Mao L Fotografie BBII* Eerste Hulp PURQl Tandarts Kruytzer Foto-artikelen, mapjes Luxe*Post 0. L. Verbek - HOUTHANDEL - OREGON FINE ES CARBOLINEUM. Hoodza-kelijfc P. van Opbergen Jz. Stol zuigers Pergament-papier voor inmaakpotten Qemengde Berichten Marktberichten. Vergrootingen en Olieverf-portretten Inlijsten van Portretten m Schilderijen. Prachtsorteering Firma v. d. Munckhof INKTEN Gebr. Lucassen vrucht droogt eenigzins uit en gaat in rotting over. (Zwartrot.) Op zulke vruchten kunnen later weer de bekende ringen van grijze zwamhoopjes ontstaan, soms komen deze echter niet aan de oppervlakte. Men neemt aan, dat de ziekte kiemen vooral in de vrucht dringen door wonden en spleten. Vruchten met een dikke schil worden minder aangetast. In natte jaren is de schil gevoeliger en kun nen er eerder wonden en reten ontstaan, waarom de ziekte dan ook veelvuldiger voorkomt. Vooral de morellen worden er sterk door aangetast. En daar ge beurt het, dat niet alleen de vruchten ziek worden, dat reeds de bloemen afsterven en bladeren en takken doodgaan. Zoo merkt men bij de morel in 't voorjaar, als de boom in vollen bloei staat, dat plotseling eenige bladeren verschrompelen. Oorzaak hiervan is, dat een ziektekiem op een bloem terecht komt en deze doet afsterven. Vandaar verbreidt de ziekte zich door den bloemsteel en worden ook andere bloemen aangetast. Van de bloemen gaat de besmetting over naar de bladeren en twijgen, die gaan verdorren en afsterven. Maar ook kunnen de vruchten op eiken leeftijd worden besmet. Ze verschrompelen dan ineen en worden hard. Zoo blijven ze soms den heelen winter aan den boom hangen. Ook bij de pruim ziet men dikwijls hetzelfde ziektebeeld. Meestal vallen echter de aangetaste vruchten af, Appels zijn er van 't jaar weinig, anders zou de monilia hierbij zeker ook veel voorkomen. De peren, die men veelvuldiger ziet, krijgen ook ruim hun deel. Men ziet hier zooveel vruchten, die de békende ringen van zwamkussentjes vormen, alsook de vruchten met harde schil, waar de zwam het inwendige deel geheel heeft doorwoekerd en nog niet naar buiten is getreden. Wat valt er tegen deze ziekte te doen Vooreerst worden alle aangetaste vruchten, die onder de boomen liggen, opgeraapt en verbrand. Evenzoo worden de zieke vruchten, die aan de boomen hangen, met aangetaste twijgen verzameld en vernietigd. Dan is het aan te raden, dezen winter, als de bladeren afgevallen zijn, de boomen nog eens apart te inspecteeren. Bij de gewone jaarlijk- sche snoei wordt ook het dorre hout verwijderd en eveneens de hier en daar nog hangende droge gemum mificeerde vruchten. De overblijvende zieke deelen toch bevattende kiemen van de zwam, en zijn alzoo een bron van besmetting voor den ko menden zomer. Daarbij zal het ook noodig zijn, ter voorkoming van de ziekte, de boomen in den winter te bespuiten met carbolineum. Vruchtboom-carbolineum voor de fruitboomen is zooveel als de pink-pillen bij de geneeskunde. Zij helpen voor allerlei kwalen, zonder echter tot de kwakzalvers middelen gerekend te worden. Het is een uitstekend middel tegen blad luis, bloedluis, schildluis, kanker en ook tegen de monilia-ziekte. De beste tijd voor bespuiting met carbolineum is Februari. Te voren worden stammen en dikke takken van loszittende schorsdeelenontdaan. Dit kan gebeuren met een staalbor- stel of met een oude schoffel of bot mes. De schorsdeelen worden bijeenge harkt en