Bei Balans-Uitverkoop Jac. Fonck, Grootestr. Danfi cot de „3 01 }rofitee ZATERDAG 25 JANUARI Voetbalwedstrijd UNIGRO- RADIO N. V. Vulkaan, ONZE GROOTE duurt tot en met a.s. Manufacfurenhandel Qemengde Berichten BVBNBUJn STMD TOVBAY Ruitersclub „Ons Genoegen" VERGADERING in Café <De Engel" Boeréi Zondag j dag 2J De Verê Heen Alle nog wordend Hoort een en liet groote verschil in weergave valt 1' direct op. Uw keuze is dan beslist. VENRAY Verkoop van sterken drank in yergunningslocaliteiten op Maandag 20 Januari „Alleinunsmarkt." De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat door hem in overleg met den bond van vergunninghouders is bepaald, dat in de gemeente Venray op Maandag 20 Januari a.s. „Allemansmarkt" vanaf half 2 namiddag tot sluitings uur geen sterken drank mag worden geschonken Gedurende den gelieelen dag zal geen sterke drank worden afge leverd voor gebruik elders dan ter plaatse. Alle weidenkenden worden drin gend verzocht om met mij en den bond van vergunninghouders mede te werken en geen sterken drank na halt' twee aan de kasteleins te vragen. Alleen op deze wijze kunnen uit spattingen en wanordelijkheden wor den voorkomen. Venray, 16 Januari 1930. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Verwy deren van rupsennesten. Burgemeester en Wethouders wen- schen aan te besteden het verwijderen van rupsennesten uit de eikenboomen, staande langs den weg Oostrum— Wanssum. Gegadigden kunnen zich wenden Dinsdag voormiddag tusschen 912 uur ten kantore van Gemeentewerken Venray, 16 Januari 1930. Burgemeester en 'Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. 'De Secretaris, VAN HAAREN. Waarschuwing. De werkgevers, die een verzeke- ringsplichtig bedrijf uitoefenen, wor den in hun eigen belang er ernstig aan herinnerd, dat zij op straffe verplicht zijn tusschen 1 en 31 Jan. 1930 hunne loonlijst, ingevuld tot 1 Jan. 1930, ten postkantore hunner woonplaats of ten kantore van den Raad van Arbeid in te leveren. GEVONDENeen aanzetzwengel van een auto. Inlichtingen Mare chaussee-kazerne. Door onze gemeentepolitie werden deze week de navolgende processen-verbaal opgemaakt 6 wegens overtreding maximum snelheid. 1 wegens diefstal van een tabaks pijp tegen L. R. 1 wegens openbare schennis der eerbaarheid tegen J. v. Z. 1 wegens diefstal uit offerblok, als verdacht hiervan aangehouden J. R., na verhoor op vrije voeten gesteld. 1 wegens mishandeling tegen J. T, 1 wegens vernieling tegen F. L, W. v. d. G. 1 wegens overtreding Motor- en Rijwielwet tegen J. R. Een Maasbrug tusschen Grave en Yenlo Woensdagmiddag werd te Venray de installatievergadering gehouden van de commissie inzake actie voor een vaste brug over de Maas tus schen Grave en Venlo. Daar wij geen uitnoodiging kregen deze vergadering bij te wonen, kunnen we jammer genoeg geen verslag van het aldaar besprokene geven. Bedrpsvergunning volgons do Tabakswet. In het belang van hen, die in het bezit zijn van een bedrijfsvergunning volgens de Tabakswet, herinneren wij er aan, dat het daarvoor ver schuldigde jaarlijksch recht van f 5 voor 20 Januari moet voldaan zijn. Bij verzuim van tijdige betaling zal voor een aanmaning 25 cent moeten worden betaald. Wij vestigen Uwe speciale aandacht op de groote Balans-uitver koop van Jac. Fonck's Manufacturen- handel, welke tot a.s. Zaterdag 25 Januari wordt voortgezet. (Adv.) Herhalingsoefeningen. Blijkens ingekomen bericht van het Departement