H. grte „UNIGRO" FAKKELS Alge 'T Boioi Hom RADIO N. V. Vulkaan, Qemengde Berichten Verpachting van Ontginningsgrond te Venray Kempkesberg Augut. Dr. El). Ooi is Di Vrije V Ier Zoj Handch Zo Jaar n 40 en fijn en Wat de keur is voor het goud, is de naam voor Uw VENRAY dat op 10 September 1929 HER- SCHOUW zal worden gevoerd over a de waterlossing, genaamd Oos- trumsch Veen met zijtak, voorko mende onder 'no 6 van den lej__ B, voor wat betreft de overtredin gen geconstateerd bij de op 28 Au gustus jl. gehouden schouwvoering b de waterlossing, genaamd Zwart Water, voorkomende onder no van den legger B, voor wat betreft de overtredingen, geconstateerd bij de op 24 Augustus jl. gehouden schouwvoering; c de waterlossing, genaamd de Loobeeksche Beek, voorkomende onder no 3 en 3a van den leggei B, voor-wat betreft de overtredingen geconstateerd bij de op 26 Augus tus jl. gehouden schouwvoering en aangeplakt op de gebruikelijke wijze ten Raadhuize. Op den dag der herschouw en de 3 daaraan voorafgaande dagen moet aan het water in genoemde water lossingen de geheel vrije afloop ge geven worden, voor zoover te dien aanzien geene andere bevelen zul len worden verstrekt. En zal deze op de gebruikelijke plaats aan het Raadhuis worden aangeplakt en aangekondigd in „Peel en Maas" Venray, 21 Augustus 1922 Burgemeester en Wethouders vnd O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN Aangeplakt op de gebruikelijke plaats aan het Raadhuis te Venray, den 27 Augustus 1929 De Veldwachter, L. H. JANSSEN DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoek van verzoek van Wilhelmus Hendrikus van de Voort, graan andelaar, wo nende te Venray, Oostrum, C 28, om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor den verkoop van sterken drank in het klein voor de beneden voorka mer, links van den ingang van het huis, plaatselijk gemerkt Oostrum C 28; Binnen twee weken na dagteeke- ning dezer bekendmaking kan een ieder tegen het verleenen van deze vergunning schriftelijke bezwaren indienen. Venray, 27 Augustus 1929 Burgemeester en Wethouders vnd, O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. Verpachting boerdery „Hazenhut Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene ken nis, dat zij voornemens zijn bij in schrijving te verpachten, voor een termijn van twaalf jaren, ingaande 1 November 1929, de boerderij genaamd „de Hazenhut", groot circa 7.65 H.A. Voorwaarden der ver pachting zijn ter secretarie verkrijg baar tegen betaling van 50 cent. Gezegelde inschrijvingsbiljetten moeten worden ingeleverd in gesloten enveloppe onder motto verpachting „boerderij Hazenhut" voor of op Vrijdag 20 September a.s, uiterlijk voormiddag half twaalf. Onmiddellijk daarna worden de biljetten in het openbaar geopend, Burgemeester en Wethouders be houden zich voor de boerderij niet te gunnen of ook aan dengene, wiens aanbieding hun het meest aannemelijk voorkomt. Om de boerderij te bezichtigen kan men zich wenden tot Wethouder Pubben, Merselo. Venray 30 Augustus 1929 Burgemeester en Wethouders v Venray O. VAN DE LOO De Secretaris VAN HAAREN Koninginnedag te Vanray. Bij gelegenheid van Koninginne verjaardag op heden Zaterdagmiddag: 2 uur nam.: Op het terrein aan de Hoop voor jongens Vliegerwedstrijd waaraan prijzen verbonden, terwijl ieder deelnemer een versnapering krijgt. Kunstrijden op fietsen, voor meis jes -.Ballenwedstrijden en andere pas sende spelen. 