Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. jAifom s manufacturen] Dit nummer bestaat uit DRIE bladen. Wee den volken. De puntjes op de i iets over tucht. De Kippenhouderij op het platteland Stelende Provinciaal Nieuws ZATERDAG IS NOVEMBER 1930 Een eo Vijftigste Jaargang PEEL EN MAAS BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER ADVERTENT1EN18 regels 60 cent, elke regel meer 7\» ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave va» FIRMA VAM DEM MUNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ctper post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling, afzonder!. nummers 5 cent De aartsbisschop van Praag, mgr. dr. Kordac, heeft voor de „Intern. Lehrfilmschau" een uitgave van den volkenbond, een bijdrage geschreven die zeer de aandacht getrokken heeft. Een Praagsche correspondent van het „Berl. Tagebl." citeert er het volgende uit Na een uiteenzetting van het propagandistisch belang deze film voor de godsdienstige ideeën ver klaart de prelaat, dat de katholieken ten dezen een verzuim te herstellen hebben. Er moeten katholieke filmen komen, niet met de levens der hei ligen, doch veeleer met grepen uit het leven, het sociale leven, ter leering en propagandeering van de sociale kwestie en haar oplossing. „Want, wij leven in een tijdperk van kapitalisme, die pauperisme na zich sleept, en ook de katholieken lijden onder zijn druk. Indien de H. Paul us heden ten dage nog leefde, zou hij, naar de meening van Praagsch aartsbisschop, ter verkondiging van het Evangelie de film benutten. Wij leven in een tijdperk, dat doet terugdenken aan de eeuw, toen de volksverhuizing aan deGrieksch- Romeinsche epoque een bloedig einde maakte. Uit het bloedbad, toen aangericht, rees het Christendom op. Groote evenementen worden gemeenlijk uit slechts uit strijd en bloed geboren. De maatschappij zelf schept de toe bereidselen van een dergelijk bloed vergieten, zoodra zij op een culmi natiepunt is aangeland. Dat hebben de sovjets duidelijk ingezien, en ze spannen alle krachten in, om de dreigende lawine aan het rollen te brengen. Wee den volken, wier staatsman nen de catastrofe niet voorzien Wee den volken, wier staatsman nen de onafwendbare catastrofe voorzien en er geen aandacht aan schenken De tijd rijpt voor een wereld-re volutie en wanneer de machthebbers en kapitalisten de wetten van het Christendom niet willen erkennen, zal heel de wereld in een roode vlammenzee tenonder gaan. Van een. En van pelsjas Sobriëtas 't Kan ook een bontmantel of 'n damespels geweest zijn. waard lezer(es) dat weet ik niet precies meer. Maar 't was in ieder geval een kleeding stuk, dat in een der deftigste zaken in een der groote steden van Hol land geprijsd stond voor. duizen den guldens. En het bolschewistische blad van Holland maakte er dadelijk een artikeltje over en schreef stel nu daartegenover de duizenden menschen die gebrek lijden. Ditmaal (bij hooge uitzondering) had dat blad.gelijk. Dat zijn schandelijke luxe- en weelde-verkwistingen, welke nooit en zeker niet in onzen tegenwoor- digen tijd, door den beugel kunnen. Onze tijd vooral leert ons met dwingenden ernst soberheid. Sobriëtas Matigheid. Zeker, er zijn omstandigheden en redenen, wanneer het beste niet goed genoeg kan zijn, maar dat blijven uitzonderingsgevallen. We hebben het hier over de algemeene levenshouding en levens- practijk, welken de menschen, ieder volgens staat en stand, moeten aan nemen. Sobriëtas volgens de „nieuwe richting". Wat is dat O ja, ik weet het al, zegt er een, we moeten allemaal kruisver- bonder worden. Toch zullen we het daarover niet hebben. We moeten zeker allemaal drankbestrijder zijn, dat wil zeggen: beoefenaars der matigheid en bestrij ders van het drankmisbruik. Eenvoudig hierom, omdat de ma tigheid een zedelijke, christelijke deugd is, welke alle redelijke schep selen en zeker Christenen moeten beoefenen. En