Provinciaal Nieuws Qemengde Berichten Hoort een IJNIGRO- RADIO en het groote verschil 1 in weergave valt U 1 j direct op. Uw keuze 1 is dan beslist. 1 N' V. Vulkaan, VENRAY over de waterwegen, dan zijn ze in de volle oogst-drukte. In Horst ge schiedt dit in September. De Voorzitter zegt, dat deze kwestie ook vroeger reeds besproken is en met het oog op het feit dat in Augustus de grootste drukte voorbij is heeft men het zoo gelaten. Houdt men in September de schouw dan kan een eventueele herschouw niet plaats hebben. De heer Strijbos stelt voor den schouw te houden voor den bouw. De heer Millen had gaarne den kantonnier Peters ter vergadering gezien. De Voorzitter antwoordt, dat ieder ambtenaar, wanneer de dienst dit toelaat, verlof voor het bezoeken eener vergadering zal krijgen. B. en W. zullen er niet aan denken om een zoodanig verzoek te weigeren, De heer Millen wijst er op, dat ieder ambtenaar 8 dagen verlof heeft en Peters nog geen verlof genoten had, waarop de Voorzitter antwoordt dat de heer Millen zijn antwoord zoo juist gegeven, wel zal gehoord hebben. Nadat de heer Jacobs nog gewezen heeft op de onvoldoende rioolaan sluiting bij de boterfabriek „Venray" waarin, zoo de Voorzitter zegt, verbetering zal komen, vraagt de heer Vermeulen of de Voorzitter hec goed kan keuren aan de Com missie toe te voegen den heer Gemeente-Secretaris en den heer Gemeente-Opzichter, waartegen de Voorzitter zegt, geen bezwaar te hebben en sluit hij de vergadering op de gebruikelijke wijze. dagen zullen de heeren aannemers, die zijn aangesloten bij den R. K. Bond van Patroons in de Bouwvak ken, een uitnoodjging tot inschrijving bekomen. Het besluit der Patronaatscommis sie is genomen in vol vertrouwen op de medewerking van de Venray- sche bevolking. In het tijdvak van 14 Juli tot 2 Aug. a.s, zal de Rijks-ontvanger alhier. Kantoor Stationsweg 7 eiken Dinsdag en Donderdag van 6 tot 8 uur namiddag zitting houden, voor de behandeling van aanvragen ter bekoming van kostelooze rijwiel- belastin gmerken. Ziet onze etalage met hare lage opruimingsprijzen. Schoenen voor élke voet en elke beurs. TH. JANSSEN, Henseniusstraat 8. Nabij de Veemarkt. (Adv.) Om het kampioenschap in liardloopen. Zondag j.l. werd te Nijmegen ge streden om de kampioenschappen van de Roomsch-Katholieke Neder landsche Athletiek-Unie. Dit als voorbereiding tot de Internationale Sportwedstrijden te Antwerpen. In den wedstrijd 3000 meter hardloopen kwam als no. 4 aan Jean Arts, Kruitweg, afgevaardigde van „Sint Christoffel". VENRAY. 19 Juli 1930. Tot Overste van het St. Jozefsgesticht alhier is benoemd de Eerw. Zuster Gerfrida, thans Overste van het klooster te Blerick. Genoemde Zuster, was voorheen ook reeds Overste van het gesticht alhier. De Heer Th. Van Brecht. Hulpkeurmeester alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Kerkrade. Wij wenschen den Heer Van Brecht met deze promotie proficiat! Op de Woensdag alhier ge houden jaarmarkt was de vee aanvoer gering, wat om dezen tijd van het jaar, geregeld het geval is. De handel had dientengevolge niet veel te be teekenen. Er waren 120 biggen aangevoerd. De marktkramers maakten vooral slechte zaken, daar er weinig volk ter markt aanwezig was. Onze vroegere dorpsgenoot, de Heer Th. Schwachöfer, thans te Heerlen, slaagde te 's Gravenhage voor het examen