Oostrum. I UNIGRO- RADIO 1 N. V. Vulkaan, Provinciaal Nieuws D.SO I - Veülo I Algety Woetjl Veeik Zordjjl betalir Notarjy 1 Oistricts-Arbeidsbeurs (4l!M!ïiaV3IÜVlJ«il, WIM IV Landbouwbond t/enray-Dorp en Heide. mEs&tfo BisHSïssr Gemengde Berichten Landbouwfond OOST RUM. Algem. Vergadering Woensdag 12 Fehr Tuin bouw vereenig Algem. Vergadering 13 Hoort een en het groote verschil in weergave valt l1 direct op. Uw keuze is dan beslist. ,39 VENRAY Ze zijn een buitenkansje in onze ellendige wereld; ze zijn werkelijk meer dan een lotje uit de loterij. Ze zijn een zon in het leven van honderden. Ze komen binnen, ver rassing op den drempel, even een vriendelijk woordje, een sursum cor- da, ze ruimen op, ze ploeteren, ze wasschen; een bloemetje op tafel, een praatje, een handdruk, een stil gebed; als muizen zoo stil loopen ze om de zieke, en als de dag om is, gaan ze heen, om den volgenden dag terug te keeren. Er zijn in de wereld niet zoo heel veel zuiver onbaatzuchtige persoon lijkheden. Zij zijn 't. Ik hoop, dat ze veel roepingen zullen krijgen, want ze verrichten prachtig werk. Alleen meisjes met hooge aspiraties kunnen er voor in aanmerking komen. Zij, die bang zijn om te werken, en een flauwte krijgen i om een werkrimpel in haar teere handjes, kunnen beter een garen- en bandwinkeltje opzetten, of aan de film gaan." VENRAY. 8 Februari 1930. Voor de Missie van PuterDe Ponfi Vorig bedrag N. N. Oirlo 16.70 2.50 Wij herinneren er aan, dat morgen Zondag de Turnclub „St. Christoffel" een uitvoering geeft ten bate van het Patronaat alhier. Binnen korten tijd werd Zater dag voor de tweede maal in de Parochiekerk alhier een offerblok opengebroken en van den inhoud beroofd. Van de dader is nog niets bekend. GEVONDEN een stalen duim stok. InlichtingenMarechauséekazerne. Riidio-Distributio. Naar wij vernemen is door de Gemeente Venray concessie verleend tot het oprichten, exploiteeren en in stand houden eener Radio-Distributie- Inrichting aan de Federatie van R.K. Radio-vereenigingen in het Bisdom Roermond. Deze oplossing van het Radio- Distributie-vraagstuk in Limburg is voorzeker ten zeerste toe te juichen. Het voortdurend contact der Federatie met de Vereeniging van Nederl. Gemeenten (afd. Limburg) alsmede het feit, dat deze distributie in de handen van één lichaam, de economische werking en perfecte inrichting zeer ten goede zal komen, geeft ons het vertrouwen, dat dit vraagstuk op deze wijze de best mogelijke oplossing heeft gevonden. Mogen alle gemeenten spoedig het voorbeeld der bovengenoemde volgen opdat de exploitatie der concessies met den meesten spoed ter hand kan worden genomen. Dn zomertijd. Bij Koninklijk Besluit is bepaald, dat de zomertijd zal aanvangen op 15 Mei en zal eindigen op 5 October a.s. Men verzoekt ons te willen vermelden dat door de Boerenleen bank te Merselo een bedrag van f 100, geschonken is aan het Groene Kruis alhier. De Heer P. Schols, hoopt in Juni a.s. zijn zilveren ambtsjubileum te vieren als Directeur der Districts- Arbeidsbeurs alhier. Tentoonstelling. Wie zich intresseert voor Huis- houdonderwijs. bezoeke a.s. Zondag de Tentoonstelling in het Meisjes- Patronaat alhier. Daar zullen we kunnen zien, wat onder de kundige leiding van Mère Bernarda en Mej. Sangers in korten tijd de leerlingen is bijgebracht. Mede in verband met de Huis houdschool, die we spoedig zullen krijgen, zal een kennismaking met wat op de cursussen, die