De Kippenhouderij op het platteland De nieuwe Maas haven te Venlo. zwijn, dus zijn de menschen over eengekomen. om ze zooveel mogelijk uit te roeien, maar dat gaat zoo gemakkelijk riet. Iedereen, die in Brazilië een wild varken tot het stof doet terugkeeren, waaruit het is voortgekomen, doet een goed werk en daarover zullen ze elkaar nooit in de haren vliegen. Laten we hier deze schoone var kens-artikelen sluitener valt nog veel. zeer veel zelfs te schrijven over het Braziliaansche „speenvarken" hetwelk een heel voorname rol speelt in de Braziliaansche boerenwereld. Daar hopen we later eens op terug te komen bij het beschrijven van een Braziliaansche boerenbruiloft. Zonder speenvarken bestaat er in Brazilië geen fatsoenlijke bruiloft. De speenvarkensliefhebbers begrijpen voorzeker reeds aanstonds het ver band tusschen deze twee zaken, die oogenschijnlijk niets met elkander uit te staan hebben. Tot slot hoop ik, dat de waarde lezer zich niet verveeld heeft en voorzeker wel heeft ingezien, dat er met een Braziliaansch varken heele- maal niet te lachen valt en dat het ook wel e^ns de moeite waard is, om eens iets over een varken, welk beest ons allen zoo dierbaar is, le schrijven. door JOS. BOSHOUWERS te LENT. Laten de maïs liggen. VRAAG: Waar zou het aan kunnen liggen, dat mijne legkip pen thans de mais het laatstnemen, terwijl dat voorheen juist het tegenovergestelde was. Aan de kwaliteit van de mais ligt het niet, dunkt me. Zooveel kent.is heb ik wel van granen, dat ik dit beoor- deelen kan. Uit Maashees. ANTWOORDHet is anders niet altijd te zien, of de granen van goede kwaliteit, zijn. Mooi op hel oog uitziende mais kan nl. snuf wezen en dan passen de kip pen er voor, als ze genoeg ander voer kunnen krijgen. De oorzaak kan echter best in het weer liggen. Hoe grooter het verschil is tus schen de temperatuur van hel hoenderlichaam (die altijd dezelfde is) en die der omgeving, des te rneer warmte verkiest het lichaam bij koud weer. Daarom moet de kip, als't koud is, meer eten en moet men de uitstraling vooral wanneer ze weinig beweging, heeft, ('s nachts) beperken. Dit verklaart, waarom het hoen 's winters (en ook in den herfst, als het in de rui is) meer vet in zijn voeder moet hebben en ook meer vet kan verdragen dan 'szomers bij heet weer. Om bovenstaande reden is het dus niet goed de kippen 's winters in open (z.g. Tolman) hokken te huisvestenons klimaat deugt d.iar niet voor! Natuurlijk moet ook des winters voor eene goede ventilatie gezorgd worden, maar dit is heel iets anders dan open hokken. Is het nu héél heet (zoo als de vorige weken), dan kan een kip niet veel vet verdragen en zal dus bij voorkeur uit het gemengd graan die bestanddeelen laten liggen, die vetvormend zijn Het is daarom raadzaam bij heet weer gewoon ochtendvoertegeven, zooals altijd, maar minder hard- graan en zoo gauw als het koeler wordt, de hoeveelheid hardvoer weer geleidelijk aan vergrooten. Bij hevige koude veel meer mais, ook zonnepitten en hennep en boekweit. Maar u zult waarschijn lijk het voer van den bond krij gen of van een goeden handelaar. Jïn dan hebben die er wel reke ning mee gehouden. Windei. VRAAG Hiermede vraag ik beleefd om uitkomst; door tusschen komst van ons blad Peel en Maas. Ik heb 12 jonge kippen, die "alle al aan den leg zijn, maar een Witte Leghorn