van Adjunct- commies bij 's Rijksbelastingen. Ontvangen een wagon INMAAKPOTTEN van 1 tot 150 Liter. TH. POUWELS. Hofstraat. (Adv.) Onze bloeieöde H. Familie hield Zondag onder leiding van haar Directeur, den Weleerw. Heer Kapelaan Geurts, een bedevaart naar O. L. Vrouw in 't Zand, te Roer mond. Bijna 300 leden namen aan deze bedevaart deel, die werd opgeluisterd door een muziekcorps. Begunstigd door prachtig zomerweer, verliep deze bedevaart uitstekend. Werd de heenreis per spoor gemaakt, de terugtocht geschiedde met een salonboot. Hoogst voldaan keerden allen 's avonds huiswaarts. Naar wij vernemen zal op 29 Juli a.s. het bouwen van een Gym nasium en Huishoudschool voor de Eerw. Zusters Ursulinen alhier wor den aanbesteed. Zondagmorgen reed een autobus op den Stationsweg in een smalle greppel waardoor het voer tuig omsloeg en eenige inzittenden verwondingen bekwamen. Klaslokaal in het Patronaat. Zooals men weet, heeft de Re geering goedgunstig beschikt op het dringend verzoek van den Venray- schen R. K. Middenstand om den Handelscursus driejarig te maken, Dit is voor Venray en omstreken van onberekenbaar nut. Hiervoor is echter een nieuw klaslokaal noodig. In een onlangs gehouden vergadering der Patro naatscommissie is besloten tot het bouwen van bedoeld lokaal over te gaan. In een vergadering, Donderdag gehouden, heeft het plan vasten vorm gekregen. Binnen een paar Botsing tussehcn auto en motor-rijwiel. Donderdagmorgen had te Venlo aan de Mercatorstraat, hoek School straat een botsing plaats tusschen een vrachtauto en een motor-rijwiel, bestuurd door den heer K. te Venlo, terwijl de 25-jarige Th. te Venlo op de duozitting gezeten was. De duorijder Th. werd van den motor geslingerd. Met ernstige been verwondingen werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd. Vermist. Te Ubach-over-Worms wordt sinds 22 Juni vermist de 30-jarige A. J. V. Dien dag verliet hij de echtelijke woning sedert is niets meer van hem vernomen. SCHAESBERG. De gemeente raad besloot in zijn Dinsdagavond gehouden zitting tot rioleering van de geheele gemeente, waarvoor B. W. een crediet van f 150.000 verleenden. Voorts zullen de Oranje Nassaumijnen nog een bijdrage geven van f 48.000. HEERLEN. De Zusters Carme- litessen zullen zich hier begin Augus tus vestigen. Uitslag van het tweede bonds- concours, gehouden door den Ven- rayschen Handboogschuttersbond „De Vriendschap" op de doelen van „St. Oda" alhier le Zestallen le pr. St. Hubertus, Merselo 177 p 2e pr. St. Anna, Venray 170 p 3e pr. Diana, Venray 166 p 4e pr. De Batavieren, Castenray 166 p e pr. St. Joris, Leunen 160 p 6e pr. De Eendracht, Veulen 159 p 7e pr. Ons Genoegen, Ysselsteyn 158 p 8e pr. H. Maria, Oostrum 121 p 9e pr. St. Oda, Venray 109 p 2e Zestallen le pr. St. Hubertus, Merselo 154 p 2e pr. St. Anna, Venray 111 p 3e pr. St. Joris, Leunen 107 p 4e pr. De Batavieren, Castenray 107 p 5e pr. Ons Genoegen, Ysselsteyn 71 p 6e pr. St. Oda, Venray 66 p 7e pr. De Eendracht, Veulen 58 p Personeele Kampioen le pr. H. Dinghs 38 p 2e pr. P. Philipsen 37 p Personeele prijzen, le pr. J. van Dijck 23 punten 2e pr. G. Willems 3 rozen 3e pr. G. Stevens 4 vieren 4e pr. H. van Ooi 5 drieën 5e pr. H. Swinkels 4 tweeën 6e pr. Th. Peeters 4 eenen Duivensport. Uitslag wedvlucht gehouden door de Postduivenvereeniging de Zwaluw, vanuit