r Ti AROL G. L Verbeek - HOUTHANDEL - OREGON PINE EN CABBOLINEUM. G. W. MUSEENS Fa. Stoot-Seelen alle soorten meststoffen V. PYLS, Venray P. van Opbergen Jz. Verkouden? Keelpijn? Lartdbouw- boekhouden Jac. Verstegen, EL OAMPS jLiauu van oiaie worat de Kamer op haar achterste bee- nen. Wat zal men er van zeggen, het is een rare tijd, een tijd van crisis, van werkloosheid voor de industrie, van moeilijkheden voor den landbouw. Klachten zijn er genoeg. En geen Kamerlid zal zich zelfeenige schuld toeschrijven, noch het gezelschap van honderd aan zijn geheel. Als er schuld is, dan moet de Regeering die maar dragen, al kan niet worden ontkend, dat aan vele moeilijkheden die de geheele wereld treffen, ook in Nederland niet is te ontkomen. Maar inderdaad heeft onze re geering in allerlei dingen minstens den schijn tegen zich. Een krach tig bewind, zooals we dat in deze omstandigheden noodig hebben, wordt niet gevoerd. Als er kracht schuilt in het kabinet, dan is het de geweldige kracht waarmede zij het deksel van de schatkist naar beneden houdt gedrukt. De partijen in de Kamer, waar toe de ministers behooren, ver klaarden volgens het Voorloopig Verslag nadrukkelijk, geen ver antwoordelijkheden voor het optreden en de daden van het kabinet te aanvaarden. Dit werd gezegd aan het adres der andere partijen die om de mogelijkheid van een politiek fortuintje, dat ze daarin meenden te ontdekken, die verantwoodelijkheden up de recht- sche partijen trachtten teschuiven. De regeering is en blijft extra parlementair, het is niet uit het overleg van partijen voortgekomen. De regeering heeft hel Voor loopig Verslag kalm aanvaarden zich rustig verdedigd. Dinsdag verschijnt ze in haar geheel voor de Kamer. Dan neemt het jaar- lijksch politiek tournooi een aan vang. Zonder groote belangstel ling overigens van het toekijkende Nederlandsche publiek, dat na den ongelukkigen St. Maartensdag van 1925, toen de christelijke coalitie door de stemming over het gezantschap bij den Paus uiteen spatte, zich niet meer heeft kun nen opwerken tot groote belang stelling voor het politieke leven, dat geen eigenlijk parlementair leven meer is, nu een ministerie extra-parlementair voor een Kamer staal, die machteloos is om zelve haar kracht te doen gelden en een ministerie op het voorplan te brengen, dat zelf de teugels houdt. Terwijl het zooin de Residentie toegaat, trachten we »in de pro vincie" het politieke leven met meer opgewektheid voort te zet ten. We gaan nieuwe statuten •vaststellen voor onzen Limburg- schen Kiezersbond. En het vol gend jaar krijgen we een ferme politieke kluif in de verkiezingen voor de Provinciale Staten en de Gemeenteraden. Denkt men in de Katholieke Kiesvereenigingen aan de leden lijsten Deze worden met 1 Dcc. onherroepelijk afgesloten. Dan komt er niemand meer bij die nog aan de stemming over can- diaaten voor Staten en Gemeente raad kan deelnemen. Kiezers en Kiesvereenigingsbe- sturen, denkt daaraan, om straks teleurstellingen te voorkomen. ROELAND. voortbeweging van alle treinen ge- uitgcitrt:- Kippenhouders Legstaten voor valnestcontrole (30 en 50 stuks) zijn weer verkrijgbaar bij Firma van den Munckhof. De eene winkelstraat ligt hier naast de andere en men krijgt werkelijk den indruk, dat men zich in een onderaardsch warenhuis bevindt. Be halve de talrijke kiosken voor cou ranten, sigaren en chocolade, ziet men er winkels voor speelgoed, ju- weelen, heeren- en dameskleeding, linnengoed, schoenen, heerenhoeden. mode-artikel, delicatessen, fruit, boe ken, foto-artikelen, koffers, en staal- waren.... Daainaarst vindt men er verschil lende drugstores d.i. een soort drogisterijen, reuzen-kapsalons enz. Verder kan men zich verfrisschen in een reeks van restaurants, een koffiekamer, een melk- en ijswater salon en een gelegenheid waar men versche oesters kan eten. Bovendien is er nog een speciale zaak, waar men zijn visite-kaartjes