H.ijyi na Kj, W Hoort een UNIGRO- RADIO N. V. Vulkaan, (iemengde Berichten Maasl ,ei s d Ooli i Ch tt en het groote verschil in weergave valt U direct op. Uw keuze is dan beslist. VENRAY KIESWET. (Stemmen by volmacht.) Burgemeester en V^ethouders van Venray vestigen de aandacht op het bij de Wet van 21 Juli 1928, s. 288, ingelascht nieuw artikel 4a der Kieswet, luidende als volgt „De kiezer is, met inachtneming van het in deze wet bepaalde, be voegd bij volmacht te stemmen, indien zijn beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij herhaaldelijk of althans gedurende het gedeelte van het jaar, waarin gewoonlijk de stemming valt, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, mits zijne afwezigheid, indien hij gedurende het tijdvak of de tijdvakken, waarin hij aldus werkzaam is, een of meermalen in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt. Mede is, met inachtneming van het in deze wet bepaalde, bevoegd bij volmacht te stemmen, de vrouw, welke, gehuwd met een kiezer, die voldoet aan de in het vorige lid gestelde voorwaarden, met haar man, in verband met diens beroep of werkzaamheden, afwezig pleegt te zijn." Bij het gewijzigde artikel 7 der Kieswet is bepaald, dat men, teneinde op de kiezerslijst te worden aan gewezen als bevoegd om bij volmacht te stemmen, een daartoe strekkend met redenen omkleed verzoekschrift aan het Gemeentebestuur in moet dienen in het laatste kwartaal van het voorafgaande jaar. Voor de Kiezerslijst 1931, 1932, (d.i. de lijst, welke op 22 Februari 1931 wordt vastgesteld en geldig is van 1 April 1931 tot en met 31 Maart 1932) zullen dergelijke verzoekschriften dus moeten worden ingediend tusschen 1 October en 1 Januari a.s. Formulieren voor deze verzoek schriften zijn vanaf 15 September tot en met 31 December kosteloos verkrijgbaar ter gemeentesecretarie, alwaar tevens nadere inlichtingen worden verstrekt. Venray 11 September 1030. Burgemeester en Vfethouders vrnd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HA AREN. Onze Handelscursus. Door verscheidenen wordt deze vraag gesteld Wat verstaat men door het vak Rekening-Courant, dat in het derde cursusjaar zal onder' wezen worden Het woord Rekening Courant heeft meer dan één betee kenis. De heer Okhuysen, leeraar, geeft hier het antwoord op de belangstel lende vraag. In het 3e leerjaar wordt opgeleid voor het examen Rekening Courant Boekhouden. De leerlingen, die tot heden het Enkel Boekhouden hebben leeren kennen, worden hier onderwezen in het Dubbel Boekhouden, zij leeren joumaliseeren, het samenstellen van een Grootboek met Proefbalans en in aansluiting de Verlies en Winst en Balans. Bovendien leeren zij het herstellen van fouten speciaal in verband met Vorderingen en Schuldenboek, het geen voor de Praktijk van zooveel beteekenis is. Verder worden verschillende metho des der renteberekeningen in Rek Crt. behandeld, zooals gebruikelijk bij Spaarbanken en andere Bank instellingen. De naam Rekening Crt. Boekhou den moet dus niet zoozeer verstaan worden in den zin van rentebereke ningen bij Banken, maar als Vorde ringen en Schuldenboek, waarvoor in de Praktijk algemeen het woord Rekening Crt. Boek gebruikt wordt. Het Boekhouden is en blijft dus hoofdzaak. Deze opleiding is dus allernood zakelijkst, voor ieder, die een Boek houding heeft, waar een Vorderingen en Schuldenboek in gebruik is en deze boeken treft men haast in iedere Boekhouding aan. Bijzonder leerzaam is deze cursus bovendien voor alle anderen. Alle Oud-leerlingen dienden dezen cursus te volgen. Voor sommige leerlingen bestaat deze moeilijkheid, dat zij ofwel nog nooit Fransch en Duitsch geleerd hebben ofwel