S23 Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. CSS JAC.FQNCÜ5 VOODDEELlö^Ij IJAtFOHötf6' INUFACUREN BLIJKEN TÜCH HET Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Buitenl. nieuws. Binnenl. nieuws. Land- en Tuinbouw. Veulenmonstering te Horst. Provinciaal Nieuws ZATBRDAO 4 OCTOBER 1930 Beo en vijftigste Jaargang hanufactur&nJ BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS No. 41 PRIJS DER ADVERTENTIEN18 regels 60 cenf, elke regel meer 7\t ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF YENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct|»er pust 5 e n voor het buitenland I 1.05 bij vooruitbetaling, afzondert, nummers 5 cent Er is wel eens beweerd, dat de Nederlanders smokkelaars zijn van professie, waarmee dan vermoedelijk bedoeld wordt dat ze niet alleen met het onwettig bedrijf zich gaarne en druk in laten, maar tevens en mis schien wel vooral, dat ze het in 't ontduiken van verschuldigde rechten tot een bijzondere hoogte gebracht hebben. Men heeft kunnen lezen, dat de regeering voornemens zou zijn, den accijns op het gedistilleerd weer te verhoogen, waarbij zij, de regee ring dan mogelijk u'tging van de veronderstelling, dat met het oog op de thans nog voorkomende knoeierij en smokkelarij wel mogelijk zou zijn weer een verhooging in te voeren. Van zekere zijde is evenwel reeds betoogd, dat een verhooging van den accijns den smokkelhandel weder zou doen toenemen. Maar weet men in Nederland wat smokkelen is, in Amerika weet men het even goed, of nog beter. We hebben hier niet bepaald op het oog de Clandestiene invoer van alcoholische dranken in het drooggelegde Amerika. Naar uit New-York gemeld wordt, zou volgens een in de stad gepubli ceerde statistiek in het vorige jaar voor niet minder dan honderd miüioen aan juweelen in het land gesmokkeld zijn. De Amerikanen mogen dan nuch tere zakenlieden zijn, zooveel ze willen, maar voor „opschik" moeten ze dan een aardig duitje over hebben en de smokkelaars moeten met hun bedrijf niet weinig verdienen door de twintig percent invoerrechten welke de Amerikaan sche Staat heft, te ont duiken. 't Moet toch voor een groot man niet aangenaam zijn bij herhaling iets in binnen- en buitenlandsche bladen te lezen over zijn slechten gezondheidstoestand. Er hebben inder daad vele geruchten geloopen over een beweerde ziekte van Mussolini. Intusschen is de Italiaansche dictator zoo gezond als een visch, maar al was hij dat niet, dan kan er nog voor hem reden bestaan, zijn minder goede gezondheid aan de groote klok te hangen. Gelukkig hebben groote mannen het in hun hand lastige ge ruchten te doen verstommen. Mussolini heeft een gezelschap journalisten uitgenoodigd hem te komen bekijken en ten aanschouwe van die afgezanten van de Koning der aarde, de Pers, heeft hij eens vertoond hoe goed hij nog paard rijden kan. Nu zal misschien de booze wereld nog gaan uitzoeken, met welke ziek ten en kwalen een groot man behept kan zijn. zonder nogtbans de kunst van paardrijden te hebben verloren. Het wil met de ontwapening te Genève nog maar "niet vlotten. De ontwapeningskwestie wordt in haar ontwikkeling belemmerd door het vastloopen van onderhandelingen tusschen Frankrijk en Italië. De Italianen willen, dat is bekend, pariteit met de Fransche vloot de Franschen gaan op dat verlangen vooralsnog niet in. Er is uit de hou ding van Italië tegenover de Fran schen geconcludeerd, dat eerstgenoemd land oorlogszuchtig zou zijn en dat de wensch van Italië zou zijn zich met Frankrijk nader te meten. Werd (en mogelijk wordt) er niet gesproken over een dreigenden oor log tusschen beide landen en wordt achter den tragen en weinig succes vollen gang der Fransch-Italiaansche onderhandelingen niet een aanwijzing