VROOM DREESMANN - VENLO de beide mannen. Ten einde schrik aan te jagen loste de ambtenaar twee schoten in de lucht. Hierop richtte R. zijn jachtgeweer op den kommies dreigende „nu zal ik jouw eens schieten." Tegelijkertijd schoot hij den kommies een schot hagel in het achterhoofd. De kommies loste nu uit zelfverdediging drie schoten op R., die op zijn beurt nog weereen schot gaf in de richting van den ambtenaar. Deze wierp zich echter plotseling ter aarde waardoor het hagelschot hem miste. De strooper begaf zich nu in de richting van de grens waar hij zijn kameraden zeide toch getroffen te zijn. Deze hebben hem toen naar zijn woning vorvoerd waar geestelij ke en geneeskundige hulp werd in geroepen. Hij bleek onder het hart te zijn getroffen, terwijl de kogel in zijn linkernier was doorgedrongen. Zijn toestand is bedenkelijk. De kommies S. die zich per rijwiel naar Roozendaal had begeven heeft zich eveneens onder geneeskundige behandeling gesteld. Branden. Te Haps verbrandde een kuiken- bok van den landbouwer P. op den Klastok. 200 Kuikens vonden den dood in de vlammen. Egypte's leger in actie tegen de sprinkhanenplaag. Volgens een bericht uit Cairo heeft koning Foead van Egypte order gegeven nog een bataljon Egyptische troepen naar het Sinai- gebied te zenden ter bestrijding van de sprinkhanenplaag. De tot nu toe genomen maatregelen zijn onvol doende gebleken, daar de zwermen dit jaar buitengewoon groot zijn. B\jk en toch armoedig gestorven. Eenigen tijd geleden moest zekere Stephan Lancourt, oud 85 jaar in het Oudemannengesticht van Gent worden opgenomen. Hij bewoonde alleen een huisje en bleek van het allernoodzakelijkste verstoken te zijn. Kort nadien stierf de man en nu heeft men in een muur van zijn huisje een geheime bergplaats ontdekt, waar voor een waarde van plusminus 350.000 francs goud, bankbiljetten en aandeelen lagen. Het gerecht, dat het geld zoolang in ontvangst heeft genomen, zal een oproep richten tot de erfgenamen van den zoo armoedig gestorven Lancourt. Communisme Wanneer Als niemand een dienst of beleefd heid meer doet Als niemand op zij gaat en niemand meer groet, Als niemand gehoorzaamt en ieder gebiedt, Als niemand nog weet wat te pas komt of niet, Als iedereen zitten gaat aan uw diner, Als iedereen zich neerlegt op uw canapé, Als iedereen uw wijn drinkt en ook uit uw glas, Als iedereen zich 't makkelijk maakt in uw jas, Als iedereen maait en er niemand meer zaait, Als iedereen stiekum uw zakken leeggraait Als iedereen vuil maakt en nie mand meer veegt, Als niemand de flesch vult, die iedereen leegt. Als elk uit uw beurs en uw brandkast betaalt. Als iedereen 's avonds uw winkel leeghaalt. Als niemand den hamer heeft, iedereen 't woord. Als iedereen schreeuwt en als niemand meer hoort. Als iedereen afbreekt en niemand meer bouwt, Als iedereen bier drinkt en niemand meer brouwt Als iedereen hakt en als niemand meer kweekt. Als niemand meer heel maakt wat iedereen breekt. Als niemand wat weet en toch ieder doceert, Als niemand wat heeft en toch iedereen verteert. Als elkeen zijn best doet voor handen vol geld. En steeds even frisch op den geldduivel scheldt. Als elk op het leger in Nederland smaalt Maar daarvoor in Rusland belasting betaalt. Als alles rondom u een chaos gelijkt Dan... is 't Communisme volkomen bereikt. „De Roskam". De drankwet-overtreders in de Ver. Staten. Een hooggeplaatst ambtenaar der justitie in de V. S. heeft in de commissie van het huis van afge vaardigden gewezen op het feit, dat de Amerikaansche gevangenissen overvuld zijn. De reden daarvoor is te zoeken in de strafmaatregelen wegens over treding van de alcoholwet. Negen tienden van de personen, die zich in de gevangenissen bevinden, zijn veroordeeld wegens overtreding van het alcoholverbod. Het aantal gevangenen in de V. S. is in de laatste 20 jaar bijna verzes voudigd. De verkoopscijfers met Paschen hebben op afdoende manier bewezen, dal de meer waarde van onze artikelen thans vrijwel algemeen erkend wordt. Bijna alles, wat men zag dragen, was uit onze magazijnen afkomstig, en dit is waarlijk geen wonder: Wij leveren altijd het beste, en men kan er op rekenen, dat dit beste tóch genoteerd

Peel en Maas | 1930 | | pagina 5