J Dankbetuiging UNIGRO- RADIO N. V. Vulkaan, Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten Oistricts-Arbeidsbeurs Pièrke, LOUKE, St. Jozef Smakt. Mart. Kusters- Baltes.en. P. van den Boomein Hoort een en het groote verschil in weergave valt l direct op. Uw keuze is dan beslist. VENRAY zwakkelingen, die vroeg of laat toch sneuvelen, of anders achterlijk blijven. Wat niet uit zich zelf kan komen is zwak. Hebt u broedeieren genomen van jonge kippen, die straf gelegd hebben Dan waren dat in elk geval geen goede broedeieren. Het plekkerig blijven, als gevolg van te veel vocht, maakte de uit komst nog slechter. Ik voor me zelf hecht weinig v/aarde aan den vochtthermometer. Als hij niet nauwkeurig werkt, is hij oorzaak, dat alles verprutst wordt. Kan dat? VRAAGIk heb eieren geleverd, en nu waren er twee bij, die vuil waren. Ik haal iederen dag de eieren uit, als 't heet weer is 2 maal per dag. En heb bruin geverfde nest eieren. Vergissen is dus uitgesloten. Ook blijven er nimmer eieren een week over staan. Kan 'n ei al vuil zijn, als 't gelegd wordt? V. ANTWOORD Ja zeker kan dat. Maar dan is er bij de kip iets niet in orde. Het gebeurt wel eens, dat 'n kip 'n ei lang ophoudt en dan gaat hit daar binnen wegens de hooge temperatuur natuurlijk spoedig tot bederf over. Zonder valnesten zal het moeilijk zijn de hen, die hier onbewust de schuldige is, uit te zoeken. VENRAY. 3 Mei 1930. Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat op Maandag 5 Mei 1930 de collecte ten behoeve van het Fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den Gewapenden Dienst in de Nederlanden zal gehouden worden. Venray, 28 April 1930. Burgemeester en Wethouders vnmd. O. VAN DE LOO. De Secretaris VAN HAAREN. Ry kstelefoonnet te Venray. Nieuwe aansluitingen No. 117. Camps Ed. Secretaris, Boerenbond Oostrum No. 804. Michels W. J. Molenaar Oirlo No. 101. Poels P. G. Oostrum; No. 116. Venraysche Midden standstentoonstelling (tijdelijke aan sluiting) No. 118. Gebrs. Wijnhoven, ex pediteurs Venray-Venlo v.v., Veld- traat 5 Venray. GEVONDEN twee portemon- naies met geld. Inlichtingen marechausseekazerne. Op de Woensdag alhier ge houden jaarmarkt waren 120 stuks vee en 225 biggen aangevoerd. Handel in rundvee vlug. Biggen waren weer duurder. Examen krankzinnigenverpleging Door de examencommissie van de R. K. Gestichtsartsen-ver eeniging werden de overgangs-examens afge nomen in het St. Anna-geneeskundig gesticht te Venray. De uitslag der examens luidt Eerste overgangsexamen 23 can didates Geslaagd 14. De zusters E. M. H. Ie Bron de Vexela B. M. M. A. Castermans R. B. M. Demmers; C. M. Luypen A. G. Masker j. M. M. Peeters W. M. M. Peeters A. C. Rosier C. J. Ch. Rosier M. J. SchalkwijkJ. M. J. SchellC. J. M. Vallen (Eerw. Zuster Bernarda)M. M. E. J. van der VegtA. A. N. van de Zand. Tweede overgangsexamen 8 can didates Geslaagd 7. De zusters M. J. Boukes M. E. Geilen (Eerw. Zusters Concordia) M. P. H. A. Hendriks J. A. CuHoppenbrouwers H. A. Janssen J. J. C. Maassen M. H. A. Simons. Bij het gehouden examen voor vroedvrouw met Rijksdiploma slaagde onze dorpsgenoote Mej. M. J.. A. Berbers. Emmabloempje. Morgen Zondag 4 Mei zal alhier het Emmabloempje verkocht worden. Daar de opbrengst bestemd is voor de bestrijding der tuberculose, zal men niet weigeren een bloempje te koopen. In