legt haast iederen dag een windei, al 14 achter mekaar en eene is er bij, die alle eiers legt met 2 doorns. Mijnheer, is dit nog af te helpen of niet meer? Uit Venray. ANTWOORD: Jonge hennen, die pas beginnen te leggen, geven in den beginne wel meer eens 'n windei, doch meestal wordt dat, als overigens alles in orde is, van- zélf wel beter. Veertien achter mekaar, dat wijst echter op 'n afwijking. Maar weet u wel zeker, dat al die 14 eieren van eene en dezelfde kip zijn Wanneer kippen al te jong san den leg gaan, omdat ze le veel geforceerd zijn en men geeft ze maar steeds ie veel eiwit, dan drijft men er de eieren te vlug uit, zoodat de schaalvorming er geen gelijken tred mee houden kan. Ook gebeurt het dan veel vaker, dat er twee dooiers tegelijk aan den eierstok los laten en dan het aanzijn geven als 'n dubbeldooier. Maar 'l kan óók wezen, dat die eene kip »aanleg" heeft om dub- beldooiers te leggen. Dan is er natuurlijk niets aan te doen. Bij het bovenstaande ben ik van de veronderstelling uitgegaan, dat uw kippen geen kalkgebrek heb ben, want was dat wel het geval, dan zou dat de oorzaak kunnen wezen van de windeieren. Gemalen schelpen en oude muurkalk zijn, naast krijt, wel de beste stoffen, om de schaalvorming te bevor deren. Gekruiste Rcds. VRAAG Ik heb van 'I jaar, daar ik tusschen mijne W. L. ook eenige Reds had loopen, die goed leggen, eens twee kloeken op eieren van de Reds gezet een al in het laatst van Maart en de andere in begin April. Ik kreeg van de 26 eieren 19 kuikens, waarvan 10 hennen, die allemaal wit zijn met zwarte veeren in den hals en aan den staart. Verder een weinig gevlekt op de vleugels. Het zijn forsche hennen gewor den, natuurlijk gekruiste, want de hanen waren allemaal W.L. Nu zijn er al 3 of 4 aan den leg en het zijn voor jonge poelen mooie eieren, een klein beelje bruin. Mijn plan is, deze in 'l voorjaar apart te zetten, om er broedeieren van te nemen, wantiedereen vindt het zulke forsche kippen, die ook vroeg aan de leg gaan, namelijk met de 5 maanden. Wat raadt U mij aan, er een Redhaan bij te koopen of*een W.L.-haan er aan toe te voegen. Uit Horst. ANTWOORD: Ik raad u niet aan, van die kruisings-producten broedeieren te nemen, ook niet al blijven deze u gedurende den winter uitstekend bevallen. De volgende generaties van kruis- lingen vallen haast altijd tegen. Mogelijk zullen de hennen, die u nu hebt, later nog al vaak broedsch worden. U kunt dus nog niet zeggen, wat ze waard zijn, voor ze een jaar gelegd hebben. Kippen met veel broedschheid hooren op 'n boerderij niet thuis. Zijn uwe Redhennen veel broedsch geweest, dan zal hel er bij de kruislingen daaruit hoogstwaar schijnlijk ook wel zoo wezen, want broedschheid is een erfelijke factor. De ontvangst op liet Stadhuis. Venlo was Maandag in feestdos. De miezerige motregen, die aan vankelijk de feeststemming dreigde te storen was gelukkig opgehouden, toen Z. K. H. Prins Hendrik de stad binnenreed en op het stadhuis plechtig door den burgemeester mr. B. Berger verwelkomd werd. Z. K. H. was vergezeld door zijn particulieren secretaris jhr. W. Laman Trip en werd binnengeleid in de antieke raadzaal, waar wij onder de aanwezigen o.m. opmerkten den commissaris der Koningin in de prov. Limburg, Z.Exc. den minister van Waterstaat, den hoogeerw. heer S. A. van Oppen, Deken