alreeds tamelijk veel. Deze moeilijkheid kan a.s. Donderdag (zie de advertentie in dit blad) op aangename wijze worden opgelost. Wat betreft de leerlingen van de laagste klasmen haaste zich met aangifte. Er bestaat namelijk groot gevaar dat wie het laatst zich aan geven, niet meer kunnen geplaatst worden. Een bewijs intusschen dat onze Handelscursus groeit N. Tot onderwijzeres aan de Bijz. Lagere Meisjesschool (Maasheesche weg) alhier, is benoemd Mej. M. J. A. Kooien uit Oisterwijk. Door onze gemeentepolitie werden deze week wederom een aantal bekeuringen opgemaakt wegens overtreding der maximum-snelheid. Naar wij vernemen zal a.s. Donderdag alhier worden aanbesteed de nieuwbouw aan het Pensionaat Jerusalem" benevens de Landbouw- huishoudschool. Uitslag wedvlucht Noyon (Frankrijk) afstand 304 K.M., gehou den door de Postduivenvereeniging De Zwaluw" met jonge duiven. De prijzen werden behaald als volgt le en 6e P. van Ooi2e, 3e, 4e en 9e G. Janssen 5e, 7e en 13e St Servaas 8e en 14e P. Kersten10e 12e G. van Dijck 11e en 15e E. Vermeulen. Overduit Manders Duiveu los 7.30 uur. Aankomst eerste duif 1057 uur. Laatste duif 4—17—22 uur. Uitslag wedvlucht Wandre (België) afstand 100 K.Mgehouden door de Postduivenvereeniging „De Zwaluw", 2e Tour late jongen. De prijzen werden behaald als volgt le, 5e en lie G. van Dijck; 2e en 7e G. Vissers 3e P. v. Ooi 4e G. Jansen; 6e St. Servaas; 8e W. Lormans9e Gebr. Rutten 10e L. Coopmans 12e J. Kusters. O verduif Coopmans. Duiven los 10,30. Aankomst eerste duif 115232 uur. Laatste duif 11—5935 uur. Uitslag wedvlucht Wandre (België) afstand 100 K.M.. met onbe vlogen oude duiven. De prijzen werden behaald a's volgt le en 4e G. v. Dijck2e P. v Ooi3e G. Vissers. Overduif Lor mans. Duiven los 10,30. Aankomst eerste duif 11—52—32. Laatste 11—56 uur, Op 't concours Bordeaux, uitgeschreven door den Verzendings bond „La Colombe" te Maastricht, voor de aangesloten Vereenigingen van de Verzendingsbond zijn alhier de volgende prijzen behaald G. Jansen 49ste prijs, G. v. Dijck 71ste prijs en J. Gommans 80ste prijs. Deelname 420 duiven. OOSTRUM. Morgen Zondag, bij gelegenheid der kermis zal de Harmonie „Sub Matris Tutela" een muziekuitvoering geven. Aanvang 6 uur. Prov. Staten van Limburg De voorzitter van het Centraal Stembureau, bedoeld in art. 11 der Provinciale Wet, heeft in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer H.H. Trienekens te Venlo, benoemd verklaard tot lid van de Provinciale Staten van Lim burg. mr. F. M. A. Haffmans te Helden. Is een koleninyn in de Peel inogelyk. Donderdagmiddag vergaderde de R.K. Werkgeversbond in de Groote Sociëteit „Mariaweide" te Venlo. Na het openingswoord door den Voorzitter kreeg oud-minister ir. M. C. E. Bongaerts het woord tot het uitspreken eener rede over de mogelijkheid eener kolenmijn in het Peelgebied. De aandacht voor dit onderwerp, zoo begint spr., is vooral gaande gemaakt door het uitzien naar nieuwe werkgelegenheid, en al is dit een zeer groote „nevenfactor", zij dient toch op de eerst plaats onder het oog gezien te worden de levens vatbaarheid en de bestaansmogelijk heid van een Peelmijn. Vervolgens gaat spr. naar de productie en het verbruik van kolen in die landen, welke ons kolenbek ken omringen. Vervolgens behandelt spreker de vraag of een steenkool-ontginning in de Peel bijzonder gunstig kan verlcopen. Van het 27.500 H. A. groote Peelveld valt het Oostelijk en Noordelijk deel direct buiten beschouwing omdat de steenkool daar te diep ligt. Een gebied van 14000 H.A. in de breedte door de Maas doorsne den, komt voor ontginning in aan merking. En juist de kanalisatie van de Maas maakt de