den nacht van Maandag op Dinsdag is brand ontstaan in de boerderij „Begijnenhof" aan de Heide, eigendom van de Familie v. Heijster aan het Volen en bewoond door den landbouwer Th. van Cuyk. Toen de bewoners gewekt werden door het schreeuwen van de dieren, stond de stalling reeds in volle vuur. Het vee, een 4-tal koeien, 2 kal veren en een 14-tal varkens kwamen dan ook jammerlijk in de vlammen om. De brandweer wist de nabij gelegen schuur en bergplaats brand vrij te houden. Een klein gedeelte van den inboedel kon nog gered worden. Het woonhuis met stalling brandde totaal uit. Hoewel verzekerd, zal de schade voor den huurder niet gering zijn. Woensdagavond omstreeks 10 uur werd onze brandweer wederom opgeroepen voor een brand in café „De Hoop" aan den Merseloschen weg. Een groot gedeelte van het gebouw werd door het vuur ver nield. De huurder was dienzelfden middag vertrokken en daags daarna zou de nieuwe eigenaar er zich in vestigen. De meubels, die deze reeds had overgebracht, werden nog gered. Men vraagt zich af hoe in een onbewoond leegstaand huis brand kan ontstaan. Zaterdag, Zondag en Maan dag gaf het circus De Muynck op het Sportterrein alhier drukbezochte voorstellingen. Vooral Zondagavond was de tent stampvol. Een zeer varieerend programma, dat zeer mooi en vlug werd afgewerkt, kon aller goedkeuring wegdragen. Na nog te Boxmeer een 2-tal dagen te hebben vertoefd, zal dit circus gedurende de kermisdagen te Horst voorstel lingen geven. TOEGELOOPENeen konijn. Inlichtingen gemeentepolitie. Voetbal. Door de voetbalvereeniging van het St. Servatiusgesticht alhier zijn z.g. nederlaagwedstrijden georgani seerd. De club, welke die van St. Servaas de grootste nederlaag toe brengt, ontvangt een beker. A.s. Zondag zal gespeeld worden om 3 uur tegen Concordia I uit Meerlo. Gildefeesten Schutturjj St. Anna. Zaterdagavond 10 Mei, zal de feestopening plaats hebben van de schutterij „St. Anna", voor de viering van haar 405-jarig bestaan. Zondag 11 Mei zullen verschil lende zusterverenigingen een bezoek aan onze gemeente komen brengen. Om 1 uur bijeenkomst in het Gilde- huis en opstellen van den optocht op den Overloonsche weg. De entree is zoo laag mogelijk gesteld. Donateurs hebben op vertoon hunner kaart beide dagen vrije toe gang. Uitslag wedvlucht, gehouden door de Postduivenvereniging „De Zwaluw" vanaf Noyon (afstand 304 K.M.) Deelname 108 duiven. De prijzen werden behaald als volgt: le, 6e en 8e J. Boom; 2e, 21e en 24e H. Strijbosch; 3e, 12e en 13e W. Manders; 4e en 26e St. Serva- tius5e M. Houben 7e en 27e J. Vermeulen; 9e en 22e J. Kusters 10e, 15e en 19e G. v. Dijck11e en 23e G. Jansen 14e J. Jansen; 16e W. Lormans; 17e P. Janssen; 18e W. Tijsen 20e E. Vermeulen25e P. v. Ooi. Overduif J. Kusters. Duiven los 7.30 uur. Aankomst eerste duif 1 uur 16 min. .18 sec. Laatste duif 3 uur 21 min. 40 sec. Uitslag wedvlucht vanaf Creil (Fr.) (afstand 356 K.M.) Deelname 80 duiven. De prijzen werden behaald als volgt: le J. Vermeulen; 2e, 11e en 15e W. Manders; 3e G. v. Dijk; 4e, 5e en 20e J. Kusters6e L. Coop- mans; 7e en 13e M. Houben; 8e en 16e J. Boom9e en 17e St. Ser- vatius 10e P. v. Ooi; 12e en 19e G. Jansen 14e en 18e W. Lormans. Overduif St. Servatius. Duiven los 8 uur. Aankomst eerste duif 1 uur 46 min. 25 sec. Laatste duif 2 uur 26 min. 22 sec. MERSELO. Onze