Halt! DSO. I-Gennep II larobestediiig H. ARTS, Schilder Een nuttig geschenk een b ELECTRISCH GESCHENK N. V. Vulkaan, Competitiewedstrijd öemengde Berichten (üGWiiifirmaaia, Het bijbouwen van een leslokaal met portaal het schilderen van uw Plafond of Gang Ook schilderen van Meubels. nieuwe Spek- of Waschkuip Ferd. Beerkens, De Ge is EEN IS EEN BLIJVENDE AANGENAME HERINNERING I VENRAY Nu Venray de eer heeft Colsen een avond te mogen hooren, zal het er stormen. Men wordt verzocht goed op tijd aanwezig te zijn, daar Pater Colsen om 9 uur moet vertrekken, dus op tijd moet kunnen beginnen. De R.K. georganiseerde arbeiders hebben allen vrijen toegang. De andere belangstellenden, Heeren en Dames, wordt slechts één dubbeltje cntrée gevraagd, zoodat niemand voor de onkosten behoeft weg te blijven cn er toch een bron, als is ze klein van inkomsten is. Kap. W. GEURTS. GEVONDEN een rijwielplaatje en een sleutel. Inlichtingen Gemeen tepolitie. Gevonden een bril. Inlich- ingen bij de Rijkspolitie Kruisstr. In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn uit de garage van den heer K. alhier een tweetal autoban den met velgen gestolen. Van de daders is nog geen spoor ontdekt. Door de Verkoopvereeniging alhier werden deze en vorige week aan het station te Oostrum een 20-tal wagons aardappelen ingeladen De prijs bedraagt slechts f 2 per 100 K.G. Onze vroegere dorgsgenoot pater Alph. Swinkels O.F.M., thans te Maastricht, zal vermoedelijk in Januari naar de Missie in China ver trekken, om aldaar werkzaam te zijn, In plaats van den WelEerw. Pater Frumentius Lips, leeraar aan bet gymnasium alhier, die te Heerlen overleed, is benoemd tot Professor aan het Gymnasium alhier de Wel EerW. Pater Servatius Smits O.F.M# alhier. „Het Heldendicht van de Rooinsche daad". De tweede Ontwikkelingsavond van Goud-pluvier in dit seizoen is er een geweest van zeer goede kwaliteit. Hoewel verscheidene genoodigden wegens St. Nicclaas-drukte hun kaart hadden teruggezonden, was de groote Patronaatszaal vol belang- r, tellenden. De W.E. Pater Directeur gaf in korte trekken een overzicht van den oestand van Nederlands Katholieken inds de z.g. Hervorming. De W.E, Pater Mr. D. Beaufort behandelde de Vrijwording, in eenvoudige woor den, duidelijk, klaar, scherp omlijnd. Dr. Schaepman is het geweest die ons gegeven heeft de Katholieke •taatspartij. Ware dit niet het geval (zie naar andere landen), dan kon er thans niet gezongen worden een „Heldendicht van de Roomsche daad" Deze film, opgenomen in de donkere Novembermaand van 1928, laat weinig of geen zonnelicht zien. Toch heeft men er innig van genoten, 't Was als een openbaring! Verbazend, wat •'.ebben Nederlands Katholieken in een paar tientallen jaren tot stand gebracht. God ter eere en den men- i.chen tot heil! Nu en dan, vooral bij het zien van bekende personen, ontstond een geestdriftig applaus. In één woord: deze avond heeft veel geleerd en, God geve, vele edele gevoelens en voornemens ge- wekt. ;orgen Zondag 2 uur Voetbal. Morgen Zondag ontvangt D.S.O, voor de competitie Vitesse II uit lennep. Wat we van D.S.O. den laatsten :;d zagen, stemt ons hoopvol ten, •pzichte van den uitslag. Venray an winnen en zal ook winnen, anneer het speelt voor wat het waard is. Bij gunstig |weer verwach- en we honderden toeschouwers aan de Hoop. D.S.O. II leed verleden Zondag en smadelijke 7-2 nederlaag tegen kebengewala. Een volgende keer beter Woensdag werden alhier van wege de N. V. P. 