verbrand. Appelboomen kan men bespuiten met een sterkte van 10 pet., de andere boomen met 7i/t pet. Tegen schurft worden de boomen bespoten met een oplossing van 6 pet. Califomische pap, vlak voor 't opengaan der knoppen. En als men dan nog tegen vreterij van rupsen na den bloei of in den zomer be spuit met 0.1 pet. Parijsch groen (waarbij men wegens het zware vergif de noodige voorzichtigheid moet betrachten) dan zal men reeds den eersten zomer merken, hoe dankbaar de boomen voor een dergelijke behandeling toonen, door een gezond uiterlijk en gave vruch ten. J. H. DEIHOOFEN. Om in het gezin aan groot en klein, dadelijk hulp te kunnen verleenen bij Brandwonden en Snijwonden en alle andere Huidverwondingen, is het zoo veilig thuis altijd bij de hand te hebben een doos of tube Pastoor A. Billekens. De Zeereerw. heer A. Th. A. Billekens, pastoor der parochie Ber gen, heeft aan Mgr. L. Schrijnen zijn emeritaat aangevraagd met ingang van 1 October a.s. Hij zal zich vestigen bij de Eerw. Zusters te Tienray. Gedurende 14 jaren heeft Pastoor Billekens de parochie Bergen bestuurd en in dien tijd op verschillend ge bied veel tot stand gebracht. Waarschuwing, De Commissaris van politie te Roermond waarschuwt in het alge meen belang tegen het ingaan op aanvragen of aanbiedingen voor lessen en anderszins van een zekere Egon Ackermans, zich ook wel noemende „professor", wonende Pieter Cuypersstraat te Roermond, Tusschen tram en schuur. Zaterdag had te Afferden een ernstig ongeluk plaats. Een vracht auto van Peeters uit Boxmeer werd toen hij uit éen zijweg kwam, door den tram gegrepen en meegesleept. De chauffeur Tissen werd met groote moeite uit zijn verwrongen stuurkast bevrijd. Hij had beide sleutelbeenen en enkele ribben ge broken benevens gevaarlijke inwen dige kneuzingen in de borstkas op- geloopen. Hij is naar het ziekenhuis te Boxmeer overgebracht. Door een auto gegrepen. Op den Maastrichterweg bij Roer mond werd Zondagmorgen de land bouwer Wj, die per rijwiel uit Merum kwam. door een auto van den heer Z, uit Eindhoven aange reden. Met een gebroken arm en vrij ernstige kneuzingen werd W. naar het hospitaal te Roermond overge bracht. Terug uit Siberië. De heer J. H. Scheepers, uit Hom, die gedurende 25 jaar in Siberië verbleef, is thans naar Limburg teruggekeerd en houdt verblijf te Roermond. In 1904 was hij als schrijnwerker naar het verre Oosten vertrokken. Na eenigen tijd in Japan en China te hebben vertoefd, begaf hij zich het volgend jaar naar Siberië, waar hij aanvankelijk als meesterknecht een kuiperij, vaten- en ^kistenfabriek van een graaf Kaiserling werkzaam was. Drie jaar later ging hij over naar een triplex-fabriek, schrijnwerkerij en vatenfabriek te Spasskoje, welke hij in 1914 overnam, waarna hij de zaak voor eigen rekening voortzette. Van den oorlog werd daar in 't meest oostelijk deel van Aziatisch Rusland, op een afstand van 200 K.M. van Wladiwostok, de groote haven aan den Stillen Oceaan, niet veel bemerkt. De zaken gingen goed. De heer Scheepers legde zich vooral toe op het maken van thee kisten voor Indië en China. Gedu rende den oorlog was het bijzonder druk. En ook in lateren tijd werd er voortdurend dag en nacht gewerkt. Na den oorlog verbleven de Amerikanen en Japanners nog langen tijd in dit gebied, daarna werden de bolsjewiki er meester. Op 21 Juni 1929 kwamen de bolsjewiki bezit nemen van de fabriek. Een daartegen