WOL F. van Opbergen li. n. v. „EDAH DEKEN- WEEK Koekreolame L. WIJNHOVEN roodbont vaarskalf roodbont maalkalf houten Woonkeet Mode-tijdschriften ilanufacturenhandel Gemengde Berichten Districts-Arbeidsbeurs Tb koop Voor den slachttijd Th. Pouwels Laatste nummers Firma vanden Munckhof Zwart Sajet ons-knot 56,54,52,50 Gekl. Sajet Zwarte Wol Jaeger wol Gekl wol 58, 56 90, 80, 75, 65, 60 115. 110, 90 90, 75, 65 50 Jumper wol Sportwol 40 Sjaalwol 42 Zijden Jumpcrwol 35 per 50 gram prima zware Straatbezems 32 ct. p.stuk Extra zware Straatbezems 38 ct. Prima kw, Cocos Kamervegers 32 ct. Fijne Chocolade-Babbelaars half p.20 ct Jï Wollen Dekens Wollen Dekens Leidsche Dekens Leidsche Dekens Gewatteerde Dekens Gewatteerde Dekens Satinet Dekens Satinet Dekens Kofa Satijn Dekens Elite Satijn Dekens Zijden Dekens REISDEKENS Molton Dekens Molton Dekens Molton Dekens VENLO Deze week onze bekende fijne Reuzen- ontbijtkoek voor 38 ct. Fijne Koekjes per half pond 25 ct Fondant Borstplaat per ons 12 ct Pepermunt extra Strong half pond 25 et Zaterdag 9 November 1929, No. 45. Gemeente-rekening 1928. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dat de Gemeente-rekening voor het dienstjaar 1928 overeen komstig bepaalde bij artikel 219 der Gemeentewet heden aan den Raad der Gemeente is overgelegd en tegelijk ter Secretarie der Ge meente voor eenieder tot en met 24 November a.s. ter lezing is nedergelegd en in afschrift tegen betaling der kosten algemeen ver krijgbaar is gesteld. Venray, 7 November 1929. Burgemeester *en Wethouders voornoemd, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Gemecntc-begrooting. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de Gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1930 benevens de begrooling van het bedrijf der Gasfabriek voor 1930 heden inge volge het bepaalde bij artikel 203 der Gemeentewet aan den Raad zijn aangeboden en ter Secretarie der Gemeente voor eenieder ter inzage zijn nedergelegd, terwijl tegen betaling der kosten een af schrift wordt verkrijgbaar gesteld. Volgens het bij genoemd artikel bepaalde moeten tusschen deze nederlegging en verkrijgbaarstel ling en behandeling in den Raad minstens veertien dagen verloopen, zoodat de behandeling niet voor den 25en November a.s. zal ge schieden. Venray, 7 November 1929. Burgemeester en Wethouders vnmd. O. VAN DE LOO De Secretaris. VAN HAAREN Veearts-tolbaas. Men meldt uit Beemster Reeds lang is het verkeersobstakel, de tol aan het Noordeinde der ge meente Graft een doorn in het oog van de weggebruikers. Door den raad werd reeds een paar jaar geleden besloten den tol op te hef fen, mits een uitkeering uit het wegenfonds zou worden ontvangen, wat echter tot nu toe niet gebeurde. De tolheffing ging dus door. Per 1 Jan. loopt dè pacht van den tegenwoordigen tolgaarder af, zoodat een openbare verpachting wordt gehouden. Tot verbazing pachtte de heer C. Sieswerda. veearts alhier, den tol, maar....tol zal niet worden geheven. „Den tol openen en met ketting en hangslot verzegelen zal mijn eerste en eenige werk zijn in mijn [nieuwe functie," verklaarde de a. s. pachter. Een practische manier om een tol te veroveren. Motor-ongeluk. Demotorrijder v.d. K. uit Stiphout reed in de buurt van Helmond, met zijn motor in groote vaart tegen een mallejan, met boomen geladen. V,d. K. werd een eind weggeslingerd, v. d. K. werd naar» het gasthuis ver voerd. Het motorrijwiel is bijna totaal vernield. R. K. Turnkring Noord-Limburg, Bovengenoemde Turnkring hield Zondag haar najaarsvergadering te Roermond. De opkomst was zeer