154 konijnen slacht, waarvan het vleesch gedeel- dijk naar Londen en Rotterdam verd verzonden. Een 10-tal stuks verden hier verkocht. Dat de N. V. P. tegenwoordig loeit, blijkt wel uit het feit, dat ■kelijks door deze vereeniging ge- iddeld een 1000-tal konijnen wor- cn geslacht cn verzonden. Marktbericht Fruitveiling. Aanvoer 68000 Kg. Sterappelen I f 1015,50; II f7,50 -11 III f7 Bellefleur I f7,50- 10; II f 5-7,50; III f 3-4,50 Osse- koppen I f 58,50 Paradijs I f 3,50 6,50 II f3; Belle Boscoop Prima f 17-23,50; I f 12-16 II f8—10 III f 4—4.50 Court Pendu I f 5- 7,50 II f 2,50—5,50 Kanappelen I f7,50-8; II f 3,50-5,50; Bismark f9; II f7,50. Noten f 0,34. Middelprijzen Sterappelen If 15,50 II f 11 III f7; Licht gekleurd II f 7,50 Val en miskleur f 2,50 Belle Boscoop I f 14 II f8,30 III f4.50; Afwijkend f 4 Bellefleur I f 9,20 II f6,30; III f4,20; Val en miskleur f 3,50. Gouden Feest. WEVERSLO. Onder talrijke blij ken van belangstelling van de zijde van familie, vrienden en kennissen mochten Maandag de echtelieden Hubertus Janssen en Johanna Wil- lems den dag herdenken, waarop zij voor 50 jaren door den band des huwelijks werden vereenigd. Bij de woning der jubilarissen was door de buren een prachtige eereboog opgericht, 's Morgens reed men in auto's naar de Parochiekerk, waar een dankdienst werd opgedragen Den geheelen dag werden mon deling en schriftelijk gelukwenschen aangeboden, 's Middags bracht de Fanfare van Merselo eene serena de. Moge het den nog krassen oud jes gegeven zijn eenmaal het goud verwisseld te zien door het diamant. LEUNEN. Door bijzondere om standigheden zal de Handboogschut terij „St. Joris" alhier, hun tooneel- uitvoering geven op 29 en 30 Dec en niet op 12 en 13 Januari. Als hoofdnummer zal opgevoerd worden „De plichtvergetën Vader", drama in 3 bedrijven. HEIDE. Deze week bracht Sint Nicolaas met Zwarte Piet een bezoek aan onze school. Door prettige samenwerking van verschillenden is dit bezoek uitmuntend geslaagd. Van de zijde van het publiek was er groote belangstelling. Deze belang stelling wordt door het personeel der school zeer op prijs gesteld. OVERLOON. Zooals wij reeds vernamen, zal ook dit jaar St. Nicolaas een bezoek brengen aan de scholen alhier, niet alleen bij de meisjes, maar dit jaar ook aan de jongensscholen, zoodat reeds veler harten vol verwachting kloppen op de komst van den goeden Sint. In Januari a.s. zal door de Muziek- en Tooneelvereeniging alhier een uitvoering worden gegeven. Druk scheepvaartverkeer. Sinds de voltooiing der Maas kanalisatie is het scheepvaartverkeer in de rivier enorm toegenomen. Gedurende den heelen dag passeeren sleepbooten, waarachter vijf of zes schuiten vastgebonden zijn, de haven te Venlo. Het rivierbeeld, dat we zoo lange jaren in z'n rustige rust gekend hebben, is thans heel wat levendiger en fleuriger geworden. De afschuiving van den laad- en loswal te Blerick. Naar aanleiding van het door de „N. R. Crt." overgenomen bericht omtrent de afschuiving van den laad- en loswal in de Maas te Blerick, schrijft men vandaar Het werk is geschied volgens teekening en aanwijzing van het ingenieursbureau Bongaerts. Het rijs werk met de steenglooiing en bij komende werken is in zijn geheel aanbesteed voorde som van f12.600 aan de N.V. voorheen Siepe te Winterswijk. Ook het maken der vaargeul is geschied op voorstel en aanwijzing van het bureau Bongaerts. Dat die vaargeul te diep gemaakt is, is niet de schuld van de gemeente of