mogelijkheid van mijn-exploitatie tengevolge van het goedkoope vervoer zeer gunstig. Bovendien komen de kolenlagen in voldoende soort en verscheidenheid voor. De steenkool-exploitatie in het Peelgebied is, volgens spr geheel aan het particulier initiatief overge laten. De mogelijkheid van een gemengd bedrijf, n.l. een exploitatie- contract tusschen particulier en staat acht spr. alleszins mogelijk. Vervolgens behandelt spr. de kosten van aanleg van een mijn, die voor een normale exploitatie op 40 millioen gulden wordt begroot. De vraag of er in Limburg aan een Peelmijn behoefte is, meent spr niet met ja of neen te kunnen be antwoorden. De gunstige ligging der Peelvelden voor het vervoer langs de Maas. is ook voor onze groote havensteden van belang. Maar vooral voor de streek zelf zal een mijn zeker groote welvaart brengen. Komende aan het einde zijner rede, wijst spr. erop, dat juist in den tijd van malaise moet gewerkt worder. en aangepakt. Wanneer het particulier initiatief niet de hand zal slaan aan de ex ploitatie der kolenvoorraden der Peel, meent spr. dat ondanks de economische mogelijkheid der mijn- exploitatie in de Peel, het „zwarte goud" daar nog langeren tijd on vruchtbaar zal moeten blijven liggen. VENLO. Bedriegen de voortee kenen niet, dan is een slechte tijd aanstaande. De werkloosheid is met den dag stijgend. De tuiniers hadden een zeer slecht seizoen. De omzet der Venl. Veilingsvereeniging bedroeg in Augustus een ton minder dan het vorig jaar, dat evenmin normaal was. Overal klaagt men over slapte inde bedrijven. De N.V. Textielmachinefabriek h. v. d. Bergh, Blerick, zal op Zaterdag 13 dezer stilgelegd worden, indien niet voldoende orders binnen komen gedurende de laatste dagen. Ook op de draadfabrieken aldaar is de toestand allerminst rooskleurig In de overige metailgieterijen te Blerick en Tegelen sukkelt men nog steeds met gebrek aan bestellingen wordt alleen het onontbeerlijk! personeel in dienst gehouden. Over de Duitsche grens is het al even slecht. InBreyel-Lobberich vreest men, dat de groote fluweelweverij der firma Niedeck en Co, wegens slapte geheel stil zal komen liggen. Een paar honderd werklieden raken daardoor op straat. De toestand in de fabrieken aldaar is slechter dan ooit tevoren. Het is geen wonder dat vele Duitschers hier werk trach ten te vinden. Eerste steenlegging- Te Ottersum heett deze dagen de plechtige eerste steenlegging plaats gehad van de nieuwe parochiekerk van Sr. Jan. Vele autoriteiten waren hierbij aanwezig. De hoogeerw. heer deken Kreyelmans celebreerde een plechtig Lof, waarna de inmetseling van den eersten steen plaats vond. De Z.Eerw. heer pastoor van Otter sum, L. v. Laer, hield een toespraak en dankte de parochianen voor hunne medewerking bij den bouw verleend. De inmetseling der oorkonde in het Latijn en Hollandsch had daarna plaats. Verdronken. Woensdagmorgen werd te Venlo het lijk opgehaald van den man, de 61-jarige H. uit Rotterdam, waarvan men vermoedde, dat hij zich door verdrinken van het leven had beroofd GELEEN. Dinsdagnacht heeft de 24-jarige Duitsche taxi-chauffeur F. zich in zijn kosthuis aan den Rijks weg Zuid door een schot in het hart van het leven beroofd. F. had zich reeds eerder uitgelaten dat hij meer dere personen zou doodschieten. Toen er 's nachts herrie dreigde en de politie wilde ingrijpen en hem arresteeren, sloot hij zich op zijn kamer in en pleegde zelfmoord voor dat dit verhinderd kon worden. was direct dood. Vermist. Sedert enkele dagen wordt te Grevenbicht vermist de 25-jarige ongehuwde onderwijzer J. H. af komstig uit Nuth. Omtrent zijn verblijfplaats is niets bekend. Verdronken. Woensdagavond