mm Sint Nicolaas bij Raming te Venlo Si Ileelaai-ealsiii ld HUISVLIJTART1KELEN F. Beerikens J. C. RAMING - VENLO F. Sijbers-Poels. PAUL JANSSEN Nuttige vindt men in den Boekhandel. ,Pi vi n IE Boëkhudil Firma .loven9# PURÓL Ingezonden, Toor de grooten St. Nicolaas zal Zondag 24 November receptie bouden van 2 tof 6 uur. Zondag 24 November zijn al onze magazijnen geopend van 10 uur v.m. tof uur des avonds. Bruio kool-briketten, Btukkolen, Vetnootjes en Anthraciet hoogstam en struik LaanboomBn, Bosch-en Haagplsntsoen Districis-Arbeidsbeurs Vi ïofi «rp verzacht en geneest men met 494-16 Op 8 Februari werd Z. D. H, tot bisschop van Gaza benoemd en tot hulpbisschop van Z. D. H. Mgr. P. M. Snickers. Den 24-sten Maart van hetzelfde jaar werd hij in de St. Vituskerk te Hilversum, waar hij pastoor was, tot bisschop gewijd. Na den dood van Mgr. Snickers benoemde Z. H. de Paus Mgr. v.d. Wetering op 2 December 1895 tot aartsbisschop van Utrecht. Vrachtrijder door zyn knecht doodgestoken. Zondagochtend circa half 10 heeft in den stal van den z. g. Ouden Molen op de grens van Eigelshoven en Kerkrade, een drama afgespeeld, dat het leven gekost heeft aan den ongehuwden vrachtrijder Jansen, die woont in een gedeelte van het'gebouw. Tusschen J. en diens knecht, den 20-;arigen A. M. afkomstig uit het naburige Duitsche Menkstein, kwam twist, waarschijnlijk over betalingen. Reeds Zaterdagavond hadden beiden hierover woorden gehad, zoodat M. de hulp der rijksveldwacht had in geroepen. Toen men bij de woorden wisseling tot handtastelijkheden overging heeft M. zijn patroon met een scherp voorwerp, vermoedelijk een mes, in de hartstreek gestoken. J. wankelde en wilde M. met een riek te lijf gaan. Doch hij viel dood achterover. M. werd door den molenaar Eij- dens gegrepen en in een kamer op gesloten. Doch het was voor M. geen kunst om daaruit te ontvluchten. Een kapelaan der parochie heeft J. nog het H. Oliesel toegediend. Het lijk is naar het ziekenhuis te Kerkrade overgebracht. Nanr verluidt is de moordenaar gearresteerd. Tier auto's en een bakkerskar. Op den Spaarnwouderweg te Haarlemmermeer stond Dinsdagavond een broodbakker met zijn vrachtauto waarvan de lichten niet gedoofd waren, terwijl een bakker uit Sloten met zijn paard en wagen naast hem stond. In flinke vaart naderden drie auto's en er volgde een gecompliceerde botsing, die zich als volgt toedroeg. De bestuurder van den voorsten auto, die tengevolge van de ver blindende lichten van den vracht auto niets meer kon onderscheiden, wierp plotseling zijn stuur om, waar door hij op het gras terecht kwam, en daarna onderstboven sloeg. De chauffeur van den tweeden auto kwam met den met het paard bespannen wagen in botsing en daarna met den omgeslagen auto. De bestuurder van het derde motorrijtuig kwam boven op de twee andere terecht. Aan de stukken en brokken op den weg bleek wel al te duidelijk, dat van al het materiaal niet veel meer te redden was. Het mag een wonder heeten, dat de bestuurders er met enkele schram men afkwamen. Lyk gevonden. In de bosschen van het slot Salm Salm te Anholt, even over de grens is bij een drijfjacht het in verre staat van ontbinding verkeerend lijk vaji een manspersoon gevonden. De politie stelt een onderzoek in. Vermiste jongens terecht. De twee uit Culemborg Maandag weggeloopen meubelmakersknechtjes omtrent wier lot men zich ernstig ongerust maakte, hebben zich te Rotterdam bij de politie gemeld. Ze hadden honger en geen middelen van bestaan en wenschten naar huis terug te worden getransporteerd, De afstand Culemborg Rotter dam hadden zij te voet afgelegd. De aardbeving in Amerika. Volgens een bericht uit New York zijn van de 21 kabels voor het telegrafisch verkeer tusschen Amerika en Europa er nog slechts 11 intact. Dé overigen zijn ten gevolge van de aardbeving gebroken. Het is een der kabelmaatschappijen