Vrasje J UNIGRO- RADIO N. V. Vulkaan, Gemengde Berichten as m Dagini nsl 3 Kerie: De Q 1 Hoort een en het groote verschil in weergave valt U direct op. Uw keuze is dan beslist. VENRAY bedroeg 264, terwijl aan 127 aan vragen kon worden voldaan. Vergunningen vischrocht. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat vergunningen zullen afgegeven worden tot uitoefening van het vischrecht in het Venraysch Broek en de gemeente wateren tegen f 1. per stuk, plus zegelkosten. De vergunningen kunnen ter ge meentesecretarie worden aangevraagd. Venray 12 Juni 1930. Burgemeester en Wethouders vrnd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Naar wij met zekerheid Kun nen melden zal, behalve andere hooge autoriteiten, ook Z. E. de Com. der Koningin in Limburg het 19e Bondsfeest te Venray met een bezoek vereeren. In ons no. van Zaterdag uit slag paardenfokdag is in categorie II merrieveulens geb. in 1929 abusieve- lijke vermeld 4e prijs Julia v. d. KrukkeD, die geen prijs heeft, dit moet zijn Polnia. eig. Ant Thielen, America 5e prijs Cavaline, eig. A. Valckx Oostrum. Op het Maandag te Deurne gehouden Schuttersfeest, behaalde onze jeugdige Schutterij „Het Zand- akker" niet minder dan 11 prijzen, waarvan 7 eerste, 3 tweede en een derde prijs. Eene mooie prestatie Morgen Zondag om half 12 voorm. zal Venray's Fanferecorps eene muziekuitvoering geven op het Henseniusplein. Op de Pinkstermaandag te Someren gehouden Gilde- en Schut tersfeesten, werden door de schutterij „St. Anna" alhier de volgende prijzen behaald le pr. hoornblazen, le pr. schoonste papagaai, le pr. schoonste défilé, 2e pr. roffelen. 2e pr. trommen. 6e en 9e pr. voor schieten, benevens een lauwerkrans extra prijs voor grootst aantal leden. Met genoegen kan deze schutterij op den afloop terugzien. Venray's Gemengd Koor „Polyhymnia" Het was in October 1917, ter ge legenheid van een liefdadigheidsuit voering ten bate der St. Vincentius- vereeniging alhier, dat zich onder leiding van den heer Henri Welting, rnuziekleeraar, eenige dames en heeren tot een „gelegenheidskoor" vereenig- den om hunne medewerking aan dit goede doel te verleenen. De gegeven uitvoering had een zoodanig succes, dat op initiatief van wijlen Pastoor Pascal Schmeits, de bekende muziekkenner, direct pogingen werden aangewend om van het „gelegenheidskoor" een blijvende vereeniging te maken. Na eenige moeilijkheden die zich hierbij voordeden overwonnen te hebben werd in het voorjaar van 1918 het Venray's Gemengd Koor „Polyhymnia" opgericht. Tot direc teur werd beDoemd de heer Henri Welting, terwijl de heer Timmermann het presidentschap aanvaardde. Kort daarop volgde reeds de eerste uitvoering van het koor in de groote Patronaatszaal. waarbij als solist optrad de heer Busch, bekend cellist. Dit eerste concert werd een groot succes voorde jonge vereeni ging en vanaf dit tijdstip mócht het zich in steeds g rooter bloei en populariteit verheugen. Op 15 Juni 1919 werd voor de eerste maal deelgenomen aan een groot nationaal concours, uitgeschre ven door het Haagsch Gemengd Koor „Onder Ons". Deze eerste reis zal bij velen, zoowel leden als oud leden, nog aangename herinneringen opwekken. Het was dan ook een groote eer voor Polyhymnia in tegenwoordigheid der Koninklijke Familie in de groote Kurzaal te Scheveningen te mogen zingen, en al