van Defensie, zullen zullen de volgende dientplichtigen in het jaar 1930 voor herhalingsoefe ningen worden opgeroepen Lichting 1925 en 1927 (17 dagen) het 2e regiment infanterie waaronder begrepen het regiment grenadiers en het regiment jagers, Lichting 1924 en '27 (17 dagen) regiment wielrijders, regimenten on bereden artillerie. Lichting 1924 het regiment (2e) huzaren, 13 dagen. De 25-jarige A. C., die reeds loos rondzwierf, is thans als verdacht van landlooperij door de marechaus see aangehouden en naar het Huis van Bewaring te Roermond over gebracht. Lezing over Theresia Neumann. Met een hartelijk woord van wel kom namens de Vereeniging „De Goud-pluvier," opende den heer G. Custers de bijeenkomst in het Patro naat te Venray, waarin de Z, Heer Pastoor Gerards uit Oirlo eene lezing zal houden over het wonder lijke gebeuren metTheresia Neumann te Konnersreuth, waarheen Z. E. den zomer van 1929 eene reis heeft gemaakt. Lang zou men in de geschiedenis moeten zoeken, om een geval te kunnen aanwijzen als van Theresia waaruit de overtuiging van het be staan eener andere wereld zich aan ons katholieken zoo opdringt. In eenvoudige bewoordingen ver telt Z. E. den levensloopvan Theresia, van hare plotselinge genezingen van blindheid, rugpijn, bronchitis etterende wonden aan haar voet, en blindendarmontsteking, voor welke laatste ziekte zij onmiddellijk zou geopereerd worden. Voor zij echter van huis ging, bad zij met toestem ming van Pastoor Naber nog eens tot de H. Theresia van het Kindje Jezus, dat zij steeds aanriep. Wederom genas zij plotseling en diep ontroerd ging zij met hare familie midden in den nacht ter Kerke, om God te danken voor deze groote gunst. Niet echter om de bijzonderheden dezer genezingen te vernemen, gaat men naar Konnersreuth, doch veeleer om getuige te kunnen zijn van de extase, waarin het eenvoudig meisje geraakt op Donderdag en Vrijdag der week, waarin zij het lijden van Christus ziet, het bloeden der Stigmata, het onverklaarbare feit, dat Theresia reeds jaren lang leeft zonder eenige spijs of drank, alleen gesterkt door de H. Communie. Voor Katholieken geeft het ge beuren te Konnersreuth een gewel dige geloofsverdieping, terwijl vele bekeeringen er het gevolg van zijn. Hoe schoon komen te Konners reuth ons voor den geest de woorden van den H. Andreas tot zijn tyran O, verstond gij toch het mysterie van het H. Kruis. Als dank van allen kon de Wel- eerw. Pater Nielen aan het eind dezer schoone lezing dan ook zeggen het is U gegaan als mij, wij zijn allen aangegrepen en hevig ontroerd door het zoo eenvoudig verhaalde gebeuren in het Beijersch dorpje. Aanvaard voor deze lezing onzen diepgevoelden, innigsten dank. Na een luid applaus verlieten allen de vergaderzaal. MERSELO. Zondag werd in de zaal van de Wed. Arts vergaderd door de leden van den Eierbond, aangesloten bij de C.V.V. Een uitvoerig verslag over het werk dezer vereeniging over 1929 plaatsen wij a.s. week. YSELSTEYN. Op de j. 1. Maandagavond gehouden gezamelij- ke vergadering van de beide eier- vereenigingen werd definitief besloten, gezamelijk de eieren te leveren aan de Venlosche mijn. Tot secretaris werd benoemd dhr. F. van Soest en tot inpakkers G. Fleurkens en M, Bus. Het nieuwe bestuur werd als volgt samengesteld Fr. Claessens, L. Philipsen-Groetelaars, Y. Philipsen Custers, Theunissen en J. Verlinden. OVERLOON. Op Zondag 12 en Maandag 13 dezer had alhier de