haar opzichter. Hier had het bureau Bon gaerts orders voor te geven. Toen later bleek dat de vaargeul te diep uitgebaggerd was, heeft ingenieur Bongaerts het gemeentebestuur ge waarschuwd, dat ter voorkoming van inzakkingen, stortingen in die vaar geul moesten plaats hebben. De aan nemer te Siepe beloofde zulks te komen doen, indien hij met den baggermolen naar Venlo kwam, het geen nog ongeveer drie weken kon duren. Met die belofte is de gemeente accoord gegaan. Meerdere weken verliepen echter maar de aannemer liet niets van zich hooren. De vorige week kwam nu het hooge water, met de noodlottige verzakking, welke schade volgens deskundigen geschat wordt op f 3000 a f 4000. HORST. Zondag en Maandag werd door de Harmonie alhier haar eerste winterconcert gegeven. In tegenstelling met Zondagavond, toen de opkomst matig was, kon de zaal den 2en avond de overtalrijke be zoekers geen voldoende plaatsruimte bieden. Het is reeds een waar ge noegen, de muziek der met de hoogste prijzenbekroonde harmonie te hooren. Het optreden van het duo Smits uit Tilburg viel telkens luide bijvals betuigingen ten deel en hun optre den is dan ook een waar succes geworden, WANSSUM. Uit de 120 sollici tanten voor onderwijzeres alhier is benoemd mej. van Megen uit Broekhuizen, thans tijdelijk werkzaam bij de zusters Franciscanessen te Mierlo (N. Br,) WANSSUM. Zondag a. s. zal alhier, direct na de Hoogmis de R. K. Bijzondere school plechtig worden ingezegend door den Z. E. Heer Dr. van Gils, inspecteur van het bijzonder onderwijs. De fanfare zal tegenwoordig zijn, om deze plechtigheid op te luisteren. Missiewedstryd te Maashees De op 8 Dec. a.s. te Maashees te houden Missiewedstrijd van het elftal der Maasbuurt tegen zeer vermoe delijk het Boxmeersche elftal, zal staan onder leiding van scheidsrech ter Jans-Beken uit Boxmeer. BLITTERSWIJK. Zondag werd de Zeereerw. heer Verheggen geïn stalleerd als pastoor van Blitterswijk. Het dorp was feestelijk met vlaggen en bloemen versierd. In plechtige stoet, waaraan de verschillende auto riteiten en vereenigingen uit 't dorp deelnamen, werd pastoor Verheggen naar de kerk geleid. Onder een toepasselijke toespraak overhandigde de waarnemend pastoor, de nieuwe functionaris de sleutels, waarna een plechtig Lof werd opgedragen. Dc rijkskweekschool opgeheven Bij ministerieele beschikking is te Roermond de kweekschool voor on derwijzers met ingang van 1 Sep tember 1930 opgeheven, wegens gebrek aan leerlingen. Voor het schooljaar 1929 werden geen nieuwe leerlingen aangenomen, terwijl de 3 overige cursussen werden voortgezet met in totaal 17 leerlingen. Fabrieksbrand. Woensdagmiddag omstreeks half drie brak brand uit in de Dakpan- nenfabriek der firma Schouwenburg, gelegen nabij 't station te Swalmen. Een der groote drooginrichtingen brandde totaal uit, terwijl het dak van de pannenbakkerij eveneens door het vuur vernield werd. Ernstige aanrijding. Dinsdagavond reed in de Wijker- burgstraat te Maastricht, de auto van S. H. A., handelsreiziger te Lemmel tegen de 16-jarige fabrieksarbeidster E. W., tengevolge waarvan deze tegen den grond smakte. De behan delende geneesheer constateerde hersenschudding. Het rijwiel van het meisje werd totaal vernield. Met een jachtgeweer doodgeschoten. Voor de rechtbank te Maastricht werd behandeld de zaak tegen den 28-jarigen P. J. D., die op 3 Aug. j.l. te Brunssum uit een met hagel- patronen geladen jachtgeweer ge schoten had op J. S. S. kreeg het schot