met beperk te middelen en onder veel moeilijker omstandigheden moeten werken dan een Huishoudschool, reeds te be reiken is. aan te bevelen zijn. Vooral zij, die nu of in de toe komst meisjes hebben, die in aan merking komen voor dit onderwijs, zullen goed doen eens een kijkje te gaan nemen. De tentoonstelling is geopend van 11 uur voorm. en tot 4 uur nam. In de vergadering der Schut terij „St. Anna", welke voor het eerst in het nieuwe Gildehuis plaats had, werd besloten dit jaar aan de volgende Gildefeesten deel te nemen: te Someren. Baarlo en Holthees. Verder werd besloten alhier in de maand Mei een groot Schutters- concours te houden. De bestuursleden M. Arts en H. Odenhoven werden wederom her kozen en tot beschermheer werd benoemd hun oud beschermheer, Mathijs Verheijen. Voetbal. Het is D.S.O. niet mogen geluk ken de Venlosche Boys tegen te houden op hun weg naar het kam pioenschap, Door een 52 over winning legden de Venlonaren be slag op den eeretitel. Het was een spannende kamp aan De Hoop, waarin de kampioenen wel wat meer kregen dan hun toe kwam. Een 5—4 overwinning van Venlo had de verhouding beter weergegeven. Vooral in de tweede helft had D.S.O. beslist pech. Morgen speelt D.S.O. aan De Hoop een vriendschappelijke wed strijd tegen Venlo I, welke club in de le klasse niet tot de zwaksten behoort. Dit zal voor de wit-zwarten een zwaren kamp worden, en om eenig succes te boeken zal tot het uiterste gewerkt moeten worden. De geldelijke opbrengst komt ten bate van onze parochiekerk, mede daardoor zal men aan De Hoop op een druk bezoek kunnen rekenen. Den duns ontsprongen. P. K. uit Boekei en A. H. uit Venray, zwervende kooplieden, had den hun bruintjes tegoed gedaan aan gestolen haver. Bij onderzoek bleek, dat zij onder Reek in het woonwagen kamp 200 garven haver hadden op gestapeld, gekaapt ten nadeele van den landbouwer P. Zegers. De eisch der rechtbank luidde tegen ieder f 30 boete, doch wegens gebrek aan wet telijk bewijs moesten beide verdach ten worden vrijgesproken. Morgen 2 uur terrein „de Hoop" ten bate van onze Parochiekerk. SMAKT. De toestand van onze beminde Rector is niet vooruitgaande, Uit voorzorg zijn Z.Eerw. de laatste H. H. Sacramenten toegediend. Eiervereeniging „Ons Belang" Leunen. Aan het jaarverslag dezer vereeni ging over 1929 ontleenen wij het volgende Aan de C. V. V. te Venlo zijn geleverd 1.307734 eieren, met een gewicht van 75580.50 Kg. of ge middeld ruim 17,3 ei per Kg. Uit betaald werd hiervoor aan de leden f 85070.41 of gemiddeld f 1.1255 per Kg. en per stuk ruim 6,5 cent. Bovendien werden geleverd 11518 eendeneieren met een gewicht van 707,05 Kg. of 15.4 ei per Kg. Hier voor is uitbetaald f 614.94 of f 0,823 per Kg. Voor 58 ganzeneieren werd ontvangen f 9.32 of 16 cent per stuk. Naar de C. V. V. zijn verzonden 75809.85 Kg. en door de leden ge leverd 75580.50 Kg., blijft een over gewicht van 229.35. Voor alle onkosten is ingehouden 2.88 ct. per Kg. Totale ontvangsten f 87591.04. Totale uitgaven f 87579.55. Batig saldo f 11.4-9. MERSELO. In plaats van den heer Van de Venne, die wegens zijn ernstige ziektetoestand naar zijne vroegere woonplaats Maasniel ver voerd is, is tot onderwijzer aan de bijz. lagere school alhier benoemd de heer J. J, H. Berghs, te Arcen. De heer Jac. Keijzers, America, is slechts enkele dagen als zoodanig werkzaam geweest. De heer P. Pubben alhier werd Woensdag gekozen tot com missaris der Coöperatieve Veiling- vereeniging te Venlo. De A.T.O. Zullen do diensten worden stopgezet Reeds geruimen tijd behoort het tot de publieke geheimen dat de A.T.O.