s/echfr mmmé Ata gebruikt heeft, Hr> H. Margaretha Maria Alacoque. Zorg voor dienst boden. De verschrikkingen van den toekomstigen oorlog. Gemengde Berichten m Benut het voordeel der prac- tische strooiflesschen en van den goedkoopen prijs. Laat dit beproefde Schuur- en Reinigingsmiddel in Uw keuken niet ontbreken. Alles blijft als nieuw door m Ata, het radicale Schuur- en Reinigingsmiddel,overal verkrijgbaar. Importeur Oatemumn Co'. Hendel Mij.. Am.lerdam Fabrikant*Henkei Cie A. G.. PüMcldorf vertoonen vermeerdering en wel Groningen van 98,621 op 121,000, Friesland van 331,089 tot 369,000, Drente van 102.555 tot 136.000, Overijsel van 207.849 tot 250.000, Gelderland van 301.094 tot 335.000, Utrecht van 136.447 tot 157.000, Noord-Holland van 193,206 tot 207.000, Zuid-Holland van 296.918 tot 316.000. Zeeland van 69.850 tot 78.000, Noord-Brabant van 222.660 tot 264.000 en Limburg van 102.452 tot 119.000 stuks. De toename sedert 1921 is belangrijk grooter, dan de vermeerdering sinds 1910, toen de telling een resultaat van 2.026.943 stuks opleverde. Schapen en geiten. Omtrent de schapen omvattend zoowel de lammeren als de oudere dieren blijkt, dat het aantal heide- schapen is afgenomen van 64.861 in 1921 tot 16,930 in 1930, en het aantal andere schapen van 603.350 tot 467.5000. Ook in den geitenstapel is een achteruitgang te constateeren en wel van 272.298 tot 130.90Ö stuks. Varkens. Het aantal varkens is beteekenend toegenomen van 1.519.245 in 1921 tot 1.990.000 stuks in 1930. Een buitengewoon sterke toename ver toonen Overijsel van 150,000 tot 227.000, Gelderland van 304.000 tot 430.000, in Noord-Brabant van 164.000 tot 212.000, in Limburg van 118 tot 161 duizend, in Zuid-Holland van 258 tot 328 duizend en in Noord-Holland van 83 tot 103 duizend. Pluimvee. Het aantal hoenders is volgens de tellingen in 1910, 1921 en 1930 resp. 9.777.962. 9.660.799 en 24.335.000 een geweldige vermeerdering de hoenderstapel verdubbelde zich van 1921 tot 1930 in de provincies Fries land. Drente, Groningen. Overijsel, Zuid-Holland en Noord-Holland, Noord-Brabant en Limburg. Het aantal eenden, niet geteld in 1921, bedraagt 657.600 stuksde voornaamste provincies zijnNoord- Holland met 281.400, Zuid-Holland met 48.100, Gelderland met 132.900 en Overijsel met 40.700 stuks. In de nabijheid van destadDyon, in Frankrijk ligt een heerlijke vlakte, om hare schoonheid „de gouden vallei genoemd. Daar ligt aan den oever eener kleine rivier het stadje Parayle-Monial. Daar leefde in de verborgenheid van het kloosterlijke leven Marga retha Maria Alacoque. Maar even als vroeger de H. Theresia, de H. Lidwina en zoovele andere H. Vrou wen was ook zij tot groote dingen geroepen. Behalve om de wereld te stichten en te redden door haar persoonlijke heiligheid en offerleven („mijn eenig lijden is: niet genoeg te lijden") zoo sprak zij en de Za ligmaker plaatste eens een doornen middel en vlood. Twee dagen daarna scheepte hij zich te St. Sebastiaan naar Engeland in. Hij had zich in zijn vermoeden niet bedrogen. De brief kwam van den generaal. Deze, wiens karakter meer fijngevoelend dan vastberaden was, gevoelde, toen hij door zijn ouden bediende met alles bekend werd gemaakt, zich als overste van het regement, waarin de ellendeling gediend had, be schaamd; als vader verschrikten vernederd, dat hij dien man lot zijn schoonzoon had willen nemen, en wilde tot eiken prijs de open lijkheid en het schandaal van eene gevangenneming en veroor deeling des misdadigers vermijden. Toen Tio Bernardo de vlucht van den schuldige vernam, be rouwde het hem bitter, hem op zijne hoede gesteld te hebben, ofschoon hij zich van de werke lijkheid van zijn persoon had moeten verzekeren. Deze misdadige JuanLuizis ontsnapt, zeide hij bij zich