8 uur: Concert op 't Henseniusplein afgewisseld met Gymnastische oefe ningen en standen in Bengaalsch Vuur. 10 uur: Groote fakkeloptocht door 't dorp, waaraan zullen deelnemen Oranje comité, Venray's Fanfare corps, Mannenkoor, Gymnastiekver. Beide Schutterijen, Publiek. Men wordt vriendelijk verzocht te vlaggen. Het Oranje Comité R. K. JeugddHg te Maastricht. Venray zal er, ondanks de niet geringe kosten, prachtig vertegen woordigt zijn. De beide parochies en de rectoraten hebben er eer van. Het juiste getal is aan schrijver dezes niet bekend; maar aan het Patronaats gebouw alleen hebben er zich niet minder dan honderd en twintig opge geven. Aan deze laatsten een laatste woordje. Om uiterlijk kwart vóór zeven aan het station Oostrum zijn. Thuis eerst goed nazien, of men wel alles bij zich heeft, spoorkaartje, muziekpartijen, zangboekje, insignespeld enz. Laten diegenen die oud en wijs genoeg zijn om het zonder leiding te kunnen stellen, juist het goede voorbeeld geven van onderwerping aan de ge kozen leiders, 't Moet allemaal model zijn. Venray moet een mooien indruk maken. Met Gods zegen! Pr. A. N. GEVONDEN: Rozenkrans in etui, Inlichtingen Gemeentepolitie. Noord-Limburgsche Fokdag to Horst. De termijn van aangifte, voor den Noord-Limburgschen Fokdag Horst, werd dezer dagen gesloten, zoodat het thans mogelijk is, eenige gegevens te verschaffen, betreffende den te verwachten aanvoer op dien dag, Van alle plaatsen uit het Noorde lijke deel der provincie, vanaf Mook tot Helden, kwamen de inschrijvings biljetten binnen, zoodat hier met recht van een Noord-Limburgschen Fokdag gesproken mag worden. Wérd vanaf den beginne gerekend op ruime deelname, thans kan worden geconstateerd dat aller verwachtingen verre overtroffen zijn. De uit te geven catalogus zal de namen bevatten van de meest voor aanstaande fokkers, die ons garan deeren, dat het beste wat deze streek op 't gebied van rundveeteelt en varkensfokkerij kan toonen, op dien te Horst zal worden voorge bracht. De afdeeling Rundvee beloofd schitterend te worden, niet minder dan 295 nummers zijn ingeschreven, terwijl de afdeeling Varkens het zeker niet minder zal doen, en met 164 nummers prachtig voor den dag komt, Het zal dan ook zeker geheel over bodig zijn om de fokkers en boeren aan te sporen, om op dien dag eens te gaan zien, wat in deze door vol harding en toewijding is tot stand gebracht. Een uitstapje naar Horst, op 10 September, meenen wij iedereen te mogen aanraden. De Directeur Aan het Post- en Telegraafkantoor maakt bekend, dat heden Zaterdag, verjaardag van H. M. de Koningin, het kantoor voor den postdienst na 9 uur gesloten zal zijn, behalve voor het afhalen van correspondentie door busrecht houders. De laatste briefpostbestelling vervalt dien dag. Naar wij vernemen is benoemd tot opzichter bij het Staatsboschbe- heer district Roermond onze oud dorpsgenoot de heer I. Min. Omtrent het ongeluk, dat vo rige week op den Stationsweg alhier plaats had, vernemen wij van wel ingelichte het volgende: De juffrouw uit Helmond kwam met haar rijwiel te vallen, doordat zij zenuwachtig werd van passeeren- de auto's. Haar rijwiel kwam toen onder een der wagens. De chauffeur trof hier totaal geen schuld. Plechtige inzegening der R. K. Jongensschool te Leunen. Dinsdag 3 Sept. a.s. zal de plech tige inzegening plaats hebben der R. K. Jongensschool van het H. Hart te Leunen en 'daarna de officieele opening van de R. K. Meisjesschool. Om kwart voor negen zal de Bisschoppelijke Inspecteur, de Z.E. Heer Dr. van Gils, de plechtige Hoogmis in de kerk te Leunen op dragen, waarna onmiddellijk de plech tige inzegening plaats heeft. Afscheid van Meester de Haen. Zondag 25 Aug. na de Hoogmis werd te Leunen door oud-leerlingen en belangstellenden een schitterende hulde gebracht aan den Heer de Haen, die de school gaat verlaten. De Heer de Haen werd !opgeleid aan de Rijkskweekschool te Maas tricht en haalde in 1885 de acte. Op 1 Sept. 1885, werd hij benoemd als onderwijzer te Leunen, dus juist 44 jaren geleden. Van 1 Jan. 1892 tot 1 April 1896 was hij werkzaam in Siebengewald en Merselo. 