-diensten in Oostelijk Noord- Brabant en een gedeelte van Noord- Limburg op hun exploitatie niet onbelangrijke tekorten hebben. Het vermoeden werd dan ook reeds meermalen uitgesproken, dat de diensten eerlang zouden worden stopgezet. Dit vermoeden kreeg vastere vormen na de uitlatingen van burgemeester Verkuijl in de jongste] Raadsvergadering van Boxmeer, waarin hij mededeelde, dat de directie der A.T.O. plannen tot stopzetting overwoog. Hij voegde hieraan toe, dat zulks wel niet met een slag of stoot zou gebeuren en dat binnen kort over deze aangelegenheid een vergadering met de burgemeesters uit de betrokken streek en de directie der A.T.O. zou worden gehouden. Deze vergadering had Dinsdag iddag om drie uur ten gemeente huize van Boxmeer plaats. Men besefte het groote belang voor deze streek, want alle burgemeesters waren present. Te oordeelen naar den duur der vergadering is de zaak ruim voldoende besproken. Uit eenige uitlatingen meenen wij de conclusie te kunnen trekken dat de kans op het voortbestaan der diensten momenteel niet groot wordt geacht. Uit het diepe zwijgen mag men echter eveneens de conclusie trek ken, dat er toch nog hoop op be-1 houd öestaat, hetgeen wij voor de bevolking ten zeerste wenschen, Wel weten we dat op de boven bedoelde vergadering als oorzaken (zijn het geen hoofdoorzaken Red.) van den slechten gang van zaken zijn genoemdhet nagenoeg absolute gemis aan aansluitingen op de treinen het rijden op ongelegen Dievenbende gearresteerd. Door de marechaussee te Nieuwen- hage is een inval gedaan in de woning van zekeren S. aan de Dwarsstraat aldaar. Er werden een groote partij goederen en verschillende valsche iyutucicu eii vei uren. het met vervoeten van njw.e- slemeIs gevondcn. ten, waardoor velen geen gebruik In verband hj der diensten kunnen maken. Hieraan nprWnPn wejaen van den postwissel, hoewel daardoor op de bestaande formulieren nog geen speciale ruimte is gereserveerd. Deze maatregel, welke voor den afzender weinig moeite medebrengt, maakt inschrijving van de wissels door den postdienst in een daarvoor bestemd register overbodig, omdat zes aldus het lichaam van den postwis- men kunnen toevoegen de ÏTZ™" aan9ehouden- ,onder welke sel alle gegevens bevat, welke voot ..I-u. .i y een vrouw en een mmderiann mpi«. eventueel? lafor*» navmoon onmogelijkheid voot velen om met - kinderen van de bussen gebruik te iuis ™ren bl> vrouw S" ln maken, wijl hierover de volle tarief- prijs moet worden betaald. Met belangstelling ziet men uit|enz naar de officieele berichten over deze vergadering, die we in een der vrouw en een minderjarig meis- eventueele i waren bij vrouw S. in zijn- ondernamen vandaar uit Het latere navragen noodig publiek wordt verzocht in hun strooptochten te Nieuwenhage dezen medewerking te verleenen, Woubach, Eigelshoven, Heerlen, door reeds dadelijk bij het invullen van den postwissel met het boven- staande rekening te houden, De De bende die de streek reeds 3a we in een aer|maancjen onveilig heeft gemaakt. vermelding van naam en adres van volgende nummers hopen te kunnen |js naar Maacirirht u* I H?n af7»n^a, mededeelen. N.V.Crt. Met oen mes uangevallen. BLITTERSWIJK. Doer den steld. bouwkundige P. Duijf te Horst werd alhier onderhandsch aanbesteed