gevoerd proces eindigde in het nadeel van den heer Scheepers, die met veel moeite met hulp der Nederlandsche regeering eindelijk verlof kreeg om Rusland te verlaten. Bedwelmende gassen. Voor het nazien der buisleiding was de landbouwer J. v. d. Eisen in de Kampen te Gemert in den gierkelder afgedaald. Door daarin opgehoopte gassen werd hij echter bewusteloos. Zijn knecht H. v. Hout trachtte hem naar boven te brengen doch verloor eveneens 't bewustzijn Hetzelfde was het geval met G. v. d. Eisen, die hulp wilde bieden. Door de Gebr. v. Dommelen, werd tenslotte van Hout, die nog in den put was, met een touw gered. Onmiddellijk was geneeskundige en geestelijke hulp ter plaatse. Aan van Hout werd het H. Oliessel toe gediend. Thans zijn allen wederom buiten gevaar. Controle op auto's. De controle op de naleving van de voorschriften der wegenbelasting wet geschiedt herhaaldelijk op een wijze, die voor de chauffeurs en voor het verkeer zeer hinderlijk is te achten. Deze controle geschiedt door de ambtenaren der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, van Rijks- en Gemeentepolitie en Mare- chaussée zonder eenig onderling overleg en eenige samenwerking. Naar aanleiding daarvan heeft de B.B.N., Bond van Bedrijfsautohou ders in Nederland zich tot den Minister van Financiën gewend om te willen bevorderen, dat aan dezen noodeloozen overlast, den autobe stuurders aangedaan een einde komt, door b.v. het verstrekken van een bewijs ter bevestiging aan het mo torrijtuig ten teeken, dat de aange houden auto reeds is gecontroleerd. Gevallen zijn bekend, dat een chauffeur op één dag met dezelfde auto op hetzelfde traject zevenmaal maal was aangehouden voor onder zoek. Vooral in de grensstreek is de controle op deze wijze tot een hinder geworden. Op een reis van Hengelo via Winterswijk naar Duitschland werd een auto viermaal aangeüouden en yel tusschen Enschede en Haaks bergen, onder Eibergen, in Groenlo en nabij de Duitsche grens. In Duitschland wordt bij aanhou ding van'een motorrijtuig, ter controle op de naleving der belastingbepaling aan den bestuurder een gekleurd biljet verschaft, dat op de voorruit van het rijtuig kan worden geplakt, ten teeken, dat dit rijtuig op dien dag is gecontroleerd. Ditzelfde heeft de B.B.N. nu ook voor Nederland gevraagd, waar het noodzakelijk is, zoolang tal van autoriteiten het recht van controle hebben en geen onderling overleg met elkaar plegen, Doodelyko val. Het 1-jarig zoontje van den heer A. K. te Leeuwarden kwam op zoo ongelukkige wijze uit zijn Iedikantje te vallen, dat het spoedig daarna aan de gevolgen overleed. Hollands grootste pluimveecentrum Het gemeentebestuur van Barne- veld heeft een werkje over Barneveld als pluimveedistrict samen doen stellen en uitgeven. De bedoeling van dit werkje is, het reeds in ruimen kring zoowel in binnen-en buitenland bekende dorp nog grootere bekendheid te geven. Medewerking werd ontvangen van Minister Ruys de Beerenbrouck, Baron van Heemstra, Commissaris der Koningin der Provincie, die beiden een kort stukje in dit boekje schre ven. Het boekje toont de belangrijkheid van de pluimveeteelt, den eierhandel en de daaraan verwante industriën te Barneveld en omgeving, en het gemeentebestnur vraagt ons op deze uitgave, die gratis voor ieder ver krijgbaar is, onze lezers attent te willen maken. Het boekje geeft vele foto's met onderschriften in 5 talen. Handboogwedstryd