gezocht, dat het tusschen die twee toch wel haast mis zal loopen Intusschen moet de grond waar over Italië het niet met Frankrijk eens kan worden eenigszins dieper liggen, het gaat, zoo wordt beweerd niet om een ton of wat meer met de bedoeling elkaar daarmee met meer kans op succes te lijf te gaan. De Italianen willen geen vlootpariteit omdat ze de Franschen te lijf willen gaan in een oorlog. De eisch van pariteit komt alleen neer op een kwestie van prestige. De Fransch-Italiaansche strijd is er een om prestige. En dat zou dan beteekenen, dat Italië de pariteit verlangt om er een grooteren diplo- matieken invloed bij de oostelijke buren aan te ontleenen. De diplo- matieken invloed van een land schijnt nu eenmaal afgemeten en af gewogen te worden naar de sterkte van zijn bewapening, evenals (naar we wel eens gehoord hebben voor de juistheid staan we niet in die zendelingen onder de onbeschaafde volkeren den grootsten invloed heb ben en het meest imponeeren, wier gelaat met een Hinken haardos prijkte. Hoe dit alles zij, de vlootstrijd tus schen Frankrijk en Italië is nog niet gestreden en Genève wacht nu maar af wat er van' komen zal. Er zijn landen (en ons land hoort daaronder) namens welke te Genève te kennen gegeven is, dat zij wel zouden willen voorschrijven, dat er in 1931 een ontwapenings-conferen- tie zal worden gehouden. Maar de meeste der te Genève vertegenwoor digde Staten bleek van meening, dat afgewacht moet worden of Frank rijk en Italië het nog met elkaar eens zullen worden en in hoeverre de door Engeland aangewende po gingen om de belde landen tot overeenstemming te brengen, kans van slagen zal hebben. Er wordt inderdaad met de ont wapening getreuzeld en volgens het Engelsche blad „de Times" zou een van de groote oorzaken zijn van het succes van de Hitlerianen in Duitschland bij de verkiezingen behaald, gelegen zijn in het feit, dat het buiten Duitschland met de ont wapening zoo miserabel langzaam gaat. Beweerd is ook, dat Hitier en de zijnen eigenlijk oorzaak zijn, dat Frankrijk en Italië niet tot elkander kunnen komen. Italië zou namelijk over het suc ces dergenen, die in Duitschland herziening der verdragen enz. eischen zoo in zijn schik zijn, dat het zijn eischen tegenover Frankrijk onmid dellijk ging verhoogen. Zooals men weet, bleek Frankrijk allerminst in zijn schik over de winst der Hitlerianen. De oud-premier van Frankrijk Heriiot, ziet blijkbaar den toestand van Europa heel donkec en heel ernstfg in. Hij verbeast er zich over dat Europa nog steeds zoo kort- z'chtig is, zich niet (e willen ver eenigen. Hij wijst ec op, dat Europa ge vaar loopt, tusschen de zoo rijke V.S. en het reeds dreigende Rusland als tusschen de bekkens van een geweldige bankschroef te worden verpletterd. De Fransche minister-president Tardieu heeft dezer dagen een rede gehouden, waarbij ook de buiten landsche politiek te sprake kwam. Volgens Tardieu heeft Frankrijk blijken gegeven van 2ijn wil tot vrede en verzoening. Frankrijk is nog steeds de meeDing toegedaan, dat er drie factoren zijn door de samenwerking van welke tenslotte de vrede gevormd moet worden, namelijk veiligheid, arbitrage en ontwapening. Midden October zullen door de Duitsche regeering de te nemen financieele maatregelen aan den nieuwen Rijksdag worden voorge legd. Naar verluidt, moet er op de uitgaven heel wat gesnoeid worden, en dat is wel noodig, daar deeenige uitweg moet zijn, verlaging van uit gaven, nu verhooging van inkomsten niet meer mogelijk blijkt. Een besparing zou o.a. worden door de vereenvoudiging der belas tingen, waardoor de administratie minder omvangrijk zou worden. Herfstmaand loopt ten einde. Officieel, dat wil zeggen, volgens den almanak, is de herfst al begon nen. We gaan