kan laten drukken, waar een filiaal van een Bank voor zijn geldzaken zorg1... bij een tailleur kan men een costuum bestellen en bij een tand arts zijn tanden taten trekken. Om zich in deze onderaardsche stad eenigszins te kunnen oriënteeren, er is een wandkaart aangebracht met de namen van de eigenaars der verschillende zaken en met de af- deelingen van het station. Br staan 900 namen op aangegeven. Voor het verkeer der reizigers van en naar het station is op dezelfde uitstekende manier gezorgd. Wie in de nabijheid van het station wil overnachten, behoeft absoluut eerst de straat niet over te steken, maar zich slechts in een der drie hotels te begeven, die een rechtstreekschen onderaardschen toegang naar het station bezitten. Ook een club, die haar zalen in een van deze hotels bezit, heeft een specialen toegang van het station. Voor den bewoner van New-York is het iets vanzelfsprekends, dat ook de ondergrondsche spoorweg, zooals bij vele aanzienlijke handelsfirma's, een halte heeft onder het sta ion, waarmee het in directe verbinding staat. Maar ook als men een taxi wil nemen, behoeft men niet eerst op straat te komen. Op een parkeer terrein voor auto's staat altijd een voldoende aantal taxi's gereed om den reiziger van het station naar de plaats van bestemming te brengen. Voor een vlug autoverkeer is een speciale auto-weg aangelegd, die boven de straat voor het station loopt en later in het algemeen ver keer uitkomt. Deze reuzen-inrichting is trouwens niet de eenige in New-York. Vlakbij ligt er nog een dergelijk gebouw, de „Pennsylvanic-Station." dat, wat omvang en verkeer betreft weinig voor het „Grand Central Terminal" onderdoet en... wat architectonische schoonheid aangaat het grootste station der wereld nog verre over treft. Van 1400 gulden beroofd. Op den Nijmeegschen Dijk onder Eist werd Zondagavond de land bouwer S. F. uit Slijk-Ewijk, door drie individuen aangerand, die hem van f 1400 beroofden. Maandag arresteerde de politie in verband daarmede drie verdachte personen, die gevankelijk naar Arnhem zijn overgebracht. De schrik der boosdoeners. De helderziende Fred Marion, die op het oogenblik een tournée door ons land maakt en door zijn experi menten de aandacht trekt, werd na zijn eersten avond te Amsterdam aangezocht in een duistere zaak licht te brengen. Op een woonschip, gelegen aan beneden heeft gegooid, waar de oogenblik zijn leven. Dit is niet het eerste misdrijf van dien aard. Bekend is het geval van de Leid- sche gifmengster, die verschillende personen verzekerde en ze daarna vergiftigde. Van lateren datum is het geval in Dordrecht, waar een mevrouw haar dienstbode verzekerde en daarna in haar kamer des nachts het gas- kraantje openzette. Trouwens deze gevallen zijn met tientallen anderen aan te vullen en hoevelen zijn er wellicht niet welke nooit zijn uitgekomen. Verzekeringen op het leven van anderen kunren zeer goed werk doen. maar zonder eenige beperking zooals nu het geval is, scheppen zij een ernstig gevaar en lokken ais het ware de misdaden uit. Beperking tot de naaste familie leden, die als kostwinner in aan merking komen, lijkt ons dringend noodig en dan nog tot een beperkt bedrag. Want er zijn ook gevallen, bv. de moord in de Jan van Nas- saustraat in den Haag, dat een vrouw haar man vermoordde, alleen omdat zij hem zeer hoog verzekerd had. Het vreeselijk misdrijf, nu weer in Amsterdam aan het licht geko men, moet o.i. voor de regeering een ernstige waarschuwing zijn, om de regeling dezer materie eens spoedig ter hand te nemen. Op avontuur De vorige week Woensdag ver lieten een tweetal knapen uit Monster, de 17-jarige B. en de 18-jarige van S. in alle stilte de woning van hun ouders, terwijl een van hen een bedrag van f 1550 uit de woning medenam. Nadat de politie reeds opsporing van het tweetal had gevraagd, kwa men de knapen zich dezer dagen melden aan het klooster te Blitters- wijk, waar