UNIGRO- RADIO N. V. Vulkaan, Gemengde Berichten Hoort een en het groote verschil in weergave valt l' direct op. Uw keuze is dan beslist. VENRAY concert met tooneeluitvoering gegeven worden. Daar er weer een prachtig blijspel in studie is genomen, twijfe len we er niet aan of er staan ons weer een paar genoeglijke avonden te wachten. Inlevering van vuurwapenen. De Burgemeester van Venray BEVEELT ingevolge artikel 9 der Vuurwapen wet, dat al degenen, die vuurwapenen of munitie voorhanden hebben, met uitzondering van hen, die daartoe ingevolge genoemde wet bevoegd zijn, DEZE MOETEN INLEVEREN, voor 7 Februari 1930 ten raadhuize der gemeente. Degenen, die op of na 7 Februari a. s. in het bezit van vuurwapenen of munitie mochten geraken moeten deze inleveren ten Raadhuize binnen drie dagen, aanvangende met den dag der verkrijging der vuurwapens of munitie. Niet voldoening aan dit bevel wordt gestraft overeenkomstig meer genoemde wet. Venray, 30 Januari 1930 De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. Op Donderdag a.s. nam. 2 uur zal er 'n sproeidemonstratie gegeven worden met verschillende werktuigen, zoowel voor handkracht als voor motorkracht met vruchtboom-carbo- lineum door de N. V. Wijksche Handelsonderneming, in den boom gaard van M. Goumans, Lull. Yenraysche industrie.- In de carrosserie-fabriek van den heer G. Kupers alhier, is deze week gereed gekomen een prachtige 22 persoons autobus, geheel in eigen - werkplaats en naar eigen ontwerpen vervaardigd en geschilderd in de electrische lakinrichting van den heer J. Theuws. Het is een degelijk en keurig stuk weck, dat door iedereen mag gezien worden en ook van model en indeeling uiterst praktisch, zoodat het zijn weg wel zal vinden onder de autobushouders. De bus is thans als model naar de R.A.I. tentoonstelling te Amster dam, waar zij niet zal nalaten door haar degelijkheid en mooi model en mede vooral ook door haar naar verhouding zeer billijken prijs de aandacht te trekken. De uitvoeringen, Zaterdag en Zondagavond in de zaal „Wilhel- mina" door onze Werkliedenvereeni- ging gegeven, trokken weer als telken jare, een massa bezoekers. V ooral Zaterdagavond was de belangstelling enorm groot. Ook deze avonden werd weer goed spel vertoond, wat de regisseur en spelers tot eer strekt. De onvermoeide Venraysche Jazz band zorgde voor 't muzikale ge deelte tijdens de pauzen op ver dienstelijke wijze. Postkantoor te Venray. Decentralisatie besteldienst Amsterdam. De directeur van het Postkantoor brengt ter kennis van belanghebben den, dat Amsterdam wat besteldienst betreft, verdeeld is in 5 districten. Amsterdam Centrum, West, Noord, Oost en Zuid. De bestelling in elk district gaat rechtstreeks uit van het districts-postkantoor. Het is dus van groot belang voor eene vlotte en doelmatige bestelling van poststukken, dat op alle post stukken voor Amsterdam, behalve het adres ook de aanduiding van het district voorkomt. Deze wijze van bestelling, die reeds eenige jaren bestaat, is reeds vroeger ter kennis van belangheb benden gebracht. Tot nu toe echter wordt de aan duiding van het district achterwege gelaten. Om bovengenoemde redenen is het noodig, dat zulks wel ge schiedt. Belanghebbenden worden dus in hun eigen belang aangeraden de districtsnaam steeds aan het adres toe te voegen. In de wachtkamer van het postkantoor hangt een platte grond van Amsterdam met de districtsindeelen en stratenlijst. Deze zelfde kaart is opgenomen in den P.T.T.