van Venlo, en verder den burgemeester van Rotterdam en vele zijner ambtge- nooten uit Nederland en Duitschland. Zoodra allen zich in een wijden kring om Z. K. H. hadden geschaard, nam d» burgemeester het woord. Op het voor Venlo zoo belang rijke oogenblik waarop de nieuwe haven zal geopend worden, aldus spreker, moge ik allereerst namens deze gemeente uiting geven aan de gevoelens van icnige dankbaarheid, d e ons bezielen jegens het Door luchtig Vorstenhuis, dat nooit heeft nagelaten onze dierbare stad zoowel in vreugde als in rampspoed met Zijne hooge belangstelling te vereeren. Dat Uwe Koninklijke Hoogheid zich bereid verklaard beeft, op verzoek van Hare Majesteit de Koningin de plechtige opening der haven te ver richten, stemt ons tot diepe erkente lijkheid en Uwe hooge aanwezigheid op dezen dag zal niet nalaten de gevoelens van trouw en aanhanke lijk, die ten allen tijde in de goede burgerij dezer stad leefden jegens het doorluchtig Koninklijk Huis, zoo mogelijk nog te verinnigen en te verdiepen Het .valt niet te ontkennen, dat de belangrijke som van bijna een half millioen, die Venlo heeft gemeend te moeten besteden voor het schep pen van een ruimere los- en laad- gelegenheid met de noodige spoor wegverbinding. voor een gemeente van nog geen 24.000 inwoners een bijzonder groot financieel offer be- teekent. Venlo, van ouds een handels centrum, heeft gemeend, dat de gelegenheid, die de landsregeering door de Maaskanalisatie, den aanleg van het Juliana- en het Maas-Waal kanaal bood, niet ongebruikt mocht blijven. Ook van de zijde der regeering en met name van den Rijkswaterstaat, mocht de gemeente Venlo de onmis bare en hoog gewaardeerde hulp verkrijgen bij het tot stand komen van dit werk. Van het Provinciaal Bestuur en met name den Commissaris der Koningin in dit gewest, die niet heeft willen ontbreken bij deze plechtig heid, ondervond de Gemeente Venlo steeds den noodigen bijstand. Ik veroorloof mij dai Uwe Koninklijke Hoogheid eerbiedig te verzoeken, vooruitloopend op de symbolische plechtigheid, die straks bij het binnenvaren der nieuwe haven zal plaats hebben, te willen overgaan tot de opening der haven hier in de eerbiedwaardige Raadszaal van ons oude stadhuis. Hierna nam Z.K.H. de Prins het woord, om zijn diepgevoelden dank uit te spreken voor de hulde, in zijn persoon aan het Kon. Huis bewezen. Hij wenschte de stad Venlo geluk met haar moedig initiatief en gaf uiting aan het vertrouwen, dat de nieuwe haven zal strekken tot groei en bloei van handel en nijverheid en een schakel zal vormen in de vriendschappelijke betrekkingen van ons land met onze Oostelijke buren. Namens H. M. de Koningin ver klaarde Z. K. H. de haven geopend. Met luide instemming begroetten de aanwezigen de woorden van den Prins. Opening der haven. Hierna nam het hooge gezelschap plaats in de gereed-taande atfto's. waarmee naar de haven werd ge reden, waar allen in de gepavoiseerde stoomboot plaats namen, die aldra de rivier opvoer, waar de hooge gasten werden verwelkomd door een heele flotfille van pleizier-vaartuigen, motorbooten, kano's en wherries. Te midden van het gejuich der menigte aan den wal en op de rivier voer de boot stroomopwaarts naar de nieuwe haven, die door een Oranjelint werd afgesloten. Zoodra Z.K.H. het lint had door geknipt, zette de Kon. Fanfare het