nu zijn we waar we wezen moeten. De drankbestrijdingsbeweging „So briëtas heeft de matigheid in drank gebruik als uitgangspunt genomen, als leiding-gevend beginsel, ter bestrijding van alle andere misbrui ken der hedendaagsche genotzucht. Nemen we eens een duidelijk voorbeeld. Wat zoudt ge zeggen van een verwoeden kruisverbonder, die den geheelen dag rookte, de eene pijp en de eene sigaar na de andere? Zulk een kruisverbonder, zulk een matigheidsbeoefenaar op het gebied van den drank, was beslist een on matige op het gebied van het rookgenot. Of diezelfde verwoede kruisver bonder was op alle bals, in alle dansgelegenheden, van den morgen tot den laten avond? Hij was ver slaafd, niet aan den drank, maar aan den dans. Ook een onma tigheid Voelt ge, waar het heen wil? Nu wil de nieuwe richting in de drankbestrijdingsbeweging zeggen wees matig in drank, en leer in en door die matigheid tegelijkertijd, dat gij ook in alle andere (geoorloofde) genoegens de juiste maat weet te houden. Niet te veel rooken. Niet te veel en te laat dansen. Niet te veel snoepen. Geen grootdoenerij in klee ding enz., boven zijn stand. Niet naar alle feestjes en partijtjes en bioscoop-en tooneelvoorstellingen Matigheid, redelijkheid, voorzich tigheid in de genoegens en zeker in die welke zoo al min of meer zin nen-prikkelend zijn. Worde die matigheid, die onthou ding dan tevens gedragen door een bovennatuurlijk beginsel. Dat wil zeggenik drink vandaag een glas minder, opdat de versterving de bekeering van een zondaar moge ten goede komen ik rook morgen een sigaar of pijp minder, opdat het werk der missionarissen vruchtbaar moge zijnovermorgen (Vrijdag) snoep ik eens niet, opdat de be keering van ons vaderland moge bespoedigd wordenZaterdagavond ga ik niet naar het bal, opdat de publieke onzedelijkheid meer en meer moge verminderd wrrden Zondag eens vroeg op, twee H. Missen en te Communie, opdat de gruwel van het Bolsjewisme moge vergaan. Dat is Christelijk leven ZAAIER. De Amerikanen gaan er trotsch op, dat zij zijn „the most lawless people" het meest onwettelijke volk, het volk dat het meest van alle volken lak heeft aan wetten en voorschriften, Maar daaruit volg nog niet, dat zij geheel zonder tucht zijn. Men kan in Amerika zijn auto neerzetten zonder dat deze bekrast zal worden en indien de brievenbus vol is, kan men rustig wat men posten wil boven op de bus leggen het ligt er totdat de post komt om het te halen volkomen veilig voor straatjongens en dieven. De eer van het meest tuchtlooze volk te zijn, het meest vlegelachtige, komt ons toe. Met wien dit wil be strijden ga ik onder geen enkele voorwaarde in debathoogstens zal ik trachten voor hem een gratis kwartaal-abonnement los te krijgen van „de Gong", het blaadje dat zooveel is als de roepstem van de tuchtunie waarbij 65 verschillende vereenigingen zijn aangesloten. Op het gebied van vreemdelingenmolest, losbandigheid, zedeloosheid, verwil dering en wreedheid zijn daarvan recordgevallen in te lezen. Rotterdam bezigt voor de verlich ting langs de openbare wegen 15.000 in lantaarns geplaatste lampen. In het vorig jaar smeet de Rotterdamsche jeugd daarvan zesenzestig procent kapot dat is dus tienduizend lam pen, een waarde vertegenwoordigende van ruim 15.000 gld. Voor dit geld had de gemeente twee zeer hoog geplaatste ambtenaren een jaar lang kunnen salarieeren om maar eens een voorbeeld te noemen. Sommige lampen moesten 10 of 15 maal ver wisseld worden een hield het record met 26 maal. Van de daders zoo goed als nooit een spoor. Prac- tisch is er geen straf uitgedeeld als represaille op deze tienduizend ge vallen van straatschenderij. Hij, die individueel zich verzet tegen de tuchteloosheid der jeugd of de bandeloosheid van ouderen, loopt zeer belangrijke risico's. Persoonlijk heb ik eens met een agent samen twee jongens gearresteerd, die een paar ruiten insloegen