BiiYoepl ra PEEL El MAAS 5 beste biggen Vergadering Gemeenteraad te Venray Districts-Arbaidsbeurs van Opanbire verkoop bouw- an weiland. twee boerderijen te Oostrum Zaterdag 17 Mei 1930, No. 21. van den Donderdag 15 Mei nam. half vijf. Voorzitter O. v. d. Loo. Secretaris Van Haaren. Tegenwoordig alle leden. Na opening dei vergadering door den Voorzitter met gebed, werden de notulen der vorige vergadering, zoo als deze in dit blad vermeld geweest zijn, goedgekeurd, behoudens een opmerking van den heer Geurts, die echter door den Voorzitter werd teruggewezen. 2. Ingekomen verzoek van het R. K. Kerkbestuur te Oirlo om de noodige galden te mogen ontvangen tot stichting eener bijzondere school voor gewoon lager onderwijs te Oirlo en voorstel van Burgemeester en Wethouders om medewerking te verleenen. De sluizen der welsprekendheid gingen open of liever de praat kwam los. Het eerst voerde de heer Oden- hoven het woord, die in den breede betoogde bij zijn houding in de vorige vergadering te volharden en doet nogmaals opmerken, dat z. i. vergrooting der bestaande school heel wat voordeeliger is dan een nieuwe te bouwen. Hij begrijpt niet, dat de Voorzitter, die anders nogal van houvast is, niet geschrokken is van een bedrag van 20 mille voor een nieuwe school. De heer Strijbos was het met dezen spreker eens, terwijl de heer Stoot informeerde of bet niet wat goedkooper kon. De Voorzitter de sprekers beant woordend zegt, dat deze zaak in het college van B. en W. van alle zijden bekeken is en in verband met de verwachting dat in 1933 104 meisjes en 91 jongens in Oirlo ter school zullen gaan. is het bouwen van een nieuwe school het voor- deeligst. Bovendien zijn de gelden aange vraagd voor het bouwen van een nieuwe school, en aan deze aanvraag heeft de Raad te "oldoen. Wat voor de Gemeente het voordeeligst is, staat feitelijk buiten de zaak. Men krijgt dan te Oirlo een 3-klas- sige jongens- en een 4-klassige meisjesschool, en dan is men in Oirlo voor de eerste jaren voorzien. Als de heer Geurts zijn bezorgd heid uitspreekt, dat de school in Castenray minder bezocht zal wor den en mogelijk een 2-klassige school zal worden, doet de Voorzitter de toezegging, dat er voor gewaakt zal worden dat deze drie-klassig blijft. Toch prefereert de heer Geurts voorzichtigheidshalve het bijbouwen van 2 localen aan de bestaande school, waarop de Voorzitter terug komt met de opmerking, dat de in gekomen aanvraag behandeld moet worden. De heer Millen vindt de kosten niet te dragen door de gemeente en stelt voor er 3 lokalen bij te bouwen, dan kan men toch de jongens en meisjes gescheiden houden. De Voorzitter komt met taaie vasthoudendheid aan, dat dit buiten de kwestie omgaat. De heer Odenhoven meent als de tegenstanders der school eens een uitvoerig request opstelden aan „hooger hand", dan zou er daar mogelijk nog een andere beslissing te krijgen zijn. Nu is het een brandpunt tusschen Oirlo en Castenray, straks zal het nog harder branden, 't Is maar de vraag boe zullen wij zwenken rechts of links. De Voorzitter verzoekt de Raad zich nu toch eens uit te spreken over het punt dat aan de orde is en zet nogmaals den onhoudbaren toe stand uiteen. Wethouder Pubben is ook tegen te groote kosten, maar vindt een nieuwe school het goedkoopst. Hoe de toestand in Castenray kan wor den, weet niemand, maar toch is het alleszins gerechtvaardigd te veronder stellen dat Monseigneur de Bisschop yoor Oirlo en Castenray zal zorgen. De heer Nelissen merkt op dat bij het straks genoemde aantal kinderen, die uit Klein-Oirlo niet gerekend zijn, die had men gaar niet noodig. De heer Stoot wijst er op, dat dit aantal eerst in 1933 bereikt zal worden, men zou dus nog eens aan kunnen zien. De Voorzitter vindt het zeer kort zichtig om met een toestand van 1933 geen rekening te houden als men een school gaat bouwen, die in 1931 geopend wordt. De heer Stoot vroeg van welke zijde het adres kwam, dat de Voor zitter gekregen heeft, hierop kan de Voorzitter niet ingaan, alleen wil hij zeggen, dat de nieuwbouw in over eenstemming is met den wensch van den Bisschoppelijken Inspecteur. De heer Geurts meent dat Mon seigneur om den tuin geleid is, waar tegen de Voorzitter met klem protes teert, wat de heer Geurts op zijn beurt verklaart niet erg te vinden. Alsnu wordt het voorstel in stem ming gebracht en met 7 tegen 6 stemmen aangenomen. Tegen steraden de heeren Oden- if?'