waren aan de stuw te Limmel een 3-tal personen in een bootje aan het peilen, ten behoeve van den Waterstaat. De sterke zuiging van het water deed de boot voor de stuw kantelen en de beide inzittenden geraakten te water. De 50-jarige B. uit Borgharen werd door den stroom meegesleurd Men heeft hem aan de andere zijde der stuw nog gezien, doch na uren vergeefs dreggen, zijn de pogingen om het lijk te bergen, opgegeven. Het andere slachtoffer werd door de toegesnelde hulp gelukkig gered, Kellner bestolen. Een persoon, die eenige dagen in hotel de la Poste te Gulpen logeerde, is spoorloos verdwenen, met mede neming van de spaarpenningen van den kellner, ten bedrage van f 160. Overreden en gedood. Te Gulpen is door een tot dus verre onbekend gebleven auto zekere A. S. aangereden en gedood. Woensdag is door de justitie de sectie op het lijk verricht. De Iegeroei'eningen zullen thans plaats vinden in Noord-Liraburg, De Legeroefeningen onder leiding van den Commandant van het veld leger welke wegens het heerschen van mond- en klauwzeer niet over eenkomstig de getroffen voorberei dingen in de streek Barneveld, Leus den, Amersfoort kunnen worden gehouden, zullen thans plaats vinden in Noord-Limburg van 23—26 Sept. a.s. (2425 September zijn de eigen lijke oefendagen). De scheepvaart in ons Zuiden. Sinds eenige jaren is er een ver binding geopend tusschen de Maas en de Waal bij Nijmegen, het Maas- Waalkanaal. De „Gelderlander" ontving eenige merkwaardige cijfers over het verkeer op dat nieuwe kanaal. In 1928 gingen er 4419 schepen door het kanaal; in 1929 al 9613 en in de eerste acht maanden van 1930 al 12385. De bruto inhoud dier schepen was in dezelfde jaren met lette op de stijging 902.061 en 1.836.691. In de eerste acht maanden van 1930 steeg het cijfer tot 3.728.687. Dus in 1929 een verdubbeling van het aantal van 1928 en in de eerste acht maanden van 1930 driemaal meer dan in 1928. Deze cijfers gelden dus de schepen die over de Maas naar de Waal gingen of omgekeerd. De groote toe neming van het laatste jaar moet te danken zijn aan de totstandkoming van de kanalisatie der Maas beneden Maasbracht. De Maas is dan ook een geregeld bevaren jivier geworden, een groot verschil met vroeger, toen alleen in den wintertijd soms de sleepen de Maas afgingen en dé scheepvaart zich overigens tot een enkel bootje bepaalde. Wanneer straks het Julianakanaal n nog gemakkelijker verbinding ichept met de internationale water wegen, zal het verkeer op onze nog aanzienlijk toene- waterwegen men. De doodslag to Deurne. Betreffende de vechtpartij met doodelijken afloop op Zondagavond j.l. te Denrne vernemen wij, dat van de twee aangehouden verdachten, uit Helmond L.j thans bekend heeft den doodelijken steek aan het slacht offer K. te hebben toegebracht. De andere verdachte H. is daarna op vrije voeten gesteld. L. is naar het Huis van Bewaring te Roermond overgebracht. Ook daar slapte. Het schijnt welj dat er te Eind hoven tegenwoordig een slapte is in de bouwvakken. Niet minder dan 52 aannemers hadden ingeschreven voor het bouwen van een zeven- _e meisjesschool in de St Paulusparochie aan den Boschdijk, onder architectuur van den heer H. Groenendaal. De hoogste was W. v.d. Hurk te Eindhoven, voor f 51.200, en de laagste W. v.d. Broek, te Eindhoven, voor f 35.835. Opening Siateii-Generaal. Nog enkele dagen en het oogenblik van de plechtige opening van de Staten-Generaal is weer daar. Een plechtigheid, die telken jare vele belangstellenden naar de residentie doet komen om te genieten van het schouwspel, dat H. M. de Koningin zich met de Gouden Koets naar het Haagsche binnenhof begeeft, om de grafelijke