„UNIGRO" RADIO N. V. Vulkaan, Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten Openbare vergadering Raad van Maashees. I Wat de keur is voor het goud, is de naam voor Uw VENRAY Ysselsteyn. Categorie 8b. Zeugen 3 en meer worpen. Ie prijs Editb van J. Claes Weverslo; le prijs Roosje van Joh. Rambaghs, Castenray; le prijs Com- tesse van dezelfde; le prijs Enimi van P. Pubben, Merselo; le pr. Lotte van L; van Osch, Castenray; le pr. Carolina van L. Kessels, Merselo; le prijs Sophia van dezelfde; le pr. Corrie van A. van Stiphout, Merse lo; le prijs Marie van A. van Dijk, O verbroek. le prijs Hermegilde, van Claes, Weverslo. Categorie 9. Jonge reugen, al of niet gedekt, le prijs JvR. van Joh, Rambaghs, Castenray. Categorie 11Zeugjes van 2 md en ouder, minstens 3 uit één worp. le prijs inzending van P. Pubben Merselo. Categorie 13. Zeugen met 5 af stammelingen ouder dan 5 maanden le prijs Golda van Joh. Claes, Weverslo. Door de goede zorgen der ter reincommissie was alles in de puntjes geregeld, terwijl met behulp der regelingscommissie, het vee in kor ten tijd in de verschillende rubrieken en categoriën, was ondergebracht. Toen de Heeren Juryleden dan ook omstreeks half 10 de keurings- kringen betraden, wachten de fokkers reeds met hun dieren om binnen de lijnen te worden toegelaten en ston den honderden toeschouwers daar om heen, om met spanning dezen vreedzamen, maar daarom niet min der hevigen strijd te volgen. En geen enkel bezoeker, al kwam hij nog zoo verre, zal er op dien morgen spijt van hebben gehad, de reis naar Horst gemaakt te hebben, want over het voorgebrachte fok- materiaal was maar één roep, prach tig, aller verwachtingen werden verre overtroffen. Over het verloop der keuring willen wij niet in bijzonderheden afdalen, de beoordeeling behoort tot de taak der Jury, maar doordat in verschillende rubrieken drie eerste, en in verschillende categoriën zelfs nog meer eerste prijzen werden toe gekend, bleek voldoende, dat de voorgebrachte dieren, ook bij de kundige keurmeesters zeer in den smaak vielen. Inmiddels had het groote tentoon stellingsterrein zich geheel gevuld met belangstellenden, en waren de honderden toeschouwers aangegroeid tot duizenden. Hieronder ontwaarden wij verschil lende vooraanstaande personen op landbouwgebied, nl. de Heer J. J. C, Ament, Directeur van den L. L. en T. B. en Voorzitter van den Z. N. Z., Dr. Ir. Droessen, het oud-Kamer lid Rutten, de Burgemeester er Wethouders der gemeente Horst en nog verschillende anderen. Met groote belangstelling volgden deze Heeren het werk der Jury, of lieten zich door den steeds onver- moeiden veeteeltconsulent Ir. Jacq. Timmermans voorlichten, terwijl de sympatieke Eere-Voorzitter de Heer Jan Poels, door zijn pittig woord en harteUjken lach, er overal de stemming wist in te brengen. Intusschen brak de zon, die zich tot laat in den morgen achter wolken verschool, door, en maakte het op 't midden van den dag zelfs meer dan warm. Maar Jondanks deze warmte hielden keurmeesters en toeschouwers moedig stand, en werd het uitvoerige programma regelmatig afgewerkt, en met onverflauwde belangstelling ge volgd. Toen ten slotte de laatste prijs- winners het strijdperk verlieten, wierpen de oude boomen om het terrein reeds lange schaduw, en wees de klok reeds over vier. Hierna vereenigden Bestuur, Jury en genoodigden zich in het hotel „De Zwaan", aan den gemeenschap- pelijken maaltijd, waar nog