1 April 1896 werd hij in Leunen als hoofd benoemd en is er sindsdien onafge broken werkzaam geweest. Zooals wel verwacht werd, was de belangstelling buitengewoon groot, omdat men Meester de Haen zoo noode uit Leunen ziet vertrekken. De vergadering werd geopend door den HeerH. Asselberghs, voor zitter Huldigings-comité, die daarna het woord gaf aan den heer Gerard Reintjes, die de navolgende toespraak hield Meester de Haen Namens al uwe oud-leerlingen heb ik de eer, om bij uw heengaan als onderwijzer een enkel woord tot u te mogen richten. Hoewel eenigzins huiverig voor de zware taak, die hierdoor op mij rust, heb ik 't toch gaarne aanvaard, om dat ik weet, waar 't hier geldt hulde en dank te brengen aan Meester de Haen. ik met 't volste recht mag spreken namens alle oud-leerlingen. heden doet ons terugdenken aan onze schooljaren, toen we bij u op de schoolbanken gezeten waren, toen gij met ijver en geduld ons de noodige kennis voor het latere leven bijbracht. Toen werd 't nog niet door ons begrepen. Eerst later, toen wij in 't volle leven stonden, besef ten we eenigszins, wat gij voor ons gedaan hebt. De dag van heden doet ons weer terugdenken aan de mooie vertellin gen van Meester de Haen, waar wij zoo gaarne in ademlooze stilte naar luisterden. Op den dag van heden zien wij u nog voor de klas staan, als de goede, vergevingsgezinde meester, die veel van uw leerlingen door de vingers zag, die gaarne ver giffenis schonk, wanneer we slechts eerlijk en openlijk het bedreven kat- tekwaad bekenden. Maar we zien u ook nog staan als de gestrenge, in dien een der onzen op leugentaal betrapt werd. Meester, wat voor invloed dit gehad heeft op 't later leven uwer leerlingen, hierover kan er slechts Eén oordeelen en Hij zal u zeker ruimschoots beloonen voor al 't goede aan ons bewezen. Meester de Haen, uwe oud-leer lingen hebt ge voor 't grootste ge deelte hier rondom u zien opgroeien, gij hebt met hen medegeleefd, gij hebt u verheugd in hun vooruitgang, gij hebt uwe schoolkinderen voor 30 tot 40 jaren zien opgroeien tot een welvarende boerenbevolking. Gij zijt voor velen een vraagbaak geweest in hun later leven. Steeds met raad en daad helpend waar 't noodig was. Gij hebt u verheugd, wanneer in later jaren kinderen ter school kwamen, wier ouders bij u op de schoolbanken gezeten hadden. En 't was een vreugde voor de ouders hun kinderen ter school te zenden bij den onderwijzer hunner jeugd. Gij telt onder uwe oud-leerlingen mannen, die zich een belangrijke positie in de maatschappij verworven hebben, waarop gij met recht trotsch moogt zijn, dat zij eens tot uw leerlingen behoorden. Gij telt er onder onderwijzers en onderwijzeressen, die uw voorbeeld navolgen, die meer dan anderen be seffen, wat zij u verschuldigd zijn, Gij hebt het zeldzame voorrecht ge had om reeds meer dan 30 jaren als onderwijzer naast u te hebben iemand, die ook als leerling bij u op school geweest is. Wat hij ge voelt bij uw heengaan, hiervoor zijn geen woorden te vinden. Gij telt onder uwe oud-leerlingen kloosterzusters en broeders, die ach ter de stille kloostermuren zoo gaar ne terugdenken aan en bij gelegen heid nog zoo gaarne spreken over Meester de Haen. Gij telt er onder priesters-missionarissen, die ons allen verlaten hebben om in vreemde landen het geloof te verspreiden, maar die, waar ter wereld ook, Meester de Haen nooit zullen ver geten. Maar er zijn er misschien ook die gij met een bang gemoed naar den vreemde hebt zien trekken, die misschien dreigen meegesleurd te worden in den maalstroom van het leven. Maar 't kan niet anders, of ook zij moeten in sommige oogen- blikken nog terugdenken aan den onderwijzer hunner jeugd, Meester de Haen. Het