f N. V. Vulkaan, Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten RADIO ELECTRICITEIT GAS EN WATEBI SANITAIR REPARATIES VENRAY werden gefotografeerd. waardoor het mogelijk werd na te gaan, of de prijsverlaging, door den winkelier aangegeven, ook werkelijk geschied de. Of de fascisten met dergelijke maatregelen den toestand nog lang kunnen meesterblijven, zal ons de geschiedenis leeren. De reis van de Do X is ook al niet zonder ongelukken afgeloopen. Doordat in een motor in de hulp- machinekamer bij het laden van de batterijen kortsluiting ontstond, is er aan boord brand ontstaan, waardoor de linkervleugel gedeeltelijk vernield werd. De reparatie zal ongeveer twee weken in beslag nemen en de vlucht over den Oceaan zal derhalve zoo lang uitgesteld moeten worden. Er is tenslotte slechts één steen- kolendistrict, Schotland, waarin ge staakt wordt. In alle overige bekkens is het te elfder ure nog tot een voorloopig accoord gekomen. Dit is althans de toestand op het oogenblik, dat wij dit schrijven. Bij het ver schijnen van de krant kan de staking in Schotland reeds zijn opgeheven evenwel ook reeds de algemeene mijnwerkersstaking zijn geproclameerd De toestand is uiterst onzeker en wat er volgt is met geen mogelijk heid te zeggen. In Frankrijk houdt weer eens een finantieel schandaal van den eersten rang de geesten bezig. De Fransche Kamer benoemde eene parlementaire commissie van enquete, bestaande uit 33 leden, om een onderzoek in te stellen naar de beursmanipulaties van Oustric, waardoor de zaak van de finantieele in de politieke atmos feer gebracht werd. Zooals men weet heeft deze affaire reeds een minister het politieke leven gekost en het is waarschijnlijk dat de ingestelde commissie aanleiding zal geven tot een regeeringsonderzoek op veel uitgebreider schaal en tot maatregelen om het publiek in be scherming te nemen door dergelijke speculaties in het vervolg onmogelijk te maken. VENRAY. 6 December 1930 WAARSCHUWING. Veiligheid van liet verkeer. De Burgemeester van Venray vestigt er de aandacht öp dat rij wielen, door de wijze, waarop hun lantaarn is gesteld, GEEN ver blindend licht mogen voeren, waardoor het verkeer op den open baren weg in gevaar wordt ge bracht en dat de roode reflectoren op rijwielen en voertuigen, moeten zijn aangebracht op de wijze door de wet voorgeschreven. Voorts dat het herhaaldelijk voorkomt, dat motorrijtuigen ge regeld des avonds zonder verlich ting worden geplaatst en achter- gelalen op den openbaren weg zonder verlichting, terwijl evenmin is voldaan aan het vereischle van art. 427, 2e lid van het Wetboek van Strafrecht, dat wil zeggen, dat zij op andere wijze behoorlijk zijn verlicht. Men zij gewaarschuwd, dat een en ander strafbaar is overeen komstig de Wet. Venray, 4 December 1930. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. De Heer Brouwers, te Oploo, die benoemd werd tot onderwijzer aan de O. L. School aan de Heide, zal deze betrekking niet aanvaarden In verband hiermede worden thans nieuwe sollicitanten opgeroepen. Maandagavond had op den hoek Eindstraat-Hoenderstraat een botsing plaats tusschen een tweetal auto's. Hoewel de schade niet noemenswaard was, werd een der chauffeurs meegenomen naar het politiebureau. De Heer W. Winters heeft zich bedankt als president van Venray's Mannenkoor. Het op 8 Dec. a.s. aangekondigde concert van deze vereeniging gaat voorloopig niet door. Wegens het doen van huis slachting zonder aangifte, werd proces-verbaal opgemaakt tegen een landbouwer alhier. Venray's Lourdes Zieken Comité. Alhier heeft zich bovengenoemd comité gevormd, eat zich ten doel stelt on- en minvermogende zieken in dc gelegenheid te stellen gratis een reis naar het genadeoord Lourdes per ziekentrein te maken. Ons dunkt, dat dit sympathieke werk van naastenliefde alle mede werking en aanbeveling verdient. St. Niuolaas door Venray. Zondagmiddag had wederom de jaarlijksche