goed. Aanwezig waren afgevaardig den der volgende vereenigingen Hercules, ReuverSparta, Swalmen St. Christoffel, Venray; Olympia, Blerick: Jan v. Weert, Weert, St. Hadrianus, HertenConcordia, Roer mond. Deze vergadering werd tevens bij gewoond door de Geest. Adviseurs van „Jan van Weert" en „St. Ha drianus", benevens door den heer Voncken, Roermond. Als voorzitter fungeerde de heer Rutten, Reuver, Hoofdbestuurslid van den R.K. Turnbond in Limburg. Na stemming bleken in het voor- loopig Bestuur gekozen te zijn de heeren J. G. Brouwers, Swalmen,' L. K. Linnartz, Weert en H. W. van Aarssen. Venray. Dit Bestuur heeft allereerst tot taak het ontwerpen van een reglement, dat in de volgende vergadering zal worden besproken en ter goedkeuring aan het hoofd bestuur zal worden voorgelegd. Aan de verdere discussies werd met zeer veel animo door verschil lende afgevaardigden deelgenomen. De Eerw. heer Jos. Frantzen, Weert, besprak nog eenige zaken betreffende het godsdienstig leven der turners, terwijl door den heer J. Voncken, Roermond, de voorturners- lessen te Roermond warm aanbevolen werden. Besloten werd nog, de vergade ringen afwisselend te houden te Roermond en Venlo. Einderarts Groene kruis Woensdag heeft het bestuur van het Groene Kruis, afd. N-Limburg, een vergadering gehouden, waarin de benoeming van een kinderarts, die op verschillende Noord Limburg- sche centra's o. a. Venray, Venlo, Horst Tegelen, consultatiebureaux voor zuigelingen zal leiden. Aan de orde kwam de standplaats voor den kinderarts te Venlo. Door de bemoeiingen van het bestuur van St. Joseph Gasthuis, zal deze arts tevens leider worden van de kinder en zuigelingen-afdeeling van het nieuwe ziekenhuis, waaraan hij als zoodanig zal worden benoemd. Als zoodanig is thans aangesteld dr. W. F. M. Janssens, momenteel verbonden als kinderarts aan het St. Antonius-ziekenhuis te Utrecht, ge boren den 11 Nctober 1898. Hij bezocht het gymnasium te Roermond en studeerde te Utrecht aan de Rijks-Universiteit, Hij genoot verder zijn opleiding als specialist in de kindergeneeskunde aan de Rijks-Universiteit als assistent van Prof. Gorter, waarna hij benoemd werd als kinderarts aan het St. An tonius-ziekenhuis te Utrecht. Overbrugging van de Waal bjj Ngmegen. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend, inhoudende verklaring van het algemeen nut der onteigening noodig voor overbrugging van de Waal bij Nijmegen. In de toelichting wordt er aan herinnerd, dat iö het bij K. B. van 4 Juni 1927 vastgestelde Rijkswegen plan werd aangegeven, dat in den rijksweg Arnhem Nijmegen, een brug over de Waal bij Nijmegen zal worden gebovwd. De uit te voeren werken zullen bestaan uit den bouw eener vaste brug, nabij de Belvedère en den aanleg van toegangswegen naar die brug met bijkomende werken. De brug zal een viersporige rijbaan met aan weerszijden daarvan rijwiel-en voetpaden verkrijgen. De hoofdoverspanning is zoodanig ontworpen dat de scheepvaart door de brug te allen tijde zal kunnen plaats hebben. Voor de uitvoering van deze werken zal beschikt moeten worden over terreinen in de gemeenten Nijmegen en Eist, waarvoor toe passing der Onteigeningswet wordt gevraagd. Kinderverlamming. Te Assen is een geval van kin derverlamming geconstateerd. Het kind is naar de barakken overgebracht, En tweede geval is in observatie. Overvallen. Te Strijp werd een jongeman door een onbekende overvallen, die hem een slag op het hoofd gaf, waardoor hij een hersenschudding bekwam. Nieuw kruisheerenklooster. Het klooster te Neerritter, voor heen bewoond door de Eerw. Fraters