is dan na mens die allen, dat ik u heden har telijk dank mag zeggen. Dank voor uw ijver en geduld, dank voor uw wijze lessen en raadgevingen, ook voor uwe liefde ons betoond. Kort om, hartelijk dank voor al 't goede ons bewezen, Maar wij hier, oud-leerlingen van Leunen en Heide hebben gemeend, het niet bij woorden te mogen laten. Wij gevoelden ons verplicht, om u een stoffelijk blijk van waardeering en dankbaarheid aan te bieden. Aanvaardt dan dit geschenk, het wordt u aangeboden door honderden uwer oud-leerlingen. Allen hebben hiertoe blijmoedig bijgedragen. Moge dit geschenk u aangenaam zijn, nu gij uw verdiende rust gaat genieten. Wij wenschen u toe nog lange jaren in goede gezondheid, opdat gij in ruime mate een welverdiende rust moogt genieten. Ik wil thans ein digen met den wensch Lang leve Meester de Haen. Een spontaan „lang zal hij leven" klonk uit honderden monden, zoowel in als buiten de zaal. Daarna gaf de fanfare enkele nummers ten beste. Zichtbaar aangedaan nam meester de Haen daarop het woord, dat onder ademlooze stilte aanhoord werd. De Heer de Haen begon met te zeggen 5 Worden dat hij het onderwijs nu precies 44 jaar gediend had. Voor z'n geestesoog zag hij een mijlpaal met 't opschrift: 1 Sept. 1929, daaronder: 44 en dan: Einde, 't Viel hem hard, nu de school te moeten verlaten, niet meer die onschuldige kinderoogen te mogen blikken, waarin hij zooveel zag. Wel was hij vergrijsd in z'n werk, maar Goddank, nog ongebro ken door een kwaal. Hij was over tuigd. dat aan zijn werk, zooals aan alle menschenwerk, talrijke gebreken gekleefd zullen hebben. Maar hij kon toch met de hand op z'n hart verklaren, dat hij steeds naar beste vermogen z'n plicht had gedaan, nooit in of buiten de school, 't zij door woord of gedrag, iemand ge- ergerd had. En dit was een troost voor hem bij 't einde van z'n levens taak. Iets had hem echter bij z'n heengaan pijnlijk getroffen. Er was nl. gezegd, dat zijn school een open bare school was, slechts met een tintje godsdienst en dat de openbare school opleidde tot heidendom. Dan trekken, die duizenden kinderen, die bij hem op de schoolbanken gezeten hebben en waarvan er niet een was af gevallen. Integendeel, hij telde onder z'n oud-leerlingen verschillende kloosterzusters en missionarissen Een ervan ligt begraven onder de palmen van de Philippijnen. De spontane huldiging hem door geheel Leunen gebracht, doodde echter deze knagende worm, Hij was nu overtuigd, dat de menschen, die hem en z'n school kenden er anders over dachten. Hij koesterde dan ook de gegron de hoop, dat, wanneer in de naaste toekomst nog eens 'n aanval zou gedaan worden op zijn school en hij zelf niet meer in de gelegenheid zou zijn deze te verdedigen, zijn oud- leerlingen op de bres zouden staan, Daarna bedankte hij voor de blij ken van waardeering, bijzonder de commissie, de fanfare en 't mede onderwijzend personeel. Nog een afzonderlijk woord van dank bracht hij aan de oud-leerlingen van de Heide, die ofschoon ze thans, wel niet meer bij de Leunsche school hooren, toch in zoo groote getale aanwezig waren. Tenslotte liet de Heer de Haen aan de aanwezigen ververschingen en sigaren aanbieden. Er werden door een persfotograaf nog eenige foto's gemaakt, terwijl in de zaal enthousiast 't afscheidslied op Mees ter de Haen gezongen werd. CASTENRAY. Kermis-Dinsdag werd alhier ten nadeele van G. uit Venray een rijwiel gestolen. Donder dag is dit teruggevonden tusschen Lottum en Broekhuizenvorst. Verschillende autobestuurders berden deze week door de gemeente- poliitie bekeurd wegens te hard rijden. Ook werden weer personen bekeurd wegens het onbeheerd laten staan hunner rijwielen na zonsondergang, Uitslag van de Zondag ge houden wedvlucht van ionge duiven door de Postduivenvereniging „De Zwaluw" vanaf Solré (Fr.) afstand 187 K.M, De prijzen werden behaald als volgt: le, 3e en 6e G. v. Dijk; 2e, 12e en 13e W. Manders; 4e J. Janssen; 5e en 23e G. Janssen; 7e, 17e en 20e J. Boom; 8e en 16e W. Lormans; 9e en 21e M. Houben; 10e P. van Ooi; 11e, 14e en 18e E. Vermeulen; 15e St. Servatiusweg; 19e J. Volle- berg; 22e J. v. Maris; Overduif St. Servatius. Duiven los 8,30, Aankomst eerste duif 12 uur 49 min. 16 sec. Laatste duif 1 uur 15 min. 10 sec, Voetbal. D. S. O. IPope I 5-7. Morgen half 4 speelt een D.S.O.