zooals later bleek zelfs met de bedoeling om te stelen. Met veel moeite kregen we de heeren op het politie-bureau, daar het publiek zonder eenig onderzoek impulsief voor de jeugdige boefjes partij koos. Op raad van den inspec teur van dienst heb ik in belang van mijn eigen veiligheid eerst een uurtje op het bureau zitten praten om het daarna onopgemerkt aan de achterzijde te verlaten als een dief wegsluipend Na niets dan mijn burgerplicht te hebben gedaan. Ik weet een geval van een vriend, die na driemaal gewaarschuwd te hebban een jongen onder handen nam. die een klein meisje tegen den buik schopte. Enkele oogenblikken later moest hij op leven en dood vechten met een melkboer die niets gezien had maar om den hoek komend in den blinde partij voor den jongen koos. Het is me een voldoening neer te schrijven dat en de melkboer en de jongen een ongezouten pak slaag kregen. Geluk kig kwam er geen agent, anders was mijn vriend nog lang niet gelukkig geweest. In Nederland mag men immers niet slaan, nooit. Tenzij dan in het geval van wettige zelfverdediging. Anders zit er straf op. Dat onder vond ook de flinke jonge kerel, die te Bussum iemand flink aftuigde, om een meisje te bevrijden, dat door dezen vlegel werd aangerand wat getuigen, die haar hulpgeroep hoor den, voor de rechtbank kwamen •bevestigen. De officier eischte tegen den redder 3 gld. in plaats van hem een pluim op zijn hoed te steken en de rechter deed daar nog 2 gld. boven op. De aanrander ging bij gebrek aan bewijs vrij uit. Gelukkig had hij acht flinke klappen beet helaas tegen twee-en-zestig en een halven cent per klap De redactie van de Tuchtunie begrijpt, evenmin als ondergeteekende, iets van het geval. Het merkwaardigste in dit opzicht wat ik ooit zag was een regiments commandant met zijn adjudant te paard, die een school passeerden, waarvoor de geheele jeugd onder toezicht van een onderwijzer en een agent begon te gillen en te Sluiten zoodat de paarden steigerden. Plotse ling trok de adjudant zijn paard om en reed, voorzichtig, op de kinde ren in, die schreeuwend van angst de school invluchtten. Hij riep tegen het hoofd „Dank je wel" en snauwde den agent toe „Ik z» 1 aan je denken als jij me eens noodig mag hebben" wanneer de agent bij gelegenheid in het nauw zou zitten. Dat in een onzer groote steden de schooljeugd, nog al van een stardenschool, direct na het uitgaan op een hoop voor de deur ligt te vechten onder het oog van het hoofd, constateerde ik persoonlijk herhaaldelijk. Deze twee sprekende feiten ver meld ik als uitzonderingsgevallen, heel goed wetende hoeveel moeite in het algemeen vele directeuren, hoofden van scholen, leeraren en onderwijzers zich getroosten om ook buiten de school de kinderen wat tucht bij te brengen. Des indanks blijft er voor de Tuchtunie heel wat te doen. De hoofdschuld zit bij het publiek zelf. Dat alles laat passeeren, denkend waar bemoei ik me mee" in het gunstigst geval en in het andere partij kiest voor de vlegels tegen de aangewezen of vrijwillige verde digers van eigendom cn orde. Tal van stomme, zoogenaamde flinke jongensboeken Dik Trom en andere dragen er toe bij om de opgroeiende jeugd in een agent en veldwachter een idioot of een mispunt te doen zien. Inplaats van zijn natuurlijken beschermer en vriend Wat kinderen best bij te brengen is. Door bijvoorbeeld met de heel kleinen wandelend alreeds eens even een agent aan te spreken en het kind dien een handje te laten geven. Door het kind dan te zeggendat is de meneer, waar je naar toe moet gaan als je verdwaald raakt, als ge- meene jongens je mishandelen, of iemand, die je niet kent je mee wil nemen. Laat ons onze kinderen toch in prenten de agent is je beste vriend. Dan zullen ook later ons jonge kerels in het leven niet tegenover den agent staan maar naast hem. Juist zooals in Engeland, waar ieder een dat vanzelfsprekend vindt de werkelijke