het bouwen van een landhuis voor den heer Duijne alhier. Ingeschreven werd als volgt: 0 L. van Neerven, Meerlo f 5550 had verschillende messteken bekomen, naar Maastricht overgebracht en den afzender op het lichaam van den ter beschikking van de Justitie ge- postwissel geschiedde bij voorkeur bovenaan, met inachtneming van de ruimte voor frankeerzegel Nieuwe postwissel-formulieren In de Hofstraat te Eindhoven is worden gemaakt, op welke ruimte zekere A. de G. zeer ernstig ver- voor deze vermelding wordt vrijge- wond langs den weg gevonden. Hij laten. U-Ju.-ii—J J. Linskens, Blitterswijk f P. Peeters, Meerlo f Gebr. Peeters, Swolgen f Gebr. Thijssen, Broekhvorst f 5835 De man is naar het Ant. Gasthuis 5885 overgebracht en daar van de H. H. 6250 Sacramenten voorzien. Men vreest 6295 voor zijn leven. Als daders De eerste emigranten uit Rusland in Amerika aangekomen. De rijks-commissaris deelt mede. dat het eerste transport Duitsch- De helft van den f 100 000 prijs I geresteerd zekere V. en J. K. Russische emigranten, die door de Duitsche regeering waren opgenomen in Gennep. Volgens het „N. v. d. D.' 18-Jarig meisje vermist, is de Sinds Woensdagmorgen wordt te helft van den prijs van f 100.000 uit Breda de ongeveer 18-jarige dienst- de Staatsloterij ten deel gevallen aan b?d= ™=1- Rasenberg afkomstig uit saus werden zij ontvangen door den acht inwoners der gemeente Gennep. Terheyden. vermist. Men heeft haar Duitschen reaeermmr»^ n. T- s - - - flets uit het water aan den Wilhel- minasingel opgehaald. Het vermoeden 1 dat het meisje verdronken De gelukkigen zijn mej. S., J. P., rijwielhersteller en W., rijksambte- naar, die ieder in het bezit van een bestaat, „tientje" waren, terwijl vijf spoorweg arbeiders samen een vijfde lot bezaten. te San Francisco do Sul in Brazilië is aangekomen. In opdracht van den rijkscommis- ris werden zij ontvangen door den Duitschen regeeringsraad Dr. Lange. HEERLEN. Door een defect aan een paar kabels van het electrisch Een dure flag voorzyu boozen baas. Te Vechel heeft net werd Heerlen en omstreken nachts bezoek gebracht aan de Woensdagavond langen tijd in het volière der firma T. en 5 fazanten donker gezet. De storing in de elee- ter waarde van f 70. opgepeuzeld, triciteitsvoorziening hield bijna een De hond, die blijkbaar de volière uur aan en veroorzaakte op tal van meer verlaten kon, werd des plaatsen groot ongerief. Op alle lijnen morgens in de kooi aangetroffen en van het tramnet stond het verkeer daar vastgehouden totdat zijn baas stil. Eerst te halftwaalf kon de dienst de landbouwer K. bleek te zijn, van Heerlen naar Brunssum, Kerkrade opgespoord was. Zijn baas betaalde en de Locht-Aken weder worden ^5 schadevergoeding en schoot hervat. den hond toen op staanden voet, uit Het R. K. bijzonder onderwijs boosheid neer. in Limburg. Door zyn knecht vermoord. 1 Maart wordt de R. K. bijz. Te Desschei aan de Kempische Jongensschool te Swalmen, voorheen vaart heeft de Nederlandsche schip- openbare lagere school, geopend. persknecht A. N. zijn patroon H, De O. L.