Bij Examens en Openbaar Optreden Puistjes Bij Scheren PUROL Adverteert ibla Transpireerende Voeten Electrificatie. Gemengde Berichten. Marktbon. blijft men kalm en helder door het gebruik van Mynhardt's Zenuwtabletten. Glazen buisje 76 cl. G. A. P. M. Gudé, religieuae, St. Annalaan 5 van Druten M. L. v. Exel, verpleegster, idem van Budel. VERTROKKEN H. Laarakkers, kleermaker, naar Maasbreo, Kloosterstraat 27 A M. Koonings en gezin, landbouwer, naar Helmond, Kerkstraat 27 J. Verhoeven, timmerman, naar Eindhoven W. G. M. Claa8sen idem, naar Eind hoven C A. Jacobs, dienstbode, naar Vier- lingsbeek L. R. Franssen, dienstbode, naar Helmond, Veeslr8at 59 J. M. A. Greefkens, onderwijzeres, naar Bergen (L.) M. J. Diktenzee, dienstbode, naar Venlo, Ga8thais8traat 3; P. C Vogel, slager, naar Cuyk, Groote Straat H. W. J. Marlens, dienstbode, naar Nijmegen, Molenstraat 60; P. H. H. Jacobs, zonder beroep, naar MaasheesOverloon P. J. A. Denissen, dienstknecht, naar Sambeek A 124a A. Timmermans, verpleger, naar Helden, Grashoek 915 A'; M. A. Derksen, zonder beroep, naar Dussen W. T. v. d. Waeter, idem, naar Nieuwkuyk G. H. A. M. Byvoet, kloosterzuster, naar Druten J. v. Trigt en gezin, kommies dir bel. naar Lekkerkerk, Kerkweg 45 G. Zaadnoordijk en vrouw, arbeider telegrafist naar Anna-Psuluwna. en andere transpireerende lichaams deelen moet men behandelen met Purolpoeder, als zijnde het meest afdoende middel daarvoor. Purol-Voet,- Toilet- en Kinderpoeder in Bussen van 60 ct en 1 gld. Bij Apolh en Drogisten. De electriciteit kan bogen op een schier onbegrensd aantal toepassingen Ze geeft licht, warmte en mechanische kracht. En wel zoo gemakkelijk, dal al het tol voordien op technisch gebied gepresteerde als het ware in het niet schijnt te verzinken. Meer dar ooit geldt thans, dat onze eeuw niet alleen is de eeuw van den stoom, van de olie maar veeleer van de electriciteit Hoe grooter het aantal toepassingen der electriciteit, hoe meer het stads leven (verlichting verwarming, industrie) van den electrischen stroom afhanke lijk wordt. Des te grooter wordt hel verlangen om aangaande deze zaak eens iets meer le weten. Het is natuurlijk onmogelijk om in een courant eene ook maar eenigszins op volledigheid aanspraak makende verhandeling over electriciteit te geven In de eerste plaats is daarvoor de plaatsruimte te beperkt, in de tweede plaats het gebied te lastig, dan dat de lezer ons zou willen volgen. Afgezien nog van de vraag of het ons mogelijk is. We kunnen daarom eenerzijds slechts enkele grepen doen, anderzijds dienen we zoo eenvoudig mogelijk te zijn. Laten we ons, om een begin te maken, eerst eens bezig houden met de begrippen stroomslerkte, weerstand en spanning. Men hoort geregeld spreken van de stroomslerkte is zoo en zooveel ampères, de weerstand zooveel ohms, de spanning zooveel volts. Wal wil dit alles zeggen Ieder een behoort toch waarlijk wel te weten wat men onder deze dingen verstaat. Doorgaans vergelijkt men de electri schen stroom met den stroom in een waterleidingsbuis. Wanneer de water toren 50 Meter hoog is, dan weten we, dat het water in de buizen ongeveer 50 Meter wordt omhoog gedrukt. Het is de kwestie der communiceerende vateü. Er ontstaat een druk door het verschil in hoogte. Deze druk brengt een stroom in het water teweeg. Zoo ontstaat er een warmlestroom wanneer we een metalen draad aan een einde verhitten. Een warmtestroom naar het niet verhitte einde. De stroom wordt veroorzaakt door het temperatuur verschil. Iets dergelijks hebben we ons voor te stellen bij de electriciteit. Ei heeracht daar ook een zekere