misdadigers uitgenomen. S. door JOS. BOSHOUWERS te LENT. Piepkuikens plukken mekaar. VRAAG: Zult u s.v.p. zoo goed willen zijn, om zoo spoedig mogelijk in Peel en Maas de volgende vraag te beantwoorden Ik heb een partij Pietkuikens N. H. Blauwen, oud 6 weken en deze worden opgefokt in een goed hok met eenigen uitloop. Ik heb ze gevoederd met opfokvoer, zooals dient voor W. L. kuikens en zijn goed gegroeid. Alleen, dat er nog al verschil is, meer dan gewoon lijk bij W. L. kuikens. Ze houden ook veel van groenvoer, zelfs van bietenbladeren.J Vandaag zijn ze aan het vechten geraakt, het schijnt dat het veeren- plukken is. Hoe moet ik ze nu verder opfokken en met welk voer Ik zou ze graag met een leeftijd van 3 maan den opruimen voor de slacht. Wat is er aan te doen, dat ze meer liefde voor elkander krijgen Uit Venray. ANTWOORDU schrijft van Pietkuikens, het moet zijn Piepkuikens. Dit tusschen twee haakjes. Daar uw briet juist aankwam, toen de correspondentie reeds naar de drukkerij was, schreef ik u direct even in 't kort, hoe te handelen. Thans wat uitvoerig, opdat adderen er ook hun voordeel mee zouden kunnen doen. Jammer, dat u niet opgaf, hoeveel kuikens het zijn en hoe groot het opfokhuis is. Want overbevolking is eene der voornaamste oorzaken van het lastige staartpikken. Hoe grooter de kuikens worden, hoe meer ruimte ze noodig hebben. Fokt men gewone kuikens op, dan gaan de baantjes er successievelijk uit, maar dat is bij het grootbrengen van Piepkuikens niet. Geen onder dus, dat hier eerder sprake zal zijn van over bevolking. U hebt een uitloopje bij het hok, maar dat zult u nu toch wel niet meer kunnen benutten voor deze kuikens en zeer zeker niet, als het 'n open uitloop is, want dan wordt deze veel te nat en ook te modderig. Jonge dieren kunnen er niet gezond op blijven, u zult wel gemerkt heb ben, dat vele N. H. Blauwen kaal blijven óp de schouders en rond den staart, 't Is voor 'n slecht gekleed mensch nog niet uit te houden in regen en wind, hoeveel te minder dan kuikens van goed 6 weken Nu u aan 't opsluiten moest gaan zal de overbevolking er dus eerder geweest zijn. U schreef verder van „een goed hok." Kunt u volop ventileeren, zoo dat de frissche buitenlucht naar bin nen kan stroomen zonder tocht te veroorzaken Frissche lucht versterkt, andere daarentegen verzwakt. Dat er zoo opmerkelijk veel ver schil is tusschen de kuikens onderling kan misschien geweten moeten worden aan te weinig staanruimte bij de bakken, zoodat ze er niet allemaal voldoende en dikwijls genoeg bij kunnen. De kuikens, die het slechtst in de veeren komen zullen bij dit weer uit den aard der zaak meer achter blijven. Nu het staartpikken. Zooals ik u schreef, moet men de gepikte dieren penseelen met een weinig hertshoorn olie. Het is geen lolletje voor de schuldigen, om daar in te pikken. Soms ziet men dat ze zóó erg ge pikt worden, dat het een en al bloed lijkt. Bij witveerige zie je dat eerder, dan bij N. H. Blauwen. Als er bloed zichtbaar wordt, zou ik deze kuikens tijdelijk apart zetten, desnoods in een papieren doos met eenige gaten in het deksel. Is het bloed goed opgedroogd, dan strijkt u er wat hertshoorn-olie over heen plaats de dieren weer bij de overige. Het zal voortdurend opletten zijn, en maa: steeds weer behandelen, als boven aangegeven. Was het Mei, dan kon men ze naar buiten jagen (een goed middel) maar dat gaat nü niet. 