J. VAN WEEGEN - VIERLINGSBEEK (YOOöDKUQsrr Weekblad voor VENRAY, HOEST en Omstreken. jJAtfONOftj manufacturen (i '{VOODDEELlöST/)' De Tweede Venraysche MiddenstandssT entoonstelüng De Kippenhouderij op het platteland ARCHITECT N.I.V.A. Provinciaal Nieuws ZATERDAG 24 MEI 1930 Een en vijftigste Jaargatg No. 22 J BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS i MANUFACTUREN BLIJKEN 'I, TOCH HET PRIJS DER ADVERTENTIEN 18 regels 60 cent, elke regel meer 7'/» ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DUN MUNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ctper post 5 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling, afzonderl. nummers 5 cent In het St. Antoniuspatronaat alhier had Zondag 18 Mei de opening plaats der Tentoonstelling, georgani seerd door den plaatselijken R. K. Middenstand. De zalen waren met talrijke be langstellenden gevuld en alle exposan ten waren aanwezig. De Voorzitter der R.K. Venray sche Middenstandsvereeniging voerde het eerst het woord en sprak het volgende Het zij mij vergund, geachte ver gadering, een enkel woord als inleiding te spreken. Na heel veel moeite en zorgen van uw bestuur en elke standhouder in het bijzonder staan wij dan momenteel voor de officieele opening van onze 2e Venraysche Middenstandstentoonstelling. Met vreugde en enthousiasme durven wij deze dagen van groote beteekenis voor onze organisatie en onze exposanten tegemoet te gaan, en met reden durven wij vertrouwen, dat den arbeid, besteed aan elke stand in het bijzonder en als organi satie geheel, welken arbeid als van zelfsprekend steeds omgezet wordt in 'n grootsche luidsprekende reclame campagne, met de gewenschte suc cessen zal bekroond worden. Immers wij hebben kosten noch moeiten gespaard, om deze expositie onzer organisatie onzer leden, ja Venray waardig te maken, evenzoo hebben de diverse exposanten niets gespaard om op beste vakkundige wijze hun stand aan te kleeden om het publiek de door hen gewenschte overtuiging bij te brengen en zelfs hebben vele exposanten aan het be zoek van de expositie of hun stand rijke cadeaux beschikbaar gesteld, om zoodoende het den bezoekers attractievoller en aangenamer te maken. Niet minder tactvol heefc het pers en propaganda-comiïé zich vau haar taak gekweten. Ook zij hebben geen geld en moeite gespaard en op zake lijke wijze hebben zij, door middel van de pers, in Venray en omgeving zeggen even zoo goed als wij zelf, dezer dagen met ons hoopt en inner lijk streeft, dat deze expositie, deze voor onzen stand wel kostbare doch hoogstnoodige reclame-campagne, tot in de lines sen zijne verwachtingen moge overtreffen, en ten slotte aan allen hier tegenwoordig en aan allen die dezer dagen onze expositie met een bezoek zullen vereeren, een echt hartelijk woord van dank en een hartelijk woord van welkom. Na deze namens ons bestuur en leden u toegeroepen welgemeende dank en welkomstwoorden, verzoek ik u Edelachtb. Heer Burgemeester, onze expositie te willen openen. Hierna hield de E. A. Heer v. d. Loo, Burgemeester van Venray, de volgende rede. Mijnheer de Voorzitter en Be stuursleden van den R. K. Venray- schen middenstand, ZeerEerw. Heeren Geestelijken, Dames en Heeren. Het is mij een groot voorrecht, gevolg te kunnen geven aan het verzoek van den R. K. Venrayschen Middenstand om deze tentoonstelling te openen, maar alvorens daartoe over te gaan, stel ik het op prijs een kort woord tot u allen en in het bijzonder tot den R. K. Mid denstand te richten. Zooals ik reeds in mijn voorwoord, dat ik schreef in de catalogus, uitgegeven ten behoeve der tentoon stelling, zeide, acht ik het op zich zelf een verblijdend verschijnsel, dat de Middenstand het heeft aangedurfd, om een eigen Middenstandstentoon stelling te organiseeren. Een enkele blik op de stands doet reeds zien, dat deze tentoonstelling op veel breeder basis is opgebouwd, dan dé eerste, die