zeiven, maar waarheen zal hij zich kun nen wenden waar hij voor de oogen Gods verborgen zou zijn Gods rekening is onfeilbaar 1 Zijn uur zal komen; die slecht leeft, zal slecht eindigen. Tio Bernardo had profetische woorden gesproken; want een Woon op haal hoofd was zij door Tezus uitgekozen om de koude wereld L ontvlammen door den gloed de vernieuwde hefde-devoOenl. de □odsvrucht tot het H. nart. Het was op den feestdag ™n H. Johannes den Evangelist 27 nee. 1674 dat Margaretha Maria biddend was neergeknield in de kloosterka- Pe'piotseling ontwaart zij boven het altaar een hemelsch licht, te midden waarvan de Goddelijke Zaligmaker verschijnt, Die haar wi|St op Zijn Hart dat van vlammen omgeven als een zonne straalt. Hij maakt haar Zijn wil bekend, dat de afbeel ding van zijn H. Hart in het open baar zou worden tentoongesteld dat een bijzondere feestdag ter eere van Zijn H. Hart ingevoerd zou worden en dat de geloovigen op den eersten Vrijdag der maand zouden commumceeren. vooral tot eeEn nog dikwijls daarna verscheen Hij aan Maria Margaretha en liet zijn vurig verlangen tot de uitbrei dt, der H. Hart-devotie vergezeld gaan van verschillende be often, al belooning aan de beoefening der de7k\aThbu°nndainde0 genaden geven. zegenen, waar het beeld vanVijn H. Hart wordt VereDetenen. die 9 maal achtereen op" den eersten Vrijdag der maand communiceeren. zullen met in Mi)n Tool met alle werken Gods ze worden pas groot door de verdrukking, het lijden en de tegen werking. Het zou nog verscheidene \l,,ren eer dat Maria Marga- «n slaagde, de christelijke wereld voor hare door God zeli oonelende taak te winnen. PIn hare onmiddelijke omgevmg als novice-meesteres werkte zij natuurlijk ten zeerste voor de verspreiding der godsvrucht ,20 Jul 1685 had een der novicen een teete nina gemaakt van een vlammend har? waarop een kruis met doornen kroon omg'even Deze k-stelooze voorstelling werd op een altaartje geplaatst, en met bloemeV^?'"dn Ziedaar de eerste „fees dag van het H. Hart. 200 jaren gfeden' 17 October 1690 overleed de H. Margaretha. Na haar dood w«de° al hare geschriften, waarin de open barinaen en verschijningen des Hee ren stonden opgeteekend. W» Het gevolg daarvan wpacn de godsvrucht tot net n. Hart zich verspreidde voora door de viering der eersle Vrijdagem Onder goedkeuring der bisschop pen werden overal altaren gep aatst en broederschappen g«bcht menig wonderbare gebeurtenis had „laats als belooning van en ter verdere verspreiding voor de gods vrucht tot het H. Hart 'door een' pesuTekter op vet-hrikke- De biaCop besloot. de slede- weinig later kon men in eene courant van de Vereenigde Staten het volgende voorval lezen »De speelhuizen gaan voort, holen van misdaden te zijn. Ver leden nacht viel in de ...straat een afgrijselijk misdrijf, voor. Voor eenigen tijd kwam hier een Span jaard aan, die zich don Claudio Jaen noemdezijn hoogmoedig karakter, zijn opbruischende luim en zijn uittartend gelaat maakte hem gehaat in de huizen, waarin hij zich bevond. Hij bracht de nachten in de speelhuizen door, waar hij met zoo blind geluk won, dat de andere spelers elkander toefluisterden, dat hij niet eerlijk speelde. Onder dezen was het meest tegen hem verbitterd een Limaner, wiens vorig leven juist van geene gunstige zijde bekend was, die beweerde, genoemden persoon in Lima, waar hij den naam van don Victor Guerra voerde, gekend te hebben. De man, die zich don Claudio Jaen noemt, vernam dat alles, toen hij gisteren nacht het speelhuis binnentrad, en geraakte in eene moeilijk te beschrijven woede. Toen hij een weinig later den Limaner zag binnen komen, wierp hij zich woedend op dezen, hem met een dolk de borst door borend; maar zoo spoedig kon hij zijn tegenstander niet te lijf komen, dat deze