\Mmm JAtfQMft Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. J. VERMBDLBS-RÖELOFS STERTABAK manufacturen (V00RDEELIG5T/I (manufacturer} VOORKEU®» CHAMPAGNE Vve. Puisard Cie. Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Naar Indië Nederlandsche eieren op Duitsche markten. De Kippenhouderij op het platteland Beual-é uerivejrt cfert Voor huis en hof. Buitenl. Overzicht. Provinciaal Nieuws ZATERDAG '12 OCTOBER 1929 Vijftigste Jaargang No. 41 .1 BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS BLIJKEN J TOCH HET j PRIJS DER ADVERTENTIEN1—8 regels 60 cent, elke regel meer 71,j ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ctper post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling, afzonderl. nummers 5 cent WIJNHANDEL i Venray Gr Marktji Over het gaan van katholieken naar Indië. „Is iedere katholiek voor God en zijn geweten verantwoord, als hij naar Indië gaat En dan luidt het antwoordt, dat ligt er aan. Even dwaas en onverantwoordelijk als het is te zeggen een katholiek gaat in Indië zeker godsdienstig en zedelijk ten gronde, even onverant woordelijk is het te zeggen een katholiek leeft in Indië even veilig wat godsdienst betreft als in Neder land. De waarheid ligt ook hier in het midden. Dat men in Indië als goed katholiek kan leven en enorm veel goed verrichten, dat bewijzen dagelijks de duizenden en nogmaals duizenden, die dat metterdaad doen, Dat het er even veilig is als in Nederland, dat weerspreekt enkel en alleen reeds het feit, dat hulpmidde len daar veel minder talrijk, de moeilijkheden en gevaren veel grooter zijn. Wie in Nederland goed wil leven, vindt voor dien wil alles wat hij er voor noodig heeftdat kun nen wij van Indië helaas nog niet zeggen, al mogen wij in de laatste jaren een geweldigen vooruitgang constateeren. Daarom zij voor een katholiek, die naar Indië gaat, de eerste eisch hij zij een diep overtuigd, vurig katholiek. Laat toch geen slappe, halve katholieken daarheen trekkenmen- schen, die in Nederland nauwelijks hun plichten vervulden dat soort katholieken, ja inderdaad, loopt het grootste gevaar in Indië moreel geheel ten gronde te gaan en aan de goede zaak veel, heel veel schade te berokkenen de tweede eisch hij zij gehuwd. Gehuwd zijn, zij de algemeene regel over de uitzonderingen aan stonds. Deze regel wordt door alle missionarissen een enkele daar gelaten onverbiddelijk vastgehou den. Op dien algemeenen regel kan een uitzondering maken 1. een jonge man, die zeker is een grootere stad als standplaats te krijgen, waar hij een kerk en een pastorie vindt en de noodige aflei ding en gezelligheid in katholieke huisgezinnen en vereenigingen. Maar ook nog in dit geval blijft het staan veel beter is het „gehuwd" uit te komen. 2. Moet voor kleinere plaatsen en ondernemingen (cultures, mijnen enz.) in het algemeen absoluut de eisch gesteld worden „gehuwd" daarheen te gaan, toch zou men in een enkel „individueel" geval desnoods kunnen toestaan, dat de jonge man ongehuwd daarheen trekt, mits hij „verloofd" is en binnen 1 of hoogstens 2 jaren zijn aanstaande vrouw hem naar Indië volgt. Men heeft er vaak, hier in Neder land, geen goed besef van wat „eenzaamheid" is hoe demoralisee- rend het „alleen-zijn" werkt, en dan vooral dat alleen-zijn in een vreemd land met zijn unheimisch-aandoende nachten, dikwerf ver van eigen land- genooten. Zeker daar zijn karakters, die er tegen kunnen, maar het zijn en blijven toch zeer zeldzame uit zonderingen. Bovendien, hoe in de laatste jaren de moreele toestand in de culturen enz. ook moge verbeterd zijn, de gevaren, die nog altijd daar dreigen vooral voor den ongehuwde van den kant der Inheemsche vrouw en den omgang met soms godsdienst- looze immoreele collega's zijn ook nu nog zeer, zeer grooten het moet wel een buitengewoon-flink, door-en-door katholiek jongmensch zijn, dat