Nederland- België. De returnmatch om het landen- kampioenschap van den Nederland- schen en Belgischen Bond van Handboogschutterijen, heeft Zondag te Tilburg plaats gehad. Het resultaat van de eerste helft was, dat Nederland zijn voorsprong met 1 punt vergrootte door 1240 punten te schieten tegen België 1239. Na hervatting van den wedstrijd wisten de Belgen hun achterstand in te halen niet alleen, doch zij kwamen de Nederlanders met veertig punten voor, zoodat zij het kam pioenschap behaalden De uitslag is als volgt België van Looy 209, Absiks 214. L. v.d. Berg 222, J. v.d. Berg 214, Backx 197, van Innes 231. v.d. Borren 204, van Aken 196, de Bruijn 200, Claes 198, van Haeren 211, Wouters 219, totaal 2515 punten v. d. Schoot, reserve 189. Nederlandvan Sprundel 195, Dekkers 211, Kouwenbergh 209, Vijfeyken 210, Meulendijks 208, v. Boxmeer 207, Smits 222, Martens 199, Krol 203, van Eist 202, Bartelen 215, Teeuwes 194, totaal 2475 reserves: Willemse 189 en Verpalen 188. De returnwedstrijd om het perso- neele kampioenschap cusschen den Belgischen kampioen van Innes uit Brussel en den kampioen J. Smits uit Tilburg kon wegens gebrek aan tijd niet meer plaats hebben. Smits die in Mechelen won, blijft zijn titel behouden. De zilveren lauwerkrans, uitgeloofd voor den winnaar van dezen kamp, werd uitgereikt aan van Innes als hoogste schutter. Daarna werden de medailles en diploma's uitgereikt voor de kam pioenscompetitie 1930 van den Ned. Bond van Handboogschutterijen Afd. A.1. Eendracht, Helmond met 276 pnt., 6 x 12 pijlen2. Ge zelligheid, Someren 3. Oranje, Beek (Limburg) Afd. B.1. Amicitia, Roosendaal 261 pnt.2. Gezelligheid zij ons doel, Roosendaal 260 pnt. 3. Nooit Volleerd. Tilburg, 255 pnt. Afd. C. Diana, Venray 198 pnt. Personeel kampioen: J. Smits 131 pnt. Onze nagels en nog iets, Het „Maandbl. v. d. Vervalschin- gen" neemt over wat prof. Ledder- hose uit Munchen schrijft over het gevaar van kleine verwondingen en de hygiëne van de huid, de nagels enz. Men lette vóór alles op het reini gen en onderhouden van de nagels. Daarvoor moet geen mes of schaar met hun scherpe punten gebruikt worden, noch om het vuil om de nagels weg te halen, noch om de nagelringen los te maken. Borstels en nagelvijltje zijn daarvoor de aan gewezen instrumentjes. En dan vooral de nagelriem niet te ver terugschui ven, waardoor men in het voor ontsteking zeer vatbare 'diepe nagel- bed komt of de nagelriem scheurt. Een „zwerende nagel" is een zeer pijnlijke geschiedenis en na het weg nemen van de nagel blijft doorgaans een misvormde vingertop als herin nering aan de slechte behandeling van de nagels over. Niet schoone nagels kunnen de oorzaak zijn van een leelijke, ont stoken neus (wondroos), kleine en groote puisten, steenpuisten. Het kost een heele overwinning, als men tien nagels tot zijn beschikking heeft om dan niet, al is het maar even, een jeukende plek te krabben. En toch moet men het niet doen en moeten kinderen het afleeren. Als men het probeert, zal men bemerken, dat druk op de jeukende plek met een zakdoek of den (altijd wat minde; vuilen) bovenkant van de hand ook helpt, dikwijls ook al het denken aan wat anders. Daarvoor is echter wat training noodig, die van kindëren niet te vergen is. Om de onzuiverheid van de mondholte moet men ook nooit een bloedend wondje uitzuigende waterstraal is een heel wat beter reinigingsmiddel dan het speeksel, waarin van