rondtocht plaats van St. Nicolaas. Werd de H. Man andere jaren alleen begeleid door het Comité en Venray's Fanfarecorps, thans hadden zich ook de Schutterijen „St. Anna" en „Het Zandakker" zich hierbij aangesloten. Onder enorme belangstelling, zoo wel van de jeugd als ouderen, werd het St. Jozefsgesticht en „Jerusalem" bezocht en vervolgens onder muziek en tromgeroffel de gewone ronde door Venray gemaakt. Na eene hartelijke toespraak van den Kindervriend, waarbij de beste wenschen voor het volgende jaar werden geuit, had de ontbinding van den stoet plaats. Een woord van lof aan comité en alle andere medewerkenden is hier op zijn plaats. Luxor-Theater. Filmliefhebbers maken we attent op achterstaand program van het Luxor-Theater. Morgen Zondag zal vertoond worden de machtige Paramount-schlager „Beau Sabreur" van Amerika's grootste regisseur John Waters. Niemand verzuime deze buiten gewone film te gaan bewonderen. MERSELO. De tooneel-afdeeling van St. Hubertus en St. Oda heeft, onder de degelijke leiding van den Heer H. Eijssen, hoofd der school, een paar genotvolle avonden ge schonken aan publiek en Honoraire leden beider gezelschappen. Het was wel een heele durf om een tooneel- stuk als de Overkant in te studeeren, te meer, als men in aanmerking neemt, dat door vertrek als anders zins verschillende beproefde acteurs door nieuwe krachten moesten ver vangen worden. De verwachtingen werden even wel verre overtroffen de jonge acteurs bleken hunne rollen goed ingestudeerd te hebben. Er was van plankenkoorts niet de minste sprake. Na aflloop van dit tooneelstuk hoorden wij dan ook maar één roep prachtig gespeeld. Na de pauze bracht de combinatie barbier-brugwachter vermakelijke momenten, zoodat de zaal dikwijls in een hartelijk applaus losbrak. De Fanfare zorgde als altijd door het uitvoeren van eenige stukjes voor eene aangename afwisselingen. De Heer Th. van Rijswijck alhier, is met ingang van 1 Jan. a.s. benoemd aan de Bijzondere school te Well. Zangersavond. Maandagavond had in het Bonds- gebouw te Oirlo een Zangersavond plaats van den Korenbond uit het Dekenaat Horst. Als de voorzitter, Rector van Kessel, te Sevenum, de aanwezigen welkom heet, is de groote zaal tjok vol. Verschillende heeren geestelijken waren tevens aanwezig. Hierna hield de ZeerEerw. Pater Eliseus, van het Klooster te Venray, een mooie voordracht over het Gre- goriaansch, vooral noodzakelijkheid van een goede voordracht en waar bij men hier vooral op dient te letten, nl. lste de tekst, die aangeeft, waar over het gaat, deze moet dus ver staan worden 2de de Liturgie, d. w. z. de bij zondere sfeer waarin de kerk een of andere tekst plaatst. Algemeen begrip hiervan is noodzakelijk 3de de muziek (melodie) wijl zij verklaart hoe de componist een of andere tektst heeft opgevat. Aandachtig werd door de aan wezige deze duidelijke uiteenzetting gevolgd. Hierna ving het practisch gedeelte aan, waarbij achtereenvolgens werden ingeoefend de Introitus Rorate Caeli met Kyrie eleison XVII, daarna de Kerst-Introitus Puer natus est en eindelijk de Intr. der Requiemmis. Telkens nadat een stuk was inge oefend en gezongen, liet Pater Eliseus op een gramofoon de resp. platen afdraaien, waarop dezelfde stukken gezongen door het Fraterskoor der Minderbroeders te Venray opgenomen door de Columbia Mij. Voor de eerste maal werd hier gebruik gemaakt van het moderne middel, dat goede Gregoriaansche platen voor de practijk aanbieden. Hierna bracht de voorzitter een woord van dank aan den spreker en deelde verder nog mede, dat de volgende vergadering zal gehouden worden op 27 Januari a.s., waarna sluiting op de gebruikelijke wijze. Het geheel was een nuttigen en leerzamen avond. OVERLOON. Door onze fanfare- en tooneelvereeniging zal op 4, 5 en 6 Januari a.s. een uitvoering ge geven worden in 't patronaatsgebouw alhier. Opgevoerd zal worden het tooneelspel in drie bedrijven ^,De Waterduivel". Door