pietersrade den weleerwaarden heer G. J. M. Wéhrens die kapelaan was te Melick. Door een auto overreden. Woensdagavond is te Doenrade de 10-jarige Jan Baggen door een auto overreden. Het kind liep zware hoofdwonden op en is in bedenke- lijken toestand opgenomen. Zielzorg in de my «streek. De Nieuwe Kerk in de Huskens- kolonie te Heerlen, rectorde Z.Eerw pater Bernardus Theunissen O.F.M. wordt Zondag 21 dezer in gebruik genomen. Diefstal. Ten nadeele van den herbergier B. te Nuth werd f400 gestolen. De vermoedelijke dief, een kostgan ger, is spoorloos verdwenen. Ontsnapt en weer gearresteerd. Dinsdagavond zag J. E., die bij de vechtpartij te Heerlerheide was gewond en in het ziekenhuis te Heerlen verpleegd werd kans daaruit te ontsnappen. De politie was hem echter spoedig op het spoor en ar resteerde hem Woensdagnacht zijn woning te Hoensbroek. Hij is ter beschikking van de justitie te Maastricht gesteld. Van zyn paard gevallen. Maandagnamiddag had te Mortel (gem. Gemert) een ernstig ongeval plaats. Bij de door de Rijvereeniging St. Hubertus aldaar gehouden oefe ning viel de heer P. Verhoeven van zijn paard. Dr. Pannekoek uit Gemert constateerde een zware her senschudding. De toestand van den heer Verhoeven is zorgwekkend. Pachtverlaging. Het kerkbestuur van Asselt heeft besloten over 1930 aan alle pachters een korting van 20 pCt. op hunne pachtsommen te verleenen. Goed voorbeeld. Alle aan de St. Antoniuskerk te Blerick onderhoorige pachtsommen over 1930 werden met 10 pCt. ver laagd. De doodslag op W. Keyzers te Deurne. Dinsdag had zich voor de Recht bank te Roermond te verantwoorden de 27-jarige Albertus Antonius Lin termans, bankwerker te Helmond, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Roermond, wien bij dagvaarding was ten laste gelegd, dat hij in den avond van 7 Septem ber j.l. te Deurne met het oogmerk om W. Keysers opzettelijk zwaar chamelijk letsel toe te brengen?met een geopend knipmes opzettelijk heeft geslagen, althans gestoken, door welken slag en steek zijn doorgestoken aan de linkerzijde van de borst, de huid- en onderhuidsche weefsels, de groote borstspier, de tweede rib en het kraakbeen, het borstbeen, de bovenkwab van de linkerlong, het hartzakje en de long slagader met het gevolg, dat een in- en uitwendige verbloeding is ingetreden, tengevolge waarvan Keyzers is overleden. Eisch 1 jaar gevangenisstraf. Ker.stuitkeering aan wcrkloozen De gemeenteraad van Voorburg heeft besloten tot het doen van een kerstuitkeering aan de werkloozen Een bedrag van f 1000 werd daar door beschikbaar gesteld aan het Burgerlijk Armbestuur. Verdronken. Te Vechel is Woensdagavond'de 19-jarige bakkersknecht v. M. uit Helmond door den nr'st mis'eid te water geraakt en verdronken, Oud- zouaaf overleden. Te Wychen is op 85-jarigen leeftijd overleden de laatste der Wychcnsche oud-zouaven, de heer M. A. v. Lok ven. Eierhal te Apeldoorn. De gemeenteraad van Apeldoorn besloot over te gaan tot de stichting van een eierhal met een oppervlakte van 1000 M2. De kosten bedragen rond f 97.400 Katholieke arbeidersbeweging. Omtrent het ledental der Katho lieke arbeidersbeweging op 1 October j.l. geeft de „Volkskrant" de vol gende cijfers Gezamenlijke vakbonden 148474, waarbij inbegrepen een aanwinst van 1847 