de nachtschuit in, al hopen we dan nog, zooals wel elk jaar op een mooi najaar, voor de wintertijd voorgoed aanbreekt. Met den echten zomer is het intusschen gedaan en al, wat we nog aan zonneschijn krijgen, hebben we te beschouwen als toegift. En met den zomertijd is het ook binnen zeer afzienharen tijd gedaan. Immers in den nacht van Zaterdag op Zondag des nachts om 3 uur eindigt de zomertijd, hebben we om zoo te zeggen weer een uur over, of liever, we krijgen het uur terug, dat we bij het begin van den zomertijd moesten laten glippen. Zoo komt, wat de tijd betreft alles weer tot het oude. De zomertijd was velen aangenaam, gaf velen aanleiding tot ergerais, maar dat hij voorbij is, dat vinden we wel allen jammer, omdat ook die beëin diging van den zomertijd mede den herfst inluidt. Met de landaanwinst van de Zuiderzee gaat het prachtig. De Wieringermeerpolder is al sinds eenigen tijd droog en men is ook al druk bezig met de toebereidselen om van het drooggelegde stuk een bewoonbaar te maken en de grond in cultuur te brengen. Er zijn vele arbeiders noodig en die zullen voor een deel betrokken worden uit die gemeente ten plattelande. waar de werkeloosheid chronisch is. Binnen kort zullen eenige honderden arbei ders te werk gesteld worden. Wat betreft de landarbeiders, die met hun gezin in den polder zullen komen te wonen, voor hen zullen in dit jaar en in de komende jaren 1931 en 1932 een vijf honderdtal landarbeiders woningen worden gebouwd. De be doeling is, dat van de hiergenoemde categorie de landarbeiderswet zal worden toegepast, zoodat de land arbeider op den duur eigenaar kan worden. De voor deze categorie te bestem men arbeiders zullen uit het geheele land betrokken worden, dus niet alleen uit het centra van werkeloos heid. Een „examen" om tot den Wieringerpolder toegelaten te worden zal wel niet worden afgenomen, maar uit den aard der zaak zal toch wel een beetje uitgekeken worden naar flinkheid en bekwaamheid en naar we lezen zal ook gelet worden op „flinkheid en netheid" van de vrouw van den arbeider. Precie*, want die twee samen moeten het in hoofdzaak klaar spelen. En aange zien de vrouw van den hierbedoel- den arbeider tijdelijk eenige „kost gangers" zal moeten herbergen in een ruimte, die door haar in orde gehouden moet worden, terwijl ze teveDS voor de kost, nat en droog, zal hebben te zorgen, is het voor haar een dubbele vereischte flink en netjes te zijn. Een kostganger niet waar, neemt niet in dezelfde mate genoegen met het hem gebodene als de echtgenoot. En voorts kunnen te werk gesteld worden boeren of boerenzoons, die zich in de toekomst in den polder wenschen te vestigen als eigenaar of pachter. Boeren of boerenzoons, die landbouwonderwijs genoten hebben, genieten de voorkeur. Nu is er voor- loopig nog een „maar" aan verbon den. wat te begrijpen is! Er is voorhands nog gebrek aan onderdak en zoolang dat het geval is, zullen slechts diegenen worden aangenomen, die zich dagelijks naar huis kunnen begeven. Wie het dichtst bij het vuur zit, warmt zich nu een maal het best en... het eerst. Met het oog op de crisis in land en tuinbouw is door het prijsvragen- instituut, ingesteld door den Oranje Bond van Orde, een prijsvraag uit geschreven, met de bedoeling een brochure te verkrijgen, waarin de noodlottige invloed van de crisis in het land en tuinbouwbedrijf wordt uiteengezet. Dat kan zeker zijn nut hebben, want, naar beweerd wordt zijn nog niet alle menschen er van overtuigd en doordrongen, dat er werkelijk nood is in genoemde bedrijven. De vette jaren, door velen in de mobi lisatiejaren doorgemaakt, liggen bij sommige menschen nog te zeer in het geheugen, dan dat ze maar zoo zonder overtuigend bewijs aan een nood van thans zouden