zijn geloof en zijn reinheid daarbij ongerept weet te bewaren. Want en dit is wel het ergste misschien hij mist zoo voort durend, op een enkelen zeldzamen dag na, zijn H. Mis en H. Com munie. alsmede de aanwezigheid van een priester. Neen, al zijn er voor de katho lieke zaak in Indië nog zooveel voordeelen aan verbonden, dat er op allerlei gebied, in bestuur en leger, handel en cultures, leidende katholieke persoonlijkheden komen, men mag de ziel, het eeuwige geluk van geen onzer Roomsche jonge mannen daarvoor prijsgeven. Op gezag van tal van priesters, op gezag van eigen ervaring opge daan gedurende een jarenlangen arbeid in Indië, herhaal ik Katholieken gaat naar Indiëdaar ligt een mooie toekomst voor U zelf open en een mooie taak voor God en de zielen maar gaat er niet heen, tenzij gij zijt gehuwd en diep overtuigd, vurig katholiek. (Onze Missiën in Oost- en West-Indië.) Uit een uitvoerige mededeeling van den Nederl. rijkslandbouwcon- sulent te Berlijn, over den afzet van eieren blijkt, dat het Deensche ei op de Berlijnsche markt nog altijd als het beste buitenlandsche ei wordt beschouwd. Het heeft zijn voornaamste afzet gebieden in Berlijn en Hamburg en de Noord-Duitsche havensteden, maar trachten ook in West-Duitsch- land vasten voet te krijgan, getuige de Deensche inzending op de ten toonstelling te Essen in dit voor jaar. De afzet daarheen is echter wegens de vracht alleen bij goede conjunc tuur mogelijk. Het Deensche ei geeft zelden aan leiding tot klachten; de gelijkmatige sorteering wordt zeer geroemd. In verband met de verplichte stempeling worden de Deensche Jeieren als zoo danig in de winkels verkocht, het geen met buitenlandsche eieren, die niet afzonderlijk gestempeld zijn, al thans in Midden- en Oost-Duitsch- land niet het geval is. Vooral de eieren van de Danske Andels Aegexport hebben zich een goede reputatie verworven. Het Deensche weekstempel heeft niet de sympathie van den Duit- schen impörthandel en hieraan mag dan ook wel voor een deel de grootere belangstelling der Berlijnsche importeurs voor Nederlandsche en Belgische eieren in de laatste twee jaren worden toegeschreven. België heefi zijn eierenuitvoer naar Duitschland zeer kunnen vergrooten; in Jan. t.m. Juli van dit jaar voerde het 217,3 millioen eieren in, tegen 145.3 millioen stuks in dezelfde peri ode van 1928; de invoer van Neder land bedroeg in deze maanden 486.8 millioen stuks, tegen 425.1 millioen stuks van het vorige jaar. De Belgische eieren worden niet alleen naar West- en Zuid West- Duitschland gezonden, maar worden ook reeds eenigén tijd in grootere hoeveelheden op de Berlijnsche markt aangetroffen, terwijl ook meer en meer verbinding met Zuid-Duitsch- land wordt gezocht. Het verslag der Berlijnsche K. v. K. over 1927 vermeldt reeds dat België buitengewoon goede waar leverde* Het is vooral de Belgische Boerenbond, welke door goede kwa liteit en sorteering steeds meer aan de eischen van den Duitschen han del tracht te voldoen. Hoewel er ook op de z.g. B.B.- waar «fcvel eens iets valt aan te mer ken, wordt toch zoowel in West- Duitschland als in Berlijn over het algemeen over de eieren van deze organisatie met lof gesproken. Onzen consulent werden in West-Duitsch- land afrekeningen getoond, waaruit bleek, dat door den Belg. Boeren bond eieren, welke niet meer ten volle versch konden worden genoemd, afzonderlijk waren gesorteerd en als tweede kwaliteit waren aangeboden. De Nederlandsche eieren hebben zich in West- en Zuid-Duitschland een steeds groeiend afzetgebied weten te veroveren en zijn in de laatste jaren ook te Berlijn in toenemende mate vertegenwoordigd. In het algemeen gesproken hebben onze eieren in Duitschland een goeden naam. Bij een in West-Duitschland en Berlijn ingesteld onderzoek kwamen onzen consulent echter verschillende klachten ter oore, van welke ge