Wilhelmus in en onder een luid bravogeroep stoomde het vaartuig de nieuwe haven binnen. Duizenden toeschouwers op de daken en in de vensters, op de los- kade en den hoogen oever juichten hartelijk mede. Toen de boot met veel stuurmanskunst was gekeerd, begonnen op de rivier de wedstrijden tusschen de motorbooten, waarbij de Fluja den eersten prijs haalde. Aan den wal wedergekeerd werd den Prins een ovatie gebracht door de schoolkinderen, waarna een auto rit door de versierde stad werd ondernomen. Op het Arsenaalplein wachte het beroemde Akkermansgilde het hooge gezelschap op. De reus Valuas en zijn echtgenoote voerden een mas sieven dans uit, die door de menigte met stormachtigen bijval werd be groet. Ook de burgerwacht en de Vrij willige Landstorm brachten hier den Prins hunne hulde, waarna men naar Nassauweide reed waar het feest diner plaats had. De feestiurfaltyd. De eerste tafelrede werd gehouden door den burgemeester van Venlo, die een dronk instelde op H. M. de Koningin en dank bracht aan Z.K.H. Prins Hendrik voor diens aanwezig heid. Z. Exc. Minister Reymer dankte vervolgens voor de ontvangen uit- noodiging om deze plechtigheid bij te wonen en dronk op het gemeente bestuur van Venlo en zijn sympa thieken burgemeester. De Commissaris der Koningin wenschte namens het provinciaal bestuur de gemeente Venlo hierna geluk met de nieuwe haven en zeide ervan overtuigd te zijn, dat deze haven zal bijdragen tot bloei van Venlo en van de geheele streek. De Derde Noord. Limb. Fokdag te Horst. Deze fokdag mocht zich dit jaar wederom in buitengewone belang stelling verheugen. Reeds vroeg in den morgen waren verschillende bezoekers gekomen naar het prachtige terrein, aan den voet van het oude kasteel „Ter Horst", om toch zeker niets te mis sen van den vreedzamen, maar daarom wel belang wekkenden kamp. welke daar gestreden zou worden. Onder de aanwezigen zagen wij verschillende vooraanstaande per sonen op landbouwgebied, veeteelt en zuivelconsulenlen, het oud-Kamer lid Rutten, die in deze streken zoo veel voor den boer gedaan heeft, leden van Gedeputeerde en Provin ciale Staten, Burgemeester en Wet houders van Horst en verschillende autoriteiten uit Noord-Liraburg, die door hunne aanwezigheid blijk van belangstelling gaven. Met groote voldoening hebben we mogen constateeren, dat den goeden naam van onzen fokdag gevestigd is en reeds tot ver buiten de gren zen van ons land is doorgedrongen. Uit Belgisch Limburg waren een 40-tal personen gekomen onder lei ding van den Inspecteur der Vee- kweek-syndikaten, terwijl nog ver schillende andere Belgen in kleinere gezelschappen de reis naar Horst gemaakt hadden. Bij onzen rondgang over 't terrein hoorden wij eveneens hier en daar stemmen, die direct aan onze ooste lijke naburen deden denken. Op 't midden van den dag was het groote tentoonstellingsterrein ge heel met belangstellenden gevuld, zoodat, als we de geleiders en in zenders meerekenen, hun aantal op ongeveer 3000 geschat mag worden. Wat ons echter nog meer ver heugd heeft, was, dat het getal in zendingen, zoowel bij de afdeeling rundvee, als bij de afdeeling varkens wederom belangrijk was vermeer derd, terwijl de kwaliteit van de voorgebrachte dieren, een stuk voor uitgegaan was, in vergelijking met vorige jaren. Dit alles bewijst, dat wij hier op den goeden weg