zalen met de voorlezing van de troonrede de zitting der eerste en tweede Kamer voor het nieuwe parlementaire jaar te openen. Naar we vernemen zal ditmaal H. M. de Koningin-Moeder bij de plechtigheid tegenwoordig zijn. Naar gemeld werd, zou aanstaanden Dinsdag, den dag der opening, de stoet, waarmede de Koningin zich naar de grafelijke zalen begeeft niet meer uitrijden in de sobere samen stelling, welke sinds het mobilisatie- jaar gebruikelijk was, maar ongeveer hersteld zijn in den vorm van de vooroorlogsche jaren. De roofoverval te Alein. In verband met den roofoverval te Alem bij dhr. W. A. Olten, kassier van de Boerenleenbank, waarbij onder bedreiging met een revolver door een viertal bandieten een bedrag van f 3000 werd gestolen, kan nader worden gemeld, dat de politie twee vermoedelijke daders heeft gearresteerd. Zij zijn naar den Bosch overgebracht voor eep eerste verhoor door den Officier van Justitie. Oosl-Brabantsclie Landbouw tentoonstelling. In een der nijvere dorpen van Oost-Brabant, te St. Anthonis werd Woensdag en Donderdag een groote Landbou wtentoonstelling gehouden. Dit is de eerste lustrum-tentoonstel ling reeds, hetgeen getuigt van het willen en kunnen der zandboeren en den ernstigen wil om vooruit te komen. Het bezoek was zeer groot. De tentoonstelling werd ook bezocht door het Tweede Kamerlid Th. Schaepman, leden van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, Prov Statenleden enz. Vooral voor de keuringen bestond ongekende belangstelling. Aardappelen voor den winter. De prijzencommissie voor aard appelen te Amsterdam heeft in haar vergadering de aardappelenvoorzie ning besproken. Gebleken is, dat door den grooten regenval in de afgeloopen maanden en de daarop gevolgde korte hitte- periode, de thans aangevoerde aard appelen wel geleden hebben. De commis'iz sprak echter als haar oordeel uit, dat er geen aanleiding bestaat tot ongerustheid, omtrent den te verwachten oogst en was van meening dat in den a.s. winter de voorraden voldoende zullen zijn, alsmede dat de kwaliteit der aardappelen spoedig zal verbeteren. Zij geeft het publiek ernstig in overweging thans nog geen wintervoorraad op te doen, daar de kwaliteit der thans aangevoerde aardappelen een lang bewaren niet toelaat, doch daarmede te wachten tot het daarvoor gunstige tijdstip is aangebroken. Controle wegenbelasting. Vanwege de Kon. Ned. Automo bielclub wordt gemeld, dat de gedane stappen om tot een meer eenvoudige regeling van de controle der wegen belasting te komen niet met succes zijn bekroond. Echter zal niet nage laten worden om te blijven aandrin gen op de zoo vurig gewenschte vereenvoudiging van de controle der wegenbelasting, in afwachting dat het wellicht later mogelijk zal blijken deze geheele materie dusdanig te regelen, dat ook hier te lande geen bezwaar meer bestaat tegen de in voering van de plakkaat op de voor ruit, zooals dit thans reeds in België en Engeland gebruikelijk is. A. W. C. Grubben f. In den ouderdom van 71 jaren is te Boxmeer overleden de heer A. W. C. Grubben, wethouder der ge meente. Einde Juli herdacht hij zijn zilveren jubilé als raadslid. Bijna 20 jaren was de overledene wethouder, waarvan ongeveer 10 jaren loco burgemeester. In den gemeenteraad zal hij worden opgevolgd door den heer H. Hermans. Gestolen of verloren. Bij de politie te Nijmegen is aan gifte gedaan, dat sinds Zaterdag, het sluitingsconcert der Nijmeegsche ju bileumsfeesten, in de Vereeniging te Nijmegen vermist wordt een kost baar collier met 140 witte, groote en kleine parels met platinasluiting. De dame, die het kwijt is, weet niet of zij het verloren heeft, dan wel of het gestolen