moest het koor zich met een tweeden prijs in de extra afdeeling Gemengde Koren tevreden stellen, de vreugde en voldoening was er niet minder om. Het getuigde van de groote bekwaamheid van den direc teur, met een nog zoo kort bestaande vereeniging reeds met zoo n succes aan een dergell|ken wedstrijd deel te nemen. Zooals het meer gaat in een jonge vereeniging kwam er eenige kentering tengevolge waarvan de president, de reer Timmermann, en een gedeelte van hét Bestuur aftrad. Gelukkig was hier echter het voortbestaan der Vereeniging niet mede gemoeid. Na eenigen tijd zonder definitief bestuur te zijn geweest werd in 1921 tot president gekozen de heer Arthur Esser, onder wiens bestuursleiding directeur bleef de heer Welting het koor spoedig zijn oude vorm herkreeg. Van toen af ging het steeds crescendo. Hier mogen volgen de door .Polyhymnia" verder behaalde be kroningen 9 Juni 1924 op het nationaal con cours te Renkum in de 3de afdeeling lste prijs met 322 punten. 1 Juni 1925 op het internationaal concours te Oosterhout in de 2de afdeeling 2de prijs met 276 punten (hoogste aantal in deze afdeeling behaalde punten) benevens den directeursprijs. 27 Mei 1928 op het nationaal concours te Oosterbeek in de lste afdeeling lste prijs met 319 punten. 20 Mei 1929 op het nationaal concouis te Renkum i.i de afdeeling Uitmuntendheid lste prijs met 323 punten. 1 Juni 1930 op het groot nationaal concours te Amersfoort in de Eere- afdeeling lste prijs met 341 punten Voorwaar een mooie staat van dienst In 1918 schonk de ZeerEerw. Heer Wijnhoven, Pastoor te Gietna U.S.A., met verlof in zijne geboorteplaats zijnde, de vereeniging een prachtig vaandel, dat met groote feestelijk heden waaraan ook de bekende zangvereeniging „Venlona" hare medewerking verleende plechtig werd ingewijd. Het was voor „Polyhymnia" een droevige dag toen haar geachte pre sident, de heer Arthur Esser, door vertrek naar Amerika, in 1923, de vereeniging moest vaarwel zeggen. Dat Polyhymnia en haar oud-presi dent elkaar echter Dog niet vergeten zijn, bewijst wel de nauwe betrek king, die nog steeds door briefwisse ling wordt onderhouden en waardoor Polyhymnia het zeldzame voorrecht heeft onder onze landgenooten in Amerika verschillende donateurs te tellen. Lang mocht en kon Polyhymnia niet zonder president. Na korten tijd keerde in 1923 de heer Timmermann, die ook gedurende den tijd, dat hij geen bestuurslid was, steeds met de vereeniging heeft medegeleefd, terug, en aanvaardde opnieuw het presi dentschap. Het getuigt wel van de goede verstandhouding tusschen Directeur, bestuur en leden, dat sindsdien het bestuur onveranderd is gebleven. Heeft Polyhymnia veel aan zijn bestuurte danken, ontegenzeggelijk nog meer aan zijn Directeur, de heer Henri Welting. Hem alleen komt de eer toe „Polyhymnia" door zijn bekwame en begeesterende lei ding te hebben gebracht op de hoogte, waarop het zich thans bevindt. Steeds heeft „Polyhymnia" haar Directeur dan ook geacht en geëerd en hem gevolgd op de wegen welke hij aangaf. Als gevoelsmensch en volbloed musicus moge hij dan al soms wat hard van stapel loopen, niemand zal zijn groote talenten als dirigent en muziekkenner durven ontkennen. Steeds heeft hij bewezen de door den componist gewenschte en ge voelde opvatting der stukken te be grijpen en menigmaal heeft hij door de juiste