Limoges (Fr.) afstand 722 K.M. Deelname 22 duiven (oude). De prijzen werden behaald als volgt: le J Vermeulen 2e W. Manders; 3e en 4e St. Servatius 5e J. Boom; 6e W. Lormans. Overduif G. v. Dijk. Duiven los half 7. Aankomst eerste duif 6 uur 15 min. 30 sec., laatste duif 7 uur 5 min. 36 sec. Het eerste kampioenschap (oude duiven) is behaald door J. Vermeulen, het 2e kampioenschap door St. Ser vatius. Uitslag wedvlucht vanuit Bretignie (Fr.) afstand 419 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: Jarige duiven, le G. v. Dijk; 2e J. Vollebergh; 3e en 5e J. Kusters; 4e en 9e G. Janssen 6e St. Servaas7e en 12e Vermeulen8e P. v. Ooi10e W. Manders; lie J. Boom. Over duif J. Janssen. Duiven los 6 uur. Aankomst eerste duif 1 uur 7 min. 20 sec., laatste duif 1 uur 42 min. 51 sec. HORST. Eenige dagen geleden konden we berichten, dat onze oud-dorpsgenoot de Eerw. Pater M. Boots aan de Universiteit te Rome, het diploma behaalde in de theologie. Thans vernemen we, dat de Eerw. Pater Jos. Boots, professor aan het Missiehuis te Teteringen, broeder van eerstgenoemde, dezer dagen aan de R. K. Universiteit te Nijmegen, eveneens slaagde voor het doctoraal examen in de theologie. AMERICA. Door de Handboog- schutterij Ons Genoegen is besloten om op 10 Augustus a.s, een groot sport- en muziekfeest te houden. BLERICK. De 20-jarige stoffeer der P. Holten alhier, bleef Woensdag bij zijn werk plotseling dood. VENLO. Morgen Zondag wordt alhier een Missie-optocht gehouden, waaraan 62 groepen deelnemen. Hier bij zijn 10 praalwagens. Aanvang 4 uur. VENLO. Dinsdagmorgen had de officieele opening plaats der Coöp. Melkinrichting en Zuivelfabriek St. Martinus, aan den Straelscheweg. Wegens toeneming van het aantal leden was nieuwbouw noodzakelijk. De plannen werden ontworpen door het Technisch Bureau van den Alg. Zuid-Ned. Zuivelbond. De verloving van Prinses Juliana. Dezer dagen liep het gerucht als zou de ministerraad in buitengewone zitting zijn bijeengeroepen op tele grafisch verzoek van H. M. de Koningin, die, zooals men weet, in Noorwegen vertoeft. Dit gerucht werd in verband gebracht met een ander, volgens hetwelk er sprake zou zijn van een verloving van Prinses Juliana met een Zweedschen Prins. Beide geruchten heeten uit de lucht gegrepen, althans van allen grond ontbloot de buitengewone ministerraad zou gehouden worden omdat deze week verscheidene ministers met verlof afwezig zijn en blijkens een bericht uit Stock holm zou van een verloving van Prinses Juliana met prins Sigvard niets bekend zijn. Mocht intusschen ondanks de ontkenning toch eenige grond voor een der geruchten of voor beide bestaan welnu, dan zullen we er zeker wel var, hooren te avond of te morgen Waarschuwing. In het Algemeen Politieblad waar schuwt de burgemeester van Baarle- Nassau eenieder voor de firma Frans Mertens, Molenstraat 129 teBaarle- Nassau. Deze firma is niet te Baarle- Nassau gevestigd, doch behoort ergens in België thuis en heeft bij haar bezoeken aan ons land pied a terre in de bij Baarle-Nassau gelegen Belg. gemeente Baerle-Hertog, Molenstraat 129. Genoemde firma maakt door middd van voorgewende loterij (vroeger door prijsraadsels) en het in uitzicht stellen van fotografische vergrootin gen, tegen geringe vergoeding voor portokosten, misbruik van de goed- geloovigheid van het publiek