zijn en dat er in Noord-Limburg hard gewerkt wordt om de kwaliteit van den veestapel op steeds hooger peil te brengen. Wij zijn er dan ook van over tuigd, dat de fokdag te Horst het volgend jaar nog weer iets beters zal vertoonen en dat zij, die dezen fokdag eenmaal hebben meegemaakt tot de geregelde bezoekers zullen gaan behooren. Dmk zij de goede zorgen der terrein- en regelingscommissie was alles wederom tot in de puntjes in orde en kon het uitvoerig program der keuringen, door de ijverige en voor haar taak volkomen berekende jury, binnen niet al te langen tijd worden afgewerkt. De uitslag der bekroningen laten wij hieronder volgen Afdeeling Rundvee. Rubriek Ia. Melkgevende koeien, geboren voor 1926, hoogstens 250 dagen geleden gekalfd, met hoogere productie. la Rica I van Joh. Soberjé, Horst lb Grada vanH. Verheijen, Sevenum lc Corry van H. Steeghs, Meterik; 2 Belly van P. Boonen, Broekhuizen 3 Diana v. B. Keyzers, Horst-Hegel- sum 4a Anna van P. v. Dooren, Sevenum 4b Trui van G. Hoeijmakers, Horst- Hegelsum 4c Dina van P. J. Soberjé, Horst 4d Trijntje van Joh. Soberje, Horst 4e Nelly III van M. Wismans, Venray 5a Antonetta van B. Bruijnen, Grubbenvorst 5b Bertha II van Joh. Soberjé, Horst 5c Maria van H. Steeghs, Meterik 5d Berdina van P. Nyskens, Meterik Goede klasse fokdieren, met drie uitmuntende dieren aan de kop zeer passend voor de omgeving. Rubriek Ib. Melkgevende koeien, geboren voor 1926, hoogstens 250 dagen geleden gekalfd met gewone productie. 1 Gonda van P. J. Hanssen, Broekhuizenvorst 2 Cato van P. Nyskens, Meterik 3a Greta v. Gebr. Vullinghs, Sevenum le Eerv. verm. Bertha van G. Gommans, Panningen 2e Eerv. verm. Betsy II van G. Bcvé, Broekhuizen Voldoende typische koeien met grof beenwerk. Rubriek 2a. Droogstaande en melkgevende koeien, geboren voor 1926, meer dan 250 dagen geleden gekalfd, met hoogere productie, la Bella Donna van P. v. Dooren Sevenum lb Martha van M. Wismans, Venray 2a Martha II van Kind. Camps, Heide 2b Doortje van P. J. Soberjé, Horst 3a Juliana van G. Camps, Oostrum 3b Dientje van Joh. Soberjé, Horst 4a Nora van J. Hoeij makers, Sevenum 4b Gonda v. Kind. Verrijth, Sevenum Eerv. verm. Keetje van H. Drabbels Meterik Eerv. verm. Lies van J. H. Janssen, Broekhuizen Redelijke goede klasse, met twee goede kopnummers, gevolgd door een zestal vrij typische dieren. Rubriek 2b. Droogstaande en melkgevende koeien, geboren voor 1926, meer dan 250 dagen geleden gekalfd, met gewone productie. 1 Betsy I van J. Soberjé, Horst 2 Emma v. Gebr. Vullinghs, Sevenum Eerv. verm. Rosalien van Jos. Geerets, Castenray 1 en 2 typische dieren met vol doende beenen. Rubriek 3a. Koeien, melkgevend of droogstaand, waarvan nog geen goedgekeurde melkstaten bekend zijn. 1 Anna van J. Leysten, Sevenum 2 Mina van Joh. v. Meyel, Heide 3 Liza I van J. Bussemakers, Sevenum 4 Victoria v. E. Kallen, Broekh.-vorst le eerv. verm. Roosje II van E. Michels, Venray 2e id. Nolda v. M. Wismans, Venray 3e id. Cato van M. Geurts. Horst Over het geheel matige klasse, de vier prijswinsters vrij goede koeien. Rubriek 3b. Fokvereenigingskoeien la Tikje van Joh. Soberjé, Horst lb Truus van M. Verriji-h, Sevenum 2a Roza van W. Tielen, Castenray 2b Clara van A. T'elen, America 2c Anny van P. J. Michels, Horst 3 Martha van P. J. Smits, Meterik Uniforme dieren met twee dieren aan de kop zeer uitmuntend in type iets aan de kleine kant. Rubriek 4a. Koeien of melkvaar- zen, (1 maal afgekalfd, ook droog staande) geboren in 1926. 