- combinatie een wedstrijd tegen M. V. C. I Meijel. Morgen Zondag zal de Fan fare van Holthees haar jaarlijksch concert geven op den „Buus". Aan vang 5 uur. HOLTHEES. Zondag had hier het Koningschieten plaats, waarbij ook andere prijzen te winnen waren. De uitslag hier van was als volgt: Koning A. Janssen, le prijs H. v. Kempen, 2e J. Grubben, 3e A. Mar tens, 4e K. Koenen, 5e P. Versieyen, 6e G. Versieyen, 7e A. Bonants, 8e G. Boekholt. OVERLOON. Tusschen S.S.S. en B.V.V. Boxmeer worden alsnog beslissingswedstrijden gespeeld voor een plaats in de 2e kl. R.K.F. Zondag werd onder leiding van heer Slee uit Nijmegen de eerste wedstrijd gespeeld te Overloon, die eindigde in een 6-0 overwinning voor de thuisclub. Slechte honingoogst. De imkers hebben van dit jaar geen geluk met de bijen op de heide, Tengevolge van den strengen winter is van het bloeien der heide dit jaar weinig of niets terecht gekomen. En waar bovendien meerdere bijenvolken zelve ook van de hevige koude hebben geleden, is 't begrijpelijk dat de honingoogst dit jaar slecht tot zelfs zeer slecht te noemen is. Zoo wisselen gunstige jaren met ongunstige af en hebben de imkers dit jaar van hun nijver volkje niet veel winst te verwachten. Meester de Haen. De dag van zag hij aan z'n oog voorbij- Geweldige groentenaanvoer. In de afgeloopen week werden bij coöp veiling aan de Havenstraat waar uitsluitend producten van de dorpen geleverd, o.a. aangevoerd 1.200.000 kilogram spekboonen en 300.000 kilogram augurken. Aan groenteii werd voor een bedrag van f26.000 verkocht. Rekent men daar nog bij de op brengst der verkochte eieren die ook door de rondom Venlo liggende dorpen worden geleverd, dan kon door de coöp. veiling ruim f380.000 aan de leveranciers in een week worden uitbetaald. Geval van nekkramp. Te Roermond is bij een 5-jarig meisje een geval van nekkramp ge constateerd. Het kind is in het Ziekenhuis opgenomen. Inbraak te Kerkrade. Woensdagnacht is ingebroken in het schoenenmagazijn der firma V. egen aan de Markt te Kerkrade. De bewoners hadden wel eenig gerucht gehoord, doch daar was verder geen acht op geslagen Toen zij Woensdagmorgen in den winkel kwamen, bleek dat eenige honderden paren jongens- en meisjeskousen ge stolen waren. Sittard. In de weide van den heer Custers te Sittard, werd Dinsdag de eerste fokdag gehouden, die in alle opzich ten schitterend geslaagd is. Heerlen. Vermist wordt sinds 17 Augustus het dienstmeisje Adèle Hackenbroich 8 Juni 1913 te Weisweiler bij Aken geboren. Zij woonde het laatst bij een tante te Heerlerheide en is het laatst op 18 Augustus te Heerlen gezien in gezelschap van; een man, De gasleiding van Staatsmy Maurils. De werkzaamheden voor het leg gen van de gasleiding van staatsmijn Maurits naar Eindhoven vorderen naar wensch. Reeds werd het station Echt bereikt. De leiding loopt evenwijdig met den spoorweg. Zuid-Limb. boerdery voor het openlucht-museuni to Arnhem Wegens de uitbreiding van het emplacement van staatsmijn Maurits moest, ook een oude boerderij worden onteigend. Deze typische Z.L. boer derij is bestemd voor het openlucht museum te Arnhem. De staatsmijnen stonden haar niet alleen gratis af, maar gaven