jaarlijksche uitvoering plaats yan de St. Jozefsvereeniging. Zondag was de zaal stampvol. De muzieknummers werden, zooals wij dat van onze fanfare gewoon zijn, correct uitgevoerd. Het hoofdnummer van dezen avond was het tooneelstuk „Wat niet ster ven kon." Dit tooneelstuk is zeer in den smaak gevallen bij het publiek. Dit getuigde de ernst waar mede het werd gevolgd en het daverend ipplaus, dat na ieder bedrijf in de zaal weerklonk. Het dankwoord, dat gesproken werd tot directeur, regisseur en spelers, was dan ook wel op zijn plaats. Overloon heeft weer twee genotvolle avonden gehad. De storm van Zondagnacht heeft hier ook weer veel schade aan gericht; dakpannen lagen over de straat geslingerd, boomen ontworteld korenmijten omvergewaaid. Bij verschillenden dekt de verzekering de schade. A.s. Zondag 19 Jan. krijgt ,S.S. I. het sterke Juliana uit Wans sum op bezoek. In Wanssum eindigde de wedstrijd in 'n gelijk spel. Wil S.S. haar kampioenskans behouden dan dient er a.s. Zondag gewonnen te worden. Een spannende wedstrijd staat de sportliefhebbers van Over loon te wachten en 'n wandeling naar het voetbalveld zal zeer zeker de moeite waard zijn. Oberammergau. Deze zomer zullen weer de be roemde passie-spelen gegeven worden in het Beijersche bergdorpje Oberammergau. Sinds 1634 worden deze passie spelen opgevoerd ter nakoming eener gelofte, die de bergbewoners deden toen in 1633 de pest Duitschland teisterde en in korten tijd 84 inwo ners wegmaaide. Direct na de gelofte hield de vreeselijke ziekte op en Het aanvankelijk eenvoudige spel uitgegroeid tot een cultuurwerk van hooge waarde. De roem van Oberammergau is verspreid tot over de Oceanen en zijn passiespel is een symbool van het edelste samengaan van godsdienst en kunst. Oberammergau is voor de geheele wereld een vingerwijzing naar het geloof aan den verlosser en 't geeft voldoening aan de behoefte der ziel naar echte, reine schoonheid. Door het reisbureau Peeters Venlo wordt een geregelde dienst naar Oberammergau georganiseerd te beginnen 8 Mei. Daar deze diensten vanuit Venlo vertrekken is dit een prachtige ver binding vanuit deze streek, Van alle zijden komen er aan vragen in Oberammergau en het laat zich aanzien, dat weldra de beschikbare plaatsen zullen zijn uitverkocht. Vooral van Amerika is de belangstelling zeer groot. Een bezoek aan Oberammergau via het mooie Zuid-Duitschland zal onge twijfeld een zeer mooie vacantiereis zijn. Landelyk slagerscongres. Door de R. K. Nederlandsche Hanzebond van Slagerspatroons wordt het jaarlijksche landelijk Slagerscon gres voor het jaar 1930 te Venlo jehouden, en wel op 18 en 19 Februari. Deze congressen, welke voor de Slagerspatroons van zeer veel belang zijn, worden steeds zeer druk bezocht men rekent op een bezoek van 450 a 500 personen. Van 15 tot en met 19 Februari wordt een vaktentoonstelling gehou den in het Concertgebouw. In 1930 viert de Venlosche Slagers vereeni ging haar gouden jubileum. Smokkelhandel. Dinsdagnacht werd docr de Bel gische kommiezen bijBudeleen groote ading biggen, komende uit Nederland, aangehouden. We vernemen, dat den laatsten tijd behalve biggen ook honderden koeien naar België werden gesmokkeld. In kokend water gevallen. Terwijl de moeder zich even om keerde, viel te Welten-Heerlen een 4-jarig jongetje in een kuip met kokend water. De kleine werd met ernstige brandwonden naar het zieken huis overgebracht, waar het aan de gevolgen