I KINDER-HOEDEN P. Oudenhoven 1 1 Dames en Heeren Verlaagde prijzen voor St. Nicoiaas 25 cl 25 cl 25 cl 90 cl J. KEMPS, Venray een half pond fijne Speculaas cadeau. Coöperatie St. Petrus landen Vanaf heden opruiming StJicolaas te Venray Sigaren- en Pijpenhtfis GROOTSTE REUZE IN PRIMA KWALITEIT SIGAREN ETUI- en HOUTEN PIJPEN, Notaris Esser Notaris Esser Notaris Esser Notaris Esser Muller te Venlo en Esser te Horst Notaris Esser Notaris Esser Profiteert Profiteert St. Nicolaasreclame Bij aankoop van 1 pond heerlijke Koffi? k 70 et. per pond van alle nog voorradige Hub. MILL EN- Meijer Barnsteen Sigaren- en Sigarettenpijpjes, Sigaren- en Sigarettenkokers, enz. Buiten het gebied der Beersche Maas kan men zich verheugen over de voortvarendheid van de Provincie, die zorgde voor een stevige water- keering, waarachter men zich veilig kan voelen. Schaapherder met zyn schapen door het water verrast. In de voorstad St. Jacob te Roer mond, zijn de tuinen ondergeloopen: langs de Roerkade staan alle kelders vol. De bewoners van het Hatenboer en de Weerd hebben hun vee naar elders in veiligheid gebracht. Te Beegden was Zondag de oude schaapherder der familie van Herten, zijn schapen aan het weiden op de hooge uiterwaarden der Maas. De oude man had niet gedacht aan de snelle stijging van het water, want toen de zonen der familie H. gingen zien, stond de herder heel rustig achter een boom te slapen, Hij en zijn kudde waren geheel door het water ingesloten. Met veel moeite gelukte het, herder en kudde op het droge te brengen. Schip tegen de stuw te Linne gevaren. Te Linne is Woensdagmiddag een met 500 ton kolen geladen schip tegen de stuw aangevaren. Door de hevige botsing brak het schip mid dendoor en zonk weldra. De schipper en zijn knecht konden worden gered. Dc afsluitdijk van het Juliana- kanaal doorgebroken. Dinsdagmiddag te vier uur is de afsluitdijk van het Julianakanaal, die gelegen is voor de sluis bij de Maasbrachter haven en deze afsloot van het kanaalpand Maasbracht Roosteren doorgebroken. Het water dat in het pand ruim een meter hooger stond dan in de haven is met donderend geweld in de sluis gestort. Het kanaalpand is dienten gevolge leeggeloopen. Men was nog bezig met de reparatiewerken toen de dijk bezweek; Het werkvolk moest plotseling vluchten. De grondmassa schoot weg en het water stortte met donderend geweld in den sluisput. Tot ver in den omtrek kon men het gebrul van het water hooren. Een der mannen, die de kluts kwijt raakte en staan bleef, kon slechts op het laatste nippertje gered worden. Een geluk was het, dat het water op zijn weg direct stiet op den zwaren betonnen drempel van den sluisput en aldus zijn grootste kracht verloor. De kolken van de sluis zullen zeker vol zand en steenen zitten. Aan den mond der sluis aan de overzijde lag juist een zware bok voor het hijschwerk gemeerd. De staalkabel waaraan hij gemeerd lag, klonk als een vioolsnaar, daar de volle kracht van den persenden stroom op den bok terecht kwam. Met veel lef hebben een paar man nen een tweeden kabel gelegd. In de haven was het een spektakel van je welste. Een eind verderop juist tegenover de bocht in den weg Maasbracht— Stevensweert, waar ook een flauwe bocht in het kanaal is, waren door de zuiging over een honderd meter de kanaaldijken ingezakt naar binnen, tot midden in het kanaalpand. Het was een woestenij van zand, klei en steenen. Als een beek stroomde het water door de sleuven en gaten. De reparatie van deze beschadi ging zal veel geld kosten. Er zullen lange sporen gelegd moeten worden voor den grond-aanvoer en veel grond zal verzet moeten worden om de gaten weer op te vullen. Naar verluidt zou het een schadepost zijn van circa drie ton. Door deze ontijdige doorbraak is dus het Julianakanaal feitelijk ge opend, echter op een zeer