1 Piëta I van Ant. Poels, Venray 2a Adriana II van J. Hoeijmakers Sevenum 2b Maria II v. N. Ambrosius, Horst 2c Anna III van Joh. Soberjé, Horst 3a Drica III van dezelfde 3b Nelly van J. Ambrasiu», Horst 4a Jaantje II van G. Bové, Broekh. le eerv. verm. Mientje van Jos. van de Goor, Sevenum 2e id. Claartje van Gebr. v. Kempen Heide—Venray 3e id. Koosje van H. Aerts, Broekh. Vrij goede klasse met een viertal goede kopstukken. Rubriek 4b. Koeien ofmelkvaar- Z2n (l maal afgekalfd, ook droog staande) geboren in 1927. la Coba van H. Verheijen, Sevenum lb Trijntje I v. M. Wismans, Venray lc Dora I van dezelfde ld Bertha v. Gebr. Vullinghs Sevenum 2a Truida van J. Ambrosius, Horst 2b Maria II van P. J. Soberjé, Horst 2c Nelly van H. Simons, Grubbenv. 3a Gond v. J. Hoeijmakers, Sevenum 3b Toos van J. Bussemakers, Uitmuntende collectie. Rubriek 5. Drachtige vaarzen, geboren voor 1 Januari 1928. 1 Fientje van P. Niessen, Sevenum 2 Fientje v. P. Hoeijmakers, Sevenum le eerv. verm. Anny II van J. A. Jenniskens, Horst 2e id. Lucia v. P. Nieskens, Meterik 3e id. Janette v. wed. Jenniskens Matige collectie, twee goede kop nummers, goed soortige dieren, bovenlijn wat zwak. Rubriek 6. Vaarzen geboren tus schen 1 Januari 1928 en 1 Juli 1928 la Elza III van Th. vd. Riet, Sevenum lb Tilda I van P. J. Rongen, Leunen 2a Jetje van Joh. Soberjé. Horst 2b Anna van Kind. Verrijth, Sevenm 3a Hanna III v. M. Wismans, Venray 3b Juliana v. P. v. Dooren, Sevenum 3c Annie v. Tacken-Ophei. Meterik 4a Martha I v. M. Wismans, Venray 4b Truus II van M. Geurts, 4c Olga van G. Dinghs, Castenray le eerv. verm. Ida v. J. Soberjé, Horst 2e id. Mina 4 v. J. Verstappen, Meterik 3e id. Janette v. P.v. Dooren, Sevenum 4e id. Alina v. H. Drabbels, Meterik 5e id Irma II v Tacken-Bouten Meterik Beste collectie typische vaarzen, goede breedte en diepte met goed beenwerk. Rubriek 7. Vaarzen geb. tusschen 1 Juli 1928 en 1 Januari 1929. la Marie van Aug. Geurts, Swolgen lb Emma II van Gebr. Vullinghs, Sevennm 2a Bella van P. Geelen, Broekhuizen 2b Tilda II van P. Niessen, Sevenum 3a Irma I v. J. Verstappen, Meterik 3b Betje van P. Geelen, Broekhuizen 3c Altesse van M. Wismans, Venray le eerv. verm. Tilda III van P. Niessen, Sevenum 2e id. Trui v. W. Verheijen, 3e id. Sientje van G. Bovee, Broekh. Voldoende goede collectie met 4 goede kopstukken, uniformiteit kan beter, voldoende beenen. Rubriek 8. Pinken geb. tusschen 1 Januari 1929 en 1 Juli 1929. 1 Fina II van M. Wismans. Venray 2a Maria van Wed. Gielen. Paningen 2b Maria van W. Oomen, 3a Manna 4 van H. Heiligers, Horst 3b Gerda 2 van Kind. Camps, Heide 4a Doortje 2 van P. J. Soberjé. Horst 4b Betje van W. Verheijen, Sevenum 4c Rosa I v. B. Bruijnen, Grubbenv. Ee-v. verm, Leentje van P. Nieskens, Meterik ld. Fientje v P. Hanssen, Broekh.vorst Eenige goede kopnummers, overi gens matig. Rubriek 9. Pinken geb. tusschen 1 Juli 1929 en 1 Mei 1930. la Adriana III van J. Hoeijmakers, Seve aum lb Doortje III van P. J. Soberjé,Horst 2a Sjoerda III van J H. Hoeijmakers Sevenum 2b Dientje II van Joh. Soberje, Horst 3a Lina van H. Strijbos-Strijbos Klein—Oirlo 3b Rica 14 van Joh. Soberjé, Horst Goede pinken, no. la uitblinkend door zwaar beenwerk, no. lb doop soliede bouw. Rubriek 10. Niet ingeschreven, drachtige, vaarzen met 4 of meer breede tanden. Eerv. Verm. Fien van W. Thielen, Castenray Kleine en zeer matige collectie. Rubriek 11. Niet ingeschreven, drachtige vaarzen, met 2 breede tan den. 1 Corry van H. Drabbels, Meterik 2 Henriette van Ambrosius Meterik 3 Jacoba van Joh. Claes. Weverslo 4 Mia v. Wed. Philipsen, KI.