druk, Spanning noemen we dit. Deze span ning nu wordt uitgedrukt in volts Tengevolge van die spanning kan er een stroom ontstaan, een electrische stroom. Die stroomsterkte meten we en zeggen, dat ze zoo of zooveel ampères is. Het begrip weerstand moet ge U aldus voorstellen. Ik zeide zoo even dat wanneer de toren 50 M. hoog is, het water in de buizen ongeveer 50 Meter wordt opgedrukt, 't Is iets minder dan 50 Meter. De oorzaak van dit verschil is de weerstand, dien het water in de buizen ondervindt, b.v door wrijving langs de wsnden. Het electrische leidingnet biedt ook een zekere weerstand aan den door gang van den electrischen stroom Wij noemen dezen factor weerstand, hij wordt gemeten en uitgedrukt in ohms. Zoo kunnen we nu bijv. zeggen, dat bij een spanning van 110 volt en een weerstand van den koperdraad van 11 ohm, de stroomsterkte 10 ampères bedraagt. Zooals U ziet: 11 maal 10 is 110, weerstand maal stroomsterkte is span ning. Hier blijkt dus uit, dat er een zeker verband bestaat lusschen weer stand, stroomslerkte en spanning De stroomsterkte wordt b.v. grooter, wanneer de spanning grooter wordt en de weerstand gelijk blijft. Wordt bijv. de weerstand kleiner en blijft spanning gelijk, dan wordt de stroomsterkte grooter. De weerstand hangt af van het soort van de stof, waaruit de draad vervaar digd is, van de lengte en de doorsnede van den draad. Hoe dikker de draad, hoe kleiner de wesrstand. U kunt zich dit hel gemakkelijkst voorstellen door te merken, dat hoe breeder een weg is, des te gemakkelijker kan zich electriciteit verplaatsen (kleine weerstand) Dat de weerstand grooter wordt met de lengte van dsn draad spreekt welhaast vanzelf. De stroom beweegt zich met een buitengewone gewilligheid in zijn baan. zeker opzicht is dit eön nadeel. Want hij gaat iederen weg, die voor zijn kringloop geschikt is en niet altijd is deze weg voor ons doel gewenscht. Hoe verkrijgt men nu, dat de stroom den hem aangewezen weg volgt? Daartoe moet men weten, dat de electrische energie zich door verschil lende sloffen gemakkelijk, door andere daarentegen bijna in 't geheel niet erplaatst. Anders gezegd, de eene stof heeft een grootere of kleinere weerstand dan de andere. Stoffen, welke den electri schen stroom goed geleiden, noemen we electrische geleiders alle metalen, de koolstof veel vloeistoffen zijn goede Iers. Stoffen daarentegen, welke den electrischen stroom zeer slecht geleiden, noemen we niet geleiders of isolatorenporselein, droge lucht, gummi, zij ie enz. behooren ertoe. Wanneer we nu den stroom een bepaalden weg willen voorschrijven, dan laten we deze weg bestaan uiteen geleidende stof en zorgen er voor, dat de stroombaan over haar gehesle lengte met niet-geleiders in aanraking is, op dezelfde wijze als we een waterstroom door een buis met vaste ondoordring bare wanden voortleiden. Men noemt dit het isoleeren van den electrischen stroom. Terloops moet ik hier echter opmer ken, dal hat begrip niet geleider feitelijk niet goed is, dal het geleidingsvermogen afhangt van de spanning. Stoffen, welke den stroom bij 1000 volt zeer slecht geleiden, dus goede isolatoren zijn, geleiden den stroom bij 10000 volt reeds veel beter. Wanneer een electrische stroom door een geleider gaaf, ontwikkelt zich direct warmte. Deze eigenschap van den stroom is nu, zooals we later ook nog zullen zien, niet altijd een voordeel Het zou veel beter zijn, wanneer we het ontstaan van de niet altijd gewensch te warmte geheel konden beletten of bevorderen. Maar dit is nog niet mogelijk. Alle toepassingen van den electrischen stroom, waarbij zijn