Kinder- Backflsh- Dames- Y rouwen- JAC. F0NCK Fa. G. Pouwels Zn. Belastingen Praclitsorteeriing ianufaclurenhandel Th, Pouwels Voor de a.s. Kermissen ontvangen Land- en Tuinbouw. Drogisterij „Het Blauwe Kruis - Langstraat 1 VENRAY Telel 55 ONTSMETTINGSMIDDELEN VERFWAREN EN GLAS VERPLEGINGSARTIKELEN s Onze Breukbanden G. MU3KENS Uitsluitend 1930-modeilen aarden bloempotten en schoteltjes, sierbloempotten, bloemhangers, st. inmaakpotten Poreelein, Glas en Aardewerk. Lepels, Vorken en Messen. Messen gew. en roestvrij in doos van 6 PETER HENDRIX, Patersstraat 9 Zaterdag 10 Mei 1930, No. 20. Nog maar altijd staan de vakbladen der landbouwers voi met de maat regelen, die er genomen dienen te worden door de regeering tegen de treurige, economische omstandigheden, waaronder de landbouwers op het oogenblik leven. Verschillende landbouworganisaties hebben hun wenschen reeds gefor muleerd. Sommige hebben die wen schen reeds bekrachtigd gezien door de algemeene vergadering, terwijl weer anderen binnen korten tijd deze zullen houden. De Groningsche, de Zeeuwsche, de Overijselsche en de Hollandsche maatschappijen van landbouw evenals de Chr. Boeren- en Tuindersbond en de Noord Brabantschen Boerenbond hebben hun wenschen en eischen gesteld, die in de groote hoofdzaken met elkaar overeenstemmen, wat wel te begrijpen is en wat ook zeer geluk kig is. Willen de boeren succes hebben, dan zullen ze meer dan tot nu toe, zich met elkaar moeten bezinnen over de middelen en wegen opdat ze niet verdeeld tegenover de Re geering met hun eischen staan. Nog altijd is het in regeeringskringen een graag gezochte bezigheid 102 te passen het bekende spreekwoord verdeel en heeisch! Met een krachtige organisatie doet men wonderen. Dat dacht ik zoo deze week nog toen ik een verslag las van Schuttevaer, de groote ver- eeniging van binnenschippers. Ik meen, dat het 50 jaar geleden is, dat Schuttevaer is opgericht als een onaanzienlijk vereenigingetje, waar men om lachte en waarover men in Den Haag de schouders wat optrok. Bij _het jubileum zat ook een minister aan de groene tafel van deze ver- eeniging. Het is een lichaam, waar mede gerekend wordt. En al moet men nu niet letterlijk opvatten, wat op de vergadering besloten werd, n.l. dat men de gemeenteraad van Deventer eens op den broek zou komen, toch neemt het niet weg, dat wanneer Schuttevaer zijn stem laat hooren, dat dan ook gebeurd, wat er gevraagd is. Hoever zijn de boeren nog van die binnenschippers ver wijderd Die maken zich onder el kander boos en nijdig, maar met elkaar zijn ze nog niet in staat een vuist te maken en dat tot hun eigen schade. Verdeel en heersch Nu zal er een commissie in het f leven geroepen worden, die den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw zal moeten adviseeren wat er gedaan moet worden in dezen crisistijd. Algemeen oordeelen de landbouw bladen daarover als over een kap stok. Zeer juist zegt ook de Veld bode. dat van een Minister van Landbouw verwacht mag worden, dat hij weet wat er gedaan moet worden, wanneer er voor den land bouw moeilijke tijden aanbreken en niet eerst eens aan een commissie moet gaan vragen wat er dan wel noodig zou zijn. De algemeene eisch van alle orga nisaties is dan ook een aparte minister van landbouw, die deskundig is en derhalve met kennis van zaken kan oordeelen over de moeilijkheden waarin op het oogenblik de land bouw verkeert en de middelen en wegen weet aan te geven, waardoor msn zoo niet geheel dan toch grooten- deels uit de impasse zou kunnen geraken. De prijs van de aardappelen is weer een beetje beter de laatste dagen. Dat mag ook wel. Het is te