M. VENNEKENS VERKOUDEN ABDU5IR00P H. W. VAN AARSSEN boekbinderij Dorschmachines, Ploegen, Lister en Eggen. Electro Motoren enz. J. Ontvangen 10 rollen nieuwste Balatum Patersstraat 14. alle koperen etalage- en eikenhouten garnituren Vergadering Verkoopvereeniging Gemengde Berichten Districts-Arbeidsbeurs Vakkundig ?an alle Stationsweg Telef. 61 Venray complete slaapkamers, eetkamers en salons, ledikanten, matrassen, bedden, spiegels, schilderijen, cocostapijt, loopers Eerst alleen' broed moeten worden en kan ik het f krielkloekje er later bij laten Ik ga voor 't eerst fazanten houden. Uit Horst. ANTWOORD Met een kriel- hennetje zijn de uitkomsten door gaans veel beter dan met een fazant hen. De broedtijd is wat langer, dan bij kippen en krielen meestal duurt hij pl.m. 25 dagen, doch dat is geen bezwaar, de krielhen zit dat beslist uit, als ze goed broedsch is. Wel langer als 't moet. Verder kunt u er verzekert van wezen, dat de fazantkuikens door haar even trouw behandeld zullen worden, als kuikens van haar eigen soort. Veel succes Hoe in te zaaien, met het oog op goed groenvoer VRAAG: In heb 147 witte leghorns geb. 9 April 29op 1 Sept. den eersten kilo eieren geleverd en tot heden in het geheel ruim 13300 eieren. De kippen loopen op een boomgaard groot 30 aren. In den loop van dezen winter heb ik hier van 15 aren diep om laten spitten omdat het gras te hard was voor de kippen. Nu zou ik deze 15 aren weer willen inzaaien. Welke soorten en hoeveel van ieder, gras en klaver zaden heb ik noodig. Het is eerste kwaliteit zavelgrond. Er komt geen vee in, en dient dus uitsluitend voor de kippen. Uit Maashees. ANTWOORD Dit is eene hoogst gewichtige vraag en daarom willen we ze eens wat uitvoeriger beantwoorden. In het voorjaar beginnend moeten wij den grond voor bezaaiing gereed hebben begin Maart tot eind Maart' Dit is dus bij u wel in orde, mag ik veronderstellen. Na hem nog eens goed geëgd te hebben bij droog weer (dat van thans leent er zich buitengewoon voor!) bezaaien we met 20 kilogram wit klaverzaad en 5 kilo Westerwoldsch raaigras per H. A. Dat wordt dus voor uw 15 Aren 3 kilo witte klaverzaad en 11/2 pond Westerwoldsch raaigras. Is dit geschied, dan wordt eene bemesting van 1000 kilo slakkenmeel per H.A. gegeven (d.i. voor u 150 kilo), daarna licht geëgd en ten laatste vastgerold met 'n zware rol. Gras en klaver komen bijna gelijk tijdig op, en het gras beschermt, als dek vrucht, de klaver, waardoor zij, bij te veel droogte, toch blijft leven. Nu moet ge oppassen, dat het gras niet te hoog komt en dus eenige malen afmaaien zoodra het circa 10 c.M. lang is. Begin Maart gezaaid, is de weide einde Mei gereed voor ontvangst voor de kuikens, ook voor groote kippen. Het beste is echter in den herfst te zaaien, tusschen eind Augustus en begin September. Is de grond dan gereed dan nemen wij achtereen volgens 20 kilo witte klaver. 10 kilo incarnaatklaver en 7 kilo Wester woldsch raaigras, plus 1000 kilo slakkenmeel per H.A., onder dezelfde terreinbehandeling als voren beschre ven. In het vroege voorjaar is dan de incarnaatklaver voldoende ontwik keld en van een buitengewone kwa liteit voor onze dieren. Ook komt dan de tijd, dat de witte klaver zich zoodanig ontwikkelt, dat raaigras en incarnaatklaver langzamerhand kun nen verdwijnen. Het meeste profijt echter zullen we steeds hebben, als we de weide kort houden, hetzij door maaien, hetzij door er koeien of schapen op te laten loopen. De hen eet het eerst de klaver op, waardoor gras en andere gewas sen gelegenheid zouden krijgen de klaver te verdringen en dit moeten we voorkomen. Kan dit op den duur niet, dan moeten de in rust komende rennen weer omgewerkt en opnieuw bezaaid worden als boven omschreven. De heer L. Karthaus, hoederpark- houder te Neerbosch, is wel een der eersten in ons land geweest, die met deze inzaaiing proeven nam en er reuzensucces mee had (en heeft) Bovenstaande wenken zijn dan ook van hem afkomstig. Inzender uit Maashees make voort met de eerste omschrijving in practijk te brengen, 't Is daar nu nog een