-gids uitgave 1929 als bijlage BI. Op deze kaart zijn alle gegevens voor een juiste adresseering te vinden. SMAKT. Met genoegen kunnen we thans melden, dat de toestand van onzen ZeerEerw. Heer Rector Cremers, zooveel verbeterd is, dat er alle hoop bestaat, dat Z.Eerw. weer herstellen zal. Het bericht der vorige week, als zoude onze Rector van de laatste H. H. Sacramenten zijn voorzien, was voorbarig. Dit was gelukkig nog niet noodig. MERSELOTot onderwijzer aan de Bijz. School alhier is benoemd de Heer Jac. Keyzers te America. LEUNEN. Dinsdagavond had alhier een vergadering plaats, waarin verslag werd uitgebracht over het afgeloopen jaar, door den heer G. de Mulder, secretaris. Hieraan ont- leenen wij het volgende Geleverd werden te Venlo (C.V .V erwten 698 K. G., wagenaars 1771, dubbel wagenaars 533, wasboonen 250, princessen 373, spekboonen 52551, pronkboonen 535, zwarte bessen 220, wortelen 510, kersen 10, diversen 374, K. G,, totaal 58241 K. G. Fruit te Venlo geleverd: appels 6156, peren 8391, totaal 14547 K.G. Te Oostrum geleverd 131037 K.G. totaal omzet 203825 K.G. In 1928 was de omzet 9161 KG. fruit en 54847 Kg. groenten, De groentenaanvoer neeiht dus nog steeds toe. De ontvangsten bedroegen f 19978.14 uitgaven f 19642.54, zoodat er een batig saldo overblijft van f 336.40. OIRLO. Bij zijne familie alhier werd bericht ontvangen van het plotseling overlijden van den Heer Martinus Nelissen, werkzaam als bouwkundige, in de Missie der Fathers van Mill Hill Oeganda, Oost-Afrika. Voetbal. D.S.O. beantwoordde Zondag aan de verwachtingen door Mobilia met flinke cijfers te kloppen. De 61 toonde aan dat de D.S.O.- voorhoede er wezen mag. De ver dediging had niet veel zwaar werk. Morgen krijgen we dan D.S.O.- Venlosche Boys. Winnen de Boys, dan behalen ze hierdoor het kam pioenschap. Door te winnen behoudt D.S.O. echter ook nog kans op den eeretitel. Dat het er zal spannen, behoeven we dus niet te zeggen. Voetbalvrienden, allen naar de Hoop D.S.O. II verloor in Tienray met 0—3. VEULEN. Zondag en Maandag avond gaf onze Handboogschutterij alhier een goedgeslaagde tooneeluit voering. Opgevoerd werd het drama „De Verloren Zoon" en het mooie blijspelEen* half uur in 't café van Greet. Beide avonden was de zaal van den Heer Manders meer dan vol. De Tienraysche Orkestvereni ging zorgde voor afwisseling met hare opwekkende muziek. OVERLOON. Door den heer Henckens is ontslag gevraagd ais secretaris van den Boerenbond, OVERLOON. Dinsdag hield de Boerenbond alhier.haar jaarvergade ring. Om 7 uur opende de voorzitter deze vergadering op de gebruikelijke wijze en heette adviseur en leden welkom. De notulen der vorige ver gadering werden op een kleine op merking na goedgekeurd. De commissie bracht rapport uit hetgeen door den adviseur nog werd toegelicht. Het bestuursvoorstel over geldelijke tegemoetkoming werd verworpen. De bestuursverkiezing leidde tot geen resultaat. Daarom werd besloten, dat de commissie en de blijvende bestuursleden zich in verbinding zullen stellen met de vrederaad van den' N.C.B., om zoo tot een oplos sing te komen. Hierna werd de ver gadering gesloten. Naar wij vernemen zal ook hier een kruisbeeld langs den open baren weg geplaatst worden en voor de kerk zal een nieuw beeld van den H. Theobaldus worden geplaatst. -Wij vernemen, dat de Blinden uit Grave ook het plan hebben ge vormd een bezoek aan Overloon te brengen. Ziekenfonds Noord-Limburg. Sinds enkele maanden werden on derhandelingen gevoerd over de op richting van een ziekenfonds, tus- schen de geneesheeren en apothekers in Noord-Limburg. Dinsdag