Aanbesteding Bezon Mr. Notermans Dankbetuiging. Examen gedaan en niet geslaagd Gemengde Berichten Johan Eibers Ma\ria Watervoort spreekuur den aan het bezoeken der kerkelijk erkende R. K. iongens- en meisjes school te Venray-Leunen, door zijn zoontje Leonardus, geb. 17 Sept, U920. zijn zoontje Franciscus Maria, geb. 25 Maart 1923. en zijn doch tertje Maria Alida, geb. 27 Augustus 1918, voor wien hij R. K. onderwijs wenscht, welke scholen binnen de gemeente op grooteren afstand dan 4 K. M. van zijne woning is gelegen, heeft verdaagd tot een volgende vergadering. Venray, 16 Mei 1930, Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ingevolge het be paalde bij artikel 13 sub 3 der Lager Onderwijswet 1920, ter open bare kennis, dat de Raad der Gemeente in zijnopenbare vergadering van 15 Mei 1930, de beslissing op het verzoek van Willem Lormans. landbouwer te Venray-Veulen, J. 2c, ingekomen 5 Mei 1930, om 'een tegemoetkoming te ontvangen uit de gemeentekas in de kosten, verbonden aan het bezoeken der kerkelijk er kende R. K. jongensschool te Venray-Leunen, door zijn zoontje Henricus Martinus, geb. 25 October 1920, voor wien hij R.K. onderwijs wenscht. welke school op groote ren afstand dan 4 K. M. van zijne woning is gelegen, heeft verdaagd tot een volgende vergadering. Venray. 16 Mei 1930. De Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat op de Secretarie ter inzage ligt een opgaaf van de personen, wier stieren op de provinciale hoofdkeuring van springstieren. gehouden den 31 en Maart 1930, te Venray en Sevenum ^goedgekeurd, afgekeurd of wegens onvoldoende ontwikkeling aangehou den zijn. Venray. 16 Mei 1930. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. J. W. van Helden, f In den. oudbrdom van 58 jaar is te Bakel overleden de bekende land bouwkundige J. 'W. van Helden, geboren te Venray. De overledene was oud-voorzitter van de Coöperatieve Roermondsche Eiermijn, voorzitter van verschillende afdeelingen van den N. C. B. en bestuurslid van den Bond van Land en Tuinbouwonderwijs. Hij was ridder in de orde van Oranje Nassau. Naar de missie. Op Vrijdag 16 Mei zijn Zuster Mathea, Maria Derks uit Neerasselt, Zuster Wilhelmina Seykens uit Venray, en ZusterNicoline Koomen, uit Spierdijk, Zusters van het ge zelschap van J. M. van uit het moederhuis Mariënberg Den Bosch, naar de missie van Celebes vertrok ken. Op de Woensdag alhier gehouden veemarkt waren aange voerd Dragend vee 33. Gust vee 8. Vet vee 8, Kalveren 1 Biggen 277. Handel tamelijkvlug, prijzen hoog. Donderdag. Hemelvaartsdag 5 uur, zal in de parochiekerk de jaar- lijksche Gregoriusdag van den Koren- bond Horst gehouden worden. Deze zal beginnen met de plechtige Vespers van dezen feestdag, welke door alle koren gezamenlijk worden gezongen. Vervolgens zal, na een korte toespraak ieder koor afzonder lijk een Gregoriaansch stuk ten ge- hoore brengen. Het Lof zal dien dag dus niet om 3 uur maar om 5 uur gehouden worden. Donderdag werd voor rekening van den Heer J. Boom alhier, aan besteed het bouwen van een woon huis aan den Stationsweg. Architect de Heer A. H. Martens. Ingeschreven werd als volgt P, Wijnhoven f 8256 Maassen en Vollenberg f 8150 Verstraelen en Oudenhoven f 7882 A. H. Maassen en Zn. f 7862 Gunning aangehouden. Was concurrentie-vrees de oorzaak, dat ik van de Midden stands-Tentoonstelling alhier werd geweerd TH. JANSSEN Pfaff-Naaimachines (Adv.) Henseniusstraat 8 Venray Nieuwe Telefoon-nunsluitingen. 