de Middenstand nu yïjf jaar geleden m vereeniging met. de Noord-Limburgsche Landbouwten toonstelling, organiseerde en dat de deelnemende leden kostennoch moeiten gespaard hebbel^, om zoo keurig mogelijk mogelijk >voor den dag te komen. De Venraysche Middenstand ver luidkeels verkondigd dat de Ven-J toont zich allerminst £ls een stand, raysche R. K. georganiseerde Mid- die de duidelijke teekenen vertoont denstand op 18, 19, 20 en 21 Mei zijn „kunnen" zal demonstreeren op een wijze als nooit een soortgelijke plaats presteerde. Moge dan, geachte standhouders, leden onzer organisatie, God rijksten zegen op uw werken en pogen nederdalen. Moge Venray en verre omgeving overtuigd worden, dat onze zaken in kwaliteit en prijs en keuze opwegen tegen de groote stad, dat het hun duidelijk worden, dat het overbodig is, naar heinde en verre te trekken, om inkoopen te gaan doen, doch dat Venray voor hen de meest aangewezen plaats is. Met fierheid, ja met echte Midden standsbots verklaar ik, uw Voor zitter, hier luide, ten overstaan van de hier genoodigden, die Venray.en de pers, die onze omstreken ver tegenwoordigen, dat de Venrayschen R.K. georganiseerden Middenstand in elk vak en in elke bijzonderheid, de stad het hoofd kan bieden Ik wensch u dan, mede namens, onze Geestelijke Adviseur en het Bestuur, geachte leden standhouders alle mogelijke succes en een vo'ile tevredenheid, na afloop dezer expositie over uwen arbeid. Hooggeachte heeren van 't I^ere- comité en genoodigden, vertegen woordigers van de pers, gedachte leden van onze organisatie. Ik» open deze vergadering met den groet Geloofd zij J. Chr. f Het is mij een zeer aangename plicht, u allen een hartelijk v/elkom toe te roepen, aangenaam voc»r ons, omdat gij door uwe tegenwoordig heid getuigd van een warm' mede leven met onze organisatie et dank baar omdat uw warm medeleven met ons, ons hiertoe dwingt als or/ganisatie en als persoon. Dankbaar ja, zijn wij uf allen, op de eerste plaats u, hooggeachte heeren en Eerw. Geestelijken van het Eere-comité, die zoo 'bereid hebt willen zijn, ons behulpzaam te zijn ons streven te doen stagen; op de tweede plaats u. Edelachtbare Heer Burgemeester en Wethouders, en leden van den Gemeenteraad, die! ook op financieele wijze steun hebt weten bij te zetten ag n onze Midden standstentoonstelling:. dankbaar ook begroeten wij u, heeren van het Hoofdbestuur van oj'azen Diocesanen Bond en wel speciatd u, hooggeachte heer Voorzitter, o mdat wij weten hoe u met uwe afde«lingen en hun wel en wee medeleeft, omdat wij overtuigd zijn dat ocvk u, ja ik durf van ouderdomszwakte of gebrek aan levenskracht. Integendeel. Alles ge tuigd hier van ondernemingslust, vau werklust en gezonden durf. Dat geeft moed voor de toekomst. De Middelstand heeft in onze maatschappij reeds eeuwen een voorname .-plaats ingenomen zijne instandhouding acht ik ook voor de toekomst 'van het grootste belang, zoowel voor de Kerk, waaraan juist deze stond zooveel brave Priesters schonk, als voor de maatschappij waaraan hij zooveel vooraanstaande manne;n leverde. Er wordt in dezen tijd zooveel geschermd met vooze leuze-n, en veelal onbegrepen slag woorden. Ieder heeft in den mond de ^voorden democratie en solidarisme, en ook vele katholieken laten die woorden zonder er bij te denken, v,aker over hun lippen gaan dan een •schietgebed tot Onzen Lieven Heer, maar achter die woorden verbergt zich bij velen heel vaak het meest grove egoïsme en men hoopt bij dit alles slechts om zooveel mogelijk te verkrijgen stoffelijk voordeel voor zich zelve. De Christelijke Katholieke demo cratie, dit wil zeggen een weldadige christelijke actie ten bate van het geheele volk, alle standen omvattend, christelijke katholieke solidariteit, christelijke katholieke naastenliefde bestond reeds lang voordat deze woorden in den mond van den man van de straat opgeld deden. En deze en deze alléén