leden in het derde kwartaal van dit jaar. Gezamenlijke diocesane bonden 118.520, aanwinst 1073. Het totaal aantal leden der Kath. arbeidersbeweging in Nederland (leden van vakbonden en leden der dioc. bonden voor zoover niet aan gesloten bij een vakbond) bedroeg 167.852 Op 1 Januari bedroeg dit aantal 153.859; op 1 April 160.083; op 1 Juli 165.349. De moord te Hardegnriyp. Voor de Rechtbank te Leeuwarden heeft Woensdag terecht gestaan de 30-jarige stratenmaker G. D. uit Hardegarijp (Fr.) die beschuldigd werd, op Koninginnendag den be kenden houder van een renstal in Friesland, den heer J. v. d. Veen, wonende onder de gemeente Harde garijp met een dolkmes in de borst te hebben gestoken, tengevolge waarvan de heer v.d. Veen is over leden. De officier van justitie eisfchfe tegen verdachte een gevangenisstraf van tien jaren. Afschuwelyk misdryf te Amsterdam. Een afschuwelijk misdrijf heeft zich Dinsdagavond, in plan West te Amsterdam afgespeeld. Een man heeft, omstreeks vijf uur, op den Hoofdweg, een 10-jarig meisje, dat in deze buurt woont, aangesproken. Hij heeft - het kind daarna meegenomen naar een leeg staand huizenblok, op den Hoofdweg, bij den Postjesweg, waar hij het een onbewoonde woning geweld heeft aangedaan. Het meisje heeft hij bewusteloos n deerlijk gewond achtergelaten. Later is de kleine weer bijgekomen en heeft zich met veel moeite naar huis begeven, waar het onmiddellijk onder doktersbehandeling gesteld moest worden. Woensdagmorgen hebben de ouders aangifte gedaan bij de politie, Onmiddellijk heeft de justitie een onderzoek in de bewuste woning igesteld. De justitie en de politie die met grooten ijver het onderzoek voortzetten, hebben goede hoop, den onverlaat te arresteeren, daar een vrij goed signalement van hem bekend is. Verlevendigde smokkelhandel. De smokkelhandel langs de Neder landsche—Duitsche grens, bij Kerk- rade, in koffie, tabak en sigaretten, neemt steeds grooter afmetingen aan, ondanks de uitbreiding van het aan tal beambten en hun buitengewone activiteit. De smokkelaars komen uit alle deélen van Duitschland en vertrek ken gepakt en gezakt van een sta tion, dat, naar ze meenen, buiten bewaking der beambten ligt. De in beslag genomen smokkel waar op de stations Alsdorf, Merk- stein, Wilhelmschacht enz. wijst er op, dat de grens-beambten actief zijn. De brutaliteit der smokkelaars wordt steeds grooter. Een smokkelaar uit Hagen (Westfalen) werd op het station Wilhelmschacht aangehouden ontlast van 20 Kg. koffie, 10 Kg. tabak, 8 pond cacao en 3500 sigaretten. Alles was in Nederland gekocht. Enkele dagen vroeger wer den van denzelfden smokkelaar en hetzelfde station in beslag genomen 30 Kg. koffie, 20 pond tabak, 5 pond cacao en 7500 sigaretten. In Kellersberg, vlak bij de grens, werd gearresteerd de smokkelaar E., die er met een auto vandoor was gegaan. De auto, die 15.000 sigaretten be vatte, werd in beslag genomen. De vier helpers werden eveneens ge arresteerd. Drie bekende beroeps-smokkelaars uit Mageraii, werden op de Kerk- radensche grens aangehouden, toen ze 170 Kg. koffie, uit Nederland ge smokkeld, hadden ingevoerd. De doodslag te Licrop. Dinsdag is de als verdacht van onlangs op zijn oom C. van der Heyden alhier gepleegden doodslag door dezen met een schop