119 P. Bom, Expediteur Venray Venlo. Landweertweg 4; 120 W. Verheijen. Slager. Pa- tersstraat 10; 121 J. Coenders. Slager, Hen- seniusplein 16; 122 Jan van Aarssen, Molenaar, Stationsweg C 7: 123 M. H. Stoks. Autoverhuur. Langstraat 22. Woensdagmiddag wilde in de Grcoteslraat alhier een met hoo rnen beladen vrachtauto uit Mill een tweetal lang-i de straat staande marktauto's passeeren. Hierdoor ont stond een bo'sing. waarbij een 14-jarige jongen, in dienst bij J. V. te Oostrum. van den houtwagen viel en door een der andere wagens overreden. De jongen, die behalve eenige kwetsuren aan hoofd en arm, ook nog eenige ribben gebroken had, werd naar Dr. Vercauteren i ter behandeling gebracht. De Heer J. Min, tijdelijk aspi- rant-boschwachter alhier, is bij Kon. besluit van 19 Mei met ingang van 1 Juni benoemd tot Boschwachter bij het Staatsboschbeheer met stand plaats Roermond. Door de Wielerclub „De Vroolijke Sportbroeders" zal op 29 Juni a.s. een betrouwbaarheidsrit worden gehouden Helmond-Venray- Venlo en omgekeerd, voor amateurs, onafhankelijken en nieuwelingen. De deelnemers moeten lid zijn van de Nederlandsche Wielren-Unie. Uitslag wedvlucht, gehouden door de Postduivenvereeniging „De Zwaluw", vanuit Toury (Erankrijk) afstand 472 K. M. Deelname 51. Oude duiven le, 3e, 5e, 6e. 11e en 13e St. Servaas, 2e en 10e A. Jansen. 4e J. Vermeulen, 7e en 8e W. Manders, 9e W. Lormans, 12e H. Strijbosch, Overduif St. Servaas. Los 6 uur. Aankomst 1ste duif 12 uur, 12 min- 23 sec. Laatste duif 2 uur 5 min. 9 sec. Uitslag wedvlucht, vanaf Naméche (België). Afstand 137 K. M. Deel nemers 122. Jarige duiven le, 29e en 30e W. Lormans, 2e J. Vollebergh, 3e. 4e en 6e Rutten, 5e, 22e en 23e W. Manders, 7e en 21e G. Jansen, 8e en 20e J. Kusters, 9e J. Jansen, 10e, 11e, 13e, 14e, 16e en 24e St. Servaas, 12e J. Boom, 15e P. Jansen, 17e en 18e M. Houben. 19e P. van Ooi, 25e, 26e, 28e en 31e G. van Dijk. 57e E. Vermeulen. Overduif W. Lormans. Duiven los 8.30 uur, Aankomst le duif 9 uur. 59min. 32 sec. Laatste duif 10 uur 15 min. 20 sec. A. s. Zondag zullen de fiefhebbers deelnemen aan het nationaal concours Corbeil, uitgeschreven door de P. D. V. „de Telegraaf. Helmond. Wij wenschen hen veel succes, R.K. Gymnastiek- en Athletiekbond. 19o Bondsi'eest te Venray. De voorbereidende werkzaamheden voor het 19e Bondsfeest van den R.K. Gymnastiek- en Athletiekbond in het Bisdom Roermond, hetwelk dit jaar op 5 en 6 Juli a.s. te Venray zal gehouden worden, vorderen naar wensch. De Gemeente heeft reeds een flink bedrag als garantie be schikbaar gesteld en ook deburgreij heeft zich niet onbetuigd gelaten. We kunnen nog wel niet alles publiceeren, maar wel kunnen we reeds mededeelen, dat verschillende hooge autoriteiten door hunne tegen woordigheid van hun belangstelling in dit grootsche demonstratief en sportfeest zullen doen blijken. Indien ailes medewerkt dan zal het Venraysche feest niet achter be hoeven te staan bij de reeds gehou den Bondsfeesten, en zijn wij er van overtuigd, dat de organisatie, zoowel als de ontvangst in orde zal zijn. Het prachtige in de kom van Venray gelegen sportterrein, hetwelk reeds van zoo vele goedgeslaagde feesten getuige is geweest, leent zich uitstekend tot het houden van groote sportfeesten en is zeker een der grootste en best ingerichte terreinen van Limburg. Ook in ander opzichten behoeft Venray niet achter te staan. Ver schillende groote en gezellige lokalen zullen hunne deuren gastvrij openen voor onze Bondsmakkers. En de inwoners van Venray, welke als gul en gastvrij bekend staan zullen zeker de gelegenheid niet laten voorbij gaan hunnen naam eer aan te doen. Indien