m FEE E8 Het Qeluk. De puntjes op de i! FEUILLETON Provinciaal Nieuws üemengde Berichten Zaterdag 26 Juli 1930, No. 31. Van een heiligen werkman. Heiligen van en voor onzen tyd Maanden geleden hebben we eenige artikelen geschreven over de nadeelen en zedelijke gevaren, voor de arbei dende meisjes met den fabrieksarbeid min of meer verbonden. We konden toen erop wijzen, dat de Goddelijke Voorzienigheid als het ware hierin heeft voorzien doordat in Schotland een heilig fabrieksmeisje heeft geleefd, Margaretha Sinclair genaamd, welke als voorbeeld en als voorspraak voor de arbeidende meisjes kan gelden. Van dat heilig meisje gaven we een korte levensschets. Het is wonderbaar, hoe dat in de laatste jaren eveneens, en nu in Ier land, veel geschreven en gesproken wordt over een heilig werkman, Matt Talbot genaamd. Alvorens dat leven hier in het kort weer te geven, wen- schen we eerst de aandacht t» ves tigen op een onderzoek, dat vanwege de socialistische jeugdorganisatie (let daar goed op?) is ingesteld omtrent de arbeiderstoestanden van de jeugd op het platteland en in de steden. We willen er enkele hiervan weer geven, wel meenende te weten, dat dergelijke jammerlijke verschijnselen zich wel haast overal in onzen tijd, hier meer, daar minder, voordoen, al zijn er zonder twijfel ook nog veel frissche, sterke, reine jongenszielen Ziehier. In alle streken, in schier alle be roepen geven de ouderen aan de jongeren een slecht voorbeeld door het bezigen van schunnige taal, waar bij onderwerpen op sexueel gebied op minderwaardige wijze worden besproken. Zoowel uit Usquert, in meerderheid socialistisch, als uit Brunssum, in meerderheid katholiek en uit twee zwaar orthodox-christelijke Veluwe-dorpen, komen klachten over de taal der ouderen in het bijzijn van jongeren. Aalsmeer, Grouw en Usquert maken melding van den invloed, dat er van de voetbalclubs uitgaat, door dat ze hun leden samenhalen in stamkroegen, waar op de overwin ning of het verlies wordt gedronken. De bioscoop moet in deze kleinere plaatsen nog aangemerkt worden als een instituut, dat slechts een invloed ten kwade oefent in 't leven der jongeren. Ze brengen het slechtste van het slechtste op filmgebied. In de 35 plaatsen tellen we 20 bios copen. Daarnaast heeft ook de moderne dans het platteland veroverd. Toe lating in de dansgelegenheden op 16-jarigen leeftijd is vrijwel regel. Dat de aanwezigheid van deze jongeren in deze zwoele atmosfeer leidt tot een onzuivere verhouding der seksen, behoeft geen verwonde ring te baren. De verbetering van de verbinding met de nabij-gelegen groote plaatsen heeft ook op de wijze, waarop de vrije tijd besteed wordt, een slechten invloed gehad. Men trekt naar de groote plaats, waar men uit het ge zicht van ouders en dorpsbewoners, de bloemetjes buiten zet. Het kloeke, stoere, eenvoudige en sobere plattelandsras is verdwenen. De plattelandsjongen is 's Zondags een kwasi-meneer. het plattelands meisje is bijna niet meer te onder scheiden van de modepopjes, die de stadsstraten vullen. Ook de plattelandsjeugd groeit op in een sfeer, waar van een open, eerlijke verhouding der geslachten, slechts bij uitzondering sprake kan zijn. Scharrelverhoudingen, waarin elk element van wederzijdschen eer bied ontbreekt, zijn ook hier de ver houdingen tusschen jongens en meisjes. Van het zakgeld gaat het leeuwen deel weg aan sigaretten, snoeperij en bioscoop. Goede boeken kent men er niet of bijna niet. Maar Nick Carter en Buffalo