reeds gelukt de plaats van den breuk vast te stellen. Kabelschepen zijn reeds onderweg, om de herstellingen uit te voeren, doch men verwacht, dat het nog wel een week zal duren, alvorens de kabels hersteld zijn. Ter van huis verdronken. Bij de directie van de Halcyon- lijn is volgens het „Hbld." bericht binnengekomen, dat op het s.s. „De Stad Vlaardingen" bij een hevigen storm in de omgeving van Sidney (Vancouver) vier leden van de be manning zijn overboord geslagen en verdronken. De slachtoffers zijn J. Hofman, bootsman te Maassluis, J. van der Haven, matroos te Rotter dam, A. Notmeyer, matroos te Vlaardingen, en A. Karsten, matroos zonder gage te Rotterdam. Tan oen dak gevallen. Woensdagmiddag te omstreeks vijf uur is op de ammoniakfabriek van de staatsmijn Maurits te Lutterade een monteur, in dienstder firma Stulemeijer van het circa 10 M. hooge dak gevallen en op slag ge dood. Eigenaardige botsing. Te Varsseveld heeft een merk waardig traraongeluk plaats gehad. De in de bocht aldaar liggende smederij van den heer H. werd n.l. getroffen door op een truckwagen liggende deels vooruitstekende boomen. Deze uitstekende deelen, die de bocht niet tijdig volgden, hebben voor- en zijgevel der smederij doorboord. Zyn hoofd gestooten en overleden. Een 25-jarige uitvoerder, die bij een bouwwerk op den Linnaeushof te Amsterdam werkzaam was, stootte op zulk een wijze het hoofd, dat hij neerviel en spoedig daarop overleed. Tergadering Bedryfsautohouders. In de vergadering der afd. N. Limburg van den Bond van Bedrijfs autohouders te Venlo, werd ter sprake gebracht het plaatsen van verkeersborden. Op punten, waar dit noodig is zullen ze worden aan gebracht. Het behoeft slechts aange vraagd te worden. Gewezen werd op de vernielingen, waaraan zij blootstaan en verzocht werd, dat de leden mede toezicht uitoefenen. Daarna volgde debat over de Duit sche Steuerkarten, voor tal van expediteurs in onze provincie een groot offer. In medewerking met de Kamer van Koophandel voor N. Limburg zal de actie voor geheel of gedeeltelijke afschaffing worden voortgezet Vervolgens kwam in debat de tolheffing op de Venlosche Maasbrug. Zij loopt nog tot 1 Juli 1930. Besloten werd zich tot het gemeentebestuur te wenden, ten einde te vernemen met welken datum de tol verdwijnt. Nog werd geklaagd over den last ondervonden van het te vroege sluiten der Duitsche tol kantoren aan de grens (5 uur n.m.). Tot Bestuurslid van den B.B.N. werd gekozen de heer Jordans te Blerick. Verschillende nieuwe leden gaven zich op. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Moeten de winkels op 1 Januari sluiten? Oproeping buitengewone Bondsvergadering. In de Hoofdbestuursvergadering gehouden te Roermond op Woensdag 6 Nov. is besloten op Zondag 8 December 1929 te Roermond des namiddags kwart na vijf uur in het Christoffelhuis een buitengewone bondsvergadering te houden, waar voor langs dezen weg uitgenoodigd worden alle Bestuursleden van de afdeelingen benevens de leden van al onze afdeelingen die hunne belan gen hebben te behartigen inzake het Winkelsluitingsvraagstuk, dat door invoering van het werktijdenbesluit voor winkels met ingang van 1 Jan. 1930 zoo buitengewoon actueel ge worden is. Op deze vergadering die op Zondag belegd is* om daardoor ieder lid in de gelegenheid te stellen deze vergadering te kunnen bijwonen, zal door een inleider het winkel sluitingsvraagstuk in verband met het werktijdenbesluit zóó objectief moge lijk worden behandeld, teneinde de leden na het pro en contra ge hoord te hebben gelegenheid te geven een definitieve uitspraak te doen of zij een winkelsluiting wen- schen op werkdagen des avonds om 7 of 8 uur en op Zaterdag 8 of 9 uur, alsmede op één dag der week vanaf 1 uur namiddag en Zondag den geheelen dag, benevens een slui ting op alle werkdagen van half 1 tot 2 uur, het