allen samenwerken gaat Venray in Juli een van zijn mooiste feesten tegemoet. MERSELO. De Heer Th. van Rijswijck alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de R.K. Bijzondere School te Bakel. MERSELO. Leek het Zondag, of het Koning-, verbonden met prijs schieten letterlijk in 't water zou vallen, toen de hemel om 4 uur helder werd, begonnen de schutters hunne krachten te meten. Met span ning werd de uitslag verbeid, welke was als volgt De waardigheid van Koning werd behaald door J. van Dijck met 122 punten in 32 schoten, waarmee hij tevens den len prijs verwierf, hierop volgden de gewezen Koning Jac. van Osch met 115 punten en Jan Arts met 108 punten, terwijl de punten schaal van de volgende 14 prijs winnaars zich in eene sterk dalende lijn bewoog. A.s. Donderdag vertrekken 2 zes tallen naar het concours te Roosen daal. Veel succes I Maandagavond 7 uur had in de zaal Wed. Arts eene vergadering plaats van de leden der Boerenleen bank. Op de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd wer den vastgesteld, volgde rekening en verantwoording door den Kassier, waaruit bleek, dat de Bank alhier zich in een gestadigen groei mag verheugen. De aftredende Bestuurs leden M. Arts en H. Michels werden bij acclamatie hèrkozen. Verschillende mededeelingen wer den gedaan aan het slot, zooals over de crisis in den landbouw, het steeds voortwoekerende Communisme, dat ook onder de landbouwende bevol king zieltjes tracht te winnen, enz. Om ongeveer half 10 werd de vergadering met den gewonen groet gesloten. OIRLO- Het Federatie-Festival dat hier morgen zou gegeven wor pen, is door onvoorziene omstan digheden uitgesteld tot een nader te bepalen datum. MEERLO-TIENRAY. Met in gang van 2 Juni a.s. zal het hulp kantoor te Tienray worden open gesteld voor den post- en telegraaf dienst van half 9 tot 12, van 14 tot 16 en van 18 tot 19 uur. Voor den telefoondienst van 8 tot 13, van 14 tot 16i/t en van 18 tot 19i/2 uur. De openstelling van de telegraaf- en telefoondienst te Meerlo en Swol- gen wordt met ingang van denzelfden datum gewijzigd. De uren worden gelijk aan die van Tienray voorden telefoondienst. Actie tot afschaffing der brugtol te Venlo. Woensdagavond had eene bijeen komst plaats van belanghebbenden uit Venlo en omgeving, teneinde te bespreken op welke wijze men het beste actie kan voeren tot afschaf fing'van de brugtol te Venlo. Uit de aanwezigen werd een co mité van actie benoemd. Daarin namen zitting naast het bestuur van den B.B.N., de heeren Vaessen te Maasbree, burgemeester Martens te Heijthuizen, wethouder Hillen te Blerick, burgemeester Gielen te Grubbenvorst, burgemeester Everts te Sevenum, Koops te Venlo en Marinus, raadslid te Venlo. Er werd besloten de groote pro testvergadering tot afschaffing van de tol te Venlo te houden op Donderdag 12 Juni om haif acht in het Concertgebouw aldaar. Was der Maas. Door do. aanhoudende regens is de Maas sterk gewassen. Op som mige plaatsen is ze zelfs buiten haar oevers getreden, iets, wat in de 2e helft van Mei slechts zelden voor komt. VENLO. Teneinde het vliegen populair te maken, heeft de directie van de K. L. M. besloten om dit jaar gedurende de zomerkermis van 21 tot en met 25 Juni wederom passagiersvluchten te organiseeren op de Groote Heide alhier. Wat de inelkoorlog gekost heeft. De melkoorlog, die pas geëindigd is, en waarin de gemeenten Venlo, Tegelen en Blerick betrokken waren, heeft volgens een globale berekening niet minder dan f 30.000 gekost. Door de gezamelijke fabrieken alhier wordt aan den consument dagelijks 