niet eersteen pistool kon lijke overheid, een boeteprocessie te houden en de stad aan het H. Hart toe te wijden. Van dien dag af viel geen enkel slachtoffer meer. Ook de Pausen bevorderden na tuurlijk krachtig de godsvrucht. Zoo gaf Paus Clemens XIII verlof het feest jaarlijks te vieren Pius IX maakte den feestdag verplichtend voor geheel de kerk Leo XIII wijdde in 1900 de geheele wereld plechtig aan het H. Hart toe en Pius XI verhief het feest van het H. Hart tot een even hooge waar digheid als b.v. Kerstmis. Alom worden de huisgezinnen plechtig aan het H. Hart toegewijd (bij gelegenheid der intronisatie van het beeld van het H. Hart). Op vele openbare pleinen in de katholieke streken worden de standbeelden van het H. Hart onthuld en heeft er de jaarlijksche algemeene parochiale toewijding plaats, het volk ten heil, den godsdienst tot bloei en Gode ter eere. Moge het werk dier nederige kloosterzuster alom over de wereld meer en meer worden verspreid, opdat deze uitstorting der goddelijke liefde de arme koude wereld moge verkwikken en verwarmen en haar behoeden voor groote rampen... Intg®2©ata IMedeeliBgea. Stop die rhemnutiek. Verwaarloos nimmer de geringste aanval van rheumatiek. Die kan u maandenlang pijn en ongemak kosten. Ofschoon weinig menschen bij vochtig of koud weer geheel van rheumatiek bevrijd blijven, behoeft deze kwaal niet die kwelling te zijn als het geval is. De oorzaak is gewoonlijk urine zuur, en zooals bekend, is het de taak der nieren om dit urinzuur en andere schadelijke bestanddeelen uit het bloed te filtreeren. Men kan derhalve in het algemen zeggen, dat men bevrijd kan blijven van rheuma tiek. als de nieren gezond en geregeld werken. Bij slecht weer en na een gevatte koude, of als ongewone inspanning de nieren verzwakt heeft, is derhalve de eenige vei ige weg om de werking dezer allerbelangrijkste organen te versterken. Daarvoor wordt geen middel sterker aanbevolen dan Foster's Rugpijn Nieren Pillen, want tenzij de nieren gezond zijn en goed werken, hebt gij kans niet van rheu matiek verschoond te blijven. Ver zuim geen kostbare tijd. Neem Foster's Pillen zoodra gij de minste rheumatische pijn voeltwek de trage nieren op en versterkt ze, en bevrijd u zoodoende van nierver schijnselen als rugpijn, spit, ischias, rheumatiek en die ellendige urine- stoornissen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten f 1.75 per flacon. 40 Hoe de wereld veranderd is Jaren geleden werd er geschreven over mevrouwtjes die nooit tevreden zijn over hunne dienstboden nu is het uithalen, waarmede hij zijn aan valler door het lichaam schoot, terwijl hij uitriep Mijne heeren, gij ziet nu hoe ik een moordenaar bestraf. De dood van don Claudio Jaen volgde oogenblikkelijk, de Limaner leefde nog eenige uren, en stierf denzelfden avond. Eenigen tijd later kon men ook in de Spaansche dagbladen een brief van een zendeling lezen, waarin hij bericht gaf van den marteldood van een ander, die zich Gaspar Camas noemde. Beide berichten vernam Tio Bernardo van den generaal. Welnu, zeide hij, elk van beiden is gestorven zooals hij geleefd heeft, de een als een heilige martelaar, de andere als een moor denaar en roover. God beloone den eene en vergeve den andere! Goed, Bernardo, dat is een schoon woord, en het doet mij genoegen dat gij het op dien mensch loepast, dien gij zoo gehaat en vervolgd hebt,zeide de generaal. Het kerkhof is eene heilige plaats, senor. Aan een graf mag een christen slechts biddenant woordde Tio Bernardo. EINDE. algemeen andersdie dienstboden zijn niet meer te spreken over hunne meesteressen. We geven het grif toe: er moest verbetering komen in het lot der dienstboden. Er waren vele gelukkige uitzonderingen, dat staat vast, maar over 't algemeen moesten