z.g.n. etensuur, of in andere woorden een winkelsluiting zich geheel aanpassende aan het werktijdenbesluit, óf, dat zij wenschen te handhaven de tegenwoordige be- dr ij fs vrijheid. En nu verzoekt het Hoofdbestuur gezien dit hoogstbelangrijke vraag stuk ten eerste de Besturen van al onze afdeelingen te zorgen, dat zij allen op gemelde vergadering tegen woordig zullen zijn en daarnaast te bevorderen en hunne leden aan te sporen ook deze vergadering te bezoeken, opdat elk persoon, ieder lid van onze organisatie gelegenheid gegeven wordt zijn stem uit te brengen. Welnu Limburgsche winkeliers be grijpt Uw belang en gaat in groote getale naar deze belangrijke vergade ring. Ziet nu eens niet op tegen reis kosten (afdeelingen kunnen op collectieve reisbiljetten reizen, indien zij deze biljetten 'n dag of acht vooruit aan ieder Station aanvragen, waardoor het reizen ook aanmerke lijk goedkooper is) want ook Uw zaak maakt een punt van bespreking uit. Het Hoofdbestuur moet weten hoe over dit vraagstuk wordt gedacht door den R.K. Limb. Middenstand, omdat tijdig alle maatregelen moeten getroffen worden. Laat daarom geen enkele midden stander op Zondag 8 December 1929 te Roermond ontbreken Niemand ontbreke dus Het Hoofdbestuur verwacht alle leden Denkt er dus over na, dat U nu moet beslissen 1 voor de jongeren, die sinds lang een opvallend gretig onthaal vinden onder de jeugdige gebruikers en spelen derwijs hun gaven ontwikkelen. Cirkel en vierkant 90 ct. en f 1- per serie Historische Kleurplaten prijs f 1.— per reeks Boetseerdoozen in prijzen van f 1.— tot f 2.40 Talens fijne Schoolpastels prijs 10 tot 20 ct. Schilderdoozen water- en olieverf van 36 ct. tot f 4. Penschllderdoozen, Schabloneerdoozen, Brocaatdoozen, Silkadoozen, Schilderskisten, enz, enz. Zie Etalage Aanbevelend, Zie Etalage! Telefoon 107 124 Groote Straat 21 Behalve Je kleine geschenken Jie Si. Nicolaas aan Je kinJeren geeft, ontvangt ieJer koooer naar gelang het heJrag van zijn inkoop, een mooi caJeau naar eigen keuze. Toetbalsport. Maasbuurt-elftal. Het Maasbuurt-elftal, samengesteld uit spelers der le klasse (Zuid), speelt op 8 Dec. a.s. een missie-propaganda- wedstrijd te Maashees, vermoedelijk tegen een elftal van den kring Gennep. Het Maasbuurt-elftal is als volgt samengesteld A. v. Wanroy S.S.S. J. Swaghoven J. Smits Maashees Maashees K. v. Boekholt L. Basten J. Derks B.V.V, Volharding De Zwaluw H. Crooymans R. Esser S.S.S. Olympia A. Peeters C. Verhoeven H. Geurts Olympia Volharding De Zwaluw Reserves J. de Bruin B.V V. C. Dekkers B.V.V. A. Liebrand Hz. De Zwaluw A. Liebrand Az. De Zwaluw L. de Best Olympia appel, peer, pruim, kers, perzik en abrikoos in de meest bekende en beste soorten. Beleefd aanbevelend, MAASHEES Kantoor geopend van 9 tot 1 uur. Worden gevraagd: Gezinnen voor administratief werk. voor de Philips-fabrieken Jongens en meisjes v. hulzenfabriek Jongens voor gummierwerk, enkele dagen per week. Electriciens, 55 tot 60 ct. per uur Leerling-kuiper voor Venray Boerenknechten en meiden Keukenmeiden, burgermeiden 20 sigarenmakers voor Nijmegen Bieden zich aan Losse arbeiders 1 Ford-chauffeur, 2 timmerlieden. 1 burgerdienstmeid voor Boxmeer Voor elk tcat wilt, voor groot en- klein voor oud en jong. Atlassen Bijbels, Kerkboeken (ook met groote druk) Kookboeken, Boek voor Moeder en dochter Kinder leesboeken, Schooltasschen, Etui's. Zakmesjes, Albumfoto's, Briefkaartalbums, Poezie-albums, Inktstellen, Inktpotten, Vloeidrukkers, Briefwegers, Pennenbakjes, Postzegel-bevochtigers, Luxe Potlooden Verfdoozen Passerdoozen, Perforateurs, Doozen Post, Papier in bloes, Doozen Carts, Brievenbakjes, Vloeileggers, Papier manden, Opbergmappen, Schetsboeken, Teekenboeken, Monograms Kleurpotlooden, Trekpennen Rozenkransen, Vulpennen, Neger vulpennen enz. enz, ZIE DE ETALAGE!

Peel en Maas | 1929 | | pagina 8