handboog schutters hebben het schietseizoen flink ingezet. Op het eerste bonds- concours. Zondag gehouden op de doelen „Ons Genoegen" te Yssel- steyn, behaalden beide zestallen den lsten en 2den prijs met resp. 178 en 147 punten, terwijl van de per- soneele prijzen J. van Dijck den lsten prijs verwierf met 26 punten en aan Jan Arts en J. van Dijck op den persoonlijken kampioen de 1ste en 2de prijs ten deel vielen met onderscheidenlijk 40 en 38 punten. Aan St. Hubertus dezen zomer veel succes. HORST. In de Dinsdag alhier gehouden Raadsvergadering werd f 100 subsidie toegekend aan deFok- dag voor paarden alhier op 3 Juni a.s. te houden. Er was f 300 sub sidie Verkoop vereen. Horsl-Sevenum. Zondag hield de Verkoopvereen. Horst-Sevenum en omstreken hare jaarvergadering,onder voorzitterschap van Th. v. d. Riet, te Sevenum. Uit het uitvoerig verslag van den penningmeester ontleenen wij het volgende In 1929 is het ledental met 5 toegenomen en bedraagt thans 839, waarvan uit Horst 472, Sevenum 272, Lottum 40, Grubbenvorst 13, Swolgen 26, Tienray 9 en Broek huizen 8. Verkocht werden in 1929: varkens 10250 met een opbrengst van f 878830.80, kalveren 503, op brengst van f 14625.99, en 17 stuks grootvee, opbrengst f 4230.89, Totaal f 897.687,68, aan de leve ranciers werd uitbetaald f 888.007.23 Blijkens de balans is het bedrag der bezittingen der vereeniging aan ge bouwen, inventaris etc. f 16780.03, waartegenover slechts een schuld van f 115.60 terwijl het meerdere aan bezittingen ad f 16635.— het reservebedrag der vereeniging uit maakt. zoodat uit deze cijfers bleek, dat de finantieele toestand zeer gunstig te noemen is. Depaardenkeuringc n aan de grens. In de laatstgehouden vergadering van den kring Gennep van den L.L. T.B. heeft burgemeester Sengers van Mook-Middelaar en Ottersum ge wezen op den last, dien de Neder- landsche boeren ondervinden doordat alle paarden, die te eenigertijd de Duitsche grens passeeren moeten, iedere drie maanden aan de Duitsche grenskantoren gekeurd moeten wor den. Deze keuring, welke 1 Mark per paard kost, is feitelijk een pas kwil en wordt zelfs van Duitsche zijde niet au serieux genomen. Paarden van Duitsche eigenaars behoeven daarentegen, wanneer deze de Hollandsche grens passeeren, nut gekeurd te worden ook niet in Duitschland. Van zijn kant heeft Burgemeester Sengers alle moeite gedaan om deze keuring te doen vervallen. Op de vergadering van 14 Mei a.s. te Utrecht zal dit punt eveneens ter sprake worden gebracht. VENLO. Woensdagmorgen wer den hier de nieuwe Veilingsgebou wen der V. V. V. officieel geopend. Na de H. Mis had om half elf de wijding der gebouwen door Pastoor van de Venne plaats. In de straat wapperden de vlaggen en in het gebouw der V. V. V. prijkten veel prachtige bloemen. De openingsrede werd gehouden door Zijne Excellentie Minister Ruys. liet conflict in de metaal-industrie te Tegelen. Dinsdag heeft te Den Haag een conferentie plaats gehad tusschen den Rijksbemiddelaar, prof. mr. P. J. M. Aalberse, en de partijen, be- trokken bij het conflict in de metaal industrie te Blerick en Tegelen. Naar verluidt, hebben de bespre kingen met den Rijksbemiddelaar niet aanstonds tot een definitief resultaat geleid. De onderhandelingen tusschen de werkgeversgroep en de metaalwerkersbonden worden intus- schen via den