f kostdames UNIGRO- RADIO N. V. Vulkaan, 2 of 3 nette AI!M-3iaV3IÜVII3li)« Peter Frans Roelofs Gymnasium. broedeieren of kuikens L. Volleberg Hoort een en het groote verschil in weergave valt l' direct op. Uw keuze is dan beslist. VENRAY Schulte te Helmond en G. van Blarcum te Hilversum. Op 15 Juni verscheen het maan- delijksch orgaan „De Pelskonijnen fokker." Regelmatig hadden keuringen plaats voor het stamboek. De Centrale Raad werd gevestigd te Diessen en stond onder leiding van den heer Van Nes aldaar. Het batig saldo der vereeniging is f 1287,18i/i. Goedgekeurd werden ongeveer 2000 dieren, waarvan door de Cen trale werden geplaatst 456 dieren, door de leden zelf verhandeld of benut 850 fokdieren. Totaal werden geslacht 3945 dieren waarvoor aan vleeschopbrengst netto werd betaald f 5810,91 de verhan deling der vellen wacht op betere pelsmarkt. Door den gedemoraliseer- den toestand op de pelsmarkt, breidt de fokkerij hier te lande zich slechts langzaam uit en is de verkoop be neden de verwachtingen gebleven. Voor het vleesch kon gemakkelijk een markt gevonden worden. De prijzen varieerden van f 1 tot f 1.15 per K.G. Van de ingeleverde vellen behoort 10 pCt. tot de eerste, 20 pCt. tot de tweede, 30 pCt. tot de derde en 40 pCt. tot snijvellen, Grondbelasting. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat ter gemeente-secretarie vanaf Woensdag 9 April a,s. gedurende 30 dagen ter inzage liggen vier staten No. 75 en een staat No. 17, bevattende de uitkomsten van meting en schatting als bedoeld bij artikel 15 der wet op de Grondbelasting van 26 Mei 1870, Stbl. No. 82. Venray 3 April 1930, De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. In Goud en Zilver, Doublé, Brillen en Uurwerken vindt U een ruime keuze tegen zeer concur- reerende prijzen bij P. SCHAEF- FERS, Gediplomeerd Horlogemaker Opticien, Hofstraat 1. (Adv.) In den nacht van Woensdag op Donderdag is een groote hooimijt van den melkboer van der Hulst in het Broek alhier afgebrand. Men denkt aan kwaadwilligheid. Het ver brande hooi was verzekerd. St. Annagesticht Venray. 2 April '30. Examens krankzin nigenverpleging (ziekenverpl. diploma B.) 7 candidaten. Geslaagd de zus ters: A. S. Dumon (Eerw. Zr. Ve- neranda), N. M. F. van Emmerik, A, Harks, P. van Loon, V. Moors (Eerw. Zr. Maximilien), A. Peters, C. Walbeek. MERSELO. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in den winkel van de kinderen Van Dijck alhier. Door het openbreken van een raampje heeft men zich toegang verschaft tot de bakkerij. Van hier heeft de nachtelijke bezoe ker (of bezoekers) zich begeven naar de deur, welke zich tusschen bakkerij en winkel bevindt. Terwijl men bezig was deze te forceeren, is men ongetwijfeld ge stoord geworden, althans er wordt niets vermist. Hoogstwaarschijnlijk was het om den inhoud der toonbanklade te doen 's Morgens vonden de bewoners de achterdeur geopend. De marechaus sees hebben de zaak in onderzoek. Met genoegen deelen wij mede, dat de onderwijzer M. H. J. van de Venne alhier, die wegens ziekte zijne werkzaamheden aan de school moest onderbreken, Dinsdag, volledig hersteld, zijn dienst weer hervat heeft. OVERLOON. Door de V. S.S.S. zal alhier zal 13 April een wedstrijd gespeeld worden tegen de Venl. Boys, ten bate van een nieuw St. Theobaldus-beeld voor onze parochiekerk. Bij de gehouden stemming werden voor onze gemeente gekozen tot Hoofdingelanden