gelooven. De gevraagde brochure zal dan in een behoefte voorzien. Wat voor zoover ons bekend is „niet" gevraagd wordt, is de middelen aan te geven om zoo spoedig mogelijk land en tuinbouw (en de geheele samenleving die indirect bij den nood in genoem de bedrijven betrokken is) uit de crisis te helpen. Dit is trouwens ook niet zoo ge makkelijk en waar door een enkel persoon een schitterende en over tuigende beschouwing geleverd kan worden over de nooden van land en tuinbouw, daar zal het leveren van een oplossing om uit de crisis te geraken, zeker wel niet het werk van een éénling kunnen zijn. Voor het vertrek van de P. P. H. A. G. R. van Schiphol naar NederlandschIndië was zeer veel belangstelling, Die belangstelling is te begrijpen, daar thans de „geregel- de dienst" op Indië is begonnen. Er waren niet minder dan drie en twintig duizend poststukken aan boord, wat voor het begin nogal veel genoemd wordt. Moge deze eerste tocht uitnemend slagen en de eerste van een lange reeks zijn, waardoor Indië zoo dicht hij het Moederland is gebracht als onze dappere voorvaderen, die op hun manier ook niet weinig hun best hebben gedaan, zeker niet gedroomd zullen hebben. Een belangrijke aanwinst mocht dezer dagen geboekt worden voor het reddingswezen aan onze Noord zeekust. Te Wijk aan Zee is name lijk een demonstratie gegeven met een zoeklicht, waardoor men van de kust af in staat is de duisternis boven de golven tot op grooten afstand van de kust te doordringen met een licht van twee millioen kaarsen sterkte. De reddingsdemonstratie is uitstekend geslaagd. •+y~J>OL,AfC* CftO/V/ /V C /V Zooals bij een dergelijke demon stratie behoort was alles goed in Scène gezet. Een motorreddingboot fungeerde als schip in nood, terwijl een reddingboot met de reddings brigade te Wijk aan Zee mede op het tooneel was, en een vliegtuig uit Soesterberg mede aanwezig was om waarnemingen te doen. De stormklok begon op het vastgestelde oogenblik te luiden en de redders trokken er op uit om de „in nood" verkeeren den te hulp te snellen, Een gevaar lijk bedrijf, maar dat thans kan worden uitgeoefend met één ongun stige omstandigheid, met één vijand minder de duisternis, waardoor zoo menige redding aan onze kusten be moeilijkt werd. oordeel over een bepaald geval in den paardenhandel kon vellen, een proces niet minder dan drie en een half jaar hangen bleef. Me dunkt dat men het dan ook beu wordt. Het paard in dit geval was inmiddels gestorven We kunnen dan ook niet nalaten de landbouwers en veehou ders zoo goed als de vee- en paar denhandelaars te raden zich aan te sluiten bij de boven genoemde ver- eeniging. De kosten zijn niet groot slechts f 1.— per jaar. Men zal er geld mee in den zak kunnen houden en zich een massa narigheid kunnen besparen. Arbitrage in den veehamlel. Daaraan moest ik deze week weer eens denken, toen ik hoorde van éen boer. die het spreekwoord heeft bewaarheid, dat wie om een koe vecht, er een toegeeft. Het geval was betrekkelijk een voudig. Een boer had een koe voor eerlijk gekocht van een handelaar. Toen de koe enkele weken op stal stond, bleek ze drachtig te zijn, de melkgift minderce snel, en de land bouwer, wien het juist om de melk te doen was, zag zich bedrogen. Hij klopt dus bij den handelaar om schadevergoeding aan. Deze weet van niets en zegt, dan zelf door den handelaar B. bedrogen te zijn Handelaar B. heeft de koe gekocht van den landbouwer ,C. Wie moet nu de schadevergoeding betalen aan den laatsten kooper Zooals uziet, een zeer eenvoudig geval. Door vorige rechterlijke uit spraken is komen vast te staan, dat drachtigheid in sommige gevallen, die analoog zijn met dit geval, als een koopvernietigend gebrek kan worden beschouwd. In ons geval wil de kooper niet eens