Bill worden er nog verbluffend veel gelezen. Van levens uitingen van het volk, van de dorps bevolking, is geen sprake meer. In plaats daarvan zijn er de drankfeesten onder allerlei naam. En nu onze nieuwe, moderne werkmansheilige We laten hier aan het woord P. Cloudemans, die als volgt in „de Maasbode" een korte samenvatting geeft van Matt Talbots leven. Drievuldigheidszondag, 7 Juni 1925 zag een winkelierster te Dublin, 's morgens om 9 uur tegenover haar huis op het trottoir een man neer vallen. Ze riep haar zoon en beiden snelden toe om te helpen. De man werd binnengedragen en de juffrouw bracht een glas water aan zijn lippen. „Arme kerel," zei ze. „je gaat naar den hemel toe." De patiënt sloeg een ernstigen blik op z'n verpleegster, liet zijn hoofd in haar handen zakken en gaf den geest. Het was de heilige Iersche werk man Matt Talbot, weer een van die stille grooten, die Onze Lieve Heer den laatsten tijd blijkbaar met wel behagen op de rumoerige wereld zet, om te laten zien, dat nieuwe tijd en „ouwerwetsche" heiligheid nog zeer goed samengaan. 1 albot is door de Kerk nog niet officieel als heilige erkend, maar wie het eenvoudige relaas van z'n leven nagaat, ontkomt niet aan den indruk, hier een echten heilige voor zich te hebben. Talbot (die, naar zijn eigen getui genis. in zijn leven maar van ééne vrouw hield, z'n moeder) was jaren lang, zooal geen berucht, dan toch een geducht drinker. Hij maakte het zoo bont, dat hij van zijn weekloon soms geen cent meer afgaf thuis, ar 's Zaterdags bij den kastelein z'n 18 shilling deponeerde, die allang voor bet eind der volgende week weer op waren. Om het felbegeerde duivelsnat toch maar machtig te worden, zag hij er zelfs niet tegen op zich van het noodzakelijke te ontdoen en tegen een paar shilling z'n schoeisel te verpatsen. Een dubbe voordeel, dacht ie ik heb geld, en, op m'n sokken, zal ik thuis zeker niet veel herrie maken. Nu mag het tot zijn eer erkend worden, „herrie" maakte hij toch nooit, ook niet in den meest beschonken toestand, en wonderlijk genoeg - bleef hij bovendien bij al zijn drinken op het stuk der christelijke eerbaarheid be slist -onberispelijk. Maar voor de rest hield hij van 'n practisch geloofs leven niet veel meer over. Een enkel kruisteeken, 's morgens bij het opstaan vond. hij wel voldoende. Op den dag van zijn bekeering bekende hij, in geen drie jaren meer gebiecht te hebben of gecommuniceerd. Die bekeering kwam zoo onver wacht en onopvallend mogelijk. Net als de Schepper speelt met de natuur, speelt Hij ook met de bovennatuur, waar Hij aan de simpelste oorzaak ooit het ontzaglijkst gevolg verbindt, Twee mijlen van de zeekust verwijderd, ligt op een heuvel de stad Xeres, de rijke en prachtige lieveling van Andalusie. Als een heerlijke gordel omsluiten haai de beroemde en als vorstenkinde ren verzorgde wijngaarden en zijn korenvelden, wier gulden hoofden door den last der aren naar den grond gebogen zijn. De buitenge wone bezittingen der stad strekken zich heinde en ver in het land uit, dat over den inval van dezen colossus vertoornd is, die, als een potentaat, het aantal zijner wouden vergeet. De inwoners van Xeres, (wij zeggen opzettelijk niet de Xere- sanen, omdat het meerendeel der groote kapitalen, die op deze plaats, hetzij in de schaduwharer wijnranken, of door haar koren producten of door den handel opgehoopt worden, niet den Xere- sanen behoort,) de inwoners van Xeres dan zijn geene vrienden van geldverkwisten, en laten