overleed. Interessante ontdekking in den St. Pietersberg. De kalkmergel-mij., die doende is om een tunnel te graven tusschen Cannerweg en den weg langs den St. Pietersberg te St. Pieter-Maastricht deed een interessante ontdekking, In een lang afgesloten onderaardsch vertrek vond men groote muurteeke- ningen in zwart krijt, voorstellende een terechtzitting. Ze dateeren uit den Franschen tijd, 1806—1808. Men vond op de teekening familie namen, overeenkomende aan tegen woordige en een toepasselijk vers. Door de goede zorgen der mij. blijft dit vertrek behouden. Belangrijke postaiefstal. Een pakket, bevattende voor 80.000 francs aan bankbiljetten, dat door een bank te Brussel op 8 Jan. 1. verzonden werd naar een bank Roermond, is daar nog steeds niet aangekomen. Bij onderzoek bleek het pakket verdwenen te zijn. Het schiint, dat de bankbiljetten reeds op den dag, dat zij uit Brus sel werden verzonden, verdwenen zijn. een bankbiljet f 50. geruimen tijd in deze omgeving doel- trouw is de gelofte nagekomen. Uitgifte van van De Directie van De Nederlandsche Bank maakt bekend, dat zij een bankbiljet van f 50 in omloop zal brengen. 40 Millioen meer. De opbrengst der Rijksmiddelen over 1929 is f40 millioen grooter geweest dan de raming en f 20 millioen grooter dan vorig jaar. Eindhoven 90.000 inwoners. De gemeente Eindhoven heeft het aantal inwoners van 90.000 over schreden. Afschaffing verdedigingsbelasting en opcenten suikeraccy'ns. In zijn Memorie van Antwoord verdedigt minister de Geer het wets ontwerp inzake afschaffing van de verdedigingsbelasting en van de opcenten op den suikeraccijns. De minister zet uiteen, dat daar door de crisislasten voor allen worden verlicht. Hij stelt tegen 1933 de halveering der 20 leeningsopcenten in het voor uitzicht. Ontslag aan arbeiders te Oss. Naar „De Tijd" uit Oss verneemt, is aan een 50-tal arbeiders van de Hartogsfabrieken ontslag aangezegd, Er heerscht momenteel slapte in sommige bedrijven te Oss. Bij de N. V. Splendorfabrieken is deze week al het personeel ontslagen, evenals een deel bij de N. V. Zwanenberg' Slachterijen. Het is te hopen, dat deze slapte maar van tijdelijken duur is, daar de werkeloosheid in Oss, toch in zoo hooge mate heerscht. Ontslagen bjj de Enka-fabriekon, Naar wij vernemen zijn bij de Kunstzijdefabriek Enka te Arnhem honderd man personeel hoofdzakelijk wan den buiten dienst als schilders, metselaars enz. ontslagen. In de fabriek te Ede werden dezer dagen drie a vierhonderd man wegens reorganisatie van het bedrijf ontsla gen. Parlevinker verdronken. Woensdagavond ongeveer te zes uur is de rivier venter D. v. Dalen te Brakel, die zijn boot aan een af varend schip wilde vastmaken, ter hoogte van het Brakelsche veer achter over uit zijn boot geslagen en ver dronken. Pogingen om hem te red den mochten niet baten. Naar een trein geworpen. Nabij Zevenaar is Woensdagavond met een steen geworpen naar den trein, die om 18.08 te Doetinchem aankomt. Van een compartiment 2e klasse werd een ruit vernield. Een verpleeg ster werd door de glasscherven ge troffen maar niet verwond. Kind onder de tram en gedood. Woensdagmiddag is bij het uitgaan van de bewaarschool het 4-jarige Marietje Keereweer op het kruispunt HillevlietLange Hilleweg te Rotter dam, doordat zij niet oplette onder tramwagen van lijn 9 geraakt. Het meisje werd vrijwel vermorzeld Den trambestuurder trof geen schuld, Door dc tram aangereden en