vertolking der muziek nummers den lof van groote muziek kenners in ontvangst mogen nemen. De laatste overwinning op tweeden Pinksterdag te Amersfoort moge voor hem een groote voldoening zijn evenals het voor Polyhymnia een groote eer is over de talenten van zulk een bekwaam Directeur te mogen beschikken. Duivensport. Uitslag wedvlucht vanuit Salbris (Frankrijk), afstand 539 K.M., ge houden door de Postduivenvereniging „De Zwaluw" met oude duiven. De prijzen werden behaald als volgt le en 6e J. Vermeulen 2e en 9e W. Lormans 3e en 4e G. v. Dijck 5e G. Janssen7e J. Gommans 8e St. Servaas 10e E. Vermeulen. Overduif St. Servaas. Duiven los 6 uur. Aankomst le duif 3—27—6 uur, laatste 4—4346 uur. Uitslag wedvlucht jarige duiven vanuit Noyon (Frankrijk), afstand 304 K.M., gehouden door de Post duivenvereeniging „De Zwaluw". De prijzen werden behaald als volgt le, 2e en lie W. Manders 3e en 6e G. Janssen; 4e, 7e, 16e, 19e en 20e St. Servaas 5e en 13e E Vermeulen 8e J. Janssen 9. J. Vollebergh 10e en 18e P. v. Ooi 12e, 14e en 17e Gebr. Rutten 15e J. Kusters Overduif W. Lormans. Duiven los 7 uur. Aankomst eerste duif 123829 uur, laatste 1-24-36 LEUNEN. Bij het Zondag j.l. gehouden koningschieten der hand boogschutterij „St. Joris", mocht het den heer J. Willemse gelukken het koningschap te behalen met 126 p. LEUNEN. Morgen Zondag bij gelegenheid der kermis alhier, zal de Fanfare „Ons Genoegen" uit Oitlo een concert geven. OOSTRUM. Bij het gehouden nationaal concours te Oploo behaalde de handboogschutterij „St. Antonius" Oostrum vier prijzen nl. Corps wedstrijd Eerste Zestallen 2de prijs Corps wedstrijd Tweede Zestallen; le prijs. Tevens behaalde G. Aarts het Eerekruis. Personeele wedstrijd 2e prijs P J. van Arsen. Voorwaar een mooie prestatie van „St. Antonius". MERSELO. Dezer dagen werd aan het Doelhuis een prachtige zilv. beker ontvangen, zijnde de eerste prijs door St. Hubertus op Hemel vaartsdag behaald op het concours te Roosendaal in de 2e afdeeling. Denzelfden dag behaalden onze schutters in Standdaarbuiten den 7den prijs, terwijl ze van beide plaatsen een medaille ontvingen als verstkomend gezelschap. De Gildefeesten te Holtliees. De uitslagen van de op Tweede Pinksterdag te Holthees gehouden wedstrijden zijn als volgt Corpsprijzen vaste paal, le pr. Wilhelmina Oeffeit; 2e Oranje St. Agatha, 3e Juliana Oeffeit; 4e de Hoop Sambeek; 5e Nimrod Haps; 6e Wilhelmina Oeffeit; 7e Dioni- sius Ileijen; 8e Oranje St. Agatha: 8e St. Cornells Vortum; 10e de Hoop Sambeek, lie St. Hubertus St. Hubert: 12e Ons Genoegen Siebengewald. Corpsprijzen vaste paal voor Duitsche gezelschappen: le en 3e Kellen-Cleve: 2e Lüizendorf. Corpsprijzen vrije hand le Wilhelmina Oeffeit: 2e Nimrod Haps; 3e Oranje St. Agatha; 4e St. Hubertus St. Hubert. Personeele prijzen: le C. van Amslel St Agatha; 2e J. Janssen St. Agatha; 3e P. Linders St. Hu bert; 4e J. Martens St. Agatha; 5e A. Terborg Haps; 6e C. Ooms St. Agatha; 7e H. Logtens, Haps. Extra aanbieding; le Dionisius Hei jen (Medaille van H. M. de Koningin); 2e Juliana Oeffelt: 3e Oranje St. Agatha. Kampioen vaste paal: le C.van Amstel St. Agatha; 2e J. Grutter Oeffelt; 3e fl. Graat Oeffelt. Keizerskruis Ter Burg Haps. Koningskruis C.v. Hooij Oeffelt Eerekruis J. Martens St. Agatha. Schoonste houding optocht: le Këllen-Cleve; 2e Lüizendorf; 3e