in den rug en was onmiddellijk dood. Het O. M. eischte vijf jaar gevangenisstraf. Uitspraak 9 December a.s. Zilvervossen-farm. Op het landgoed Heldruh te Vaals is men bezig met het bouwen en inrichten van een farm voor de fokkerij van zilvervossen. De farm beslaat een groote uitgestrektheid, De economische toestand van den Nederlandschen landbouw. We ontleenen aan het Verslag over den landbouw in Nederlanc over 1928. In 18 van de .45 opgenomen land bouwgebieden, werden negatieve uitkomsten verkregen, terwijl verschillende andere gebieden de gemaakte winst zoo gering is, dat van een redelijk ondernemersloon geen sprake kan zijn, of wel het in deze bedrijven aangewende kapitaal vrijwel geen rente heeft opgebracht. De algemeene indruk, dien deze cijfers geven van den toestand van den landbouw is dan ook wel zeer somber. Nietemin zijn er een aantal gebie den, waarin blijkbaar behoorlijke uitkomsten zijn verkregen: in het meerendeel der gevallen hebben de betrokken cijfers slechts de uitkomsten van een klein aantal bedrijven ten grondslag, zoodat daaruit weinig af te leiden valt. B. Th. dc Wolf. f Woensdagmiddag is. na nog voor zien te zijn van de H, H, Sacramen ten der stervenden, na een kortstondige ongesteldheid overleden, de heer B. Th. de. Wolf oud-raads lid en bekend Katholiek propagandist. Lyk gevonden. Men meldt uit Helmond Woensdagmiddag waren eenige Dersonen in het Aarleschebroek aan iet vogeltjes vangen. Toen een der mannen langs een sloot liep .zag hij daar het lijk liggen van den onge veer 60-jarigen J, O., die Zondag j.l. zijn woning had verlaten en van wien men sedert niets meer gehoord had. Aan de gevolgen overleden. Zondag overkwam M. v. Berkel te Uden een ongeluk met zijn motor rijwiel. Thans is hij in het gasthuis azn de gevolgen overleden. Aun de gevolgen overleden. Te Eindhoven is de arbeider J. T. uit Schijndel in de apparaten-fa briek der fa. Philips, tusschen een wagentje en den muur bekneld ge raakt. Hij is Dinsdag aan de bekomen verwondingen overleden, Autodief geknipt. Dinsdagmorgen kwam aan de auto-reparatie-inrichting en garage van den heer P. v. Hoek te Asten een chauffeur met een prachtige auto merk Buick, die voorgaf geen ben zine meer te hebben en in geld verlegenheid was. Hij wilde de auto in pand geven en daarvoor geld ontvangen om een reis naar 's Bosch te maken, zooals hij voorgaf. Ook wilde hij de auto wel verkoopen. Daar dit verdacht voorkwam, werd de Brigade Marechaussée hiervan in kennis gesteld, waarop wachtmeester Driessen spoedig ter plaatse was (de opperwachtmeester was in dienst). Toen deze de zaak eens verder in onderzoek nam, bleek spoedig dat de chauffeur, zijnde een zekere S., oud 20 jaar, wonende te Antwerpen, Nederlander, vroeger wonende te Helmond, de auto nabij het station te Antwerpen had weggehaald naar hij zeide, om er zijne familie in Hol land mee te gaan bezoeken. De auto, zijnde een prachtige nieuwe Buick, gemerkt No. 42314, blijkt volgens daarin aanwezige papieren toe te behooren aan den koopman de Vries wonende te Ant werpen, geboortig uit Roermond Verdachte was te Budel over de grens gekomen. De auto werd in beslag genomen en de chauffeur in verzekerde be waring gesteld tot nader onderzoek en bevelen der Justitie. Een pechvogel. Maandag werd de melkventer van de melkinrichting Aurora te Woensel onder Acht door een vrachtauto aangereden. Zijn wagen kwam in een sloot terecht en werd geheel vernield, terwijl alle melkflesschen