hebben wij noodig in onze ontkerstende maat schappij, die doet of er geen leven den God meer bestaat, die zelfs het meest schaamtelooze en meest on natuurlijke, nog met een naar eigen goeddunken gemaakt zedelijksmantel- tje omhangt en de menschheid zou terugbrengen in het meest ellendige heidendom. Deze alle standen omvattende katholieke democratie en deze katho lieke solidariteit is er noodig ook voor het behoud en den bloei van den Middenstand Dames en Heeren de tijden zijn veranderd. De jongeren zijn steeds meer vooruitstrevend, de ouderen meer behoudend gezind geweest, maar tegenwoordig is de mentaliteit der jongeren een geheel andere ge worden... Wij kunnen dit toejuichen of betreuren, het feit ligt er en wil len wij iets bereiken dan zullen wij moeten trachten ons in de geestes gesteldheid der jongeren in te denken. Alleen dan kan het katholieke jonge geslacht met behulp der ouderen goede levens vasthouden. Ook bij de jonge R.K. Midden standers is daarmede rekening te houden ook in uwe organisatie. Maar denk er steeds om alleen dan wan neer in uw stand heerscht stands- solidariteit en katholieke solidariteit of saamhoorigheid, wanneer zoowel de ouderen als de jongeren steeds meer en meer overtuigd zijn van de volstrekte noodzakelijkheid om krachtig en eendrachtig samen te werken, wanneer elk voor zich krach tig de handen uit de mouwen steekt en gij allen te samen de handen in elkaar legt, alleen dan zal de Midden stand zijne plaats, die hem in Gods wereldbestel toekomt, kunnen be houden. Laat het toch eindelijk uit zijn met het juist in middenstands-organisatie dikwijls zoo overdreven wantrouwen, tusschen hen die in elkaar concur renten meenen te zien. Als gij uw allereerste en allergrootste belang het behoud van uw zelfstandig be staan steeds voor oogen houdt, dan zal ook een eerlijke concurrent geen beletsel mogen zijn ook geen beletsel behoeven te zijn voor een op onder ling vertrouwen gebaseerde samen werking. i Tegenover grootkapitaal rèst u ;'slechts een keuze te doen uit „samenwerken of verdwijnen.' Aan u de beslissing. Ik weet gij hebt reeds gekozen, gij zijt er van overtuigd, dat geen regeeringsmaatregeVen, geen ach of weegeklaag, neen ook geen klagen over wereldcrisis en algeheele malaise u kunnen helpen, en alleen gij zelf u kunt helpen, naast God in wien uw stand zijn groot vertrouwen zal blijven stellen. Ik spreek den wensch uit dat deze Tentoonstelling geheel moge slagen, dat zij uw saamhoorigheidsgevoel eri onderlinge samenwerking ver sterkt, dat zij u zal aanzetten en prikkelen tol steeds hooger, steeds beter en in deze verwachting voldoe ik gaarne aan uw verzoek, Mijnheer de Voorzitter en verklaar de tweede Venraysche Middenstandstentoonstel ling voor geopend. Waarna de heer Koops, Voor zitter van den R.K. Limb. Midden standsbond nog het woord voerde en Venray feliciteerde met het rijke leven van den Middenstand, dat zich den laatsten tijd ontplooide. Het ledental is met meer dan 100 pet, vooruit gegaan. Het is hier zooals elders. Men begrijpt de waar de van aaneensluiting, nu van boven en van beneden druk wordt uitge oefend om den Middenstand te doen verdwijnen. Wij staan immers nog maar aan het begin van den strijd, die komen gaat, zwart tegen rood. Het groot kapitaal werpt zich meer en meer op den Middenstand. Welnu de handschoen is geworpen en de Middenstand heeft hem opgenomen en zijne gelederen zijn reeds gegroeid tot 2200 en in October a.s. hoogst waarschijnlijk tot 2500. Spreker is getroffen door het be wijs van moed hier in Venray, om deze tentoonstelling, die er alleszins zijn mag, te houden. Hij hoopt, dat dit geen oplaaiende vlam van en thousiasme zal zijn, maar zal blijven voortduren. Hij dankt het bestuur voor het vele werk. dat zij zich getroosten, voor den groei en bloei hunner ver eeniging en voor het welzijn der leden. Hierna volgde een wandeling langs de diverse stands en werd den genoodigden een glas wijn ge offreerd. bereikt kan worden en wat er door onderling overleg kan daar gesteld worden. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of deze tentoonstelling zal voor de verschillende standhouders dat succes afwerpen, hetgeen zij er zich van hebben voorgesteld. Moge zij echter den ongeorgani seerden collega's ook de overtuiging geven, hoe noodzakelijk de stands- organisatie is en wat daarmede kan bereikt worden. |OS. door BOSHOUWERS te LENT. Wat nu de tentoonstelling zelve betreft, deze maakte een verrassen den indruk op allen, die er een be zoek aan brachten. Hier liet de Venraysche Midden stand nog eens duidelijk zien, dat men alles op elk gebied in Venray kan krijgen, dat er geen enkele reden bestaat, elders zijn inkoopen te doen, en dat er voor de omliggende ge meenten nog een voordeel is te be halen. Plaatsruimte laat ons echter niet toe, om eiken stand afzonderlijk de revue te laten passeeren en vermee- nen wij te kunnen volstaan met de mededeeling, dat zoowel de indeeling der zalen, als de verschillende stands zonder uitzondering schitterend waren en allen eer van hun werk hebben. Deze tentoonstelling Venray en Noord-Limburg waardig, zal onge twijfeld onder de bewoners dezer streek de vriendschapsbanden weer nauwer en inniger doen worden en Venray als centraal punt zal hier zeer zeker de vruchten van kunnen plukken. De Venraysche Middenstand heeft door deze prachtige expositie ge toond, wat er door samenwerking Kleinscho ziekte. VRAAG De vorige weken zijn bij mij nog ai heel wat kippen dood gegaan, meestal nadat ze maar een dag, soms nog korter, ziek waren geweest. Ik zond eene doode kip naar de Seruminrichting te Rotter dam en ze was gestorven aanKlein- scbe ziekte schreef men. En in den brief zat eene gedrukte circulaire, die aangeeft, hoe ik moet handelen. Maar dat is niet om te doen. Ik moet de heele uitloop diep omspit ten, en al de kippen door den vee arts laten inspuiten. Is er geen een voudiger middel.dat ook goed helpt? Anders verkoop ik de oude hennen aan den poelier, er is nu toch al niet veel meer aan de kippen nu het zomer begint te worden en de rui over een paar maanden begint. Gaarne vernam ik uw meening in Peel en-Maas van a.s. Zaterdag. Uit Venray. ANTWOORD*: De Kleinsche ziekte breekt meestal uit in de lente, den druksten legtijd. De kippen zijn dan altijd gauwer vatbaar voor alle soorten van ziekte, omdat het kippenlichaam niet zelden in eenigs- zins verzwakten toestand is geraakt, natuurlijk vanwege den drukken leg En vooral, als de eigenaar de dieren niet .eens in de handen nam om te constateeren, of ze misschien van het een of ander te kort kwamen. ïk zeg niet, dat u de schuld heeft, want de Kleinsche ziekte kan toch wel uitbreken. Voor de overige lezers van dit blad wil ik even mededeelen, hoe de uiterlijke verschijnselen dezer ziekte zijn. Dan hebben zij ook nog iets aan dit artikeltje. 1. De kippen worden traag en lusteloos, ze blijven lang op dezelfde plek staan. 2. Ze eten weinig, doch drinken soms veel. 3. De ontlasting is waterig, geel groen en eenigszins slijmerig, waar door ze aan de aarsveeren blijft vastkleven. 4. De kippen loopen met han genden staart en dito vleugels, die niet vlak tegen het lichaam sluiten. 5. De kammen, soms ook de lellen, worden donker van kleur. 6. De ziekte duurt soms maar een hal ven dag, meestal echter van 1 tot 2 dagen, een enkelen keer wel 5 dagen. Er komen er ook wel door, maar toch heel weinig, Dit zijn ge vaarlijke lui, want het blijven smet stofdragers. 