gedood. Woensdagmorgen is de 32-jarige jemeentewerkman W. Mulder, te Rotterdam, toen hij op de Willems brug fietste in de richting der stad, aangereden door een tramwagen van lijn 9. De man raakte onder de tram en werd zwaar gewond opgenomen Met. een auto van den geneeskun- digen dienst werd hij naar het zie kenhuis overgebracht, doch bleek bij aankomst reeds te zijn overleden, Door eon trein overreden. Dinsdagavond is op een over weg te Utrecht de 60-jarige P. wonende inde Pijlsweertstraat, door den trein naar Baarn overreden. De man was ongeveer negen uur het huis uitgeloopen. Eenigen tijd daarna vond men hem verminkt op de spoorbaan liggen - Lugubere vondst. Eenige kinderen, die te Nieuw Lekkerland aan de Lek aan het spelen waren deden Dinsdagmiddag een afschuwelijke ontdekking. Plotseling zagen zij door het dichte rietgewas aan den kant een menschelijk hoofd opstijgen dat vreeselijk verminkt was. De politie werd gewaarschuwd en bij onderzoek werd een in verre- jaanden staat van ontbinding ver kerend lijk gevonden. Handen en voeten Ontbraken. Men onderzoekt thans of deze lugubere vondst in verband staat met een of ander misdrijf. Tusschen de dorschmachine. De 18-jarige arbeider J, Boekholt te Roswinkel is tusschen de dorsch machine geraakt, waarbij hem een been gedeeltelijk werd afgeknepen. Zijn toestand is ernstig. Haarspelden ingeslikt. Een koe van den landbouwer C. wonende in de Krabbe te Steen bergen, moest op advies van den veearts worden afgemaakt, wijl het dier een paar haarspelden ingeslikt had, welke zich in de maag hadden vastgezet. Verduisterende fotografen. Door de marechaussee te Steen bergen zijn twee Belgische fotografen aangehouden, die er hun werk van maakten in West-Brabantsche plat telandsgemeenten orders op te nemen voor fotografieën, welke dan vooruit moesten worden betaald en.... nooit geleverd werden. De berooving op den Bussummer- grintweg te Hilversum. Een banklooper van de Rotter- damsche Bankvereeniging, Dijkantoor Hilversum, zekere Kreuning had op 28 November 1.1. gelden geïnd in Bussum. Te omstreeks kwart over drie reed hij per fiets op het pad dat van den Bussummergrintweg naar Crailoo voert. Kreuning had juist den hoofd weg verlaten toen hij plotseling een schok voelde, en tegen den grond werd geslingerd. Hij werd door een tweetal personen aangevallen, die hem de tasch met f 1565 ontroofden, en daarop het hazenpad kozen. Als verdachten hiervan werden kort na het gebeurde door de Hi!- versumsche politte in samenwerking met de Bussumsche politie een twee tal Bussummers gearresteerd, n.l. de 22-jarige chauffeur J. C en de 22- jarige los werkman H. L. v. W. Donderdag stonden de chauffer en de los-werkman. beiden gedetineerd, terecht voor de vijfde Kamer van de Amsterdamsche Rechtbank, ver dacht van diefstal met geweldpleging, De officier eischte een gevangenis straf van 4 jaren. Uitspraak 30 Januari a.s. Bekende autodieven aangehouden. Woensdag heeft de Antwerpsche politie een 6-tal personen aange houden, die zich bezig hielden met het stelen van auto's. Onder de gearresteerden zijn vier Nederlanders een zekere L. en van der M. en 2 chauffeurs uit Chaam, n. 1. K. env, H. De laatsgenoemden moesten zich belasten met het overbrengen der gestolen auto's naar Nederland. Uit het buitenland. Te Leningrad is een officieren- complot tegen den staat ontdekt. In heel Pruisen zijn openlucht-op- tochten en vergaderingen verboden. Een 