Scaritk? Moeders, zet op elke Adverteert in dit Wad Zenuwstillend De Kippenhouderij op het platteland Vergadering hand-, span- voerdiensten. en Mijnhardt's Zenuwtabletten C3pierpyO. Sl'Ljs/e öpierer» cd^clelyK^wrLiv/eo rnet Ket cenigc »-oIciclel dol tot diep in Llw spieren door? cLr'iogt en Llöoel wfeer 'eo,3 «-nocx^t_: AKKer's Kl ooalerbalsem. „Ceen <r\OLad zoo cp?ed" (Adv. in Blokschrift) dito in Linden Katwijk. Eerst één ding even recht zetten, 'n erg scheef idee 1 Nog al te veel ouders (en jongens) zijn van meaning dat'i Patronaatswerk hoofdzakelijk hierin bestaatop den langen Zondagmiddag of avond de Jeugd zoowat zoet te houden. »Nu ja zegt men er wordt dan toch ook Godsdienstonderwijs gegeven." Och, laten we elkaar toch niets wijs maken, geachte lezer. Van onderwijs aan zestig, zeventig jongens tegelijk moet men niet.te hooge verwachting hebben. Al zou oök de lesgever over een luide stem beschikken en zijn kornuiten onder den duim hebben Vooral niet, indien dat onderwijs in een groote zaal moet worden gegeven. Men bedenke ook, dat op vele plaatsen de jongens maar ongeveer zeven kwartier blijven, waarin ook nog allerlei andere dingen moeten gebeuren, zooals innen van contributie, kaartjes behan delen, spaarbank houden, 't een en ander aankondigen, en méér zaken die op zichzelf niet zonder nut zijn. Dan schiet er niet zooveel tijd over. »Laat ze dan langer blijven 1" Dat kan niet, want straks komt weer 'n andere afdeeling de zaal innemen »In twee of méér lokalen dan 1" Ah sa... jawel... er zijn in den lande Patronaten met méér dan ééa gezellig lokaal, om er des Zondags de jeugd te ontvangen, ter leering, ter ontspanning, enz. En waar dan verscheidene heeren vol offervaardigheid toezicht houden en arbeid verrichten van veel verheve ner beteekenis dan toezicht houden Evenwel, wat baten die lokalen enz., als niet weinige jongens le laat komen of wegblijven om (van flauwe uitvluchten praten we niet eens) om de min of meer aannemelijke redenen die zich op den Zondag allicht voordoen. Een pracli8ch voorbeeld. In een Gemeente zullen de Lijdensmeditaties onder Pa»ronaats tijd vallen. Veel jongens gaan daar heen. Goed, neen zelfs best en allerbest! De geestelijke zou er wel met allemaal heen willen gaan, indien er voldoende plaatsruimte was, vanwaar men den predikant goed kan volgen en 't altaar zien. Enfin, dus dan Godsdienstleer of Gewijde Geschiedenis geven aan degenen, die niet de Lijdensmeditaties bijwonen. Ja maar is 't niet te vreezen, dat die lieve knapen welke weinig godsdienstzin bezitten, of zelfs uit niet bizonder godsdienstige gezinnen voortkomen, zeggen dat ze de Lijdensmeditaties mee maken, terwijl dat niet eens wèar is? Wie controleert dat? Men kan tocb niet op twee plaatsen tegelijk zijn I Of 't zou weer moeten zijn dat die heeren van daarstraksdoch daar nu niet over... Dit was maar 'n voorbeeld, doch zoo is 't telkens wat. Vergeet toch ook vooral, niet (onthoud u van dio majesteitsschennis) Zijne Koninklijke Hoogheid Voetbal, die over de Zondagen den baas speelt I... 't Voetbalspel zal erg gezond wezen en de kordaatheid bevorderen... dèètr niet van I... doch 't is te hopen (en er is, gelukkig, kans op) dat de R.K. Voet halbond zich eens wat minder laat gelegen liggen aan de wetten en de grillen van de z g. Neutralen, Men moet voor de Katholieke Zaak niet zoo'n beetje, maar véél, maar alles over hebben In één woordzoo is er nu dit, en dan dat! Dus... dan die Zondags massa-bijeen komsten (lel op 't woord massa) die dan maar afschaffen 1 Dit is wel wat gauw gepraat. Er zyn, inderdaad, Directeuren en Patronaatscommissies die er >ja" op antwoorden. En dit volstrekt niet om persoonlijk gemak. Anderen meenen de jongens die komen willen, kunnen dat doen en wie willen wegblijven, die mogen dat. Deze regeling echter veroorzaakt al te veel moeilijkheden, vooral op 't platteland waar