is over eenstemming bereikt, zoodat de op richting van het fonds is verzekerd. Het zie'kenfonds is een fonds van de Nederlandsche maatschappij tot bevordering der geneeskunst, welke gevormd wordt door de geneesheeren. Als bestuursleden van de zijde der apothekers werden gekozen de heer van Rijn, te Venlo en mevrouw Lodewijk-Haan te Roermond. Weg Venlo-Helmond In de Dinsdag te Venlo gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Limburg, hield de Voor zitter eene Nieuwjaarsrede, waaraan het volgende ontleend is „Een ander punt, waar ik in dit verband uwe aandacht voor wensch te vragen, is de correspondentie vanuit Venlo met het Oostelijk ge deelte van het district der Kamer en verder met de steden Helmond en Eindhoven. De wegen daarheen voldoen niet aan de eischen, die het automobielverkeer daaraan mag stellen en hebben met namë een onvoldoende breedte. Weliswaar, is op het Rijkswegenplan een weg VenloHelmondEindhoven gepro jecteerd. maar tot nu toe is helaas aan dit project nog geen begin van uitvoering gegeven." Limburgsche Jaarbeurs te Helden-Panningen. In tegenstelling met een bericht, als zou de twaalfde Limburgsche jaarbeurs te Helden-Panningen niet worden gehouden, wordt officieel medegedeeld, dat deze jaarbeurs op 3, 4 en 5 Maart a.s. zal plaats vinden. Pastoor J. M. Heyinans f Op „Huize Groenenberg" te Thorn, waar hij sinds twee dagen wegens ziekte verbleef, is Woensdagnacht overleden de Zeereerw. Heer J. M. Heijmans, pastoor van Neeritter. Jan Mathijs Heijmans werd geboren te Leveroij 15 Februari 1860 en studeerde aan de Seminaries van het Bisdom Roermond. Hij werd priester gewijd door Z. D. H. Mgr. Boer- mans op 10 April 1886 en achtereen volgens benoemd tot kapelaan te Slenaken 1 October 1886, te Baexem 9 October 1888 en te Arcen 31 December 1896. Tot pastoor te Wellerloij 13 Februari 1904; te America 25 September 1908 en te Neeritter 25 Mei 1923. Bcsmettelyke ziekten. Wegens het veelvuldig voorkomen van besmettelijke ziekten is in de gemeente Nuth de Bewaarschool voor een maand gesloten. Spoorlyu Nuth-Staatsmyn Maurits. Het viaduct in de spoorlijn Nuth- Staatsmijn Maurits, ter hoogte van de gemeente BeekElsloo onder den rijksweg is gereed gekomen. De rijks weg is weer voor alle verkeer open gesteld. K i ndei verlarami n g. In het gezin van den landbouwer Hennen te Susteren is een geval van kinderverlamming geconstateerd. Smokkelen. Over de Hollandsch- Duitsche grens bij Kerkrade, wordt nog immer een levendige smokkelhandel ge dreven. Nabij Haanrade werd weer een Duitscher gearresteerd, die een groote hoeveelheid koffie en tabak over de grens had gebracht. Bij het douanekantoor Straz werd een luxe-auto aangehouden, die speciaal was ingericht voor het smokkelen. Verschillende geheime ruimten onder de zitting en in den vloer waren aangebracht, die gevuld waren met allerlei frauduleus uit ons land ingevoerde waren. De chauffeur en de begeleider waren beroeps smokkelaars. Alle contrabanda werd in beslag genomen. Gebed op school. Te Maastricht heerscht op open bare lagere gemeentescholen nog het gebruik, dat elke schooltijd begonnen wordt met een gebed. Dit gebed is zoo algemeen, zegt de N.R.C. dat het best door kinderen van eiken godsdienst kan aangehoord worden. Maar... 