door de gezonden foto en de beloofde vergrooting niet af te zenden, zonder dat daarvoor een lijst wordt gekocht, die te duur betaald moet worden. Deonsch vleesch als inlandsch vleesch verkocht. Door den heer Weitkamp zijn aan den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw de volgende vragen gesteld 1. Is het den minister bekend, dat geregeld groote partijen Deensch vleesch in Nederland worden inge voerd, welk vleesch hier te lande als inlandsch wordt verkocht 2. Zoo ja, is dan de minister bereid om te gelasten, dat door verkoopers van bovenbedoeld vleesch duidelijk worde aangegeven, dat de koopers hier met een buitenlandsch product te doen hebben De concurrentie van het buiten landsch vleesch. motorvliegen. Zoodra de financiën het zullen gedogen, zal een motor vliegtuig worden aangeschaft. Reeds is men overgegaan tot den aankoop van een zeilvliegtuig. Scheepvaartverbinding. Ingediend is een wetsontwerp tot aanleg van een scheepvaartverbinding tusschen Amsterdam en den Boven Rijn. Dit ontwerp bedoelt verbetering van het huidige Merwedekanaal tusschen Amsterdam en Utrecht naar de Lek. (ongeveer bij Wijk bij Duurstede) en een van de Lek naar de Waal (ongeveer bij Tiel]. Verder zou van Utrecht naar Vreeswijk een zijtak gemaaktworden ten behoeve van de Binnenvaart. De uitvoering van het werk zal ongeveer 60 a 65 millioen kosten, waarvan een derde gedragen zal moeten worden door de belangheb benden. De voornaamste belangheb bende is Amsterdam. Als Amsterdam voor de te maken verbinding een zelfde percentage bijdraagt als het indertijd deed met betrekking tot het Noordzeekanaal, zou het van die 60 a 65 millioen ongeveer 16 millioen te betalen krijgen. Hot doodelljk ongeval to Sluiskil. Door de rechtbank te Sluiskil G. J. L„ vroeger opzichter bij de wer ken aan de amoniakfabriek te Sluis kil, aan wiens schuld, althans nalatigheid het te wijten zou zijn, dat op 30 Mei j,l. een hijschpaal brak, waardoor een werkman door een betonbak getroffen werd en aan de gevolgen overleed, veroordeeld tot 3 maanden hechtenis, wegens het veroorzaken van dood door schuld. VENLO. In de eerstvolgende vergadering van den raad dezer gemeente zullen B. en W. met het voorstel komen om de bruggelden te verminderen. TEGELEN. Voor het bouwen van winkels, slagerij, magazijnen en woning, vooi rekening van de R.K. Coöp. „De Volharding" alhier, was laagste inschrijver H. Niessen, Baarlo met f 33.450. De vergadering der Vee verbete ringscommissie voor Overijssel be sloot de regeering te wijzen op den grooten omvang, die 't verbruik van versch buitenlandsch vleesch speciaal uit Denemarken, heeft aangenomen te verzoeken, maatregelen te treffen, waardoor het verbruik van binnenlandsch vleesch wordt bevor derd. Te dien einde werd een adres aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw gericht. Als bijlage werd aan dit adres toegevoegd een staatje, waaruit bijv. voor Enschede blijkt, dat de hoeveelheden buitenlandsch vleesch en vet in Juni van dit jaar in Enschede aangevoerd vele malen die van binnenlandsch vleesch en vet overtroffen. In Juni 1929 werd ingevoerd 2125 K.G, buitenlandsch vleesch en 9658 K.g buitenlandsch vet tegen 3388 Kg, binnenlandsch vleesch en 365 K.g, vet. Voor 1930 waren deze cijfers resp. 159.765, 16.725, 6582 en 470. Vliegveld bij Eindhoven. De Aeroclub te