7. Het verloop is met horten en stooten. Nu vallen er tamelijk veel slachtoffers, dan weer weinig of geen, zoodat men denkt, dat d2 ziekte over is, totdat ze na een poos weer slachtoffers maakt. Men kan dus zeggen, dat het op en neer gaat, meer dan bij welke andere ziekte ook. 8. Wanneer men 'n kip open maakt, ziet men dat de darmen het hebben moeten kunnen. Het corpus verspreidt eenviezen stank. Niemand zal daarom in de verleiding komen, zoo iets nog op te eten. Wanneer men al deze verschijn selen samen opmerkt, dan kan men er practisch gesproken, zeker van zijn, dat het de Kleinsche ziekte is, zoo genoemd naar den Londenschen dierenarts Klein, die de bacil heeft ontdekt, welke deze ziekte veroor zaakt. U heeft een exemplaar opgezon den naar de Rijksseruminrichting te Rotterdam, waar men u een gedrukte circulaire toezond, waarop te lezen staat, hoe te handelen. Dat is een bewijs, dat de ziekte veel voorkomt, anders lieten ze te R. geen circulaire drukken, om die te verzenden. Ik ben het met u eens, dat de maatregelen, welke de circulaire voorschrijft, lastig te nemen zijn. Vooreerst is het ondoenlijk een boomgaard of weide om te gaan spitten. Die raad zal wel algemeen in den wind geslagen worden. Toch is het noodig, dat het terrein ontsmet wordt, want door de mest, die de zieke kippen daarover ver spreidden, zijn er natuurlijk vele ziektekiemen (bacillen) in dien grond gekomen, vooral in de omgeving van het hok. Daar natuurlijk het meest, want als 'n kip eenmaal de Kleinsche ziekte krijgt, loopt ze niet ver meer van 't hok. De naaste omgeving zal dan in elk geval omgewerkt moeten worden en daarna een flink stuk van het terrein begoten met eene 3 pet. cre- oline-oplossing. De gieter zal hierbij goede diensten bewijzen. Verder moet natuurlijk het hok terdega worden schoongemaakt en ontsmet. Men kan dit werkje niet te serieus opnemen. Na de ontsmet ting brengt ge een dikke laag turf- strooisel in het hok over den bodem en het hardvoer zou ik 'n week lang even goed in 'n bak verstrek ken als het ochtendvoer. Dan komt het zeker niet in aan raking met de mest eener besmette hen. Rotterdam raadde aan, de dieren te laten bewerken met serum, dat de dierenarts aldaar kan bekomen. In de praktijk is wel gebleken, dat daar resultaten mee bereikt worden, doch of ze beslist afdoende zijn, durven we niet te beweren. Ter Haar beveelt dan ook vooral hygiënische maatregelen aan. Ook is het wel goed, om eens tijdelijk ook anders te voeren, n.l. rijst koken in water; daarna dit water weggieten en de gekookte rijst uit knijpen; deze rijst verder stijf koken in melk, (ondertusschen goed roeren, om het aanbranden te voorkomen); tenslotte wat houtskoolpoeder er onder mengen en er 'n scheutje sla olie door doen. Natuurlijk worden de bacillen of de ziektekiemen hierdoor niet gedood maar het is toch altijd goed bij 'n kip, die aan diarrhee lijdt. En wat verder vooral noodig is? Iets, dat op de boerderijen nog haast nergens gebeurt: de zieke, ja zelfs de maar eenigszins verdachtedirect uit de koppel te nemen en afmaken. Het wordt toch niets met ze. Den heelen boel verkoopen aan den poelier Erg christelijk lijkt me die manoeuvre niet toe, want het verloop der ziekte is soms zoo vlug en kort, dat de kooper direct schade kan krijgen. En als hij deze dieren weer aan 'n anderen kippenhouder verkoopt, besmet hierdoor ook het terrein daar weer. In elk geval is u in geweten ver plicht, den koopman uwe ervaring mede te deelen, en.... dan zal hij natuurlijk maar een heel zacht prijs je bieden. Pas op, dat de jonge hennen niet op het terrein komen, waar nog niet lang geleden zieke kippen liepen, want dan loopen zij ook weer ge vaar. Het is dus wel 'n beroerde ziekte en het spijt me, dat ik u geen mid del aan de hand kan doen. dat eenvoudig is en tevens afdoende. Zorg, dat de dieren niet kunnen drinken aan de gier der mestvaalt, Want dat is zééc slecht. Konden ze dat bij U Zoo ja, neem dan je maatregelen daartegen. VRAAG Ik kan wekelijks een partij uitgeschouwde bloedeieren en aangelegde eieren van een handelaar krijgen, ze kosten me zoo goed als niets. Kan ik die aan mijn kuikens en ook aan mijn kippen geven Kuikens, circa 300, zijn nu 3 weken oud. Hoeveel dan te geven