zeer geschikte tijd voor. Immers niettegenstaande dat er circa 2000 varkens door de vereeni ging minder verhandeld zijn dan in 1928, is de totale opbrengst f175.000 meer en is hiermede het millioen ruim gepasseerd. Na de beste wenschen geuit te hebben voor de fokkerij en de mesterij, verzoekt de Voorzitter den Secretaris de notulen der 2 laatste vergaderingen voor te lezen, welke onveranderd werden qoedgekeurd. Hierna doet de Secretaris voor lezing van de balans en winst- en verliesrekening over 1929, welke nader door den Heer Peters uit Oirlo, als Voorzitter van den Raad van Toezicht, werd uiteengezet. Uit de voorgelezen gegevens teekenen wij aan, dat er werden geleverd 13309 varkens met een bruto opbrengst van f 1.116.640.19 307 kalveren f 8.647.66 Samen 13616 stuks vee, met een bruto opbrengst van f 1.125.287.85 Waarvoor aan de leden is uitbe taald f 1.104.111.09. Bruto winst f 21.176.76. Te verminderen met totale onkos ten van f 19.814.10. Geeft een winst op den veehandel van f 1.362.66. Diverse kleinere inkomsten f 398.77 Totale zuivere winst f 1.763.43. Omtrent den hooi-, stroo- en aard- appelhandel, die nu nog maar een viertal maanden werkt, teekenden wij op, dat verhandeld werden: 16.958 Kg. hooi met een opbrengst van f 1.041.35 768.274 Kg. stroo f 27.034.95 1.017.355 Kg. aardapp. f 25.127.34 Voorraad 1 Jan. waard f 2.826.89 De -Voorzitter, de heer M. Wis- mans, opent de vergadering met den Christelijken groet en een woord van welkom aan de talrijke leden, die deze vergadering bijwoonden. In zijn voorwoord wil de Voorzitter er op wijzen, dat 1929 voor de vereeniging en voor de leden alles zins gunstig geweest is. vrouw voorkwam hem Maak dat zij toestemmen zeide zij; wat Antonio en mij be treft, wij zeggen een ja, zoo dik als een huis. Hetonweder was voorbijgegaan, de reizigers vervolgden hunnen weg. Oom Antonio trachtte zijne vrouw te overtuigen, dat het vol strekt noodig was, dit huwelijk te doen plaats grijpen. Beproef niet, zeide zij tot hem rnel uo ''our in huis te vallen herinnc:- u dal zachtheid mee vermag dan geweld; alles zal met dor lijd wel goed gaan. Geloof mij: men doet meer met een lepel honig dan met een vat azijn. Wordt vervolgd. Nadat de Voorzitter er de aan dacht op gevestigd had, dat de fouragehandel toch nog 110 wagons aardappelen geplaatst heeft, een cijfer dat prachtig uitsteekt tegenover plaatsen, waar niet een dergelijke vereeniging bestaat, deelt hij nog mede, dat niet- leden voortaan f 1 meer te betalen zullen hebben dan de leden, voor dekking hunner zeu gen, en sluit de vergadering met den Christelijken groet. Totaal Aan leden uitbetaald f 56.030.53 f 51.104.65 Brutowinst f 4.925.88 Te verminderen met bedrijfsonkos- ten van f 4.650.66. Zuivere winst f 275.22. Hierna verkreeg de Heer Peters het woord en ging uitvoerig de ge publiceerde cijfers na, feliciteerde de vereeniging met den goeden gang van zaken en stond even stil bij het cijfer der bruto-winst, om eens nader uiteen te zetten of deze winst groot of klein moest genoemd worden. De onkosten van vrachten, ver zekeringen, porti, telefoon bedroegen per dier f 0.711/*, de vereenigings- kosten als salarissen, vergaderen, etc. bedroegen eveneens f 0.711/2 per dier, zoodat de zuivere winst slechts be draagt f 0.12.9 per dier, wat zeker zoo miniem riiogelijk is, hetgeen trouwens ook in de bedoeling der vereeniging ligt om den leden het grootst mogelij'; bedrag uit te keeren. Niemand uit de vergadering maakte eenige op- of aanmerkingen omtrent deze cijfers, zoodat de Voorzitter den Heer Peters dankte voor zijne keurige uiteenzetting, waarna de ver gadering onder algemeen applaus den Secretaris decharge verleende voor de gevoerde administratie. De heer P. Rambaghs verkocht staande de vergadering zijn geheelen voorraad practische boekjes, geschre ven over varkensteelt, door den heer Timmermans, veeteelt-consulent, van welke boekjes de hden f 0.20 reduc tie werd verleend. De uitkeering aan vertrekkende leden, werd evenals vorige jaren op nihil bepaald, waaraan de Voorzit ter toevoegde, dat nu