van het water schap „de Maaskant'', de heeren M. Eibers, Jos. Poels en P. J. v. Wan- roy. De afd. B.V. Landstorm alhier besloot met 10 schutters deel te nemen aan den Nat. Schietwedstrijd op 23 Mei te Den Haag te houden. Waarschijnlijk zal hier voor de Vrijw. Landstorm een nieuwe schietbaan worden aangelegd. Nieuwe aansluitingen bij de Rijkstelefoon No. 6 Wed. Jac. Henckens en Zonen, Mach. Smederij. No. 7 J. Baken-Janssen, graan- malerij, bakkerij en winkel. No. 8 Wed. Kusters en Zonen autoverhuurders. TIENRAY. Onze dorpsgenoote, mej. W. E. M. v. d: Voort is met ingang van 1 April benoemd tot tijdelijke onderwijzeres te Ottersum. WEERT. Woensdag geraakte een 6jarig kind van K. alhier onder een zware vrachtauto, tengevolge waarvan de kleine enkele uren later overleed. Heidebrand. Vermoedelijk door het afstoken van een stuk land is te Weert een stuk heide van ongeveer 30 H.A. een prooi der vlammen geworden. Met behulp van de gemeentepolitie en toegeschoten burgers kon men verdere uitbreiding verhinderen. Een partij 10-jarige dennen, groot 1.2 H.A., eigendom van den heer Vest- jens, werd eveneens door het vuur vernield. Roermonds Mannenkoor. De Kon. Zangvereeniging Roer- monds Mannenkoor, heeft tot den Raad het verzoek gericht, om, ter tegemoetkoming in de kosten, ver bonden aan de dezen zomer bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan te geven feesten, tot toekenning van een subsidie van f 2000. B. en W. kunnen zich vereenigen met het advies der Financieele Com missie, die een waarborgfonds van f 2000 wil verleenen voor het geval de kosten der te geven feesten de ontvangsten met een zelfde bedrag of meer overschrijden, met dien ver stande, dat op dit waarborgfonds aan de vereeniging f 1500 bij voor schot gegeven wordt. De zuak „Beider Belang." De Haagsche rechtbank heeft in het faillissement van de N. V. Beider Belang benoemd tot rechter-commis- saris mr. v. d. Boom en tot curatoren mr. J. Plantenga en den heer H. M. de Vries, procuratiehouder te Den Haag. Ernstig motorongeluk. Woensdag heeft te Geldrop een ernstig motorongeluk plaats gehad. De ongehuwde J. P. uit Helmond, reed in zeer snelle vaart recht op een langs den weg stilstaande ver lichten vrachtauto in, met het gevolg dat de motor zich in de auto vast- reed. De bestuurder bekwam een een ernstige hoofdwonde en zware inwendige verbloedingen. Vergadering Gemeenteraad. Donderdag 3 April 1930. Voorzitter O. v.d. Loo. Secretaris van Haaren. Tegenwoordig alle leden, uitgezonderd de Heer Ver meulen, die bericht van verhindering gezonden had. Nadat de Voorzitter de vergade ring met gebed geopend had, werden de notulen der vorige vergadering, zooals die in Peel en Maas van Maart j.l. gepubliceerd waren, goed gekeurd. 2. Kasopname gemeente-ontvan ger, le kwartaal 1930. 3. Vaststelling der voorloopige vergoeding aan de bijzondere lagere school te Merselo overeenkomstig art. 101 der L.O. Wet 1920. Het proces-verbaal van kasopname Gemeente-Ontvanger werd voor kennisgeving aangenomen, ook de vaststelling der voorloopige vergoe ding aan de bijzondere lagere school te Merselo, overeenkomstig art. 101 der L. O. Wet, lokte geen discussie uit en werd conform de Wet vast gesteld. 