12.000 liter melk geleverd de nor male prijs per liter bedraagt 14 ets. Tijdens het conflict werd de melk geleverd a 7 ets. per liter door de eene partij, door de andere a 10 ets. Zooals men weet, heeft 't conflict eenige weken geduurd. Zondag had te Sevenum de oprichting plaats van 'n bond der Ruiterclubs uit de omgeving. Na enkele besprekingen traden de volgende vier vereenigingen toe tot de Federatie van Ruitervereenigingen n.l. Sevenum, Grubbenvorst, Cas- tenray en America. Het hoofddoel van deze vereeni- ging ber jst wel in 't volgende, zich n.l. wederzijds op alle feesten te helpen en de verplichte deelname onderling op de jaarlijksche Ruiter feesten ter plaatse afzonderlijk. ROERMOND. Aan de Veiling waren aangevoerd 5000 stuks pluim vee. Jonge hanen 2565 cent per stuk. Hennen 70 cent per K.G.Oude hanen 75—80 cent per stuk. BEEGDEN. Woensdagnamiddag werd alhier een lijk opgevischt van een vrouwspersoon, gekleed met zwarte lage schoenen, zwarte kousen, bruin mantelcostuum, zwart lang haar. In verband met het bericht uit Roos teren, dat aldaar een vrouw werd vermist, is terstond bericht gezonden aan den Burgemeester van Roosteren. Bij informatie te Roosteren ver nam men. dat het hier inderdaad het lijk betreft van de 28-jarige vrouw M., gehuwd en moeder van één kind, die aldaar sedert jl. Donderdag vermist werd. In zee begraven. De Paters Minderbroeders te Weert hebben telegrafisch bericht ontvangen, dat Pater Theodulus Zijnstra O. F. M. op het s. s. „Dorfflinger" aan hartzwakte is overleden. Zijne Eerwaarde werd in zee begraven. Pater Theodules, een Fries, vertrok in 1918 naar het vicariaat Luanfu, Zuid-Chansi, China en deed zich in die missie reeds dadelijk kennen als een ijverig missionaris. In het vaderland hoopte Pater Zijnstra, indien mogelijk, geheel herstel van zijne gezondheid te be komen, en tevens het gouden huwelijksfeest van zijn ouders mee te kunnen meevieren. Onderwijzer vermist. Sedert verleden week wordt te Grevenbicht vermist den heer J. H., onderwijzer aan de O. L. school. KERKRADE. Maandagnacht is de 25-jarige monteur J. Sch. thuis gekomen. Hij viel als 't ware door de deur van de slaapkamer van een in hetzelfde pand wonende familie, met een schotwonde in het hoofd en was binnen enkele minuten over leden. In het tuintje voor het huis werd een revolver gevonden. Of hier van moord of zelfmoord sprake is, moet nog worden opgelost. Ernstige mishandeling. Door den G.G.D. te Maastricht's naar het hospitaal Calvariënberg overgebracht een man die door de politie indeerniswekkenden toestand toestand aangetroffen was buiten de Boschpoort. De man bleek ernstig mishandeld te zijn door onbekenden die hem op den Smeermaeserdijk van zijn rijwiel hebben geslagen. Een zijner oogen puilden hem uit het hoofd, terwijl een zijner wangen ernstig was toegetakeld. De mishan delde bleek te zijn de zwerver H.F. geboortig uit Zutphen. Do gelukkige verloofde. Te Maastricht vervoegde zich bij den juwelier H. in de Spilstraat e;n voornaam gekleed heer, die opge togen van zijn verlovingsfeest ver telde met een dochter van een der achtenswaardige families uit die stad en onder beminnelijke bewoordingen een viertal gouden ringen op zicht vroeg .voor zijn bruid. De echtgenoote van den juwelier had ooren naar den praatjesmaker, de ringen, ter waarde van f 40 per stuk, werden keurig verpakt en mee op zicht gegeven. Antwoord bleef begrijpelijkerwijze uit en bij navraag was van een ver lovingsfeest niets bekend. DEURNE. Zondag 8 Juni hopen de echtelieden Gerard Coopmans en J. Verriet