Bakkerij iii INSPECl N. V. Vulkaan, 3 Gemengde Berichten visaAT m k lal Nlg ec Positie Taai Taai Koek de Dinant 3 Gevulde Sp< Banketletters (ij 90 d. pei Candijkoek, ronde t Peperkoek in j Natuurboter RADIO ELECTRICITEIT GAS EX WATER SANITAIR REPARATIES VENRAV De geheele Vergadering stond in het teeken van het nieuw systeem verplichte groepvorming en vrije clubvorming. Waar dit systeem was doorge voerd, bleek het Patronaat ontzag lijk veel beter aan zijn doel te beantwoorden. Op sommige plaatsen was hierdoor het Patronaat als van aanschijn veranderd. Een groote moeilijkheid is het vinden van geschikte bereidwillige Jeugdleiders. Algemeen echter is men het er over eens geworden dat men de geschiktheid niet te zeer moet zoeken in wetenschappelijke ontwik keling maar ook, en nog veel meer, in den goeden wil om voor de Goede Zaak van O. L. Heer werk zaam te zijn. GEVONDEN een autozwengel en een rijwielplaatje. Inlichtingen Gemeentepolitie. GEVONDEN een rijwielplaatje. Inlichtingen bij den Rijksveldwachter, Langstraat. Bekendmaking. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat op de Secretarie ter inzage ligt een op gaaf van de personen, wier stieren op de provinciale najaarskeuring van springstieren, gehouden den 4 Nov. 1930 te Kesseleijk-Kessel, Panningen- Helden, Blerick-Maasbree, Horst en Meerlo-Tienray, goedgekeurd of af gekeurd zijn. Venray 27 November 1930. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. Voor St. Nicolaas hebben we nog een groote partij kinderlees boeken, aan lage prijzen. Boekhandel Firma v. d. Munckhof, Groote Straat 28, Venray. Tooiieeluitvoeringen. Zaterdag, Zondag en Maandag gaven een drietal vereenigingen hunne jaarlijksche tooneeluitvoerin- gen, nl. de Handboogschutterij „St. Oda" alhier, de Fanfare „St. Catha- rina" te Leunen en de Voetbal- vereeniging D. I. S. te Oirlo. Naar we vernamen, was op deze drie uitvoeringen een talrijk publiek aanwezig. St. Nicolaas-optoclit. Nogmaals herinneren we er aan, dat morgen St. Nicolaas zijn rond tocht door Venray maakt, begeleid door het St.Nicolaas-comité, Venray's Fanfarecorps en de Schutterijen „St. Anna" en „Het Zandakker." We willen er even op wijzen, dat het bezorgloon voor St. Nicolaas- pakjes niet 25 cent bedraagt, zooals in achterstaande advertentie voor komt, doch slechts 15 cent. De jaarlijksche feestavond van Venray's Mannenkoor zal plaats hebben op Maandag 8 December a.s. Ter opluistering heeft Venray's Mannenkoor voor dit jaar geënga geerd 't zeer bekende Amsterdamsche Duo Orvan, dat in vele Nederland- sche steden met groot succes optreedt, 'n Genotvolle avond staat ons dus nog te wachten. Een zeer mooie keuze in Banket, Chocolade letters, Choco lade figuren, Marsepain, enz. vindt men in de St. Nicolaaskamer van P. BAKEN, Schoolstraat. (Adv.) HEIDE. Dit jaar zal ook hier het St. Nicolaasfeest in de school op waardige wijze gevierd worden. Dank zij het initiatief van het onderwijzend personeel en de wel willende medewerking der ouders, belooft deze dag voor de kleinen een wa:e feestdag te worden. OVERLOON. Zondag hield de Voorzitter van Herwonnen Levens kracht, den heer Jan Peters, Weth. te Boxmeer een rede over genoemde instelling in het Bondsgebouw alhier. In korte trekken schetste spreker het nut, het doel, en hoe er hulp en steun gebracht kon worden aan de arme T.B.C.