den Rijksambtenaar werd dezer dagen een rijwiel in beslag genomen van een minderjarige jongen omdat het niet van een rijwielmerk was voorzien. Veerdiensten over de Mans. De Maasveren, die tengevolge van den hoogen waterstand hebben stil gelegen zijn weer in dienst gesteld. Geen Maasbrug tusschen Grave en Venlo. Naar wij vernemen, heeft de actie van het comité tot verkrijging van een brug over de Maas tusschen Grave en Venlo niet tot een gunstig resultaat geleid. Het comité ontving van bevoegde zijde de medededing, dat er niet gedacht wordt aan brug genbouw in de genoemde streek, nu de Geldersche plannen in bewerking zijn. Pont omgeslagen op de Maas. Woensdagmiddag omstreeks 2 uur is de pont tusschen Katwijk en Mook gezonken. Op de pont bevonden zich twee zware vrachtauto's, een van de Shell en een van een houtfirma uit Mill. Van den kant had men gewaar schuwd, dat de pont te zwaar ge laden was. Toch voer men over. Maar toen men het midden van de rivier naderde, schepte de pont water en kantelde. De auto's verdwenen in de diepte en ook de vijf personen die op de pont waren, geraakten te water. Van beide oevers schoten terstond in bootjes helpers toe, die erin slaagden, de opvarenden te redden. De pont, welke omgeslagen was dreef nog een paar honderd meter de Maas af en stiet toen tegen een pijler van de Maasbrug, waarna zij zonki Dat het ongeval met de gierpont tusschen Katwijk en Mook zoogoed is afgeloopen en geen menschenle- vens te betreuren zijn, is te danken aan de tegenwoordigheid van geest van den chauffeur van een der vrachtauto's. De auto was geladen met boomen. Toen de chauffeur zag, dat de pont het niet hield, gooide hij de kettingen van zijn auto los, waardoor de boomen van den wagen rolden en in de rivier terecht kwa men. De opvarenden van de pont konden zich aan deze boomen vasthouden en erop klimmen. Zij zijn, zooals gemeld, met bootjes gered. De omgeslagen pont, die na de botsing tegen de pijlers van de Maasbrug aanvankelijk gezonken was, is later weer op drift gekomen en onderst boven de Maas afge dreven. Bedrog met „Cocaïne". De politie heeft de hand kunnen leggen op vijf personen, dr>e Duit- schers, onder wie zich een vrouw bevindt, benevens twee personen uit Vaals, die getracht hadden een vrouw te Kerkrade Cocaine te ver- koopen voor een som van f 2000. De z.g. cocaine bleek een waarde loos product te zijn. Alle gearres teerden bevinden zich te Kerkrade ten politiebureele in arrest. Door eon transmissie gegrepen. In de mijn Laura bij Kerkrade werd een gehuwd, kinderloos werk man in de kolenwasscherij gegrepen door een transmissie, zes meter hoog meegeslingerd, op den vloer gesmakt en zoodanig gewond, dat hij spoedig overleed. Jeugdige fietsendieven aange houden. Op zeer toevallige wijze kreeg de Maastrichtsche recherche den dader te pakken van den diefstal van den luxe-auto van den deurwaarder Ch. H, R„ welke Zaterdag 1.1. werd ontvreemd. Toen bij de politie aan gifte werd gedaan, dat Woensdag een tweetal rijwielen voor het postkantoor op het Vrijthof werden gestolen, wist de rechercheur R. op den Meersenerweg twee jongens te achterhalen, die op de gestolen fietsen lustig peddelden. De 16-jarige H. M. had zich voorheen reeds aan diefstal van een fiets schuldig gemaakt, De 18-jarige W. bekende eveneens en vrij spoedig bleek, dat dit heerschap de out- vreemder was van de auto van den deurwaarder. Hij had met den wagen een heel gezellig ritje gemaakt, liet links en rechts kennissen mee profiteeren van de kostelooze gelegenheid, totdat er op den Scharnerweg een defect aan den wagen kwam In den auto werd uog een dag vaarding gevonden waarbij W. werd opgeroepen om voor den kanton rechter te verschijnen. De fietsen werden in beslag genomen en de avonturiers opgeslo ten Woensdag zijn zij voor den Officier van Justitie geleid. Het water valt. Woensdag is de buitengewone riviercorrespondentie langs de Maas