de dienstboden te hard werken en ze werden te weinig betaald. We willen dan nog niet eens spreken over hun liefdeloos leven bij on verschillige menschen, het wegzenden bij ziekte in hun dienst opgedaan, en nog andere misbruiken. Nu, de verbetering is gekomen, gelukkig. De dienstboden hebben een beter loon. er zijn minder zware lasten te torsen, ze mogen terecht van tijd tot tijd een dag vrijaf heb ben en ze worden aangezien en be handeld als menschen met hart en ziel, die ook eene plaats verdienen onder Gods milde zon. Er waait over het menschdom een wind van ontevredenheid en ook de dienstboden worden aangetast door de groote kwaal. Ze zijn niet te vreden meer.... De huur is lang niet kwaad, maar ze wilden meer uitgaan, minder werken en vooral... vooral geene kinderen in het gezin. Waar kinderen zijn, wordt er vaak tever geefs gewacht op eene dienstbode. Het is een aanmoediging tot indiensttreding als er gelezen wordt: „huisgezin zonder kinderen." O, die kinderen, die kinderen die on schuldige kinderen. We hebben moeders gekend, die een kleintje verwachtten en 't zoo lang mogelijk verborgen hielden voor de dienstbode, omdat ze vreesden dat ze heengaan zou. We hooren die moeders klagen Hoe kom ik er door, hoe kom ik er in Gods naam door.... Ik wil goed betalen, ze krijgen uitgangsdagen genoeg, maar ze willen niet dienen waar er kinderen zijn Het is genoeg bekend dat de kindertjes heel wat werk en veel herrie bijbrengen in een huis. Inder daad, het is veel gemakkelijker en rustiger te dienen in een gezin, waar er niets wordt overhoop geworpen en waar er geene kinderen luide weenen. We weten dat 't grootste getal onzer meisjes niet tegen kinder- last kunnen, omdat zij niet bezitten den grooten geest van zelfopoffering. Van hun standpunt uit verstaan we best hunne handelwijze „evenveel verdienen en veel minder werk"; wie zou er aarzelen Maar de goeden, de besten, zij d ie veel verdragen kunnen omdat zij God liefhebben, zij zouden de moe ders met vele kinderen moeten te hulp komen, en alzoo de heerschende kwaal de kinderbeperking, op doel matige wijze bestrijden. Er bestaan heden daags vele liefdadige instellingenziekenver pleegsters, armenbezoeksters en nog meer, maar zou het niet een edele opvatting wezen een genootschap te stichten van brave meisjes, die dienen willen in groote gezinnen Voor een paar dagen merkte een vrouw vinnig op„Dat 's wel, ik heb vele kinderen, en in vele winkels krijg ik vermindering als ik mijne kaart van „groot gezin" vertoon. Ik zit zonder meid, ik wil méér betalen dan kleine gezinnen, en de meisjes trekken de lip op als ze hooren dat er kinderen zijn, en... ze trappen het af! Gelukkig bestaan er nog wel uit zonderingen... Als de meesteressen een braaf meisje in huis hebben, dan moeten ze haar behandelen als een lid van den huiskring. Ik wil hier tien ge boden neerschrijven voor de meeste ressen, die wel niet d e tien geboden zijn, maar die toch dienen in over weging te worden genomen. 1. Bedenken dat de dienstbode gewoonlijk uit een huiselijken kring gerukt is, waar ze de warmte van 't moederhart genoot. 2. Wanneer zij in gebreke ge bleven is, welwillend hare redenen aanhooren. 3. Vrije uurtjes gunnen voor eigen kleederonderhoud en lichaams reinheid. 4. Niet grillig wezen: heden te zot, morgen te bot. 5. Geen besparingen willen doen op haar voedsel. 6. Niet al te nauw op haar vingers kijken. 7. Nooit het meisje vernederen tegenover de kinderen. 8. Bij ongesteldheid haar eene moederlijke behandeling geven. 