UNÏGRO- RADIO N. V. Vulkaan, üemengde Berichten Hoort een en het groote verschil in weergave valt l' direct op. Uw keuze is dan beslist. VENRAY De Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier Gemeente in zijne vergadering van 14 Februari 1930 is vastgesteld de volgende verordening Verordening tot wyzigingder verordening tot heffing eener belasting op openbare verma kelijkheden, vastgesteld door den Raad dier gemeente in zün ver gadering van 20 April 1022. Zijnde deze verordening goedge keurd bij Koninklijk Besluit van 31 Maart 1930, No. 5, waarbij de ver ordening de dato 20 April 1922, houdende voorschriften, naar welke de belasting zal worden ingevorderd, is aangehaald. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 9 Mei 1930. De Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, nat is ingekomen een verzoek van vlartinusBernardus Goumans, banket bakker, wonende te Venray, Stations weg 1, om verlof tot verkoop uit sluitend van alcoholvrijen drank in de linkerzijkamer van het huis plaat selijk gemerkt Stationsweg 1. Binnen twee weken na dagteeke- ning dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren indienen. Venray, 8 Mei 1930. Burgemeester en Wethouders vrnmd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter voldoening aan het bepaalde bij artikel 14, 2e lid jo, artikel 12 der Drankwet ter open bare kennis, dat op heden is inge komen een verklaring van Leonardus Lambertus van Rhee, dat hij, nu eene vergunning beschikbaar is ge^ worden, volhardt bij zijn op 22 Februari 1923 ingediend verzoek om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein voor de beneden voorkamer van het huis, plaatselijk gemerkt Castenray G. 7, op welk verzoek toen echter afwijzend werd beschikt uitsluitend op grond, dat het wettelijk maximum aantal vergun ningen voor Venray was bereikt. Binnen twee weken na de dag- teekening dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verleenen der vergunning schriftelijk bezwaren in dienen. Venray, 7 Mei 1930. Burgemeester en Wethouders vnmd. O. VAN DE LOO. De Secretaris VAN HAAREN. GEVONDEN een rijwielplaatje. Inlichtingen Gemeentepolitie. Door de gemeente-politie werd tegen J. D. procesverbaal opgemaakt wegens het vervoeren van personen in een ongekeurde bus. Onze dorpsgenoot, de Heer J. J. Eibers, behaalde op de Inter nationale Bakkerij-Tentoonstelling gehouden op 20 April te Brussel met zijne inzendingen Melkbrood, Eerediploma met gelukwenschen van de Jury Krentenbrood Eerediploma Boterbeschuitdiploma met gouden medaille. Proficiat MERSELO. Onze vroegere dorps genoot, de heer P. J. v.d. Heuvel, thans banketbakker te Haarlem, Leidschestraat 25, werd op de Inter nationale Banketbakkers-tentoonstel ling, gehouden van 30 April tot 8 Mei 1930 in het Jaarbeursgebouw te Utrecht, met zijn inzendingen be kroond met drie prijzen n.l. één Eere-prijs en twee Eerste prijzen. Voor genoemde heer, die reeds meerdere malen met eere- en eerste prijzen bekroond werd, wederom :en mooi succes. OOSTRUM. Den jager P. van Arsen alhier, mocht het dezer dagen wederom gelukken een prachtige vos •iet 4- jongen te schieten. Voor onze ippenhouders een mooie opruiming. OOSTRUM. Zondag j.l. werd n de zaal van Linders een lezing gehouden door den Zeereerw. Heer 'astoor van Oirlo, over Theresia Neumann te Konnersreuth. Op zeer duidelijke wijze wist spreker te ver tellen van zijn bezoek aan Konners reuth en aan dat bevoorrechte 'Oerenmeisje. En al heeft men daar over al veel gehoord en gelezen, als men iemand hoort spreken