menig hartelijk woordje over de veefokkerij in het algemeen, en over den Noord- Limburgschen Fokdag in het bijzon der, werd gesproken. Algemeen was men er van over tuigd, dat van deze Fokdag zeer veel nut kan en mag verwacht worden, want op dien dag is zeer zeker bij verschillende bezoekers het verlangen ontwaakt en het besluit gevormd, om werkelijk fokker te worden. Prachtig, buitengewoon is deze Fokdag geslaagd. Wij zijn er van overtuigd, dat dit voor het ijverige Bestuur een aansporing zal zijn, om op den ingeslagen weg te blijven voortgaan en al zijn krachten in te spannen, om met de hulp der fokkers het volgende jaar nog iets beters te presenteeren. Wij hopen het. VENRAY, 14 September 1929 Sluiting kantoor Gemeente- Ontvanger. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dat het kantoor van den gemeente ontvanger vanaf Maandag 16 Sept tot en met Zaterdag 21 September a.s, VOOR HET PUBLIEK gesloten is. Voor het doen van betalingen enz, kan men zich wenden ter Gemeente- Secretarie tusschen 912 voorm. en 23 uur namiddag. Venray, 10 September 1929 Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat is ingekomen een verzoek van Thomas Hubert Michels, wonende te Venray, om krachtens het bepaalde bij artikel 26, le lid, le der drank wet, de hem bij besluit van Burge meester en Wethouders verleende vergunning tot verkoop van sterken drank in 't klein, over te schrijven ten name van zijn zoon. Petrus Matheus Franciscus Michels, wonen de te Venray, die de vergunning zal uitoefenen in de volgende loca- liteiten: de linker benedenkamer (café restaurant) de eetkamer rechts, de vergaderzaal achter (societeits-locaal) de bovenzaal van het pand Groote Markt no. 2, welke locali- teiten deel uitmaken van eene in richting voor maatschappelijk ver keer, Zijnde de toestemming tot deze overschrijving gegeven bij Ministeri- eele beschikking van 29 Augustus 1929, Ministerie van Arbeid, Handel eu Nijverheid, no. 978 G afdeeling V olksgezondheid Binnen twee weken na de dag- teekening dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verleenen dezer overschrijving schriftelijk bezwaren indienen. Venray 12 September 1929 De Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 21 Juni 1929 i vastgesteld de volgende verordening Verordening tot wijziging en aanvulling der Boun verordening tot uitvoering der Woningwet in de gemeente Venray. Zijnde deze verordening door de Ged. Staten van Limburg bij besluit van 30 Augustus 1929, 4e. Afdeeling La. 882/3 B goedgekeurd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den lOen Sept. 1929. De Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde Staten van Limburg volgens hun bericht van 30 Augustus 1929, 4e. Afdeeling La. 8822.3 C, in afschrift medegedeelg. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort den lOen September 1929. De Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO, De Secretaris, VAN HAAREN R\jksteIefoondienst. Nieuwe aansluitingen No. 105. Oudenhoven P., Aan nemer, Henseniusstraat 11a. No. 106. Wijnhoven fa. L. Kol. waren, comest., Henseniusstr, 12 De Weleerw. Broeder E. Dullers, Overste van het St. Serva- tiusgesticht alhier is benoemd tot overste van het klooster te Noord- wij kerhout. In zijne plaats is alhier tot Overste benoemd, de Weleerw, Broeder Ulfus. Woensdag a.s. 18 Sept, hopen de ZeerEerw, Paters Mr Didymus Beaufort, Lector in de wijsbegeerte aan ons allen wel bekend als