J. TAN WEEGEN - VIERLINGSBEEK Weekblad voor VENEAY, HORST en Omstreken. pma? MMUGSTi Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Wanhoopskreten Rusland. uit Buitenl. Nieuws. ARCHITECT N.I.V.A. Provinciaal Nieuws ZATERDAG 12 APRIL 1930 Een en vijftigste Jaargang No. 16 PEEL EN MAAS pï PRIJS DER ADVERTENTIEN1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7',t ct. Uitgaye van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAY ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 5 cent bij abonnement lagere tarieven. Telefoon 51 GIRO 150652 voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling, afzonder!, nummers 5 cent TOCH HET Met het bolsjewistisch regiem is een ontzettende ramp over Rusland gekomen. Immers, de agrarische politiek der communisten wil de vernietiging van 't particulier bezit der boeren en daardoor in de plaats stellen gemeen schappelijk eigendom. Maar dat beteekent de ondergang van millioenen boeren. Reken maar uitde bevolen „vernietiging van de klasse der Kulaken" op't platte land treft, volgens de officieele statistieken, zoo ongeveer 3iji millioen boeren Want 3 pet. van de 120 millioen boeren hooren tot de „Kulaken," dat zijnde vroegere welgestelde boeren. Intusschen, Stalin heeft 't zelf verklaard en de Russische pers bevestigde 'tde verschillende maat regelen hebben 6ij hun verwezen lijking niet alleen de Kulaken ge troffen, maar ook 'n groot getal van kleine boertjes werden er 't slacht offer van. 't Zijn wel drastische maatregelen, die de roode machthebbers toepassen, om hun communistische „ideaal" te verwezenlijken alle bezittingen der Kulaken werden eenvoudig onteigend, de menschen zelf uit hun huizen gejaagd. En daar bleef 't nog niet bij elke bestaansmogelijkheid is hun ontnomen en ook krijgen ze geen kans zich bij een of andere collec tieve onderneming aan te sluiten. 't Hoeft nauwelijks te worden ge zegd, dat de hierdoor ontstane ellende eenvoudig niet te beschrijven is. Maar de Russische boer draagt zwijgend zijn erbarmelijk lot. Hij klaagt niet. Maar uit brieven van Duitsche boeren, die in Rusland wonen, weten we hoe ontzettend treurig de toestanden daar zijn. Die brieven teekenen ons 'n nauwelijks te gelooven ellende, 'n afgrijselijke tragedie, zooals er zich dagelijks en overal in de Russische dorpen af speelt. We geven hier enkele citaten uit zulke brieven, aldus de Resb. Natuurlijk hebben we, om de afzenders te beveiligen tegen wraak neming van de zijde der Sovjets, hun namen en woonplaatsen weg gelaten. 'n Duitsche boer dan schrijft uit Zuid-Oekraine, dato 2 Februari: „Heer Jezus, helpe tochWe doen niets dan weenen, onze haren ver grijzen van harteleed en met ver langen zien we uit naar 't einde.... Alles is verloren.... Red onze zielen." 'n Duitscher uit de Kaukasus zegt in 'n schrijven van den 18en Januari: „Er is 'n paniek uitgebroken onder de menschen... Ze benemen zich in radelooze wanhoop 't levenals ze maar 'n touw kunnen vinden, of een of ander wapen, slaan ze de hand aan zichzelf." En lees dan dit aangrijpend beeld van de terroristische politiek der roode regeering in 'n brief van den 4en Februari 'k Kan 't niet laten, te vertellen van de verschrikkelijke dingen, die we hier beleven. Zonder 'n grein van medelijden heeft men honderden boerenfamilies eenvoudig van hun hofsteden verdreven en aan de ellende prijsgegeven. Alles heeft men ons ontnomen, alles: gereedschappen en vee, de oogst, kortom niets lieten ze ons over om ons bedrijf voort te zetten. En vergeet dan niet, dat dit nog maar was overgebleven na 'n eerste plundering in den verleden zomer. En nog waren ze niet te vreden. Ze ontstalen ons nog twin tig kippen, 'n varken al 't vleesch en de zuurkool, die we in den kelder bewaarden, aardappelen en meel, ja zelfs al de meubelen, die we hadden: geen kast, geen tafel werd ons ge laten, zelfs 