die zelf i in de woning van Neumann is ge weest, dan maakt dat toch nog veel meer indruk. Dat de lezing indruk maakte op de aanwezigen bewees genoeg de stilte in de zaal en het warme applaus dat den Zeereerw. spreker ten deel viel. De Jonge Boeren van Oostrum c.a. op wiens initiatief deze lezing ge houden werd, mogen we dankbaar zijn. OIRLO. De echtelieden Willem Camps en Elisabeth van Rhee te Klein Oirlo hopen Dinsdag 20 Mei a,s. hun gouden bruilofsfeest te vieren. De buurt is reeds druk bezig om dezen dag waardig te herdenken. De noodtoestand der boeren. Woensdagmiddag had te Horst eene Kringvergadering plaats van den L.L.T.B. De opkomst was buiten gewoon druk. Velen moesten zich met een staanplaatsje tevredenstellen. De heer H. Drabbels, voorzitter van den Kring Horst, opende de vergadering, waarna het woord werd gevoerd door Dr. Droessen, X. Thomeer en het oud-Kamerlid P. J. Rutten. Alle grieven der land- en tuinbouwers werden besproken. Men ziet met spanning de groote protest vergadering te Utrecht tegemoet. HORST. Donderdag werd voor de civiele kamer der Roermondsche Rechtbank beëedigd als advocaat en procureur de heer Mr. A. Q. H. P. Geurts van hier. De heer Geurts zal zijn kantoor vestigen te Venlo, Heudzstraat 4. OVERLOON. De bloempjes verkoop voor de T.B.C.-bestrijding bracht hier op de som van ruim f 30. Tot kerkmeester alhier is her benoemd de heer Jos. H. Poels. Zondag a.s. zal hier een groote voetbalwedstrijd gehouden worden. De voetbalver. S.S.S. zal een wed strijd spelen tegen het Maasbuurt- elftal, ten bate van Herwonnen Levenskracht. Wij verwachten een groot aantal publiek voor dezen wedstrijd. Aanvang van den wedstrijd om 4 uur, welke zal worden opgeluisterd door de muziek van onze fanfare. Geeft voor dit schoone doel ook uwen steun. Dezer dagen vergaderden de besturen van de R.K. Werliedenver- eenigingen van Overloon, Venray, Sambeek en Vierlingsbeek, met het doel om op te richlen een vereeniging van „Eigen Huis". Hierover werden verschillende punten druk besproken. Besloten werd een spreker aan te vragen, die het nut der vereeniging „Eigen Huis" zou komen uitleggen. De Voorzitter, de heer Franssen van Overloon hoopte dan ook op aller medewerking der zustervereni gingen, om dit doel te kunnen be reiken. Dr. F. J. Nuyens -j- In den hoogen leeftijd van 94 jaren is te Boxmeer overleden dr. F. J. Nuyens, die voor eenige jaren zijn 60-jarig doctoraat mocht vieren, Gedurende 50 jaren oefende hij de geneeskundige praktijk uit resp. te De Rijp. Zevenhoven en Ter Aar, tot hij in 1906 naar Boxmeer vertrok om daar een welverdiende rust te gaan genieten. Omstreeks de jaren 1890—1900 vond hij niettegenstaande zijn drukke bezigheden als medicus den tijd in „de Maasbode" menig hoofdartikel te plaatsen, dat getuigde van zijn warm hart voor het katholieke vereenigingsleven en het kath. on derwijs, van zijn scherpen blik op sociale toestanden, van zijn histori sche kennis, en van zijn onbegrensde liefde voor Kerk en Paus Landbouwtelling 1930. Van 20 Mei tot 20 Juni wordt een landbouw- en veetelling gehou den in alle gemeenten. Aan alle huizen zal een formulier worden uitgereikt, hetwelk dan door de be trokken landbouwers en (of) vee houders kan worden ingevuld, om later de tellers ter hand te worden gesteld. Dit zal de telling zeer ver eenvoudigen en aanstonds een goed beeld doen geven van de vereischte opgaven. De medewerking der land bouwers en veehouders wordt daar om ten zeerste op prijs gesteld. Conflict steenindustrie. De Ned. R. K. Steenfabrieksar beidersbond „St. Stephanus" heeft een ultimatum gesteld aan den heer Aug. Geurts, steenfabrikant te Tien- ray, inhoudende doorvoering van de Limburgsche Collectieve Arbeids overeenkomst en intrekking van het ontslag van den afdeelingspennïng- meester. De staking gaat eventueel in Maandag 12 Mei. Jubileum. Op 13 Mei a.s. viert de koster van Broekhuizenvorst, de heer L. v. 