warmie-wérking voor een of ander doeleinde wordt gebruikt, b.v. bij verlichting, berust op een concentratie van de warmte in een bepaald gedeelte van de geleiding Bij de electrische verlichting wordt een gedeelte van den geleider zoo intensief verhit, dat hij gaat gloeien en licht uitstraalt. Ter verklaring van één en ander diene het volgende. De hoeveelheid warmte, die in een bepaald gedeelte van den geleider wordt ontwikkeld, neemt toe met den weer stand. Denken we ons su in een lange geleiding met weinig weerstand een korten geleider met veel weerstand aangebracht, dan zal, wanneer we er een electrischen stroom doorheen voeren de geleider met veel weerstand veel, die met weinig weerstand weinig warmte ontwikkelen. Terwijl dus de lange geleider niet noemenswaard verhit wordt, wordt de korte geleider gloeiend. Het licht in de gloeilamp wordt uitgestraald door een kooldraad metaaldraad. Om hei verbranden van den draad te beletten, moet de draad in het luchledig gloeien. Hiertoe dient hij dus luchtdicht in een glazen ballonnetje opgesloten te zijn. Lampen welke spoedig zwart branden, zijn niet voldoende luchtledig. Doorgaans worden ze gratis door de fabriek vervangen De kooldraadlamp is thans verdrongen door de metaaldraadlamp. De oorzaak hiervan is het hooge stroomverbruik van eerstgenoemde boven laatstgenoem de lamp. Bovendien heeft de metaal draadlamp een veel langeren brandduur dan de kooldraadlamp. 'n Accuraat looiend horloge Auto-ongeluk. Een auto reed te Kerkrade in den nacht van Zondag op Maandag tegen het ijzeren sierhek, dat het H. Hart- monument omgeeft De passagier, een inwoner van Heerlen, werd zwaar jewond in bewusteloozen toestand naar iet hospitaal gebracht. De bestuurder bleef ongedeerd, doch werd in arrest gesteld wijl hij in beschonken toestand verkeerde. De aulo werd versplinterd. Kind overreden en gedood. In de Hoofdstraat te Treebeek, tegenover de Staatsmijn Anna, is Maandagmiddag, om half vijf, een negenjarig jongelje uit de Passart kolonie, door een passeeronden taxi auto overreden en op slag gedood. Strenge straf voor gevaarlijk rijden. Op 23 Mei jl. was een Duitsch groenlenhandelaar, die, in dronken toestand een vrachtauto bestuurde met groote snelheid den hoek in de Spoor- Iraat te Venlo komen omrijden. Hij nam de bocht tevens aan den verkeer den kant en botste legen een auto van W., die van het viaduct aldaar kwam aangereden. Tevens sleepte hij in zijn va8rt een tegen den muur aldaar geplaatsten handwagen van den smid W. mee Beide wagens leden vrij groote schade. De dronken autobestuur der reed door zonder zich over iets te bekommeren. Da smid ontving later 15 schadevergoeding. De kantonrechter eischle tegen den Duitscher, die niet verschenen was, 320 boete of 3 mnd. hechtenis. Boven dien vergoeding der schade aan de auto van W aangebracht nl. f 30. Ernstig mijnongeval op de Maurits In den nacht van Zaterdag op Zondag in een der gangen van de onder- grondsche werken van Staatsmijn Maurits te Lutterade een ernstig mijn ongeval gebeurd. Een drietal mijnwerkers verrichtte daar werkzaamheden, toen zij plotseling verrast werden door vallend gesteente, waaronder zij werden bedolven. Den geheelen nacht duurden de reddingspogingen voort. Eerst Zondag morgen omstreeks zes uur slaagde men er in de verongelukten te bevrij den. De mijnwerker Verhees uit Mechelen (België) werd dood te voorschijn gehaald, bij een anderen mijnwerker, van Auleken genaamd, uit Slein, waren de vijf 'eenen van den rechtervoet geheel afgeknepen, terwijl een derde arbeider inwendige verwondingen opliep. Verdronken. Uit de Waal is