Ook dan nog evenveel opfok- en ochtend- voer Uit Venray dorp. ANTWOORD: Bloedeieren (met bloedvlek) hebben evenveel voedings waarde dan gewone voedingswaar de als gewone consumptie-eieren. Met de aangelegde is het iets anders. Dat hangt grootendeels af van den graad van bebroeding. Ik zou voor deze eieren altijd huiverig zijn. Het grootste bezwaar van gratis eieren is, dat men gauw geneigd is, er te veel van te geven. Een ge kookt ei per 25 kuikens iederendag is toelaatbaar naast droog opfokvoer. U kunt hier mee door blijven gaan. Aan leggende hennen kunt u naast het droge ochtendvoer per dag en per 10 kippen wel 'n gekookt ei geven zou ik meenen. Van te veel ontstaat verstopping en geeft u geklust, en ook te veel, dan is het ook mis. VENRAY. 24 Mei 1930. BEKENDMAKING Bnrgemeester en Wethouders van Venray brengen ingevolge het be- tm 0 L. Vrouw Behoudenis der Kranken, Oostrum. paalde bij artikel 13, sub 3 der Lager Onderwijswet ter openbar# kennis, dat de Raad der gemeente in zijne openbare vergadering van den 15 Mei j.l. de beslissing op het verzoek van Johannes Verberk, landbouwer te Venray, Veulen H 34, ingekomen 9 Mei 1930, om eene tegemoetko ming uit de gemeentekas, verbonden het bezoeken der Kerkelijk er kende Roomsch Katholieke jongens- en meisjesschool te Venray-Leunen. door zijn zoontje Hendrikus Joh., geboren 22 Febr. 1920, zijn zoontje Johannes, geb. 8 Mei 1923 en zijn dochtertje Elisabeth Cath., geb. 18 Sept. 1921, voor wie hij Roomsch Katholiek onderwijs wenscht, welke volgens zijne meening langs den kortst begaanbaren weg binnen de gemeente op groóteren afstand dan vier kilometer van zijne woning zijn gelegen, heeft verdaagd tot een vol gende vergadering. Venray, 16 Mei 1930 Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ingevolge het be paalde bij artikel 13 sub 3 der La ger Onderwijswet 1920 ter open bare kennis, dat de Raad der ge meente in zijne openbare vergadering van 15 Mei 1930, de beslissing op het verzoek van Peter Brauer, land- bovwer te Venray, Veulen H 41a ingekomen 5 Mei 1930 om eene tege moetkoming te ontvangen uit de ge meentekas in de kosten, verbonden aan het bezoeken der kerkelijk er kende Roomsch Katholieke meisjes school te Venray-Leunen door zijn dochtertjes Josephina Petr. geb. te Lottum, 5 Nov. 1920 en Louis t Elisab., geb. te Venray 6 Febr. 1923 voor wie hij Roomsch Katholiek onderwijs wenscht, welke scholc binnen de gemeente op grootere: afstand dan 4 K.M. van zijne wo ning zijn gelegen, heeft verdaaga tot een volgende vergadering. Venray 16 Mei 1930 Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ingevolge het be paalde bij artikel 13 sub 3 der Lager-Onderwijswet 1920, ter open bare kennis, dat de Raad der Gemeente in zijne openbare vergadering van 15 Mei 1930, de beslissing op het verzoek van Peter Johannes Kusters, landbouwer te Venray-Veulen, H. 33 d., ingekomen 5 Mei 1930, om een tegemoetkoming te ontvangen uit de gemeentekas in de kosten, verbonden aan het be- zoekender kerkelijk erkende Roomsch Katholieke jongens- en meisjesschool te Venray-Leunen, door zijn zoon Peter Johannes, geb. 11 Mei 1918. zijn zoon Gerard, geb. 14 Sept 1920, zijn zoon Johannes, geb. 31 Decem ber 1912 en zijn dochter Johanna, geb. 24 April 1919, voor wie hij het Roomsch-Katholiek onderwij wenscht, welke scholen binnen dc gemeente op grooteren afstand dan 4 K. M. van zijn woning gelegen zijn, heeft verdaagd to teen volgende vergadering. Venray, 16 Mei 1930. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ingevolge het be paalde bij artikel 13sub3Lager Onderwijswet 1920 ter openbare kennie, dat de Raad der gemeente in zijn openbare vergadering van 15 Mei 1930, de beslissing op het verzoek van Martinus Hendrikus van Staveren, landbouwer te Ven ray-Veulen J 23, om een tegemoet koming te ontvangen uit de kas der gemeente in de kosten, verbon-

Peel en Maas | 1930 | | pagina 1