de koop vernietigd, hij vraagt eenvoudig een vergoeding van de geleden schade. Evenwel, handelaar A. wil van vergoeding niets weten, zegt ook van niets te weten, terwijl later uit de verhooren blijkt, dat hij toch wel op de hoogte was. De kooper is echter niet tevreden met de geheel afwijzende houding van den laatsten verkooper en maakt er een rechtszaak van. Dat loopt niet zoo vlug. Er gaat juist 1i/ï jaar over heen, dat de zaak uit de doekjes is en de rechtbank hem een schadevergoeding toekent van 250. Hij is goed af zult ge zeggen. Ja, maar de rekening ligt onder in den zak. Procedeeren gaat nu eenmaal niet zonder advo caten en ons boertje ondervond het. Hij kon zijn raadsman f 350 uit betalen. Dat liep dus nogal los. Recht had hij verkregen, alleen was het een beetje duur betaald. Daarbij moeten we natuurlijk nog rekenen, de dagen dat hij geen melk heeft gehad van zijn koe. Daar kan afgetrokken worden het stierkalf, dat de koe geworpen had. Maar hij had er ook I1/2 jaar narigheid en tijdver lies van te boeken Het had intusschen nog erger ge kund. Maar wat was het niet een voudiger geweest, indien de land bouwer was aangesloten geweest bij de vereeniging van de Arbitrage in den Vee- en Paardenhandel. Dan had de zaak niet zoo lang geduurd, doch slechts enkele weken. Het had geen groote sommen geld gekost, doch hoogstens eenige tien tallen guldens, die bovendien door de verliezende patij gedragen zouden worden. Een paar hoogstaande, en in der zake kundige menschen had den dan de zaak onderzocht en naar billijkheid en geweten een uitspraak gedaan. Dat was niet alleen voor den kooper, maar ook voor den verkoo per den voordeeligstci weg geweest. Want de rechter geeft niet altijd een juiste uitspraak. Immers, hij is niet deskundig en wordt heel het geval eenvoudig als een zaak aan de wettelijke vormen onderworpen ge acht. En dat, terwijl zich juist op dit gebied zooveel moeilijkheden kunnen voordoen. We zouden daarvan nog kunnen verhalen, hoe door de on kunde van den rechter, die geen Dinsdag had ie Horst de jaarlijk- sche Veulenmonstering plaats van de Hensten Associatie „Vooruitgang" voor Venray, Horst en Omstreken. Ondanks het slechte weder waren bijna alle 65 aangegeven veulens aanwezig en ook de paardenliefheb bers ontbraken niet. De uitslag der keuring laten wij hier volgen Categorie I. Merrieveulens van Cavalier de Grubben, geboren ia 1930 le prijs Florine van Oranje van Ant. Valkx, Oostrum. 2e Marie van G. Dinghs, Casten- ray. 3e Fina de Helpeney van Joh. Soberjé, Horst. 4e Cavaline van Fr. Hendriks, Wanssum. 5e Cavaline van Tongerlo van W. Lucassen, Sevenum. 6e Rosa van Spraeland van J. H. Burgers, Oostrum. Categorie II. Merrieveulens van Cavalier de Grubben, geboren in 1929 le prijs Roza van P. J. Hanssen, Broekhuizenvorst. 2e Toos van St. Leendert van P. J. Rutten, Wanssum. 3e Lieza van Hub. Lucassen, Sevenum. 4e Rosa van A. Gielen, Sevenum. 5eLucretia vanP. J. Rongen, Oirlo. Categorie III. Merrie veulens van Cavalier de Grubben, geboren in 1928 le prijs Emma van G. Bové, Broekhuizen. 2e Julia de Helpeney van Joh. Sobejé, Horst. 3e Malma van J. Smeets, Maasbree. Eerv. Verm. Cavaline van J. Drab-* bels, Meterik. Eerv. Verm. Wies van M. Friezen, Castenray. Categorie IV. Merrieveulens van Comte de Flandre, geboren in 1930. le prijs Ella van J. Maassen, Ysselsteyn. 2e Comtesse van P. J. Vullingns, Horst. 3e Flora van Fr. Hendrikx, Wans sum. 4e Louisa van Fr. Marcellis, Horst. Eerv. Verm. Roza van J. Jacobs, Horst. Eerv. Verm. Flora van Rietbroek van P. J. Litjens, Laagriebroek. Categorie V. Merrieveulens van Comte de Flandre, geboren in 1929. le prijs Roza van G Driessen, Horst. 2e Rosa de Roos van P. J. Cox, Horst. 3e Odila van J. Jacobs, Horst. 