de federatie bestaat eventueel vertrekkende leden zonder kosten lid kunnen worden van de vereeniging in hun nieuwe woonplaats bestaande. Het voor den aankoop van,fok- varkens benoodigde bedrag werd met een motie van vertrouwen in het bestuur ongelimiteerd aan het bestuur overgelaten. Van de winst werden op voorstel van het Bestuur met algemeene stemmen genoteerd de volgende bedragen aan de Vereeniging het Groene Kruis als eerste prijs voor de door hen georganiseerde verloting een vet varken van circa 100 Kilo, aan de vereeniging het Groene Kruis in de Maasdorpen f 25 terwijl aan het verzoek van den heer Wijn hoven, ad viseur der vereeniging werd voldaan, door f 25 voor de Land bouwschool beschikbaar testellen. De Voorzitter wekt den leden op in meerdere getale naar de H. Mis te komen, die telken jare voor de Vereeniging opgedragen wordt, waar dit steeds op een Marktdag geschiedt kan men ook met wat goeden wil zeer gemakkelijk aan dezen plicht .van dankbaarheid vol doen. Een meer uitgebreide discussie volgde, toen de Voorzitter opmerkte dateerlang Statuten-wijziging noodig zal zijn voor hen, die lid van de vereeniging zijn doch niet lid zijn van den L.L.T.B.. of een andere standorganisatie. Op een daartoe apart te beleggen vergadering zal dit thema nader worden besproken. De Directeur, de heer Loenen wijst er den leden op, voortaan wat vlugger de gelden voor geleverd hooi, stroo en aardappelen af te halen, anders moet de Secretaris dat telkens bewaren, terwijl de gelden er meestentijds ÜggeD voor risico der leden. Eventueele reclames moeten zoo spoedig mogelijk ter kennis van den Directeur gebracht worden, daar hooren zij thuis en niet mopperen onder elkaar, waar een misverstand bestaan kan of althans klaarheid over de zaak gebracht kan worden. Ver der wekt hij op om de beste gelten te doen dekkenen vooral aandacht te schenken aan een ras, dat goed gehamd en lang van model is. Specials stal-inspectins. In verband met den a.s. weidetijd den gunstigen stand van het mond- en klauwzeer wordt het van groot belang geacht, dat eventueele gevallen drr ziekte onverwijld wor den onderkend en te bevoegder plaatse daarvan wordt kennis geqe- ven. Ter bevordering hiervan worden sedert eenigen tijd vanwege de vee- artsenijkundigen Dienst op uitgebrei de schaal z.g. stal-inspecties gehouden. 1 Uitgeleverd. bet Huis van bewaring te Hertogenbosch is ingesloten de 26-jarige fabrieksarbeider J. M. L. uit Eindhoven, verdacht van ver duistering van f 5000 ten nadeele van de N. V. Stoomlinnenfabriek Elias te Eindhoven. Hij werd te Antwerpen aangehouden en doorde Belgische en de Nederlandsche Justitie uitgeleverd. Do moordaanslag te Goirle. In verband met de misdaad inde bosschen onder Goirle bij Tilburg waar de 26-jarige C. A. van Oirschot wonende Diepenstraat te Tilburg, Maandagavond met bebloed hoofd bewusteloos werd gevonden, verne men wij, dat genoemde man in het ziekenhuis te Tilburg is overleden. De aangehouden verdachte T. R te Tilburg, heeft een volledige bekentenis afgelegd. Ernstige vechtpartij te Uden. Maandag heeft te Uden een vechtpartij plaats gehad, waarbij een zekere v. d. H. uit Heesch bij Oss, een 7-tal ernstigesnij- en steekwon den. welke sommigen in de onmid- delijkenabijheid van het hart, werden toegebracht. De aanleiding tot deze vechtpartij moet een nietige kwestie geweest zijn om een hondenmishandeling. De getroffene zakte ineen en werd door bloedverlies weldra bewusteloos. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ontboden. De betrekkelijk jon ge dader is voortvluchtig. Een man met twee vrouwen. F. J. de W„ concierge te Tilburg gedetineerd, was veroordeeld door de rechtbank te Breda tot 6 maanden gevangenisstraf, wegens overtredina van artikel 237 W. v. S. Het O M. had 2 jaar en 6 maanden ge- eischt. Verdachte was in 1904 gehuwd doch het ging het echtpaar niet in vrede en de vrouw ging er van door. Verdachte hertrouwde echter zonder van zijn eerste vrouw gescheiden te zijn. Verdachte sloot voor de derde maal een huweüjk, terwijl de tweede vrouw overleden was, maar de eerste nog leefde. De man verklaarde in onwetend heid gehandeld te hebben. De president wees er op, dat de wet slechts een vrouw in het huwe lijk erkent en het tegenwoordige of laatste huwelijk zal dus ontbonden moeten worden omdat alleen het eerste nog van kracht is. De adv.