opgevischl het lijk van den 16-jarigen A.J C uit Mühlheim, die tijdelijk te Emmerik verbleef en daar bij het zwemmen verdronken is Jeugdige kerkdieven. Maandagmiddag heeft een tweetal jongens resp. 8 en 9 uur te Sitiard in de Paterskerk op de Markt met behulp van een hamer en een scherp voorwerp een tweetal offerblokken geforceerd en den inhoud meegenomen. Da politie wist de jeugdige dieven te arresteerenL juist toen zij bezig waren het restant van den buit te deelen. Een gedeelte van het gestolene hadden ze reeds versnoept. Te Lourdes overleden. Naar wij vernemen is de heer J Geelen, te Echt, Slek, die als zieke deelnam aan de Limburgsche bedevaart naar Lourdes, aldaar overleden. Overreden en gedood. Te Hoogkarspel is Dinsdsg het 3-jarig dochtertje van den heer J Heilig, toen het uit de bewaarschool kwam, door een met zand beladen auto van de fa. W. te Enkhuizen aangereden De kleine was vrijwel op slag dood. Den chauf feur treft geen schuld. Nieuws aardappelen. Aan de veiling te Langendijk werden de eeiste nieuwe aardappelen aange voerd. Dit is nu twee weken later dan het vorig jaar. De prijzen vielen echter zeer tegengemiddeld f 16 50 per 100 KG. Verleden jaar was dit ongeveer f 30 De concurrentie van de Maltha aardappelen is hiervan een voorname oorzaak. Bovendien is de voorraad oude aardappels nog zeergroot. Deze werden hier aan de veiling voor f 0.70 per 100 K.G. verkocht. Verwacht wordt dat de aanvoeren al spoedig zeer belangrijk zullen worden en hel beschot zeer goed zal zijn. Zwarte bessentelers in Limburg. Ter bespreking van de campagne in 1929 hielden de Zwarte Bessentelers in Limburg in het Lanibouwhuis een bespreking. De animo voor deze teelt is in het afgeloopen jaar belangrijk toe genomen; te oordeelen naar de drukke opkomst voor deze besprekingen. De vergadering stond onder leiding van den heer J Korsten, Ooi Herten. Ook ir. van der Kroft, rijkstuinbouwcon- sulenf, Maastricht, woonde de vergade ring bij, eveneens de heer Derkx, di recteur der Coöp Venlosche veiling. De voorzitter constateerde met genoe gen de uitstekende opkomst der telers en ^memoreerde de bespreking van 2 Februari j l. waarop de telers dch be reid verklaarden te leveren via da aangewezen veiling. Het kwantum werd geschat op rond 100 duizend Kilo. Een coöperatieve melkproductenfabriek te Tilburg? In de omgeving van Tilburg worden pogingen aangewend tot het oprichten van een coöperatieve melkproductenfa briek. De eerste besprekingen dateeren reeds vanaf begin Januari en nemen geleidelijk uitgebreider vormen aan. Donderdag 13 Juni hadden te Breda, Tilburg en 's Hertogenbosch kringver gaderingen van de besturen en direc teuren van veschillende coöperatieve zuivelfabrieken plaats" In deze verga deringen werden de voorloopige plan nen uiteengezet en de noodige inlich tingen verstrekt. Al deze vergaderingen hadden een goed verloop en de meenin gen waren algemeen ten gunste van de oprichting. De bedoeling is, binnen niet te lang en tijd de fabrieksbesturen, welke in beginsel voor de oprichting voelen opnieuw ter vergadering te roepen ter bespreking van statuten en meer andere zaken. Gaan de opgezette plannen door dan wordt te Tilburg of omgeving een melkproductenfabriek gebouwd met «en capaciteit van 50,000 L melk per dag bij een achturigen arbeidsdag Dit is ongeveer 15 000.000 Liter jaar. De tot deelneming opgeroepen fabrie ken verwerken per jaar meer dan 110 millioen L. zoodat bij een verplichte leverantie van löpCj. de coöperetieve melkproductentabriek van voldoenden aanvoer verzekerd is. Mooi succes De 15 candidaten der R.K. Kweek« school