Eindhoven heeft thans van het gemeentebestuur van Best een terrein gehuurd, groot 70 H.A., dat spoedig als landings terrein zal worden gereed gemaakt. Het is gelegen rechts van de spoor lijn Eindhoven—Boxtel, nabij het Wilhelminakanaal. Reeds verscheiden personen hebben zich beschikbaar gesteld gratis instructie te geven bij het zeilvliegen en straks ook bij h»t Het auto-ongeval b\j Doorn. Ds. Jongebreur, die Woensdaga vond, na het auto-ongeval te Doorn in het wijkhuis aldaar in zorgwekkenden toestand opgenomen werd, is Dondernacht te één uur aan de gevolgen overleden. De oorzaak van het ongeval is te wijten aan het feit, dat ter plaatse tusschen de tramrails geen bestrating Auto's die moeten uitwijken, komen meermalen op dit zandgedeelte terecht, en bij eenige vaart slaan de wagens om. Verleden jaar was aan dit euvel een zestal meer en minder ernstige ongevallen te wijten. Fraude van 25 millioen francs. De „Petit Parisien" meldt, dat de directeur van een te Parijs gevestigd filiaal van een New-Yorksche bank sedert een paar dagen verdwenen is. Uit de boeken blijkt, dat de man de bank voor ongeveer 25 millioen frank heeft bestolen. Gemeente staakt haar betalingen. Wegens het niet goedkeuren door Ged. Staten van Zeeland van de begrooting der gemeente 's-Graven- poldèr voor het loopende dienstjaar, aeeft het dag. bestuur dier gemeente besloten alle betalingen, o.a. ook van de salarissen van gemeentepersoneel de onderwijzers, stop te zetten Grafmonument Mgr. H. van de Wetering. De collecte, op Zondag 27 April alle kerken van het aartsbisdom gehouden voor de oprichting van een monument op het graf van wijlen Mgr. H. van de Wetering, heeft f 16.164 opgebracht. Liefdesdrama. Een 22-jarige landarbeider had te Midden Beemster een verhouding aangeknoopt met een 26-jarig meisje. Den laatsten tijd was er nog al eens oneenigheid tusschen hen beiden, waarbij hij eenmaal had gedreigd, dat, wanneer zij hem in den steek liet, hij zich van het leven zou berooven. Dinsdagavond heeft hij aan dit vreeselijk voornemen gevolg gegeven. Nadat het meisje de verloving had verbroken, liep de man de straat op en in een vlaag van wanhoop wierp hij zich onder een juist passeerenden zwaar beladen vrachtauto. Ernstig gewond werd hij opgenomen en kort daarop is hij overleden. Biggen voor kofile. Naar men meldt, is de surveillance door de kommiezen aan de Oost- Groningsche grens de laatste dagen zeer verscherpt in verband met de smokkelarij. Deze bestaat voor een groot deel uit ruilhandel, waarbij in het bijzonder Duitsche biggen worden geruild voor koffie en dergelijke artikelen. Geen pas meer noodig. Naar men uit Berlijn aan de „Niederrheinische Volkszeitung" seint moet Maandag te Den Haag een regeling geteekend zijn, waarbij het geheele vreemdelingenverkeer tus schen Duitschland en Nederland voor wat betreft de pasvoorschriften opnieuw geregeld is. Volgens deze overeenkomst hebben voortaan Duitschers, die Nederland drie dagen lang als toerist bezoeken willen, geen pas meer noodig. Zij kunnen aan elk Duitsch grens- kantoor het verplichte papier in den vorm van een toeristenkaart voor 25 pfenning verkrijgen. Omgekeerd kunnen Hollanders tegen een dergelijk bewijs zonder pas de volgende Duitsche districten binnenreizenHelgoland, Aurich, Osnabruck, Munster, Dusseldorf, Keulen. Aken, Trier en