Edah speciale St. Nicolaas- reclame Th.. Pouwels Speelgoederen, Luxe-Artikelen. Peter HENDRIX St. licolaas-cadsaux Maison Ambrosius NUTTIGE CONCERT met Tooneeluitvoering Oirlo Bezoekt het CONCERT met Tooneeluitvoering Fanfare St. Catharina te Leunen m CARRANZA «mm een half pond cadeau. A St. Nicolaas Speelgoederen Lederwaren en luxe-artikelen De spoorlijn Venray- Deurne. De Kippenhouderij op het platteland Districls-Arbeidsbeurs aawaöïMiïriiaia. st BEZOEKT het in de Bomlszaal op Zaterdag 22 en Zondag 23 November 1930 door de R. K. Voetbalvereeniging D. I. S. LANGS DOORNIGE PADEN JlXK Baas Janssen in de brand van Rome op Zondag 23 en Maandag 24 November Bij aankoop van een pond extra fijne Speculaas van 50 et. per pond Dus een blik van 3 pond voor 1 gulden Door extra aankoop van een groote partij zijn wij in staat tegen SPOTPRIJZEN te verkoopen. Nuttig St. Nicolaas- geschenk St. Nicolaas-Efalage aan extra laag gestelde prijzen. Voor groot en kleinvoor oud en ]ong. Zaterdag 22 November 1930, No. 48. Zooals men weet, hebben enkele Kamerleden in de afdeelingen o. m. aangedrongen op het aanleggen van den spoorweg VenrayDeurne, een spoorweg, die sedert lang tot de gerechtvaardigde wenschen behoort van een vooruitgaande streek, die hoe langer hoe meer de behoefte aan goede communicatiemiddelen gevoelt. Hopelijk hebben we hier te doen met een der laatste phasen van een actie, welker gunstig eindresultaat tevens herstellen zal wat in 1882 tot groote schade van een beteeke- nende plaats als Venray geschiedde. In dat jaar werd de spoorlijn Venlo Nijmegen aangelegd, en ondanks dringend requestreeren door het Venray's gemeentebestuur en uitdrukkelijke toezegging van hooger hand, moest men ervaren, dat het zoo lang verbeide en onmisbare communicatiemiddel niet langs, doch 3,5 Kilometer verwijderd van het dorp werd gelegd. De kans voor Venray op industrie was daardoor verkeken en daarmee tevens de gemakkelijke accomodatie van de belangrijke landbouwbedrijven, die zich mettertijd rondom de plaats zouden ontwikkelen. Het isolement en de ontsluiting der Peel zijn onderwerpen, die sinds dien herhaaldelijk ter tafel zijn ge komen. Men begreep, dat het tra- ceeren van goede verkeerswegen, de aanwezigheid van geschikte ver voermiddelen, levenwekkend zou kunnen werken op een streek, die nog zooveel mogelijkheden als landbouwgebied bewaarde. Men had onmiddelijk als benij denswaardig voorbeeld voor zich de welvaart, die Noord Oosterlocaal in het noorden van Overijsel, het oosten van Drente in de veenkolo niën had gebracht, en de gunstige invloed der Twentsche en Friescne locaalspoorwegen. Men herinnert zich nog de actie, waarvan onze medewerker, de be kende Peelkenner A. F. van Beur den, de begaafde penvoerder was voor Peelbuurtspoorwegen, die alle voorname plaatsen rondom de Peel met elkander zouden verbinden. Het is vrij ver gekomen met deze plan nen de toenmalige N. Brabant- Duitsche Spoorwegmij. ontwierp in samenwerking met de Mij. tot ex ploitatie van Staatsspoorwegen voor de Peel, eeu plan voor normaal spoorweg, bij de Statenvan Limburg en Brabant kwam het in behandeling in verband met subsidieering, doch tenslotte is het er niet van gekomen. Inmiddels heeft