zich niet door hunne schitterende en vro lijke buurvrouw Cadix verleiden Van daar komt het, dat deze stad, die een voorbeeld van fijnen smaak, schitterende gezelligheid Talbot wilde hij door hetzelfde ding, dat hem ten gronde had gericht, weer oprichten. Dat wil hier zeggen door een doodeenvoudigen borrel, die hem niet werd gepresenteerd. Matt was toevallig een week werkeloos en had den vorigen Za terdag dus geen geld gebeurd; dus kon hij die week ook niet drinken. Smachtend naar toch een enkel teugje, ging hij met zijn broer op den hoek van een straat staan, waar al z'n kameraden moesten passeeren, zoodra de fabrieken leegliepen. De een of ander zou hem wel uitnoo- digen: Kom Matt, we gaan er eentje pakken. De kameraden die er van hem natuurlijk zooveel te pakken hadden passeerden, groetten hier en daar maar de uitnoodiging bleef achter wege. Matt al nuchter tot onder z'n maag, nu ontnuchterd tot binnen in zijn ziel, liep geërgerd naar huis, kleedde zich zoo netjes mogelijk aan en zei tegen z'n moeder: „Ik wordt geheelonthouder." Moeder glimlach te en dacht het hare. Dat plotselin ge besluit leek eer een verbittering, dan een verbetering. In werkelijkheid had God in Talbots dorstige ziel onverwacht een druppel laten vallen, sterker dan de felste whiskey van Ierland, een druppel van zijn ge heimzinnige genade. Matt ging den zelfden dag nog biechten: legde daarna de belofte van geheelonthou ding af, eerst voor drie maanden, toen voor een jaar en eindelijk voor heel z'n leven. De strijd werd ontzettend, maar de overwinning zoo volkomen, dat hij z'n belofte nooit, ook maar met één glaasje heeft verbroken. En dat niet alleen, na de afdwalingen van zijn jeugd volgden nog 41 jaren van steeds strengere boetvaardigheid, tot hij dien Zondag te Dublin, als een grijsaard van 69 jaren neerzakte op het trottoir, meer doodgeboet, dan afgeleefd. Hoever hij zijn kastijdingen dreef, bleek o.a. toen de Zuster, die den doode kwam afleggen, om armen, beenen en lendenen van het lijk stevige kettingen vond en touwen met knoopen, die zichtbaar in het vleesch waren gedrongen. Door die instrumenten dag en nacht gekweld ook 's nachts, op z'n Plankenbed, legde hij ze niet af heeft de energieke man jarenlang z'n zwaar werk verricht, op hout- werven en elders. Maar het lichaam werd bij den dood zeer zindelijk bevonden, wat bij Talbot, met al de schijnbare verachting van zijn gezond heid, toch het gezonde inzicht ver raadt uit welbegrepen zelfrespect, den tempel van den Heiligen Geest de passende verzorging niet te ont houden. Wie graag meer bijzonderheden van dit interessante leven wil kennen, leze het boekje van Sir Joseph Glynn, door J. v. Doornik M.S.F. in zeer draaglijk Hollandsch overgebracht en in het Missiehuis te Kaatsheuvel ver schenen. en milde leefwijze zijn moest, niets van deze voordeelen geniet. Behalve eenige fraaie huizen, die in den regel met meer pracht dan smaak gebouwd zijn, behalve het groote plein voor de stierenge vechten, heeft Xeres niets aan te wijzen, waarmede de toenemende welstand en rijkdom der inwoners het verfraaid heeft. De omstreken, die tuinen en parken moesten vormen, zien uit als die van een gering dorp. Het ontbreekt aan een aange name wandelplaats, aan'n goeden schouwburg, aan eene beurs, en andere dingen, die bij een samen slroomen van menschen kapitalen noodzakelijk zijn, een woordaan de vorderingen der beschaving. In tusschen zijn er twee dingen waarin zoowel de oorspronkelijke als vreemde