St. Willibrordus Geijsleren. Mooiste kleedingle Kellen- Cleve: 2e St. Willibrordus, Geijs- teren. Oorspronkelijkste kleeding: le St. Willibrordus Geijsteren, 2e Lüizendorf Grootste aantal in den optocht: Keilen Cleve (93 man) Verstkomend gezelschap St. Willibrordus Teteringen. Vendelzwaaien: le Kellen-Cleve 2e Geijsteren. Marschslaap: le niet toegekend, 2e Kellen-Cleve. Roffelen le niet toegekend; 2e Geijsteren. Défilé: le Kellen-Cleve: 2e St. Laurentius Vierlingsbeek. Zondag 15 Juni worden de wed strijden voortgezet, waarop weer dezelfde prijzen beschikbaar wor den gesteld. Dinsdag hield de Iïoltheesche Gilde het jaarlijksch feest. Bij het vogelschieten werd H. Coppis winnaar Aan den Heer Jos. Bo- nants werd eene medaille uitge reikt wegens zijn 50jarig lidmaat schap. Een en ander werd door de Fanfare opgeluisterd. WELL. Een 40-tal leden van de Jonge Werkman zouden 2de Pink sterdag met hun geestel. adviseur met een plezierboot uit Venlo een reis naar Nijmegen maken. De ge reserveerde plaatsen waren reeds tijdig aangevraagd, doch de boot stevende Maandag ons dorp voorbij, daar er meer dan genoeg passagiers aan boord waren, en onze toeristen konden weer naar huis gaan. Een mooie behandeling is 'dit niet. HORST. Onze dorpsgenoot, de Eerw. pater Henrikus Alphonsus Verstappen hoopt Zondag 27 Juli a.s. zijn eerste plechtige H. Mis te mogen opdragen in zijn geboorteplaats. Gouden huwelijksfeest te Horst. Maandag herdach ten de echtelieden de Weled. heer en Mej. J. Kelle- naers—Coppes den 50en verjaardag hunner echtvereeniging. VENLO. Donderdag herdacht de heer Huynen alhier den dag waarop hij voor 25 jaren aangesteld werd als deurwaarder in het Arron dissement Roermond, VENLO. Door zijn familie werd bericht ontvangen, dat bij 't baden in de Berkel te Neede Woensdag middag is verdronken de onderwijzer v. D. van hier. MOOK. Donderdag is op het kloosterkerkhof der Eerw. Paters Passionisten te Mook ter aarde be steld het stoffelijk overschot van den Hoogeeerw. Pater Stephanus Peeters, Provinciaal der Paters Passionisten. Doodelyk ongeluk in een zager\j. Te Swalmen is Zaterdag de 18- jarige C. Suylen in de machine kamer van de houtzagerij van zijn vader met ingedrukte borstkas en een hoofdwonde, dood gevonden. Men vermoedt dat de jongeman, bij het poetsen van de machine, door een vliegwiel is gegrepen. Brand. Woensdagnacht brandde de boer derij van d-n landbouwer K. Moezel te Weert tot den grond af. Twee der bewoners konden zich slechts mst de grootste moeite een uitweg banen door de vlammenzee. Twee varkens en een pink kwöhr i. in de vlammen om. Nagenoeg niets kon gered worden. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Vergiftigd door snoepgoed. Dezer dagen zijn te Kerkrade vier jeugdigde kinderen door het gebruik van snoepgoed ernstig ongesteld geworden. Door het tijdig toedienen van tegengif konden zij gered wor den. Het snoepgoed is in beslag ge nomen. MAASTRICHT. De raadskelder zal 4 Juli 3 uur nam. door den burgemeester der stad, mr. J. van Oppen, op feestelijke wijze worden geopend. Prov. Staten van Limburg. Ged. Staten leggen aan Prov. Sta ten een nieuwe regeling voor omtrent de onderneming door de provincie en de subsidieering van gemeentewegen. Wanneer in de toekomst [tot overneming van gemeentewegen door de provincie zal worden overgegaan zal zulks