't Groenewolt, zijn 50-jarig ambts- jubilé. VENLO. Alhoewel daartoe vele pogingen zijn aangewend, schijnt men nog steeds niet over voldoende gegevens te beschikken, noodig om de identiteit van de zigeuners op de Kleine Heide alhier vast te stellen, en welke toch noodig is, om deze ongenoode gasten over onze grenzen te verwijderen. Wederom is dan ook het detache ment marechaussée, met de bewaking belast, vernieuwd. TIENRAY. De jaarlijksche Rec toraatsfeesten der R. K. V. V.T.O.P. Tienray, voor den zilveren Tienray- Wisselbeker zullen dit jaar gehouden worden op den 2e Zondag in Augus tus a.s.. De regelingscommissie bestaande uit de heeren G. Janssen, M. v. Rijs- wick Thz. en J. Hofman zijn reeds in actie dit feest als verleden jaar zoo grootsch mogelijk te maken. Aan deze feesten worden groote Athletiek-wedstrijden verbonden. Zonderlinge handel. Dat een handel soms raar kan loopen, bewijst het volgende: J. K. te Well had een geit verkocht aan een koopman te Gennep op voorwaarde, dat deze gust was. Was zij dragend, dan ging de koop niet door, de koopman moest de tijd afwachten. Zondagmorgen reeds voor de vroegmis was de koopman present, om de geit te halen. Hij kreeg ze niet, omdat de tijd er nog niet was. Toen allen naar de kerk waren, en er slechts een meisje thuis was, kwam hij terug, haalde de geit uit den stal, telde het geld op tafel en vertrok. Aangifte bij de politie volgde. Maandagmorgen werd de koopman opgepikt, toen hij met de geit onder weg was naar Aijen, waar hij het beest reeds voor dragend verkocht had met een tientje winst. De geit werd in beslag genomen en tegen den koopman proces-verbaal opgemaakt. Deken Haenen 80 jaar. De Hoog Eerw. Heer E. Haenen, Deken van Weert en kanunnik van het Kathedraal Kapittel in het Bisdom Roermond, viert 23 Mei a.s. zijn 80en verjaardag, die door de paro chianen op feestelijke wijze zal v/ordenherdacht. Zooals bekend, heeft de H. E. Heer Haenen in de maand September a.s. ontslag uit zijn herderlijke bediening verkregen. ROERMOND. Aangevoerd 6500 stuks. Jonge hanen 4065 ct. per stuk. Hennen 6570 ct, per KG. Duiven 25 ct. per stuk. Tamme konijnen 6065 ct. per KG. BUDEL. Waren de prijzen der biggen een paar maanden geleden in België lager dan hier, thans is het omgekeerde het geval. Vele Belgen koopen hier thans voor 20 a 25 gulden een big, ter wijl de prijs over de grens minstens 30 a 35 gulden is. Men begrijpt, dat menig bigje bij tij en ontij een buitenlandsche reis onderneemt. Doodelijke aanrijding. De 26-jarige spoorbeambte, H.C. te Maasbracht, die met een groepje kennissen per fiets naar huis reed, werd te Linne door een hem achterop rijdenden auto aangereden. Hij werd zoo ernstig aan het hoofd gewond, dat hij spoedig is overleden, aldus meldt de „L. K." Het slachtoffer hield zich vast aan den rechterkant van eenhitte-wagentje dat verkeerd licht moet gevoerd hebben, waardoor de bestuurder van den auto meende dat de wagen hem tegemoet kwam. De bestuurder, zekere B. is door gereden .maarheeft zich te Maastricht bij de politie aangegeven. Spelend in den dood. Bij het spelen geraakte Woensdag een tweejarig kind bij den landbou wer F. in