-gen. requideerde tot een jaar gevangenisstraf. Uitspraak 17 Mei a.s. De diphtheritis te Oude Pekela. Te Oude Pekela zijn opnieuw gevallen van diphtherie aangegeven" totaal zijn er nu 44 gevallen gecon- stateerd met zes overledenen. Een school is er weer voorloopig ge- Waakt mee voor bosch pn heidebrand. In verband met het feit. dat elk jaar in ons land groote oppervlakten bosch en heide door brand verloren h ae' Vlrifl, 'aar 2elfs 8000 H. A. heeft de Ned Heide Maatschappij besloten wederom een nieuwe plaat uit te geven, met de opwekking om mede te helpen bosch-en heidebrand te voorkomen Niet alleen dat een groote opper vlakte verloren gaat met een vaak waardevol bezit, de schade beliep in 1929 ruim f600.000—, het verlies aan natuurschoon, aan gelegenheid tot ontspanning en om gezondheid op te doen is niet in cijfers uit te drukken. Erkan niet genoeg gedaan worden om op dit euvel de aandacht te vestigen, vooral omdat het meerendeel van de branden ontstaat door toedoen van den mensch zelf. Speelschheid onoplettendheid, onvoorzichtigheid, baldadigheid, roekeloosheid en he laas ook kwaadwilligheid zijn meestal de oorzaken. De plaat is bijzonder goed ge slaagd. De triestheid van den zwartgeblakerden den wordt door een goede kleurenverdeeling van rood wit en zwart scherp geaccen tueerd. Men vrage deze plaat aan bij genoemde Maatschappij (Arnhem) en hange ze op. goed in 't oog Woonwagendrama. Te Maastricht heeft Maandagavond een man in het woonwagenpark de vrouw, met wie hij leefde, gestoken en zwaar verwond. De dader werd gearresteerd. Van oen steiger gevallen. Te Geertruidenbergis een 40-jarige qehuwde Duitsche monteur opgrooie hoogte van een steiger gevallen. De man was op slag dood. Doodeljjk ongeluk. Op korten afstand van het kruis punt Raadhuisstraat Akensche Steenweg, werd te Heer, aldus L. K., een zekere G. van Geleen door de tram, komende uit de richting Maastricht gegrepen. De jongeman werd onder de machine vermorzeld en 70 meter meegesleurd. Toen de tram tot stilstand was gebracht, moest de machine worden opgevijld om het slachtoffer er onder vandaan tehalen. Geneeskundige en geestelijke hulp waren spoedig aanwezig, doch de man' bleek reeds te zijn overleden. Hij was ongeveer 22 jaar en on gehuwd. Kantoor geopend van 9 tot 1 uur. Worden gevraagd Gezin voor landgoed. Verschillende boerenknechten, boerendienstmeiden en burgerdienst meisjes voor dadelijk en later. Kleermakersleerlingen voor Venr Burgerdienstmeid voor Tilburg. Meubelmakers Meisje voor gesticht v. strijkkamer Burgerdienstmeiden voor Helmond, Oeffeit, Boxmeer, Vierlingsbeek Horst Boerenknechten voor Velden Kirden zich aan Losse arbeiders of grondwerkers. Chauffeurs. Burgerdienstmeiden voor Venray. Werkmeisjes. Werkmeisje 3 dagen per week. Leerling-electricien. Leerling autogarage en rijwielzaak Leerling timmerman Timmerlieden, bakkersleerlingen. Patersstraat VENRAY adres voor inbinden Boekwerken. Steeds groote voorraad kleerkasten, glazenkasten, buffetten, tafels, stoelen, mooi, sterk en goedkoop. Linoleum en Vloerzeil. Inlijsten van Portretten en Schilderijen. Steeds uit voorraad leverbaar in elke gewenschte lengte. Zinkroeden in alle lengten. Verder alle soorten Qlas en Verfwaren behangselpapieren. /T..'5 dan een dikke keel, daarna een schorre hoest. Neem toch dadelijk Akker's Abdijsiroop, welke de vastzittende slijm doet loskomen, de ziektekiemen ver wijdert en Uw hoest in 'den aanvang kan verdrijven voordat Gij het slacht offer wordt van een A Df Êf 'FD 9S telkens terugkeerende chronische bronchitis. Voordt Borst. cent p. doos Flacons :f 1.50, f2.75, f4.50 let* Nienwst Voor onderweg Het is gelukt Abdijsiroop te „stollen" met behoud van alle genezende bestanddeelen tot ABDU5IR00PBONBONS

Peel en Maas | 1930 | | pagina 6