't is toch een gebed. En nu hebben socialistische ouders, wier kinderen die openbare scholen be zoeken, bezwaar gemaakt tegen dat gebed en verzocht dit achterwege te doen blijven, wanneer hun kinderen aanwezig zijn. Niewe kerk te Oltersum. Te Ottersum is door het R. K. Kerkbestuur de grond aangekocht voor het bouwen van een nieuwe kerk, en wel de boerderij van den heer J. Wilemse, gelegen aan den weg Geurts-Grünewald. In den loop van dit jaar zal met de bouwwerken begonnen worden. Muatregelen der regeering tegen het dansen. Wij vernemen, dat binnenkort te verwachten is, de instelling van een commissie tot voorlichting der re geering over de vraag in hoeverre overheidsmaatregelen betreffende het dansen dienen te worden genomen. Honderden arbeiders aan't werk. Naar de Nijmeegsche correspon- dant van de Tijd uit goede bron verneemt, zullen binnenkort aan de Philipsfabrieken te Oss een 250 volwassen arbeiders aan het werk gesteld worden. Bovendien zullen er een kleine honderd meisjes werk vinden, terwijl er een honderdtal jongere mannen naar Eindhoven zullen gaan voor de glasblazerij. Protestantscli ziekenhuis te Eindhoven. Te Eindhoven is een vereeniging tot stand gekomen tot oprichting en instandhouding van een Protestansch- Christelijk Ziekenhuis. Waarschuwing. De brig.-comm. der Kon. Mar. te Steenbergen waarschuwt niet in te gaan op relatiën of correspontentie van Willem Verschuren, wonende te Öinteloord, Wilhelminaweg 273. Momenteel zoekt hij relatie met adverteerders, die een betrekking zoeken, en voorheen maakte hij veel slachtoffers onder personen, die geld wilden bekomen zonder borgen op zijn advertentiën. Door een vrachtauto overreden en gedood. Donderdagmiddag omstreeks half twaalf is het achtjarig jongetje F.H. in de Zomerstraat te Tilburg door een vrachtauto overreden en op slag gedood. Het lijkje is door de politie ter onderzoek in beslag genomen. Aanvaring. Tengevolge van den zwaren mist heeft op de reede te Vlissingen een aanvaring plaats gehad tusschen een Oostenrijksch en een Belgisch stoom schip. De brug van het Belgische schip is vernield. Het heeft de reis onder broken en is op de reede voor anker gegaan. Het Oostenrijksch stoomschip kon de reis vqortzetten. Kind verbrand. Bij het stoeien viel bij den land bouwer M. v. d. Brand te Volkel de kachel om. Een 4-jarig meisje kreeg kokend water over het lichaam waardoor zij ernstige brandwonden opliep. In zeer ernstigen toestand is de kleine naar het Liefdehuis over gebracht. S Jaar gevangenisstraf. De Procureur-Generaal bij het Amsterdamsch Gerechtshof heeft Donderdag tegen Salomon Liebermann drie jaar gevangenisstraf geëischt, met aftrek van 8 maanden preven tieve hechtenis. Roovrrs. De beide verdachten van den roofoverval op den Bussemer grind weg tusschen Bussem en Hilversum, zijn Donderdag door de Amsterdam- sche rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2 jaar en 6 maanden. Wat te vroeg Te Leeuwen staat bij den heer P. T. een pereboom reeds in vollen bloei. Kinderverlamming. Te Raamsdonkveer kwam een geval van kinderverlamming voor. Doodolyke val van een steiger. Woensdagavond is in het zieken huis te Eindhoven de timmerman P. S., die 's morgens van een steiger bij een bouwwerk in de Kruisstraat was gevallen en met het hoofd op een cementen vloer was terecht gekomen, aan de daarbij bekomen verwondin gen overleden. 