van Mill Hill, zal door de Orde van de Kruisheeren worden aangekocht tot stichting van een noviciaat. Nieuwe parochie te Eindhoven De ,,'sHert Crt." verneemt dat binnenkort aan den Leenderweg te Stratum weder een nieuwe parochie zal verrijzen. Bloedvergiftiging. De weduwe S, te Susteren, die dezer dagen een arm aan een ijzeren haak verwondde, is aan bloedvergif tiging overleden. Taalmoordenaars. De Brusselsche Standaard geeft de volgende proeve van taalverhaspeling door franskiljonsche handelslui „Geachte Klient, Ik heb de eer mede te deelen dat de verzameling voor 1930 van de Société Francaise geëindigd is. Mijn reiziger zal het genoeg heb van het U in kort ter inzagen, en ik twijfel niet dat Uw andacht zeer zal aantrekken. In geval dat zijn bezoek onmiddellijk U beval mochten, U zoude mij omtrent te berichten, en hij zou U tusschen de acht dagen komen bezoeken, ZONDER VER- BINDUNG VAN UW ZIJDE. Dienaar aan Uwe orders, bid ik U, Geachte Klient, mijne oprechte groeten te aanvaarden. (w. get.) Ch. TOMBEUR.' De ontsnapte Russische gevangenen. In verband met het ontsnappen van 60 Russische gevangenen uit het kamp te Solowietskoj kan nog het volgende gemeld worden. De gevangenen vertelden, dat zij in de bosschen nabij de Finsche grenzen hadden moeten werken. Zij hadden hun bewakers aldaar met bijlen neergeslagen en lang door de bosschen gedwaald, vóór zij de grens hadden kunnen overschrijden. Zij hadden zich den heelen tijd met boschbessen gevoed. Een paar hunner waren onderweg door uitputting blijven liggen. De toestand in het kamp te Solowietskoj, moet volgens de ver klaringen van de vluchtelingen on- menschelijk zijn. Het kleinste mis drijf werd met mishandeling gestraft, en voornamelijk de vrouwelijke gevangenen waren er vreeselijk aan toe. Zij waren geheel prijsgegeven aan hun bewakers en de meesten hunner waren ernstig ziek. Verleden jaar waren er een paar honderd leden eener orthodoxe secte in het kamp aangekomen. Zij werden door de bewakers bijzonder brutaal mishan deld en tenslotte allen ter dood ver oordeeld. Zij moesten zelf op een kouden winterochtend hun graf graven en zich toen daarin neerleggen. De bewakers bleven bij de graven op wacht, tot alle veroordeelden waren doodgevroren. Meer dan twee millioon nieitschen omgekomen. Naar een Chineesch telegraafagent- schap mededeelt, zijn in de provincie Chanci in den loop van 4 maanden 2.100.000 menschen omgekomen van honger. Bovendien zi;'n in deze provincie 1.300.000 menschen zoo ziek, dat zij vermoedelijk wel zullen sterven. Tengevolge van de koude is de hongersnood nog verscherpt, De Amerikaansche missie kan niet meer helpen. President Hoover is om hulp verzocht. Naar het einde. Shaw, de minister van oorlog, heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat het aantal der tot 30 October, uit het Rijnland teruggetrokken troe pen ongeveer 3350 man bedraagt. De ontruiming zal naar raming midden December geheel afgeloopen zijn. Straten van gummie en glas. De techniek kent geen grenzen. Ze heeft thans weer een oplossing gevonden voor de knellende zorgen waaronder elk gemeente-bestuur gebukt gaat. De bestrating is in een stad in financieel opzicht een vat zonder bodem en voor het verkeer een voortdurende kwelling. Men is nu van plan in plaats van keien of asphalt, gummie ^aan te wenden. Een bestrating van dit materiaal heeft behalve een geluid dempende eigenschap, die voor velen 'n zegen is, het voordeel, dat ze vijftien jaar mee gaat. Te Londen wordt reeds een proef met een gummiwegendek genomen, Een andere uitvinding is een bestrating