politiek redenaar. Dr. Sylvester Coenen, eveneens Lector, Flavius Visschers, Leeraar aan 't Gymnasium der Paters en Servatius Smits, tijdelijk verblijvend alhier, den dag te her denken van hun, 12i/i-jarig Priester schap. GEVONDEN: een rijwielplaatji Inlichtingen Marechausseekazerne. Naar wij vernemen zal door den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, een rekwest aan den Gemeenteraad alhier worden gericht, tot afschaffing der voerdiensten voor autohouders. Op 6, 7 en 8 October a.s. zal in het Patronaat alhier vanwege de Franciscaansche Missiebond een groote Missie-Tentoonstelling gehou den worden. Volgende week komen wij hierop nader terug. Uitslag van de alhier door de schutterij „St. Anna" gehouden schietwedstrijden, waaraan ook niet- leden konden deelnemen. Personeele prijzen, le prijs A. Janssen, Holthees 2e prijs H. Arts, Venray 3e prijs W. Mulder, Holthees 4e prijs A. Martens, Holthees Kampioen vaste paal. le prijs W. Mulder, Holthees 2e prijs A. Janssen, Kampioen vrije hand. le prijs W. Mulder, Holthees. lïet Groono Kruis. De R. K. Vereeniging „Het Lim- burgsche Groene Kruis", afdeeling Venray, zal beginnen met den ver koop harer loten. Deze loten zullen verkocht worden om den schulden last te delgen. Behalve een goed werk dat u doet bij het koopen van een lot hebt U nog kans op een prachtigen prijs, De verloting zal plaats hebben eind November. De prijs per lot is twee kwartjes. Degenen die een prijs hebben toegezegd en deze nog niet bij den heer Messemaekers, Hoender- straat hebben bezorgd, worden beleefd verzocht het alsnog te doen. Gezien de sympathie die onze ver eeniging overal in Venray heeft, twijfelen wij er niet aan of deze verloting zal welslagen. Gedurende de maand Augustus 1929 werden bij de Districts-arbeids beurs alhier ingeschreven 133 werkzoekenden: hier van zijn 112 geplaatst. Het aantal aanvragen van werk gevers bedroeg 128, terwijl aan 118 aanvragen kon worden voldaan De rupsenplaag. Was in't voorjaar de rupsenplaag hier en in de omstreken ontzettend groot, we vreezen dat indien er geen afdoende maatregelen genmen worden deze plaag in 1930 nog grooter ;zal zijn. De boomen, hagen en struiken zitten thans reeds vol rupsennesten, waarin zich duizenden kleine rupsjes bevinden, waarvan we indien ze niet verdelgd worden, in 't komend voorjaar weer heel wat plezier? kun nen hebben. Zusters van Liefde Venray. Uitgifte van no. 500.000 5pcl. obligaties. De Natonale Bankvereeniging bericht dat zij de inschrijving op no. f 350.000 5 pet. obligatiën der Ver eeniging der Zusters van Liefde gevestigd te Venray Limb, openstelt op Maandag 16 September. 1929 tot den koers van 99;/* pet. Deze uitgifte maakt deel uit van de 5 pet. leening groot f 1.300,000 De tranche, die thans uitgegeven wordt, is groot f 500.000, waarvan reeds f 150.000 op inschrijvingsvoor- waarden zijn geplaatst. Houders van de per 1 Januari aflosbaar gestelde 4 pet. obl. 1908 genieten bij de toewijzing op deze inschrijving een recht van voorkeur Op 22 Mei j. 1. stond de inschrij ving open op f 500.000 5 pet. oblig der Vereeniging van Zusters van Liefde te Venray. Op 3 Juli j. 1. werd door het bestuur melding ge maakt van de plaatsing van verdere f 175.000 obligaties. Deze 5 pet. obligaties werden offi- ceel ter beurze van Amsterdam ver handeld en noteerden Maandag 993/4. Voetbal. D. S. O. I nam jl, Zondag deel aan de nederlaagwedstrijden, uitge schreven door de