Rijksbemiddelaar voortgezet. R. K. Landbouwliuishoudscliool te Postcrholt. De R. Landbouwhuishoudschool te Posterholt bestaat 15 jaar. de door oud-leerlingen georganiseerde rèune werd door ruim 80 oud-stu denten deelgenomen. De dag werd ingezet met een plechtige Hoogmis, opgedragen door den Weleerw. heer Bemelmans, die daarna een lezing hield. Des middags werden nog een tweetal lezingen gehouden en had er een filmvertooning plaats. Tenslotte volgde nog èen verga dering. waarbij een lezing over de inrichting van de woning gegeven werd, Liinburgsche Groene Kruis. Te Roermond hield het Limbur- gsche Groene Kruis Maandag zijn jaarvergadering. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer dr. L. v. d. Meerendonck, Horst, het 20-jarig bestaan der vereeniging, dat in alle stilte is herdacht. In die twintig jaar is de organisatie uitgegroeid tot een vereeniging met 110 afdeelingen en 50.000 leden. De aftredende leden werden her- kozen. De begrooting Ivoor 1930 werd vastgesteld met f 18.150 aan °nt-' vangsten en uitgaven die van het sanatorium te Horn aan ontvangsten f 151.165, en uitgaven f 317.920.39, die voor zuigelingenbescherming met f 22.600. De heer dr. P. H. Coenen, kin derarts te Maastricht, gaf een uitvoerige uiteenzetting over het gebruik van geitemelk bij de voeding van het kind. Doodeljjke steek. Te Gulpen is overleden de metse laar L., die door zekeren. D. met een mes in den linkerslaap was'ge stoken. D.. die aanvankelijk naar België gevlucht was. is gearresteerd. Twee boerderijen afgebrand te Mook. Donderdagmiddag zijn te Mook door onbekende oorzaak de twee boerderijen van de landbouwers Thax en Thomassen door brand vernield. De inboedels gingen verloren, bene vens de landbouwinventaris. Het vee kon nog juist gered worden. De brandspuit uit Mook kon geen werk doen, daar er geen water bij de hand was. Verzekering dekt gedeel telijk de schade. ARCEN. Door enkele melk handelaars alhier werd de prijs van de melk welke eenige weken ten genoege van den verbruiker slechts 8 ets. per liter kostte, thans wederom verhoogd tot een dubbeltje per liter. Prinses Juliana. Woensdag vierde Prinses Juliana haar een-en-twintigsten verjaardag. Het afgeloopen jaar was zeer belangrijk in haar levensgang. Zij voltooide haar studiën en werd met het eere-doctoraat van Leiden on derscheiden. De beste wenschen uit thans het Oranjegezinde deel van ons volk en dat is nog steeds de overgroote meerderheid voor de toekomst van Haar, in wie zich de tradities van ons verdienstelijk ge slacht voortzetten en naar we hopen zullen blijven voortzetten gedurende een lange reeks van komende jaren. Het droge voorjaar. Het filiaal te Amsterdam van het K. N. M. Instituut meldt 1930 gelijkt wat droogte betreft veel op- 1929. In de eerste vier maan den viel te Amsterdam in 1930 en 1929 achtereenvolgens 117 en 11 m.m., tegen 195 normaal; dus 60 en 40 pet. van hetgeen ons toekwam. Drie personen vergiftigd. In de chemische fabriek van den heer J. H. Neles aan den Havenweg te Helmond heeft Woensdagnacht een ernstig ongeval plaats gehad, waarbij 2 personen om het leven zijn gekomen en het derde slachtoffer in levensgevaar verkeert. Door het scheuren van een reservoir van trich- loor-acyteleengas zijn de arbeiders C. Wijnen en van Duinhoven ver giftigd en verbrand. Toen er hulp daagde, waren