bovendien nog een som van f 2500. Mijnongeluk. Dinsdagmiddag geraakte in Staats mijn Hendrik de 42-jarige houwer L. K. uit Brunssum bekneld tusschen de liftkooi en de bekleeding van de opbraak. Zijn borst en buik werden samengedrukt met het gevolg dat de dood onmiddelijk intrad. K. was een Duitscher en ongehuwd. De Bioscoop kwestie. In de conferentie tusschen de besturen van den Ned. Bioscoopbond van de Zuidelijke Vereeniging van Gemeenten zijn van weerskanten voorstellen gedaan, die door de be sturen der beide partijen nader zullen worden overwogen. Mishandeling. Te Vechel drongen de gebroeders d. L. ieder met een mes gewapend plotseling de keuken van den heer P. v. E. binnen, waar de familie bij elkaar zat. Zij brachten den huis vader drie sneden over h^t gezicht toe en verdwenen daarna, alvorens de familie van den schrik bekomen was. De gebroeders staan zeer on gunstig bekend en zijn 's avonds nog ingerekend. Inbraak. Te Escharen is bij Gebr, van Erp bejaarde menschen, ingebroken terwijl dezen op korten afstand van hun woning een bezoek brachten. Alles was in huis overhoop gehaald en opengebroken. Uit een kistje heb ben de daders meegenomen f223 aan geld en verder geldswaardige papieren. Misdaad Uit de Waal, voor Nijmegen, is opgevischt het lijkje van een kindje van eenige maanden. De politie vermoedt een misdaad. Dood gevallen. In een schuur van den landbouwer D. in 't Veld te Dubbeldam had de ongeveer 60-jarige aldaar wonende W. de Bruin gisteren het ongeluk bij het opstapelen van koren van een circa drie meter hoogen tas te vallen. De man bekwam een hersen schudding en overleed eenigen tijd later zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Het lijk is naar de woning overgebracht. Uit het buitenland. Bij een brand te Berlijn zijn tal rijke brandweerlieden onder het puin bedolven. Negen van hen zijn enkele met zware brandwonden geborgen, Volgens Arabische mededeelingen zijn de woelingen in Palestina van ernstiger aard dan de officeele berich ten doen vermoeden. Te Tokio zijn 200 gevallen van slaapziekte gesignaleerd, waarvan 80 met doodelijken afloop. De wereldreis van de ,,Graf Zeppelin." De „Graf Zeppelin" heeft Woens dagmiddag het grootste gedeelte van zijn tocht over de Vereenigde Staten afgelegd. Na over den staat Oklahoma te zijn gevlogen, belandde het lucht schip in den staat Kansas. Toen het boven Kansas City verscheen werd het met een geweldig gejubel ontvan gen. Evenals overal, waar de Zeppelin zich boven groote steden vertoonde zaten de menschen op de daken en in de torens. Na Kansas City heeft de „Graf Zeppelin" zijn tocht in Noordelijke ïchting voortgezet en volgens de berichten moest het luchtschip te ongeveer acht uur in den avond (Amerikaanschen tijd) Lakehurst be reiken. Daar vernam men uit Duitschland, dat deze reis waarschijn lijk nog 'lang niet de laatste van dit jaar zal zijn. Na de terugkomst te Friedrichshafen zal de „Graf Zeppelin" vermoedelijk nog een reis over Duitschland en Zwitserland maken terwijl in October nog een reis naar Amerika op het program staat. Naar een telegram van de „United Press" ons meldde, heeft het lucht schip herhaaldelijk een zig-zag koers moeten volgen, terwijl het 's nachts slechts door weinigen werd gezien, aangezien het zoo goed als alle lichten gedoofd had. Het luchtschip „Los Angeles" dat op weg is van Cleveland naar Los Angeles, heeft de stad Buffalo in opschudding gebracht toen het daar over vloog. De menschen dachten dat ze met de „Graf Zeppelin" te doen hadden en juichten het lucht schip uitgelaten toe. De „Graf Zeppelin" is Donderdag morgen even over achten Amerikaan schen tijd behouden op het vliegveld van Lakehurst geland, BÏÏEemiJll STAID VISBAY van 23 tot 30 Augustus GEBOREN: Martinusv. d.Cruysen, Venr. Broek Nelly van Rooy, Langstraat Gertruda H. van Cuijck, Leunen Jacobus G. Janssen, St. Servatiusweg Hendrikus L. Maassen, Mersel.weg Franciscus H. Bouten, Hiept Maria B. Driessen, Brukske OVERLEDEN: J. C. Rongen, 13 dagen, Oirlo. 