4e Comtesse van M. Goumans. Venray. Categorie VI. Meir.'eveulens van Comte de Flandre, geboren in 1928. le prijs Comentea van P. Duyckers, Castenray. 2e Comtesse van H. Strijbos— Strijbos, Castenray. 3e Comtesse van Jac. Lemmen, Horst. 4e Mina van M. Baeten, Sevenum, 5e Marie van P. J. Keijzers, Horst. Categorie VII. Merrie veulens van Carnaval d'Ahéa, geboren in 1930 2e prijs Netta van Oostrum van Jos. Thielen, Oostrum. 3e Roza van P. J. Vullinghs, Horst. Categorie VIII. Merrie veulens van Carnaval d'Ahéa, geboren in 1929. le prijs Caveline van Ant. Valkx, Oestrum. 2e Mirza van de Wed. P. J. Tacken, Meterik. Categorie IX. Hengstveulens, ge boren in 1930. le prijs N. N. van de Kinderen Pubben, Merselo. 2e Cavelier de Geuvels van L. Ceurts, Oirlo. 3e Pol de Broek van de Firma Wed. A. Peeters, Horst. 4e Caviel de Ria van G. Duyckers, Castenray. 5e Albert van H. Strijbos-Scrijbos, Castenray. Categorie X. Hengstveulens, ge boren in 1929. le prijs Comte de Smakt van P. Geurts, Smakt. 2e Henry de Broek van de Firma Wed. A. Peeters, Horst. 3e Cavalier de Claesse van H. Rijs, Sevenum. 4e Carel de Smakt van P. Geurts, Smakt. Categorie XI. Hengstveulens ge boren in 1928. le prijs Comte de Broek van de Firma Wed. A. Peeters, Horst. Kampioen 1930 Florine van Oranje van Ant. Valkx, Oostrura. Reserve-kampioen Ella van J. Maassen, Ysselsteyn. Kampioen 1929 Caveline van Ant. Valkx, Oostrura. Reserve-kampioen Roza van P. J. Hanssen, Broekhuizenvorst. Kampioen 1928 Emma van G. Bové, Broekhuizen. Reserve-kampioen Comentea van P. Duyckers, Castenray. VENRAY, I October 1930. Einde Zomertijd. In den nacht van 4 op 5 October. Wij brengen onzen lezers in herin nering, dat de zomertijd in den nacht van Zaterdag 4 op 5 October a.s. zal eindigen. Klokken en horloges zullen dan een uur moeten worden teruggezet. Verloren geraakte militaire voorwerpen. Degenen, die militaire goederen in hun bezit hebben, die door de mili tairen zijn achtergelaten of verloren, worden dringend verzocht deze zoo spoedig mogelijk te brengen bij de gemeente-politie of marechaussée. Venray. 1 October 1930. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. Grondbelasting. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat ter gemeente-secretarie vanaf Donderdag 2 October gedurende 30 dagen ter inzage ligt een staat No. 75, bevat tende de uitkomsten van meting en schatting als bedoeld bij artikel 15 der Wet op de Grondbelasting van 26 Mei 1870, Stbl. no. 82. Venray, 1 October 1930. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Do legcrooi'euiugen, Verhoogiug inkwartioringsgelden Door den heer Minister van Defensie is bepaald, dat de inkwar- tieringsgelden voor soldaten en onderofficieren met voeding, gedu rende de in de Noord-Limburg gehouden legeroefeningen met t 0.35 per dag zullen worden verüoogd en dan derhalve zullen bedragen voor een soldaat met voeding t 1.05 en voor een onderofficier f 1.45 per dag. Volgens het inkwartieringsbesiuit zijn deze bedragen resp. f 0.80 en f 1.10 per dag. Deze vergoedingen zijn door voornoemden minister ge wijzigd voor deze legeroefeningen in verband met een scürijven van den Burgemeester van Venray Naar wij vernemen is door de oudste vereenig ingen van Venray n.l. Schutterij St. Anna besloten om op 29 en 30 November a.s. een tooueei- avond te geven. Opgevoerd zal dan worden een boeiend drama in drie bedrijven, getiteld: „GebrokenLeven" Tevens zal beide avonden een karakter komiek optreden. Tot bestuur van de pas op gerichte biljartclub in zaal „Wilhel- mina" is gekozen de heeren Winkel molen (Voorz.), Fr. Aerts (penningm.), Hub. Millen (Commissaris). De oprichters hebben deze club getiteld met den naam biljartclub „Alle Drie."

Peel en Maas | 1930 | | pagina 1