., UrtS' Striïbos' Jacobs. Stoot en Millen. En weer zette de Raad zich naar stig aan het beraadslagen over een andere schoolkwestie. 3. Ingekomen verzoek van: a. M. v. Staveren, b. P. Brouwer, c. H. Lormans, d. P. J. Kusters en e. J. Verberk, allen te Venray-Veulen, om tegemoetkoming in de kosten verbonden aan het bezoeken hunner kinderen der kerkelijk erkende bijz. school te Leunen, gelegen op groote ren afstand der woning dan 1 K M ingevolge artikel 13 der Lager- Onderwijswet 1920. De Voorzitter zet de beteekenis van dit wetsartikel uiteen en merkt °P °at in neer bijzondere gevallen zulke vergoedingen gegeven worden waarbij rekening wordt gehouden met den welstand en het inkomen der ouders of verzorgers. Het voorstel van B. en W. is, om toe te kennen aan v. Staveren t 25, voor elk zijner 2 schoolgaande kinderen,Xormans f20 voor 1 school gaand kind. Brouwer f 20 voor elk zijner 3 schoolgaande kinderen. Kusters f 25 voor elk zijner 1 school gaande kinderen, terwijl het verzoek van Verberkt moet worden afge wezen, daar hij geen 4 K.M. van de school woont. De heer Stoot zou dit voorstel aanhouden en eens afwachten of er geen school komt aan het Veulen. De Voorzitter zegt dat de school er buiten staat, bovendien is de erkend Veu'en niet kerkelijk De heer Stoot begrijpt niet wat er gebeurd is aan het Veulen, aan vragers hebben toch allen geteekend voor de Veulensche school. De Voorzitter zegt, dat dit hier mets mee te maken heeft. De ouders hebben verklaard een kerkelijk er kende school te willen hebben en waarschuwt voor aanhouding dezer kwestie. De heer Odenhoven vindt de zaak duister, eigenaardig. De heer Millen durft de gevolgen voor aanhouding wel dragen. Hij heelt de menschen aan het Veulen gesproken en deze hebben hem ge zegd dat als er een school komt aan het Veulen, de ouders hun kinderen daarheen zullen zenden. Ze hebben trouwens voor die school gestreden. Sprekers steunt voorstel Stoot. De heer Vermeulen zou de aan vragers wat meer geven, zij hebben ook gerekend en wat meer gevraagd. De Voorzitter zegt dat B. en W. gerekend hebben naar uitkeeringen te Weert en Nederweert, Natuurlijk kunnen aanvragers in hooger beroep gaan. De Voorzitter brengt dan het voorstel Stoot in stemming, dat met tegen 6 stemmen aangenomen wordt. 4. Voorstel van B. en W. tot belegging van f 6500 onder verband van eerste hypotheek. 5" Aa°biedi«g van het verslag van den Vleeschkeuringsdienst. 6. Aanbieding van het verslag der bebossching met renteloos voor schot. 7. Aanbieding van het verslag L Ocommissie van Toezicht op het 8. Vaststelling van het kohier der hand- en spandiensten. 9. Voorstel van B. en W. tot net aangaan eener rekening-courant- overeenkomst met de Nederlandsche Landbouwbank, bijkantoor Venray, JunH93l periode 'uli 1930—30 10. Voorstel van B. en W. tot vaststelling der afschrijvingen over eenkomstig de verordening regelende het bedrijf der Gasfabriek.' a lh,r%hri,ven van de K.N.A.C.. A.N.W.B. en B.B.N. inzake te ver leenen bijdrage in de kosten van het afbreken van een bakhuis aan den stationsweg. 12. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener geldleening tegen 4JpCt. a pari met de Gemeente opaarbank te Venlo, groot f 90000, ter aflossing eener 5t/s pCt. leening van dit bedrag. Het is alsof de praat op is, want de agendapunten 4 tot en met 12 worden z.h.s. goedgekeurd of ter visie gelegd. Wij teekenden nog aan, dat de hand-diensten omvatten 2268 en Je spandiensten 1768 dagen. Het kohier der rioolbelasting 1929 werd vastgesteld op f 1484.43. waarbij de niet-aangeslotenen niet betalen. ,Voor2itter noemde het een verblijdend verschijnsel, dat het gas- gebruik toeneemt. In verband met de goedgekeurde leening bij de Venlosche Gemeente- spaarbank, informeerde de heer Goemans, of het niet mogelijk was in Venray dergelijke bank op te richten, waarop de Voorzitter zegt dat dit in Venray met zijn net van Boerenleenbanken niet noodig is terwijl er in Venray misschien nie- mand capable is om de leiding van een dergelijke bank te voeren. Met de verzoeken der heeren Vermeulen en Odenhoven, om op een anderen dag en uur te vergade ren, zal de Voorzitter rekening houden. De heer Vermeulen verzoekt den Voorzitter het puin, dat bij de Kapel te Veltum en de Paterskuil ligt, weg te doen nemen en noemt den toestand bij de Paterskuil „rommelboel". De Voorzitter is zeer verwonderd over dit laatste en had zelfs een compliment verwacht, nu het daar zoo mooi in orde is. Die goederen liggen daar omdat er plan is, die daar te verwerken. De heer Millen opent nog even de praatpartij, door te vragen of de bussen nieuw moeten zijn als er op 1 Juli door den nieuwen ondernemer wordt begonnen. De Voorzitter begrijpt den spreker en zegt, dat Derksen de bussen in rijdt, waarmede de heer Millen niet accoord gaat, daar de bussen 100 K.M. en meer per dag afleggen. Dat is geen bus inrijden en zoo wordt er met geen nieuwe bussen begonnen. De Voorzitter zegt, dat Derksen toestemming heeft 3000 K.M. te rijden. De heer Vermeulen vindt het kleingeestig van Millen, om daarop neer te komen, hij is toch zelf ook autorijder. De heer Millen wijst kleingeestig heid af. Vermeulen is ook autorijder en weet toch ook wel, dat er geen mooiere gelegenheid is om wagens in te rijden dan de reis naar het station. Even rijden en dan de motor af laten koelen. De heer Odenhoven begrijpt niet, dat het Dagelijksch Bestuur van het contract is afgeweken, zat hij in dit college, het zou niet gebeurd zijn, dat iemand laag inschrijft, moet hij zelf weten. Weth. Houben merkt op, dat deze kwestie van technischen aard is, en voegt er bij, dat geen persoons- onderscheid gemaakt is. De heer Odenhoven zegt, dat recht, recht is. De heer Millen zegt. opgekomen te zijn voor het belang der Gemeen te en geen persoon te bedoelen. Met de verzekering van den Voorzitter, dat dergelijke kleingeestig heid B. en W. koud laten, kon de Raad, nadat de vergadering door den Voorzitter met gebed gesloten was, huiswaarts gaan. Kantoor geopend van 9 tot 1 uur. Worden gevraagd: Verschillende boerenknechten, boerendienstmeiden en burgerdienst meisjes voor dadelijk Kleermakersleerling voor Venray Gezinnen voor landgoed Jongen 15 jaar voor kantfabriek Werkmeisje voor boerenwerk. Aank. schilder voor Venray. Boerenknecht voor klooster Dagmeisje Leerling-coiffeur Hnishoudster voor dadelijk Carosseriebouwers Leerling-bakker, tevens loopwerk Bakkersleerlingen Holthees en Overloon Boerendienstmeid, f 30 per maand Sigarenmaker voor Boxmeer Losse arbeiders v. kermisexploitant Burgerdienstmeid voor Horst. Bieden zich aan Losse arbeiders of grondwerkers. Chauffeurs. Burgerdienstmeisjes voor Venray. Werkmeisjes. Leerling-electxicien. Steenfabrieksarbeiders Smidsknecht, 3 j. aan het vak. Koperslagersknecht en leerling Metselaar. Dagmeisjes. Timmerlieden ingezonden. guiten verantwoordelijkheid der Redactie Schuttersfeest St. Anna. Al begon het weer ook nog zoo nukkig, De stemming was beslist gelukkig En heeft er veel toe bij gedrage.i Om 't feest volkomen te doen slagen. St. Anna heeft sympathie genoten Zoowel van kleinen als van grooten De steun, de hulp, die men ons bood Was krachtig, éénig, machtig groot. Vele vrienden hebben zij geteld Bij honderden, hier saamgesneld, Uit Peel en van des Maasstroom- boorden Uit Zusterdorpen van het Noorden, Uit de Meijerij en 't Land v. Cuyk Die allen vroolijk, gingen, puik, Tevreden, huiswaarts keerden, Nadat zij door hunne komst ons eerden. Zoo ook de Duilsche Pfeiferkoren Die hunne