de Pletserstraat te Wolder-Maastricht op het erf in een mestput. Toen men de kleine eruit ophaalde, bleek de dood reeds te zijn ingetreden. Doodelijke ongevallen. Op Staatsmijn Hendrik is Don derdagmorgen een doodelijk ongeluk gebeurd. De houwer J. Burmeister is daarbij verongelukt in de onder- grondsche werken op de 537 M, verdieping. B. is gehuwd, vader van drie kinderen. Duitscher van geboorte en woont te Sittard. Woensdag geraakte de onder- grondsche arbeider Filipiak in de ondergrondsche weiken van de Oranje Nassau III te Heerlerheide onder 'n instorting op de 250 M. verdieping. Het is practisch zeker, dat F. is overleden. Paard op hol geslagen. Nabij de papierfabriek te Meersen bij Maastricht eischte Woensdag een aanrijding twee slachto ffers. De 33-jarige landbouwer N. F. J. reed staande op zijn met paard be spannen wagen huiswaarts. Voor den voerman uitreed een fietser, die door een voorbijganger nog werd gewaarschuwd voor het hem achteropkomend hollend paard. De man sloeg daar geen acht op, zoodat hij door een der boomen van den|wagen in den rug werd geraakt. De wagen kantelde, de wielrijder geraakte onder den wagen, waar hij eenige minuten later dood onder vandaan gehaald werd. De voerman brak bij den val beide armen en een been. Omtrent de indentiteit van den wielrijder is nog niets bekend. Op hem bevonden zich papieren, die aanduidden dat hij inspecteur was van den Raad van Arbeid en van B. heette. Deze naam is echter niet bekend te Maastricht. De voerman werd per auto naar Calvariënberg te Maastricht over gebracht. De Officier van Justitie was in den loop van den middag ter plaatse van het ongeval. Wel een cadeautje waard. De 17-jarige slagersknecht H, Soomers te Kerkrade, die zich ver dienstelijk maakte bij de opsporing van den brandstichter van S. aldaar, mocht als blijk van erkentelijkheid van het gemeentebestuur een gouden horloge ontvangen. De bankbiljetten van f 10. De directie van de Nederlandsche Bank heeft bepaald, dat de bank biljetten van f 10 model 1904 en 1922 (op de voorzijde voorzien van een mannenfiguur, voorstellende den arbeid, en van een vrouwenfiguur, voorstellende de welvaart) zouden worden ingetrokken en na verloop van 1 jaar na publicatie van dat bericht niet meer ter betaling zouden moeten worden gezonden. Nu intusschen deze termijn ver streken is, is het de directie gebleken, dat het aantal nog circuleerende bil jetten van deze coupure zoo groot is, dat het handhaven van den ge- stelden termijn voor het publiek ernstig ongerief zoude beteekenen. In verband daarmee heeft zij besloten, om onverplicht alsnog voor korten tijd al haar kassen open te stellen voor de inwisseling van dit papier. Houders van deze biljetten kunnen deze dus tijdelijk nog inwisselen op alle kantoren van de Nederlandsche bank. In hun eigen belang wordt aangeraden, zulks spoedig te doen, daar binnenkort uitsluitend het bil jet van f 10, waarop de Zeeuwsche boerin voorkomt, gangbaarheid zal hebben, en de overige door de houders ter inwisseling naar Amsterdam zullen moeten worden gezonden waarmee tijdverlies en kosten gepaard gaan. Weg van den weg Naar het belastingkantoor, daar is uw plaats, o fietser De „Brab. Morgen" schrijft Men zal moeten toegeven, dat de provincie N. Brabant vol goede zorgen is voor het lot der arme fietsers en er trouw voor waakt, dat hen niets ergs overkome. Zie maar het jongste maar lang niet het minste besluit van het provinciaal bestuur, dat luidt, dat Ged. Staten besloten hebben, den weg van Osch naar den rijksweg 's