-school te Nederweert Elzendijk bestolen en gewurgd, (dorp) die overgaat aan het R.K. De moordenaar is daarop gevlucht Kerkbestuur, wordt 1 April a.s. ge- doch later te Lommei door de opend als R.K. bijzondere school. Belgische politie gearresteerd. Op den Correspondentie. Wij ontvingen een ingezonden stuk van „Toeschouwer". Om een einde aan deze kwestie te maken, achten wij het beter, dit antwoord een hond des niet te plaatsen. Ongeval aan een spoorweg overgang. Dinsdagavond is op den Rijksweg Zuid te Sittard een vrachtauto van demineraalwaterfabriek „Die Kaiser- brunnen" uit Aken in volle vaart door de afsluitboomen van den spooroverweg gereden. Een zekere J 9an9 van 15 Febr. a.s. deinvoerrech- werd de geldbeurs van den schipper gevonden zij bevatte nog enkele franken. De aardappel-export naar Duitschland. Van Duitsche zijde wordt ons uit de beste bron gemeld, dat met Ingekomen en vertrokken personen van 31 Jan. tot 7 Bebr. INGEKOMEN: P. J. Verborg, verpleger. Stations weg 14 van Grubbenvort M. J Vervoort, idem; W. Reijnders, dienstbode, Paters- straat 19 van Maashees VERTROKKEN: H. J. Wolfs, verpleger, naar Cuijk, Smitstraat B 49; H. C. L. Dommeck, dienstbode, naar 's Hage, Kon. Wilhelminalaan H. Hendriks v. d. Weem, idem, naar Vierlingsbeek; A. Ch. H. Theelen, z.b., naar Neer, Dorpstraat 145 S. M. Duivenvoorde, verpleegster, naar Velp, Hoofdstraat 91. Zaterdag half 8 Jaarg. voor Lam bert Deriks, kwart na 4 Lof, dezen dag komen de jongens der 8e en 9e klas en de meisjes der 6e klas te biechten. Van 2730 April a.s. zal te Roermond eene retraite gegeven worden voor meisjes uit Venray. Deze retraite zal gegeven worden door de ZeerEerw. Heer M. Jennes- kens, rector te Mook. Deelneemsters kunnen zich opgeven bij kapelaan Strijkers. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H.H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek, kwart over 9 H. Mis en vergadering voor de Congregatie. Kwart over 4 gezongen Vespers, 5 uur Lof. Dinsdag feest van O. L. Vr. van Lourdes, 7 uur Hoogmis, 6 uur Lof. Vrijdag 7 uur Hoogmis, 6 uur Lof en H. Kruisweg. Zaterdag feest v.d. Zal. Andreas. Volle afl. o.g.v. A.s. Zondag plechtig afscheid van de Missionarissen naar China om uur. St. Antonius-Patronaal. Om kwart over negen H. Mis en vergadering voor de Congregatie. Het eerst wordt gezongen Wees gegroet, o Sterre. Heden (Zaterdag) na 4 uur en morgen (Zondag) na 4 uur geen voor halven prijs verkrijg- kaarten baar. De le%n tot het |L nam. 6 iji Venray. j he 21 Ml; om ji 15 He zal op pjtc ra hh A naml den Wei circa 80T rekhout e|ut gend a« Venray- B namn I pers te CAoi Heer J. Ai ongevecège latten en jut, gende in i t< mej. Claessens, uit Sittard, kreeg 'n klap van den verbrijzelden afsluit boom, en kwam hierdoor op de ten op aardappelen worden verlaagd met 1 Mark per 100 K.G. Deze maatregel zal zeer zeker zijn eerste spoorrails terecht. Op^dat I invloed op den prijs laten geiden' moment passeerde over bet tweede uit Heerlen, spoor de personentrein Mej, Claessens had meerdere verwondingen opgeloopen en moest naar huis vervoerd worden. Het verkeer moest tijdelijk over den weg door de kolonie Sander- bouth geschieden. OVERLOON. De vroeger zoo di uk bezochte en van ouds bekende De Nederlandsche Jaarbeurs. De 22ste Nederl. Jaarbeurs zal te Utrecht worden gehouden van 11 tot en met 20 Maart a.s. De beurs dagelijks geopend van 9 tot 17 uur. Zondag 16 Maart zal de beurs gesloten zijn. De „Veendam" inden storm, De „Associated Press" bericht uit Vrouwlichtmis-kermis, welke hier Halifax dat het Nederlandsche stoom- Beraad re werd ge- «chip Veendam naeen buitengewoon r v d Laak 2ja door familiebezoek in eere D_ houden, is thans geheel verdwenen, stormachtige reis met een vertraging Dit jaar hebben wij er niets meer van 5 