verbrijzeld werden Dinsdag werd hij opnieuw te Best aangereden, waarbij ook de tweede wagen ver nield werd. Vermist. In het laatst der maand October verliet de 17-jarige L. A. v. D., ge boortig uit Rotterdam zijn dienst bij W. van Tienen te Mill, bij wien hij als electriciën in betrekking was. Sindsdien werd niets meer van hem vernomen en ook in het gesticht te Lichtenvoorde, alwaar de jonge man thuis hoorde, was hij niet terug gekeerd. Een radio-omroep heeft geen resultaat gehad. Moordaanslag te Leeuwarden. Donderavond heeft er te Leeuwar den aan het Pieterseliewalletje een moordaanslag plaats gehad, waarbij een nog jonge vrouw het slachtoffer is geworden. Deze leefde samen met den handelsreiziger W. N. Bij zijn thuiskomst Donderdag avond ontsond er tusschen beiden ruzie waarbij N. zich zoo opwond dat hij op een gegeven moment een revolver te voorschijn haalde en vijf schoten op de vrouw loste. Door twee schoten in den buik getroffen, stortte de vrouw neer, terwijl op haar hulpgeroep de familie, bij wie zij inwoonde, te hulp snelde. De vrouw is naar het ziekenhuis over gebracht haar toestand is ernstig. N. was inmiddels gevlucht en is ondanks nasporingen der politie nog niet gevonden. Btf reddingspogingen verdronken Dicht bij de houtzagerij „de Atlas" te Rotterdam is Dinsdagmorgen een 20-jarige havenarbeider, die trachtte eenige kameraden, die te waterwaren geraakt, te redden, door een misstap zelf te water geraakt. Ondanks po gingen tot hulp, slaagde men er niet in den man te redden, zoodat hij verdronk. Zijn kameraden konden gered worden. Tragisch ongeval te Amsterdam. In de Warmoestraat te Amsterdam gleed een 12-jarig meisje, dat een 2- jarig jongetje aan de hand had, uit en viel, waardoor het kleine kind op den rijweg terecht kwam en door een auto gegrepen werd. Het werd op slag gedood. Misdaad Men meldt uit Groningen: Maandag werden in een drooge sloot, begroeid met struikgewas, onder de gemeente Ide verschillende vrou- wenkleeren gevonden, benevens een paar lage zwarte schoenen, waarvan eenstuk gesneden was. De kleeren waren zeer vuil. Alles wijst er op, dat de kleeren er nog niet lang hadden gelegen. De politie stelt een uitvoerig onderzoek in, daar aan misdaad wordt gedacht. Tot nog toe heeft het onderzoek nog geen resul taat opgeleverd. Tydens een twist doodgebleven. De 28-jarige mej. S. te Bergambacht, die Zondagmiddag met een buur vrouw twist kreeg, wond zich zoo zeer op, dat zij plotseling in elkan der zakte en overleed. Verdronken. Dinsdagmiddag had de 16-jarige schippersjongen Lieverts uit Rotter dam, van het vrachtschip „De tijd zal het leeren" liggende in de Zaan in de nabijheid van het gebouwen complex der firma G.. J. van Gelder, het ongeluk over boord te vallen. Van den Zaanoever, zag men hem in het water verdwijnen. Ijlings schoot men met dreggen toe om hem weer boven te brengen. Na ongeveer 12 minuten gelukte dit, doch de levensgeesten waren toen reeds geweken. Als tragische bizonderheid kan worden medegedeeld, dat de vader en een broer van het slacht offer het vorige jaar in de Rotter- damsche haven verdronken. Do overval op Curacao. Van regeeringswege wordt thans een officeel rapport gepubliceerd van den overval op Curacao, waarin de loop der gebeurtenissen nog eens uitvoerig wordt meegedeeld. In de memorie van antwoord op de begrooting voor Koloniën wijst de minister in verband met dat rap port op de gevallen beslissing, dat de troepen-commandant in Curacao en de