schoonste lonen lieten hooren Met trolsch kunnen zij op het feest neerzien, Met blijden zin een danklied biên Aan Ven ray's volk, dat krachtig steunden, Aan hen, die zich om 't feest bekreunden, Dat ordelijk verliep, zonder tegenklank, Daarom aan heel Venray onzen dank. St. Anna H. ODENHOVEN. Notaris Pluymaekers te VENRAY zal op Maandag 26 Mei 1930, nam. 5 uur in Hotel de Zwaan te Venray. publiek verkoopen Gemeente Venray I. ten verzoeke van Mej. Wed Frans van Gerven en Kinderen: 1. Bouwland op het Nieuw, C 4584, groot 41.70 A. 2. Idem op de Landweerd, C 5215, groot 63.50 A. 3. Idem op de Truy, C 4628, groot 13 A. Idem C 4629, groot 12.95 A. Idem C 4630, groot 12.95 A. Massa groot 38.90 A. 4. Bouwland op de Landweerd C 4587, groot 19.80 A. 5. Idem bij de Lullsche Kuilen. C 5280, groot 25.90 A. 6. Idem op de Lange Stukken C 4987, groot 48.60 A. 7. Weiland bij de Nieuwe Molen C 5573, groot 55 A. 8. Bouwland op het Smakterveld A 1379, groot 53.85 A. 9. Heide aan den Smakterweg, A 1376, groot 77.40 A. II. Ten verzoeke van den Heer H. M. Laurensse Bouwland op het Nieuw, C 3932 groot 14.70 A. Idem C3931, groot 15.30 A. Massa groot 30 A. Aanvaarding in eigen gebruik oogst en stoppelbloot in 1930. in lasten vanaf 1 Jan. 1931. Betaling der koopprijzen 30 Nov. 1930. Alles breeder bij publicaties om schreven. OPENBARE VERKOOP VAN TE KOOP bij P. Janssen, Kruitweg. Notaris Esser te HORST zal op Vrijdag 30 Mei 1930 nam. 4 uur in de zaal van den heer Lin- ders te Oostrum. ten verzoeke van den heer Hub. Jenniskens publiek verkoopen Twee vruchtbare en goed onder houden boerderijen, gelegen te Oos trum, gemeente Venray, waarvan de eene bestaat uit nog nieuwe gebouwen, en beide met best bouw- en weiland tesamen groot 18 Hectaren, terwijl het pachtrecht van 12 H.A. bouw-en weiland met goedvinden van het gemeentebestuur kan overgenomen worden. Te veilen als volgt KOOP 1. Een boerderij, bestaande uit flink woonhuis, waarin voor een paar jaar met goed succes café met beugelbaan uitgeoefend werd, met Hollandsche stal en schurenvoorzien van electrisch licht en kracht, gele gen naast de Lieve Vrouwe Kapel te Oostrum. sectie E, nummer 2335 groot 44,80 A., (hiervan wordt ook een bouwterrein afzonderlijk geveild van circa 9 aren.) KOOP 2. Boerderij, met nieuwe gebouwen, naar de laatste eischen der tijds ingericht, met Hollandsche stal, met betonnen hooizolder, alles van electrisch licht voorzien, gelegen in de kom van Oostrum, groot 47,35 aren. Koop 3. Weiland getaaamd de Zeiewei. gelegen in de kom van Oostrum, sectie E. nos. 262,2817, groot 1,34.00 H. A. Koop 4. Weiland genaamd de Lindvenne, sectie E. nos. 1645, 1646, 1647, 1648, 1649, 1650,1651, 1653, groot 1.44.20 H. A. Koop 5. Weiand genaamd de Geijstersche hei, sectie E. no. 2787, groot 2.20.80. H.A. Koop 6. Weiland genaamd het Broek, sectie E. nos. 1669, 1672, groot 1.38.30 H. A. Koop 7. Weiland genaamd het Schutsel, sectie E., nos, 1674, 1675. groot 77.85 A. Koop 8. Bouwland genaamd de Zevenmorgen, in het Oostrums veld, sectie E. no. 1695. groot 1.26.80 H.A, Koop 9. Bouwland genaamd de Hoogelintvenne, in het Oostrums veld, sectie E, no. 90. groot 70.70 A. Koop 10. Bouwland genaamd de Klimop, in het Oostrums veld, sectie E. no, 83, groot .28,80. Koop 11. Bouwland op den Boschhuizen, sectie A. no. 1024, groot 80.00 A. Koop 12. Bouwland genaamd de Meerlosche hei, gedeelte van sectie E. nummer 2842, groot 2.72.00H.A. Koop 13. Bouwland genaamd de Meerlosche hei. gedeelte van sectie E, nummer 2842, groot 3.70.00. Koop 14. Massa van 1, 3. 5, 8, 9. 10 en 11 tezamen, groot 7.05.90 H. A. Koop 15. Massa van koop 2, 4, 6, 7. 12 en 13 tezamen, groot 10.49.70. H. A. 2/3 van de koopsom kan als eerste hypotheek tegen 4.5 pCt. .s jaai op de goederen gevestigd blijven. De gebouwen zijn te bezichtigend op 28 en 30 Mei a.s. Verdere inlichtingen te bekoqj bij den verkooper en bij noemden notaris. Aanvaarding Paschen en stofj bloot 1931.

Peel en Maas | 1930 | | pagina 11