Hertogenbosch- Grave onder Heesch, met de daarin gelegen trambaan, vóór zoover zij is gelegen buiten de bebouwde kom der gemeente Osch, in het belang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer daarover, gesloten te verklaren voor het bezijden' in beide richtingen met rijwielen. Dat dit verbod weer eens den armen fietser treft, spreekt vanzelf. Het lot valt altijd op Jonas. Arme fietser, weg van den weg Voort naar het belastingkantoor, daar is uw plaats. Doodolyk ongeval. Donderdag is de 25-jarige liftmon- taur H. K. uit Rotterdam in de apparatenfabriek der N. V. Philips te Eindhoven, bij het openen van een deur der lift, van de vijfde ver dieping inden liftkoker naar beneden gestort. Hij was op slag dood. K. was ongehuwd. Nekkramp. In de gemeente Vries is de 14-jarige jongen J. L. tengevolge van nekkramp overleden. Naar betere wegen. Verschenen is een brochure, ge titeld „Naar betere wegen'., diedoor den Bond van Bedrijfsautohouders aan alle kleinere wegbeheerders is toegezonden, met de bedoeling hun daarin eenige lichtlijnen aan te geven, waarvan het volgen zal leiden tot een onderhoud, beter dan tot dusver het geval is, zonder dat daardoor te zware financieele lasten op de beheerende lichamen gelegd worden, Mond- on Klauwzeer. Deze zoo gevreesde veeziekte breidt zich meer en meer uit. Thans is een geval geconstateerd onder het vee van den landbouwer v. d. B. te Oploo. Maatregelen, als ver bod van vervoer, enz. zijn genomen, terwijl de verdachte dieren door den Veeartsenijkundigen Dienst met mond- en klauwzeerserum ingespoten. Staking by de Chemische fabriek „Neles'L Loonsverkooging gevraagd na het ongeval. Woensdagmorgen half negen is te Helmond, meldt de Tel., door het personeel van de chemische fabriek „Neles" het werk neergelegd. Reeds spoedig na het nog versch in het geheugen liggende ongeluk besloten de arbeiders, die zoo van nabij kennis met de giftige gassen hebben gemaakt, hun directie om loonsver- hooging te vragen. Het uurloon voor de stokers is 40 ct. en voor de andere werklieden, die speciaal sjouwerswerk verrichten, 35 cent. Woensdagmorgen half 8 gingen de werklieden gezamenlijk naar de directie en vroegen om 10 ct. per uur meer. Hierbij waren ook twee werklieden die bij hun reddingspo gingen zooveel giftige dampen had den ingeademd, dat zij op medisch advies, hun werk tot Woensdag toe niet hadden hervat. De beslissing werd tot heden uitgesteld. Woensdagmorgen deelde de boek houder mede, dat de directie we' genegen was 10 ct. per uur meer te geven voor het opruimingswerk van schroot, dit is afval, dat overblijft van de ontvette koeken en bij de verwijdering steeds giftige gassen afgeeft, maar voor het overige werk niet meer wilde betalen. Het perso neel, bestaande uit drie stokers en vier sjouwers, heeft nu het werk neergelegd. Een nieuw spoorboekje. Het Spoorboekje voor den zomer dienst 1930, ingaande 15 dezer, is, zoo lezen wij in 't „Utr. Dagbl.", opvallend kleiner van formaat en veel dunner. In het midden van het boekje is thans de spoorwegkaart opgenomen, met de verwijzing naar de betrekkelijke tabellen der dienst regeling. Men zal aan de nieuwe indeeling even moeten wennen. Ook zijn er geheel nieuwe teekens voor bijzondere aanduidingen zooals treinen, die niet of alléén op Zondag loopen. Het wordt in het nieuwe spoorboekje geducht uitkijkener zijn ongeveer 18 verschillende teekens die men zorgvuldig in acht heeft te nemen. Dit nieuwe model van het spoor boekje houdt verband met een andere éditie-dienstregeling, die verkrijgbaar