10 jaar in werking. Te 's Gravenhage is Woensdag ter herdenking van de inwerking treding thans 10 jaar geleden van de Invaliditeitswet en van de instelling van de Raden van Arbeid, zoomede van het 10-jarig bestaan van de Ver eeniging van Raden van Arbeid, een bijeenkomst gehouden, waarop dr. E. B. F. F. baron Wittert van Hoog land een herdenkingsrede uitsprak. Mobilisatie-Invaliden. Van officieele zijde wordt gemeld, dat het bericht omtrent een spoedig te verwachten afdoende oplossing in zake hulp aan de zoogenaamde mobilisatie-invaliden uit de lucht ge grepen is. Het rapport van de ter zake inge stelde commissie is nog niet aan den minister van Defensie ingediend en daarom is de mededeeling, dat het bestuur van den bond van Mobilisa tie-Invaliden enz, te Drachten in de gelegenheid zou zijn om met mede werking van de regeering aan ge wezen dienstplichtigen en hunne nabestaanden eene geldelijke schade loosstelling te doen toekomen, absoluut misleidend. De aandacht van belanghebbenden wordt hierop in het bijzonder ge vestigd. Doodelyk ongeluk. Te Hontenisse is een 13-jarige jongen van een 8 meter hooge hooi schelf op een dorschvloer gevallen en met ernstige schedelbreuk opge nomen. De knaap overleed spoedig. Doodslag. De rechtbank te Arnhem veroor deelde Dinsdag H. R. T., terzake van doodslag op den 72-jarigen van V. te Nijmegen, dien hij met een stoel had gedood, tot 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. De eisch was 2 jaar. H. M. de Koningin en prinses Juliana naar Beieren. Naar de Msb. verneemt, ligt het in het voornemen van H. M. de Koningin om met Prinses Juliana op 3 Februari a.s. naar Beieren te ver trekken, ten einde daar een twee- of drietal weken te verblijven. Dooreen autobus overreden. Woensdagmorgen om twaalf uur is het zoontje van den heer L., Rivierstraat te Eindhoven, uit de school komende, bij het oversteken van den hoek Keizersgracht-Kleine Berg gevallen en door een autobus van de firma Philips overreden en gedood. De chauffeur treft geen schuld. Een „tafelparty." De „Eindh. en Meier. Crt." meldt: Dinsdagavond had te Someren nog eens een ouderwetsche tafelpartij plaats, welke gebruiken als minder mooi onderdeel onzer folklore geluk kig gaandeweg meer verdwijnen. Daags voordat een paar jongelui zich in ondertrouw zouden begeven kreeg de bruid spijt en zag van het voorgenomen huwelijk af. De jonge lieden uit de buurt vonden hierin een gereede aanleiding om te tafelen. Alle mogelijke karren en voertuigen werden in den avond voor het huis der ouderlijke woning van het meisje bijeengebracht, terwijl op lampen glazen, ketels enz. een helsch lawaai werd gemaakt. De politie was echter op haar hoede en maakte door het verbali seeren van eenige rustverstoorders een einde aan de tafelpartij. Te water geraakt en verdronken. Dinsdagmiddag omstreeks drie uur is de echtgenoote van den heer A. B. te Laag-Soeren, doordat zij het stuur van haar fiets kwijt raakte in het Apeldoorn-Dierensche Kanaal gereden. Hoewel zij door toegescho ten hulp spoedig op het droge werd gebracht mocht het niet meer baten de levensgeesten op ie wekken. Dé spoordijk by Moordrecht. Naar het „Hbld." verneemt heeft de directie der Ned. Spoorwegen besloten den spoordijk in den Zuid- plaspolder, waarin het stuk Moor drechtKapelle aan den IJsel is gelegen, in te kisten. Deze bekisting heeft ten doel het veen, dat zich nog onder het ch klichaam bevindt, te beletten een uitweg te zoeken, waardoor men hoopt verzakkingen te kunnen voorkomen. Voorloop! g wordt het baanvaak nog over1 enkel spoor bereden, maar met de nieuwe zomerdienstregeling, die 15 Mei ingaat, denkt men het verkeer in beide richtingen te kunnen hervatten. Onbekende doodgereden. Op den Haagweg nabij Delft is Woensdagavond een onbekende man doodgereden door een auto, bestuurd door den heer Van Z. uit Rotter dam. De auto reed daarna tegen een boom. De politie heeft den wagen in beslag genomen en het