van glas. Ondanks het feit, dat tallooze keukenprincessen het tegendeel trachten te bewijzen, bezit glas een groote weerstands kracht. In Frankrijk is men thans bezig, proeven te nemen met glazen keien die intusschen niets sprook jesachtigs hebben. Ze worden gemaakt van het zelfde glas waarvan men bierflesschen fabriceert, en men heeft reeds ervaren, dat ze ook uit scher ven kunnen worden vervaardigd zoodat er in goedkoope flesschen, een goedkoope grondstof gevonden kan worden. Het glas wordt onder hoogen druk samengeperst, en daar de bo venkant der keien, klinkers en plavuizen ruw blijft, behoeft men voor uitglijden niet bang te zijn. Intusschen hebben gummie en g als allernieuwst bestratingsmateriaal een geduchte concurrente gekregen, ineen Amerikaansche uitvinding, die een verbinding van ijzer met beton is en te Lyon al met sucpes wordt toegepast. Een wild-west overval. Dinsdagavond tegen 8 uur hield een motorfiets stil voor een juwe lierswinkel te Gladbach. De „duo-zitter" stapte af, de bestuurder liet den motor doorloopen. De duo-zitter had zich inmiddels naar den juweliers winkel begeven, en met een hamer de groote spiegelruit verbrijzeld de hamer was hij die operatie in de etalage gevallen zoo- dat de bandiet hem niet meer kon bereiken. Intusschen waren voorbijgangers opmerkzaam geworden op hetgeen gebeurde De motorrijder hield hen echter met een revolver in bedwang, terwijl zijn handlanger de ruit verder vernielde en ongeveer 30 briljanten ringen in zijn tasch pakte. Debuit in de eene en de revolver in de andere hand nam hij zijn plaats op den motor weer in, waarna de roovers wegreden, hun revolvers af schietend op achtervolgers. Men schat den leeftijd der ban dieten op 21 en 27 jaar. Kantoor geopend van 9 tot 1 uur Worden gevraagd 4 jongens van 15 tot 18 jaar voor boerenwerk 4 boerendienstmeiden 3 huishoudsters 4 burgerdienstmeisjes voor Venray Beugen, Boxmeer en Deurne 2 keukenmeiden voor Venlo 1 loopjongen voor Venray 1 naaimeisje voor Venray 1 boerenknecht voor Liessel 1 dienstmeid voor pastorie 1 dienstmeisje voorB laucum™ 4 boerenknechten voor Paschen Bieden zich aan 2 kantoorbedienden 5 losse arbeiders 1 werkmeisje 2 burgerdienstmeisje voor Venray 1 keukenmeid voor lichten dienst 2 chauffeurs, dadelijk 3 timme l eden TE KOOP bij Hub.Jernieskens, Oostrum TE KOOE bij M. Kusters, Veitum. 7 bij 5 M. Te bevragen bij W. van Well, St. Jozefsgesticht. vraagt onze extra lage prijzen van slachtzout, boekweitmeel, darmen, kruiden, enz. Hofstraat 10 van verschillende W ederverkoopers en houders van /breimachine8 speciale prijzen Wij vragen en bezorgen zonder prijsverhooging. Beleefd aanbevelend, TELEFOON No 31 48 effen met roode randen vanaf geheel doorwerkt in diverse kleuren in mooie marmer tinten in mooie medaillon dessins 4.50 5.90 9.50 10.75 Kunstwol met Kunstzijde een prachtdeken, van echte wol niet te onderscheiden in mooie medaillon dessins tijdelijk slechts 5.50 prima cretonne, een-persoons 4.25 imitatie satinet 2persoons 6.25 zuivere watten gevuld 2persoons 7.75 met prima wolvulling 2persoons 11.50 wol vulling, iets extra's 2persoons 12.50 van de beste satinet met prima wolvulling 14.50 mooie bloem-dessins met prima wolvulling 14.90 een zeer groot sortiment in pracht dessins, een onmisbaar artikel voor iedere auto-bezitter in prijzen vanaf 4,75 wit met wascheclite randen vanaf 62'/t mooie zware kwaliteit 2persoons 1.30 grijs en bruine kleuren vanaf 65 De reiskosten worden terugbetaald. Alle goederen per auto thuis bezorgd. 240 J.C. Aanbevelend, 40

Peel en Maas | 1929 | | pagina 10