Koblenz. De bepalingen voor het kleine grensverkeer blijven bestaan. De nieuwe regeling wordt reeds in Augustus van kracht. De nieuwe regeling is volgens genoemd blad tot stand gekomen op aandringen van de Kamer van Koop handel te Crefeld. Zakkenrollers aan het werk. Ongeveer tien jaar geleden kwamen bij den slager M. aan den Jansweg te Haarlem herhaaldelijk vier perso nen, die etenswaren kochten om deze in den winkel op te eten. Dezer dagen kwamen deze perso nen weer. Zij begroetten den slager hartelijk, doch toen zij, na iets te hebben gekocht, weer weg gingen, miste de heer M. vijf bankbiljetten van f 100, welke hij toevallig even los in zijn vestzak gestoken had. Uk een onderzoek van de politie is gebleken, dat een der vier personen een bekend zakkenroller is, Overtreding wegenbelastingwet. Het dezer dagen in de pers ge lanceerde bericht, inhoudende dat de rijksambtenaren, belast met de controle op de wegenbelasting, bevoegd zijn om bij overtredingen dadelijk de boete te innen, is onjuist. De Minister van Financiën heeft slechts bij wijze van proef de bevoegdheid van het.sluiten vaneen transactie (waardoorrechtsvervolging wordt voorkomen) overgedragen van de directeurs op de ontvangers der directe belastingen (c.q. der accijnzen) dan nog enkel in het geval de overtreding bestaat in het niet kun nen vertoonen van een belastingkaart. terwijl de belasting wél is betaald. Auto's te water. Dinsdagnacht te ruim half twee reed een luxe-auto uit Vechel, te- rugkeerend van de kermis te Asten, nabij de fabriek der fa. J. O. Carp, te Helmond in de Zuidwillemsvaart, De vier inzittende heeren wisten zich gelukkig zelf uit hun benarde positie te redden. Een hunner liep daarbij echter ernstige verwondingen aan een hand op. Een andere auto, waarmee de gewonde naar een dokter te Helmond zou worden vervoerd, reed in een diepe berm- sloot aan de overzijde van den weg. Dit ongeval liep nogal goed af. Beide auto's zijn door een takelwagen uit het water gehaald. De auto uit Vechel was zwaar beschadigd. Kinderen van onzen tijd. Dinsdagmiddag was een 8-jarig meisje op den Leusderweg te Amers foort inkooperr aan het doen. In verschillende speelgoedwinkels had ze een sportkarretje, schoppen, em mertjes, enz. gekocht en daarna was verdwenen. In het middaguur kwam ze weer, maar nu kwamen andere winkels-aan de beurt. Er werd kaas, ham en dergelijke gekocht en in een der winkels vroeg ze zelfs of ze daar kon eten Dat werd verdacht gevonden en men telefoneerde de politie, die het meisje meenam. Op het bureau vond men in haarzakken een helft van een retourtje Hilversum, maar het was de verkeerde helft. Na een geweldig fantastisch ver haal kwam eindelijk de waarheid er uit. Ze was bij haar grootvader te logeeren in Hilversum. Ze is daar weggeloopen en „van haar bom had ze f 5 gekregen In den loop van den tijd is echter uit een kistje van haar grootvader f 180 verdwenen... Maar daarvan wist ze niets. Ze is naar de ouder lijke woning te Hilversum terug gebracht. Kerk afgebrand in België. Het dorp Hausecroix, bij Eughien, is het tooneel geweeest van een ernstigen brand, die veel menschen- levens had kunnen kosten. Door een tot nu toe onbekende oorzaak brak Dinsdagavond in de kerk brand uit, die spoedig dreigde over te slaan op het pensionaat er naast. Dank zij de koelbloedigheid der