geschieden, overeenkomstig het bepaalde in art. 2 der Waterstaatwet 1900. Aan de gemeentebesturen is de gelegenheid geboden om, wanneer zij wegen van provinciaal belang, van een walsdeklaag willen voorzien, daartoe gebruik te maken van de walswerktuigen met bedienend per soneel' die daarvoor door de prov. wateistaatdienst beschikbaar worden gehouden. Deze gewalste wegen worden ook, wanneer daarom tijdig wordt verzocht, vootzien van een asfalt (spramex) deklaag. Ged Staten hebben besloten de bemoeiingen der provincie voortaan ook uit te strekken tot den aankoop van andere materialen, benoodigd voor het onderhoud en de verbete ring van wegen. Ged. Staten stellen verder voor de verordening tot instelling van een provinciaal wegenfonds indezen geest te wijzigen, dat ook bijdragen uit de provinciale kas worden ge noemd. Ged. Staten stellen voor, voor 't jaar 1931 aan de R. K. Ver. „Moederschapszorg" (de Kweek school voor vroedvrouwen te Heer len) een subsidie te verleenen van f 10.000 en van f 300 aan het Bestuur der stichting „De R. K. Leergangen" te Tilburg, ten behoeve van de in Limburg georganiseerde cursussen in de gemeente-administratie. DEURNE. Het Gouden Huwe lijksfeest van het echtpaar G. Coopmans-Verriet is le Pinksterdag onder deelneming- van de geheele gemeente op luisterrijke wijze gevierd. Vooral de bewoners van de Molen straat hadden zich beijverd hunne straat in feesttooi te steken. De Harmonie en het Mannenkoor van Deurne brachten eene serenade. Ook de schutterij „Het Zandakker" uit Venray. waarvan de Heer Coopmans, vroeger jaren lid was, defileerde avonds voor het Gouden echtpaar en de talrijke familieleden. Mogen zij nog vele jaren op dit feest terugzien. Liinburgsche bedevaart naar Lourdes. De Limburgsche bedevaart is na een zeer voorspoedige reis precies op den aangegeven tijd alhier aan gekomen. Alle zieken maken het goed. Over geen enkel van hen behoeft er bezorgdheid te bestaan. De pelgrims zijn over hun bezoek aan Lisieux en Versailles zeer vol daan. Adverteeren is bekend worden 19a Bondsfeest van den R. K. Gymnastiek en Athletiekbond 6 Juli te Venray. Meldden we reeds een vorige maal het programma van den eere avond op 5 Juli a.s., ter gelegenheid van het 19e Bondsfeest van den R. K. Gymnastiek en Athletiekbond, hetwelk dit jaar te Venray gehouden wordt, thans kunnen we ongeveer het programma van 6 Juli publicee- ren. Uit de ingekomen aanmeldingen blijkt, dat ruim 1200 turners aan de wedstrijden zullen deelnemen. Alles wordt in het werk gesteld, om het den gasten in Venray zoo gezellig en aangenaam mogelijk te maken. Na de turnersmis, welke om half twaalf in de Parochiekerk St. Petrus Banden zal gehouden worden, zal de officieele ontvangst ten stad- huize door het gemeentebestuur plaats vinden. Om 2 uur zal de grootsche turnersoptocht, welke zal opgeluisterd worden door een vijftal fanfares en verschillende claroencorpsen opg°steld worden. Een groote overdekte tribune zal verrijzen op het prachtige sportpark aan den Leunschen weg, terwijl in diverse versierde tentjes de turners en publiek honger en dorst kunnen stillen. Verschillende hooge autoriteiten in den lande hebben reeds toegezegd de feesten met hun tegenwoordigheid te ver eeren. Wanneer het weer meewerkt zal geheel de bevolking van Noord- Limburg en Oost-Noordbrabant op trekken