bewoners van Xeres overeenstemmen, en eene groote onbaatzuchtigheid bewijzen, n.l in alles, wat godsdienst en werken van christelijke liefdadigheid betreft. Let men op de vele openlijken in het geheim gegeven aalmoezen, de milde gaven, die bij de begra fenisplechtigheden der rijken uitgedeeld worden, dein de kerken gegeven sommen ziet men naar dat prachtige hospitaal, naar die spiegelgladde armenhuizen, treedt men die kerken binnen, welke als goud en edelgesteenten glin steren, dan gevoelt men een geestdriftig genoegen en menigeen (Vervolg van Eerste Blad.) VENRAY, 26 Juli 1930. De navolgende inrichtingen zullen onze kermis bezoeken Gebr. van Bergen, Roermond, Stoomcarroussel. M. Giesbers, Weert, Schiettent. H. v. d. Vorst, Helmond, lucht- schommel en draaimolen. B. A. Gerritsen, Nijmegen, Paling en Zuurkraam. H. Scheffers van Gemert, Uden, Galanterie- en Suikerkraam. G. Gerrits, Wellerlooi, Schiet- en Werptent. vraagt zich af Is dat misschien nietmeer waard dan die gevierde materieele ver fraaiingen, waarop onze tijd zoo trotsch is En van alle steden, die wij doortrokken weten wij geene, wel ke in deze opzichten een oprechter bewondering en rechtvaardiger lofspraken verdient. Toen de inwoners van Xeres hunnen circus voor stierengevech ten bouwden, waren de bewoners van Puerto daarover zeer verstoord, want dit dit hunne talrijke, in Andalusie zoo beroemde stieren gevechten nadeel. Daar echter de bewoners van Cadix, van de Eilanden en van de haven alle overigeAndalusiërs in spotzucht en vernuft overtref fen, is hetgemakkelijk te begrijpen hoezeer toenmaals de ernstige bewoners van Xeres, die zich vrij verklaren wilden, van despolach- tige pijlen van het vernuft der Portennos te lijden hadden. Daarover kon men wel een boek volschrijven. Inplaats van eenig antwoord, verfraaiden de inwoners van Xeres gedurig hun plaats, en eindelijk verfden zij haar met de sehreeuwendste kleu ren, brachten in eenige loges spiegels en zelfs eenige vergulde lijsten aan, wierpen een blik vol verachting op het plein van Pu- erso, dat toen bescheiden met kalk, zooals het behoorde, gewit was, en zeiden van hunne wijn vaten af: H. Westheim-Cortjans, Blerick, Palingkraam en Suikerkraam. J. H. Huys, Horst, Suikerkraam. A. Riozzi. Breda, Bioscooptheater. C. Siebert, Breda, Galanteriekraam M. Kuypers, Tienray, 2 Suiker- kramen. L. Camps, Horst, 2 Suikerkramen H. Janssen, Venlo, 2 Suikerkramen M. Tacken, Venray, Suikerkraam M. Hendriks, Venray, Suikerkraam H. van Boven, Palingkraam P. C. Tielen, Venray, IJswagen J. Cuppen, Maashees, Suikerkraam Het Zondagmiddag gehouden Muziekfeest van de Venraysche Federatie is wederom met succes geslaagd. Om 5 uur vereenigden zich de deelnemende gezelschappen, waarna men in optocht naar het mooi gelegen terrein trok, achter het Hotel de Gouden Léeuw. De Voorzitter, de Weled. Heer H. Sala, heette allen welkom, en sprak de beste wenschen uit voor de Federatie. Hierna werd het varieerend programma keurig afge werkt. Na afloop van het eigenlijke profl gramma gaf Venray's Fanfarecorps met medewerking van Venray's Mannenkoor nog een extra concert, wat nog veel belangstelling trok en een gezellig verloop had. Auto-inzegening. Wij herinneren belanghebbenden bij deze aan de auto-inzegening op morgen Zondag nam. half 2 bij de Parochiekerk, en kan hieraan door bezitters, zoowel van vracht- als luxe automobielen worden deelge nomen. Bij de kampioenwedstrijd voor den Algem. Ned. Bond van Hand boogschutterijen, behaalde „Diana" alhier den le kampioensprijs in af- deeling C met 198 punten, en „De Eendracht" Veulen in diezelfde afdeeling den 2en prijs met 195 punten. Beide vereenigingen proficiat CASTENRAY. In een onbe waakt oogenblik geraakte het 2-jarig kind van G. W. alhier in een kuil, waarin het jammerlijk verdronk. Poolsehe arbeiders in Limburg. Wij plaatsten een bericht, dat de landbouwers van Venray via de Districtsarbeidsbeurs Poolsehe werk krachten gezocht hebben. Men ver wijst die landbouwers naar de 783 werklooze landarbeiders waarvoor werd uitgekeerd f 22.513.80 aar werkloozensteun. Een Zuid-Limburgsche boer beves tigt in een aan de L. K. toegezonden schrijven, dat die werklooze arbeiders uit het Noorden niet hierheen komen om werk te zoeken. Hij schrijft verder Op alle boerenbedrijven zonder voldoende eigen menschen, is een groot tekort aan werkkrachten Hoe veel groote bedrijven van 40 a 50 H.A. ontmoet men niet met 1 of 2 werkkrachten, terwijl er 6 a 7 noodig zijn. Hoeveel boeren zijn er dit jaar niet, die geen raad weten om hun rogge gemaaid te krijgen Men presenteert zelfs 8 a 10 gld. om een morgen (20 aren) rogge te maaien, terwijl een gewone maaier gemakke lijk een morgen per dag gemaaid krijgt. Hoeveel boerenvrouwen met groot huisgezin zitten zonder dienstbode en hebben alle hoop opgegeven om er eene te krijgen. Men wil in Limburg geen koeien meer melken, en zeer zeker niet des Zondags. Ook wil men zich niet meer verhuren, waar veel koeien en kinderen zijn. Waar we de overtuiging hebben, dat de Katholieke Poolsehe land arbeiders werken kunnen en werken willen, en ook de Poolsehe vrouw des Zondags nog koeien melken wil, zou het voor den Zuid-Limburgschen boer aanbeveling verdienen, ook in deze een voorbeeld te nemen aan de Venrayers en ons maar niet blind te staren op die werkloozen-cijfers, want daar krijgen we toch geen hulp van. 3e Noord-Liinburgsche Fokdag te Horst. Dezer dagen vergaderde het Bestuur van den Noord-Limburgschen Fok dag, onder leiding van den Heer H. Drabbels te Horst. Het voorstel tot het houden van een groote Centrale Fokdag, welke geheel Noord-Limburg vanaf Helden tot Mook zal omvatten, vond alge- meene instemming. Als meest gewenschte datum werd gekozen Donderdag 4 September, terwijl het mooie en prachtig geschikte terrein aan de „Oude Lindt" te Horst, wederom beschikbaar werd gesteld. Door den Heer Jean Poeis te Venray werd het Eere-voorzitter schap aanvaard. Het ijverige bestuur, dat de vorige fokdagen zoo naar ieders wensch wist te doen slagen, is thans ook weer met de leiding belast, hetgeen ons een waarborg biedt dat op dien dag weer alles in de puntjes ge regeld zal zijn. Even als vorige jaren is door alle Rundveefokvereenigingen en Vaikens- verkoopvereenigingen ruime mede werking toegezegd, zoodat aan het welslagen van dezen fokdag niet kan worden getwijfeld. Op 4 September zullen de Noord- Limburgsche fokkers dus wederom hun zeeshow hebben, welke telken jare in beteekenis toeneemt en een bezoek over waard is. Papierfabriek in Mook Naar wij vernemen zal er in Mook een papierfabriek worden opgericht, waarvoor de grond reeds werd aangekocht. Aan ongeveer 150 personen zal hierdoor werkgelegen heid worden verschaft. Brand op Carisborg. Sedert eenige dagen heerscht op de bruinkoolgroeve Carisborg te Treebeek een vrijwel onbluschbare brand in een enorme hoeveelheid bruinkoolbriketten, welke daar bij tonnen zijn opgeslagen. De politie- brandweer van Heerlen is