1 patiënte St. Annagesticht. 1 patiënt St. Servatiusgesticht. EESKSLIJK3 DISHSTEï Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte voor de kaars van Oostrum, na de Hoogmis Te Deum voor H.M. de Koningin, 2 uur groote Congregatie 3 uur Lof eu processie, 4 uur H Fam lie. Maandag half zeven speciale Mis vooi de vruchten der aarde, half 8 uitvaart voor Mathij'9 Thiessen, 8 uur Jaarg. voor Agnes Poell. Dinsdag half 8 leesmis voor de zielerust van Peter MathiasThi s-en als lid der H. Familie, 8 uur Jaarg voor Christina Janssen. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Simon Dekkers. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur besteld Jaarg, voor Peter van Meijel zijne Ecbtg. en overl kinderen. Vrijdag eerste der maand en ver eering van het H. Hart van Jezus, half zeven bestelde Hoogmis, half 8 leesmis, 8 uur gestichte leesmis, 7 uur Lof en eerherstel aan be. H Hart. 1a;e dag komen de jongens der 3e en 4e klas en de meisjes der 4e klas te biechten, 7 uur Lof. As. Zondag feest van O. L. Vr, Geboorte om 6 uur le H Mis, half leesmis waarna processie naar Oos trum, om 9 uur geen kindermis, om 10 uur leesmis, om half 4 Lof. Eerstdaags komen de nieuwe ver volgbundels uit bij de H. Familie in gebruik. De leden der H. Familie kunnen die dan bekomea bij de prefecten tegen den prij3 van 25 ct. Wat de krantjes der H. Familie aangaat het volgende De abonne mentsgelden kunnen alleen bttaald worden aan de resp prefecten f 1.20 per jaar. Het abonnementsjaar loopt van 1 Sept. tot 31 Aug-. Wie in Januar. 1928 voor een heel jaar betaald he< ft beho ft dus thans nog slechts te betalen van 1 Jan. 1930 tot 31 Aug. 1930, dus 80 cent. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, om 8 uur Hoogmis met preek. Kwart over 4 gezongen Vesper9, om 5 uur Lof en H. Kruisweg. D.nsdag 7 uur Hoogmis ter eere van den H. Antonius, 6 uur Lof. Woensdag feest der H. Rosa van Viterbio, volle afl. o g.v. Vrijdag eerste Vrijdag der maand toegewijd aan het H Hart van Jezus om 7 uur Hoogmis met Litanie, van het H. Hart, om 6 uur Lof met acte van eereboete. St. Antonius-Patronaat. Wegens de reis naar Maastricht geen Patronaat. Contributie vervalt. OPENBARE Mr. P. M. A HAFFMANS Notaris te HELDEN, zal Donderdag den 12 September 1929 om 4 uur namiddag te Ys- selsteynVenray in Café Keijzers publiek verpachten ten verzoeke der Mij. Kempkensberg, de navol gende 13 perceelen Ontginnings grond 1 H. A. c. le een perceel groot 3 00 24 2e 3 99 76 3e 5> 3 95 43 4e 6 19 30 5e 5 47 92 3e J> 5 42 42 7e 5 30 32 8e 4 90 61 9e 4 85 61 10e 4 82 81 11e 7 12e 20 25 13e 19 90 terrein zijn deze perc. door paaltjes met een Op het aangeduid nummer. Aanwijzing zal worden gedaan op het terrein daags voor de ver- jachting des namiddags le 3 uur. )e verpachting geschiedt voor een tijdvak eindigende 31 October 1955. 47 voor Koninginnedag bij Firma van den Munckhof. <lnhr ONDEfrC (va Huwelij di Sept. oir ir kerk vaM bi Tilburg, he Eindhomt: BZ R i om hal AgenlIN chinaal den H^iov Trou 20 de ms F i lm bij de Langstr Uitsh nj Mb< GKB.A per 1 I te klein g Qroofe loon het Buijer buit' Bondi 01 Morgei ;g, a Aanbei WEI ki pajlnt porda van ge iwas per 10C L. R Vam van defcnte gen te tray groot rj80 H en 5.70en ii houtop best zaam d sf licht to zwa. Voorw secreta n be ct. Bij ving aiig te KC n eer are hai stam Hgenei voor B der I StatiA 35. te i gaan bij W. ;:k< dan pesse Ik, Li TEKIC vrij gi en voor houd' spannii i. Te t ij den

Peel en Maas | 1929 | | pagina 2