onge- wenscht tijdstip. Voor het omlig gende land heeft deze doorbraak geen gevolgen. De plaag van het water. Aan de DuitschNederlandsche grens voerde men Woensdag een wanhopigen strijd tegen het water geweld van den Rijn, die hier schrik barend steeg. Lobith, Tolkamer, Spijk, Elten (D.), Nederlandsche en Duitsche politie beambten, de Emmerichsche Feuer- wehr stelden Woensdag den gan- schen dag hun krachten ter beschik king om het bedreigde gedeelte van den dijk tusschen Spijk en Emmerik te behouden, ter voorkoming van een catastrofe, die een groot gedeelte van den Geldersche Achterhoek en Duitsch gebied tot aan Emmerik onder water zou zetten. Met driehonderd menschen was men er den geheelen dag aan 't werk. Op stoombooten van een Lobith- sche maatschappij werd beslag ge legd. Men vervoerde er arbeiders mee naar de plaats van het dreigend onheil, die niet anders dan over het water te bereiken is. Met zakken zand heeft men gered» vat men kon, en al gaven de ter plaatse aanwezige waterstaatsinge nieurs Woensdagmiddag geruststel lende mededeelingen omtrent het met de redmiddelen bereikte resul taat, toch heeft de bevolking van Spijk de goederen uit de beneden verdiepingen naar de zolders gesleept om algeheele vernieling van hun hebben en houden te voorkomen. Alle beschikbaar schepenmateriaal staat in dienst van het reddingswerk, schepen uit Duitschland komen er niet daar de scheepvaart op den Duitschen Rijn is stilgelegd. Om half twaalf Woensdagnacht kon de burgemeester mededeelen, dat de toestand vrij bevredigend was. Gevaar bestond er momenteel niet. Vrecselyk auto-ongeval. Maandagmorgen omstreeks tien uur heeft op den nieuwen Rijks straatweg nabij Vechtbrug te Bussum een ernstig auto-ongeval plaats ge had. Twee luxe-auto's kwamen met elkaar in botsing. Doordat beide of althans een van beide auto's een zeer snelle vaart had, was de botsing buitengewoon hevig. Een der auto's vloog tengevolge van de botsing in brand. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bestuurder van den wagen niet meer uit de auto kon komen. De heer B. Ingelse uit Bussum was met zijn wagen naar Amsterdam geweest om een monteur van zijn fabriek te halen. Hij was op den terugweg naar Bussum, toen hij nabij de Vechtbrug in botsing kwam met de auto van den heer F, Weiter uit Klaten (Java) die tijdelijk hier te lande vertoeft. De botsing was zeer hevig en beide wagens werden nagenoeg geheel verwoest. De auto van den heer Ingelse vloog direct na de bot sing in brand. De heer Ingelse, die den wagen bestuurde, brak een been en kreeg een ernstige hoofdwonde. Hij is in de Majellastichting te Bus sum opgenomen. De monteur, J. M. J. van Giessen, uit Schiedam, is verbrand. Toen hij uit den wagen gehaald was, leefde hij nog, doch hij is later in het Burgerziekenhuis te Amster dam overleden. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor geopend van 9 tot 1 uur. Worden gevraagd 10 boerendienstmeiden 2 bakkersleerlingen 5 burgerdienstmeiden 1 huishoudster voor dadelijk 4 jongens van 14 tot 18 jaar voor boerenwerk 1 schaapherder voor Overloon 5 boerenknechten voor Paschen 2 huishoudsters voor geestelijken 2 huishoudsters voor geestelijken 2 boerenknechten voor Deurne 2 kantoorbedienden 1 voerman voor de gasfabriek om te venten met cokes 1 bekwame melkknecht Bieden zich aan 3 burgerdienstmeisjes 3 timmerlieden 21 losse arbeiders 3 metselaars 1 leerling timmerman 2 stucadoors 5 opperlieden 3 bakkersknechten. 1 boerenknecht 16 jaar 1 burgerdienstmeid voor huish. 