de parochies zich over een groot grondgebied uitstrekken. We zeiden daar van eerstgenoemde heeren, dat ze volstrekt niet hun per soonlijk gemak op 't oog hebben. O neenze winnen er, als 't Nieuwe Werkprogram is ingevoerd, geen minuut mee uit. Hoe de persoonlijke meening van schrijver dezes luidt? Willen we met genoegen zeggen. Maar dan uilsluitend aan Venray gedacht. Die persoonlijke meening is zoo niet al te streng vasthouden aan 't bijwonen van de Zondagsche massa bijeenkomsten om ordentelijke redenen vrij af geven, doch de permissie dient gevraagd te worden en niet zoo maar genomen evenwel bjj 't begin van de bijeenkomst afwezig te ztfn dat moet hooge uitzondering blijven. Want dal bevordert goede regeling. Want dat is de tijd om eens een goed woordje te zeggen. Goed begrependie Zondagsche bijeenkomst is wel geenszins het eigen lijke Patronaatswerk (en mag zelfs wel eens een keertje geheel wegvallen, b.v, omdat hel Patronaatsgebouw aan eene Vereeniging wordt afgestaan), het is en blijft, ten plattelande vooral, toch een deel van het Patronaatswerk. De oplettende goedgunstige lezer heeft dan begrepen dat 't x>de8 Zondags'komen spelen" geenszins de hoofdschotel most worden genoemd van den Patronaats-disch dat Nederlands Bisschoppen, die zoo vurig voor de Patronaten ijveren, heel wat anders op 't oog hebben dat in de meeste Patronaten (gelijk, gelukkig, in 't Venraysche) dan ook steeds hesl wat anders is nagestreefd dat echter den laatsten tijd door de Kerkelijke Overheid met alle kracht er asn gewerkt wordt om 't Doel van het Patronaat veel, véél meer tot zijn recht te doen komen dat veel Patronaatswerk op avonden door de week zal moeten geschieden dat onze Geestelijke Overheid, om haar in dit gewichtige werk van ziel zorg te helpen, rekent op een flink aantal degelijke, offervaardige leeken (z.g. Jeugdleiders); dat sommige Patronaatsgebouwen een zekere verbouwing zullen van noode hebben (waartoe Gods goedheid edelmoedige menschen, die hun tijd begrijpen, moge opwekken); dat.... komaan, nog verscheidene andere dingen. V Over 't Nieuwe Werkprogram een anderen keer. 't Heeft geen haast; 't nieuwe patronaatsjaar immers begint pas den éérsten Zondag van October. Ook zou dit artikel te lang worden. De Redactie van »Peel en Maas' heeft echter nog 'n hoekje voor ons over. Willen we gaarne iets andersin zetten. Ten eerste dit 't Behoort tot de schoone taak eener Patronaatscommissie om, waar 't noodig blijkt, een Patronaals-teekenschool in stand te houden. Dit is nu wel weer niet 't doel van 't Patronaat (want vele jongens hebben geen behoefte aan Teekenonderwijs) maar loch een zeer machtig middel. Zeker, onze Venraysche Patronaats teekenschool bloeit en groeit, mèèr nog al te veel ouders verzuimen deze mooie gelegenheid. Het kan ge beuren dat ouders niet in staat zijn om hun zoon bij een baas in de leer te doen en dus weinig van hem te strekken" maarkunnen er later geen betere dagen komen, waarin 't eenmaal genoten Vakteekenschool hem uitstekend te pas komt ter verbetering van levenspositie Men vergete ook niet, dat er zelfs voor jongens die geen Teekenen leeren, nog wel wat anders te leeren is (z g. Herhalingsonderwijs) Voor werkelijk onvermogenden kost het niets, en geen haan die er naar kraait. Maar nu moet ons wel dit van 't hart: de Patronaatscommissie kan onmogelijk gratis onderwijs enz. ver strekken aan jongens die steeds van hun ouders geld krijgen om bij allerlei Clubs te zijn en den Bioscoop plat te loopen (waar ze daarenboven vaak niet eens zooveel goeds opdoen) Ook kunnen natuurlijk zulke jongens, die om min loffelijke redenen 't Patronaat hebben verlaten, niet als leerling eener Patro naats teekenschool worden toegelaten of gehandhaafd. Ten tweede dit De Geestelijke Overheid moge het nóg zoo goed bedoelen met 't Patro naatswezen en nóg zoo mooie Programs opstellen om ds Jeugd te