de broer van een van de jongens studeert. Het bleek, dat van de f 1550 nog f 1300 over was. Het tweetal heeft nu de terugreis naar Monster moeten aanvaarden. Mijnramp in Ohio. Nabij Millfield heeft in de mijn van de „Sunday Creek" kolenmaat schappij een ontploffing van mijngas plaats gehad. Meer dan 300 mijnwerkers bevon den zich in de mijn, van wie tot nog toe meer dan de helft gered kon worden' Onder de geredden bevinden zich tal van gewonden. De mijn staat in vlammen. Volgens de laatste herichten zijn nog ruim honderd mijnwerkers in de brandende mijn ingesloten. Gasontploffing in oen bakkerij. In de bakkerij van den heer J.B, in de Grootestraat te Nijmegen heeft een ernstige gasontploffing plaats hehad. Waarschijnlijk doordat een gaskraantje was blijven open staan, was de oven gevuld met gas, en toen de bakker een lucifer aanstak kwam het gas tot explosie met het gevolg dat B. ernstige verwondingen aan hoofd en borst opliep. Ziju oom doodgeslagen. Bij de politie in Helmond heeft zich Dinsdagmiddag aangemeld de 28-jarige M. T. uit Lierop die me dedeelde, zijn oom C. v. d, H. met een schop op het hoofd te hebben geslagen, waardoor de man zoo ernstig getroffen zou zijn. dat bij naar zijn meening wel dood zou zijn. Later bleek, dat v.d.H. inderdaad overleden was. T. vertelde aan de hij wil leeren. Hoe minder iemand SiS&kdfl. 'pn6^ce<4fifri5c1>M)od«.Jyi sproken. Een goed humeur is goud waard. Wensehen. In ieder mensch leven wensehen. Niemand is geheel tevreden. De een wilde wel, dat het in het verleden anders gegaan was, dan zou bij nu er heel wat beter voor staan. Zoon wensch is dwaas. Verleden blijft verleden en geen hartstochtelijk ver langen brengt terug wat verloren gegaan is in den nacht der tijden. Anderen, en dat zijn de meesten, hebben wensehen ten opzichte van de toekomst. Dat is goed. Wanneer iemand geen verlangen meer heeft naar beter, grooter toekomst, dan is alle leven uit hem, dan is hij oud En den eisch van dezen tijd is juist jong te zijn. Toch zit er ook aan die toekomst verwachtingen een minder goede kant. Want velen wensehen zich een betere toekomst, die ze alleen ver krijgen kunnen door aan hun geweten geweld aan te doen. Wel niet zoo heel erg, maar toch wel een beetje. Je moet het niet zoo erg nauw nemen denken ze, en doen ze ook. Het eind Ontevredenheid, onrust en ellende. Hoe komt dat dan alles zoo Doordat de menschen hun gedachten maar achter hun fantasie aan laten hollen, die ze al maar mooiere din gen voortoovert ware lucht- kasteelen. Alleen wie zijn wensehen weet te beteugelen, vindt ten slotte wat hij wenscht: rustige, tevreden toekomst. Willen we een betere tijd tegemoet gaan, dan moeten we onze wensehen in overeenstemming brengen met de mogelijkheden. Lang niet alles kan. Wanneer we daar goed rekening mee houden, ^lan zullen we zien dat wel onze wensehen afnemen in pro portie, doch dat ze toenemen in waarde. Dat is ten slotte ook de ware beteekenis van het spreekwoord: „Hoe minder wensehen, hoe rijker menschen." Verpachting van gronden aan het Zwart-Water. Burgemeester en Wethouders van Venray zullen behoudens goedkeuring van den Gemeenteraad publiek ver pachten voor een termijn van zes jaar, ingaande 15 November en eindigende 31 October 1936 20.63 H.A. ontgonnen grond, gelegen te Venray Zwart-Water, op Vrijdag 14 November a.s. des namiddags 3i/t uur in de zaal van de Wed. Arts te Vemay-Merselo, als volgt Perc. I. H. 1561 ged. gr. 2.38 H.A. II. H. 1561 ged. 2.78 III. H. 1561 ged. 2.58 IV. H. 1560 ged. 3.70 V. H. 1560 ged. 2.54 VI. H. 1560 ged. 2.27 VII. H. 1559 ged, 2.55 „VIII. H. 1559 ged' 1-83 20.63 H.A. Nadere inlichtingen geeft Wethou der P. Pubben te Venray-Merselo. Venray 6 November 1930. Burgemeester en Wethouders van V enray O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. Ingezonden. Buiten ve ••mnttooordelij kheid der Rtdacfiê Mijnheer Zwam Ik las uw stukje in Peel