107-jarige, De heer Duberger, inwoner van het dorp Rouricrey par Prehacq, in de nabijheid van Bordeaux, vierde dezer dagen zijn 107en verjaardag. Niettegenstaande dezen gezegenden ouderdom geniet de heer Duberger nog een uitstekende gezondheid. Zijn zoon behoort ook niet meer tot de jongsten. doch is nog slechts 79 jaar en is nog steeds werkzaam op een bank te Bordeaux. Smokkelen. Volgens officieele berichten werden door Duitsche beambten in het dis trict Aken in 1929 in beslag genomen de volgende frauduleus over de grens gebrachte waren800.000 sigaretten, 70.000 sigaren, 1300 Kg. koffie, 600 Kg. cacao, 150 Kg. chocolade, 300 Kg. tabak enz. Wat niet aangehouden wordt is bij geen benadering te zeggen. Tien jaar droog Amerika. Donderdag is het tien jaar geleden, dat in het geheele gebied der Ver- eenigde Staten de alcohol in den ban gedaan werd. Gratie verleend aan veroordeelden Bij gelegenheid van den tienden verjaardag van de drooglegging van Michigan U. S. A. heeft de gouver neur de levenslange veroordeeling van een vijftal gevangenen, die wegens overtreding van de drankwet waren veroordeeld, zoodanig veran derd, dat zij allen binnen zes jaar vrijheid zullen worden gesteld, als zij zich irftusschen goed gedragen. Aan alle kerken werd verzocht, gedurende tien minuten de klokken te luiden, om den verjaardag te vieren. De motor-en uuto-ongelukken in Amerika. Blijkens officieele gegevens kan thans worden vastgesteld, dat in het afgeloopen jaar in de Ver. Staten totaal 20.500 personen zijn gedood tengevolge van motor-en auto-onge lukken. Bereiding van paurdonvleesch. De Ned. Bond van Paarden- vleeschhouwers heeft in 60.000 exemplaren een receptenboekje uit gegeven, 60 recepten bevattende voor de bereidin g van paardenvleesch voor koken, bakken, braden, stoven, enz. Het boekje is bij de leden van den bond verkrijgbaar. Duitscli-Russisclio kolonisten naar BruziliÖ Woensdag vertrokken 180 Duitsch- Russische kolonisten uit het kamp te Mölln in Holstein, mannen vrouwen en kinderen naar Brazilië, waar zij zich zullen vestigen. van 10 tot 17 Jan. GEBOREN: Gerardus L. M. Jacobs, Scheide. Antonius W. Franssen, Beekweg OVERLEDEN 2 patiënten St. Servatiusgesticht OEKELIJKE BXIXSYBX Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur groote en kleine Congregatie met collecte voor St. Petrus-Liefdewerk en Pauselijkt zegen wegens het lidmaatschap van St. Petrus-Liefdewerk, half 3 herha lingscatechismus, 3 uur Lof. Maandag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor de overleden leden van den Boerenbond, half 9 besteld Jaarg. 2de klas voor Conrad Esser en echt- genoote, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 besteld Jaarg. voor Theodorus Creemers, Hend. Creemers echtgenoote, M. Vermeulen en echtgenoote, Antoon Dijkmans en echtgenoote, 8 uur besteld Jaarg. voor de vrouw van Jan Janssen en haar dochter Maria, 9 uur gezongen Huwelijksmis voor Jacob Smits en Theodora Oudenhoven. Woensdag half 8 besteld Jaarg voor Martin Wismans, echtgenoote en hare dochter Maria, 8 uur gezongen H. Mis voor eene 40-jarige echtver eeniging. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur besteld Jairg. voor Henri Scfe'len. Vrijdag half 8 besteld Jaarg. voor Theodorus de Bruini, 8 uur Jaarg. voor Gerard Poels en Theodora Eibers. Zaterdag komen de jongens der 2e en 3e klas en de meisjes der 3e klas te biechten, kwart na 4 Lof. A.s. Woensdagavond te half acht vergadering van de prefecten der H. Familie. Paterskerk. Zondag, 5, 6 en 7 uur H. Missen onder de H. Mis van 7 uur algem H. Communie voor de mannelijke Tertiarissen, 8 uur de Hoogmis voor de leden v.d. Aartsbroederschap v.h, Koordje. Na de Hoogmis processie, half 10 gezongen H. Mis en verga dering voor de Derde Orde tot sluiting van het Triduum. Pauselijke Zegen. Kwart over 4 gezongen Vespers uur Lof. Feestdag v.d. H. Bernar- dus van Corleone. Volle aflaat. Dinsdag 7 uur de Hoogmis ter eere v.d. H. Antonius, 6 uur Lof. Woensdag 7 uur pl. Requiemmis, Vrijdag 7 uur pl. Requiemmis, uur Lof en H, Kruisweg. St. Antonius-Patronaat. Daar de leden der Jonge Derde Orde het Triduum meemaken, is er geen aparte vergadering. Maandag geen Goud-pluvier. Schrtff duidelijk. Onduidelijk schrift is een onbe leefdheid. Een onduidelijk schrift bewijst, dat wij diegenen, aan wiewe schrijven, de moeite niet waard ach ten, hun duidelijk te schrijven het verraad een soort van slordigheid die onbeleefdheid is. Een onduidelijk schrift neeft de zelfde beteekenis, als zouden wij bij iemand binnentredende, onduidelijk mompelend het woord tot hem richten, waardoor wij onverstaanbaar zouden zijn, tenzij onze toehoorder zich buitengewoon inspant. Ondui delijk schrijven is daarenboven een dwaasheid. Als wij schrijven geschied dit, omdat wij iets willen mededee- len, En dan verlangen wij ook dat anderen het neergeschrevene weten, zooals wij het zelf bedoelen. Een onduidelijk en slordig schrift, zal in vele gevallen vergissingen kunnen veroorzaken, waarvan wij zelf in de meeste gevallen de ge volgen hebben te dragen. Districis-Arbeidsbeurs Kantoor geopend van 9 tot 1 uur Worden gevraagd: Verschillende boerenknechten, boerendienstmeiden en burgerdienst meisjes voor dadelijk en later. Kleermakersleerlingen voor Venr Sigarenmaker, vast werkvoor Horst. Paardenknechten voor Venray en andere plaatsen. Jongen, voor het venten van pe troleum. Jongens voor gummierwerk. Schoenmakersleerling voorVenray. Coiffeursleerling voor Venray. Kappersbediende, kunnende scheren en knippen voor Venray. Jongens voor cartonnage-en hul- zenfabriek voor Venray. Leerling auto-monteur voor Venray Leerling carosseriebouwer voor Venray. Tuiniersjongen voor Venray. Kuipersleerling voor Venray. Loopjongen voor winkel voor Venr Aank. timmerman voor Blilterswijk Kleermaker voor Deurne' Bieden zich aan Losse arbeiders of grondwerkers. Chauffeurs. Kantoorbedienden. Burgerdienstmeiden voor Venray. Werkmeisje. Timmerlieden. Coiffeursleerling Schildersleerling asm™?» ZONDAO na de Hoogmis 14 Het Bestuur. Morgen groote 2e Klas R.K.L.V.B. Albatros I - M S.V. II Aanv. 1.30 u. Leunsche weg. Voor deh ming, onid overlijden jb onzen innijel noot, VadeE betuigen wzc dank. Venray WED. B. Venlo ALDEGOI Venray BETSY Vpi Oldenzaal BERNARü USE VAM Renkum ANNY VAB Venray FRANS Vjp Venray, J$( Vti De ingelje en Voorscte worden afgd tot 25 Januii Kantoor gn tot 5 uur Zus I 18 Wie helij ten, medewa, ployés, vrier, wanten heritn treffelijkheid Sr Pijpen van f- Big-Ben, es pijp van f 2C bij P. SCHF Patersstraat Handbs Oa Eendn en Tood» in het lokaali MandeV Met welwille der Tienrayst ging, D. Opgevoerd \lt Drama imi Een half r vai Blijspel 1 Aanv. 6 uur. 2 Maandag uitse leden met eeir De lageij chii.es, daarle alle bestaan Sure Life" c Knip dezer Prijzen I Kachek Hoendd Agent voor h

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2