reeds eenige malen naar de plaats van den brand geweest om water te geven. Het is evenwel ondoenlijk om den feilen en uitgestrekten brand met water te blusschen. Afdoende blussching zou alleen mogelijk zijn met verstakking van het vuur door zand, doch daar voor is het terrein te uitgestrekt. t Begrijpt gij nu, met welke menschen gij te doen hebtgehad? De mosselzamelaars, die als zoo vele anderen elegant en netjes gesierd zijn, maar geen duit in den zak hebben, dal wil zeggen, geen ander vermogen of vasten grond hebben dan de zee, waren door zulk een grootheid vernietigd, en verzekerden, dat de inwoners van Xeres, als de winter kwam, een overtrek van wasdoek voor hun stierenplein hadden laten maken. Tusschen Xeres en de sierra van Algur strekt zich eene een zame weide uit, waarop men jaren geleden, naast een voetpad, een hut zag, waarin zich een man gevestigd had, die op een tafel dranken ten verkoop aanbood. In verloop van tijd bouwde hij vier muren, en maakte er een dak over van planten het inwendige verdeelde hij in twee helften :de eene helft diende lot keuken en bergplaats, de andere tot slaapka mer, daarheen bracht hij zijne vrouw en beide zonen. Wordt vervolgd. althans dit euvel binnen mogelijken tijd te verhelpen. Vracht- en lijkwagens snelle de bergwegen naar de getc steden en dorpen. Priesters gaan rond tussche half waanzinnige menschen, t troost te brengen of te tracht gemoederen te kalmeeren. Het Ministerie van Binnenland 1 Zaken publiceert een nieuwe offic doodenlijst van de slachtoffers de aardbeving in de omgeving Napels. Deze doodenlijst bevat 1778 men. Het aantal gewonden bedra« volgens deze officieele opgave 42f Het aantal gewonden zou on< veer even groot zijn als het aantai dooden. Alleen reeds in de omgeving van Lacedonië en Aquilonia wordt melding gemaakt van achthonderd gewonden. De Italiaansche ochtendbladen geven nog een aantal ontzetter bijzonderheden over de ramp. Te San Bartholomeo is van- huizen geen steen op den ande blijven staan. Ook te Aquilonir Villa Nova is de verwoeste groot en hier is bijna waar geen dooden zijn t. In verschillende plaatse schokken van den beg. hevig, dat het in ontelbai den bewoners niet met was naar buiten te vluchte. l)e bessenougst. De bessenoogst in de Betuwe geeft ernstige teleurstelling. Na de tegen slagen met de aardbeien en kersen, leveren thans de bessen evenmin een loonende prijs op. Op de veiling te Eist werd voor bushels kruisbessen f 0.03 per bushel besteed en voor roode bessen f 0.03i;l per Kg. De aardbeving in Italë. Steeds liooger doodencflfers. In een officieele opgaaf wordt het aantal slachtoffers van de aardbeving met 400 opgegeven, doch de alge- meene verwachting is, dat dit aantal nog aanmerkelijk hooger zal blijken te zijn. Het blad „Popoio di Roma' publiceerd zelfs cijfers, die op een totaal aantal dooden van ongeveer 1000 neerkomen, Volgens dit blad zouden alleen te Lacedonia, Biscia, Rocchetta Monteverde 600, te Melfi 200 dooden te betreuren zijn en bovendien nog 400 gewonden. In drie andere gemeenten zouden nog honderd slachtoffers om het leven gekomen zijn en hiermede is nog slechts een gedeelte van het geteisterde gebied genoemd, Vooral te Salerno moet de verwoesting verschrikkelijk zijn, waar de domen verschillende huizen ingestort zijn, Een troostelooze aanblik biedt Ariano, waar twee kerken en de kazerne der carabinieri verwoest zijn, terwijl van de meeste huizen nog slechts brokstukken van de muren staan. Onder de