lijk van den man naar Rijswijk vervoerd. Aan de gevolgen overleden. De ongeveer 20-jarige zoon van H. van de wed. E. Broekstra te Munnikezijl, die dezer dagen van een wagen viel, doordat het paard op hol sloeg, is Woensdagmiddag in het ziekenhuis te Groningen aan de gevolgen van de bekomen ver wondingen overleden. Belgisch avonturierstertje. Donderdag arriveerde te Roosen daal vanuit België een meisje, dat blijkbaar alleen op reis was. Een op het station dienstdoende wachtmeester der marechaussee sprak het meisje aan en vroeg naar haar papieren. Volgens deze papieren bleek het een 25-jarig meisje uit Ant werpen te zijn. Op het gezicht echter klopte uiterlijk de leeftijd in geenen deele. Zij zag er name lijk veel jonger uit. Ook in de opgave van herkomst en oord van bestemming was zij zeer vaag. Een en ander gaf den wacht meester aanleiding om haar voor loopig aan te houden en naar de kazerne over te brengen. Hier gaf zij wederom denzelfden naam op en als jaar van geboorte 1904. Voorts vertelde zij werkzaam te zijn als werkster in Amsterdam. Zij was sinds eenige maanden van Antwerpen naar Amsterdam verhuisd en was even naar de eerstgenoemde stad gereisd om nog eenige kleedingstukken te halen, die daar waren achterge bleven. In Amsterdam had zij- zich bij de Bevolking en bij de politie aangemeld. Er werd nu telefonisch navraag gedaan in Amsterdam of dit wel waar was, doch men wist op geen van beide plaatsen iets van dit meisje af. Alsnu werd zij wat nadrukke lijker aan den tand gevoeld en al spoedig bekende zij haar »een- zelvigheidskaart" vervalscht te hebben. Zij was niet in 1904 doch in 1914 geboren, dus 15 jaar oud, terwijl zij door het aanbrengen van eenige halen haar4iaam had veranderd. In begin September van het vorige jaar was zij de ouderlijke woning te Borgerhout bij Antwerpen ontvlucht, omdat zij van haar moeder veel sla kreeg, wijl zij als de oudste thuis veel moest werken en dit niet wilde doen. Ze was naar Amsterdam gereisd met medeneming van 400 francs, had in een krant aldaar een ad vertentie gevonden, waarin een werkster gevraagd werd, was er op af gegaan en was als zoodanig in een café aangesteld. Ze huurde een kamertje en leidde verder een vrij leventje. Bij controle van het Belgische politieblad vond men het meisje gesignaleerd en werd haar aan houding op verzoek der ouders gevraagd. De ouders werden ge waarschuwd en Donderdagmiddag kwam de moeder haar onderne mende spruit aan de marechaus seekazerne te Roosendaal halen. Alzoo werd het jonge meisje door de waakzaamheid van de Roosendaalsche stationswacht terug aan de ouders gegeven en verhinderd een leventje in Am sterdam voort te zetten, dat be slist den verkeerden kant uit moest gaan. Zwaar gestraft. De Brusselsche correspondent van de N.R.C. meldt: Woensdag is voor de rechtbank alhier behandeld de zaak tegen de Nederlanders P. P. K., student, wonende te Wassenaar, en L. G., koopman te Voorburg, ervan be schuldigd. dat zij op 27 Juli j.l. het graf van den Belgischen onbekenden soldaat te Brussel hebben bevuild. De officier van justitie, de heer Houtart, zoon van den minister van financiën, eischte en verkreeg tegen beide beklaagden, die niet ter terecht zitting aanwezig waren, de strengste straf, namelijk 6 maanden gevangenis straf en een boete van 1400 francs of 60 dagen hechtenis. Onlusten. In de omgeving van Hamburg hebben Donderdag nieuwe commu nistische onlusten plaats gehad, waarbij het herhaaldelijk tot botsin gen met de politie kwam. Droef einde van een school