hunne gouden bruiloft te vieren. Het nog zeer krasse echtpaar zal het dien dag niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Kennis voldoende, maar te nerveus geweest. Waarom niet tijdig Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt? Hierdoor blijft men kalm en helder van geest. Ze zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drog. in kokers van 75 cent. Brand. Te Bakel zijn de boerderijen van M. Gielen en M. Manders geheel afgebrand. Vermist. Te St. Oedenrode wordt vermist de heer L. v. Hout. Men vermoedt, dat hem een ongeluk is overkomen. Het conflict in desigareuindustrie. In verband met het conflict in de sigarenindustrie is in 'n druk bezochte vergadering te Amsterdam, van de Ned. Federatie van sigarenmakers, met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin besloten is, het advies van de besturen der samen werkende werkliedenorganisaties te volgen om door staking tot inwilli ging der eischen, inzake de algemeene loon- en arbeidsvoorwaarden te geraken. Hoog water. De Waal vertoont de laatste da gen een stand, die voor dezen tijd van het jaar hoog is te noemen. In Maas en Waal zijn de boeren begonnen met het aanbrengen van bekistingen, om op die wijze de hooilanden voor een overstrooming te behoeden. Waarschijnlijk zal dit ook wel lukken, daar door de bovenstroom de was tot stilstand is gekomen. In Keulen was de stand Woensdag in het laatste etmaal niet veranderd, terwijl hoogerop val was ingetreden. In Nijmegen was de Hooge Kade voor een klein gedeelte overstroomd. In Lent is de steiger naar den tweeden veerdam overgebracht. Rond Nijmegen staan de uiter waarden blank. De Chevrolet prestation!. Over dea Chevrolet-prestatierit kan worden medegedeeld, dat door den Chevrolet-truck in totaal 4824 K.M. is afgelegd waarvoor 607 L. benzine noodig was, zoodat per L. gemiddeld 6.83 K.M. werd afgelegd; het olieverbruik bedroeg in het geheel 16 L., alzoo per 300 K.M. een liter olie. Deze cijfers zijn werkelijk frappant, als mea nagaat, dat men hier te doen had met een 6-cylinder truckwagen, die 7 dagen en 7 nach ten onafgebroken met een belasting van 2000 Kg. heeft gereden. De motor heeft geen enkel oogenblik geweigerd, terwijl hij aan het eind van dezen zwaren rit over allerlei soort wegen, er nog even nieuw en even goed uitzag als toen de wagen werd gestart. Het feit, dat de rit zonder het minste mankement welk dan ook, aan band of motor of stuur-inrichting te ondervinden, werd volbracht, is wel het meest door slaande bewijs voor de soliditeit van wagen en motor. Van de 246 gestarle Chevrolet- wagens arriveerde Zondagavond 241 binnen den vastgestelden tijd aan de controle op de Woenselsche markt. 98 pCt. van de deelnemers volbracht dus den 250 K.M.-rit. Dit is even eens een overtuigend bewijs voor de soliditeit van de Chevrolets, zoowel luxe-, vracht- als bestelwagens. De crisis in den landbouw. Naar de Msb. verneemt, heeft de Minister van Defensie bepaald, dat bij de eerstvolgende aanbesteding voor het leveren van vleesch aan het leger alleen binnenlandsch vleesch in aanmerking mag komen. Verdronken. Donderdagavond werd zekere P. M. te Leur, een man van 76 jaar, gevonden in het Vaartje achter het postkantoor te Leur. Dr. Giesbers was spoedig ter plaatse en geholpen door de gemeentepolitie werd door kunstmatig ademhalen getracht de levensgeesten wederom op te wekken wat echter niet mocht gelukken. Vermoedelijk is de man tengevolge van een hartverlamming op het voet pad naast het vaartje gevallen en in het water terecht gekomen. Voor het groote