wordt gesteld en waarin men alle buitenlandsche aansluitingen opge nomen vindt. Het kleine boekje, dat 15 cent kost, is alleen bedoeld voor hen, die geen buitenlandsche ver bindingen behoeven en genoeg heb ben aan den binnenlandschen treinen loop. Motorrijder tegen een auto gebotst. Op den Ringdijk, in Haarlemmer meer, kwam de bestuurder van een motorrijwiel, K. uit den Haag, in botsing meteen auto, die echter links van den weg reed. K. kwam daarbij zoo te vallen, dat bij niet in staat was, zich op te richten. De inzittenden van den auto legden hem in den grasberm en zeiden een dokter te zullen halen, maar zij waren na verloop van meer dan 2 uur nog niet teruggekeerd, zoodat de motorrijder, die veel pijn had, al dien tijd in het gras heeft moeten liggen. Een voorbijganger, die hem vond liggen, ging direct hulp halen. De ontboden geneesheer consta teerde een dubbelen beenbreuk en achtte overbrenging naar het zieken huis te Leiden noodzakelijk. Letter en nummer van den auto konden worden opgenomen. Oplichter. Verschillende winkeliers te Tilburg zijn de laatste dagen de dupe ge worden van een als heer gekleed individu, dat onder valsche namen en zonder betalen allerlei goederen tracht te koopen" Hij slaagde erin verscheidene winkeliers op te lichten, Teveel spinazie. Deze groente moet in sómmige streken in zoo ruime mate voorradig zijn, dat de tuinders het niet de moeite achten ze te snijden en menige vracht ter groenteveiling aangevoerd, werd naar de vuilnisbelt verwezen. Waarvoor toch eigenlijk de spinazie niet gegroeid is. Tentoonstelling te Luik, Te Luik heeft Zaterdag de officieele opening plaats gehad van de ten toonstelling, omtrent welke we reeds eerder een en ander meedeelden. De opening geschiedde door den Koning. Er moet heel veel te zien zijn en onder de vele paviljoenen en andere buitenlandsche gebouwen moet het Nederlandsche paviljoen een goede figuur maken. Een reden te meer voor de Hollanders om even naar de Belgische Maasstad over te wippen, waar op een groot bezoek uit het buitenland ook uit ons land gerekend wordt. Geweldige wolkbreuk boven Berliyn. Woensdagmiddag tusschen half 5 en 6 uur is Berlijn geteisterd door een geweldige wolkbreuk, gepaard gaande met onweer. Tallooze kelders stonden onder water, vele straten zijn overstroomd en de brandweer moest ettelijke pompen in bedrijf stellen om het water te verwijderen. Toen het onweer uitbrak, heerschte er binnen enkele minuten een diepe duisternis, die het verkeer ernstig beinvloedde en op sommige plaatsen zelfs ontwrichtte. De aangerichte schade is buiten gewoon groot. De bloesems der vruchtboomen in de omgeving der stad zijn nagenoeg totaal vernield. Hagelslag boven het Fuldadal. Het Fuldadal had Woensdag middag te lijden van onweer en hagelstorm. Bij Hersfeld werd alles, wat in de tuinen en op het veld stond, totaal weggespoeld, aan de boomgaarden werd groote schade aangericht. Een meisje werd door den bliksem gedood, haar broer werd verlamd. Oberammergau. Donderdag had de eerste opvoe ring plaats van de passiespelen te Oberammergau. Het Eucharistisch Congres te Carthago. Woensdag heeft de plechtige opening van het Congres plaats gehad met de plechtige ontvangst van Z.Em. den Kardinaal-Legaat in de Kathedraal te Tunis. Tevoren had een officieele bijeen komst plaats op het plein voor de kathedraal. BÏÏBSmiJKB STAÏÏB VSNRAY van 2 tot 9 Mei. GEBOREN: Leonardus A. H. Hellegers, Oirlo Hermina M. E. H. Nelissen- Oirlo Josephina M. J. Jeuken, Smakt Gerardus H. Arts, Merselo Antoon