vereeniging R.I A. (St. Servatiusgesticht). Niettegenstaande met enkele in vallers uitgekomen, wist D. S. O, een sprekende 9—4 overwinning te behalen. Morgen komt de nieuwe 2e klas- ser Overloon op bezoek aan de Hoop, Te verwachten is dat S.S.S. zich hare promotie waard zal trach ten te toonen en aan D.S O. flink partij zal geven. Aanvang 3 uur. Competitie-indeeling 2e klasG Noviomagum I Nijmegen, Union II Nijmegen, O. B. O. I Nijmegen, Mobilia I Graye, Vitesse II Gennep, Olympia I Boxmeer, S.S.S. I Over loon, Juliana I Wanssum, D.S.O. I Venray, M. V. V. I Millingen. Overgangsklasse H. V. C. I Horst. America Concordia Meerlo, T. O. P. Tien- ray, D. S, O. II Venray, Excelsior Broekhuizen vorst, D. E. V. II Arcen, Swolgen I, L. V. C. Lottum Siebengewald. Uitslag wedvlucht vanuit Noyon (Frankrijk), afstand 304 K.M. gehouden door de Postduivenver- eeniging „De Zwaluw'*. De prijzen werden behaald als volgt le, 4e en 8e G. van Dijck 2e W. Lormans3e en 6e J. Janssen 5e St. Servatius 7e P. v. Ooi9e J. Boom. Overduif G. van Dijck. Duiven los 8 uur. Aankomst eerste duif 125716 uur. Laatste duif -26-6. Enkele leden onzer vereeni ging waagden 25 Aug. hunne beste duiven op 't nationale concours Compiegne (Frankrijk), uitgeschreven door de Nieuwe Tilburgsche Bond van postduivenliefhebbers. Deze vlucht was een zeer groote rampvlucht en toch wisten 2 onzer leden prijs te winnen en wel W. Thijsen 29sten prijs van de oude duiven, deelname van 333 duiven en Kusters 35e en 40e prijs van de jonge duiven, deelname van 281 duiven. Wij hopen dat 't volgende jaar alle leden mee zullen doen. De Land- en Tuinbouwtentoon stelling te Oostrum. Oostrumsche kermis heeft dit jaar een bijzondere aantrekkelijkheid. De fonge Boeren hebben er in het Vei- ingsgebguw een tentoonstelling ge- gearrangeerd. Wie deze tentoonstellingen in Oirlo, Castenray en Merselo in de vorige jaren bezocht heeft, weet dat hier niet alleen voor den boer, maar ook voor anderen te leeren is. Dat is ook weer de opzet van deze tentoonstelling. We zien er inzendingen op aller lei gebied land- en tuinbouw, bijen, fruit en groenten, organisatie en onderwijs, 't Middelpunt van de belangstelling zal zeker zijn de de monstratie keuken. Onder leiding van de huishoudleerares mej. Sangers uit Venlo zullen enkele leerlingen daar proeven van bekwaamheid in de kookkunst toonen. Verder is er te zien en zal in werking worden gesteld de nieuwe fruit-sorteermachine van de veiling, Voor de imkers en fruitkweekers zal er 'n praktische bijenlesgegeven worden. Tot slot is er nog 'n melkdemon- stratie, waar onze gediplomeerde melksters en melkers hun krachten nog eens kunnen meten. De Harmonie Sub Matris Tutela zorgt voor 'n muzikaal intermezzo, zoowel Zondag als Maandag. Wie dus op een van die dagen naar Oostrum zal gaan, kan er wat leeren en genieten. MERSELO. Naar wij vernemen zal de tooneelclub „Kunst door Oefening" met medewerking van de fanfare St. Oda, op Zondag 17 en Maandag 18 Nov. e.k. een groot concert met tooneeluitvoering geven in de zaal van de Wed. Arts alhier. Als hoofdnummer zal worden opgevoerd, het prachtige tooneelspel in 4 bedrijven „Op drijfzand" Wijl dit concert weer onder leiding staat van den Weled. Heer J. H. Jaspars, twijfelen wij niet, of wij kunnen weer op een paar genotvolle avonden rekenen. O VERLOONZondag had in het patronaat alhier een landbouwten toonstelling plaats van den gewassen- wedstrijd dezen zomer