een doode- lijken slag op het hoofd toe te bren gen aangehoudene M. T. wederom op vrije voeten gesteld. T. zal echter binnenkort terzake mishandeling, den dood ten gevolge hebbende voor de Rechtbank te Roermond moeten terecht staan. Extra-uitkeeriiig Spoorweg personeel. In de Woensdagmiddag gehouden conferentie tusschen de directie der Nederlandsche Spoorwegen en den Personeelraad is overeengekomen dit jaar aan het personeel 2 dagen extra- loon met een minimum van f 10 uit te keeren. In verband met de uitkomsten van het bedrijf kan de directie niet ver der gaan. Over de jaren 1928 en 1929 werd aan het personeel onderscheidenlijk 7 en 10 dagen loon toegekend. JS'ederlaiidsehe Landbouw bank. De Nederlandsche Landbouwbank deelt mede, dat op de bijkantoren te Roermond en Roosendaal de vol- ide mutaties hebben plaats ge vonden. Wegens de benoeming van den heer G. W. A. van der Lugt tot directeur van het bijkantoor te 's Gravenhage is benoemd tot direc teur van het bijkantoor Roermond de heer mr. L. E. A. Minderop, zoodat de directie van het kantoor van heden af zal worden waarge nomen door de heeren H. Steegmans en mr. L. E. A. Minderop gezamen lijk. Tot directeur van het bijkantoor te Roosendaal is benoemd de heer H. J. M. C. op de Coul, zoodat de directie van dat kantoor van heden af zal bestaan uit de heer L. A. M. Raaymakers en F. J. M. C. op de Coul gezamenlijk. Tot directeuren van het nieuwe bijkantoor te den Haag zijn benoemd de heeren F. A. A. Duynstee en G. W. A. van der Lugt en tot procu ratiehouder de heermr. P. N. Noord- hoff. Veel gepraat, maar weinig gedaan Naar aanleiding van de jongste plannen van Jamin, om ook den verkoop van brood en andere levens middelen ter hand te gaan nemen, schrijft „De Middenstandskrant' Er wordt door belanghebbende middenstanders veel „gepraat" over inkoopcoöperatie en verkooporgani satie, en wordt aan 't eerste een beetje en aan 't andere vrij wei niets gedaan". 't Is droevig En toch, wat zou de middenstand op dit punt in solidaire samenwer king vermogen te bereiken Mij werd onlangs een beduidende provincieplaats genoemd, waar reeds vóór jaren een aantal kruideniers een soort verkooporganisatie zouden hebben gesticht. Met bet gevolg Dat daar geen filialen van de be kende firma's zijn gevestigd. fm westen nielus neues. De voorzitter van de Rijksfilm- keuringsdienst maakt bekend, dat de commissie van meening is. dat deze film het aanzien van Duitschland schaadt en dat derhalve de verdere opvoering van de film in Duitschland wordt verboden. 2 burgerdienstmeisjes voor dadelijk 1 boomsnoeier 1 bakkersknecht 9 jaar a. h vak 1 bekwame tuinman' 1 burgerdienstmeid 15 j. v. dadelijk 2 werkmeisjes voor Venray 2 chauffeurs SUHSE&XtXJSIS STAHD mm van 5 tot 12 December. GEBOREN: Peter J. J. Cox, Castenray Christina M. Th. v.d. Vorst, H^nseniusstraat Petrus M. van Lipzig, Ysselsteyn Petrus Th. van Es.Maasheescheweg OVERLEDEN Maria G. Poels, 63 jaren, z. b. Merselo. Catharina P. H. Derckx, echtgen van Peter Watervoort, 63 jaren, Eindstraat. Kantoor geopend van 9 tot 1 uur. Worden gevraagd: 8 boerendienstmeiden v. Paschen 2 bakkersleerlingen Paschen 1 boerenknecht 16a 18 j. v. dadelijk 1 bakkersknecht voor Twist 1 boerendienstmeid dadelijk 1 huishoudster voor dadelijk 4 jongens van 14 tot 18 jaar voor boerenwerk 1 schaapherder voor Overloon 5 boerenknechten voor Paschen 2 huishoudsters voor geestelijken 2 boerenknechten voor Deurne 1 bekwame melkknecht Bieden zich aan 5 burgerdienstmeisjes v. Paschen 3 timmerlieden 26 losse arbeiders 6 metselaars 1 leerling timmerman 2 stucadoors 5 opperlieden 3 bakkersknechten. 