Voor Uwe Drukwerken v. pyL/ Inmaakpotten, Kinderwagens Opening Winterseizoen Dames-Kinderhoeder. MAISQI4IB10EIÏÏS Het» nieuwste/ in BÏJWÏSISi Jaarmarkt te feiray „Stalles" Kinderwagens inmaak- potten De Goedkoope Winkel He Goedkoope Winkel Peter Hendrix PS'™'9 de Seriewedstrijden van „De Valk" 2 dragende varkens prima gramofoon roodbont maalkalf Aanbesteding JOoenen-H outacker s is het beste en voordeeligste adres Maison „MODERN" 0. v. d. Putten-Frencken Ontvangen prachtcollectie VE N RAV. Inmaakglazen Monopol, Steriliseerketels en Boonenmolentjes Kin der stoeltj es, Klap- wagens en Wiegen Woensdag 3 September. Keclamewagen f 25.00 Notaris Esser A.fbraak als Bezoekt a.s. Zondag Te Koop 40 Wit Leghorn hennetjes voetbal m. schoenen Te koop stevige handwagen Nog 150 wagon voorradig. Johan Verwijst van 1 60 Liter Kinderhoeden Goedkoop Groote Straat Telef. 51 Vraagt prijzen. De Kippenhouderij op het platteland Chique Dameshoeden zijn NEETESON's speciale middelen JOS. C. M. NEETESON Modellen van eerste huizen. Patersstraat 25. danGAS 9 koopt U 't voordeeligste in Denk aan den Winter en zorg voor Inmaak JacqCoenen-H outacker s levert aan zeer lage prijzen Gazelle en Burgers Banden en Onderdeden, Elt. lantaarns VT en Nordlicht, Pertrix Batterijen, Solar Carbid, Arco Solutie, Dunlop Ventielslang, Bataaf Rijwielolie en Vaseline, Orion- en Robiallak, Stuurtassehen, Rijwielstoeltjes, Bagagedragers, enz. Een 2de hands Kinderrijwiel voor f20.- te HORST 7a I op Woensdag 3 September 1930 nam. half 3, ten verzoeke van den Heer Th. Janssen te Venray, bij y t huis afk. van den heer G. v. liijswijk aan het Eindt aldaar publiek verkoopen circa 2500 dakpannen en voorts balken, ramen, deuren, opleggers enz. Terrein Leunsche weg. 14 weken dracht bij Ant. Franssen, Merselo. TE XOOE oud 2i/i maand, bij Joh. Voer- mans, Broekdijk K 46, Leunen TE KOOP zoo goed als nieuwe Adres Bureau dezer. 8 TE KOOP 2 dragende varkens 10 weken dracht bij H. Voermans, Hoogriebroek O 40. met 40 nummers, en een AdresW. DIRCKX, Leunen TE KOOP bij A. v.d. Hulst, Venr. Broek Eeniast adres voor droge turf. 19 Prijs op aanvraag. Turf-Oroothandel Telf. 34 DEURNE H.H. Zelfscheerders Koop uw „Elesva" en andere scheermesjes en verdere scheer- benoodigdheden- in „De Adelaar" Aanbevelend Jos. C.M. Neeteson Op Zaterdag 23 Augustus, 's narriddags ten 4 ure, zal namens den Weled. Heer h. Havens te Vierlingsbeek worden Het verbouwen van het voormalige hotel „Het Vrijthof" te Vier lingsbeek, tot een heerenhuis. Bestek met 3 teekeningen verkrijgbaar vanaf Dinsdag 12 Augustus a f 7.50 per stel, waarvan tot 3 dagen na de besteding f 5.— wordt geres titueerd bij J. VAN WEEOEN, Architect N.I.V.A. 33 Vierlingsbeek. Steeds te verkrijgen tegen zeer lagen prijs- 18 Aanbevelend, MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten door JOS. BOSHOUWERS te LENT Dooiers op blauw af. VRAAG Gaarne vernam ik wat u van het volgende denkt. Ik heb thans weer evenals het vorig jaar om dezen tijd er last van, dat ik geregeld eieren krijg met erg donkere dooiers, op blauw af. Nu maakt mij iemand opmerkzaam op de aanwezig heid van braambessen. Die staan er veel in deze streek, ook daar waar de kippen veel vertoeven. Zou u denken, dat de dooiers daar blauw achtig van worden, en waarom dan niet alle dooiers. Uit Venray. ANTWOORD Dit is zeker, dat de detlasting van kippen, die bramen eten, direct blauwachtig wordt. Dit is echter gemakkelijk te verklaren. Het voedsel heeft ontegenzeggelijk veel invloed op den dooier der eieren. Wat den smaak betreft wel het meeste, doch ook op de kleur ervan. Of de dooier er echter „op blauw af" van wordt durf ik niet te be weren, ook niet te ontkennen. Het is best mogelijk. Dat er slechts enkele dooiers blauw zijn, zou dan te verklaren zijn, dat de eene kip waarschijnlijk meer bramen heeft