't Is daarom zaak, zoo goed iogelijk voor veel afwisseling te zorgen. Hang het groenvoer op en hark het hardvoer diep onder het strooisel. De lui moeten wat te doen hebbenledigheid is immers des duivels oorkussen. Wat de voeding aangaat, moet u niet meenen, dat ieder goedkooop voedsel geschikt is, om kuikens voor de slacht op te fokken. Als ik u was, zou ik nog eene flinke poos met opfokvoer doorgaan, ik bedoel het opfokvoer dat men in het voorjaar aan kuikens geett van boven de maand leeftijd. Tegen het einde dezer maand zou u dan ge leidelijk aan ochtendvoer kunnen gaan geven, vermengd met maismeel en tarwezemelen, b.v. 100 pond ochtendvoer mengen met 15 pond maismeel en 15 pond zemelen. Het eiwitgehalte wordt dan lager, maar dat is ook juist gewenscht. Doe er ook nog 5 pond voederkalk bij. Zorg ook vooral, dat ze dikwijls versch drinken krijgen, als 't kon ook eens ondermelk of karnemelk' De laatste 14 dagen zou ik een ge deelte van het meelvoer hier zelfs rullig mee aanmaken. Is bij uw landbouwbond misschien opfokvoer te bekomen, dat speciaal voor de piepkuikens is samengesteld, ga dan zelf niet prutsen. Want het mengen is niet zoo makkelijk, als 't lijkt. Denk er ook aan, een bak met grit of gemalen schelpen in 't hok te hebben, want scherp hebben ze beslist noodig. Zoo ook wat houts kool, waar ze naar behoeften aan kunnen pikken. Zou u me later eens even willen melden, of u de ondeugd van het staartpikken bestreden hebt kunnen krijgen Schat dat werkje maar niet te licht, want het valt niet mee. een ondeugd, onverschillig welke, af te leeren. Ingmnfen I£tdedetU&ge&. Het lot van een nierlijder is vaak ellendigdikwijls is hij niet in staat om zijn werk te doen. Bij elke bewe ging schieten scherpe, stekende pijnen door zijn lendenen. Nare urinekwalen, waterzuchtige zwellingen, hoofdpijn en duizeligheid kunnen zijn leven nog onaangenamer maken. En den volgen den dag is het weder juist hetzelfde t ieraandoeningen worden niet van zelf beter. Gebruik onmiddellijk Foster's Rug- pijn^ Nieren Pillen. Uitstel kan leiden totrheumatiek, spit. ischias, blaas ontsteking, nierwaterzucht, nierzand en -gruis enz. Foster's Pillen geven aan de nieren juist de hulp, die zij noodig hebben, en wekken ze op tot hernieuwde werkzaamheid. Zij werken uitsluitend op de nieren en blaas, en kunnen vol vertrouwen en veilig gebruikt worden. 35 Bij alle drogisten enz. f 1.75 p. flacon, VENRAY. 15 November 1930 Plantsoen Paterslaan. Burgemeester en Wethouders van Venray verzoeken de ingezetenen om hun volle medewerking te ver- leenen, dat in het aangelegde plant soen geen beschadigingen of vernie lingen plaats hebben en bevelen zij dit plantsoen in de zorgen van het publiek aan. Het spreekt van zelf, dat het plantsoen niet tot kinderspeelplaats mag dienen en dat daarin niet met rij- of voertuigen, kruiwagens of rijwielen mag worden gereden, met uitzondering van kinderwagens op de paden. Venray 12 November 1930. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris. VAN HAAREN. Volksontwikkeling in het Luxorgebouw. Dinsdagavond klokslag acht rin kelde de bel. Kapelaan Geurts opende met den christelijken groet, die door een volle zaal beantwoord werd. Zijn eerwaarde leidde het onder werp „Leeken-apostclaat" in, door er op te wijzen dat, zooals iedere mensch, ?oo ook iedere tijd zijn ge laat heeft, dat het beeld en de uit drukking is van zijne ziel en van zijn geestelijke strevingen. Zoo ook heeft onze tijd haar eigen karakter trekken. De kapelaan weidde daar even over uit en zeide vervolgens, dat diegenen het best den nood der tijden kenden, welke hun krachten er aan gaven om het onheil af te wenden. Een van die mannen is prof. Jacobs (m.s.c.) die een breeden blik heeft, die zich niet blind staart op het vele kwade maar ook het goede ziet dit bleek later duide lijk uit de rede van Prof. Jacobs De Professor is een man die probeert juist met het edelste en nobelste in den modernen mensch in contact te komen. Na een en ander nog, gaf de kapelaan het woord aan Prof. Jacobs, die wat er leeft in zijn hart naar buiten uitdraagt met het enthousias me van een St. Paulus. Helder en klaar was zijn rede. die een groote geleerde en een bekwaam docent verried. Zóó schoon en mee- sleepend sprak de professor, dat men vergat nota's te maken. Herhaaldelijk weerklonk een luid applaus. t Was geheel in den geest der talrijke