voor onderwijzers te Venlo, die zich de afgeloopen week aan 't examen voor onderwijzer onderwierpen, zijn alle geslaagd. Motorongeluk. Te Heesch bij Oss had een ernstig motorongeluk plaats De heer v. d. L uit Oss, met als duorijdster mej. S eveneens uit Oss, reden in groote vaart tegen een met paard bespannen wagen. Beiden werden van den motor geslin gerd, waarbij v. d. L. zijn been brak en verschillende wonden bekwam Mej S. Kreeg een hersenschudding. De Zeereerw. Pastoor van Heesch was spoedig ter plaatse en diende uit voor zorg de laatste H.H. Sacramenten toe, Beide gewonden zijn naar het zieken huis te 's Bosch vervoerd De motor is totaal vernield. in het gelaat verdwijnen spoedig door deze des avonds met wat PUROL in te wrijven en door zich des morgens te wasschen met warm water en gewone zeep of beter nog met Purolzeep 't Voldoet iedereen. Poging tot vergiftiging. Bij het gebruiken van eieren ontdekte naar het «Hbld." meldt, het gezin van den slager Van Zuiden, te Hoogeveen dat aan het zout een bijzondere smaak was. Bij onderzoek bleek dat er een hoeveelheid phosfor in het zout ver mengd was. De marechaussee, met het geval in kennis gesteld, heeft in voorloopig arrest genomen de dienstbode van de familie, een meisje uit Hollandscheveld Het gezin is in het ziekenhuis opge nomen en in de maag werden de resten van de phosfor ontdekt. Na behandeld te zijn, zijn vader en beide kinderen weer naar huis gegaan. De dienstbode bekende aan de mare chaussee da phosfor in het zout te hebben gedaan. Oorzaak van deze daad is een wraak neming tegenover het hoofd van het gezin, dat haar een berisping had toegediend. Meisjeshandel De politie te Dusseldorp heeft daar gearresteerd den «natuurkundige" G H. W. uit Roermond Deze gaf zich uit voor arts en had eenigen tijd geleden per advertentie in een Dusseldorpsch blad jeugdige meisjes opgeroepen voor zijn practijk en voor zijn huishouding Als resultaat hiervan is volgens zijn eigen mededeeling een 20 ja rig meisje van Nederlandsche afkomst, laatstelijk wonende te M. Gladbach zonder pas van Duitechland naar Nederlandgereisd Op het oogenblik zijner arrestatie wilde hij met een 19 jarig Duitsch meisje naar Nederland gaan, hoewel hij wist, dat deze geen pas had en de ouders van het meisje er onkundig van waren. De Dusseldorpsche politie verdenkt W. van handel in blanke slavinneD. (N R.Crt Drie jaar voor een flets. F, S., koopman te Esschen, gedeti neerd, was door de rechtbank te Roermond veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf ter zake dat hij op 20 Februari 1929 te Venlo heeft ontvreemd een rijwiel, eigendom van Th. B. W. van Vliervoet Verdachte had zich al heel veel aan diefstal vergrepen. Na den diefstal te Venlo ging hij nog stelen te Sittard en Geleen en werd inmiddels deswege veroordeeld tot 10 maanden gevange nisstraf. In hooger beroep werd ter zake .van den rijwieldiefstal te Venlo door den adv.-gen. hij het Gerechtshof te 's Her togenbosch bevestiging geëischt van het vonnis: drie jaar gevangenisstraf. De moord op den heer Lans. Op verzoek van den verdediger heeft de Rotterdamsche Rechtbank de zaak tegen Vden procuratiehouder v. O., verdacht van den moord op den heer Lans, terug verwezen naar den rechter- commissaris. In hei bijzonder zal een nieuw onderzoek gelast worden naar aan leiding van het Maandag ingekomen procesverbaal van agent Brons. Voorts naar de politioneele aangelegenheden waardoor dit procei pas zoo laat is ingediend. Tenslotte zullen de hoed van het slachtoffer en bloedsporen nader worden onderzocht. Bovendien wordt een psychologisch onderzoek