4. Ingekomen verzoek van bet R. K. Kerkbestuur te Oirlo om de noodige gelden te mogen ontvangen tot stichting eener bijzondere school voor gewoon lager onderwijs te Oirlo en voorstel van Burgemeester en Wethouders om medewerking te verleenen. Bij punt 4 der agenda kwamen de tongen los en menig blijk van belangstelling in de openbare zaak werd gegeven. Nadat de Voorzitter de aange legenheid had uiteengezet en had doen uitkomen, dat het stichten van een bijzondere Meisjesschool voor de jeugd een ideale toestand schiep en bovendien goedkooper blijken zou, dan verbouwing aan de oude school, die door de stichting der nieuwe school voorkomen werd, informeerde de heer Odenhoven naar de kosten der school, waarop de voorzitter zei, dat er nog geen specifieke begrooting was, doch dat deze geraamd waren op circa f 20.000, wat de heer Odenhoven bar tegenviel. Het kon echter nog wel wat meevallen, meende de voor zitter. De heer Geurts begreep den toe stand niet. Hij meende in verband met den laatsten vastenbrief van Z. H. den Bisschop op ééne school met vele leerkrachten te moeten aansturen. Hij ziet achter deze nieuwe school „de noodige politiek", als de scholen nog openbaar waren, zou er ruimte genoeg zijn, meent hij, terwijl hij de stichting der nieuwe school van verstrekkende beteekenis voor Klein-Oirlo houdt. De heer Stoot zou alvorens te stemmen wel eens willen weten, hoeveel geld' er mee gemoeid was, waarop de voorzitter opmerkt, dat de Raad alleen maar de gelden be hoeft te voteeren, over de hoe grootheid der som komt den Raad geen oordeel toe. Alleen het college van B. en W. kan eventueel als rem optreden, indien de zuinigheid niet betracht is door het school bestuur. De heer Millen zou een gemengde school prefereeren in het belang der Gemeentekas. Hem slaat de schrik om het hart, als het zoo doorgaat en de andere gehuchten ook tot dergelijke scholen overgaan willen, waarop de voorzitter zegt, dat in dat geval het Gemeentebestuur er niets aan doen kan. De heer Strijbos kan zijn stem niet aan het voorstel geven en de heer Millen zou eens een commissie ingesteld willen zien om een en ander eens uit te pluizen en den Raad van voorlichting te dienen dit vond de voorzitter onnoodig, daar hier de Gemeentebelangen ter dege behartigd waren en in Oirlo in de te stichten Meisjesschool de jongens van het eerste, zoo noodig ook het tweede leerjaar zouden op genomen worden, waardoor verbou wing der bestaande school werd voorkomen. De heer Millen kon er maar niet over, dat de Raad zoo weinig in te brengen had, waar hij meende, dat de Raad bij overname der scholen meer invloed had. De voorzitter merkt op, dat de heer Millen niet goed geluisterd scheen te hebben, toen het Wets artikel voorgelezen werd, trouwens het gaat hier niet over overname eener school maar over het stichten eener nieuwe school. Hier is geen meisjesschool dus moet de Raad gelden er voor disponibel stellen. De heer Odenhoven kan niet be grijpen, dat er meer gebouwd zal worden als strikt noodig is. Geen 4-klassige als een 2-klassige genoeg is. De voorzitter zegt, dat spreker zich vergist en de Raad alleen maar de Wet heeft uit te voeren, waarop de heer Odenhoven opmerkt dat men deze Wet royaal of minder gul kan uitvoeren en hij wil er bijvoegen, als Venray ooit finantieel zou een ondergaan, hetgeen God verhoede, dan zullen niet alleen de wegen hieraan schuldig zijn maar ook de scholen, hetgeen de voorzitter be aamt. Op eene vraag van den heer Stoot, hoeveel meisjes er ter school gaan, kon de Voorzitter niet antwoor den, trouwens dat werd van geen invloed