9. Belang stellen in 't wel en wee van haar eigen huis. 10. Denken aan haar zieleheil, en daarom over haar waken. ,,Hy, die my aanvalt, zal zyn steden verwoest zien alles zal in brand worden gestoken." Léon Daudet publiceerde onlang: den volgenden brief, welke hij ont ving van een oud luitenant-kolonel van 't Fransche leger Het kenmerk van den eerstvolgen- den oorlog zal zijn de vernietiging van de burgerbevolking. Men durft niet zeggen, dat op den dag zelf of daags tevoren, alle hoofdsteden in brand zullen staan. De brandbommen zijn klein en on- bluschbaar. En de luchtvaart kan doen wat zij wil in den nacht. Niets kan haar werkelijk treffen. Men moet rekenen dat 1500 vliegtuigen boven Parijs de stad op 10.000 plaatsen in brand zullen steken en met gasbommen bovendien zulk een paniek zullen veroorzaken, dat twee millioen menschen zullen omkomen op dien eenen avond. En nu, wel verstaan, wanneer Parijs zal branden, zal ook Londen branden en zullen de groote steden nabij de grenzen branden, ook Berlijn natuurlijk. Het is zeer ongelukkig dat men dit aan het volk verbergt. Elk volk hoe klein het ook moge zijn, bezit in de luchtvaart een zoodanig middel, dat wanneer het dit ontwikkelt, het geen enkelen vijand behoeft te vree zen, geen enkelen aanval behoeft te duchten, maar daaitoe is noodig. dat het drukt, dat het schreeuwt, dat het brult „Hij die mij zal aanvallen, zal zijn steden verwoest zien alles zal in brand worden gestoken." Niemand durft het te roepen en toch zal het zijn, het kan niet anders. De toekomstige oorlog zal een algemeene ineenstorting zijn, een begin van het eind der wereld tenge volge der dooden, die ontelbaar zullen zijn en der ontstane ziekten. Men moet dat weten. Men valt iemand, die zulke middelen heeft om zich te verdedigen, niet aan. Die middelen moeten wij hebben en wij moeten het bekend maken. Zij alleen zullen den oorlog zoo goed als onmogelijk maken." Ingekomen en vertrokken personen van 3 tot 10 October. INGEKOMEN: J. H. Hendriks, dienstknecht, Mer- selo N 24 van Maashees L. A. Faessen, id., Ysselsteyn I 51 van Grubbenvorst W. M. v. Dooren, dienstbode, Oirlo E 26 van Bergen (L.) M. A. Verberkt (wed. Hendrikx), z.b., Ysselsteyn I 34 van Bergen; B. H. Janssen, landbouwer, Oirlo F 18a van Ottersum Th. M. G. v. Lierop, dienstbode, Langeweg 9a van Helmond P. J. Wilmsen, arbeider, Veulen H 39 van Horst P. C. G. v.d. Putten, dienstbode, Bleekstraat 8 van Barcelona. VERTROKKEN A. M. H. Reijnders, dienstbode, naar Venlo, Martinuslaan 6 M. L. Crouwers, dienstbode, naar Maashees, Holthees I. J. M. Willems, dienstbode, naar Ravenstein, Diemen: P. H. Th. v. Aernsbergen, z.b., naar Cuyk, Stationsweg E. Bouten, dienstbode, naar Vier lingsbeek B 75 J. H. Smits, dienstknecht, naar Maashees J. W. A. Michels, bakker, naar Helden J. M. v. Duuren, dienstbode, van Oploo. Zilveren Priesterfeest van Mgr. J. Aerts. Mgr. J. Aerts, apostolisch vicari- us van Ned. Nieuw Guinea, was naar zijn geboorteplaats Swolgen gekomen, om te midden der zijnen Zondag zijn zilveren priesterfeest te vieren. De inwoners van het dorp hebben er voor gezorgd, dat deze dag voor Mgr. een onvergetelijke zal blijven. Langs den weg naar de ouderlijke woning van Monseigneur wapperden wimpels in kleurige veelheid. Een lange stoet van bruidjes en knapen, deputaties van verschillende corporaties van het dorp, de burge- J meester en de geestelijkheid, kwam Mgr. aan zijn woning afhalen. Namens de parochianen bracht de pastoor in warme bewoordingen hulde aan Mgr. bij zijn zilveren priesterfeest, en als blijk van waar deering bood hij Mgr. een priester- studiebeurs aan, welke beurs geheel door de inwoners van Swolgen was saamgebracht. Dan trok men in processie naar de kerk. In de kerk jubelde het orgel, toen Mgr., gekleed in bisschoppelijk ge waad den drempel van het Godshuis overschreed, waar Mgr. een pontifi caal Lof celebreerde. Streng liturgisch werden 'de ceremoniën verricht. Na het Lof sprak Mgr. vanaf het hoofdaltaar de geloovigen toe. Woorden