gelast van den verdachte en in het bijzonder of hij physiek in staal geacht kan worden een moord als dezen te plegen. Verzekeringszwendel ontdekt. Eenigen tijd geleden heeft de ver dwijning van een ingenieur, Erik Schroekenfuchs, leider van de Sensen- werke te Rossleiten in Opper Oostenrijk, nogal wat opzien gebaard. Op 25 Mei j.l. keerde hij niet meer terug van een jachtpartij Men geloofde aanvankelijk aan een ongeval, doch korten tijd later vond men aan den oever van het meer zijn geweer en een portefeuille, waarin zich esn afscheids brief aan zijn familie bevond, in welken hij schreef, dat hij den financieelen toestand van zijn gezin wilde verlich ten. doordat hij een verzekering bezat, welke ook in geval van zelfmoord uitbetaalde. De familie liet door duikers uit Duitschland trachten, het lijk te vinden, doch zonder resultaat. Spoedig werden er feiten bekend, waaruit men afleidde, dat de zelfmoord maar gefingeerd was. Twee dagen na zijn verdwijning werd de ingenieur nl. door een kennis te Linz aangesproken. Hij verklaarde te gelooven, dat zijn geestvermogens eenigszins in de war waren. De verzekeringspremie bedroeg 65,000 dollar. De ingenieur was onmiddellijk naar Duitschland uitgeweken en nadat de Oostenrijksche politie den Duitschen aütorileiten uitlevering had verzocht is de ingenieur thans te Hamburg gearresteerd. Na een kort verhoor legde hij een volledige bekentenis af. Aan Dames- en Heeren-Mopperaars- Menschen, houdt toch op met klagenl Gaat toch niet zoo bar te keer 1 Wat kan 't baten, alle dagen Op te spelen over 't weer 1 Heb je daardoor minder regen Wordt het warmer als je bromt? Houdt gemopper 'l onweer tegen, Als een donderbuiffe komt Zeg, wat vreugde kan het geven, Zoo te mopp'ren over 't weer Ziet de zonnezij van 't leven I Gaal en moppert dan niet meer 1 Geef acht Ik herinner mij nog, hoe ik als jongen gaarne luisterde als de soldaat jes hun oefening hadden naar hel korte, kloeke commando: «Geefacht 1 De mannen, die het commando voerden, gaven dat bevel met een be wonderenswaardig stemgeluid Het bulderde later nog in uwooren: «Geef acht 1" Ik vind het verbazend aardig, dat bij de nummering der ingediende candi datanlijslen het Centraal Stembureau een gelukkig lot had voor de katholieke lijst. In alle kieskringen heeft de katho lieke lijst No. 8 Nu behoeven wij maar te onthouden: «Geeft acht I" Geeft no. 1 van lijst 8 uw stem 1 Ik hoor dat commando gaarne en als 8lrijdbare vrouwen en mannen voor de ééne katholieke zaak hebben wij aan dat ééne bevel genoeg. Het blijft klinken tot en met 3 Juli: «Geeft acht I" De Nymeegsche gloeilampen-industrie. De Nederlandsche gloeilampen indus' trie breidt zich snel uil. De Spender Gloeilampen fabrieken te Nijmegen begonnen het bedrijf in 1915 in een gebouw aan de Schoolstraat, dat, nauwelijks den naam «fabriek" ver diende. Het bedrijf werd overgebracht naar de St. Annalaan in een uitstekend geventileerde fabriek van 80 bij 30 M twee verdiepingen hoog en dezer dagen bezichtigden wij de voorgenomen nieuwe uitbreiding, die een oppervlakte zal beslaan grooter dan het bestaande complex. Bovendien blijven nog2HA grond voor evenlueele verdere uitbrei ding beschikbaar. Aan het bedrijf zijn thans verbonden meer dan 1100 werkkrachten, waarvan alleen in 1928 700 personen werden aangenomen. Er werken tien doctoren en ingenieurs in de fabrieken, die de beschikking hebben over uitstekend ingericht laboratorium. Krasst Op zekeren kardina Armagnac vooi mis en zi een ouden man nk voor deur zitten. Hel nde kitte tranen. Op de vraag vi dinaal, w er toch aan vertelde i grijsaard, dat