-lijders, door allen die hier aan wenschen mede te werken. De Voorzitter van de R.K. Werkliedenvereeniging dankte, spr. namens allen voor de leerzame rede. Dit jaar zal ook hier Sint Nicolaas een bezoek brengen aan de jongens en meisjesscholen. Met verlangen zien de kinderen de komst van den H. Man tegemoet. SEVENUM. Door de gezamen lijke bakkers van Sevenum is de roggebroodprijs verlaagd van 80 cent op 25 cent (gewicht 8 pond). Voor waar goedkoop brood. VENLO. Het aantal ingeschre ven werldoozen, dat hier einde Oc tober nog 300 bedroeg, steeg tot heden reeds tot 406 en neemt nog dagelijks toe. Gemeenteraad van Venlo. Woensdagavond vergaderde de Gemeenteraad van Venlo. Het voorstel van B. en W. tot opnieuw-vaststellen van de verorde ning tot heffing van rechten voor het passeeren der Maasbrug, ingaande Januari 1931 tot uiterlijk 1 Juli d.a.v., werd aangenomen. Volgens mededeeling van den voorzitter zijn onderhandelingen loopende met het Departement van Waterstaat. Verwacht mag worden dat het bruggeld met ingang van 1 Juli a.s, zal worden opgeheven. GENNEP. Naar wij vernemen zijn de werkzaamheden inzake het omhoog brengen der spoorbrug over de Maas alhier 2.60 M. gegund aan den laagsten inschrijver. Met de werkzaamheden wordt spoedig een aanvang gemaakt. Met den aanleg der rioleering in de Spoorstraat is een begin ge maakt. Veel last wordt ondervonden van het natte weer. Aan de oude Zandpoort stootte men op de fun damenten der voormalige wallen, wat een heel oponthoud met zich bracht. Brand. Te Swalmen zijn huis, schuur en stalling van den landbouwer H. afgebrand. Verzekering dekt de schade. ROERMOND. Woensdagavond werden hier langs den openbaren weg een tweetal rijwielen, die on beheerd waren geplaatst, gestolen. Verdronken. De arbeider G. v. d. H. had Woensdag, toen hij zich per rijwiel naar zijn werk te Nuenen begaf, het ongeluk op korten afstand van zijn huis in een sloot te geraken. Drie kwartier later werd hij door voorbij gangers gevonden, doch de ongeluk kige was reeds overleden. Hij laat een vrouw en 3 kinderen achter. Jeugdige boefjes. In de gemeente Nuth werden den laatsten-tijd tal van diefstallen ge pleegd. Zoo werd b. v. uit een auto die even onbeheerd stond, een dameshorloge gestolen, hetwelk later tegen een spotprijs te koop werd aangeboden. De politie heeft de beide dieven opgespoord. Het zijn knapen van 10 jaren Zij bekenden de verschil lende diefstallen te hebben gepleegd. Ontvlucht uit het Vreemdelingen legioen. Zondagavond heeft de politie te Maastricht een totaal uitgeputten zwerver aangehouden en hem onder dak verleend. De man was in het bezit van geldelijke papieren en bleek zekere E. C. v. W. te zijn uit Deventer. In 1918 was hij ingelijfd in het Vreemdelingenlegioen in Algiers. Na meer dan 10 jaren daar in een hel vertoefd te hebben, heeft hij na herhaald pogen kans gezien te vluchten. Hij landde met een boot te Marseille vanwaar hij zwervend over Brussel naar Maasticht is ge komen. Zijn doel is Deventer. Do Winkelsluitingswet door de Eerste Kamer goedgekeurd. De Winkelsluitingswet was in de Tweede Kamer al van alle kanten bekeken en minister Verschuur had daar al op uitstekende wijze de wet verdedigd, welke er dan ook met geweldige meerderheid werd aange nomen. Dat de minister er niettemin in geslaagd is in den Senaat een nieuwe rede te houden, waarvan vooral het uitstekend slot over de verhouding van wet en vrijheid velen