naar Venray om deze indrukwekkende demonstraties en schitterende feesten welke voor het eerst in Noord-Limburg gehouden worden, bij te wonen. De Kon. Familie. De Koninklijke Familie zal, alvo rens a. s. Maandag naar 't buitenland te vertrekken dien dag 't noenmaal bij de Koningin-Moeder ten paleize Soestdijk gebruiken. Vandaar ver trekken H. M. de Koningin en Prinses Juliana naar Rotterdam, voor de inscheping naar Bergen en Noor wegen. De 100.000. De 100.000 is naar het „Vad." meldt bij de Woensdag gehouden trekking van de Staatsloterij geval len op een heel lot, no. 15204, bij de collectrice Witte te Leiden. De gelukkige winnaar is iemand uit de omgeving van Leiden. Werkloosheid te Helmond. Door den gemeenteraad van Hel mond werd goedgekeurd een voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet van f 50.000 ter bestrij ding der groote werkloosheid. Met een motor tegen een boom gebotst. Woensdagavond had een zekere van de Linden te Helmond een motor geleend van een vriend Ofschoon hij niet goed rijden kon, kwam hij met groote vaart uit de richting Bakel de gemeente Helmond binnen v. d. L. was niet in staat den motor tot stilstand te brengen. Eerst reed hij een fietser omver, waarna hij zelf tegen een boom reed. Met een zware hersenschudding werd hij opgenomen en van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. De wielrijder werd opgenomen met een gapende hoofdwonde en kon na verbonden te zijn, naar huis ver voerd worden, Het motor-ongeval te Helmond. In het St. Antoniusziekenhuis te Helmond is Donderdagmorgen zonder tot bewustzijn te zijn gekomen over leden F. v. d. Linde, het slachtoffer van het motorongeval, dat aldaar Woensdagavond plaats vond. Oud-Zouaaf overleden. Op bijna 84-jarigen leeftijd is te Boxmeer plotseling overleden de heer Bern* Boes, oud-pauselijk zouaaf, drager van het kruis van Mentana. Ernstige motorongelukken. Onder de gemeente Oirschot is de heer W. uit Kruiningen met zijn motor geslipt, doordat een band sprong. Met een zware hersenschud ding werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd. Een garagehouder uit Sittard vond in den nacht van Zondag op Maan dag de motorrijder F„ uit Sittard, bewusteloos aan den Houthemerberg liggen. De gewonde wiens voet en hoofd ernstig waren verwond, is door den automobilist overgebraqht naar het hospitaal te Maastricht. Maandagmiddag werd tusschen Echt en Susteren, nabij garage Moorthamers, op den Rijksstraatweg een fietser, welke plotseling uit een zijweg overstak, door een auto aan gereden. Hij werd door de voorruit van den auto geslingerd. De man liep een beenbreuk en ernstige hoofd wonden op. Hij werd onmiddellijk naar het Fransche klooster te Breda vervoerd. Bü het baden verdronken. Op tweede Pinksterdag is bij het baden verdronken de 23-jarige A.S, uit Wassenaar bij het baden in zee verdronken. Zijn lijk is nog niet aangespoeld. Den 2en Pinksterdag is bij het baden in zee te Huisduinen, ver dronken het 10-jarig meisje D. Het gelukte de reddingsbrigade van het Roode Kruis om het lijk na korten tijd te vinden. Ljjk opgevischt. In de Gem. Zweminrichting „De ijzeren man", te Eindhoven, is Zon dag het lijk opgevischt van den 23-jarigen bankwerker V., die daar Zaterdag bij het zwemmen is ver dronken. Antoon Coolen bekroond. De jaarlijksche 1000 gulden prijs, tot aanmoediging van