opgeheven. In verband met de ingetreden vorst en den val van het water mag de toestand thans gunstig heeten. Landarboidersloonen en crisis. Naar wij van de Hollandsche Maatschappij van Lanbouw vernemen, hebben landbouwers op het Eiland VoornePutten besloten dezelfde houding aan le nemen als hun Groningsche collega's en tot het uiterste te wachten met loonsver laging. Zoo eenigszins mogelijk zal deze geheel achterwege blijven, indien het bedrijf eenigen s'eun ontvangt door de tarwewet en 'n steunregeling aan de bietenteelt. Hot vervoer van onze land- en tuinbouwproducten per spoor. Door den heer Kampschöer zijn aan den Minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld Is het den Minister bekend, en zoo ja. is de Minister bereid, mede te deelen hoeveel gelden door de Nederlandsche Spoorwegen over het jaar 1929 zijn ontvangen ter zake van het vervoer van Nederlandsche land- en tuinbouwproducten Indien dit bedrag niet met juist heid is aan te geven, is dan bij be nadering te zeggen hoe groot dit bedrag is Is het juist dat het vervoer van buitenlandsche land- en tuinbouw producten van en naar onze zee havens geschiedt volgens lagere tarieven dan die voor het vervoer van Nederlandsche land- en tuin bouwproducten Helmondsche avonturiers op stap Zondagmorgen vertrokken uit Hel mond een 3-tal jongelui van onge veer 16-jarigen leeftijd, per fiets om, zooals zij hunne ouders vertelden naar het overstroomde gebied te gaan kijken. De heeren hadden echter andere plannen, grootscher naar later bleek. Toen Zondagavond van de jonge lui in de stad alhier nog niemand teruggekomen was, waren natuurlijk de ouders in groote ongerustheid. Maandagmorgen was intusschen op het Politiebureau te Helmond bericht ontvangen uit Düsseldorf dat aldaar door de politie 3 Helmondsche jon gens waren aangehouden. Blijkens de opgave der namen waren het de vermisten, hetgeen aan de ouders bekend werd gemaakt. De heeren hebben in Düsseldorf op het politiebureau den nacht door gebracht en 's morgens werden zij over de grens gezet. Bij fouilleering bleken zij met z'n drieën in het bezit te zijn van f 1.50. Met zoo'n bedrag een zoo verre reis te maken. De avonturiers zijn Woensdag weer in Helmond gearriveerd. .Een buitenkansje. Een inwoner van liden heeft van een Engelschen Lord, die tijdens den wereldoorlog in het vluchtelin genkamp te Uden vertoefde endoor hemgeholpen werd, een groot bedrag, naar men zegt. f 146.000 geërfd. Overreden. Te Zaltbommel is een der gebrs. S. uit Geldrop toen hij bij het afrijden van de pont op den auto wilde springen onder de wielen ge komen, die hem over de borst gin gen. In ernstigen toestand werd hij in het gasthuis opgenomen. De verstoorde bruiloft. Zekere P. D. orgeldraaier, wonen de aan den Broekhovenschen weg te Tilburg, was Woensdag in het huwelijk getreden. Na deze plechtigheid kreeg hij trek in een stuk worst, dat bij den slager P. voor het raam lag. P. gaf hem het eindje worst als huwelijks geschenk, doch de gelukkige bruide gom was hiermede blijkbaar niet tevreden. Om zijn ontevredenheid te luchten tilde hij de marmeren plaat van de toonbank op en liet deze aan gruizelementen vallen. Toen kwam de politie en die liet D. zijn trouwdag op zijn eentje achter slot en grendel vieren. Vervoer van personen met vrachtauto's. Naar we vernemen heeft de Com missaris der Koningin in Noord- Brabant de Burgemeesters verzocht de gemeentepolitie te instrueeren, dat niet behoort te worden opgetreden tegen bestuurders van vrachtauto's, waarmede ten dienste van handel of bedrijf goederen of materialen wor den vervoerd en waarop zich buiten den bestuurder nog een klein aantal personen bevindt, die met de bege leiding of aflevering van die goede ren zijn belast of met de vervoerde materialen herstellingen moeten uit voeren. Noodlottig ongeluk. Woensdag had de 14-jarige zoon van J. H. te Groningen het ongeluk van den zolder te vallen, waarbij hij