de levensgeesten reeds geweken. Ook den heer Neles, directeur van de fabriek, vond men zwaar vergiftigd op zijn kantoon Men tracht hem in- het leven te houden. Hij is naar het St. Antonius- gasthuis overgebracht. Hij is van de laatste H. Sacramenten voorzien. In de fabriek wordt dag en nacht ge werkt. Brutale inbraak. Te Nistelrode werd 's nachts bij den alleen wonenden J. van Grins- ven ingebroken. De dieven, vier in getal braken een groot gat in de achtermuur en slopendoor den kel der binnen. Daarna overrompelden ze den bewoner, dien ze dwongen de brandkast te openen. 'De buit was echter niet groot, Met medene ming van 'n kleine f 20 aan geld, eenig spek en wat eieren, vertrokken de ongenoode gasten, na alles over hoop te hebben gehaald. De man kwam met den schrik vrij. Yreeselyke moord te Soest. Te Soest heeft een 17-jarig jong- mensch zijn moeder met een bijl van het leven beroofd. De dader heeft aanvankelijk ontkend, doch, toen men hem de met bloed besmeurde bijl liet zien, legde hij een volledige bekentenis af. Het lijk van de vermoorde vrouw i; in beslag genomen en zou ter schouwing naar Utrecht worden gezonden. Haar echtgenoot, de heer J. H. was juist voor eenige dagen naar België vertrokken. Omtrent het gebeurde vernamen wij nog, dat de moeder overvallen is, terwijl zij een middagdutje deed. Zij was niet on middellijk dood. Een twee jaar oudere zoon vond haar badend In haar bloed, toen hij thuis kwam. Hij riep er direct een geneesheer bij, die op zijn beurt de politie er mee in kennis stelde. Bij zijn verhoor kon de jongen geen redenen voor zijn treurige daad op geven. Vermoed wordt, dat hij in een vlaag van waanzin gehandeld heeft. Hierbij neemt men in aanmer king, dat hij den laatsten tijd gewoon was, sensationeele boeken te lezen, die hem wellicht in een overspannen toestand gebracht hebben. Een lastig raadslid. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad heeft heden conclusie genomen in de zaak, betreffende H. H„ lid van den Raad der gemeente Hoogkerk, die wegens het zich niet verwijderen uit een voor openbaren dienst bestemd gebouw op last van den bevoegden lastgever en wegens weerspannigheid door de rechtbank te Groningen was veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf, welke straf op 21 November j.l, door het gerechtshof te Leeuwarden gewijzigd was in 2 maanden. Geconcludeerd werd tot verwer ping van het beroep. Slachtoffers van het water. In «en sloot langs den Zuidwol- dersjtaatweg te Dedemsvaart ont dekte men het lichaam van een manspersoon. Het bleek te zijn de 59-jarige J. M. A., die vermoedelijk in beschonken toestand te water was geraakt en in den modder is gestikt. -Moord op zyn echtgenóote. De rechtbank te Leeuwarden ver oordeelde Woensdag den 26-jarigen koopman H. N., wegens moord op zijn echtgenoote A. F., die hij door revolverschoten om het leven bracht, omdat zij niet langer met hem wilde samenleven, tot 18 jaar gevangenis straf. De eisch was 20 jaar. Door een auto overjeflen. Dinsdagmiddag ongeveer vijf uur is de landbouwer B. Scrooynabs uit Woensel nabij de brug te Best door een luxe auto overreden. Inemstigen toestand is hij naar het ziekenhuis te Best overgebracht. Voor zijn leven wordt gevreesd. Geweldige brand in een houtopslagplaats. Te Jambes bij Namen is een reus achtige houtopslagplaats geheel