grondheid hij zich in vele gevallen persoonlijk heeft kunnen overtuigen. Deze klachten betreffen vooral de kwaliteit en de sorteering. Volgens verschillende groote im porteurs laat de kwaliteit na half Juli tot begin Augustus nog al eens te wenschen over. Men betreurt het dat in Nederland dikwijls niet of niet voldoende wordt geschouwd en dat na Juli met de eieren wordt gespecu leerd. Onzen consulent werden eieren getoond, waarin vrij veel oude eieren voorkwamenbij een enkele zending was duidelijk een stroo of hooilucht waar te nemen. Het moet niet kunnen voorkomen, dat verschillende voor het koelhuis bestemde zendingen worden geweigerd. Ook over de sorteering wordt ge klaagd. Wel klopt het gemiddelde gewicht met het gewicht op de kist, doch de afwijkingen van dit gemid delde zijn te groot. Als er meer zorg zou worden besteed aan kwaliteit en sorteering, zou zulks den naam der Nederlandsche eieren nog zeer ten goede komen. Verscheidene groote Berlijnsche importeurs verzekerden, dat het Nederlandsche ei houdbaarder en smakelijker is dan het Deensche en dat het in kwaliteit geenszins voor het Deensche behoeft onder te doen, mits gezorgd wordt voor goede kwaliteit en sorteering. Meer reclame voor onze eieren komt onzen consulent zeer gewenscht voor. Herhaaldelijk vernam hij de klacht, dat de Nederlandsche leveran cier zich te weinig laat zien en zelfs bij betrekkelijk korten afstand in geval van klachten zoo moeilijk te bewegen is, zich van de gegrondheid hiervan zelf te overtuigen. door jOS. BOSHOUWERS te LENT. Aarden bodem. VRAAG: Ik heb een kippenhok goed ruim en ook heel flink verlicht, maar de bodem bestaat uit zand. Hij ligt echter veel hooger dan de grond buiten het hok. Men raadt mij aan, er een betonnen vloer in te leggen. Wat is uw gedacht Gaarne ant woord in Peel en Maas. Uit Merselo. ANTWOORD: Nu zou ik het zeker niet meer doen, want het seizoen is daar al te ver voorbij voor. Ook is beton 's winters koud en hij trekt ook wel vocht aan. Als uw bodem flink hoog ligt, zal hij wel droog blijven. Ik raad u aan, daar een dikke laag turfstrooisel over heen te bren gen, dat is zacht, warm en veer krachtig. Stroohaksel en kaf, vermengd* met zand wordt zoo gauw een stinkerige mestboel. Turfstrooisel gaat veel langer mee en houdt de lucht in het hok veel frisscher. Krachtkorrel. VRAAGWat dunkt u, als ik mijn kippen eens krachtkorrel voerde. Dat is gemakkelijk en 't lijkt mij wel, daar mijn kippen betrekkelijk ver van mijn boerderij af zitten. Met krachtkorrel hoeft men anders niets te voeren, zegt men mij. Komt het duurder of is 't goedkooper? Uit Venray. ANTWOORD: Ik raad u aan, droog meelvoer (ochtendvoer) te geven, zooveel als ze believen te nemen en dan op den laten namiddag een keer hardvoer, des winters ondergeharkt. Wilt u het nog gemakkelijker hebben. Het zal toch wel de bedoe ling zijn, dat u eiken dag de eieren gaat uithalen En dat er toch ge regeld gezorgd wordt voor voldoende en versch drinkwater. Dat krachtkorrel een uitkomst zou wezen, alleen omdat het zooveel werk uitspaart, is onzin. Wie heele- maal niet naar de kippen wil omzien, j die houde er liever géén, want dan zit er toch geen verdienste aan. Wie meent uit de kippen voordeel te kunnen behalen, zonder er wat voor over te hebben, die heeft het absoluut mis. Met enkel krachtkorrel zal men over het algemeen duurder voeren en hoe houdt ge 's winters de dieren er mee in beweging Onderharken gaat niet, daar is de korrel te zacht voor. Ik geloof, dat de krachtkorrel meer in 't voordeel van den fabrikant dan van den kippenhouder is. Wat maken ze er een reclame voor! Stemt udat niet tot nadenken? Lustelooze kippen. Diarrhee. VRAAG 1 Ik heb ook een hok met kippen dicht bij het huis. Ze zijn van begin Mei. Enkelen begin nen reeds aardig te kleuren, zoodat er gauw aan den leg zullen zijn. Maar 4 