beide aldaar geplaatste luite nants van hun detacheering zullen worden ontheven, terwijl den heer Fruytier, bereids bij K. B. van 9 November j.l, op zijn verzoek eervol ontslag als gouverneur van Curacao is verleend. De minister heeft o. m. nog het volgende meegedeeld als aanvulling. ,Dat de gouverneur, zooals blijk baar wordt verondersteld, kort na zijn aankomst op Curacao, aan de regeering in het Moederland zou hebben medegedeeld, het niet noodig te achten dat H. M's Kortenaer. daar nog langer bleef, niet strookt met de feiten. Maatregelen tot organisatie der machtsmiddelen worden overwogen. Hevige trambotsing by Antwerpen. De Antwerpsche correspondent van de Msb. meldt d.d. 27 Nov. Woensdagmorgen rond half zeven heeft in de nabijheid van het dorp Brasschaet bij Antwerpen een hevige botsing plaats gehad tusschen twee electrische trams. Een tram met twee aanhangwagens komende van Wuest- wezel (Nederlandsche grens) naar Antwerpen is even voorbij Brasschaet op een tram uit Antwerpen geloopen. De botsing was zoo hevig, dat de tramrijtuigen voor een groot gedeelte werden vernield. Vier der reizigers liepen zware verwondingen op, ter wijl een dertigtal anderen licht ge kwetst werden. Het ongeluk is waar schijnlijk te wijten aan grove onoplettendheid van een der bestuur ders. De moorden te Dusseldorf. De recherche te Dusseldorf meent thans een draad in handen te hebben die naar zij hoopt tot de ontdekking van den moordenaar zal leiden. Twee jongelui hebben haar n.l. meegedeeld dat zij op 11 Augustus, den dag van den moord op het dienstmeisje Maria Hahn, in het café Stindelmühle bij Duisburg het meisje met een man hebben zien zitten, die zich later met haar in de richting van Pappendel (waar zij vermoord is) heeft verwijderd. De man was blond, ongeveer 1.70 M. lang en droeg een hoornen bril. Dien middag zijn in den tuin van het café enkele fgto's genomen, o.a. ook van het meisje en haar bege leider. De recherche zoekt thans zoo'n foto in handen te krijgen, doch heeft nog niet kunnen ontdekken wie de fotograaf is geweest. Tragisch einde van een huweiyksplecktigkeid. Maandag heeft een huwelijks plechtigheid in een dorp bij Parijs een tragisch einde gehad. Volgens Poolsch gebruik worden bij het verlaten van de kerk uit een revolver eenige losse schoten gelost Het ongeluk wilde echter, dat de revolver van den broeder der bruid met scherp geladen was. Toen het bruidspaar, begeleid door de familie leden, uit de kerk kwam, werden de schoten gelost, met het gevolg dat de moeder van de bruid zwaar ge wond ineen zonk. BÏÏESIEmm STAÏB YKff&AY van 22 tot 29 November. GEBOREN: Jacobus M.H. Wismans, Boschhuizen Christiaan P. M. Janssen, Gasstraat Peter H. Kupers, Henseniusplein Martina L. W. Hulsman, Paterslaan Rosina W. Hendrix, Merselo Wilhelmina H. G. Arts, Merselo OVERLEDEN: KJ V CKLCUCIN A. G. Rongen, weduwe van H. Derickx, 82 jaar, Stationsweg. 1 patiënte St. Annagesticht 1 patiënte St. Servatiusgesticht P. Ingekomen en vertrokken personen van 22 tot 29 Nov. INGEKOMEN: P. M. van den Munckhof, zonder beroep, Stationsweg 12c van Horst. W. Kaussen, wed. v.d. Meulen, idem Maash. weg 8 van Aken. VERTROKKEN. J. van Rooy, arbeider naar Grub- benvorst Raai-eind 10. P. J. Bartholomeus, verpleger, naar Riethoven A 100. J. G. Hesen, dienstbode, naar Eindhoven. L. A. Poels, zonder beroep naar Horst-America E 95. ESSmUKB DIM STIK Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 2 uur groote Congregatie, geen herhalings catechismus, 3 uur Lof en processie, uur H. Familie. Maandag half 8 leesmis voor de St. Eligiusgilde, half 8 leesmis voor de Handboogschutterij St. Oda, 8 uur Sol. Jaarg. voor Johannes v.d. Ven, en ouders, kwart na vier Lof. Dinsdag half 8 besteld Jaarg. voor de vrouw van Martinus Hendriks, 8 uur Jaarg. 