in vlammen opgegaan. Het garnizoen van Namen moest er bij te pas worden gebracht om een ware ramp te voorkomen. De hitte, door den vuurpoel teweeggebracht, was zoo groot, dat de rails der spoorlijn Namen—Dinant over een aanzien lijke lengte zijn gekromd. Het spoor- egverkeer tusschen deze steden is dan ook gestremd. De brandschade bedraagt vers cheidene millioene i francs Organist tyrions de H. Mis overleden. Tijdens de Hoogmis in de R. K. Kerk te Akerslot, werd de organist, de heer Admiraal, onwel. Nadat de Pastoor nog geestelijke hulp verleend had, gaf de heer A, den geest. 1 Mei-viering. De 1 Mei-dag is in de verschillende landen veelal rustig voorbijgegaan. De „viering" had op sommige plaatsen een minder druk verloop dan anders. BÏÏKSSRLIJKE STASD VZERAY van 25 April tot 2 Mei. GEBOREN: Petrus J. W. M. Thielen, Oostrum Anna H. M. Claessens, Oostrum Johanna M. G. van Dijck, Heide Petronella Verheyen, Ste^gsbroek Petronella M. E. Classens, Oirlo Antonius v. d. Tillaart, Stationsweg Josephus v. d. Putten, Kruisstraat GEHUWD W. H. Swinkels, 30 jaar, land bouwer en N. H. W. Holtackers, 31 jaar, beiden te Venray. W. H. Holtackers, 29 jaar, land bouwer en G. A. Derckx, 26 jaar beiden te Venray. P. W. L. Weijs, 28 jaar, land bouwer te Horst en W. G. Jacobs, 22 jaar, te Venray. S. H. W. Lemmens, 29 jaar, land bouwer en C. E. Verstraaten, 24 jaar, beiden te Venray. J. H. W. Stiphout, 28 jaar, land bouwer en A. C. Jeuken, 27 jaar, beiden te Venray. P. J. Camps, 22 jaar. landbouwer en G. P. Vermeulen, 27 jaar, beiden te Venray. J. A. Vahlkamp, 28 jaar, kantoor bediende te Amsterdam en J. E. Poels, 27 jaar, te Venray. OVERLEDEN A. J. Pelzet, 9 maanden, Hoender straat. P. v. Kleef, 5 jaar, Overloonsche- weg. 1 patiënte St. Annagesticht. SBSKEUJSS DISSSTEH Parochiekerk Morgen Zondag zal het Emma- bloempje verkocht worden ter be- h'M?,8 ter,ftUberCulose' 6 u<* e«ste Mls- ,half zeven H. Mis. om 7 nur worden de kinderen in de school der Eerw. Zusters afgehaald, half "er'IhdereWTODdCr H Communie toenail s kwa" na 9 kindermis egankehjk voor iedereen, 10 uur aroote°CnlS 06 Paterskerk- 2 uur groote Congregatie, 3 uur Lof waar- onder opdracht aan O. L. Vrouw en hermenwing der doopbeloften oSd» pr5Cessie lan9s de Pastorie. Hoogmis en het Lof mekinderen°r Maandag half 8 besteld jaarg voor Elisabeth Reijnders en ouders, 8 uur gezongen H. Mis voor de 25-jarioe mTV?8"?,™ Henricus Michels Theodora erneulen. 7 uur Lof Dinsdag half 8 leesmis. 8 uur jaara voor den ZeerEerw. Heer Pa'sToor Greijmans, half 9 gezongen H. Mis voor een 40-jarige echtvereniging MaX 9eZVt "uweliJ'ksnhs voor Thiekn M,Cbds Allegonda Woensdag half 8 leesmis voor Mane Jetten als lid der Maria Con gregatie. 8 uur jaarg. voor Peter Baltissen en echtgenooten. M.?0ha|ef1aS? UUJ te Veltuni H. Mis. half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Antoinette Jetten. raam 9 I '«smis, 8 uur Sol. D F' V£or n Zeereerw. Heer Pastoor Pascal Schmeits en ouders Mart Smit besteld jaarg. voor Mart. Smits en Jan Linders, 7 uur keric'.S' Zonda« co,lecte ten bate der A.s. Zondag 11 Mei gaat de Congregatie ter bedevaart naar de Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H- H. Missen met onderrichting. Om 10 uur de Hoogmis met pree™ Kwart over 4 gezongen Vespers 5^uur Lof met Franciscaansch Kroon- H^aandaiha,If 8 een H' Mis voor Orde riDa en als Iid v-d- Derde v.