zijn erg. lusteloos, ze zitten den heelen dag in mekaar en hebben doorgaans diarrhee. Wat zou ik daarmee doen Zij zijn ook veel kleiner gebleven. Uit Venray. ANTWOORD: Dat zal niet veel worden met die sukkels. Als 't mij te doen stond, ruimde ik ze maar op, want winst zullen ze toch wel nimmer opleveren. En ze blijven een gevaar voor de anderen. Ver onderstel eens, dat ze aan darm- tuberculose lijden, wat best mogelijk is, Dan zouden ze de gezonden ook nog aansteken. Ze kunnen ook wel longontsteking gekregen hebben, tengevolge van koude vatten. Ik durf niet met zekerheid te zeggen, wat het is, maar wel advies ROOKSTER GRONINGEN te gevenspoedig opruimen. Wat heeft men aan kippen, die toch geen winst opleveren En 't is best mogelijk, dat deze 4 sukkels zelfs groote schadeposten worden In de maanden September en October brengt de post weer tal van prijscouranten in onze woningen, waarin de verschillende bolgewassen worden aangeprezen en de lof er van in allerlei toonaarden wordt be zongen. Ideale kerstmispakketten, schitte rende kerstmistulpen, heerlijke kerst missneeuwklokjes muscari's worden te koop aangeboden, En de goed- geloovige kooper moet dat alles maar zoo slikken. We mogen wel zeggen, dat niet alles, wat verkocht wordt met Kerst mis in bloei kan zijn. We willen eerst enkele bolgewassen bespreken, die zeker in de donkerste maand van het jaar de woning kunnen ver- vroolijken. En dan hebben we aller eerst de trosnarcis. De meest bekende is wel de Fotus Album of Paper White. Dit is inderdaad een schit terend bloempje, dat enkele weken lang ons genoegen kan verschaffen. De drijfschaal, die in 't najaar toch weinig of geen dienst doet, kan ons nu te pas komen. We leggen er wat grint in, zetten daarop de bollen en gieten er zooveel water in, dat de bollen het water juist raken. Dan plaatsen we de schaal op een donkere, luchtige plaats, bijv. in den kelder in een donkeren hoek, vullen het water zoo nu en dan eens aan en laten verder de bollen met rust, totdat ze zoover ontwikkeld zijn, dat de bloemknop duidelijk te zien of te voelen is. Wanneer we begin of half October de bollen weggezet hebben, kan dit in 't eind van Novem ber of begin December het geval zijn. Dan brengen we de schaal in de kamer zooveel mogelijk in 't licht en vooral niet te dicht bij de kachel. Staan de bollen te donker, dan maken ze verbazend lang blad en heel lange bloemenstengels met kleine bloempjes, die niet tot de mooiste behooren. Hetzelfde kunnen we doen met de kleine witte hyacinten, ook Romeni- sche hyacinten of hyacinthus Roma- nus genoemd. De groote bollen van de z.g. trekhyacinthen zetten we liever op de speciale trekglazen, Om narcissen en hyacinthen samen in een drijfschaal te zetten, is niet aan te bevelen. De hyacinthen ont wikkelen zich langzaam en bloeien eerst, wanneer de narcissen uitge bloeid zijn. Het is dan ookhoogtijd, dat de drijfschaal eens schoongemaakt wordt, daar de oude wortels der narcissen gaan rotten en ook die der hyacinthen aansteken. Van de tulpen nemen we het best de Due van Foil tulpjes, die mooie roode tulpjes op korte steeltjes, uit kerstraandjes welbekend. We kunnen er 6 tot 8 in een bloempot zetten, zoodat de neus juist boven den grond komt kijken. Ook kunnen we. als we er wat meer van hebben ze in een kistje ingraven en ook op een donkere plaats zetten. De behandeling is verder gelijk aan die van de narcissen en hyacinthen op water. Dat is ook het geval met crocus- sen. die eveneens zeer goed op water getrokken kunnen worden. Alleen ontwikkelen ze zich later en geven in Januari en Februari bloem. Het is verkeerd de bolgewassen bij de warme kachel tot groei te dwingen. Dat is altijd een mislukking. Ze gaan alle slechts zeer langzaam tot groei over en de verdere ontwikkeling ervan is van alle verschillend. Oe dood van Streseman. Mac Donald in