Ursulinenzusters, konden alle leer lingen gered worden. De brand duurde acht uren en tegen den morgen was de geheele kerk met al haar schatten afgebrand, De schade is aanzienlijk, doch het pensionaat bleef behouden. Kwijtschelding van straffen in België. Ter gelegenheid van de nationale feesten op 21 Juli, zal een collectief gratiebesluit uitgevaardigd worden, dat straffen van drie maanden en minder kwijtscheldt aan menschen die een eerste veroordeeling opliepen, Deze kwijtschelding zal, als ze veroordeelden betreft, die in den oorlog aan het front gevochten heb ben, voor straffen tot 6 maanden gelden. wijze als voogdes over dat kind de beschikking te krijgen over het land goed en de andere bezittingen van wijlen burchtgraaf van Antonio. Uit het Buitenland. De Duitsch-nationalen besloten met de socialisten voor opheffing der noodverordening te stemmen. Rijks dag-ontbinding zou daarvan het ge- olg zijn. Intusschen onderhandelen de Duitsch-nationale leiders nog met den rijkskanselier. In Noord-Frankrijk zijn 10.000 textielarbeiders in staking gegaan. In de gebouwen der waterleiding van San Francisco zijn bij een ont ploffing 21 menschen gedood. Met Gandhi en andere leiders der Indische nationalistische partij wordt onderhandeld over herstel van den vrede in Br. Inaië. Vier personen door den bliksem gedood. In een boerenhofstede in de na bijheid van Grosz Kezkemet is de bliksem ingeslagen in een dorsch- machine waaraan 21 personen aan het werk waren. Vier ^personen werden gedood, 7 zwaar en de overigen licht gewond. it den tijd der papegaaien ziekte. Naar het W. B. uit Hamburg meldt, heeft een groote Hamburgsche dierenhandel, die tijdens de pape gaaienziekte in April j.l. op last van de politie 182 papegaaien had moeten dooden, thans van den staat Ham burg schadevergoeding geëischt. De firma beweert, dat haar pape gaaien volkomen gezond waren en wenscht tevens gerechtelijk te zien itgemaakt, of de autoriteiten het recht hadden dergelijke maatregelen te treffen. Voor en uit de zakenwereld. Vul uw vacantie met wat ge het meest noodig hebt. Heeft „de ander" het recht om te volharden bij een verkeerde meening? Zeker niet Maar gij Te trachten de klanten van uw concurrent weg te halen, is bij lange na niet zoo belangrijk als uw eigen klanten vast te houden en te zor gen, dat ze tevreden zijn. Laat uw illusies los, indien ge moet, en vecht dan als een leeuw, om ze tot werkelijkheid te brengen. Werk krijgt een beteren geur, als we het als een soort sport beschou wen waarvan het genot bestaat in de poging om uit te blinken. Wat is vloeipapier Het is iets waar men overal naar zoekt, terwijl de inkt opdroogt. Ik zou J gelijke d De sociule verzekering in Frankrijk. Het verzet tegen de sociale ver zekering in Frankrijk neemt toe. Te Armentières hebben 3500 ontevredenen geweigerd te werken, teneinde een heffing van de salarissen onmogelijk te maken. Ook te Roubaix groeit de verzet- beweging, waar vooral in de fabiie- ken de nadeelige gevolgen hiervan worden ondervonden. De stakers bewaren een goede orde. 4 jaar gevangenisstraf wegens valsche geboorte-aangifte. De rechtbank te Madrid veroor deelde tot vier jaren gevangenisstraf de burchtgravin van Antonio, die na het overlijden van haar echtgenoot valschelijk had voorgegeven, dat haar een kind uit de echtverbintenis met dezen was geboren, teneinde op die geborJ Matheal Maria Sj OVERj Peter van Elisal metselaar]] Jacob P jaren, Morgen I idering j Cindsheid j Geen lingscate uur Lof. Maand 'ohan Dij] rlerm. echtgei Dinsdag] Lenssen, uur Jaarg.i Smits. 