hoopen, dat er nog heel wat verkocht kunnen worden. Misschien dat Duitschland nog een goede afnemer wordt. Daar is het door de hooge invoerrechten onmogelijk gemaakt vroege aard appelen in te voeren. Nu, als al de aardappelen, die er van den vorigen oogst nog over zijn, nog in ons land gegeten moesten worden, dan moch ten alle Nederlanders weldri emaal per dag aardappelen eten. Volgens de laatste telling waren er toch niet minder dan 2.228.000 H.L. klei en 1.360.000 H. L. zand- en veen- aardappelen in ons land voorradig. S. Voir en uit de Zakenwereld. Wanneer sommige menschen een compliment maken, doen ze alsof ze er een quitantie voor verlangen. Men is onmaatschappelijk zoolang men niet geleerd heeft belangstelling te toonen, terwijl men zich inder daad doodelijk verveelt. Het eeuwenoude zakenidee, dat goed gekochte goederen reeds half verkocht zijn, is nog altijd geldig. Ik hecht geen geloof aan het spreekwoorddat degeen, die geduld oefent, overwint. Mijn ervaring is, dat de man, die wacht, de dingen krijgt die door anderen weggewor pen zijn. Levenswijsheid Laat ons, vooral in de ernstige gevallen, toch niet te veel genezing zoeken in „middeltjes." Hier een lapje en daar een pleister blijft lap- wetk. Maar heil mogen we verwach ten in het wegnemen van de kwaal. Creoline Carbolzuur Lysol Formaline 40 Vol. pCt. Vruchtboomcarbolineum Solbar Naftaline schubben, kogels en poeder Alles prima fabrikaat. Vernissen Lakken Goud- en Zilverbrons Droge en aangem. Verf Lijnolie en Stopverf Enkel en dubbel glas Gefigureerd glas Autoglas (geslepen) Draadglas Glazen dakpannen Alles prima kwaliteiten. Verbandwatten Hydrophilegazen Lencoplast Koortsthermometers Verband bisten Luchtkussens Warmwaterzakken, Buikbanden Breukbanden, Elast. Kousen worden gaarne ge dragen, wegens pasvorm, veroorzaken geen knellingen, duurzaamheid, enz. Beleefd aanbevelend. Wanneer we in ons dagelijks be nemen welgemeende hoffelijkheid aan den dag leggen, niet het minst tegenover hen, die wij ervan be tichten klandizie of anderzins ver plichtingen aan ons te hebben, dan zal ons blijken, dat de gelegenheids- plichtpleginkjes alleen maar vormen zijn. Ware hoffelijkheid en oprechte attenties zijn geen vertooningen. Wanneer ons een onhebbelijkheid geschiedt. Iaat ons die dan keeren en nooit op derden overdragen. Als onkruid behooren wij het kwaad té verdelgen, niet over te planten. In elke geordende zaak is een goede boekhoud ng onontbeerlijk. Echter voor oogen dient te worden gehouden, dat die boekhouding is terwille van de zaak en niet de zaak in dienst van de boekhouding. Een voorbeeld Ier navolging. Het R.K. Kerkbestuur te Eist heeft de volgende regeling getroffen: Dat bij de a.s. bankenverpachting door een groot gezin niet meer dan twee plaatsen behoeven betaald te wordende meerdere noodige plaat- S2n behoeven nie t betaald te wor den. Onder groot gezin wordt verstaan, dat er minstens drie kerkgaande kinderen zijn; ook mag één dienst bode tot het gezinsgetal gerekend worden. Wijl er twee H. Missen zijn, kan in elk der. H. Missen de helft van het gezin tegenwoordig zijn, en be paald deze helft het getal noodige plaatsen. Elke plaats meer dan de helft van het getal gezinsleden moet worden betaald. Bij oneven getal gezinsleden mag de grootste helft in aanmerking wor den genomen. Met het oog op het volgende: dat namelijk de bank verpachting voor 3 jaren geldend is, mag men de kin deren vanaf het 6e jaar tot de kerk gaande kinderen rekenen. Voor hel opmaken van de aangiften en hel bijhouden der boekhouding beveelt zich aan MANTELS Alle soorten Hofstraat. 17

Peel en Maas | 1930 | | pagina 5