vormen tot flinke karakters en degelijke christenen, het baat altemaal niets zonder mede werking van de ouders. Aan deze medewerking ontbreekt het weieens1.... Sommige ouders zijn le week (over 'n paar jaar hebben ze over hun kind niets meer te zeggen en kunnen eiken dag 'n grooten mond krijgen) Andere ouders zijn niet weekhartig, zijn niet zoo lief voor hun kinderen; ze timme ren er met vuisten op los, doch kunnen niet verdragen dat een ander zich verplicht acht om er met den vinger naar te wijzen (als ze doodgaan, zijn de kinderen gauw over't verdriet heen) Er zijn er ook (mag men hen wel met den verheven naam van vader en moeder noemen?) die hun kinderen maar in 't wilde laten heengroeien. Ze trekken zich van niets wat san 1 'tKan hun niemendal schelen Wordt vervolgd. dien langen Saks van gisterenavond Dien langen Fielip? Of ik dien ken. Die knaap is mij al jaren lang een doorn in het oog- Wordt vervolgd. Doorzitten bij Wielrijden, Stuk- loopen van Huid en Voeten, en Verbranden der Huid door de zon, verzacht men dadelijk en geneest men spoedig, door onmiddellijk te behandelen met 764-17 wsschtafel of slaapkamer een doos of tube Purol, dan hebben ook Uw man en kinderen het des avonds en des morgens voor de huid en het onderhoud der handen alsmede voor haarverzor ging en scheren altijd bij de hand staan. door JOS. BOSHOUWERS te LENT. Grasparkieten. VRAAGVoor eenigen lijd las ik in Peel en Maas, dat iemand u inlich tingen vroeg omtrent grasparkieten U raadde aan een daarover handelend boekje »De Grasparkiet" te bestellen. Daar ik ook wel ambitie heb voor deze vogels bestelde ik bij mijn boek handelaar dit werkje. Nu na een maand wachten krijg ik bericht, datde»Gras parkiet" is uitverkocht. Het adres is in dien boekwinkel kwijt geraakt. Indien U op dit gebied iets degelijks weet, zou u mij zeer verplichten dit in Peel en Maas eens op te geven. Uit Oss. ANTWOORD: Speciale werkjes over parkieten bestaan er in onze taal voor zoo ver ik weet niet meer, nu de Grasparkiet is uitverkocht. Dit zal z'n oorzaak wel hierin vinden, dat deze vogel zoo gemakkelijk te houden en ook te kweeken is. Ik raad u aan bij de firma C. Mooks Czn te Dordrecht te bestellen no. 5 der serie »Natuur en Sport"; dit boekje kost 45 ets (50 ets. franco per post) en handelt over Buitenlandsche Kamorvogels, waartoe ook de parkieten behuoren. Diarrhee. VRAAGBij mijn kuikens van 9 weken is dezer dagen dunne ontlasting ontstaan, ik kan geen oorzaak vinden, omdat ik ze net behandeld heb als ik kuikens altijd behandel. Kunt u in Peel en Maas, dat ik lees, niet eens melden, waardoor dunne ontlasting zoo al ontstaan kan en hoe het best le genezen. Houtskool heb ik reeds toegediend. Uil Vierlingsbeek ANTWOORD: 'Soms duurt diarrhee erg lang en treedt erge vermagering op. Dit is meestal darm tuberculose, waar niets tegen, te doen is Zij komt meest voor bij volwassen kippen, min der bij kuikens. Ziehier eenige der voornaamste oor zaken van diarrhee: Beschimmeld brood; bedorven vleesch of vischmeel; muf graan, r.at groen en bij kuikens vooralhet loopen door nat gras. Kippen, die te veel dierlijk voedsel krijgen, laten dat zien door diarrhee, kuikens eveneens. Wanneer eenmaal diarrhee is opge treden, dan de eerste dagen geen groen voer, en ook geen dierlijk voedsel, evenmin koud water uit de pomp Ik zou deze kuikens eens eenige dagen lang géén weekvoer geven, want daar zit natuurlijk dierlijk voedsel in, onder den vorm van visch- of vleeschmeel. Zet ze rijst voor, stijf gekookt in water; dit water afgieten en de rijst uitknijpen. Daarna mengen met wat melk of ondermelken weer op 't vuur brengen, ondertusschen flink roeren, om 't aanbranden te voorkomen. Merg vervolgens wat tarwezemelen door deze stijf gekookte rijst, een scheutje sla-olie en wat houtskoolpoeder. Bij voorkeur lauw warm voorzetten, als drinken eveneens lauwe melk of lauwe