en Maas, waarin gij 't u druk maakt over het ingezonden stuk van 25 Oct. Wat hebt u met den parapluiemaker uit Een flink gedeelte van den huis en tuin 39_a. <2U c. op Koop lb weiland (kalverweidje) 37 a. 50 c. op f 900 Koop lc bouwland aan den Iloogen weg rechts 60 a. 20 c. op f 400Koop ld bouwland aldaar links 56 a. 70 c. op f 400; Koop le bouw land a.d. grintweg op Vierlings beek 44 a 90 c. op f300, Koop 1 f 5200Koop 2 f 500 Koop 3 f 1050; Koop 4 f 500 Koop 5 f 210 Koop 6 f 220 Koop 7 f 470Koop 8 f 100 Koop 9 f 2200Koop 10 f 2500 koop 11 f 4000; koop 12 1' 2100; Massa koopen 1 tot en met 12 f 19100 koop 13 f 700koop 14 f 300 koop 15 f 550koop 16 f 800 koop 17 f 200 koop 18 f 500; koop 19 f 600 koop 20 f 125. Massa koopen 1 t.m. 20 f 23025. Notaris Esser HORST zal op Woensdag 19 November 1930 voorm. 11 uur, nabij café de Engel te Venray, voor zijn principaal, publiek verkoopen Groote partij DEKKLEEDEN en PAARDENDEKENS zoowel nieuwe als gebruikte, in verschillende afmetingen. Alles in prima staat. Zeer geschikt voor landbouwbedrijf. De kleeden zijn te bezien een uur voor den verkoop. Elk kleed wordt tijdens den verkoop geheel uitgelegd. Bescherm U tegen verkoud heid en genees Uw keel pijn met Formamint, de keel- ontsmettende tabletten. Bij keelpijn, influenza, griep en an gina zijn de Formamint tabletten een direct helpend middel, hetzij tegen besmetting door anderen, het zij ter genezing van U zelve,. Formamint tabletten zijn aange naam van smaak en absoluut on schadelijk. Wij leveren U tevens: Menthol- en hoestpastilles, Nasan voor neusverkoudheid, Purol voor ge sprongen huid en lippen enz. enz. M. Hoederaaekers apoth.-ass, Hcnscniusplein, Venray Formamint is verkrijgbaar in flacpns van 50 tabletten a f. 1 Practische, volledige handleiding door J. L. BOOTS, Oem. ont vanger Horst. Eenvoudig, dui delijk en leerzaam. Prijs 90 ct. Verkrijgbaar Boekhandel v.d. Munckhof, Venray. Hij gaat naar: M.Hoedemaeckers Ass.-Apoth. Henseniusplein Venray Ruime keuze in: Toiletzeep, doozen en stukken, ook in luxe verpakkingen. Eau de Cologne, alle bekende merken. Reuk- en Haarwater Scheerapparaten Toilet-artikelen Schoonheidsmiddelen Specialités Huishoudelijke artik. W armwaterzakken Denk aan Uw Gezondheid. Sanatogen overwint slapte. Hoenderslraat 6 VENRAY Greenen, Vuren, Eiken en Americ. Greenen. Alles aan concurreorende prijzen A seurantiëu, Belastingzaken, Kadastrale Zaken, Koop- en Huur contracten, enz. HANDEL IN alle soorten kolen, in kleine hoeveelheden op pakhuis te bekomen bij Overloonsche weg Desverlangd ook aan huis be zorgen. Dit krijgt U uitsluitend bij Markt Telefoon 71 ^Venray Receptwerk Iedere reparatie binnen 't uur. REUKLOOS HAARWATER FLACONS 30-45 Cis. FABRJ EK'.L.DE WOLF 6 ZONEN Q PURMEREND W Voor drogisten en gros verkrijgbaar bij FA. G. POUWELS en Zn. Langstraat, Venray. De fijnste HORLOGES vindt U bij Gedipt. Horloger Gr. Straat Disiricis-Arbeidsbeurs Kantoor geopend van 9 tot 1 uur. Worden gevraagd: 22 boerendienstmeiden 3 bakkersleerlingen 5 burgerdienstmeiden 1 huishoudster voor dadelijk 4 jongens van 14 tot 18 jaar voor boerenwerk 1 reiziger manufacturen 1 boerenjongen kunnende melken 1 schaapherder voor Overloon 5 boerenknechten voor Paschen 2 huishoudsters voor geestelijken 3 nette werkmeisjes voor dadelijk 1 keukenmeid en een meisje 16 jaar voor dadelijk 1 bakkersknecht voor Deurne 1 werkmeisje voor halve dagen, ltioden zich aan 1 werkmeisje 2 burgerdienstmeisjes 3 timmerlieden Losse arbeiders 3 metselaars 1 leerling ^timmerman 2 stucadoors 3 opperlieden 2 bakkersknechten. 1 boerenknecht 16 jaar 1 burgerdienstmeid voor huish. 1 burgerdienstmeid voor dadelijk 3 burgerdienstmeiden 1 2e bakkersknecht 22 steenfabrieksarbeiders 3 opperlieden 1 paardenknecht voor dadelijk 3 boerenknechten voor dadelijk 1 poolsche boerendienstmeid 1 boomsnoeier 1 bakkersknecht 8 jaar a. h. vak

Peel en Maas | 1930 | | pagina 7