zal interesseeren, pleit voor het gemak waarmee hij zijn wetten weet te verdedigen. De Senatoren, die graag een beetje uitstel hadden, kunnen gerust zijn het kan nog wel een jaar duren, eer de Wet wordt uitgevoerd. Met 25 tegen 13 stemmen werd de wet aanvaard. Do zomertijd. Aan de memorie van antwoord inzake hoofdstuk V der Rijksbe- grooting 1931 (binnenlandsche zaken en landbouw) is het volgende ontleend Ofschoon de minister de moeilijk heden, welke de zomertijd aan de landbouwers en veehouders oplevert, niet onderschat, moet hij de vraag, of de regeering bereid is de afschaf fing er van in overweging te nemen, op de reeds meermalen naar voren gebrachte gronden ontkennend be antwoorden. Brandblusckapparaat in auto's. De afd. Amsterdam van den Ned. Bond van particuliere chauffeurs heeft in een Maandagavond gehouden vergadering een motie aangenomen waarin werd besloten er bij 't Dep. van Waterstaat op aan te dringen, aat het meevoeren van een Brand- blusch-apparaat verplichtend worde gesteld. Mishandeling metdoodelijk gevolg Op 6 November had te Wouw een vechtpartij plaats, waarbij zekere v.d. B. zijn tegenstander B. in den rechterarm had gebeten, zoodat B, zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Naar Antwerpen overgebracht, werd B. aldaar in een ziekenhuis ter verpleging opgenomen, waar hij 1.1. Zondag aan bloedvergiftiging is overleden. Spelende onder een auto geraakt. Dinsdagmiddag is de 8-jarige B. Elebacht te Nijmegen al spelende onder een auto geraakt. De chauffeur poogde nog den auto tot stilstand te brengen, doch kon een aanrijding niet voorkomen. Het knaapje werd bijna op slag gedood. Volgens oog getuigen treft den chauffeur geen schuld. Doo een auto overreden en gedood. Dinsdagavond is op den Rijks straatweg te Twello een man, die achter een wagen liep en plotseling dwars den weg overstak, door een auto welke dien wagen achterop reed en wilde passeeren overreden en bijna op slag gedood. De identiteit van den getroffene is onbekend. Den autobestuurder die de noodige sig nalen had gegeven, treft niet de minste schuld. Doodelyke aanrijding. Dinsdagavond heeft te Poeldijk een ernstig t ngeval plaats gehad. De arbeider Tb. Steentjes aldaar, gehuwd en vader van vier kinderen, liep op de trambaan tusschen de daarlangs loopende sloot en de tails. De man, die een zak op den schouder droeg, heeft vermoedelijk de stoomtram der W. S. M., die achter hem aankwam, niet gehoord. S. werd door de locomotief ge grepen en ongeveer 60 M. meege sleurd. Zwaar verminkt werd hij opgenomen en hoewel een juist passeerend geneesheer uit Naaldwijk nog hulp trachtte te verleenen, bleek S. reeds te zijn overleden. Bejaarde landbouwer overvallen en beroofd. Te Boekelo is Maandag de al leenwonende 65-jarige landbouwer W. A. door twee als heer gekleede personen, die zich uitgaven voor belastingambtenaren overvallen, aan handen en voeten gebonden en van ruim 500 gulden beroofd. De daders zijn nog onbekend. Slachtoffer van den storm. Dinsdag is bij Free en Co's car- tonfabriek te Oude Pekela het lijk van den veertigjarigen stratenmaker E. Haan uit het water opgehaald, die daar Zondag ten gevolge van den storm met zijn fiets te water reed. Aba Kali en de verlokkende buffetlade. Een aan den Amsteldijk te Am sterdam wonende familie is de dupe geworden van de handelingen van een persoon, die zich fakir Aba Kali noemde, vertelt