geacht. De heer Geurts betwijfelt of deze school wel de wensch van den Bis schop is. Weth. Pubben zegt, dat 't school bestuur gesplitst onderwijs wil in voeren, maar vraagt zich af of er moeilijkheden kunnen ontstaan over de grens Oirlo-Castenray, welke kwestie volgens den voorzitter bij de Kerkbesturen thuis hoort. Als de heer Stoot vraagt of het bezwaarlijk zijn zou deze kwestie tot een volgende vergadering aan te houden, opdat de Raad zich in zou kunnen leven, zegt de voorzitter dat dit bezwaarlijk is. De toestand is onhoudbaar en de Inspecteur dringt op afdoening aan. Zou de Raad daartoe besluiten, dan draagt den Raad de verantwoordelijkheid. De heer Geurts zou de nieuwe school bij den Molen willen zien, dan stond ze in het midden. De voorzitter zegt dat de kwestie toch eenvoudig is en de Raad im mers alleen maar de gelden behoeft te voteeren. De heer Stoot ziet de zaak zoo eenvoudig niet, waarna de voorzitter aan zijn betoog toevoegt als men zich tenminste niet met een anders zaken bemoeit. De heer Strijbos verklaart zich voor aenhouding der zaak tot een volgende vergadering, waarvoor de voorzitter echter geen enkele reden ziet. De heer Geurts kan er zich niet van lesmaken, dat deze kwestie een politieke ondergrond heeft en voegt er bij, dat naar zijne meening het 7e leerjaar niet lang zou bestaan. Hiermede kwam de meening van den voorzitter in botsing, die zei, dat hij verwachtte, dat zelfs een 8e leer gang ingevoerd zou worden, welke dan nog uitgebreid zou worden met de lichamelijke opvoeding, welke bewering die des heeren Geurts totaal den bodem insloeg. De voorzitter brengt dan de kwes tie in stemming en begint bij den heer Millen, die echter vooraf vraagt of het over aanhouding gaat, waarop de voorzitter zegt: neen. De heer Stoot zou over 8 dagen in een nieuwe vergadering deze zaak willen afhandelen, waarop de voor zitter zegt, dat de Raad toch niet over één zaak kan vergaderen. Eindelijk spreekt de Raad zich in stemming met 6 tegen 6 stemmen uit, om deze aangelegenheid aan te houden. Hiermede meent de voorzitter dat het verzoek niet verworpen is en hij brengt dan het verzoek zelf in stemming, dat echter ook 6 voor standers en 6 tegenstanders vond. Bij beide stemmingen stemden de heeren Millen, Strijbos, Geurts, Jacobs, Stoot en Odenhoven tegen. 5. Behandeling van het verzoek van Fr. Janssen om ten opzichte van de door hem gepachte gronden de oude pachtvoorwaarden geldig te verklaren met rapport der commissie ad hoe. De Raad vereenigde zich met het rapport der Commissie, vooral nu Janssen heeft toegezegd op dien grond geen gebouwen te stichten, daar deze bij het einde der pacht door de Gemeente moeten overge nomen worden. 6. Verzoek van L. Lemmens om de pacht van door hem gepachten grond dusdanig te wijzigen, dat hij te samen met zijn broers en zusters pachter wordt. Z.h.s. goedgekeurd. De heer van Dijck vraagt of met deze overschrijving kosten gepaard gaan. Niets dan de zegelkosten, zegt de voorzitter. 7. Verzoek der Mij. Kempkens- berg om onttrekking van een gedeelte der gronden aan de pacht, wegens ongeschiktheid om deze in cultuur te brengen. Z.h.s. goedgekeurd, nadat Wet houder Pubben had opgemerkt, dat deze gronden niet in cultuur te brengen zijn en bovendien voor be- bossching in aanmerking kunnen komen. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het beschikbaar stellen aan het Zedelijk Lichaam Ursula's Zusters van een bedrag van maximum f 220, wegens aanschaffing van banken in verband met de toe neming van het aantal leerlingen. Z.h.s. goedgekeurd. 9. Vaststelling der vergoedingen ten behoeve van verschillende bij zondere lagere scholen over 1928, overeenkomstig het bepaalde bij de art. 101 en 103 der Lager Onder wijswet 1920. Overeenkomstig de Wet vastge steld. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhooging van het te heffen staangeld voor het plaatsen van woonwagens. Nadat de voorzitter had betoogd, dat het wenschelijk is de staangelden op dezelfde hoogte te zetten als in Horst en Boxmeer, ging de Raad hiermede accoord. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om het gedeelte der premie verschuldigd door de werk nemers ingevolge de Ziektewet voor degenen die bij de gemeente werken en hieronder vallen voor rekening der gemeente te nemen. Z.h.s. goedgekeurd. 12. Request van de nationale Commissie tegen het alcoholisme inzake toepassing der Drankwet. De Raad oordeelde een en ander op de Gemeente niet toepasselijk en nam het request voor kennisgeving aan. 13. Vaststelling van het cohier der trottoirbelasting 1930. Z.h.s. vastgesteld op f 755.87. 14. Aanvrage van het bestuur van den R.K. Venrayschen Midden stand tot het verleenen eener subsidie voor de te houden tentoonstelling. De voorzitter zegt dat B. en W. een subsidie van f 300 op zijn plaats achten en wijst er op dat de Kamer van Koophandel het voorbeeld der Gemeente zal volgen. De heer van Dijck is niet tegen deze subsidie, maar zag toch gaarne wat toegekend aan de Fok- en Controlevereeniging. De voorzitter schrok van deze op merking en haaste zich te zeggen, dat B. en W. hier op tegen zouden zijn, waar was dan wel het einde De heer Millen is niet tegen de subsidie, maar vindt het te hoog. De Gemeentekas wordt maar aangevallen, f 150 vond hij ook wel voldoende. De heer Odenhoven is een vijand van subsidie geven. Hij hoopte het beste van de Tentoonstelling maar f 150 acht hij voldoende. Weth. Pubben valt den Heer van Dijck bij, maar waar zou het einde zijn. Ook vond hij de subsidie aan den hoogen kant. De heer Stoot is voor de subsidie en de aanvragers komen niet gauw terug. In stemming gebracht werd met 8 tegen 4 stemmen, die der heeren Millen, Geurts, Odenhoven en van Bergen, de voorgestelde subsidie verleend. 15. Aanvrage van de Türnclub St. Christoffel tot het verleenen van een garantie tot maximum f 500, in verband met het te Venray te hou den groot internationaal bondsfeest der Turnvereenigingen. De Voorzitter zet.4de zaak uiteen en wijst op de vele hoogwaardig- heidsbekleeders, die van hunne belangstelling doen blijken door hunne aanwezigheid, en letten op jongens, die zich achter het gezag scharen, zoodat B. en W. de garan tie wel op zijn plaats achten. De heer Millen is verwonderd over het gulle hart van den voor zitter, die er anders toch zoo op uit is om de dubbeltjes bijeen te-houden. Maar voor deze sportbeweging mag spreker niet stemmen* Toen in den barren winter verleden jaar, veel arbeiders uitgetrokken waren, wilde de voorzitter hen niet verwennen, door een subsidie. Spreker mag geen zuurverdiende centen der belasting gelden der arbeiders voor een luxe als sport disponibel stellen. De voorzitter wijst de royale bui van zich af Het is louter toeval dat er twee aanvragen op het agen da staan. De Raad moet ook bedenken, dat