£SdaA9nto7nrH009miSter^ JosI0Vd,ae9aflBe:Cgh.vmfeeSt H Vrijdag 7 uur Hoogmis, lederen avond, behalve Zon- en oefeningen' M™aand- St. Antonius-Pntronaat. Wegens het feest in de parochie- kerk geheven onze jongens op eigen gelegenheid tot de H. Tafel te naderen Het Patronaat begint pas om half vijf. Uitgezonderd enkelen zich het eerst hebben aange- inn^n Worden thans 9een nieuwe jongens aangenomen de tijd hier voor is eind September. Genadekapel Oostrum. Morgen Zondag de H.H. Missen om 7 uur en half 10. Om 3 plechtig Lot met preek en ommegang over den vlasakker. Daarna vereering van de relekwie van O. L. Vrouw Om 5 uur precies zal in de zaal van Linders, de Z.E. Heer Pastoor van Oirlo spreken over Theresia Neumann. In de week de H. Missen om half 8. a.s. Woensdag H.H. Missen om half 7 en half 8 en voor de kinderen van Castenray om half 9. A.s. Donderdag en Vrijdag H.H. Missen om half 7 en half 8. Kantoor geopend van 9 tot 1 uur. Worden gevraagd: V erschillende boerenknechten boerendienstmeiden en burgerdienst- meisjes voor dadelijk Kleermakersleerling voor Venray Burgerdienstmeid voor Tilburg. Gezinnen voor landgoed Jongen 15 jaar voor kantfabriek schilders Werkmeisje voor boerenwerk. Aank. schilder voor Venray. Meubelschilder Carosseriebouwers Leerling-bakker, tevens loopwerk Bakkersleerlingen Holthees en Overloon Bieden zich aan Losse arbeiders of grondwerkers. Chauffeurs. Burgerdienstmeisjes voor Venray. Werkmeisjes. Leerling-electricien. Steenfabrieksarbeiders Smidsknecht, 3 j. aan het vak. Koperslagersknecht en leerling Metselaar. Dagmeisjes. Het heeft den Almachtige behaagd, heden, na een kort stondige ziekte tot Zich te roepen, onze jongste lieveling in den jeugdigen leeftijd van ruim 13 maanden. De diepbedroefde Familie P. VAN OPBERGEN J. VAN OPBERGEN- Houba MIA FRANS THEO. Venray, 30 April '30. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kort stondige ziekte, ons eenigst zoontje en broertje, in den leeftijd van ruim 3 jaren. De diepbedroefde Familie, C. RAEDTS S. RAEDTS-Reumkens JEANNY ERNA MARIE LOUISE. Heerlen, 29 April '30 Zondag 11 Mei, Beschermfeest van St. Jozef, 8 uur H. Mis en preek voor de H Familie van Boxmeer, 10 uur Hoogmis met preek voor de Congregatie van Venray,' en om 3 uur Lof met preek voor de pelgrims. Op 18 Mei a.s. hopen mijne geliefde Ouders Peter Joh. Gouiiiaris en Maria Elisab. Pubbeii, hunne 25-jarige echtvereeni- ging te herdenken. Dat Ood hen nog lang moge sparen, is de wensch van hunne dankbare dochter Mina. Op 10 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders Gerardus Smits en Hendrina Meijers hunne 25-jarige echtvereeni- ging te herdenken. Dat Ood hun. nog lang moge sparen is de wensch van hunne dankbare kinderen. 16 Voo, ,kell langste! |en Diama# tst, w'j onzi|ank. bija ?c:« Geesteli ptai Bcrgea atis. Ruiterd en die oni ene lijke he Noc allen hj Voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij gelegenheid vrm ons Gouden Huwelijksfeest, betuigen wij onzen hartelijken dank. Molenhofweg 1. Bij ons vertrek naar Someren Sluis 11, wenschen wiji aan vrienden, familie en bekenden en vooral bestuur en lede n der Schoolvereeniging „St.Antc >ni us" Veulen, een hartelijk vaan vet. en Familie.

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2