het Hbld, Aba Kali vroeg in gebroken Nederlandsch aan de dienstbode mijnheer of mevrouw te spreken. Mevrouw stond den vroegen bezoeker te woord, die zich voorstelde als hypnotiseur en bestrij der van alle kwalen. Daar mevrouw lijdende was aan permanente hoofd pijn werd de hulp met graagte aan vaard, waarna Aba Kali zijn seance begon. Na het uitspreken van eenige formules vroeg hij zijn patiente de oogen gedurende tien minuten te sluiten, waarna de pijn zou verdwe nen zijn. Toen de tien minuten ver streken waren en mevrouw de oogen opende was tot haar ontsteltenis Aba Kali verdwenen en met hem de zich in de buffetlade bevindende huishoudportemonnaie. Bij nader onderzoek bleek, dat in de eerste vijf minuten der trance van mevrouw de heer Kali zich reeds in de gang der woning bevond, waar hij door de dienstbode werd uitge laten, waarbij hij haar verzocht de deur zachtjes te sluiten, omdat mevrouw zich eenige oogenblikken ter ruste had begeven. Hij zou over een kwartier terugkeeren voor nadere behandeling. „je geld of je leven 1" Doch de vlieger ging niet op Dhr. L. Hymans, vroeger wonende te 's-Gravenhage, heeft een dezer dagen een niet alledaagsch avontuur beleefd. Op een zakenreis zijnde, stapte een net gekleed persoon de coupé binnen, die na een twintigtal minuten den niets kwaads vermoedenden heer Hymans een revolver onder den neus hield en zijn portefeuille eischte. Dhr. H., geen oogenblik zijn tegenwoordigheid van geest verlie zende. greep den pols van den aan rander met z'n eene hand, trok met zijn andere aan de noodrem en sloeg er op los, waarop de aanvaller, met achterlating van zijn revolver, welke vijf scherpe patronen bleek te bevat ten. uit den trein sprong. Op een kleine verwonding in het gezicht na, is dhr. H dank zij z'n moedig optreden, er bijzonder goed afgekomen. De dader is gearresteerd. Het loon in den landbouw. In de te Den Haag gehouden jaarvergadering van den Alg. R.K, Landbouwbedrijfsraad werd een uit voerige conclusie aangenomen, waar in als het oordeel der vergadering wordt uitgesproken, dat het arbeids loon in den land- en tuinbouw over het algemeen ook thans reeds den werknemer een uiterst bescheiden bestaan veroorlooft, dat daarenboven het arbeidsloon kan noch mag zijn de sluitpost bij de opstelling der rentabiliteitsrekening voor het bedrijf dat overigens verslechtering der ar beidsvoorwaarden het bedrijf ook geenszins rendabel maken kan. In deze conclusie werd vervol gens de overtuiging uitgesproken, dat het in het gemeenschappelijk belang van werkgevers en werk nemers is te streven naar een zoo danige economische verbetering van het bedrijf, dat zoowel een behoor lijk arbeidsloon als een behooorlijk ondernemersloon alsmede zoo moge lijk een matige kapitaalrente uit het bedrijf kunnen worden betaald, dat in de gegeven omstandigheden de hulp en de steun van de overheid niet alleen niet kan worden gemist, maar ook met recht en reden kunnen worden gevraagd. De conclusie besloot met een op roep aan organisaties van arbeiders en werkgevers in den land- en tuin bouw om gemeenschappelijk actie te voeren ter verkrijging van den onontbeerlijken steun en hulp der Regeering. Do watersnood in Vlaanderen. Op vele plaatsen is gebrek aan drinkwater. Bij Antwerpen wordt het zelfs tegen 10 centimes per emmer verkocht. Te Dendermonde zijn Donderdag twee wagens van het Roode Kruis door de