dagen is aangekomen, van gemerkt, zoodat deze winter- De kapitein deelde mede, "dat kermis als vergeten beschouwd kan golven van tot 30 M. hoogte over BVSQBSLIJKS STAUD VItf&AY van 31 Jan. tot 7 Febr. GEBOREN: Wilhelmina J. Verslegen, Merselo P. J. Thijssen, Maasheezer weg Lena H. J. Swinkels, NachJLegaal Maria H. P. Maassen,Gr. Markt Wilhelmina Chr. Wijnhoven, Kruitweg Johanna G. Swinkels, Gasstraat Henrica H. Swinkels, Gasstraat Maria A. C. Op't Veld, Oirlo Peter A. M. Clephas, Overl. weg Maria H. Trommar, Stationsweg Wilhelmus.!. A.Bloemen, Stationsweg OVERLEDEN M. Custers, 25 jaar, Oirlo aak, 2jaar, Overl. weg C. Arts, echtg. G Gerrits,72 jaar. Merselo; P. Magotteaux, wed. A. Wilmsen, 64 jaar; Schoor. het schip heensloegen, waardoor de verblijven der derde klas passagiers vergadering gehouden voor de water kwamen staan. De Bijz. Vrijw. Landstorm. Als spreker luiken werden door de kracht van worden. Donderdag 30 Jan. werd hier trad op de heer B. L. van Agt, secretaris van de Bijz. Vrijw. Land stormcommissie „de Meijerij" met het Bijz de golven stuk geslagen. In den] eetsalon stond het water vier voet hoog. Alles, wat niet vast stond, ontwerp Waarvoor dient een dreef in den salon rond. Ook de t Jansen-Derck^ Vrijw. Landstorm en voor welk P*ano stond onder water. Een der - Burgerlijke stand Maashees- Overloon. GEBOREN Martinus Gerardus, zoon van G. J. Loonen-Cornelissen. Antonius Gerardus, zoon van M. doel deze in stand te houden. Een uur lang wist spreker de toe hoorders met zijn mooie rede te boeien, waarvoor hem door de voorzitter dan ook namens allen een hartelijk dankwoord werd gebracht. Door het bestuur dezer ge meente werd op Maandag 3 Febr. een vergadering gehouden met de inwoners van Overloon, om komen tot electrificatie. salons, die 20 M. boven den water spiegel ligt, werd geheel verwoest en onbruikbaar. Onder de vrouwen en kinderen, die beneden deks waren, heerschte een onbeschrijflijke paniek. Dansen te Roosendaal. Te Roosendaal en Nispen geldt een verordening, waarbij o.m. is be te j Paald, dat personen beneden 18 jaar niet mogen worden toegelaten in De Edelachtb. Heer Burgemeester }°kalen, voor welke dans vergunning besprak hier verschillende punten 's vers^ekt. aangaande de electrificatie en de aansluitingen en hoopte dat alle inwoners eenparig zouden samen werken om hier zoo spoedig moge lijk het electrisch licht ie verkrijgen. Velen gaven zich dan ook op voor aansluiting, zoodat het voor- Daar deze verordening echter nog te vaak werd overtreden, is thans bepaald, dat niemand tot een dans- lokaliteit mag worden toegelaten dan op vertoon van een bewijs van Nederlanderschap of eenig ander j identiteitsbewijs met foto, Jacobus Franciscus, zoon van P. A. Lenssen-Hegger. Johanna, Huberta, V^ilhelmina, W. H. v. Kempen-Wientjes, Petrus, Henricus, Jacobus, zoon van H. W. Peeters-Claessen. Wilhelmina, d. v. J. H. Bouten, geb. van Dommelen. OVERLEDEN Petronella Gooren, 56 jaar, echtg. c J. Claessen. M. Venlo. L, J.Bastiaans, 68 Kantoor geopend van 9 tot 1 uur. Worden gevraagd: Verschillende boerenknechten, boerendienstmeiden en burgerdienst- meisjes voor dadelijk en later. Kleermakersleerlingen voor Venr Sigarenmaker, vast werk voor Horst. Paardenknechten voor Venray en andere plaatsen. Schoenmakersleerling voor Venray. i Jongens voor cartonnage-en hul- i^iötciriiy zenfabriek voor Venray. Leerling auto-monteur voor Venray en leerling