uitstapje. Uit Kolberg wordt gemeld Dinsdag was een leeraar van een „Volksschule" te Vobow met zijn klas gaan schaatsenrijden, toen plot seling 5 knapen door het ijs zakten. Bij zijn pogingen hen te redden, zakte de leeraar zelf door het ijs en verdronk. Ijlings toegeschoten helpers slaag den erin, twee der knapen te redden. De overige drie echter verdronken De leeraar was gehuwd en vader van eenige kinderen. Wederom II doodvonnissen in Rusland. Naar uit Moskou gemeld wordt, zijn te Blagowenschensk wederom 11 doodvonnissen voltrokken. De veroordeelden hadden deel uitgemaakt van een wit-Russische organisatie, die onder leiding stond van den vroegeren tsaristischen rit meester Arestuloff en die verschil lende overvallen op Russisch grond gebied hadden uitgevoerd. Ritmeester Arestuloff zelf slaagde er in uit de gevangenis te ontkomen. Het drankverbod in de V. St. Volgens een der grootste Ameri- kaansche levensverzekeringsmaat schappijen zijn van haar polishou ders in 1929 zesmaal zooveel men- scgen aan acuut alcoholisme over leden als in 1920, het jaar dat het drankverbod van kracht werd. Deze toeneming wordt in hoofd zaak verklaard door de giftige be- standdeelen, welke de gesmokkelde alcohol bevat. Het vaderland kan rustig zyn Roemrijk feitZe is gevonden Holland heeft zijn Schoonheids niss, Waarbij 't schoonst besluit van Londen Maar een wissewasje is. Laat nu fier de driekleur wapp'ren, Haal den wimpel hoog in top: 'tLand van Tromp enand're dapp'ren Holland, gaat mee aan den kop. o—o Maar „Miss Holland" bleek 'n oude, Of een die te vroeg verjaart, Bijna waren we verkouden, Maar de ramp bleef ons gespaard: 't Spreekwoord scheen ook hier te gelden; „Als de nood het hoogste is.... 't Wijs beleid der schoonheidshelden, Bracht ons toch 'n schoonheidsmiss. o—o Alle leed is nu geleden, Ongerept bleef Hollands eer Holland met zijn groot verleden, Heeft toch zijn „Miss Holland" weer. Laat z' in Londen confereeren, Hoe de strijd te keeren is. Ons kan niets en niemand deren Want wij hebben onze „Miss" o—o Holland heeft zijn eigen „Missie". Onvergetelijk moment Waarvoor zeker de Commissie, 't Eeremetaal wordt toegekend, Want die arbeid 't laat zich gissen Met die „Missen" is niet mis; Ja er zijn er die beweren, Dat dat alles miss'lijk is. Ingekomen en vertrokken personen van 24 tot 31 Jan. INGEKOMEN: S. A. Gooren, bakker, Veltum, L. 67 van Sevenum. T. L. Titulaer, tuinman, Merse- loscheweg 1 van Venlo. J. L. Kepser, dienstbode, Hoen derstraat 1 van Vierlingsbeek. J. de Bruyn, arbeider, Yselsteyn 26 van Helmond. J. W. Pouwels zonder beroep Langstr. 1 van Antwerpen. VERTROKKEN: L. H. J. Lucassen coiffeur naar Horst Loevestraat B 254. J. P, C. Noyen verpleger naar Helmond, Kerkstraat 18. L. J. Jansen idem naar Deurne 1870 G. C. M. Janssen z. b. naar Roosendaal, Pensionaat St, Marie. BÏÏB51HUJKE STAID VEISIT van 24 tot 31 Jan. GEBOREN: Mechelina J. P. II. Arts, Oostrum Elisabeth H. B. Moorrees, Oostrum Jacobus J. Martens, Leunen Gerardus L. M. Reintjes, Leunen Maria J. P. Baltussen, Overbroek Franciscus J. vd Munckhof, Groote Straat Johanna P. F. vd Beuken, Oirlo Calharina G. H. van Rens, Merselo OVERLEDEN 2 patiënten St. Servaas 1 patient St. Anna mmiJKli BIEBSTEH Parochiekerk Morgen Zondag om 6 uur le II. Mis, om 7 uur wordt de H. Mis opgedragen voor de leden der II. Familie met algemeene II. Communie, 8 uur H. Mis waar onder generale H. Communie van de leden der Mariavereeni- ging, waarna opdracht der nieuwe

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2