bevolking met steenen ge worpen. Te Hoboken is de toestand nog steeds zorgwekkend. Met het stoppen van de reusachtige bres, die daar in den Scheldedijk geslagen is, vordert men slechts langzaam. Er staan hier ruim 300 huizen onder water. In tallooze fabrieken in Vlaande ren heeft men het werk moeten staken, waardoor duizenden arbeiders werkloos zijn geworden. Te Hemixem is een muur van een legermagazijn over 80 M. ingestort. De val van de Maas houdt aan. Uit Frankrijk wordt voortgezette val gemeld. De werkloosheid. Op 15 November bedroeg het aantal werkloozen in Duitschland 3.484.000. Op 17 November bedroeg het aantal werkloozen in Engeland 2.285.987, wat weer 24.210 meer was dan een week tevoren. In Polen bedraagt het aantal werkloozen volgens de jongste telling 173.000. Felle vorst in Amerika. Een felle koudegolf, die zich van het Westen naar het Oosten dwars over de Vereenigde Staten beweegt, heeft reeds twintig slachtoffers ge- eischt, die tengevolge van de plot selinge hevige vorst zijn doodge vroren. Te Atlanta in den staat George en in de Rocky Mountains is de vorst zeer fel en zelfs in het Zuiden, waar het zelden vriest, daalt de tempera tuur des nachts onder nul. Japan zwaar geteisterd. Reeds 220 dooden. Uit Tokio wordt gemeld, dat Woensdagmorgen een hevige aard beving een ten Z. W. van Tokio gelegen gebied op het schiereiland Isu heeft geteisterd. Vooral de stad Misjima heeft erg geleden. Het aantal dooden en gewonden werd al spoedig op 900 geraamd. Nadere berichten uit Tokio beves-- tigen, dat het aantal dooden in het aarbevingsgebied op ongeveer 150 wordt geraamd. Tokio, waar de schok ook gevoeld werd, ligt ongeveer 160 K.M. van het centrum van het aardbevings- gebied verwijderd. De ramp greep plaats, 's morgens om 4 uur (Jap. Tijd.) In Mischima en Numazu zijn vele gebouwen ingestort. Het tramverkeer in deze steden moest worden gestaakt. In verschillende dorpen, waar ten gevolge van de aardbeving brand uitbrak, zijn vele huizen een prooi der vlammen geworden. Op vele plaatsen zijn de spoor weg-verbindingen vernield. Het totaal aantal slachtoffers van de aardbevingsramp in Japan bedraagt naar uit Tokio wordt gemeld vol gens een voorloopige schatting van het Japansche ministerie van binnen landsche zaken 220. Verder zijn er 43 gewonden en worden nog 3 personen vermist. Volgens de bladen bedraagt het aantal gewonden echter ongeveer 500, een bericht spreekt zelfs van 1000. Drie honderd huizen werden ver woest. In de stad Mischima zijn 120 huizen en de gevangenissen inge stort. Slechts 3 gevangenen konden worden gered. In de badplaats Nagaoka werden 200 personen gedood. In Atami werden 5 onderwijzers tengevolge van een aardschuiving als gevolg van de aardbeving gedood, In Jumota werd een regeerings- gebouw verwoest. In Tokio en Yokohama is de waterleiding tengevolge van de aard beving gesprongen. Duizenden inwoners vluchtten in paniek de straat op toen de aardbeving deze steden op haar grondvesten deed schudden. Volgens een ander officieel bericht bedraagt het aantal slachtoffers, dat in het Sjisoeoka-district om het leven is gekomen, 187. Men vreest, dat ook andere districten zeer geleden hebben, doch aangezien de verbin dingen gestoord zijn, ontbreken nog nadere bijzonderheden. Bij Atami is een bron van kokend water beginnen te spuiten. De straal gaat hoog de lucht in. Men maakt zich ongerust over het lot van 300 arbeiders, die zich tijdens de aardbeving in een tunnel bevonden en tengevolge van een aardverschuiving ingesloten zijn. Het centrale observatorium deelt mede, dat de beweging in den aard bodem bijna een half uur aanhield. Sedert 7 Nov. zijn bij het bad Ito, dat door een brand verwoest is, 1500 aardschokken geregistreerd. De aardbeving in Japan. 