-Oirlo E. V. Juliana II van P. J. Cox, Horst Voldoende kwaliteit met weinig uitblinkers. Rubriek 12. Stieren geboren voor 1 Mei 1928. 1 Roland van Veefokv., Sevenum 1 Sjoerd van Veefokv., Sevenum 1 Ella's Sjoerd van Fokv. Horst 2 Paul van Fokv. Merselo 2 Willem van Fokv. Oirlo-Castenray 2 Roland van Veefokv. Sevenum 3 Nico IV van Fokv. Broekhuizen 3 Jan I van Fokv. Meterik Goede collectie stieren met 3 beste kopnummers. Rubriek 13. Stieren geboren tus schen 1 Mei 1928 en 1 Mei 1929. 1 Fien van Fokv. Panningen 2a Karei van Fokv. Oirlo-Castenray 2 Kees van Stierhouderij America 3a Rudolf van Fokv. Merselo 3b Roland van Fokv. Meterik 3 Ella's Castro van Fokv. Panningen 4a Alex III van Stierh. Merselo 4b Adriaan van Ant. Poels, Venray Rubriek goede stieren met grof beenwerk, enkele iets afwijkend in gang en stand. Rubriek 14. Stierkalveren, geb. tusschen 1 Mei 1929 en 1 Novem ber 1929, waarvan de productie der moeders aan de eischen van N.R.S. voldoet. 1 Prins van H. Aerts, Broekhuizen 2 Max van J. Hoeymakers, Sevenum 3 Roland van M. Wismans, Venny 4a Karei van J. Claassens, Oostum 4b Leo van J. Hoeymakers Sevenum E. V. Klaartjes Herto van Tacken- Hanssen, Meterik. 3 vrij goede kopnummers, overigens matige klasse. Rubriek 15. Stierkalveren gebo ren tusschen 1 Nov. 1929 en 1 Mei 1930, waarvan de productie der moeders aan de eischen van het N.R.S. voldoet. 1 Karei van P. Boonen, Broekhuizen 2a Sjoerd IV van J. Soberjé, Horst 2b Prins II v. P. Boonen, Broekhuizen 3a Leo II v. Gebr. v. Kempen, Heide 3b Willem I van J. Geerets, Castenray 4a Nico van J. Hanssen, Broekhuizen 4b Sjoerd van P. J. Soberjé, Horst Goede rubriek stierkalveren met 1 uitblinker aan den kop. Rubriek 16a. Minstens 6 afstam melingen, ouder dan 1 jaar, van een vader ouder dan 5 jaar. zooveel mogelijk met den vader, la Boris van Fokv. Horst lb Gradus van Veefokv. Sevenum 2a Roland van dezelfde 2b Peter Sjoerd van Fokv. Heide 2c Nico van Fokv. Broekhuizen 3a Herto van Fokv. Meterik 3b Eduard van Fokv. Panningen la Goede collectie uniforme melk koeien. lb Goed geblokte jonge koeien met matig sterke bovenlijn. 2a Goed uniforme groep jonge vaarzen, wat gerekte middenhand. 2b Voldoende massa, matig uni form. Rubriek 17. Minstens 3 erkende afstammelingen, ouder dan 1 jaar, van een familie van moederszijde (dus ook kleinkinderen) zoo mogelijk met de moeder. 1 Mina van Joh. v. Meyel, Heide 2 Mina van P. Boonen, Broekhuizen 3 Tilda van P. J. Rongen, Leunen 4 Adriana v. J. Hoeymakers, Sevenum Rubriek 18a. Groep van eigen gefokt vee, minstens 5 stuks. 1 Joh. Soberjé, Horst 2 M. Wismans, Venray 3 J. H. Hoeymakers, Sevenum Rubriek 18b. Groep van eigen gefokt vee, minstens 3 stuks. 