zoo noodlottig neerkwam, dat bij met zijn kin bleef hangen aan een daar gespannen touw. Zoo hangen de werd hij door zijn moeder ge vonden. De ijlings ontboden genees heer kon slechts den dood 'consta- teeren. Auto in een vaart gereden. Donderdagavond is een auto, be stuurd door den heer L. R. oud 26 jaar, afkomstig uit Leiden, door tot nog toe onbekende oorzaak te Delft in de Provinciale Vaart gereden. Door voorbijgangers werden on middellijk pogingen ingesteld om den heer L. uit den auto, die geheel onder water zat, te bevrijden. Hoewel dit na heel veel moeite gelukte, bleken bij den heer L. de levensgeesten reeds te zijn geweken. Een mede inzittende dame, die men eveneens wist te redden, bleek nog niet te zijn overleden, doch was bewusteloos. Doodelyke val. Donderdagmorgen is de 65-jarige loodgieter G., bij werkzaamheden in het Hof van Willem Klein, te 's Gravenhage van 't dak gevallen. De man is bijna onmiddellijk aan de gevolgen van dezen val overle den. Het lijk is door den Geneeskun digen Dienst naar het doodenhuis gebracht. Dultschland beschermt zyn landbouw. Blijkens mededeeling van den Rijks-landbouwconsulent te Berlijn zijn in de Duitsche noodverordening ook verschillende bepalingen tot steun aan den landbouw opgenomen. Die steun wordt o.a. gezocht in verhooging van invoerrechten. Met ingang van 5 December is het invoerrecht op gierst, dat in den laatsten tijd in belangrijke hoe veelheden werd ingevoerd, verhoogd van 1.50 Mark tot 15 Mk. per 100 kg. Tevens is met ingang van dienzelfden het invoerrecht op ze melen vastgesteld op 10 M. per 100 kg. Tot dusver mochten tarwe zemelen vrij worden ingevoerd en bedroeg het invoerrecht op andeie zemelen de helft van het invoerrecht op rogge" Voorts is opgeheven de bepaling, dat het invoerrecht op voedergerst, niet hooger mag zijn dan 12 Mark. De regeering heeft dus ten aanzien van dit invoerrecht de handen vrij. Een verhooging is in de naaste toekomst dan ook geenszins uitgesloten. Bloedige relletjes in Duitscliland. Ongeveer 250 communisten, die voor een deel in de roode marine uniform gekleed waren, trokken Woensdagavond langs den Alten- steiner weg te Hamburg, waar zij in botsing kwamen met een aantal politie-agenten, die zij mishandelden. In de buurt van de Grossneumarkt is met messen naar de politie gesto ken. Een hoofdagent kreeg een steek in den hals en een in den vinger. Een afdeelingscommisseris kreeg messteken in den rug en werd in het gelaat gewond. Een andere hoofdagent werd door een steek in denhalsslagader gedood. De communisten vluchten ten slotte en wisten op twee na in de duister nis te ontkomen. Te Leipzig hebben Woensdag communistische betoogers getracht, de politieafzetting voor het raadhuis te doorbreken. De politie maakte daarop van de wapens gebruik en verwondde een 7-tal hunner met revolverschoten. Toen de schoten gelost werden, stoof de menigte naar alle kanten uiteen. De politiemacht is versterkt. De petroleumbrand te Brooklyn. De brand in de opslagplaatsen van de Standard Oil te Brooklyn kon Donderdagochtend tot zijn haard beperkt worden. Tevoren waren echter nog 'n acht tanks ontploft. Ofschoon verscheiden havendepots en kolenlichters ,even vlam vatten kon toch het overslaan van het vuur op de dokken voorkomen worden. De totale schade wordt op 1.000.000 dollars geschat. BÏÏBÖESLIJ&B STAND VKNEAY van 28 Nov. tot 5 Dec. GEBOREN: Lambertus J. Kelders, Krjisstraat PetronellaM.E. Groetelaars, Venlen Gerardus J. H. v. Meijel, Merselo Johanna F. Soest, Ysselsteyn. Anna W. F. Dinghs, Castenray OVERLEDEN Peter van den Beuken, echtgenoot van Petronella Lemmen. 53 jaren, landbouwer, Oirlo. U&KSLUZK DIES STEK Parochiekerk Heden Zaterdag om 6 uur Lof met preek tot opening der geestelijke oefeningen bij het 70-jarig bestaan der Congregatie. Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, om 6 uur lste H. Mis. 7 uur H. Mis met preek voor de leden der Maria-congregatie, 8 uur H. Mis, 9 uur kindermis, 10 uur de Hoogmis, 3 uur Lof met preek, geen H. Familie, geen herha lingscatechismus. Maandag feest van O.L.Vr. Onb. Ontvangen, 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis met generale H. Com munie voor de leden der Congregatie 's Middags om 3 uur plechtig Lof met preek waaronder opdracht der nieuwe leden en huldiging der 70 en 50-jarige jubilarissen. Dinsdag half 7 leesmis voor de St. Ambrosiusgilde, half 8 besteld jaarg. voor Willem Vermeulen, 8 uur Sol. jaarg. voor Laurentius van Valkenburg. Woensdag half 8 besteld jaarg. voor Godfried Adriaans, 8 uur Sol. jaarg. voor den Weleerw. Heer Pastoor Henricus v. Valkenburg. Donderdag 7 uur te Veltnm H. Mis, half 8 besteld jaarg voor H. Smits en echtgenoote, M. Smits en Jan Linders, 8 uur Sol. jaarg. voor Catharina M, van den Biggelaer. Vrijdag half 8 besteld jaarg. voor Simon Janssen en echtgenoote, 8 uur Sol. jaarg. voor Johannes v.d. Ven en Ouders. Zaterdag feest van de H. Lucia half 7 Hoogmis waarna processie kwart na 4 Lof. Dezen dag komen de kinderen der 8e en 9e klas en de meisjes dei 5e klas te biechten. Paterskerk, Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek. Kwart over 4 gezongen Vespers, 5 uur Lof en H. Kruisweg. Maandag Hoogfeest van Maria Onbevlekt Ontvangen. Volle afl. o.g.v. Generale Absolutie Vöör de Derde Orde. De H. Missen als op Zondag. 8 uur plechtige Hoogmis. Kwart over 4 pl. Vespers, 5 uur pl. Lof met feestpredicatie. Dinsdag 7 uur Hoogmis ter eere v.d. H. Antonius, 6 uur Lof. Vrijdag 7 uur Hoogmis, 6 uur Lof. Gedurende het Octaaf van Maria Onbevlekt Omvangen iederen avond 6 uur Lof met Rozenhoedje. St. Antonius-Pntronaat. Maandelijksche Algemeene H. Communie. Men gedenke de ziel van Math. Jannes z. g. Van elf tot twaalf spaarbank, contributie, kaar tjes. Klein- en Middenpatronaat moeten in het lof van 3 uur zijn. Om 6 uur bijeenkomst voor allen. Maandagavond half 8 Mandoline club, Dinsdag gewone bijeenkomst van Goud-pluvier. De Oeganda- avond voor donateurs en leden is nog niet deze week. In den loop dezer week de Spaarbankboekjes afgeteekend inleveren. Een partij goede Oirichotsche stoelen uit de zaal kan tegen f 1.20 per stuk wor den overgenomen. Let wel Op onze aanvrage is telegrafisch antwoord gekomen dat de aangezegde oefening voor den Vrijw. Landstorm op den feestdag van Maria Onbevlekt Ontvangen vervallen is. Aciver t^ntiën Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel onver wachts, doch voorzien van de genademiddelen der H. Kerk, in den ouderdom van 65 jaar, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwdvader en Groot vader de Heer Leonard Jan Michiel Conrard Esser in leven Notaris te Horst. Wij bevelen den dierbaren overledene in Uwe godvruchtige gebeden aan. M. ESSER—'VAN RIJN H. VAN DER VEEN- ESSER N. VAN DER VEEN en kinderen N JOOSTEN-ESSER A. JOOSTEN K. ESSER 40 Horst—VenloOotmarsum Nijmegen, 28 November 1930 Paardenverzekering v. d. Landbouwbond. BEKENDMAKING De Premiebetaling te Ysselsteyn zal wegens om- standigheden niet pHats hebben op a.s. Zondag 7 Dec., maarop Zondag 14 Dec. nam. van ha'.f 2 tot uiterlijk 3 uur bij J. Keij^ers te Ysselsteyn. Premie bedraagt 1 pCt. Het Bestuur Als EXTRA RECLAME leveren wij U op vertoon van deze bon 10 stukken prima Huishoudzeep zware stukken, 62—64 pCt., dus hoogste vetzuurgehalte WAARDE THANS 10 ct. 7i/2 ct. 1 dozijn prima gekleurde Zak- dockeu (assorti) WAARDE THANS f 2.16 f 1.70 10 knot prima zwarte Breisajet WAARDE THANS 54 ct. 49 ct. 10 knot coede zwarte Brei- ot' Stopsajet (dikke) WAARDE THANS 50 ct. 45 ct. 10 knot zwarte Hollandia prima Breiwol Blauw merk WAARDE THANS 61 ct. 54 ct. Méér dan 20 stukken zeep, 3 dozijn zakdoeken en 15 knotten sajet worden op deze bon niet verkocht. Deze bon is slechts geldig uiterlijk tot en met 24 December e.k. 64 SCHOOLSTRAAT 5-7 I

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2