is. Op het terugbezorgen van het kleinood is een groote belooning gesteld. Offer aan do baldadigheid. De directie van het electriciteits- bedrijf te Rotterdam verzoekt plaats voor het volgende: In het jaar 1929 zijn te Rotterdam bijna 10.000 lampen in de straat lantaarns vernield. Dit.heeft de ge meenschap ruim f 15000 gekost. Er zijn verschillende lantaarnpalen, waar van de lamp per jaar 10 tot 15 maal wordt vernielder is er zelfs één, welke 26 maal van een nieuwe lamp moest worden voorzien. Hoewel de daders zoo nu en dan door de politie worden betrapt, is het uit den aard der zaak onmogelijk te verwachten dat dergelijk vandalis me door de politie kan worden voor komen. Hier ligt een taak voor ouders en onderwijzers om de be langstelling der jeugd op nuttiger bezigheid te richten. Daartoe roepen wij uwe mede werking in. De manoeuvres op de Veluwe gaan niet door. De in de streek van Barneveld, Leusden, Amersfoort op 23 en 24 September voorgeaomenlegeroefening onder leiding van den commandant van het Veldleger, gaat niet door. Gebleken is. dat te veel terreinen nog besmet zullen zijn, waardoor onoverkomelijke bezwaren het houden der oefening in den weg zouden staan. Het staat nog niet vast, welke oefening (oefeningen) hiervoor in de plaats zullen treden. Hieromtrent is echter zeer spoedig een beslissing te verwachten. Octrooi verleend in Oostenryk voor een Nederlandsche uitvinding Naar wij vernemen is aan „Ber tels Oliefabrieken N. V." te Araster dam octrooi verleend voor „Werkwijze tot het vervaardigen van een volledig pluimveevoeder in korrel vorm", in den voederhandel bekend als Bertels „Kunstkorrel," volledig pluimveevoeder. Op dit product is thans octrooi verkregen in 10 Staten, n.l. België Canada, Engeland, Frankrijk, Italië, Hongarije, Polen, Spanje, Zuid-Afrika en Oostenrijk. Maria G. P. Janssen, Bóschhuizen Mathijs H. W. Smits. Schoolstraat GEHUWD Peter J. M. Jeuken, 27 jaar, klom penmaker en Maria Petronella Noyen. 30 jaar, beiden te Venray. Frederik J. Vaske, 36 jaar, lood gieter en Maria Agnes Maassen, 24 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN Antonius J. Ewals, 1 dag, Oirlo. Theresia M. Geurts, 8 maanden. Oostrum. Districis-Arbeidsbeurs Kantoor geopend van 9 tot 1 uur. Worden gevraugd: 20 boerendienstmeiden 1 boerenknecht voor Sittard 1 huishoudster v. eerw. geestel. 3 bakkersleerlingen 6 burgerdienstmeiden 1 jongen v. huisknecht pl.m. 16 j. 1 huishoudster voor dadelijk 1 slagersleerling v. Vierlingsbeek 1 melkknecht voor Sittard 1 carosseriebouwer voor Alkmaar 1 halfwas fotograaf Dieden zich aan 2 werkmeisjes 2 burgerdienstmeisjes 17 en 18 jaar 4 timmerlieden bekend met bouw en meubelvak 3 chauffeurs Verschillende losse arbeiders 1 aank. schilder 3 metselaars 1 schildersknecht 1 leerling timmerman of meubelmaker 1 jongen voor boerenwerk 2 sigarenmakers Fokker-machine neergestort. 2 Dooden. Een Belgisch verkeersvliegtuig stortte Donderdagmorgen buiten het Croydon-vliegterrein ter aarde. De piloot en de mecanicien kwamen in de vlammen van het brandende vliegtuig om. De verongelukte machine was een Fokker-eendekker, op weg van Londen naar Brussel, en vervoerde post. Het zicht was slecht, en mén denkt, dat het vliegtuig tegen een boom is gebotst, toen het 't vlieg terrein verliet. De piloot en de mecanicien waren reeds dood, toen ze uit de brandende machine werden gehaald. De poststukken werden gered. Hevige onweders boven Engelund Hevige onweders, die van een zwaren regenval vergezeld gingen, hebben Woensdagavond boven En geland gewoed. Te Londen viel zooveel regen, dat het straatverkeer er op sommige plaatsen geheel door tot stilstand werd gebracht. Sommige