656 huizen verwoest. 4500 huizen beschadigd. Volgens de laatste berichten be draagt het aantal slachtoffers, dat bij de aardbeving in Japan om helleven is gekomen, 533, en dat der gewon den 164. Voorts worden nog zes personen vermist. Het aantal ver woeste huizen bedraagt 656, terwijl er nog 4500 beschadigd zijn. In het plaatsje Hakonemachi, dat ook bij de aardbeving van 1923 verwoest werd, zijn slechts vier huizen gespaard gebleven. Op het schiereiland Isu zijn vele dorpen verwoest, terwijl de straten en spoorlijnen op verschillende deelen vernield zijn. De berichten, volgens welke men zich ongerust maakte ever het lot van 300 arbeiders, die zich tijdens de aardbeving in een tunnel bij Atam bevonden, blijken overdreven te zijn geweest. In het geheel zijn vijf arbeiders bedolven, waarvan er slechts een gered kon worden. De laatste berichten uit Tokio maakten melding van 250 dooden, terwijl het aantal gewonden op 500 wordt geschat. Men neemt aan, det het aantal personen, die om het leven gekomen zijn, tot boven de 300 zal stijgen. De door de aardbeving te Yoko hama aangerichte schade wordt op een millioen yen geraamd. Ingekomen en vertrokken personen van 21 tot 28Nov. INGEKOMEN: A. C. M, Flinsenberg, dienstbode N 24 van Meerlo. A. H. Sijbets, zonder beroep, Bleekstraat 3, van Deurne. H. A. Stevens, smid, Oude Oos- trumsche weg 8a, van Maashees. A. F. Plümacher. zonder beroep, Henseniusttraat 11, van Essen. A. J. H. Gielen, molenaar. Lull C 7. van Wessem. M. A. G. Sijbers, zonder beroep. Veulen H 40, van Deurne. A. Sijbérs, idem, van idem. M. Kronermann, religieuse, Over- loonsche weg 2, van Eist. VERTROKKEN F. H. C. M. Radermans, z.b., naar Amsterdam, M. H. Trompstr. 361 C. M. L. Bouvy, id., naar Berkel Enschot C 29 A. Th. Vullings, smid, naar Echt, Lilbosch. E. B. Jorna, zonder beroep, naar Gemert. A. C. de Haas, zonder beroep, naar Sittard, Oude Markt 1. P. H. Heuvelmans, dienstknecht, naar Beegden, Nieuwstraat 73. J. H. Pluym, dienstknecht naar Deurne. J, C. Doyen, verpleger naar Luik. A. C. H. Th. van Dijck, dienst bode naar Oploo, B 75. Wegens omstandigheden is mijn Café op Maandag 1 Dec. GESLOTEN. H. Willams St. Annapark 8 leesmis voor de Handboogschut terij St. Oda, 8 uur Jaarg. voor Peter Johannes Jenneskens en Johanna Poels, kwart na 4Lof. Dinsdag half 8 besteld Jaarg. voor Cecilia van Kruchten, echtgenoote van P. J. Jacobs, half 8 leesmis ter eere van St. Eligius, 8 uur Jaarg. voor H, Poels en Johanna Camps. Woensdag half 8 besteld Jaarg. voor Johanna Camps, echtg. van Vincent Pyls, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Everard Messemaeckers, Agnes Geenen en kinderen. Donderdag feest van de H. Bar bara, half 7 Hoogmis, half 8 besteld Jaarg. voor Piet Reijntjes, 8 uur Jaarg. voor Martinus Jochijms, echt genoote, ouders en bloedverwanten, kwart na 4 Lof. Te Veltum geen H. Mis. Vrijdag 1ste der maand en ver eering van het H. Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis,'half 8 ge stichte leesmis, 8 uur leesmis, kwart na 4 Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag half 7 besteld Jaarg. voor Bernard van Opbergen, 8 uur ge zongen H. Mis ter eere van St. Nicolaas. kwart na 4 Lof. Zaterdag komen de jongens der 6e en 7e klas en de meisjes der 4e klas te biechten. A.s. Zaterdag om 6 uur,Lof met preek tot opening der geestelijke oefeningen die zullen gehouden wor den bij gelegenheid van het 70-jarig bestaan der Congregatie. Deze oefe ningen worden in de Parochiekerk gehouden en zijn ook toegankelijk voor niet Congreganisten. Vooral de oud-Congreganisten worden hierbij uitgenoodigd deze bij te wonen. Zaterdagavond 6 December wor den alle mannen der H. Familie, die op retraite gaan, tegen kwartier na zes op het Henseniusplein verwacht, van waar uit men gezamenlijk per bus vertrekt. Zondag 7 December zal geen H. Familie zijn. A.s. Zondag collecte ten bate der kerk. De H. Missen om 6, 7, 8 en 10 uur. Paterskerk. Zondag 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek, kwart na 4 gezongen Vespers, 5 uur Lof. Geen vergade ring der Derde Orde. Na de Hoog mis Bestuursvergadering. Dinsdag Gedachtenis van alle overledenen der drie Orden van den H. Franciscus. Van 6 uur tot kwart voor 7 uitstelling van het Aller heiligste, om 7 uur plechtige Requim- mis, 6 uur Lof. Vrijdag, le Vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus, 7 uur plechtige Hoogmis, waarna Litanie van het H. Hart. 6 uur Lof en acte van Eereboete. St. Antomus-Patronaat. Voor de uitvoering van Zondag avond worden Zondagmiddag geen kaartjes meer tegen halven prijs uit gereikt wel vóór den middag. Om vijf uur Groot-patronaat. Geen Jon gelingen-vereeniging. Dinsdag Houdpluvier. Van 9 tot 10 lezing m^t lichtbeelden door Z.Ew. Pater B. Brölmann over de binnenlanden van Brazilië. Vader of broer van leden zijn welkom. BU&BmUKS STAÏfB van 21 tot 28 Nov. GEBOREN: Peter Joh. A. Claessens, Oirlo Peter Joh. Janssen, Ysselsteyn Antonius Joh. Drabbels, Castenray Martinus H. W. Drabbels, idem OVERLEDEN Petrus Baltissen oud 2 j. Oostrum 1 patiente St. Annagesticht. KS&KSUJKE DISS STEK Parochiekerk Morgen Zondag om 2 uur groote en kleine Congregatie, bij gelegen heid van den algemeenen boete- en bededag die morgen op verzoek van Z. H. den Paus door alle Maria- congreganisten der geheele wereld zal gehouden worden wegens „de verschrikkelijke en heiligschennende misdfden, die eiken dag herhaaldelijk en op steeds erger wijze worden bedreven tegen God en tegen de zielen der ontelbare bevolking van Rusland." Alle Congreganisten wor den verzocht des morgens de H. Communie op te dragen volgens de intentie van Z. H. den Paus voor de bekeering van Rusland. Na de Congregatie onderrichting voor de aspirant-leden die op 8 Dec. a.s. hunne plechtige opdracht zullen doen. Geen Herhalingscatechismus, 3 uur Lof. Maandag half 8 besteld Jaarg. voor de vrouw van Jacob Goumans, half 1VV| Pekei uwb glinfi a.s. -12 i huLrelar Dtye en jam. v 3 UU! Kiyn. 1 pc [t Bei ecl tut ele le e: ■ooti ERS- met Pa nray doo r kin hO <l£ ;ezii 1 ezei 3 C is pijp Ecl I Nil en c kei IH( He ia, D< bij Oude, soliede, Spaar- en Verz. kam. vraagt voor uitbn Ver.: leeftijd boven 21 jaar, alj ele Zelfst. werkkring. Na korten tiji eid aanst. a f 2100, abb. 3e klasse, Brieven onder no. 95 Burea Oarneeren k< Probeer eens onze nieuwe Onder beleefde aanbeve

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2