jonge letterkun digen, ingesteld door de Mij. der Ned. Letterkunde, is dit jaar gege ven aan Antoon Coolen voor zijn Brabantschen roman „Het Donkere Licht." Oude vrouw verbrand. Donderdagmiddag heeft te Dord recht een droevig ongeval plaats gehad. De heer Braatbaar was een oogenblik verplicht zijn 74-jarige echtgenoote alleen m huis te laten, daar hij een boodschap moest doen. Bij zijn terugkomst vond hij zijn vrouw in vlammen gehuld op den grond liggen. Met zware brandwon den overdekt werd de vrouw naar het Gemeente Ziekenhuis overge bracht, waar zij aan de bekomen verwondingen is overleden. Toenemende spaarzin. De cijfers der Spaarbanken geven blijk van een toenemenden spaarzin der bevolking. In 1920 bedroeg het totaal tegoed aan de Rijkspostspaar bank 298 millioen en in 1928 ruim 340 millioen. Aan de particuliere spaarbanken was dit in 1920 273 millioen en in 1928 351 millioen. Gij kent het spreekwoord „Zui nigheid en vlijt. De proeven van den hoer Veraardt. Het persbureau V. D. had Woens dagmiddag een onderhoud met vier militaire vliegers van Soesterberg, die elk als bestuurder van een één persoonstoestel naar Schiphol waren gevlogen. Onderweg heeft elk van hen, toen in de buurt van Muiden, een dichten motregen, die met nevel gepaard ging, waargenomen. Het viertal vloog op dat oogenblik op een hoogte van 400 M. Volgens hun berekening was de bui absoluut plaatselijk. Toen de vliegers op Schiphol aanlandden, arriveerde een minuut later de heer Veraardt met de F. 9. Toen gemelde vliegers, die een heer Veraardt tot nu toe niet persoonlijk kenden, op Schiphol met hem in contact kwamen, en vernamen, wa2r hij het ijs had uitgestrooid, stond het voor hen vast, dat de door hen waargenomen regen een gevolg is geweest van de proefneming, mede ook in verband met het feit. dat de wind westelijk was. Ze vlogei gedurende twintig minuten door de bui. De heer Ver aardt deelde ten slotte nog mede, dat gedurende de heele vlucht van de F. 9. niet het minste zicht is geweest. Nu de resultaten van de proef zoo bevredigend zijn geweest, zal deze binnen afzienbaren tijd op een grootere schaal worden herhaald. Aardboienvervoer per vliegtuig. Het vervoer van kasaardbeien heeft dit jaar een ongekenden omvang aangenomen en gaat aller verwachting te boven. De K. L. M. vervoerde tot op heden ca. 75.000 Kg. aard beien naar Londen, en de Engelsche provincie, terwijl eveneens voor de verzending naar Berlijn en Danzig van de luchtlijnen gebruik gemaakt werd. Rotsblok op passeerende auto. Bij Meillerie in Hoog-Savoye, in de nabijheid van het meer van Genève, liet tengevolge van een storm een rotsblok los en stortte naar beneden juist op een passeeren- den auto, die geheel vernield werd. Van de vijf inzittenden werden drie op slag gedood, terwijl twee zwaar gewond werden. De massa-moordenaar te Diisseldorf. Het aantal misdrijven, dat door den massa-moordenaar Kürten begaan werd, stijgt van dag tot dag. Het totale aantal misdaden, dat hij tot nu toe bekend heeft, bedraagt meer dan zestig, waaronder 10 moorden en 2 moordaanslagen. Kürten heeft thans ook bekend, dat hij in de jaren 1921 tot 1925 in de omgeving van Altenburg twee moorden en 4 moordaanslagen te hebben gepleegd en eenmaal brand te hebben gesticht. Volgens een bericht van de „Duitsche Allgemeine Zeitung" heeft hij de moorden