't brandhout niet. Kort om de heele hoeve met alles wat er bij hoorde hebben ze ons afge nomen. Ja, 't is de totale vernietiging der Kulaken. Maar 't ergste is, dat we bij 'n vorst van 15 graden 't huis uit werden gejaagd. En we kunnen nergens 'n onder dak vinden. Immerswie durft zulke ujtgeworpenen te herbergen Straks wordt hij gestraft en uit z'n huis verjaagd Van alles beroofd, naakt en bloot staan we öp straat. M'n vrouw, onze kinderen en ik moesten met nog eenige vreemde kinderen te voet naar een ander dorp trekken. Maar ook daar dorst men ons geen onderkomen te verschaffen. En zoo ging 't maar steeds verder en verder... Zelfs bij onze ouders kunnen we niet blijven, want twee dagen geleden kregen zij bericht, dat hun 't zelfde lot wacht. Vandaag schrijf 'k nu nog dezen brief en morgen dwalen we weer over de wegen, wellicht om te verhongeren en te bevriezen..." En weer 'n andere Duitsche boer: 't Ergste is wel, dat zich onder de verjaagde families zich bevinden: 'n zuigeling, onze oude grootvader van 82 jaar, 'n vrouw, die zwaar ziek is en eenige kleine bloedjes van kinderen. Stel u dat 'ns voor, bij zoo'n verschrikkelijke kou. We hebben geen van allen 'n bed, noch 'n onderkomen, noch levensmiddelen. In 'n klein dorpje zijn zoo 30 boeren verjaagd en behalve de kleeren die ze droegen, moesten ze alles achter laten." ('n Brief van 29 Januari). Met de volgende woorden vertelt 'n Duitsche kolonist uit 't district Odessa ons van de vernietiging van den zelfstandigen boerenstand ('n brief van 20 Januari): „En niet alleen gaan ten gronde zij, die vroeger hoorden tot de goed- gesitueerden. Maar ook voor hen, die wanen in 'n paradijs te leven, zal de bittere ontgoocheling komen immers slechts zoo lang heeft hij overvloed, zoolang er te nemen is. Is er niets meer te nemen, dan houdt alles op en dat zal heel spoedig wezen. En dan zal geen tractor en geen machine hun honger kunnen stillen, noch de ruïnen van waar vroeger welvaart heerschte. 't Vee is weg, dus hoe zullen ze aan vleesch komen Men kan gerust zeggen, dat er geen vee meer bestaat: misschien is er nog 5 pet. van den vroegeren veestapel over. Paarden, koeien, schapen, varkens, kippen en ganzen, alles weg Op uw tocht door de dorpen komt ge geen enkel dier tegen. Nooit hoort ge meer zeggen„Die en die be zitten wat, maar ik heb niets." Want ook de vroegere rijken zijn arm geworden, dat kan de jaloezie der schamele gemeente niet meer opwekken. Slechts kunnen de armen steeds nog armer worden." Ten slotte geven wij nog 'ns 't woord aan den kolonist uit Odessa: „Kunt ge u iets lagers en gemeeners denken In den afgeloopen nacht hebben ze hier in de buurt veertig families uitgeplunderd. De vrouwen werden niet ontzien bij hun zoeken naar geld. En dezen nacht gebeuren hier weer de meest ontzettende dingenkinderen en ouden van dagen loopen naakt de velden in, vluchtend voor de barbaren. Hoe zal 't afloopen? Zullen we morgen vroeg nog leven?" De Viootconferentie. Geen vijf- mogendhedenverdrag misschien een driemogendheden-accoord en misschien... niets. Frankrijk wil niet de schuld van de mis lukking hebben.De houding der Fransctien. Waarom het Frank rijk te doen is. Veiligheidswaar borgen. Geen Rijksdagsontbin ding in Duitschland. De nieuwe regeering kan |van wal steken. Werü aan den winkel. Een te kort van 300 honderd millioen *t Geld moet er komen. Een kwestie in Zwitserland. Beper king brandewijngebruik. Belas tingverlaging in Frankrijk. Het gaat met de viootconferentie eenigszins miserabel. Als het waar is, wat we in een der bladen lezen, dat namelijk de Amerikaansche gedelegeerden tegen den 22sten dezer maand passage hebben besproken om weer naar hun land terug te keeren, kan dit beteekenen, dat er eenige hoop bestaat, dat de met de conferentie beoogde resultaten bereikt zijn, maar het kan er ook op wijzen, dat de