gegeten dan de andere. De beste kippen gaan het verst van 't hok af, die zullen dus in 't algemeen het meest bramen vinden. Intusschen is het toch wel na te gaan, of de braambes werkelijk de oorzaak is, o.a. door de dieren eenige dagen vast te houden, of ,door de braamstruiken weg te kap pen. Dan zijn ze meteen opgeruimd. Ze dienen toch nergens voor. Als de bramen inderdaad de oorzaak zijn, dan zult u reeds eenige dagen na de opruiming daarvan, de blauwe dooiers niet meer tegenkomen. Veel broedsel» geweest. VRAAGVerder vernam ik gaarne ook nog, wat de oorzaak kan zijn, dat ik dit jaar veel broed- sche hennen onder mijn Witte Leg horns heb gehad, dan andere jaren. 56 Bleeksti-aat S. Menige dame met fijne smaak moest vroeger treuren, Want bij voortdurend gebrek aan goud kon zij niet keuren. Thans, dames, droogt uw zilte jammertranen, Een nieuwe zaak betrad ook nieuwe banen. Iedere dame een chique hoed die haar flatteert, Voor weinig geld en toch modern, waaraan niets mankeert, Besluit daarom, thans niet langer gewacht Vlug gegaan naar Bleekstraat nummer acht. Hoest Verkouden Kink hoest Heeschheid Keelpijn Asthma Bronchitis Hoofd pijn Zenuwen Maagklach ten Slechten stoelgang Slechte spijsvertering Geen eetlust Wormen of maden Bed wateren Spit Rheuma- tische of andere pijnen? Eelt of likdoorns Hoofdroos Zomersproeten, puistjes, Zweren Dan naar Het meest betrouwbare en vakkundigste adres voorheen ass.-apotheker van Dr. Struben. Groote Straat Telefoon 103 VENRAY Het meest gesorteerd adres in alle soorten j Chemicaliën, Binnen- en buitenlandsche geneesmiddelen en geneeskrachtige kruiden, verbandstoffen en alle ziekenver- plegingsartikelen, artikelen voor de verpleging van Baby s, Breukbanden, Buikbanden en elastieken Kousen naar maat, Parfumerieën, Medicinale en Luxe Zeepen, Drogerijen c i alle aanverwante artikelen. Dadelijk op volle kracht brandend, heeft een gas haard in korten tijd uw vertrek heerlijk verwarmd Ik geloof, dat er wel 1/5 deel broedsch is geweest. De voeding is dezelfde als vroeger Uit Venray. ANTWOORDDe broedsch- heid is 'n erfelijke factor. Die moet er dus ingebracht zijn door de ouders, hetzij door den haan, hetzij door een of meer hennen, waarvan gefokt is. Waarschijnlijk zijn er toch niet zooveel dieren broedsch geweest als u veronderstelt, want het is haast zeker, dat er bij zijn, die wel 2, misschien wel 3 maal broedsch waren. Wanneer men de broedschheid niet radicaal en vlug bestrijdt, kun nen zelfs 'n paar hennen den schijn wekken, of er heel veel broedsch zijn geweest. Leggen buiten de nesten. VRAAGDit jaar leggen de kippen ook veel buiten de nesten. Per 5 kippen heb ik een nest. Dat is toch genoeg Uit Venray. ANTWOORD Neen, 5 kippen per nest, dat is te veel. Voor 100 kippen is dat 20 nesten. Ik zou zeggen; maak er nog een stuk of 5 bij. Dan wordt heteen nest per 4 kippen. Bij valnestcontrole is het zelfs gewenscht 1 nest per 3 kippen. Doordat u van 't jaar veel broed sche kippen had, is hef tekort aan legnesten natuurlijk nog grooter ge weest dan anders het geval geweest zou zijn. Nu is het wel waar, dat er soms 2 kippen op een en hetzelfde nest kruipen, maar dat gebeurt toch ge woonlijk niet, als eene er van broedsch is. Die duldt in den regel geen andere bij zich. Diarrheo. VRAAG Waar komt de diarrhee vandaan De kippen zijn toch ge zond en het voer is goed. (Land- bouwbond). Uit Venray. ANTWOORD Als de bramen, waaraan de blauwe dooierkleur door wordt toegeschreven, inderdaad door uwe kippen worden opgegeten, zal de diarrhee daaraan te wijten zijn. Hier in deze streek loopen de kippen veel in boomgaarden en in den kersen- en pruimentijd krijgen ze vaak diarrhee. Een steriliteerketel met inmaakglazen merk helpen u zorgen voor den Winter. Alleenverkoop voor Venray en omgeving bij 48 "Tvj -p

Peel en Maas | 1930 | | pagina 4