gepleegd op een 20-jarig meisje en op een 35-jarige vrouw. Zondaj ,.je»uldi« General» e per de l' 6 «o CB,ierrict uur i«deD Aartsbro, g0ordj< de ÖOo?t att ov" zongen Vt Dinidj» H. Anictj Dondif, absolmie o g v. De pi- a», Uedute ieder. Vrijd,, Afl. o.g, Lof en H CORRESPONDENTIE. Inzender uit Castenray. Ingezonden stukken, waarvan ons de namen der inzenders niet bekend zijn, worden niet opgenomen. BBBSSRLUKB STAS» YSSSAY van 6 tot 13 Juni, 1930. GEBOREN: Mathilde C. Jeurissen, Ysselsteyn. Arnoldus J. B..van Lin Hoenderstr. Andreas J. H. van Lin, Hoenderstr. Johannes A. M. Hoex, Oostrum. Leonardus P. M. Rutten, Oude Oostrumscheweg. Martinus Chr. Wismans.Kl.-Oirlo. Johannes G. J. In 't Hulst, Veltum. Hendrikus M. Drabbels, Oirlo SS&miJO BIS»ST1H Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur groote Congrega tie met collecte voor het St. Petrus Liefde werk, half 3 Herhalingscatechismus voor de meisjes, 3 uur Lof, 4 uur H, Familie Maandag half 7 zielmis waarna processie over het kerkhof, halt S leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Antonius Joseph van den Boogaart, 7 uur Lof Dinsdag half S Jaarg. voor Johannes Buggems, 8 uur Jaarg voor Willem Poels, zijne echtgenoote en Dr. O Poels, 9 uur gezongen Huwelijksmis voor Leonard Weijs en Johanoa Getrudis Weij6, half 10 ge zongen Huwelijksmis voor Jan Voesten en Truus Michels Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg voor de Wed. Arts-Geurts «d familie, 7 uur Lof en opening der 3 Sacraments- octaaf, gedurende de octaaf half 8 Sacra mentsmis en 7 uur Lof Donderdag H. Sacramentsdag, de dien sten als op Zondag. Vrijdag half 7 bestelde Hoogmis ter eere van het H. Hart van Jezus, half acht Sacramentsmis, 8 uur Jaarg. voor Jan Poels. Zaterdag komen de jongens der 4e en 5e klas en de meisjes der 7 klas te biechten 7 uur Lof. Genadekapel Oostrum. Heden feest van de Allerh. Driefienheid, de H. Diensten als op Zondag d.i. om 7 uur ei: om half 10 Lof om 3 uur. Door de week de H. Mis om half 8. A.s. Donderdag feest van het H. Sacra ment. Om 7 uur stille H. Mis, om half 10 de Hoogmis en om 3 uur plechtige Sacra mentsprocessie naar Trans Cedron, alwaar Lof met preek. Vanaf den Calvarieberg zegen met het Allerheiligste. De volgorde der processie is deze Kruis met misdienaars, schoolkinderen, jongens- en meisjes congreganisten, vrou wen en meisjes, afdeeling Derde Orde vrouwen en mannen, Harmooie, bruidjes, engelen, lievevrouwe-meisjes met het miraculeuze Beeld, zangkoor, Allerheiligste, mannen, afd St. Rafael, de verschillende corporaties telkens voorafgegaan door eigen vaandel. Gei E Vol! >odag. e.5uu Sacrat chelioa. ogmis. Ondt icluigt deze zij jank allen di afbra zijner0p v wijze d ngebr Tevei iel ge publiek .n on ken bt jn ha ondanki and geen vr „derv en op; als heen a prtgez i lekt leevei Het ring livsse maakt 1 end, vanal aan it bij on 1 meer n da 10 in u zulks hoogere laatste si is met A Leunen één uur Dinsdieger standigh irge Op Zi iage uur to tot één gesloten. 17 Best Ven 10 ond. van en 3esi Woens a.i 6 uur, len W. Ballii terf 2ijnen ho en is Het zijn stall Teeken isc vanaf Do de krijgbaar Ba Venray a|tel BI Dinsdi zal in ca ve loonsche Het b at Woo voor rekejto Bestek inzage bitov Morgö vertrekt O an i iu SSUK FABRJ Voor drog bij FA. La ii

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2