1 burgerdienstmeid voor huish. 2 burgerdienstmeiden voor dadelijk t 2e bakkersknecht 22 steenfabrieksarbeiders 3 boerenknechten voor dadelijk SUSIUJKS DISS STEK Parochiekerk Morgen Zondag geen Congregatie, half 3 herhalingscatechismus voor de jongens, 3 uur Lof, 4 uur H. Familie, Maandag half 8 leesmis, 8 uur uitvaart voor vrouw Watervoort, kwart na vier Lof. Dinsdag half 8 besteld Jaarg. voor de echtgenoote van Karei Thomassen, 8 uur Jaarg. 2e klas voor de vrouw van Jac. Willems. Woensdag half 7 Gulden Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Gerard Buggems en Allegonda Jans sen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg, 2e klas voor Henri Esser en echt genoote. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Sol, Jaarg. voor Henrica van Valken burg, huisvrouw van Alexander van Drunen. Zaterdag komen de jongens der 2e en 3e klas en de meisjes der 6e klas te biechten, kwart na 4 Lof. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn de Quatertemperdagen geboden vasten en onthouding van vleesch- spijzen. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis, 5 uur pl. Lof met feest- predicatie. Maandag Octaafdag van Maria Onbevlekt Ontvangen, 7 uur Hoog mis, 5 uur pl. Lof, feestpredicatie, processie en Te Deum tot sluiting van het Octaaf. De jongens van de Jonge Derde Orde werden verzocht deze processie mee te maken. Dinsdag 7 uur Hoogmis ter eere van den H. Antonius. Woensdag 6 uur Gulden Mis. Vrijdag 7 uur Hoogmis. 6 uur Lof en H. Kruisweg. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn Quatertemperdagen, geboden vasten en onthoudingsdagen. St. Antonius-Patronaat. Congregatie. Degenen die kunnen zingen, worden ter eere Gods ver zocht zich zooveel mogelijk aaneen te sluiten en flink mee te doen. Zij die ver weg wonen, kunnen terstond na de Congregatie boeken verkrijgen, De jongens van Klein en Midden patronaat kunnen des middags de bonnen inwisselen. Dinsdagavond Goud-pluvier besprekingen en uit- deeling van de kaarten voor de Oeganda-film. De rekeningen der leerlingen worden verwacht uiterlijk Vrij dag 19 December. II DE RECTOR. Onderwijzeres vraagt of zit- en slaapkamer met pen siOrt. Brieven met prijsopgaaf onder no 40 Bureau dezer. 11 Maandag 15 Dec. 's avonds half 7 in Zaal Schaeffers !r. Timmermans: Teeltkeus bij varkens en rundvee. Leden van Verkoop-, Fok- en Controlevereenigingen en Jonge Boeren worden hierbij bijzon der uitgenoodigd. GBVKAAGD op een Kapelanie in Z.-Limburg voor 1 of 15 Januari een flinke Brieven onder letters H H Bureau dezer. 14 Paardenverzekering v. d. Landbouwbond. Premiebetaling Zondag 14 Dee. nam. van half 2 tot uiterlijk 3 uur bij J. Keijzers le Ysselsteyn. Premie bedraagt 1 pCt. Het Bestuur Ontvangen een prach'sorteering 12 Aanbevelend, J. Coenen-Uouiaókers Méér dan 20 s zakdoeken e j worden op dez< Deze bon is sle tot en met 24 1

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2