bioscopen moesten hun voorstellingen staken, omdat door het inslaan van den bliksem op verschillende plaatsen kortsluiting ontstond. Ook te Glasgow hebben zware onweders betrekkelijk veel schade aangericht. Adverteeren doet verkoopen BÏÏBSEBUJO STASD YEHEAY van 5 tot 12 September GEBOREN: Jacobus G. A. Kusters, Langstraat Antonius J. Ewals, Oirlo Peter H. G. Camps, Grootestraat Johanna M. Ch. Pelzer, Veltum van na gebruiki e sPent' ier Overal lh. j, bij Jac. Op wordl gerede» SEBKELIJK3 BI1HBTEÏ Parochiekerk Morgen Zondag 6 uur 1e H. Mis, half 8 H. Mis. geen kinder mis, 10 uur leesmis, 2 uur kleine Congregatie, 3 uur Lof. 4- uur H. Familie. Maandag half 7 speciale Mis oor de vruchten der aarde, half 8 leesmis, 8 uur gezongen H. Mis ter eere van het II. Hart van Jezus, 9 uur sol. Jaarg. voor Ilenri Esser. 6 uur Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2de kl. voor Hendrina Martens en ouders. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2de kl. voor M. v.d. Pulten Evers, G. v.d. Putten, J. Jacobs en M. v.d. Pulten. >- Donderdag 7 uur le Vel tuin H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2de kl. voor Jos. R-mssau, W. Crom men tuin en hunne d>chter Maria. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur 2de kl, voor de Weleerw, heeren Frans en Mathijs Roelofs. Zaterdag komen do kinderen der 2de en 3de klas en de meisjes der 3de klas le biechten. G uur Lof. Voortaan wordt biecht ge hoord van 5 tot 7 uur. Deze week zijn de qualertem- berdagen, geboden te vasten en onthouding van vleeschspijzen Paterskerk. Zondag 5, 6 en 7 uurH. Missen met onderrichting. 8 uur Hoogmis met preek. Kwart over 9 H. Mis en vergadering voor de Jongelin gen-congregatie. Kwartover 4 ge zongen Vespers, 5 uur Lof. Maandag feest van O. L. Vrouw van Smarte. Dinsdag half8 Hoogmis ter eere v.d. H. Antonius, half 7 Lof. Woensdag feest van de Wond- teekenen v.d. H Franciscus. Volle afl. o.g.v. Generale absol. voor de Derde Orde. Half 8 pl. Hoogmis, half 7 Lof. Donderdag feest v.d. II. Jozef van Cupertino, Volle afl, o g. Vrijdag half 8 Hoogmis, half 7 Lof en H. Kruisweg. N.B De collecte voor het St. Antonius-Patronaat, die des Zon n de H.H. Missen en het Lof gehouden wordt, bevelen wij ten sterkste aan in uw christelijke milddadigheid: Zooals bekend is, heeft het Patronaat wederom een groot werk ondernomen tot heil van de Venraysche jeugd, doch ontbreken de middelen om het te bekostigen. Zalig zijn de barmhar- tigen, want zij zullen barmhartig heid verwerven. St. Antonius-Patronaat. Vriendelijk verzoek om in de H. Mis van kwart over negen meer vooraan in de kerk plaats te nemen. Vandaag gelegenheid om zich aan te geven voor de Teekenschool, den Handelscursus, het Vervolgonderwijs. De teeken plank moet 55 bij 70 zijn. Tevens gelegenheid tot aangifte voor den Cursus in Huisvlijt; die het ge- schikst kan gevolgd worden door grootere jongens met kracht in de handen. De Mandolineclub is ditmaal niet Maandag msar Dins dag, om 8 uur. Let op de adver tentie van den Handelscursus. Genadekapel Oostrum. Heden om 7 en 8 uur H. H. Mis sen voor de inwoners van het Rectoraatom kwart vóór 9 afhalen van de Processie van Venray. daarna plechtige Hoogmis met feestpredicatie en vereering der relikwie. 's Namiddags om half 3 afhalen van de processie van Leunen met lof en predicatie, waarna vereering der relikwie van O. L. Vrouw. Door de week deH. Mis om half 8. 1)3 een h mi m FABI ON Voor dn erl bij FA is een ai een gen dellen ei nj Big-Bi pijp van bij P, Palerssli Beschf s Ru) Sigarei Hof hoe Gril Hoi klai SI ei eetl Bed tisc of I mei

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2