alles kan voorkomen. Het uitzuigen van de wond na een gevaarlijken beet maakt hierop schijnbaar een uitzondering, maar dan wordt dit gedaan, als men geen ander middel bij de hand heeft om het dieper indringen van het gif te beletten. Prof. Ledderhose bestrijdt ook nog het volksgeloof, dat veel heil verwocht van het uitdrukken van puisten en zweren, wat zoo dikwijls toegepast wordt, zelfs ten koste van veel pijn. Als afschrikwekkend voor beeld vertelt hij een droevig geval» Een dertigjarige jongeman had een kleine steenpuist aan zijn neus, die daardoor erg gezwollen was. Om hieraan gauw een einde te maken, drukte hij eenige malen daags met alle kracht, voor een spiegel, de puist uit. Echter met dit gevolg, dat hij den etter ook in het bloed drukte, een hevige beendermergverettering kreeg en, niettegenstaande een in grijpende operatiebehandeling, stierf. Het gevaar van kleine verwondin gen en ontstekingen zou reeds veel beperkt worden, wanneer nagels en binnenkant der handen herhaaldelijk met zeep geborsteld werden. Nog meer zou er bereikt worden, wanneer in het knippen der nagels geen wisselende methode gevolgd werd, maar de eenige hygiënische mode kort en rond knippen. Op die ma nier geknipte nagels kunnen ook schoon gewasschen worden zonder borstel, door den binnenkant der vingers op elkaar te leggen, flink te bewegen en op die manier het zeepsop onder de nagels te bren gen. Afspoelen onder stroomend water voltooit de reiniging. Verbeterde strjjkyzers. Het electrische strijkijzer heeft in de huishouding het pleit vrijwel ge wonnen, nu overal electrische kracht verkrijgbaar is. Het is hier weer zoo lezen wij in de Haagsche Post de kwestie van het gemak, die den doorslag geeft en niet die van den prijs. Langzamerhand is de con structie van strijkijzers overgebracht naar groote fabrieken, die ze als een waar massa-artikel construeeren, zoodat bij lagen prijs toch goede waar geleverd kan worden. Enkele der groote fabrieken zijn er zelfs in geslaagd om een verhittings-element te maken, dat vrijwel nooit kan doorbranden. De meeste strijkijzers hebben het nadeel, dat ze eigen gemaakt zijn voor een speciaal soort strijkgoed, omdat ze nl. per seconde een bepaalde hoeveelheid warmte uit den stroom opnemen en de warmte-afname sterk afhankelijk is van den aard van het testrijken goed. Zwaar, nat goed onttrekt in den zelfden tijd veel meer warmte dan licht, vrij droog goed. De strijkster dient dus telkens goed op te letten, of het ijzer ook te heet kan worden en daardoor schade en zelfs brand kan veroorzaken. Door verstandig met den stekker te manoevreeren, kan dit natuurlijk worden voorkomen. Er bestaan echter ook strijkijzers, die zóó gebouwd zijn dat ze auto matisch den stroom verbreken zoodra de temperajfjjr van de „zool" te hoog gaat plen. Zoo bestaan er, die binnen?^w.n veer bevatten, die opgébouwd -> uit twee metalen van verschillende uit :ettings-coëfficient. Die veer wordt dank zij de manier waarop ze is aangebracht bij den heeten voet, weldra even warm als die voet, en daar de beide metalen verschillend uitzetten, trekt de veer krom en wordt de stroom verbroken. Behalve de vernikkelde strijkijzers komen er langzamerhand ook ge- chromeerde in den handel. Als 't chromeeren met zorg is gebeurd, hebben de ijzers het groote voordeel, dat ze veel minder gemakkelijk aan den onderkant gaan roesten, hetgeen anders, alweer bij het nalaten der noodige