1 dalena Wot Jacob uur Jaarg zijne oudi Dom Mis, half Johannes Vrijdag Zaterdag Zondag a heid. 6 i dermis, munie der ÏS 10 uur HcJ Onder d een Pater 1 van NieusJ Half 4 Lol J waarna Ingekomen en vertrokken personen van 11 tot 18 Juli. INGEKOMEN: J. H. Coppus, dienstbode, Veld- straat 4 van Helmond M. G. Gommans, schilder, Hen- seniusplein 15 van Meerlo; P. A. Th. Linders, dienstbode B 30 van Sambeek C. A. Vermeulen, dienstbode, Hoenderstraat 45 van Venlo; Th. Peeters, smid, Lull C 14- van Venlo A. Braems, kloosterzuster, Over- loonscheweg 2 van Tegelen A. Gantevoort, broeder. Leunsche- weg 1 van Rotterdam J. v. d. Gracht, idem van Schagen A. H. Loeffen, idem van Wychen; K. J. Koenen, verpleger, Stations weg 32 van Bergen; J. L. Zanders en echtg., landbou wer, Oirlo E 75 van Horst; M. P. Hekkens, coiffeur, Paters- straat 5 van Tegelen; J. P. Meijer, zonder beroep, Groote Straat 5 van Heerlen; J. Schluf, kloosterzuster, Over- loonscheweg 2 van Blerick; VERTROKKEN J. Copier, zadelmaker naar Vught, Boxtelscheweg; H. H. Oudenhoven, metselaar, naar Eindhoven, Zeelsterstraat 13; J. v. d. Gracht, zonder beroep, naar Schagen, Regentenstraat D 65 Th. J. Engels, idem, naar 's Bosch, St. Janssingel; H. A. van Langen, verpleger, naar V ught; C. C. M. Scheffers, onderwijzeres, naar Nijmegen, Joh. Zwijgstraat 65: A. G. M. Eibers, dienstbode, naar Venlo, Heutzstraat 24. Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redaotie Mijnheer de Redacteur. In dezen tijd van algemeene klacht over malaise over de geheele linie, zou men toch zeggen dat het zaak vooral voor den minderen man om op de kleintjes te letten. Maar in Venray maakt men hem dat niet makkelijk, als men er op let dat b.v. de melk 2 cent per Liter duurder is in Venray aan de boter fabriek dan in Deurne aan de boter fabriek. Met de boterfabriek gaan de particuliere melkverkoopers over. Vele boeren zijn jaloersch op die prijzen. Hoe is het mogelijk, dat men roomboter met Rijksmerk uit Holland goedkooper kan koopen in een winkel in Venray dan de boter der Venraysche fabriek. Een huis van de gemeente, ver huurd-aan de Rijksveldwachter, moet f 25 meer opbrengen als het ver huurd wordt aan een Gemeente veldwachter. Juli- oschhuiz echtgen 55 ja oud ffSTSH 11 uur ticen dei school. If 3 b« jonger Ijaarg. Jaarg. Marten voor Fa®' ning hun gaande, tegenwoi Zondag sen met tige Hoi Aartsbn Na de over 9 Rj de Jonge Mis Goumans, Orde bestuursr Kwart 5 uur Lof, Dinsdag I van Brui' Hoogi nius. Om Missen als lid dei| Lof. Woem Zaterdag Lof. St. Nog naat enz. tot het stempelen, dit bl De J patronaat herinnerd, uur moei gewettigde hebben. [De oude t niet-: ocht H.i uur leden het b cessie, aderi ssie. I voc Jon9 de I Der itron ten vi toeg gel rnog t Lc District Kantoor c M boerendiei meisjes vod Gezim Werkffl Leerling-l Huisbou Leerling Bakker Slagers Dagmei! Maaiers J Boerei Roggel Bessenpli Chauffr Losse ÜJ Burger Werki Leerling-j Timmer! Stucadofl De Pal voelt ziel gemeenel het Spon schen we( lijk is vo( Toegangsï var. het I door de worden gewaarscfl 25

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2