gezin. De heeren drs. Jos. de Boer en N. L. Kortekaas, leden van het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Bond voor groote gezinnen, mochten dezer dagen een onderhoud hebben met den minister van waterstaat mr. P. J. Reijmer, ten einde voor het groote gezin te bepleiten een reduc tie bij spoorwegvervoer. Aan de hand ven eenige aitikelen van den voorzitter verschenen in het orgaan van den Bond Het Gezin werd Z. Exc. meegedeeld, dat in België reeds tal van jaren en met succes een regeling getroffen is, welke in den loop der jaren, met uiterst geringe kosten voor den Staat, nog aanmerkelijk verbeterd is. Minister Reijmer merkte op, dat reeds vroeger in de beide Kamers om een regeling ten bate van het groote gezin gevraagd werd en dat deze aangelegenheid zijn volle aandacht zal hebben. Het kunstmatig verwekken van regen. De heer Veraart deelt mede, dat hij in de week van 1 tot 7 Juni a.s. de week voor Pinksteren, bij gunsti ge weersgesteldheid zijn proeven om door het uit de lucht uitstrooien van door middel van vast koolzuur tot een temperatuur van 78 gr. Celcius onder nul, onderkoeld ijs, op kunst matige wijze regen te verwekken, zal herhalen. De proefneming zal gedaan worden boven de Zuiderzee ter hoogte van Schellingwoude. De heer Veraart zal van Schiphol opstijgen meteen zoo groot mogelijk toestel; opdat een zoo groot mogelijke hoeveel heid ijs tegelijkertijd zal uitgestrooid kunnen worden. Getracht zal worden dien dag de beschikking te krijgen over het grootste en nieuwste toestel der K. L. M., de Fokker F. 9. - Op Vrijdag 30 Mei zal voor den Heer P. Kersten te Maas hees, worden tiet bouwen van een woonhuis, enz. te Maashees, op een terrem aan den Prov.» weg. Bestek rfjet teekeningen zijn verkrijgbaar bij den architect a f 5.per si-I, waarvan tot 3 dagen na de\ besteding f 2.50 wordt gerestitueerd. J. VAN WEEGEN, Architect N.l.V.A. Vierlungsbeek. Wedstrijd klecrütakery Gebr. Jeuken. De juiste prijs heeren-cosfuum was f 46.87. Gewonnen door' Maria Ambrosius met f 46.90 immun BTAlfsB YEJf&ATT van 16 tot 23 Mei. x GEBOREN: Maria G. Loonen, Stationsweg. Johannes M. Geurtjens, Maas- heeschev/eg. Antonius M. Peeters, Overloon- scheweg. Maria Th. v. Staveren, Veulen. Antonetta J. v. Hoof, Broekweg. GEHUWD J. C. van Rijswijck, 30 jaar, landbouwer, en J. A. Verhoeven, 28 jaar, z.b. beiden te Venray. W. Bastiaans, spoorwegarbeider te Maasbree 30 jaar en H. M. Claassens, 27 j. z.b. te Venray. P. W. Barten, 26 jaar, hotelhou- houder en H. A. Hoedemaekers, 25 jaar, z.b. beiden te Venray. J. H. Jansen. 31 jaar, landbouwer en J. E. Spreeuwenberg, 25 jaar z.b. beiden te Venray. P. A. Oudenhoven, 26 jaar, aan nemer enj. A. Linskens. 27 jaar, z.b. beiden te Venray. J.J. Eibers, 27 jaar, bakker en M. J. Watervoort, 24 jaar, z.b. beiden te Venray. OVERLEDEN P. J. Maas, 1 jaar, Oude Oos- trumscheweg. 1 patient St. Servatiusgesticht. SHSSLXJKB BïiBSTi s Parochiekerk Morgen Zondag kwart voor 8 vertrek van de H. Familie ter bede vaart naar O.L. Vrouw van Oostrum. Kwart na 6 wordt de H. Communie uitgereikt. Rechts bid voor en links na, medaille opsteken, zangboekje medebrengen. Er zullen briefjes wor den uitgereikt voor de volgorde der te zingen liederen. De mannen der H. Familie die lid zijn der fanfare worden verzocht hun instrumenten mee te brengen. De H. Mis wordt in Oostrum opgedragen ter eere van O.L. Vrouw, om hare voorspraak te verkrijgen voor den bloei der H. Familie en hare moederlijke bescher ming in te roepen voor de mannen der H. Familie met hun gezin. Om 2 uur kleine Congregatie, half 3 Herhalingscatechismus voor de meisjes, 3 uur Lof, waarna vergade ring van het Apostolaat des Gebeds. Maandag, Dinsdag en Woensdag zijn de Kruisdagen, 6 uur Hoogmis en processie voor de vruchten der aarde en alle noodzakelijkheid. Maandag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Ant. Poels en echtgenoote, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Johanna Smulders, echtgenoote van Peter Goumans, 9 uur gezongen Huwelijksmis voor Willem Verheijen en Jacomina Spee. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Notaris M. Linssen. Donderdag O. H. Hemelvaart, ge boden feestdag, de diensten als op Zondag, half 7 eerste H. Mis, 5 uur Vespers en Lof, waaronder collecte voor den Gregoriusbond. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Willem van Dijck, Allegonda Janssen en kinderen. Zaterdag komen de jongens der 6e en 7e klas en de meisjes der 4e klas te biechten, 7 uur Lof. A.s. Zondag collecte ten bate der kerk. Paterskerk. Morgen Zondag om 5, 6 en 7 uur H.H. Missen met onderrichting. uur Hoogmis met preek, kwart na 9 H. Mis en vergadering van de Derde Orde, afdeeling mannen. Half 3 vergadering afd. vrouwen. Kwart na 4 gezongen Vespers. 5 uur Lof en Rozenkrans. Maandag 1ste der drie Kruisdagen Om 7, half 8 en 8 uur H.H. Missen voor Willem Maas. als lid van de Aartsbroederschap. Öm half 8 pro cessie, waarna de Hoogmis voor de vruchten der aarde. Dinsdag 2e Kruisdag. Half 8 processie, waarna Hoogmis voor de vruchten der aarde. Woensdag 3e Krui.cdag. Half 8 processie en Hoogmis voor de vruchten der aarde. Donderdag feest van 's Heeren Hemelvaart te vieren als Zondag. Om 5, 6 en 7 uur H.H. Missen, 8 uur Hoogmis. Generale Absolutie voor de Derde Oorde Kwart na 4 pl. Vespers, 5 uur Lof. en Mei maandoefening. Vrijdag half 8 Hoogmis, half Lof en Meimaandoefening. Eerste dag van de novene van het Pink sterfeest. Zaterdag feest van den Zal. An gela. Volle aflaat o.g.v. In de week iederen avond om half 8 Meimaandoefening. Gonudckapcl Oostrum. Morgen Zondag om 7 uur de eerste H. Mis, om kwart na acht afhalen der H. Familie van Venray, waarna onmiddelijk een plechtige H. Mis voor deze processie. Om 10 uur H. Mis voor de geloovigen van het Rectoraat. Om 3 uur plechtig Lof en omme gang over den Vlasakker. Daarna vereering van de relikwie van O. L. Vrouw, a. s. Donderdag feest van Ons Heeren Hemelvaart, de H.H. Missen om 7 uur en half 10. Om 3 uur Lof met feestpredikatie en ommegang over den vlasakker. Daarna ver eering der relikwie van Onze Lieve Vrouw. a.s. Zaterdag, laatste dag van Mei, om half 8 Hoogmis met te Deum tot sluiting, daarna vereering der relikwie van Onze Lieve Vrouw. St. Antonius-PHtroiiaal. Laatste Zondag der maand dus Spaarbankboekjes inleveren. Klein- en Middenpatronaat moeten om kwart vöör vijf in het Gebouw aanwezig zijn. De V0( «aiaïvïiüviitsiü. Getrouwd: en die,méde namens wederzijd- sche familie hartelijk dank zeg gen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervor den. Venray v 20 Mei 1930. zal bij uiJzondering NIET op den eerstefi Dinsdag der maand Juni zijn 18 ten huize varü den Heer P. Schols aan de Schoolstraat te Venray houden, doel» op den laatsten Dinsdag vam Mei, alzoo op Dinsdag 27 Mei a.s. van 1 uur tot half 4. Voor de vele bfjjken van be langstelling, ondervonden bij gelegenheid van .ons 25-jarig Huwelijksfeest, betuigen wij onzen hartelijken dank. W. Weij's-Kuenen Heide. VR|[ nam. 3 n, tI Venray zal wordt bevinding, Gezondhti jaar 1929.

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2