van dank sprak Mgr. tot zijne dorpsgenooten, hij wees op de plichten van den priester en vroeg om het gebed van allen. Maandag heeft Mgr. de H. Mis voor de parochianen opgedragen en hun nieuw hoofdaltaar geconsacreerd. Na het lof stelde de stoet zich weer voor het kerkgebouw op, om Mgr. naar de ouderlijke woning terug te geleiden. Het feest te Swolgen, ter eere van Mgr. Aerts, was geen gezochte vorm naar uiterlijk vertoon Hier leefde het volk mee met zijn bisschop-priesterzoon, hier sprak het warme hart van het katholiek-voe lend, landelijk volk. De naleving der Invaliditeitswet. Ofschoon men langzamerhand wel verwachten mag dat de strekking en werking van onze sociale wet geving overal bekend is, blijkt niette min in de practijk, dat dit nog geenszins het geval is. Herhaaldelijk komt het immers nog voor, dat de arbeiders zóó weinig tot de richtige werking van de hierboven vermelde wet meewerken, dat zij door nalatig heid en zelfs wel door opzettelijk verzuim de hun door den Raad van Arbeid toegezonden vragenlijsten niet terugzenden, zelfs niet na her haalde aanmaning. Behalve dat dit voor de administratie veel moeilijk heden geeft, heeft zulk een verzuim ook voor den betrokkene vaak zeer onprettige gevolgen hij krijgt een procesverbaal en moet, bij niet af doening, in Venlo terechtstaan, waar de Kantonrechter het geduld en de lijdzaamheid van den Raad van Arbeid beter op prijs stelt dan hij, want er volgt als regel een niet malsche straf. Men zij d js gewaarschuwd en ieder arbeider helpe de bepalingen, die toch grootendeels ten zijnen behoeve gemaakt zijn, zoo goed mogelijk tot haar recht te doen brengen. Aanryding door een autobus. Zaterdagmiddag heeft in de St. Jacobstraat te Maastricht een aan rijding plaats gegad tusschen een autobus en een wielrijder, waardoor laatstgenoemde ernstige verwondin gen opliep. Hij werd overgebracht naar het gesticht „Calvariênberg" waar hij nog denzelfden avond aan de bekomen verwondingen overle den 'is. Het is de 49-jarige handels reiziger en verzekeringsagent M. H. uit Maastricht. Den chauffeur van de autobus treft geen schuld, daar het ongeluk te wijten is aan het verkeerd uitwijken van het slachtof fer. Om Mussolini. In een café te Amersfoort ontstond twist tusschen eenige bezoekers waaronder eenige Italiaansche gra nietwerkers. Toen de bezoekers wegens sluitingsuur naar buiten moesten, werd op straat de twist voortgezet. De Amersfoorters ver telden niet veel goeds van Mussoli- en dat (lieten de Italianen zich niet zeggen. Op het hoogtepunt van den twist kreeg de Italiaan M. B. drie z^er ernstige messteken. Smokkelarij van mais naar Duitschlund. De Duitsche kommiezen treden in de laatste dagen scherp op tegen het smokkelen van mais uit Holland. Het is niet alleen wegens de ont duiking der inkomende rechten maar vooral, omdat het staatsmonopolie voor den verkoop van mais wordt ondermijnd. Dezer dagen werd een grenshande- laar aangehouden die niet minder dan 95.000 K.G. had gesmokkeld met hulp van zijn twee zoons. Bij een ander handelaar werd de smok kelarij van 300.000 K.G. mais vast gesteld. Het gerecht te Bocholt heeft deze zaken behandeld. Eerste bedoelde handelaar werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar benevens een boete van 10.000 Mark, terwijl beide zoons werden veroordeeld tot 5 en 3 maanden gev. straf. De laatstbedoelde handelaar, bij wien bijna de heele voorraad kon worden in beslag genomen, werd veroordeeld tot 8 maanden gev. straf en 10.000 Mark boete of 100 dagen hechtenis. De Zeppelin komt over ons land. Naar verluidt zal het luchtschip „Graf Zeppelin" een tocht over Nederland maken op Zaterdag en Zondag 18 en 19 October a.s. Men zal echter niet in Nederland landen.

Peel en Maas | 1930 | | pagina 8