carosseriebouwer Tuiniersjongen voor Venray. Burgerdienstmeid voor Helmond, Oss, Boxmeer, Vierlingsbeek, Horst, Boerenknechten voor Velden Loopjongen 18—20 jaar tevens magazijnwerk Koperslagersknecht voor Venray Schildersleerlingen naa;meisje, werk meisje voor Zaterdags. Bieden zich aan Losse arbeiders of grondwerkers. Chauffeurs. Burgerdienstmeiden voor Venray. Werkmeisje. Boerenknecht voor dadelijk. Werkmeisje 3 dagen per week. Slagers, worstmakers, darmbewer kers, magazijnbediende, machinist. ?3 De Heer en Mevrouw Dr I BLOEMEN-VERHAEGEN geven met vreugde kennis van de geboorte van hun ZOON Venray, 5 Febr. '30. I Aanst Zondag 9 Februari, des voorm. van 9—10 en 11 12 uur betaling premie On gevallenverzekering De Secretaris, B. KRUY5EN. d. Heuvel 57 jaar, overl. jaar. Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur kleine Con gregatie, half 3 herhalingscatechismus, voor aansluiting, zoodat het voor- ^Js *et toto waaruit 3 uur Lof. In alle H. Missen preek uitzicht gunstig genoemd kan worden bll'kt- .da'h'l den leeftijd van 18 en collecte door den Eerw Pater dat wij spoedig van electrisch licht voorzien zullen zijn hier in ons dorp tot aller tevredenheid. jaren heeft bereikt. Hagel inplaats van regen. collecte door den Eerw. Pater Swinkels, ten bate zijner Missie, kunstmatige Maandag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Gerard Frans Aerts en Kolendamp-vergiftiging. Te Lieshout zijn twee arbeiders uit Nistelrode, die bezig waren met het afbreken van een huis. Donder dagnacht in hun bed door kolendamp gestikt. Auto omgeslagen. Opde Mooksche baan te Malden bij Nijmegen is de auto, gemerkt M 24814 bij het passeeren der tramrails over den kop geslagen. De" drie inzittende kooplieden I kwamen er met den schrik af de lauto werd echter geheel vernield. P"r9srdam, waar Maandagraid- 2line echtg. Maria Antonia Micheïs dag uit de regenverwekkende vlieg- 2n Francisca Janssen. 9 uur begra- tnachme een hagelbui van uitgeworpen fenis van Thomas M'chels, kwart ijsgruis nederdaalde, werden Dinsdagmiddag nog stukken ijs teruggevonden zoo groot als een kippenei. Verzanden van postwissels. Tot nu toe was het bij verzending van een postwissel slechts noodig naam en adres van den afzender te vermelden op de daarvoor aangege ven plaats van het linkergedeelte van het postwissel-formulier. Sedert 1 Februari j, 1. is echter tevens vermelding van naam enadre» van den afzender noodig op het middengedeelte, het z. g. lichaam na 4 Lof. Dinsdag half 8 zieledienst voor Bernard van Opbergen, 8 uur uit vaart ''oor Thomas Michels met brooduitdeeling aan de armen. Woensdag half 8 besteld Jaarg. voor Jan v.d. Boogaart, 8 uur Jaarg. 2de klas voor Leonard van Kuik, Martin Rox en Petronella Roffers. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2de klas voor Johanna Grutters, H. v.d. Wildenberg en kinderen. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2de klas voor Johannes Rongen en Wilhelmina Brocks. 's avonds 7 uur in de zaal van Linders le Oostrum. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3 Jaar verslag, i. Mededeeling en rond vraag. 5. Sluiting. Trouwe opkomst verzocht. HET BESTUUR. op DONDERDAG 13 FEBR. avonds half 7, bij LINDERS. AgendaJaarverslag en bij betalen van geleverd fruit. Trouwe opkomst verzoekt 18 Het Bestuur. Biedt zich aan nette Werkster voor halve dagen. Hoenderstraat 18.

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2