2de klas voor Petronella Janssen, ouders, broeders en familie. Woensdag feest van de H. Barbara half 7 Hoogmis, half 8 besteld Jaarg. voor Jos. Vollebergh en echtgenoote 8 uur Jaarg. 2de klas voor Henri Esser en echtgenoote, kwart na 4 Lol. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis half 8 leesmis, half 8 besteld Jaarg voor de vrouw van Jacob Goumans, 8 uur Jaarg. voor Ger. Buggems en Allegonda Janssen. Vrijdag eerste der maand en ver eering van het H. Hart van Jezus, half 7 pl. Hoogmis, half 8 gestichte leesmis, 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Nicolaas, kwart na 4 Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag komen de jongens der 2e en 3e klas en de meisjes der 4e klas te biechten, half 8 leesmis voor de overleden leden der St. Ambrosius- gilde. In de loop der maand December zal aan de huizen de jaarlijksche collecte gehouden worden voor den algemeenen arme. De zelatricen van het Apostolaat des Gebeds zullen de jaarlijksche contributie van 50 ets. voor de flambouwdragers ophalen. A.s. Zaterdag om 7 uur pl. Lof met feestpredicatie door den Zeer eerw. pater Pleumis S.S.S. bij ge legenheid van het 75-jarig jubilé der dogma-verklaring der Onbevlekte Ontvangenis van Maria. Deze oefe ningen der Congregatie zijn toegang- kelijk ook voor niet-Congreganisten, en vooral de oud-leden der Matia- Congregatie worden hierdoor uitge- noodigd deze te willen bijwonen. De plaatsen in het middenschip blijven gereserveerd voor de Congreganis- ten. A.s. Zondag de eerste H. Mis om 6 uur, om 7 uur H. Mis voor de Congregatie met alg. H. Communie, 3e H. Mis om 8 uur, 9 uur kinder mis en 10 uur Hoogmis. 's Middags om half 3 pl. opdracht der nieuwe leden, feestpredicatie en Lof, terwijl tevens de eeremedailles zullen uitgereikt worden aan 8 leden der Congregatie die gedurende resp. 60, 40 en 25 jaren trouw lid der Congregatie zijn geweest. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uurH. Mis, 8 uur Hoogmis met preek, om 5 uur Lof. Maandag gedachtenis van alle overledene der drie Orden van St. Franciscus, te 7 uur plechtige Requiemmis. Dinsdag 7 uur Hoogmis ter eere v. d. H. Antonius, 6 uur Lof. Vrijdag eerste der maand, toege wijd aan het H. Hart van Jezus, 7 uur plechtige Hoogmis met Litanie van het H. Hart, 6 uur Lof met acte van eereboete. St. Antonius-Patronaat. Maandelijksche Algemeene H. Com munie. Woensdagavond 7 uur begint de Huisvlijtcursus. Dankbetuiging. Voor de vele blijken van be langstelling, bij mijn 25-jarig ambtsjubilé ondervonden, betuig ik hierbij hartelijk dank. 10 Piet Michiels. Vrijdag 6 December a.s. des namiddags half 5 uur, zal na mens Burgemeester en Wethou ders der Oemeente Wanssum c.a. in het café A. Balfussen te Oeysteren. worden aan de bestaande school te Oeijsteren. Teekening met beschrijving vanaf heden te bekomen bij A. H. Martens te Venray f 3. per stel. 28 Hier is Uw adres voor aan veel verminderde prijzen. Heuvelstraat 15. 20 is een steeds in alle grootten voorradig Kuiper, Schoolstraat. 15 met tuin Oudenhovfctr. bij M. Cla urn van 153 H. NAB, 6 deelen iifoo als nieuw, prijzen. Adres B

Peel en Maas | 1929 | | pagina 2