puinhoopen der inge storte muren liggen hier en daar heele gezinnen bedolven. Tengevolge van den slechten toe stand der straatwegen en het gebrek aan verkeersmiddelen heeft men vele afgelegen plaatsen, dorpen, boerde rijen en villa's nog niet kunnen bereiken. De regeering heeft alle maatregelen tot het verleenen van hulp getroffen, waarbij de speciale treinen, die eenigen tijd geleden aangeschaft zijn, om bij geval van openbare rampen te dienen, goede diensten te bewij zen. Het epicentrum van de aardbe ving was in de provincies Benevento Avallino en Foggia gelegen. Het opruimingswerk wordt syste matisch voortgezet en de bevolking is daardoor weer tot kalmte geko men. Bij al de ellende in het zwaarge- troffen gebied komt nog, dat de waterleiding tengevolge van de aardbeving niet meer functioneert, met het gevolg dat de bevolking dorst lijdt. Honderden werklieden zijn aan het werk gesteld, om te trachten i Officieele opgaven van slacht offers en schade. In het rapport van den ond staatssecretaris van openbare werf worden de volgende gegevens publiceerd over de gevolge' aardbeving. In de provincie Avellino 1392 personen gedood en gewondhet aantal besef huizen bedraagt hier dertig, j Het aantal dooden, gewor. beschadigde huizen bedraagt provincie Benevento respect 24, 87, 21 in Potenza 13 19,in Napels 8. 13, 2, Foggia 129, 1559, 3. Te Salerno vallen twee te betreuren, niemand echte hier gewond. Te Canossa voornamelijk de huizen best. Het zwaarst geteistert wtx Ariano, Aquilonia, Monter'' Disacona, Lecenonia, Villan Baptista en Acadia. BVaSSSLIJSE SÏAS YSK&AY van 18 tot 25 Juli. GEBOREN: Peter J. Th. M. Verrijdt, O* Herman H. H. Philipsen, KI Maria J. Th. Helwegen, Ga; Karei M. Hendriks, Langstraa. Maria G. M. Janssen. Leunen Hendrika F. v. Vegchel, Merse Hubertus F. A. Schaeffers, Schools Gerardus L. S. Noijen, Merselo Bertha J. Rongen, Beekweg OVERLEDEN Jac. H. Folbers, echtg. van Rijvers, 75 jaar, Leunscheweg M. E. L. Weijs, 2 jaar, Cash 1 patiente St. Annagesticht. mmijss BXIVSTII Parochiekerk Morgen Zondag feest de Kindsheid, 6 uur le H Mis,'/ kindermis, waaronder general Communie der kinderen, 8 II. Mis, 10 uur Hoogmis, waa optocht. Onder alle H. Missen gepredikt worden door een Ee Pater Missionaris uit de' Mi'saftT van Nieuw-Guinea en tévens col lecte ten bate der Missie, 2 uv kleine Congregatie, half 4 L met preek, waarna zegening d kinderen, ook voor de niel-scho< gaande. Na het Lof vergaderi Apostolaat des gebeds. Men wordt'beleefd verzocht vlaggen uit te steken. Maandag half 8 leesmis, 8 u Jaarg. 2de kl. voor A. M. v. R wijk, echtgen. v. Peter Goema 7 uur Lof. Dinsdag half 8 best. Jaarg. voor Joh. Schaeffers en zijn zoon Theo dor, 8 uur Jaarg. voor Hendr. Poéls en Gert. van Meijel. Woensdag half 8 best. Jaarg. voor Maih. Goumans en zijne, dochter Christina, 8 uur Jaarg. voor M. en P. M. Goumans. Donderdag 7 uur te Vellum H Mis, half 8 leesmis, 8 uur so! Jaarg. voor de Weleerw. Heer F Verhofstad. Vrijdag feesL van St. Petri. Banden en aanbidding van het Allerh.Sacrament, 6 uur uitstelling 2 uur leesmis, 10 uur Hoogmis, 5 uur Vespers, helf 7 completen en Lof. Van 1 tot 3 uur aanbidding door de leden der Congregatie. Zaterdag komen de jongens der 6de en 7de klas en de meisjes der 6de klas te biechten. A.s. Zondag solemniteit van het feest van St. Petrus Banden en de groote processie. In alle H. Missen collecte ten bate der kerk. Paterskerk. Morgen Zondag feest van df

Peel en Maas | 1930 | | pagina 6