gehouden. De producten hier aangevoerd door de leden, waren op zeer aardige wijze geëtaleerd. Wij zagen prachtige rogge, haver, gerst, tarwe, aardappels, mangels, wortels en meerdere land bouwproducten, waarvoor menige lste, 2de en 3e prijs werd toegekend. Voor niet-leden werd een klein entree-geld geheven ter dekking der onkosten van 't nieuw aangeschafte vaandel. Op de laatst gehouden ver gadering voor de leden van de Boerenleenbank, deelde de heer M. Eibers, directeur mede, dat hij niet langer deze functie wenschte waar te nemen. Bij de stemming werd gekozen als lid Ant. Hendriks Mz. en herkozen de heer A. J. Goemans als lid van de Raad van Toezicht. Naar moeder terug. Een minderjarig meisje dat de ouderlijke woning te Horst-Amerika heimelijk had verlaten en te Roer mond rondzwierf werd door de politie in bescherming genomen en vervolgens naar hare woonplaats onder het ouderlijk gezag terugge bracht. Opheffing Schnttersbond. De laatst gehouden vergadering te Well is besloten den N.-Limb, Schuttersbond op te heffen. Bezoek naar Kevelaer. J.l. Zondag, feestdag van O. L, Vrouw Geboorte, trokken weer zeer velen naar Kevelaer. Aan 't grens- kantoor te Well passeerden niet minder dan ruim 70 autobussen en auto's, De meesten komen uit de Meierij en de kanten van Tilburg, terwijl er nog honderden de reis per fiets maken. Limburgsche veldwachtersdag, Te Roermond zal op Donderdag 19 September vanwege den Ned. R. K. Politiebond St. Michaël z.g. veldwachtersdag worden ge houden, waarbij door een tweetal inleiders, een geestelijk adviseur en een hoofdbestuurder, de toestand den Limburgschen gemeente veldwachter zal worden besproken, teneinde tot de gewenschte verbete ringen te geraken. Het myngas. Woensdagmiddag is de buisleiding voor de levering van gas op verren afstand van de mijn „Maurits" te Lutterade onder de gemeente Wes- sem door de Maas gelegd. Door een kar overreden. Dinsdagavond is te Broek-Sittard zekere Ch. Ubben, van Sittard van een vrachtkar gevallen, en door een der wielen overreden. Beide beenen werden vreeselijk verminkt. Hij is naar het hospitaal te Sittard over gebracht. Door den stroom gedood. In Cadier en Keer zijn twee paar den, voor een wagen gespannen, met een electrische draad van het net in aanraking gekomen en op slag gedood. De arbeiders waren bezig met reparatiewerk en hadden den stroom uitgeschakeld, maar toch werden de paarden gedood. Een onderzoek is ingesteld. Middenstandstentoonstelling te Kerkrade. De middenstandstentoonstelling De Hanitek" die van 31 Augustus tot 10 September gehouden werd te Kerkrade, is prachtig geslaagd. Ze werd door ruim 2400 betalende be zoekers en 5000 schoolkinderen bezocht en door den burgemeester officieel gesloten. Ernstige val. Op de staalwerken „de Maas" te Maastricht, is bij het plaatsen van ijzeren binten de monteur K, J., uit Westfalen van een hoogte van 8M, omlaag gestort. Met ernstige inwen dige kneuzingen werd hij in het hospitaal opgenomen, Groote Landbouwtentoonstelling te St. Antlionis. Woensdag is alhier de 4e groote landbonwtentoonstelling geopend. De deelname was zeer groot en legt ge tuigenis af van den toenemenden vooruitgang van den landbouw in de Peelstreek en langs den Maaskant. Een record. De heer G. stoomkuiperij te Gemert, ontving dezer dagen niet minder dan 21 dagvaardingen om zich op 20 Septemher a.s. voor het Kantongerecht te Boxmeer te ver antwoorden voor even zooveel