Amerika. Geen verband tusschen Amerika en Engeland bedoeld. Misverstanden uit den wegruimen. Fransche bezorgdheid. Achteruitgang in zielental. Functies aan buitenlanders. Engeland en Rusland. Een gevaarlek geschenk. De plotselinge dood van den Duitschen minister van Buitenland sche Zaken, dr. Stresemann, heeft de politieke wereld van Europa opge schrikt. Hoe kort nog is het geleden, dat hij, dr. Streseman in onze residentie aanwezig was, om daar op de bres te staan voor de Duitsche belangen. Hoe kort geleden moet hij zich nog in dien zin geuit hebben, dat hij hoopte, nog een paar jaar te mogen leven om de algeheele toenadering tusschen zijn land en Frankrijk be reikt te zien. Het heeft niet zoo mogen zijn. Midden in zijn werk is hij wegge rukt op een voor Duitschland moei lijk oogenblik, waarvan de laatste conferentie, welke hem dr. Streseman ofschoon ziek, uit zijn woning lokte. De binnenlandsche politieke situ atie in Duitschland is in verschillen de opzichten niet zoo heel roos kleurig. In de eerste plaats niet, omdat naast het streven om door de aan vaarding van het plan Young o,a. mede te werken ook aan 't bereiken van de toenadering tusschen Duitsch land en zijn voormalige vijanden, zich in Duitschland een verzet tegen die aanvaarding heeft geopenbaard. Maar ook omdat er in de bin nenlandsche politiek enkele punten waren, waarvan het nog de vraag was, of deze tenslotte niet tot een crisis zouden kunnen leiden. Een punt, waarover in de ver schillende partijen nog al verschil van meening was, is dat der werkeloos heidsverzekering. Deze laatste eischte namelijk van de schatkist offers, die naar de meening van velen te hoog waren en voor de schatkist niet langer te dragen. De regeering was nu gekomen met een paar ontwerpen, welke her ziening van het bestaande stelsel beoogden. De Duitsche volkspartij, de partij van wijlen Streseman be toogde de noodzakelijkheid van ver laging def uitkeering en was van meening, dat van een premie ver hooging geen sprake kon zijn. En, de eigen partij van Stresemann dreigde tegen te stemmen als de regeering bij haar plan bleef, waar bij ook een, zij het ook voorloopige verhooging der premies was inbe grepen. En op den laats ten dag zijns levens, heeft Stresemann de Rijks dagfractie van zijn eigen partij om zich heen gehad om haar te over reden, de regeering niet in moeilijk heden te brengen. Wat hem gelukt De Duitsche volkspartij blijkt begrepen te hebben, dat de voorbe reiding en de uitvoering van het plan Young aan de regeering al werk genoeg geeft. De Duitsche volkspartij heeft zich bij eindstemming over het bedoelde ontwerp van stemming onthouden en het regeeringsontwerp'was gered. In den vroegen morgen, volgende op den dag. waarop Stresemann zijn partijgenooten er toe wist te brengen de regeering niet in moeilijkheden te brengen, is hij plotseling over leden. Met hem is een stoere werker heengegaan, die zich mocht vertrou wen van velen, in en buiten zijn land. Zondag heeft onder enorme belangstelling de uitvaart plaats ge had en is een groot Duitsch staatsman ter aarde gedaald. Ongeveer aan het eind der vorige week is de Britsche premier. Mac Donald, in Washington aangekomen en hij heeft er geen gras over laten groeien, maar is reeds den dag na aankomst de besprekingen met pre sident Hoover begonnen, besprekin gen, die in de eerste plaats ten doel hebben de vriendschap tusschen Amerika en Engeland te bevestigen, ofschoon niet bepaald een bondge nootschap tusschen de beide landen als resultaat der besprekingen ver wacht moet worden. Want, heeft Mac Donald ook gezegd, de bespre kingen welke hij zou gaan voeren, waren niet tegen anderen gericht. Men zal zooveel mogelijk trachten de misverstanden met andere landen uit den weg te ruimen. En, 't is bekend, in 't bijzonder zal het maritieme vraagstuk een punt van bespreking uitmaken, Het