zich 't verkeer met de opkomst der motor-tractie in een geheel andere richting ontwikkeld, waardoor dit plan als volledig van de baan moet worpen beschouwd. De actie om een spoorlijn, die Venray een directe verbinding zou geven met het westen en tevens van gioot belang zou kunnen worden voor de verdere ontwikkeling van de jonge nederzettingen in de Peel, waarvan Ysselsteyn de voornaamste is, kan als de aan de huidige om standigheden aangepaste voortzetting van het vroegere streven kan worden beschouwt},, zullen zijn van deze onmisbare scha kel en daarbij hebben wij een goed en gelukkig niet vermetel ver trouwen op onzen minister van Waterstaat, die in zijn nog korte ambtsperiode reeds den doorslag gaf in twee zeer belangrijke verkeers problemen, de verbinding Amsterdam Rijn en de Waaloverbrugging bij Nijmegen en wien wij het lot van dit bescheiden lijntje, maar van zoo uitnemend belang voor een arbeid zame streek, met vertrouwen in handen gelegd zien. door JOS. BOSHOUWERS te LENT. Nogmaals Piepkuikens. VRAAG: De N.-H. Blauwen schijnen een sterk ras te zijn, de zwaarsten wegen al anderhalf pond, de middelsoorten een pond, en ze zijn pas 7 weken oud. Hier in Ven ray zijn al verscheidene personen met de piepkuikenfokkerij begonnen, we zijn er echter allemaal nog leek in. Het is daarom, dunkt mij, gewenscht, er eens wai meer over in Peel en Maas te schrijven. Ik geloof toch, dat het bedrijf ioonend is. Uit Venray. ANTWOORD Vorige week meldde ik reeds het een en ander hierover. Thans nog het volgende als aanvulling. U heeft flinke kuikens voor dien leeftijd, dat moet ik zeggen. Als ze met de 10 weken een kilo wegen, gaat het goed. Minder dan 'n kilo mogen ze niet wegen, ander halve kilo is beter. De N. H. Blauwen zijn inderdaad een sterk ras. Dat koms ten deele ook, omdat ze niet op zeer hooge productie zijn gefokt. De huisvesting speelt bij de piep kuikenfokkerij een zeer voorname rol, nog meer dan bij de gewone kippenhouderij," want de piepkuikens worden geboren in den meest on- gunstigen tijd van het jaar. Hoofdzaak is, dat de kuikens steeds eene behaaglijke temperatuur hebben en dat de bedorven lucht op zoo danige wijs kan worden afgevoerd, dat er vooral geen tocht ontstaat. In Noord-Holland, waar deze fok kerij haar oorsprong vond, en waar men de meest practische piepkuiken kweekers heeft wonen, is dit allang ingezien. Daar ventileert men véél, omdat ,fcd a_£Wxd^xyu.Uid i - „«♦O rindeliikheid. Hierin ligt ook Zwaar en dof klonken de slagen der kerkklok over ons eenzaam en stil „Peeldorp". Sporters zoowel als supporters drongen te samen om de Heilige diensten bij te wonen, allen met een kloppend en bevend hart over den toekomstigen strijd. Na afloop van het Lof, trok jong en oud, klein en groot, alles naar het sportterrein, om zich te over tuigen van den afloop. Scheidsrechter Driessen, die op tijd aanwezig was, floot terstond beide elftallen in 't veld. H.V.C. trapt af en Victoria gaat tot den aanval over, zoodat de H.V.C.'s achterhoede direct moest ingrijpen. Hard werd er van beide kanten ge streden, maar den druk op het H.V.C. doel werd hoe langer hoe grooter, waardoor de verdedigers weinig tijd hadden om Wrigley's kauwgom te kauwen en konden