ondermelk. Houdt de dieren bij eenigszins slechl weer binnen, en goed droog, door b.v. turfstrooisel of iets dergelijks in het hok te brengen. Wat hardvoer kunt u blijven ver strekken tijdens dit dieet, maar toch niet al te veel. Houd ze een beetje aan den eetgragen kant. Dik achterlijf en blauwe kam. VRAAGIk heb twee kippen, die een blauwen kam hebben en een dik achterlijf, dat strak gespannen lijkt. Deze kipper, loopen bijna rechtop, en dan sleept het achterlijf bijna op den grond. Ik heb er al meer aan dood, geen enkele is er van genezen. Wat is de oorzaak? Zijn zulke kippen nog voor de consumptie geschikt? Uit Venray. ANTWOORD: Die ziekte noemt men buikwaterzucht, platweg ook wel >wa- lergat". 't Is meestal een soort van tuberculose. Voor de productie van eieren zijn zulke dieren verloren, daarom is het 't beste maar gauw tot opruiming over te gaan In het begin, als de ziekte n.l. pas 'n aanvang heeft genomen, zijn zulke kippen nog voor de consumptie geschikt, ofschoon ik voor me zelf net zoo lief een snee droog brood heb. Alleen de gedachte, dat 't dier iets mankeerde, beneemt den eetlust. In een verder gevorderd stadium is van opeten geen sprake meer. Bij operatie komt u dan den stank reeds tegen. Een radicaal genees middel kan ik u niet aangeven. Hebt u wel eens kippen dood, die als 't ware wegteerden. Want ik vrees, dat u tuber culose onder de dieren heeft. Ruim alles op, wat verdacht is, ont smet den boel ter dege en houdt alles zoo proper mogelijk en Zenuwsterkend is de werking van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth en Drog. Maandagavond werd in Lunchroom Verheugen, onder leiding van 't dis triclsbestuur van den B B N. Limburg- Noord een vergadering gehouden ter bespreking van genoemde belasting. Voorzitter was G. Peters, Roermond secretaris Ottenheim en als lid Gielen, beiden uit Panningen. Verder was aan wezig J. Beerenborg, hoofdvert. der B.B.N. Maastricht en J. Derksen, Ven ray als consul van voormelden bond Mat een woord van welkom opende de Voorzitter de vergadering, herinner de aan de -\orige protestvergadering tegen deze belasting. In de laatste raadsvergadering is echter or.danks het protest het kohier der hand, span en voordien3len vastgesteld en is in het geheel geen rekening gehouden mei de verlangens op de eerste vergadering ter sprake gebracht. Spr. vraagt zich af, of in de moderne samenleving, die als eerste eisch stelt, vlugheid, het onjuist is om te rede neeren, dat een autobezitter aan luxe doel. Deze wordt in zijn beurs getrof fen bij aankoop, wagenbelasting, per soneels belasting, zoodat menig auto bezitter, zorg genoeg heeft om de eindjes aan elkaar te knoopen, en meent men nu hier in Venray, dal die zorgen nog gerustelijk vermeerderd kunnen worden met den aanslag in den voerdienst Gaarne brengt spr. nog hulde aan het bestuur der gemeente Helden, waarbij de eerste bespreking door den B. B. N. de verordening op dat stak is ingetrokken, maar ook hier in "Venray, zal niet berust worden in den toestand, maar actie zal er tegen gevoerd worden totdat ook hier de gewraakte belasting is ingetrokken. Hierna gaf de Voorzitter bet woord aan den heer Beerenborg, die opmerkte dat hij graag naar Venray kwam, alhoewel' den automobilist het in Venray kolosaal wordt lastig gemaakt. Hij heeft over dit thema een onderhoud gehad met den chef veldwachter den heer JansseD, die dan ook moest toe geven, dat het hier in Venray wel wat bar was. Een maximum snelheid van 20 K. M. op uiteinde van wegen als b.v. de Maasheezerweg en de Leunsche weg die toch feitelijk niet tot de kom gerekend kunnen worden, brandmerkte spreker als absurt, met welke moderne wagen kan men die 20 K.M. rijden? en dan worden er hier nog bekeuringen gemaakt als men op zulke wegen 26 K M. rijdt. Spr. juicht het ten zeerste toe dat de grootst mogelijke veiligheid betracht wordt, en op hoeken