1 burgerdienstmeid voor dadelijk 1 2e bakkersknecht 22 steenfabrieksarbeiders 1 paardenknecht voor dadelijk 3 boerenknechten voor dadelijk 1 burgerdienstmeisje voor dadelijk 1 boomsnoeier 1 bakkersknecht 8 jaar a. h vak 1 burgerdienstmeid 15 j. v. dadelijk 2 werkmeisjes voor Venray. Notaris Pluymaekrrs te VENRAY zal op Dinsdag 9 December nam. 3 uur, in het cafë van J. Verste gen te Oirlo, voor Louis Maassen aldaar, publiek verpachten Huis met tuin en bouwland, geschikt voor tuiniersbedrijf, te Oirlo, groot 1 H.A. en 46 A., in perceelen en massa. De verpachting geschiedt voor 6 jaren,aanvangendemet Paschen en stoppelblool 1931. ie HORST zal op Maandag 1 December 1930 der nam. half vijf in caféSeuren a. d. Melderslo, ten verzoeke van den heer P. J. Philipsen te Seve- num publiek verkoopen 12 slagen (elk van 100 stuks) zware staken, dienstig voor alle gerief, gelegen in hetbosch langs e spoorlijn, tuschen van Oyen en van Kuyck. te HORST zal op Maandag 1 December 1930, nam. 6 uur, in café G. Lemmen a. d. Waterstraat, ten verzoeke van den heer L. v. d Bekerom te Horst, publiek ver koopen Een solied gebouwd huis, met grooten tuin en bouwland, gunstig gelegen aan ,de Waterstraat te Horst, groot ongeveer 40 aren. te HORST zal op Donderdag 4 December 1930 des nam. van 13 uur in café Pijpers te Venrav. zitdag houden tol ontvangst van verval len koop- en pachlpenningen. te HORST zal op Dinsdag 9 December 1930 nam. 2 uur in café van Helden, te America, voor den heer Gerard Schobbers, publiek verkoopen Cirpa 58 slagen zwaar dennen hout op stam, dienstig voof rui- terstaken, weipalen, enz. staande bij Leon, van Dijck, te America. DE NOTARISSEN zullen op Dinsdag 16 December 1930 des nam. 5 uur incaféWed. Braam op de Markt te Venlo, ten verzoeke van hun principaal, pu bliek verkoopen Een solied gebouwd winkelhuis met tuin, gunstig gelegen te Ven lo a. d. Moerdijkdtraal, naast de R. H. B. S. groot 3 A. 59 c.A. te HORST zal op nader te bepalen datum, in café Jac. v.d. Voort te Oostrum, ten verzoeke van de kinderen v. d. VenLemmen, publiek ver koopen Een naar de eischen des tijds ingerichte vruchtbare en goed onderhouden boerderij, bestaande uit huis met Hol!stal (gierkelder 36000 L.) 2 schuren en best bouw- en weiland, groot 8.42.50 H. A. te HORST zal op Maandag 1 December 1930 des nam. 5 uur in café G. v. d. Beuken'—v. Well te Horst, ten ver zoeke van Mej. Wed. G. J. v. Well en kinderen te Horst publiek ver koopen A. Een geriefelijk ingericht, nieuw gebouwd woonhuis met tuin, zeer gunstig gelegen te Horst aan het Kerkpad, groot ongeveer 2.60 A.. aanvaarding 1 April 1931 of eerder. A. Twee bouwterreinen, grenzen de aan koop A., zeer gunstig gele gen te Horst aan de Hertstraat, elk groot ongeveer 2 arenaanvaarding dadelijk. De goederen worden ook in massa geveild. Onze heerlijke Fijne Taai Koek Dinant deze week van 32 voor Fijne Suikerbeesljes 3 ons voor Fijne Borstplaat 3 ons voor Speculaas iets fijns 3 pond voor Verder Chocoladebeestjes, rollen Chocolade, fijne Harten, gegarneerde Peperkoeken in alle groolten. enz. Th. Pouwels Hofstraat 8 27 Een nuttigSt. Nicolaas- gcschenk vindt U bij ons in prachtige luxe doozen Bonbons, Choco lade-tabletten, Borstplaat, Blikjes Biscuits en Speculaas, alle soorten Sigaren en Sigaretten in fraaie assortimenten van 250 100,50, 25 en 10 stuks. Zeer lage prijzen. Beleefd aanbevelend, 28 deze week van onze Taai Taai, Amandelspeculaas, Koek de Dinant, Suikerbeestjes, Crèmepoppen, Peperkoek ronde en harten in alle prijzen, garneeren kosteloos Tabak, Sigaren en Sigaretten alles legen concurreerende prijzen. Onder beleefde aanbeveling, 70 Aanbevelend, 40 Groote Straat 5 in het bekende «BORNEO" Henseniusstraat 11 Telef. IO5 Uitsluitend te klas merken: 100 Victor Hugo, Lokin 81 Weisz, Goodwill, Aida, Hofnar, Huifkar, Willem II, Furore, Velasquez, Karei I, Mad. Recamier, Spanera, Bruut, enz. Ook in kleine verpakking. In prijzen van 6 tot 30 cent en hooger. Een schitterende collectie Hierin het nienwsie en de grootste keuze. Zie Etalage. Minzaam aanbevelend, Zie Etalage. 1UU

Peel en Maas | 1930 | | pagina 6