het voor Venray een heele eer is, als al die hooge heeren naar de feesten komen zien. Het zou trouwens ook een eigenaardigen indruk maken, als Venray weigeren zou. De heer Millen zou niet afwijzen, maar hij zou wijzen naar de bakkers winkeliers en caféhouders, die de voordeelen van het feest genieten en dus ook de garantie wel konden dragen. De heer Odenhoven is nog steeds vijand van subsidie. Zeker, het wordt wel garantie genoemd, maar zeg maar subsidie. Die f 500 zou den beter besteed kunnen worden aan belastingverlaging voor het groote gezin, verlaging van school gelden etc. Het postje „onvoorzien" bij de begrooting is zeker meegevallen, dat de voorzitter zijn goed hart zoo spreekt, 90 pet. der arbeiders zijn tegen deze subsidie, Hij zou wel uit eigen middelen willen bijdragen en acht dit ook den weg. Laat par ticulieren deze garantie verleenen en laat de gemeente met rust. In stemming gebracht wordt deze garantie verleend met 9 tegen 3 stemmen, die der heeren Millen, Odenhoven en v. Bergen tegen. 16. Wijziging en aanvulling der Gemeentebegrooting dienst 1929. 17. Wijziging en aanvulling der Gemeentebegrooting dienst 1930. 16 en 17 Z. h. s. goedgekeurd, waarna de voorzitter de vergadering met gebed sloot. BÏÏEQSBLIJSB STAID VSSBAY van 28 Maart tot 4 April. GEBOREN: Henriette C..W. v.d. Heuvel, St. Odastraat Henricus W. J. v. Waaijenburg, Willemstraat Martha W. Hendriks, Broekweg Hendrikus J. Comelissen, Maas- heescheweg Hendrik H. Litjens, Langeweg Hendrikus W. Baltissen, Oostrum Petronella E. J. Verberkt, Veulen Leonarda M. C. Weijs, Steeg Petronella J. Goumans, Akkerweg OVERLEDEN H. J. A. Beeikens, 9 maanden, Groote Straat. Tegen 1 Mei of later kunnen geplaatst worden f 45 per maand, prima keuken, vrije zit- en slaapkamer, mooi gelegen. Brieven onder no. 48 Bureau dezer. 16 SSBSSLIJSS DIEHSTSI Parochiekerk Morgen Zondag begint de Paaschtijd voor alle geloovigen. In alle 3.H. Missen collecte ten bate der kerk, half 3 cate chismus voor alle kinderen van de lagere jongens- en meisjesschool, die hunne lste H. Communie gedaan hebben, tot voor bereiding van de Paaschcommunie, 5 uur lof en 5e Lijdensmeditatie. Maandag half S jaarg voor Johannes Michels en Anna Gertrudis Wismans, 8 uur gezongen H. Mis ter eere van het H Hart van Jezus, om 10 uur komen de meisjes van de 2e, 3e en vierde klas te biechten eD om half 11 de jongens der 3e 4e en 5e klas, kwart na vier lof. Dinsdag half 8 leesmis, waaronder de Paaschcommunie der kinderen, 8 uur besteld jaarg. voor Caspar Esser. om 10 uur komen de meisjes der 5e en 6e klas en half 11 de jongens der 6e 7e Se en 6e klas te biechten. Woensdag half 8 leesmis, waaronder Paaschcommunie der kinderen, 8 uur jaarg. voor Martin Camps en Maria Hermkens. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur besteld jaarg. voor de overleden families Cox en Wouters. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur gezongen 3. Mis ter eere van de Zeven Smarten van Maria, waarna de Zeven Weeën ge beden worden, kwart na 4 kruisweg. Zaterdag kwart na vier Lof a s, Zondag collecte ten bate der kerk. a s. Dinsdagavond te 8 uur vergadering van de prefecten de H Familie Zij, die de graven hunner overledenen willen opgemaakt b.ebben, moeten dit aan geven bij den kassier der kerk, de heer Fr. Vermaaten. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek Kwart over vier gezongen vespeis, 5 uur Lof en H. Kruisweg. Diasdag 8ste Dinsdag der novene, ter eere van den H. Antonius, 7 uur Hoog mis. waaronder toespraak en gebeden der novene. 6 uur lo>f. Vrijdag, feest van de Zeven Smarten van Maria, patroonfeest van deze kerk 9 uur plechtige Hoogmis, kwart na vier pl Completen. 6 uur plechtig lof en Lijdensmeditatie. St. Antonius-Patronaat. Maandelijksche Algem. H. Com munie. Boeken van de Bibliotheek terug brengen. Om te voldoen aan het verlangen der Rijksinspectie mede met het oog op het Bondsfeest, is voor eenigen tijd, te beginnen met a.s. Maandag, de toegang tot het Sportterrein ver boden. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een lang met geduld gedragen lijden, in den gezegenden ouderdom van bijna 81 jaren, onzen innig ge liefden Vader, Grootvader, Broeder en Oom den Heer Echtgenoot van wijlen Mejuffrouw Johanna Peeters. Wij bevelen de ziel vand'en dierbaren overledene in Uv ve gebeden aan. HENRI ROELOFS HELENA ROELOFS BROUWERS en kinderen CAROLINA KNOPS- ROELOFS WILLEM KNOPS en kinderen| ELIZA WIJNHOVEN ROELOFS MARTIN WIJNHOVEN en kinderen ANNA SMEETS-ROELOFS WILLEM SMEETS en kinderen ANTOON ROELOFS "'""j 31 Maart '30 De Heer en Mevrouw FRANS POELS—POELS geven met genoegen kennis van de ge boorte van hun zoon HENRI Buenos-Aires, 28—3—'50 Thames 2371 Ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank aan de Levensverzekering-Mi]. »Noord-Brabant" Ie Waal wijk (agent Fr. Winckens) voor de prompte uitbetaling van de verzekerde som, bij het over lijden hunner Moeder. Kinderen Hendrikt 15 Veltum. De rekeningen der leerlingen worden verwacht vóórZattrdag 12 April. DE RECTOR. Groote keuze stoffen voor Heeren worden desverlangd op maat geleverd Prachtige keuze stoffen voor Damescostumes Damesmantels en Meisjeskleeding Zwarte en gekleurde zijden stoffen Eolienne, Crêpe de Chine, Effen en gekleurde Mouselines Heeren Mode-artikelen Dames Mode-artikelen Baby-goederen, Doop-goederen Heeren- en Dames-paraplui's Kinder -paraplu a's Corsetten, Bustehouders Wala Corsetten, W Kroon Corsetten *t Wereld bekende »Superbe Corset" Meubelen Ledikanten Kinderledikanten, Kinderboxen. Stoelen. Kinderstoelen Fauteuils, Ligstoelen 62 Wiegen, Luiermanden Prima geweven Staalmatrassen (met 10—15 jaar garantie) Kapokmatrassen, Wolmatrassen Zeegrasmatrassen Alpengrasmatrassen Veeren Bédden Prima onvermengde Java kapok Bedveeren, Kapok, Zeegras, Alpen gras, Wollen dekens, Gestikte dekens, Molton dekens, Kunstzijde dekens. H.H. Pluimveehouders wenscht U het volgende seizoen zware eieren van uw jonge hennen, bestel dan uw bij ons. Wij fokken uitsluitend van hennen die zware eieren leggen (eigewicht va,. 60 tot 70 gram en hooger, bevruchting 95 pCt.). Onze fokhennen leg den het vorig jaar van 9—14 Kg. eieren per jaar. Pullorum- besmetting 0 6 pCt., bloedon derzoek en valnestcontrole over alle dieren, uitsluitend W.L. Aanbevelend, 29 Hdp. Vollemasenberg Venray 't Kan geen kwaad op z'n tijd een pijpje tabak. Als het een Big-Ben pijp is van f 2. doet het goed. Big-Ben, de beste en mooiste pijp van f 2.Orootste keuze bij P. SCHAEFFERS-Derksen, Patersstraat 30, Venray. 12 Paardenverzekering v. d. Landbouwbond. Premiebetaling: Zondag 6 April, na de Hoog. mis bij Wed. Arts te Merselo. Zondag 13 April na de Hoog mis bij L. van Rhee, Castenray. Premie bedraagt 1 pet. Het Bestuur.

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2