hij rader slai gekregen had, on x onbehoc lijk gedragen hacjzijngroi vaderl De kleinzoon, 0 »bitter< tranen stortte wat d, de vade die hem geslagenei de groc vader 123 jaar. Verder wordt eeld van e< Engelschman T|rre> die zekeren dag door van Sum aan koning Kare iteld W3r» Thomas Parre 52 jaar ou Toen de konin Bg* hoe h het toch aangelej Veel oud te worden dan 1 menschi gaf Parre ten 1 Omdat veel minder gefdan al d anderen". De koning wil<ihewij8 v< zijn gunst geven de hem een diner, 's Na a stierf oude man aan Aan zoo overvloedig diner et gewo< geweest. Op bevel aning we hij in d« Westmii bijgezet. De oude Grie^tus is 1 jaar oud geword gelschm; Mittelteldo stierf den oudi dom van 112 jaar^rDahnc berg was op 11 ïefiijd n soldaat bij de Eng rjne. Daar de diens h wel vi zwaar viel op deH verzoc hij om ontslag en aa.-na. zijn 130e jaar vLluwnaa nu wilde hij vooge maal het huwelijk aar de 1 verkorene zijns h niets v hem weten, zooda )'an opg Gy zuit 11, Daar worden te ja de V Staten, ongeveer d moord gepleegd; daarva6r 5 op 6 ongestraft. Preei 6r, klai erover dat er in ien te v geschreven wordt misdad «Daardoor wordt ganda maakt voor deze en" kla hij terecht. Dat is zoo. De i|en ZOnd ling schepsel, hij bewust te volgen wat hij Dat ook een van de waaron nadeeling is de ki Lwijla n de cinema te latei at zij d zien groeit in hunng, en I hartje wordt er nekken Het is echter ni at 5 op schelmstukken ft blijv Alle schuldigen v/ raft) d voor sommigen traf uji steld tot in helfeven. G Rechtvaardigheid ^and 1 ontloopen. WEE dat de Bodleyl te Oxl de oudste openban an Eur is? dat dfze bibl it wette recht heeft, een ex< ontvan van elk in Engela,Ven bc dat Anna Pau vermai Russische dansereBnen h verzekerd voor f 4 Caruso zijn keelekerdi f 240000? dat Paderewski, e Poolt violist, zijn handeijekerd f 120.000 dat liefde en go en geduld, ook i ite ver een overvloed van ijnwer waardoor het leelij warm wordt? dat de luugen el) vernielt dat het purperen ik gevi is met harteleed dat de groote Vi t motief dienen snelheid dat de kleine wifer geen stukgaan en pijn meer en ook geen naschrijnen der huid, als men \óór het inzeepen de huid ever- inwrijft met slechts een weinig ede tri hetkc ke we een 1 Seven r spei Mg8IÏ risico trilke op H rij d e 0 lefone te Be Doos 30,60, Tube 80 ct Levenswyslieid. Beter honderd maal ons vertrouwen dan een enkele maal ons wantrouwen misplaatst. Niet de eed is de waarborg van den mensch, maar de mensch de waar borg van den eed. Het is onmogelijk, tot een zegen te zijn en zich niet gezegend te voelen. Bij de opvoeding geldt boven alles «al hadde ik alle wijsheid en ik had de liefde niet" zoo ware ik niets. Openhartigheid is het zegel van een edel gemoed. Spreken zonder denken is schieten zonder mikken. Ook zonder hoop op overwinning durf ik den strijd aanvaarden, ook zonder te zegevieren houd ik vol 1 zijn voor het drag n last dat een Parijsch schappij verzekert echtscheiding dat in de traject Berlijn- legenheid beslaat met eiken telefoo en te Hamburg dai er gebruik feaakt een systeem, dat ge op ri telefonie en gedeell n-tele; berust dat er op 't ooge scha op de aarde meer 000 toestellen in gebru dat de helft daar ia <je Stalen zou bevinde dat de wederzij ihling omfeilbaar8le mi voor waarachtig huwelij Eier 5 40 ROERMOND. 0 van Maandag was eieren. Groote eieren vafflot f Kleine eieren vailot f Eendeneieren van ot f VENLO. Op defaiün eeniging van Ma en a voerd 1 650.000 eier! Groote eieren vaiot f Kleine eieren van ot f Eendeneieren van ot f Ganzeneieren van ot f Kippeneieren per

Peel en Maas | 1929 | | pagina 8