I M. GOUI St. Nicolaas-Optocht kolomkachel Boomkweekerij Voor I Kwartje hij Th. Wintels een Winkel Wed, H. Janssen N. V. Vulkaan, EHI BS Gemengde Berichten Griendtsveen OIRLOSCHE biedt aan P. H Wijnhoven, Oirlo Fijne Koffie m. bon Fijne Boter m. bon Tb. PouWol s De St.Nicolaasetalage Th. WINTELS JKOPEND in Koloniale Waren, Koffie, Thae enz. Denkt speciaal Speculaas Choc Steeds verkrijgt! RADIO ELECTRÏCITEIT GAS EN WATEK SANITAIR REPARATIES VENRAY die hij gedurende zijn 10-jarig Directeurschap heeft opgericht of tot grooter bloei gebracht. Als aanden ken werden hem enkele nuttige cadeau's aangeboden. Na een harte lijk dankwoord van Pater Nielen voor wat hij noemde een werkelijk geheel onverwachte verrassing, ging de vergadering over in een gezellige bijeenkomst. In aansluiting met het bovestaande moet hier nog 'n hartelik woord van dank gebracht worden aan Pater Dr. Hyppolitus Gerz., aan wie grotendeels het welslagen van deze gezellige, vrolike avond is te danken. Ondanks zijn buitegewone drukke bezigheden, offerde hij alle vrije avonduren op tot welslagen van dit feest. Wij twijfelen er niet aan, of Pater Hyppolitus zal wanneer hij 10 jaar aan het patronaat verbonden is, er ook zo heel genadig niet afkomen. Op Zondag 30 November zal St. Nicolaas zijn jaarlijksch bezoek aan Venray brengen (zie achterst, advertentie). Naar wij vernemen zullen dit jaar beide schutterijen den optocht door het Dorp vergezellen en zal het oude vaandel der St. Nicolaasgilde, dagteekenend van het jaar 1765, door de Eerw. Zusters Ursulinen geheel vernieuwd, bij goed weer in den optocht worden meegedragen. De collecte, welke gehouden zal worden langs de huizen door Frans Winckens, voor de H. Mis en op tocht wordt ten zeerste in de goed gunstigheid der ingezetenen aanbe volen. Dankbetuiging. De Burgemeester van Venray betuigt zijn oprechten dank aan al degenen, die door hun milde giften hebben bijgedragen tot leniging van den nood der slachtoffers van de mijnramp te Alsdorf, en in het bijzonder aan de besturen vn de afdeelingen van den Land- en Tuin- bouwbond, welke zich met de feite lijke inzameling der gelden welwillend hebben willen belasten. De opbrengst: f 572.79, is aan het Centraal Steuncomité afgedragen. Venray, 20 November 1930. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. In de etalage van den heer V. Pyls is te zien een kraanvogel die geschoten werd in de Peel alhier en opgezet door dhr. J. van Bergen. Rctraitenhuis „Manresa" Venlo. De eerstvolgende retraite op Man- resa te Venlo zal voor Venray plaats hebben van 6—9 December. De opbrengst der collecte ten behoeve der slachtoffers van de mijnramp te Alsdorf bedroeg VenrayKom f 253.32 Smakt f 21.— Oostium f 73. Leunen f 57.25 Merselo f 62.40 Oirlo f 61.67 Castenray f 44.15 Totaal f 572.79 Een St. Nicolaas-geschenk van blijvende waarde is een Phoenix- naaimachine. Overtuig U persoonlijk van hare voordeelen en de prijzen. (Adv.) Op de Woensdag gehouden jaarmarkt waren in totaal aangevoerd 208 stuks. Stieren 1 Dragend vee 48 Gust vee 8 Vet vee 16 Biggen 135. Prijzen stijgend, handel matig. Dezer dagen werd aanbesteed het bouwen van een schoolhuis aan het Veulen. Ingeschreven werd als volgt Vollenberg v.d. Braken, Venray f 6000 Pijpers en Siebers, Venray f 5985 A. Tacken, Oostrum f 5862 Th. Claessens. Venray f 5780 Het werk is aan den Iaagsten in schrijver opgedragen. Door de Handboogschutterij „St. Antonius" Halfweg-Oostrum is besloten om op 1 en 2 Februari a.s. een Tooneeluitvoering te geven. Naar wij vernemen, wordt met 1 December naar hier overge plaatst de rijksambtenaar W. Schel ling, van Riel, zulks in verband met het vertrek van den heer Ley- dekkers naar Beesd. HEIDE. Onder overgroote belang stelling gaf onze Zangvereeniging Zondag en Maandag het jaarlijksch concert met tooneeluitvoering. Het drama „Priestereed of Martelaar der plicht" viel buitengewoon in den smaak en werd goed vertolkt. „Het Heidebloempje'' heeft eer van haar optreden. VEULEN. Door de Handboog schutterij „De Eendracht" is besloten om op 1 en 2 Februari een Concert met Tooneeluitvoering te geven. OVERLOON. Maandag vierden de echtelieden Klaassens-v.d. Hoven hun gouden bruiloft. Om 9 uur werd eene H. Mis tot dankzegging opge dragen, waaronder de Z.E. Heer Pastoor eene schoone toespraak hield De buurt had voor een passende versiering gezorgd en een tweetal mooie eerebogen opgericht. Onze fanfare bracht het gouden paar een serenade. Mogen de talrijke geluk- wenschen in vervulling gaan, dan zal ook het diamanten feest voor de krasse oudjes zijn weggelegd. Bij den landbouwer L. v. M. alhier bleef een koe plotseling dood, waarschijnlijk tengevolge van nat groenvoer eten. MAASHEES. Door de firma Havens te Vierlingsbeek werd alhier aangekocht de boerderij bewoond door de Gebr. van den Heuvel aan de Maas. Dit pand zal worden ingericht tot graanpakhuis. Geldleening Eerw. Paters Minderbroeders. Ten laste van de orde der Eerw. Paters Minderbroeders, Nederland- sche Provincie te Weert, is vanaf Donderdag 20 November een 4i/2 pet. obligatieleening groot f 150.000 geopend in stukken van f 1000, f 500 en f 100 tegen den koers van 99i/4 pet. bij de Nederlandsche Landbouwbank en hare bijkantoren en Lentjes en Drossaerts. HORST. Dinsdag werd de nieuwe landbouw-huishoudschool officieel geopend, nadat zij daags tevoren plechtig was ingewijd. HORST. Onder het gehucht Melderslo in deze gemeente over leed met slechts 1 dag tusschenruimte het echtpaar Mathijs Lenders oud 75 jaar en Petronella Verberkt oud 76 jaar. Het echtpaar was kinder loos. In de Woensdag alhier gehou den gemeenteraadsvergadering werd met algemeene stemmen besloten het electrisch bedrijf dezer gemeente met ingang van 1 Jan. a.s. in eigendom over te dragen aan de Stroomver- kcopmaatschappij in Limburg. Een gezegend toeval. Op het gehucht Locht onder de gemeente Exel (L.) wonen de gebr. Driessen, beiden gehuwd, in dezelfde huizing. Bij beide broers werd hei gezin op denzelfden dag en nage noeg op hetzelfde uur verrijkt met een frisschen jongen zoon. Dit is pas geschied, of daar komt uit het nabije dorp Hechtel de tijding, dat bij den derden broer ook op het zelfde uur een flinke zoon geboren is. De ouders van de gebroeders D. die bij hen inwonen, werden dus op een dag en op bijna hetzelfde tijd stip driemaal grootvader en groot moeder Inbraak. Dinsdagnacht hebben dieven te Elsloo (L.) bij den landbouwer W. Wouters, ingebroken en uit een bed op de slaapkamer een geldkistje, inhoudende ongeveer f 500, ont vreemd. Laier heeft men het ledige kistje in een stal teruggevonden. De dieven zijn onbekend gebleven. Inbraak in de kerk te St. Pieter. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben inbrekers zich toegang verschaft tot de kerk te St. Pieter, aldus de L.K. Onmiddellijk is er 's ochtends door de recherche een onderzoek ingesteld. Men constateerde, dat de inbrekers niets ontvreemd hadden. Wel heeft men gepoogd, het tabernakel open te breken, wat niet is gelukt. Veertien dagen geleden is het nog eens voorgekomen, dat indringers de kerk binnenkwamen en zich vergre pen aan de offerblokken. Sindsdien heeft de pastoor eiken avond de blokken gelicht, zoodat er toch nooit veel gestolen zou kunnen worden. De vorige maal waren de insluipers door de sacristie de kerk binnenge komen. In October 3847 mond- en klauwzeergevallen. In de maand October 1.1. werden blijkens een Staatsart. No. 226 opgenomen staat van gevallen van besmettelijke veeziekten, geconstateerd 3847 gevallen van mond- en klauw zeer. Hiervan kwamen 1649 gevallen in Friesland voor, 562 in N.-Holland, 452 in Gelderland. 281 in Utrecht, 281 in Overijsel, 234 in Groningen, en 230 in Z.-Holland. Bovendien waren er in begin October nog 4128 vroeger geconsta teerde ziektegevallen nog niet geëin digd. Mond- en klauwzeerbestrjjding. De heer van Rappard heeft den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw gevraagd, het daarheen te willen leiden, dat de kosten der voorzorgsmaatregelen bij verweiding of opstalling van ziek of verdacht vee, welke thans voor rekening van den veehouder komen, in 't vervolg door het Rijk worden gedragen. Spaarpotje verbrand. Sinds den brand van Vrijdag 14 November in de boerderij van de 89-jarige weduwe Scheeve te Win schoten is een bus met pl,m. 2200 gulden aan bankpapier vermist. De bus is teruggevonden, maar de bank biljetten waren geheel verkoold. 00 jaar Franciscanesse. De Eerw. Zuster Godefrida, de wereld mej. L. Jonkergouw, uit Roermond, heeft in alle stilte in het klooster te Nederweert den dag herdacht, waarop ze voor 60 jaren het Ordekleed ontving van de Zus ters Franciscanessen te Heijthuizen. Uit de stroocarton-industrie. Naar het „Hbld." verneemt is in een vergadering van fabrikanten in de strookarton-industrie in principe besloten om de geheele industrie gedurende de maand December stop te zetten. In verband met de heer- schende malaise was men van oordeel, dat het noodig was de productie te verminderen hetgeen, naar men denkt, ook de producenten, de landbouwers dus, voor nog grootere verliezen zal behoeden. Drieling geboren. Iu het gezin van de familie Mein- ders te Smilde werd een drieling geboren, n.l. twee jongens en een meisje. Moeder en kinderen maken het goed. Bestuurder verdronken. Donderdagavond 11 uur is de auto van den heer E. v. Dam te Gronin gen door onbekende oorzaak in het water gereden. De heer E. v. Dam, die chauffeurde is overleden. Verdronken. In een sloot langs den Esschen- weg te St. Michiels Gestel is het lijk gevonden van den 50-jarigen P. Raaymakers aldaar. Uit een onder zoek is gebleken, dat hier geen mis daad in het spel is. R. moet door de duisternis misleid te water zijn geraakt. Een bedrag van f 340 werd op het lijk gevonden. Amsterdam gaat 24000 krot woningen opruimen. In Amsterdam is een voorstel bij den gemeenteraad aanhangig gemaakt, om een leening van 30 millioen gulden aan te gaan, ten einde 24000 krotwoningen op te ruimen. Wat ons in 1931 te wachten staat. De Enkhuizer Almanak voor 1931 is verschenen. Wat het weer betreft wordt in het algemeen voorspeld een droge Januari, een droge Februari, een natte Maart, een April met wei nig regen, een regenachtige Mei, een droge Juni en Juli en een