zorgen, nogal eens gebeurt. Voor 'n massafabrikant behoeft een op de aangeduide wijze automatisch uitschakelend strijkijzer vrijwel niet duurder te zijn dan een gewoon, terwijl ook een roestvrij ijzer niet veel meer behoeft te kosten. Ook bij deze artikelen dient echter een iets hoogeren prijs geen bezwaar te zijn mits de veiligheid er door ge baat is. Geknoei in de kippenhoudery. De meening een kip is een kip - heeft nu langzamerhand wel afge daan, dank zij de legwedstrijden, welke ten duidelijkste aantoonen, dat er wel degelijk een reuzenverschil kan bestaan tusschen de eene kip met de andere. Niettegenstaande dat, telt onze hoenderstapel intusschen nog een groot aantal minderwaardige hoenders vooral kruisingen. Maar langzamerhand worden de hoender houders toch wijzer en toonen, dat door de aanschaffing van rashoenders, welke wellicht iets meer kosten dan de kruisingen, maar dan ook meer „ruggegraat" hebben. Wanneer zij dan die rasdieren betrekken van inrich tingen, alwaar jaren lang reeds op hoogeren leg werd gefokt, dan is dat een groote vooruitgang. De meening, dat een hoen, hetzij haan of hen voor allerlei doeleinden geschikt is en daarvoor gebruikt kan worden, is evenwel nog zeer diep geworteld en zal niet spoedig veranderen. Men ziet b.v. hanen als „fokdieren" gebruiken, welke bij wijze van spreken „amper voor de soep deu gen", terwijl van elke hen verlangd wordt, dat zij vroeg aan den leg gaat, gedurende den eersten leg een groot aantal eieren legt, een korte ruiperiode heeft, spoedig weer den leg hervat en dan en tegen en ge durende de broedperiode „vele en steeds goede" broedeieren geeft. Dat er onder de vele hennen enkele sterke exemplaren zijn, die niettegen staande zij „afgejakkerd" worden, gedurende de broedperiode eieren geven, waaruit kuikens komen, komt natuurlijk voor, maar die kuikens zullen zeer zeker veel minder levens kracht bezitten dan de ouders. Het gros van bovenbedoelde hen nen, zal eveneens eieren geven, van, voor de boerderij ondeugdelijke samenstelling. Dat is dan ook m.i. de hoofdoorzaak van de vele teleur stellingen en mislukkingen gedurende de broedperiode, die men, bij eenig nadenken kan voorzien. Men kan nu wel de schuld gooien op de broed machine of op de behandeling daar van of op het slechte weer enz. enz. maar de fout ligt grootendeels bij den hoenderfokker Een fokdier vereischt nu eenmaal een andere, meer zorgvuldige behandeling. Wanneer men dus bovenstaande meening blijft huldigen, zal elk jaar schade worden geleden, terwijl boven dien, gedurende de broedperiode, een zeer groot aantal eieren waarde loos gemaakt worden. Dat die mislukkingen niet uitblij ven, is maar goed ook, aangezien de enkele kuikens, welke uit zulke eieren komen, reeds genoeg kwaad doen meer behoeven er dus niet bij te komen. Wanneer men evenwel door die slechte uitkomsten de fout gaat in zien en het hoenderbedrijf in betere banen gaat leidén, dan valt er eene groote vooruitgang te boeken. Melkmachines. Naar Dipl. Ing. W. Fritz in het Zeitschr. f. Landm. meedeelt, worden momenteel in Duitschland ongeveer 10.000 melkmachines in het bedrijf gebruikt, Gemiddeld komt voor elke 15 kQeien een installatie voor. Bij een telling van 628 melkinstal- laties waren er 19 pet. in stallen met minder dan 10 koeien. 