verwachtingen omtrent een alsnog te bereiken accoord zoo klein geworden zijn, dat de Amerikanen het welletjesvinden en daarom maar tot aftrekken besloten hebben. Tot een vijfmogendhedenverdrag zal het wel niet meer komen, misschien nog wel tot een verdrag tusschen Amerika, Japan en Engeland. De Amerikaansche delegatie zou, naar gemeld werd, reeds de vorige week met de uitwerking van een dergelijk verdrag bezig geweest zijn. Zoo'n verdrag zou dan de mogelijk heid van later toetreden van Frank rijk en Italië openlaten. Als nu Frankrijk en Italië niet meedoen, zullen zij, blijkens een in het drie- mogendheden aan te brengen beper kende clausule min of meer den toon hebben aan te geven. Een clausule toch, als hier bedoeld, zou de be paling inhouden, dat de onderteeke naars van het driemogendhedenverdrag zich het recht voorbehouden hun vlootprogramma te wijzigen, ingeval Frankrijk of Italië hun vloot gingen uitbreiden. Gibson, de Amerikaansche ambas sadeur in België, een der gedelegeer den te Londen, heeft Zondagmiddag voor de radio gesproken tot zijn landgenooten en meegedeeld, dat de definitieve overeenkomst tusscben Amerika, Brittannië en Japan reeds gesloten was. De drie genoemde mogendheden zouden elk eenige slagschepen schrap pen en volgens de gemaakte regeling zou in de komende zes jaren geen der mogendheden een slagschip op stapel gezet worden. Volgens Gibson zou de mogelijkheid van een vijf- mogendhedenverdrag nog niet geheel uitgesloten zijn. Ofschoon de Franschen al bij her haling betuigd en betoogd hebben, dat een eventueele mislukking niet aan hen te wijten zal zijn, blijven de berichten nog maar steeds melding maken van de (natuurlijk niet Fransche) opvatting, dat Frankrijk eigenlijk de mogendheid is, wier tegenstribbelen van een mislukking oorzaak zal zijn, omdat Frankrijk het er nu eenmaal op gezet schijnt te hebben zijn vloot te vergrooten met het oog op zijn veiligheid. Waarschijnlijk wordt geacht, dat Frankrijk niet zoo speciaal een vergrooting van zijn huidige vloot zou beoogen als wel het ver krijgen van eenige toezeggingen, eenige concessies van de andere mogendheden, met name van Amerika en Engeland. Frankrijk zou dan bereid zijn eenige van zijn eischen te laten vallen en met een vermindering zelfs van zijn bewapening accoord te gaan, wanneer de andere mogendheden daartegenover zich bereid zouden willen verklaren aan Frankrijk eenige nieuwe veiligheidswaarborgen te willen geven. En dat is iets, waar voor noch Amerika nog Engeland te vinden zijn. Te Genève en te Locarno zijn, naar hun meening de waarborgen reeds gegeven, voor zoover zij die geven en nakomen willen. En nu is Briand gekomen met het plan, dat Amerika en Engeland de te Genève gegeven waarborgen nog eens nader zouden bevestigen, maar dit heeft niet veel resultaat opgeleverd. In elk geval dit (maar het is een negatief resultaat) dat de Italiaansche gede legeerde Gröndi, van de besprekingen tusschen Briand en den Engelschen minister Henderson het zijne gedacht heeft en te kennen gegeven moet hebben, dat hij met die besprekingen achter den Italiaanschen rug alles behalve ingenomen was. Er blijkt achteraf heel wat optis- me noodig te zijn voor de betrok- benen om er den moed nog zoo'n beetje in te houden en als het geval werkelijk zoo hopeloos is als sommigen meenen, loopt de confe rentie te Londen wat men noemt met een sisser af en dan moet maar afgewacht worden, welke conclusies hunne vrijheid van handelen betreffende elk der vijf mogend heden zal trekken uit de mislukking, uit de onmogelijkheid om het over vlootbeperking eens te worden. Aan den bewapeningswedijver zullen dan geen banden omgelegd zijn en wie weet hoe gauw dan de aap uit den mouw kemt en hoe gauw te vernemen zal vallen welke vlootuitbreiding Frankrijk zich zal willen veroorloven en wat andere mogendheden dan uit veiligheidsoog