Augustus met weinig regen, September droog, October nat, November regenachtig en December droog. De wintermaan den zijn wat winderig en guur. We krijgen nu en dan wat helder vriezend weer, maar geen langdurige vorst. De lente wordt nattig, de zomer vrij goed, maar met weinig vast weer. De herfst zal prachtig beginnen, dan guur en winderig worden, om met een mooien, helderen December te eindigen. Meer in bijzonderheden zal de Januarimaand het volgend verloop hebbenEen winderig begin met sneeuwbuien, 3 guur met weinig vorst, 10 steeds guur met sneeuw buien, 17 opklarend met lichte vorst, 23—24 mooi winterweer, 26 helder vriezend weer. Februari begint met goed winterweer en vorst3 af nemende vorst, 68 sneeuw en mistig, 8 opklarend helder winter weer, 12—14 natte sneeuw en hagel. 16 koude regenbuien, 24 helder winterweer met weinig vorst. Maart begint onstuimig en buiig, 3 koude regen en winden, 10 stormachtig en regenbuien, 18 opklarend weer, 23 25 goed weer, 27 veranderlijk, regen en sneeuw. De opsteller beweert, dat tot dus verre 69 procent van zijn voorspel lingen is uitgekomen. Wielrijder door auto doodgereden. Dinsdagavond is te Valkenswaard de reiziger in manufacturen J. D. die op den Aalsterweg fietste aan gereden door den chauffeur v. O. De heer D. werd op slag gedood. Uit getuigenverklaringen blijkt, dat hij op het laatste moment onver wacht den weg was overgestoken. De autobestuurder kon toen het ongeluk niet meer voorkomen. Acht maanden per jaar in de gevangenis. Dinsdag stond voor het Katon- gerecht te Terborg een 51-jarige strooper uit 's-Heerenberg terecht, die thans niet minder dan 360 be keuringen op zijn naam heeft. Beklaagde brengt gemiddeld acht maanden per jaar in het huis van bewaring door en werd ook heden voor vier gevallen van stroopen weer tot vier maanden veroordeeld. Tot zijn verdediging zeide ver dachte te moeten stroopen om te eten. Aan bedelen wilde hij zich niet schuldig maken, daar hij met een verblijf in Veenhuizen... zijn naam niet wilde bekladden. In de Iyn van Fofd. In de Woensdag te Noord Schar- woude gehouden vergadering van den „Noordermarktbond" heeft men zich uitgesproken tegen de totstand koming van de Westfriesche kanalen, waarmee de gevraagde subsidie werd geweigerd. Het vervoer met vracht auto's werd de voorkeur gegeven boven dat per vaartuig. Jachtliefhebbers. Voor onze Nederlandsche jacht liefhebbers is het wellicht interessant te vernemen, dat op een jachtpartij in Cuenca (Spanje), gegeven door onzen oud-gezant, den heer van Vollenhoven, in twee dagen tijds 2572 patrijzen en 300 hazen gescho ten werden. Geen gebrek aan onderwijs krachten. Voor de vacante betrekking van onderwijzeres aan de R.K. school te Vroomshoop hebben zich 74 sollici tanten aangemeld en voor onder wijzeres aan een o.l. school te Haren 67 sollicitanten. Moord te Würselen. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft de 21-jarige Simon Lijnen te Würselen zijn 15-jarige zuster Josepha vermoord. Het meisje paste zeer slecht op en stond wegens haar zedeloos gedrag slecht bekend. Maandagavond is de moordenaar zijn zuster, die bij bekenden te Bleijerheide verbleef, gaan halen. Samen gingen ze naar huis. Simon had het rijwiel bij zich. Onderweg heeft hij zijn zuster met een hals doek geworgd. Hij liet het lijk van het meisje liggen met een prop in de keel. Dinsdagvoormiddag heeft de moor denaar zich bij de politie