als Hofstraat, Groote Straat, bij scholen en kerken, slechts 12 K.M gereden wordt. Spr. heeft wel eens het plan gehad om d-3 automobilisten te verzoeken Venray te boycotten, hij deed het echter niet graag, maar toch wil hij aandringen, opdat ook de automobilist als mensch behandeld zal worden, en moeten de automobilisten als één man protesteeren tegen den hun opgelegden aanslag in de voerdiensten. Gaarne brengt spr. een woord van hulde aan de heeren Vermeulen, Mi 1- len en Odenhoven, die, zij het dan ook met een negatief resultaat hebben geprotesteerd als raadsleden tegen deze belasting, die volgens de meening van den Ed achtb. Heer Goossens, burge meester van St. Anthonis (N.B.) niet gerechtelijk te innen is. De eenige weg om van deze belasting dus af te komen, is het instellen van een beroep bij den Kroon, waarbij de KNAG en den A N W.B. en de B B N hun hulp aan de automobilisten van Venray zullen verleanen. Spr heeft indertijd aan den Burgemeester van Venray voorgesteld om met f 1200, uit da kas van dsn B.B.N de hand-, span en voerdiensien af te koopen, welk voorsiel door den Burgemeester Diet werd geaccepteerd, alhoewel gemelde som gelijk staat met de opbrengst der voerdiensten, er zit dus niet anders op om in hoogste instantie uit te vechten wat ten deze barecht en onrecht is. In vele gemeenten zijn de plaatselijke belastingen afgeschaft, lot zelfa de provincie Noord Brabant heeft hare belasting ingetrokken. Terecht begrijpt spr. 't standpunt van den Middenstand, die van een boycot van Venray de nadeelen ras zouden ondervinden. Als een staaltje hoe hier in Venray tegen automobilisten wordt opgetreden, deelt hij mede, dat 't hem overkomen is, dat twee marechaussees met sabels en revolvers gewapend en twee ambtenaren der belasting om in zage der wegkaarten vroegen. Hij raadt dus allen aan niet stil te zitten bij den huldigen stand der zaken. De Voorzitter dankt spr. voor zijne uiteenzetting en vraagt of de aanwezige leden van den Raad bereid zijn mede werking le verleenen lot herziening der verordening. De heer Vermeulen vraagt, of 't nog mogelijk is bij de Kroon in beroep te gaan, nu 't kohier is vastgesteld. De heer Beerenborg zegt, dat men ten allen tijde herziening eener veror denicg in den raad kan vragen. Zou de Raad hierop niet ingaan, dan kan men in beroep gaan bij de Kroon. De heer Victor Fonck Jr. zegt dat hij tijdens zijn lidmaatschap van den Raad, tegen deze belasting geageerd heeft, waaraan Ged. Staten indertijd hunne goedkeuring hebben onthouden, maar onze burgemeester heefteen gun stiger tijd afgewacht en 't toen zoo netjes weten voor te dragen, dal hij 't er heeft door gekregen. Hoe hij nu aan de goedkeuring door de Kroon is gekomen, blijft hem een raadsel. Hij acht 't hoog tijd een tegen actie in te stellen, daar met zachte, goede woorden bij den burgemeester toch niets te be ginnen is. Een uitspraak van de Kroon kan alleen uitkomst geven. De heer Beerenborg meent dat de wegenbelasting ongeveer twee jaar in werking is en 't dus niet aangaat, die nog te verzwaren door plaatselijke be lastingen. De heer A Milieu meent, dat deze belastingen tijdens de zittingsperiode van den heer Fonck zijn ingevoerd, De heeren Vermeulen en Millen zeggen hunne medewerking toe om alsnog herziening te verkrijgen. De heer Beerenborg deelt mede, dat de B.BN. geen rebellen zijn, maar alleen een fatsoenlijke actie willen voeren tegen wat zij meenen een on recht te zijn. Hij vindt het wel interes sant op te merken, dat voordat Floris Vos met zijn wagen tegen de Muidertol aanreed, de drie verkeersbonden met den Minister reeds waren overeenge komen, deze tol tegen f30.000 af te koopen. Na dit optreden heeft de Minis ter echter verklaart, met opheffing van den tol eenige dagen te willen wach ten om den schijn te ontgaan, voor dergelijke actie terug te gaan. De heer Vermeulen zegt, dat de veel vuldige