overtredingen in zake de Motor- Rijwielwet of verordening. Al deze verbalen werden opgemaakt op verschillende dagen dat de vracht auto van G, passeerde in Boxmeer of Gennep. Een zaak mag hierbij geconstateerd worden ofwel de heer G, is een aartsovertreder ofwel de politie schijnt in de buurt van Boxmeer bijzonder actief te zijn. Onze dure rywielplaatjos. De Bond van Rijwiel en Motor handelaren heeft zich gewend tot den Minister van Financiën met het verzoek eene herziening van de inning der rijwielbelasting ter hand te nemen, in die voege, dat de prijs voor een belastingmerk verminderd wordt met ongeveer i/it voor iedere verstreken maand van het belasting jaar. Verder acht hij het gewenscht, dat het belastingjaar 1 Maart of Mei aanvangt. De Bond heeft alle organisaties op rijwielhandels-gebied en den A N.W.B. verzocht deze herzienings actie (e steunen. Luchtpost naar Indie. Bij de K. L. M. is bericht ont vangen, dat het postvliegtuig naar Indië, de PH AEZ Donderdagmid dag om 2.10 uur te Boedapest aangekomen. Gisteren werd de reis voortgezet. Oplichting. Als verdacht van oplichting werd onder de gemeente Beegden op last van de justitie aangehouden de 35 jarige A. E. zich noemende directeur der N. V. Zuid-Ned. Bouw Handelsonderneming, kantoor hou dende te Eindhoven. Zoowel in Limburg als Noord-Brabant schijnen verscheidene personen hun geld aan dezen reeds eerder veroordeelden persoon kwijt geraakt te zijn. Hij is naar Venlo overgebracht. Verdronken. Woensdagmiddag omstreeks 11 ir is de 53-jarige arbeider J. H, uit Oosterhout toen hij van zijn werk per rijwiel huiswaarts keerde vermoedelijk door de duisternis mis leid, in het Wilhelmina kanaal gere den. Donderdag is zijn lijk opgehaald. De man was gehuwd en vader van drie kinderen. Scheepsramp op de Schelde Omstreeks een uur Dinsdagnacht, heeft op de Westerschelde eeselijk ongeluk plaats gehad. Het Belgische stoomschip „Estella" ei gendom van de Sociète Beige d'Arnement Maritime S. A. te Ant werpen is namelijk ongeveer ter hoogte van Walsoorden in aanvaring gekomen met een stoomschip van Duitsche nationaliteit. De botsing moet zoo hevig geweest zijn dat het schip vrijwel onmiddellijk is gezonken. Twee leden van de bemanning, een machinist en een der andere op varenden hebhen zich zwemmende weten te redden en zijn door een passeerend schip opgepikt. Later zijn zij te Walsoorden aan wal gebracht. De overige opvarenden, de be manning bestond uit 15 koppen, terwijl zich bovendien de Belgische loods, zekere Peeters aan boord bevond, zijn vermoedelijk allen om gekomen. Lage waterstand. Tengevolge van de langdurige droogte is het water in de scheep vaartkanalen en wijken in Oost Overijsel en Zuid-Oost Drente zeer laag. De scheepvaart ondervindt daarvan zeer veel hinder, vooral bij het passeeren en bij het laden in plaatswijken. Men kan bijna nooit zonder groote moeite en het gebruik van lieren uit die wijken varen naar de grootere scheepvaartkanalen. Doodelyk ongeluk by het schieten. Tijdens de kermis te Overslag (Z) toen een 130-tal boogschutters nog nauwelijks begonnen was met schieten werd een elf-jarig jongetje dat belast was met het afroepen der namen de schutters, door een pijl ge troffen, De jongen die aan 't hoofd jewond werd, is kort nadien over- eden. De oorzaak van dit ongeval schijnt zijn geweest, dat de jongen zijn hoofd te ver buiten zijn schuilhoek gestoken heeft, Autobus aangereden. Te Made is een