M. H. Poels, Merselo GEHUWD II. W. Verhalle, 27 jaar, chauf feur-besteller en H. G. Flinsen- berg, 27 jaar, beiden te Venray. P. Th. H. van de Voort, 29 jaar houtbewerker en C. II. M. Lins- kens, 24- jaar, beiden te Venray M. Linders, 30 jaar, landbouwer te Venray en P. A. Nissen, 29 jaar te Vierlingsbeek P. A. van Hoof, 27 jaar, land bouwer en A. W. A. Stiphout, 27 jaar, beiden te Venray. J. J. Verhaegh, 26 jaar, verpleger en M. E. li. Voesten, 24 jaar, beiden te Venray. A. H. Peeters, 34 jaar, land bouwer en G. P. Ewals, 25 jaar, beiden te Venray. M. J. Vermeulen, 25 jaar, land bouwer en J. Chr. E. Moorrees, 23 jaar, beiden te Venray. Chr. P. J. H. Kessels, 26 jaar, landbouwer en A. P. Claes, 28 jaar. heiden te Venray. P. M. Fr. Michels, 37 jaar, hotelhouder en Th. A. Thielen, 27 jaar, beiden te Venray. G. H. de Riet, 36 jaar, land bouwer en A. G. M. Derickx, 20 jaar, beiden Le Venray. G. M. Cuppen, 31 jaar, land bouwer en J. C. van den Beuken 26 jaar, beiden te Venray. genooi g Hu wel en Eli S™ H oni en Elii W0fc mans, voor e» ,ve v*n L iha sen. Zate o, de der Jaarglrt Ingekomen en vertrokken personen van 2 tot 9 Mei. INGEKOMEN: J. J. Engels, dienstknecht, B 31 van Maashees J. G. de Haart, dienstbode, B 13 van idem W. J. Keysers, dienstknecht, Cas tenray G 36 van Broekbuizen P. Kusters en gezin, landbouwer, Veulen H 33d van Asperden A. C. Th. Heiligers, z.b., N 6b van Meerlo G. P. Th. Michels, dienstbode. Henseniuspl. 5 van idem M. H. Leijssen, idem, Schoor H la van Sevenum J. M. E. van Maris, idem, Molen hofweg 2 van Wanssum G. E. van Gerven, idem. St. Oda- straat 2 van Venlo M. Stevens en gezin, arbeider, Veulen H 33c van Deurne A. A. D. Peeters, z.b., N 5b van Echt P. J. H. Rongen, dienstkn., Bosch- weg 6 van Horst H. H. Rongen, arbeider, idem van Eindhoven J. W. M. v.d. Steenstraten, z.b., Hoenderstraat 23 van Tegelen F. H. L. Jeurissen, dienstbode. Veulen H 39 van Horst; J. H. van Neerven, idem, Groote Straat 21 van Maashees E. W. Herkströter, coiffeur, Groote Straat 4 van Hoensbroek G. A. Verheijen, dienstknecht, Veulen H 18 van Horst; W. J. M. Janssen, dienstbode G34 van Meerlo H. J. Janssen, idem, H 8 van Grubbenvorst Districts-Arbeidsbeurs Kantoor geopend van 9 tot 1 uur. Worden gevraagd: Verschillende boerenknechten, boerendienstmeiden en burgerdienst meisjes voor dadelijk Kleermakersleerling voor Venray Burgerdienstmeid voor Tilburg. Gezinnen voor landgoed Jongen 15 jaar voor kantfabriek schilders Werkmeisje voor boerenwerk. Aank. schilder voor Venray. Metselaar) Boerenknecht voor klooster Dagmeisje Leerling-coiffeur Hnishoudster voor dadelijk Carosseriebouwers Leerling-bakker, tevens loopwerk Bakkersleerlingen Holthees en Overloon Bieden zich aan Losse arbeiders of grondwerkers. Chauffeurs. Burgerdienstmeisjes voor Venray. Werkmeisjes. Leerling-electricien. Steenfabrieksarbeiders Smidsknecht, 3 j. aan het vak. Koperslagersknecht en leerling Metselaar. Dagmeisjes. mmuss siRssTii Parochiekerk Morgen Zondag gaat de Maria- Congregatie ter bedevaart naar de Smakt, vertrek om half 8. De H. Communie wordt uitgereikt kwart na 6. Van 3 tot 5 uur aanbidding van het Allerh. Sacrament voor het Eucharist. Congres te Carthago. Voor deze reden zal de H. Familie een week uitgesteld worden. In alle H. Missen collecte ten bate der kerk. Maandag half 8 besteld Jaarg. voor Jos. Aerts, 8 uur Jaarg. voor Hend. Poels en Mechtildis Voesten, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Jan Jochijms en echt-

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2