44 pet. in stallen met 10—20 koeien en 19 pet. in stallen met 21—30 koeien, 12 pet. in stallen met 31—50 koeien en 6 pet. in stallen met meer dan 50 koeien. Hieruit blijkt, dat in hoofdzaak het klein- en middelbedrijf melk machines koopt. Gedeeltelijk is dit waarschijnlijk hieruit te verklaren, dat het rendee- ren van een melkmachine afhangt van een zorgvuldige behandeling. In het' middelgroote bedrijf nu wordt de machine dikwijls door de familie leden zelf bediend, of anders kunnen ze scherp toezicht uitoefenen. Bij beroepsmelkers in het grootbedrijf daarentegen ontbreekt het nog vaak aan de noodige zorg en goede wil. Verder vestigt de schrijver de aandacht op de kleine, verplaatsbare melkmachines, die tegenwoordig door verschillende firma's geleverd worden. Zij zijn bedrijfsklaar na aansluiting van den motor aan het stopcontact. Als voordeelen van deze kleine melkmachines worden de volgende opgegeven 1De klein-melkmachine is goed- kooper dan de tot dusver gebruikte vaste installaties. De kleinste station naire installatie kost ongeveer 400 Markt meer dan een klein-melk machine. 2. Het stroomverbruik van de kleinmelkmachines bedraagt slechts ongeveer 1/3 van dat van station- naire installaties van dezelfde capaci teit. 3. Het schoonmaken van buizen vervalt bij de kleinmelkmachine. 4. Met de kleinmelkmachine kan ook buiten de stad gemolken worden als er op de melkplaats electrische stroom aanwezig is. Voor een bedrijf met minder dan 10 koeien zijn echter de aanschaf- fingskosten nog te hoog. Daarvoor zouden ze volgens den schrijver niet meer dan 500 Mark mogen bedragen. AANBESTEDING. Burgemeester en Wethouders van Venray zullen op Vrijdag 5 Septem ber a.s. des voormiddags 111/2 uur ten Raadhuize publiek aanbesteden het bouwen van eene vierklassige bijzondere lagere school op een terrein, gelegen te Venray—Oirlo. Aanwijzing ter plaatse om 10 uur voormiddag. Bestek en teekening ad f 10.—, waarvan bij ongeschonden inlevering binnen twee dagen na de besteding, f 5.— zal worden terugbetaald, zijn te bekomen ten kantore van Ge meentewerken onder den Boog, alwaar tevens nadere inlichtingen worden verstrekt. Venray, 19 Augustus 1930 Burgemeester en Wethouders vrnd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. VENLO. Op de Coöp. Veiling vereenig ing van Maandag was de aanvoer 1.450.000 eieren. Groote eieren van f 5.90 tot f 6.80 Kleine eieren van f 3.60 tot f 5.80 Eendeneieren van f 5.30 tot f 5.90 ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aan voer 4.000.000 eieren, Groote eieren van f 5.60 tot f 6.70 Kleine eieren van f 5.— tot f 5.50 Eendeneieren van f 5.50 tot f 6.— houdt spreekuur ten huize van den Heer van Aarssen, Paters- straat 26 te VENRAY dagelijks vin. 9-10 uur 11 m. 2-3 uur. 's Zaterdags alleen 9-11 uur. REUKLOOS HAARWATER FLACONS 30-45Cis. FASRJEK-.L.DEWOLFLZONEN S PURMEREMD 1 Voor drogisten en gros verkrijgbaar bij FA. G. POUWELS en Zn. Langstraat, Venray. KRUISSTRAAT VENRAY Bezoekt ons atelier Overal aan huis te ontbieden zonder prijsverhooging. Hoenderstraat 6 VENRAY Greeneo, Vuren, Eiken en Americ. Greenen. Alles aan concurreerende prijzen is betrouwbare en vakkundige voorlichting bij het aanschaffen van een Dit krijgt U uitsluitend bij Markt Telefoon 71 'Venray Receptwerk edere reparatie binnen 't uur. in alle kleuren, v. alle doeleinden Fabrikaat Ritsema Levering op proef, er bestaan toch geen betere Vraagt demonstratie. Ook op afbetaling. Aanbevelend, Smederij Leunen Boekhandel van den Munckhof

Peel en Maas | 1930 | | pagina 8