autobus, waarin n 20-tal fabrieksmeisjes zaten die naar Breda gingen, door een vracht auto uit Breda aangereden en ernstig beschadigd, evenals de vrachtauto. Onder de meisjes ontstond een paniek. Door het breken der rusten werden allen min of meer gewond. Een der meisjes bekwam een hersen schudding en ernstige snijwonden aan het hoofd. Geneesheeren en verpleegsters verbonden de meisjes die daarna naar huis konden terug keer en. Alastrim. In het gasthuis te Delft werden Dinsdag vier kinderen, lijdende aan alastrim in de barak van het gasthuis aldaar ter verpleging opgenomen. De ontvluchte aap. Circa 6 weken geleden wist uit een kermistent te Hoeven een gezel schap van 13 apen te ontvluchten. Op één na werden korten tijd daarna alle deserteurs weer gevangen. Een dezer apen heeft tot dusver nog steeds den dans weten te ontspringen en vermaakt zich nog in West-Bra bants vrije natuur. Dan hier en dan weer elders vertoont Kij zich aan de bevolking. Woensdag ontdekte men het beest in een aardappelveld ge legen aan de Noordhoekstraat te Bosschenhoofd. De bewoners uit de omgeving, die pogingen wilden aan wenden om het dier te naderen ten einde het te vangen, werden bekogeld met aardappelen, welke de aap uit den grond graaide om zijn belagers van zich af te houden. he van den 9 September 1928. Tegenwoordig zijn alle leden. Voorzitter H. Rieter. Secretaris P. L. Stevens. De Voorzitter opent de vergade ring met den christelijken groet en deelt de leden mede, dat de notulen der laatste vergadering niet tijdig gereed konden zijn en mitsdien zul len worden aangehouden tot de volgende vergadering. Aan de orde is 1. Aanleg loswal Maashees. De Voorzitter zegt dat deze ver gadering in hoofdzaak is belegd ter bespreking van deze zaak. B en W hebben deze aangelegenheid eens nader bekeken en reeds voorberei dende maatregelen genomen. De Technisch Ambtenaar van den Rijkswaterstaat is hier geweest en heeft een plan met begrooting op gemaakt. Ook is nader met belang- hebhende particulieren onderhandeld over aankoop van den benoodigden grond voor aanleg van den loswal Creemers vroeg f 120, E. Janssen f 150 en M. Janssen f 100 per are, terwijl van den Boogaart verklaarde den grond niet te willen verkoopen Spr. zegt dat de loswal op alle drie de plaatsen kan worden gemaakt. B. en W. zijn van oordeel dat 't in het belang van de gemeente is, wanneer hij bij M, Janssen wordt gemaakt. Als hij bij Creemers wordt gemaakt zal hij niet zoo groot zijn, omrede deze niet zooveel grond wilden afstaan. Bij M. Janssen zal hij iets duurder zijn. maar hij wordt daar ook veel grooter. Spr, meent dat we beslist een drukke loswal zullen krijgen als de Maas bevaarbaar is gemaakt en vraagt wat de leden ervan denken, Het lid Geurts is met B. en W. van meening, dat de loswal bij M. Janssen mooi zal komen te liggen zou niet al te zeer naar het voordeel kijken, hij meent dat goed werk niet gauw te duur is. Wethouder van den Heuvel zou bij Creemers ook nog een strook grond koopen om ingeval van nood ook nog de hooge loswal te kunnen vergrooten. De Voorzitter zegt dat dit voor stel later zal behandeld worden, daar het nu gaat over de plaats van den nieuwen loswal. Hierna wordt met algemeene st, besloten den loswal te maken bij M Janssen en de benoodigde grond daar aan te koopen tegen genoemde prijs. De verder benoodigde grond wordt door J. van der Lijck aan de gemeente gratis afgestaan. Daarna leest de Secretaris