gemeld. Hij zeide met voorbedachten rade gehandeld te hebben. Dien ochtend had hij nog getracht den vrijer van zijn door hem vermoorde zuster eveneens te dooden. Door de vlucht had hij zich aan de wraak van Lijnen kunnen onttrekken. Sckeepsongeluk by Antwerpen. Bij een botsing van de Continen tal Freighter op de reede van Ant werpen zijn vijf leden der bemanning verdronken. Vijf leden werden gered, twee door het nan varende stoomschip Hebble, drie anderen door een mo torboot, welke den Nederlandschen loods Hopman aan boord ging bren gen van de Continental Freigh. De loods nam op flinke wijze deel aan het reddingswerk. De geredden werden ondergebracht in het gebouw vanhetNederlandsch loodswezen, wijl, volgens sommige bladen, het Belgisch loodswezen niet over de noodige middelen beschikte om de drenkelingen te helpen. Weer een missionaris in China ontvoerd. Een Iersch katholiek geestelijke, hoofd van een missie te Kienghang. 130 km. ten Z.O. van Hantsjang, is door communisten gevangen geno men. Er zijn thans 24 buitenlandsche missionarissen, waaronder eenige zusters in gevangenschap bij ban dieten of communisten. Ingekomen en vertrokken personen van 14 tot 21 Nov. INGEKOMEN: J. H. Coppus, dienstbode, Veld- straat 4 van Venlo C. J. Kooien en vrouw, zonder beroep. Hoenderstraat 39 van Oister- wijk J. W. A. Michels, bakker, Hen- seniusplein 5 van Helden J. H. v. Teeffelen en vrouw, Hoen derstraat 7 van Asten J. H. Beulen, dienstknecht. Markt straat 1 van Maasniel P. A. Kersten, dienstbode, Paters- straat 35 van Broekhuizen H. Scheepers, chauffeur, St. Anto- niusstraat 7 van Someren W. M. E. v. d. Pas, z.b., St. Antoniusstraat 7 van Beugen G. A. Rutten, dienstknecht, Gas- straat 4 van Maashees: J. J. Hendriks, chauffeur, Merse- lcscheweg 2 van Escharen M. H. Deckers, z.b. Overloonsche weg 2 van Heerlen. VERTROKKEN P. S. Andela, z.b., naar Utrecht, Stationsplein 8 H. P. Verhoef, id. n. Roosendaal, H. G. Dircksestraat 21 P. A. Rutten-Wijenberg, molenaar, naar Bergen-Ayen D 13; A. J. Versteegen. dienstbode, naar s Gravenhage,- Carel v. Bijlandstr. 7 GEVONDEN: een paar handbe schermers. Inlichtingen Maréchau- seekazeme. BUMmwm STAID VIIBAY van 14 tot 21 Nov. GEBOREN: Henricus J. M. van Meijel, Merselo Wilhelmina H. de Riet, Heuvelstraat Gerardus P. P. Janssen, Bleekstraat Johanna W. P. Verstegen, Castenray Johanna P. Spreeuwenberg, Ysselsteyn OVERLEDEN Fr. van Cuyck. 74 jaar z. b. Overloonscheweg. K. Schnippe, kloosterzuster, 58 jaar, Overloonscheweg. 2 patiënten St. Annagesticht. mis LUKE 3ZIIST&I Parochiekerk Morgen Zondag om 10 uur zal de Hoogmis worden opgedragen voor al de ontvangen weldaden, na de Hoogmis processie en Te Deum, 2 uur groote Congregatie, half 3 herhalingscatechismus voor de meisjes 4 uur H. Familie. Maandag half 8 besteld jaarg. voor Martinus Claessens en echtgenoote. 8 uur gezongen H. Mis ter eere van de H. Caecilia, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 gezongen H. Mis voor de 40-jarige echtvereeniging van Henricus Beerkens en Henrica Nohr, 8 uur jaarg. v. Anna v Dijk. Woensdag half 8 besteld jaarg. voor Theodora Potten, echtg. van Hub. Verheugen, 8 uur jaarg. 2de klas voor Johanna Smits, Ant. Smits en Petronella Bekkers. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 gezongen H. Mis voor de 25-jarige echtvereeniging van Gerard Pelzer en Johanna Jacobs, 8 uur besteld jaarg. voor Jos. Volle- bergh en echtgenoote. Vrijdag feest van de H. Oda en aanbidding van het Allerheiligste Sacrament, 6 uur uitstelling van het Allerheiligste, 8 uur leesmis voor de Eierbond St. Oda. 10 uur Hoogmis van 12 aanbidding door de leden der H. Familie, zangboekjes mede brengen, van 2—3 aanbidding door de leden der Maria-congregatie, 3 uur de Vespers en half 6 Completen Lof en Te Deum. Zaterdag komen de jongens der 4e en 5e klas en de meisjes der 3e klas te biechten, kwart na 4 Lof. Om half acht zielmis voor Fr. van Cuyk als lid der H. Familie. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting. Onder de H. Mis van 7 uur algemeene H. Communie voor de Tertiarissen, afd. Mannen. Om 8 uur de Hoogmis, waarna Te Deum tot sluiting v.h. Kerkelijk jaar. Om half 10 Hoogmis met preek, welke wordt opgedragen tot bloei der Derde Orde. Na de H. Mis Pauselijke zegen tot sluiting van het Triduum. Kwart over vier gez. Vespers, 5 uur Lof. Dinsdag feest v.d. H. Catharina Generale Absolutie voor de Derde Orde, 7 uur Hoogmis, 6 uur Lof. Woensdag feestdag v.d. H. Leo- nardus a Portu Mauritio Volle afl. o.g.v., 6 uur Lof. Vrijdag feestdag v.d. H. Jacobus de Marchia. Volle afl. o.g.v., 7 uur Hoogmis, 6 uur Lof en H. Kruisweg. Zaterdag feest van alle beiligeh v.d. drie Orden v.d. H. Vader Franciscus Volle afl. o.g.v., 7 uur pl. Hoogmis 6 uur Lof. St. Antonius-Patronaat. Maandag geen Mandolineclub doch Donderdag. Dinsdag „Goud-pluvier." Het spreekt vanzelf dat de leden ook naar den ontwikkelingsavond kunnen gaan hoe meer hoe beter. Op Zondag 30 November a s. zal St. Nicolaas zijn jaarlijksch bezoek aan Venray brengen. Aankomst aan het St. Serva- tinsgesticht 's namiddags één uur waarna optocht door het Dorp, bezoek aan St. Jozefsgestichten Klooster |erusalem. Gedurende den optocht wor den pakjes aan huis bezorgd; deze pakjes kunnen Zaterdag 29 Nov. 's avonds van 7—9 uur afgegeven worden bij Antoon van Meijel, Hofstraat, met 25 ct. per pakje voor bezorgloon Het St. Nicolaas-Gtlde. Zondag a.s. om 2 uur Voetbalwedstrijd Albatros- op het Sportterrein. 10 TE KOOI» aan spotprijs een gebruikte, doch in goeden staat ziji.de Hoogstam appel, peer, kers a f 0.75, hoogstam pruim a f 1.25 per stuk. Struikvorm appel, peer, pruim en perzik vanaf f 0.55 per stuk. Haagdoorns, Groene Beuk en Ligustrum in alle maten. Conifeeren, Bloem- Sierstruiken Beleefd aanbevelend. 323 A. de Haen. 10 5 pakjes Wennex gloor 25 c' 4 pakjes Aardappelmeel 25 c' 4 pond Gort 25 cf 4 pond Havermout 25 c' 3 pak Molen Lucifers 25 ct 1 pond giove Candij 25 ct 1 pond fijne Schijfappelen 25 ct 2 pak Pouw Zeeppoeder 25 ct 2 pak Holl. Waschvrouw 25 ct 3 ons fijne Borstplaat 25 ct 3 ons suikerbeestjes 25 ct 3 ons extra strong peper munt 25 ct 1 pond fijne Pruimedanten 25 ct 1 gr. flesch azijnextract 25 ct 3 pak Tante Blank 25 ct half pd. fijn droog rook- vleesch 25 ct le kwalileit witte suiker 18 ct Neemt proef met onze van 60 ct. per pond van 45 ct. per pond Hofstraat 8 40 Henseniusstraat 1 is zóó groot en uitgebreid, vooral in Surprises en Doozen dat wij deze hebben onderge bracht in een aparte kamer. Alles uiterst goedkoop! Zie groote advertentie. Beleefd tot een bezoek uit- noodigend, 48 Door nette bediening hoopt de gunst van eenieder te ver werven 220 St. Odastraat 3 In alle artikelen de i en ne Alle artikelen uit eigent grondsti Aan afwerking wo< Beleefd a

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2