1 Gebr. Vullinghs, Sevenum 2 P. Geelen, Broekhuizen 3 P. v. Dooren, Sevenum 3 J. Verstappen, Meterik 3 Wed. Chr. Jenniskens, Meterik 4 Kind. G. Verrijth, Sevenum Rubriek 19. Groep van minstens 6 koeien met den vereenigingsstier. la Fokv. Volharding Horst lb Fokv. Eensgezindheid, Heide 2a Fokv. Boerenbelang, Meterik 2b Fokv. Ons belang. Sevenum 3a Fokv. Vooruit, Oirlo-Castenray 3b Fokv, Ons belang. Sevenum 3c Fokv. Brigida, Broekhuizenvorst la Goed uniforme koeien met goede stier. lb Kleine uniforme koeien, stier iets minder. 2a Goede uniforme melkkoeien, met vrij goede stier. 2b Geblokte koeien met matij uniforme kruisen. Rubriek 20 Kampioenkoe Bella Donna van P. v. Dooren, Sevenum Reservekampioenkoe Martha van M. Wismans, Venray. Rubriek 21. Kampioenstier Ella's Sjoerd van Fokv. Volharding, Horst Reservekampioenstier Sjoerd III van Veefokv. Sevenum. Afdeeling Varkens Cat. 1 Beeren geb. voor 1 Jan. '29 la Jefke van Joh. Soberjé, Horst: lb Frits van H. Beumers, Panningen lc Willem vanBeerhouderij Sevenum ld Jacob van dezelfde le Sjors van W. Aerts, Horst If Pol van G. Janssen, Broekhuizen 2a Pol van A. van Dijck, Venray 2b Hans van J. Soberjé, Horst 2c Frits van J. van Maris, Leunen 2d Leo van Beerhouderij Sevenum 2d Leon van J. Gusters, Meerlo Cat. II beeren geb. 1 Jan. en 4 Sept. '29 la Argus van W. Friezen, Castenray lb Karei v. wed. Hoeymakers Horst lc Koos v. J. Peeters, Horst lc Janus van G. Nelissen, Lottum ld Felix van Beumers, Helden le NN van J. Verlinden. Ysselsteyn If NN van P. Kleuskens, Horst lg Frits van P. Nijskens, Meterik lh Edmond van H. Arts, Merselo li Uddo v. Beerhouderij Sevenum li Robert v. P. Kleuskens, Horst 2a Frank van J. Peeters, 2b Piet van M. Claessens. Melderslo 2c Piet v. A. van Dijck, Overbroek 2d Frits van E. Kallen, Oyen 2e Pluto van W. Aerts, Horst 2f NN van J. Jacobs, Cat. Ill beeren geb. tusschen 4 Sept.'29 en 4 Jan. '30 2a Roelo van L Smits, Maasbree 2b NN van P. Kleuskens, Horst 3a NN van J. Custers,. Meerlo 3b Frits van V, Reijnen, Blitterswijk 3c NN van P. v.d. Beuken, Oirlo Cat. IV beeren geb. tusschen 4 Jan. en 4 Mei '30. le Veligraaf v. G. Martens, Venray 2e NN van J. Soberjé, Horst 3e NN v. L. v. Osch, Castenray Cat. V beeren geb. tusschen 4 Mei en 4 Juli '30, la NN van J. Claes, Weverslo lb NN van dezelfde 2a NN van J. Rambags, Castenray 2b NN van Th. vd Riet, Sevenum 3a NN van dezelfde 3b NN van J. Soberjé, Horst 3c NN van J. v. Enkevort, Sevenum 4a NN van J. Rambags, Castenray 4b NN van J. v. Enkevort, Sevenum 4c NN van Beumers, Panningen 4d NN van M. Claessens, Melderslo 5 a NN van J. Claes, Weverslo 5b NN van J.v. Enkevort, Sevenum 5c NN van dezelfde 5d en 5e NN van Vir 6 Bleijenbeek Cat. VI Zeugen met biggen van meerdere worpen minstens 9 stuks. geb. na 4 Juli 1930. la Pietra v. J. Rambags, Castenray lb Corrie van J. Kursten, Swolgen 2a Gertruda v. A, v. Dijk, Overbroek 2b NN van L. Renkens, Lottum 3a Paula van H. Reinders Panningen 3b NN van W. Friezen, Castenray Cat. VII Zeugen met biggen le worp, minstens 6 biggen, geb. na 4 Juli 1930 le NN van Th. Litjens, Horst la H.l lb H.: lc J. R r'c 2a J. |ei 2b G.ei 2c H. I r, 2d 3 t Is 3 Stapp j 3 II. Bi |e 3 en 3 al Cat. i et Dec. 1! 1 J. v.l ie: 1 de zei! 1 H. Ri ig. 1 Jac. i 1 P. Pb tn 2 J' 2 dezelti 2 Jos. i a 2 J. M. 2 H. 2 L. Rj 2 V. 2 dezelfi 2 J oh, i 2 Vir 6, 3 Wed. 3 II. 3 P. Je Cat. i April to stuks ui la Th. lb Joh. lc A. 2a W. 2b J. 2c deze! 3a J. Cd 3b G. 3c M. 3d Vir Cat. melingei le prijs Weven 1 Corrii v 2 Line

Peel en Maas | 1930 | | pagina 6