aanwezigen, dat de kapelaan aan den Pater hartelijk dank bracht. Aan het slot werd de medcdeeling gedaan, dat Mgr. Dr. H. Poels uit Heerlen, op Dinsdag 25 November te acht uur den tweeden Ontwik kelingsavond zal houden. Van heinde en verre zal men komen. Iedereen zal er op uit zijn. den avond van 25 November vrij te maken om den grooten Doctor te hooren. Venray mag trotsch zijn op zulke ontwikkelingsavonden. Op het Zondag te Vortum gehouden Solisten-concours behaal den onze dorpsgenooten de heeren Mathieu Arts den len prijs met 95 pun'en en met lof der jury in de afdeeling superieur, en E. Dietz den len prijs met 99 punten en lof der jury in de hoogste eere-afdeeling. Het hoogst aantal te behalen punten bedroeg 100. Door onze gemeente-politie werd proces-verbaal opgemaakt tegen W. F. alhier, wegens diefstal van mangelwortelen in het Vlakwater en de verlofhouder K. alhier werd be keurd wegens het voorhanden hebben van sterken drank. Controleurs R. K. Liinburgsche Gymnastiekbond. Naar wij vernemen, zijn tot con troleurs van boeken en kas van voornoemden Bond gekozen de heer Mr. Telders, advocaat en procureur te Maastricht, en de heer Fr. Jans sen. agent levensverzekering alhier. Onzen plaatsgenoot van harte proficiat Do Rozenkrans. Morgen Zondag zal in de zaal .Wilhelmina" alhier opgevoerd worden het tooneelspel in 4 bedrij ven „De Rozenkrans". De Leeuwar der Courant schrijft hierover het volgende De roman van Florence L. Barclay van dezen naam. heeft indertijd grooten opgang gemaakt. De geschiedenis van een jong, beroemd schilder, Gerald Dalmain, door een ongeluk blind geworden en daarna verpleegd door Jane Champion, die eens zijn huwelijks aanzoek weigerde niettegenstaande zij hem liefhad en nu onder den naam van zuster Rosemary Gray to»" hem komt en niet wordt herkend, is door duizenden verslonden. Toen A. Bisson dit verhaal om werkte tot een tooneelspel in vier bedrijven was het succes reeds bij voorbaat verzekerd en dat de roman van Florence Barclay ook te Leeuwarden tal van lezers heeft ge had, bewees wel de ongewoon groote opkomst. Hoewel het stuk hier reeds eerder werd opgevoerd, was de groote zaal van de Harmonie geheel bezet. Waar het hier voor Leeuwarden geen eerste opvoering geldt, kunnen wij ons van den plicht een uitvoe rige bespreking te geven ontslagen achten. Wij volstaan er dan ook mee te vermelden, dat „De Vereenigde Schouwspelers", onder directie van Pierre Mols, de talrijke aanwezigen van het begin tot het einde wisten te boeien. Vooral toen de ontknoo ping, het oogenblik, dat de verpleeg ster door den blinden schilder werd herkend, naderde, volgde het publiek in ademlooze spanning het spel van Enny de Leeuwe als Jane Champion en Pierre Mols als Gerald Dalmain. De wijze, waarop de vertolkers der beide hoofdrollen de meest dramati sche tooneelen van dit „ouderwet- sche" speelstuk naar voren brachten, was dan ook wel in staat om de toeschouwers mee te sleepen. Vooral Pierre Molls had in zijn stil spel als blinde tal van heffende momenten. Van de andere rollen dienen vooral genoemd Willy Timrose, die als Hertog de Meidrum de echte Engel- sche aristocraat gaf en John Timrott, wiens creatie van den ouden ruwen, maar goedhartigen dokter Rob. Mackenzie zeer verdienstelijk was. Sluis' Pluimvee-film „Kiest eieren voor uw geld". Wij vestigen de aandacht op de demonstratie met filmvertooning, die door de bekende P. Sluis' Pluimvee- en Vogelvoederfabrieken te Wees- perkarspel zal worden gehouden op Dinsdag 18 November in de zaal van het Patronaatsgebouw alhier. Waar de belangstelling voor de Pluimveeteelt steeds grooter wordt, zal de vertooning van een dergelijke leerzame film zeker door tal van pluimveehouders op prijs worden gesteld. Vergadering van den Gemeente raad. Op Dinsdag 18 November des nam. 4 uur zal den Raad van Ven ray een openbare vergadering houden

Peel en Maas | 1930 | | pagina 1