het niet beletten dat rust inging met 2—G voor Ysselsteyn. Na rust bleek het dat Horst een weinig door dezen achterstand ge prikkeld was. Ze kwamen herhaal delijk opzetten, waardoor ze dan ook hun eer wisten te redden. Hard werd er om den gelijkmaker gestre den, doch het geluk kwam aan den anderen kant en den Horster keeper kon het niet beletten dat zijn heilig dom nog verschillende malen werd doorboord. Dank zij scheidsrechter Driessen, die eenige doelpunten niet toekende, maar toch uitstekend leidde, floot weldra einde met een welver diende 44 overwinning voor Yssel steyn. Bravo Victoria, toont voortaan uw kracht, opdat gij als ontginners de plaats in de 1ste klas waardig zijt. Kantoor geopend van 9 tot 1 uur. Worden gevraagd: 9 boerendienstmeiden 2 bakkersleerlingen 5 burgerdienstraeiden 1 huishoudster voor dadelijk 4 jongens van 14 tot 18 jaar voor boerenwerk 1 reiziger manufacturen 1 boerenjongen kunnende melken 1 schaapherder voor Overloon 5 boerenknechten voor Paschen 2 huishoudsters voor geestelijken 2 huishoudsters voor geestelijken 2 boerenknechten voor Deurne 2 kantoorbedienden Bieden zich aan 3 werkmeisjes 6 burgerdienstmeisjes 3 timmerlieden Losse arbeiders 3 metselaars 1 leerling timmerman 2 stucadoors 3 opperlieden 2 bakkersknechten. 1 boerenknecht 16 jaar 1 burgerdienstmeid voor huish. 1 burgerdienstmeid voor dadelijk 1 2e bakkersknecht 22 steenfabrieksarbeiders 1 paardenknecht voor dadelijk 3 boerenknechten voor dadelijk 1 burgerdienstmeisje voor dadelijk 1 boomsnoeier 1 bakkersknecht 8 jaar a. h. vak 1 burgerdienstmeid 15 j. v. dadelijk 2 werkmeisjes voor Venray. met welwillende medewerking van de Fanfare „Ons Genoegen" Opgevoerd zal worden 62 Kluchtspel in 1 bedrijf. Personen beneden 18 jaar geen toegang, Zaterd. onder geleide. Opbrengst ten bate der kerk. Entrée 50 ct. Reserveeren 10 ct. Zaterdag uitsluitend voor bon. leden. Aanv. beideavonden 6 u. te geven door de in de zaal van de WED. KUSTERS te Leunen Aanvang 6 uur precies. Hoofdnummer het boeiende en prachtig gecostumeerde drama in 3 bedrijven Zondag tegen entrée 75 ct. Maandag uitsluitend voor Hon. leden met een familielid. Personen beneden 18 jaar geen toe gang; Maandag van 1618 jaar onder geleide. 56 Goede Speculaas 28 ct., per blik van 2 pond 4 ons 75 ct- Heerlijke Taai Taai 23 ct. per pond Chocolade beestjes half pond 30 ct. Suikerbeestjes half p. 20 Extra fijne Fondant Borstplaat half pond 22 ct. Chocolade tetters in verschillende grootten Ruime sorteering prachtige luxe doozen Fondant Borstplaat en Marsepain vanaf 25 ct. per pond Heerlijke Koekharten mooi gegarneerd vanaf 25 ct. per stuk, ZIE ETALAGE! Wij vragen en bezorgen zonder prijsverhooging. Alles wordt op verlangen thuis bezorgd. Hofstraat 8 VENRAY. 5 0 Hierin brengen wij een reuzen- sorteering in kwaliteit en kleuren Wollen Onderkousen heerlijk warm en onzichtbaar. Ruime keuze in 242 Slobkousen en Skisokjes. Op al deze artikelen I 10 pCt. korting Croole sorleeringen in Palersir. No. 9. Atlassen Bijbels Volledige Missaals Kerkboeken Vloeidrukkers Briefwegers Pp.nnenbak.ies Verfdoozen Passerdoozen Perforateurs Doozen Post Vulpennen Neger Vulpennen Visitekaartjes on? enz.

Peel en Maas | 1930 | | pagina 10