controle in Venray geweten wordt aan 'tfeit, dat vele automobilisten hunne papieren niet bij zich hebbeu. Gaarne zag hij hierover in 't orgaan van den bond een waarschuwing op genomen. De heer Victor Fonck Jr. dringt aan op eerlijke en krachtige oppositie tegen deze belasting, waarop de heer Vermeu len nogmaals toezegt van een en ander inden Raad werk te zullen maken. De Voorzitter wijst er de heeren op, dat zij een grooter werk gaan onder nemen dan zij mogelijk zelf vermoeden, maar deze belasting mag geen burger recht verkrijgen. De heer Verheugen dankt den B.B.N. vooral voor de wijze, waarop deze ver gadering is geleid, om langs eerlijken weg le bereiken, wat zij met recht en reden mogen verwachten. Verder dankt hij de heeren Vermeulen en Millen voor hunne gedane toezegging en wil nog eens wijzen op de manier van doen van den Burgemeester var. Venray, wanneer eenig voorstel ter sprake komt. Bevalt hem dit niet dan weet hij deze aangelegenheid zoo te beredeneeren dat de meerderheid van den Raad met hem accoord gaat. Of de zaak dan recht en billijk is. dondert niet. Hij spoort dan ook de Raadsleden aan, om voet bij stuk te houden, en de zaak tot het gewenschte einde te brengen. De heer Derksen deelt mede, dat dezer dagen de aanslagbiljetten van ds hand- en spandiensten zijn uitgereikt welke binnen enkele dagen zullen gevolgd worden door de biljetten der voerdiensten. Hij wil daarom voorstellen niet te betalen, maar bij eventueel op osp, tot verleenen van voerdiensten een uitstel te vragen, van b.v. 5 maanden Inmid dels zou het belastingjaar wel verstreken zijn en het recht van inning vervallen. D8 heer Glephas wil ook liever actie voeren tegen deze actie dan betalen. De heer V. Fonck blijft bij zijn meening dat van hem niet gevorderd kan worden met zijn auto voor de voerdiensten le rijden buiten de gem. Venray. Hij zou zich hieraan ook houden en op de grens van de gemeente stoppen. De heer Beerenborg meent dat de vergadering tot een goed besluit is gekomen, en stelt nu alle hoop op meergenoemde heeren raadsleden, die herziening der verordening moeten uitlokken. De heer van Rhee, Castenray, deed een geheel ander geluid hooren en verklaarde ingenomen te zijn met de regeling van de voerdierislen, waarbij hem de gelegenheid geboden werd zijn partij grint te vervoeren zooals het hem zelf het beste uitkwam. Alieen moest hij de verlangde hoeveelheid ter plaatse brengen welke bovendien, voor de wegen bij hein in de buurt bestemd was. Als ieder wat daed zou dit niemand schaden en hadden wij van zelf hier in Venray goede wpgen. Bij de rondvraag verzoekt de heer van Haaren (Fordgarage) den -B. B. N. te willen bewerken dat er op de pro vinciale wegen geen macadam gestrooid zal worden, vooral niet in de zomer maanden. De Voorzitter neemt van deze klacht nota en deelt mede dat autobanden nu eenmaal geen walsen zijn. De heer Victor Fonck Jr., wijst nog maals op de maximum snelheid in Venray, waarbij het er om te doen is, om de automobilisten te krijgen", zelfs als de kinderen naar bed toe zijn, moet men op de uiteinde der wegen als bovenvermeld, langzaam rijden, terwijl men op de drukke punten in het dorp geen politie ziet. De heer Beerenborg, zegt de geplaagde automobilisten alle hulp toe. De Voorzitter vraagt of hij soms Venray bekend wil maken alsautoval? De heer Vermeulen verzoekt dit toch vooral niet te doen, daar Venray op dit gebied toch al voldoende bekend is. De heer Verheugen zegl, dat wanneer bij wilde vertellen, wat hij hieromtrent van vreemde automobilisten hoort, hij wel veertien dagen asn den gang kon Prikkelbaarheid komt vaak voort uit slechte spijsvertering. Alle spijsverterings stoornissen moeten spoedig zwlchtenvoor Foster's Maagpillen, het laxeermiddel bij uitnemendheid. Foster's Maagpillen Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon.

Peel en Maas | 1929 | | pagina 6