zal nu van de andere mogendheden, o.a van Frankrijk en Italië afhangen of het maritieme vraagstuk met succes wordt aangesneden en in zijn geheel aan een diepgaande bespreking wordt onderworpen. Wellicht heeft Mac Donald's ver klaring, dat geen Engelsch-Ameri- kaansch bondgenootschap bedoeld wordt, in sommige landen een ge ruststellenden indruk gemaakt wordt. Er wordt wel eens beweerd, dat Frankrijk bevreesd is voor een her haling van vijandelijkheden, van de zijde van Duitschland en dat Duitsch land te eeniger tijd, als het de kans schoon ziet, er op uit zal trekken om revanche te nemen, en die vrees wordt in verband gebracht ook met het feit, het in Frankrijk zeer be treurde feit, dat het aantal geboorten daar te lande achteruitgaat, terwijl het aantal sterfgevallen toeneemt. Vermindering dus van zielental aan beide kanten. Van deskundige Fransche zijde wordt beweerd, al behoeft men van een ontvolkt worden van Frankrijk nog niet te spreken, dat een verge lijking tusschen Frankrijk en die landen, waar de bevolking nog steeds toeneemt, leert, dat Frankrijk leelijk achteraan komt. Niet alleen, dat dit niet prettig is met het oog op een mogelijken oorlog, er is nog een andere reden, waarom Frankrijk den teruggang van zijn bevolking wel betreuren moet. Frankrijk heeft een uitgestrekt koloniaal bezit en de steeds door gaande achteruitgang van het zielental doet vreezen, dat op den duur voor dat koloniaal bezit niet genoeg Fransche arbeidskrachten beschikbaar zullen zijn. En dan zal er ook door Frankrijk toe overgegaan moeten worden belangrijke functies af te staan aan buitenlanders. Of het al zoover is, dat is ons niet bekend, maar dat de mogelijkheid in de toe komst bestaat is wel aan te nemen. In elk geval is de Fransche bezorgd heid verklaarbaar. Dezer dagen is in Engeland het aanknoopen van betrekkingen met Rusland weer aan de orde. Reeds eenige maanden geleden heeft de Britsche regeering met nadruk er op gewezen, dat van een aanknoopen van de betrekkingen met Rusland in geen geval sprake zou kunnen zijn, wanneer niet de Russische regeering de belofte gaf, dat in den vervolge geen communistische pro paganda meer gevoerd zou worden op Britsch grondgebied. Thans moet dan, blijkens een officieus bericht, die belofte door Rusland gegeven zijn. Er moet tusschen Engeland en Sovjet Rusland nu een overeenkomst bereikt zijn, welke blijkens minister Henderson de beide landen nader tot elkaar gebracht heeft, dan ze in jaren geweest zijn. Het heeft, nadat de oorlog feitelijk afgeloopen was, lang geduurd voor de laatste mijnen uit zee waren op- gevischt. Heel lang na het sluiten van den vrede las men af en toe nog van „mijnen" die hier of daar werden opgepikt. Men zou nu echter zoo zoetjes aan willen gelooven, dat het laatste restantje van het gevaarlijke oorlogs tuig, dat overal verspreid was, wel onschadelijk gemaakt zou zijn. Toch bleek onlangs, dat dit nog niet het geval is, althans niet met het oor logstuig, dat te land aan het zwerven was geraakt. Op een markt te Brus sel werden door iemand drie „leege" granaten gekocht, welke de kooper als herinnering aan Vlaanderen aan iemand ten geschenke wilde geven. Doch, bij nader onderzoek bleek, dat die granaten niet leeg, maar nog terdege gevuld waren. Een geschenk om van te huiveren VENRAY, 12 October 1929 Rykstelefoondienst. Nieuwe aansluitingen No. 107. P. Beerkens, schilder en behanger, Grootestraat 21. No. 108. Peter Hendrix, Rijwiel handel, Patersstraat 9. Onze dorpsgenoot, de Wel Eerw. Pater Vincentius Lucassen, is benoemd tot Professor aan de Apostolische School der E.E. P.P. Minderbroeders Conventueelen te Leuven (België). De Heer Piet Michiels alhier zal op 1 Nov. a.s. den dag her denken, waarop hij voor 25 jaren bij de Posterijen alhier als brieven besteller in dienst trad.

Peel en Maas | 1929 | | pagina 1