de be grooting van kosten voor, welke door den Techn. Ambtenaar is ont worpen. De Voorzitter vraagt of de ver gadering met de begrooting accoord kan gaan en of B. en W. kunnen gunnen bij eventueele overschrijding der begrooting, nadat hierover het advies is gevraagd van meergenoem- den ambtenaar. Met algem. stemmen goedgekeurd. De publieke aanbesteding wordt bepaald op Maandag 16 September nam, 2 uur. De Voorzitter vraagt wat de leden zeggen van den aankoop van een strook grond bij Creemers voor uit breiding van den hoogen loswal, zooals door Weth. van den Heuvel is voorgesteld. Het lid Poels zou toch niet graag die dure grond koopen, als men niet weet of we hem in de toekomst noodig hebben. Weth, v d Heuvel meent dat we er later spijt van zullen hebben, als we hem niet koopen. De Voorzitter is er ook voor en meent zeker dat we hem binnen af- zienbaren tijd noodig zullen hebben de hooge loswal is nu al veel te klein en het laden en lossen zal be langrijk toenemen, wanneer de Maas gekanaliseerd is. Ook meent spr. dat we thans beter vergunning van het Rijk zullen krijgen om eventueel den hoogen loswal grooter te maken dit gaat nu in een moeite door. Het lid Geurts zegt ook dat Jhij er voor is. Het lid Póels zegt, dat als die grond beslist noodig is met het oog op de toekomst, hij er wel voor is. i ne' va er: lo Doch als di ongebruikt toch veel te neer de ver dat het wer gemeente zafod Wordt besloten grond aan t In verbanc i ten tot het leening ten i va: van den hoogste een rat gen hoogste Ct. 2. Ophef L. Maashees, De Secrete toe in verba L O. L. Schocfsh a.s Met algen ;i de volgende 1. tot opjer te Maashees 1930 2. aan h^wi neel, zijnde d« Weegh, Hocfecl Maassen en den onderwij ne< F. v. d. Duiide de nuttige hi n, vol ontslag i me dien datum 3. aan de ert. 9 der L. schrift wordjndt heffing van ch geven van de gemeente, kens voor nfcr wordt verleei 4. als sch o wordt aangei 1. aannemer te Ingekomen a. Verzoe A Overloon on een duiker te putje, daar h iig< veel last van er B. en W. onderzoek irfen verbetering >re b. Een ve m der plaatselijl ito: te Overloon f 50, voor schietwedstrij spreking aan<E ter zegt met handeling te voor wat bet schietbaan te Een s dat hij de tegen een hu H.A. en per vorige vergai wederom wén hij wil slecht: - geven. Wordt besloten den Rondvraag. Het lid G« missie voor Bosch is gev een eventuee uiti meente. Na die brengt spreke ri< en zegt, dat bezoek goed de Commissai fw< De Commi t d indruk gelen t e bestaat, dat d nte stiger conditii :ert gesteld, zal \*ang reden hiervan financieele uit de steeds bevred v< men tegenovi ine ten meer schijal Om dit geadviseerd, Staten een zullen indiene Ook heeft lijkheid bespn lder de teb zoc c »rd rac ïee: et t d tie nis: 1 Vi tt ger V ffen issi he van stroom vmb evenwel uitge jn. De Voorzit t Raad de co hen gedane die moeite oond zoodat de gei condities tot electrificatie zfn Niets meer niemand nog sluit de Vooife met gebed Politiek! 11 het Mln-n De a.s openi talro jaar, grouting. Eeèm een Partjpev De in Juli mer komt eerst bijeen. in Seplele d HM. de Kon ting van Staten-Generi pleegt le ope Deze openi hie het houden «fooi staatsstuk belang, omd an staan van ee periode van Troonrede Ministerie zi; op de eerst ginnende pari re gewoonlijk g In één par woon lijk ma stand te brei* i regeering. tredende rege del be: ord rd ïT o idai de e n K ilec di jaa am vo g€ h vtfen

Peel en Maas | 1929 | | pagina 2