punt zich gedwongen zullen achten te doen. Werd de vorige week de moge lijkheid van- Rijksdagontbinding in Duitschland onder de oogen te zien, de tegen de nieuwe Duitsche regee ring ingediende moties van wan trouwen hebben haar doel gemist, ze werden althans verworpen en de Duitsche regeering met den Rijks kanselier Brüning aan 't hoofd kan van wal steken. Er is werk aan den winkel, in dien zin dat een tekort van drie honderd millioen moet worden weg gewerkt. Moldenauer, de rijksminister van Financiën heeft in een Zondag ge houden rede de puntjes eens goed op de i gezet en meegedeeld, dat hij de driehonderd millioen moet en zal hebben. En voor het dekken van het tekort zal hij enkele belastingen moeten verhoogen, sommige in hooge mate, o.a. de bierbelasting. Duitschland heeft zich nog op velerlei gebied te herstellen, o.a. op dat van den landbouw en de indus trie, en dan is er nog in het bijzon der het Oosten van het land, van waar, zooals we de vorige week meldden, vele klachten komen over den noodtoestand, die dringend voorziening behoeft. In Zwitserland is de vorige week een referendum," een volkstemming gehouden over een wijziging van de grondwet, De bedoeling van de ge- wenschte grondwetswijziging is te komen tot de heffing van een belas ting op den verkoop van brandewijn En de bedoeling van die heffing is weer tweeledig. In de eerste plaats wil men door de heffing het brandewijngebruik verminderen en in de tweede plaats denkende aan de opbrengst van die belasting, stelt de regeering zich voor de verkregen gelden te eeniger tijd aan te wenden voor de invoe ring van een ouderdoms-en wezen- en weduwenverzekering. De uitslag van het referendum is voor de voorstanders van beperking van het brandewijngebruik gunstig geweest en met groote meerderheid heeft het Zwitsersche volk zijn in stemming betuigd met de voorge nomen wijziging der grondwet en wat daarmee verder beoogd wordt. Voor Zwitserland ongetwijfeld een belangrijk besluit, niet het minst ook in verband met het gebruik.dat de regeering zich voorstelt te maken van de opbrengst van de te heffen belasting. Dat het er momenteel met de Fransche financiën inderdaad niet kwaad voorstaat moge blijken uit het bericht, dat de Fransche regee ring besprekingen gehouden heeft met het doel plannen vast te stellen voor de belastingverlaging, 't Gaat daarbij niet om een kleinigheid, de nieuwe belastingverlaging toch zou niet minder dan anderhalf milliard bedragen Een dergelijk bedrag als belasting verlaging kunnen landjes als het onze zich niet voorstellen, zelfs niet als we de verhouding tusschen de totaal opbrengsten aan belasting hier en in Frankrijk in aanmerking nemen. Frankrijk blijkt maar goed te boeren. Uit Duitschland, uit Neuköln, wordt melding gemaakt van een schoolstaking, welke daar (opnieuw) is uitgebroken. Volgens het „Ber liner Tageblatt" wordt aan een der scholen te Neuköln door vijftig pCt. van de leerlingen gestaakt en zou een der klassen van die school geheel communistisch zijn. We leven zeker wel in een modernen tijd! Waardeert 't publiek geen lage prijzen? In een vergadering der akkerbouw- afdeelingen van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, werd de landbouwcrisis aan een langdurige gedachtenwisseling onderworpen. Men kwam tot de overtuiging, dat men met goed gemotiveerde voorstellen bij de Regeering moest aankloppen. Door eenige sprekers werd de wensch naar voren gebracht, dat de Regeering zich bereid zou verklaren b.v. op 15 Juni a.s. alle dan nog aanwezige aardappelen van behoor lijke kwaliteit aan f 2 de H.L. te koopen. Dit zou tot gevolg hebben, dat reeds dadelijk de aardappel prijzen zouden stijgen. Wel is f 2— niet of nauwelijks loonend, doch als de verliezen maar geringer worden gemaakt. Opgemerkt werd en met voor beelden aangetoond, dat niet de consumenten profiteeren van de prijzen, die thans ver beneden de productiekosten liggen, doch dat het den tusschenhandel is, die er het meeste voordeel van heeft. De opmerking werd gemaakt, dat vele consumenten een lagen prijs niet schijnen te waardeeren. Als zij aardappelen kunnen koopen voor 3, 5 en 7 cent per Kg., dan nemen zij bij voorkeur die van 5 of 7 cent. Als de uien bijna niets waard zijn en voor weinig te koop worden aangeboden, dan is er geen vraag naar. Verder werden nog de volgende wenschelijkhedennaar voren gebracht Geen verhooging der sociale las ten, een onderhandelingstarief; verder verlaging der spoorwegtarieven; ver mindering der wegenbelasting enz. In Mei a.s. hoopt het Hoofdbe stuur afgeronde maatregelen aan de vergadering voor te stellen. Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Castenray 8 April 1930. Geachte Redactie. Voor opname van het onderstaan de zoudt U mij ten zeerste verplich ten. In het verslag van onze laatste raadsvergadering ziet ondeigeteeken- de tot zijn niet geringe verbazing, dat hij de nieuwe meisjeschool in de nabijheid van den molen zou willen zien, hetgeen geheel buiten de waar heid is. Neen, geachte verslaggever, U hebt zich in deze leelijk vergist en vraag daarvoor Uwerzijds be leefd exuus of eerherstel. Indien U in 't vervolg in eene openbare vergadering niet gaarne het werkelijk gesprokene zoo eenig- zins mogelijk zakelijk weergeeft of misschien huiverig bent om den naam of het woord Pastoor te ge bruiken in uwe opname, hebt dan toch in 's hemelsnaam voortaan de goedheid om de eertijds werkelijke gedane toezegging van den Voor zitter van het Kerkbestuur in Oirlo als de mijne aan te rekenen. Mijn betoog was als volgt Mijnh. de Voorzitter. Toen nog geen anderhalf jaar geleden, de menschen van Klein-Oirlo van hunnen Pastoor naar aanleiding van eene nieuwe grenswijziging de belofte of toezeg ging ontvingen, dat de bewuste in 't verschiet liggende meisjesschool in de toekomst zou gebouwd wor den in de richting van den molen, moest toch een ieder die niet ziende blind is volmondig inzien, dat ook in deze huidige situatie weer eens te meer door het politieke achter deurtje gegluurd werd. Welken indruk, geachte lezer, zou dit naar buiten maken, indien het gewraakte raadsverslag dienover eenkomstig niet gewijzigd werd Het zou voor mij zelf persoonlijk niet eervol zijn om dientengevolge onze op het oogenblik bestaande vierleerkrachtige school over wiens onderwijs, wij terecht mogen tevre den zijn, ook maar eenigzins door versnippering afbreuk te doen. Wij zijn en willen blijven voor standers van eene school met vier leerkrachten of meer omdat zulks naar onze bescheiden meening het onderwijs zoo zeer ten goede komt en vinden het dan ook inderdaad werkelijk zoo jammer, dat men elders de goede vruchten van hetzelve zoo wil gaan verdeelen zonder rekening te houden met de dubbeltjes van onze belastingsbetalers. Moge men dan toch eindelijk eens gaan inzien ook mede in verband van onzen laatsten Vastenbrief en daarbij het zoogenaamde stopwetje welke beiden toch ook voor naleving vatbaar zijn en laten in deze zeer gewichtige aangelegenheid Burge meester en Wethouders hunne politiek van doortasten eens varen en plaats maken voor eene politiek van vrede en eensgezindheid tot welzijn van het algemeen belang en in 't bijzon der voor de eendracht tusschen Oirlo, Klein-Oirlo en Castenray welke alhier tegenwoordig toch zoo hard noodig is. Dankend voor de opname J. H. GEURTS. L. S. De discussie in de laatste verga dering was als dit schrijven, tamelijk verward. Toch moet ik bij het geschrevene blijven en kan er bijvoegen, dat door meerdere raadsleden het idee „de school bij den molen" niet zoo dom genoemd werd. Verslaggever. VENRAY, 12 April 1930. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoek van Mathijs Litjens, landbouwer, wonen de te Venray, Leunen K 5, om ver gunning voor den verkoop van sterken drank in het klein in de linkerzijkamer van het huis plaatse lijk gemerkt Leunen K 5. Binnen twee weken na dagteeke- ning dezer bekendmaking kan een ieder tegen het verleenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren indienen. Venray 3 April 1930. Burgemeester en Wethouders vrnmd, O. VAN DE LOO. De Secretaris. VAN HAAREN Vergunningsrechten. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis van de vergunninghouders dezer gemeente, dat de vergunningsrechten ingevolge de Drankwet vóór 1 Mei a.s. moeten zijn voldaan ten kantore van den Gemeente-Ontvanger en dat de vergunningen, waarvoor de ver schuldigde rechten vóór dien datum niet zijn betaald, van rechtswege zijn vervallen. Venray 8 April 1930. Burgemeester en Wethouders vrnmd. O. VAN DE LOO. De Secretaris. VAN HAAREN. De Wielewalen komen. Wie dat zijn Vraag het in Horst, Sevenum. Deurne, Sittard, Weertvraag het op vele andere plaatsenoveral krijgt ge eenzelfde geestdriftig ant woord. De Wielewalen zijn de ongeveer veertig Sittardsche meisjes, die hun voortreffelijke gaven ten dienste stellen van de toekomstige kerk te O verho ven-Si ttard Het zijn niet zoo maar gewone tooneelspelletjes en min of meer banale voordachtjes die ze geven. Het is hooge kunst en tevens een voudige kunst, voor geheel het volk te genieten. Een dezer dagen zijn onze beken de dorpsgenoot Pater Tillemans en zijn kunstzinnige confrater Pater Schreurs alhier de voorbereidende besprekingen komen houden. Paasch-Maandag zullen de Wiele walen hun spel van zang en kleur en rhytme en vroolijkheid en ont roering komen vertoonen in het St. Antonius-Patronaat. Ten bate van genoemde kerk. Men geve zijn aandacht aan de aanplakbiljetten. TROUWRINGEN in alle maten en prijzen. Grootste sorteering. H. CAMPS, Horlogerie, (Adv.) Groote Straat GEVONDEN 1 rijwielplaatje, een glacé dameshandschoen en een haverschoffel. TOEGELOOPEN: een'grijsharige herdershond. Door de Gemeente-politie werden verschillende personen be keurd wegens het niet aangeven van de honden voor de belasting. Men zij gewaarschuwd. Uitslag verloting Groene Kruis. No. prijs No. prijs 215 59e 1920 12e 708 52e 549 56e 548 26e 426 5e 825 42e 420 53e 1187 17e 101 35e 1776 61e 1577 41e 1119 47e 150 6e 997 31e 724 11e 706 19e 581 2e 57 45e 1826 51e 1019 44e 1040 50e 1041 46e 1688 16e 564 58e 90 57e 1461 55e 263 43e 571 30e 1591 le 331 33e 1631 24e 1403 34e 672 40e 318 3e 496 49e 776 39e 1417 32e 1566 18e 474 20e 1253 25e 1904 29e 244 9e 1523 37e 402 21e 1554 54e 1757 48e 324 62e 381 7e 295 14e 1851 23e 54 60e 703 8e 1157 38e 1158 63e 473 28e 270 13e 1971 4e 41 36e 803 27e 1474 10e 20 15e 1485 22e De prijzen kunnen, tegen overleg ging van het lot afgehaald worden a.s. Maandag van 2—4 uur in 't Consultatiebureau St. Josephgesticht. Ziet ons uiterst solied SCHOENWERK aan lage prijzen. De wereldberoemde PAFF- MACHINES aan hetzelfde adres verkrijgbaar. TH. JANSSEN, Hënseniusstraat. (Adv.) 50-jarig jubileum. Ons bericht der vorige week om trent een 50-jarig jubileum der ziekenfonds „St. Ludovicus" alhier, behoeft eenige verbetering, n.l. niet alleen de Heer Leonard Verbeek doch ook de Heer Piet Frencken, herdachten 1 April hun 50-jarig lid maatschap. Dit heugelijk feit zal op Paasch- Maandag a.s. feestelijk herdacht worden. Des morgens om 8 uur wordt in de Parochiekerk een H. Mis tot dankzegging opgedragen, 's Avonds wordt eene feestvergadering gehou den en den jubilarissen een cadeau aangeboden, waarna alle leden wor den onthaald. Maandag 14 April a.s. des avonds 8 uur wordt in het Patronaat eenealgemeene vergadering gehouden door de R. K. Radio-vereeniging „St. Oda" alhier. Tijdens deze vergadering zal door de N.V. Philips-Radio eene demon stratie gehouden worden met Luid sprekers en Gramafoonversterker-

Peel en Maas | 1930 | | pagina 1