N.V. „Edah" Voor a.s. Kermissen Jaarmarkt te Venray JACQ. COEKEN-HOÜTACKERS Extra aanbieding W. SWAGHOVEN, Maasheezer weg Mofstraat Eet- Koffie- en Theeserviezen Binnenlandsch Nieuws. Districts-Arbeidsbeurs Goedkoop Porcelein, Glas, Aardewerk, Lepels, Vorken en Messen. Peter Hendrix Maandag 24 Juni groote Zeemlappen voor 45 ct. doozen Boenwas van 38 voor 28 ct. Heerlijke zoete Abrikozen Fijne Schijfjesappelen 41 ct p .pd. Extra fijne Schijfjesappelén 44 ct p.pd Heerlijke fijne Candijkoek 20 ct p. stuk Profiteert van deze speciale reclame in prijzen van 35 tot 75 cent bij een degelijke Tilbury voor f 60. Wasch- en Khukenstellen, Tafelmessen, "Vorken, Lepels, Zaterdag 22 Juni 1929, No. 25. Dienstplicht. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van de ingeschrevenen der lichting 1930, dat zij voor 15 Juli a.s ter secretarie der gemeente, hunner inschrijving hun wenschen om te worden ingelijfd bij een bepaald korps kunnen opgeven, indien dit niet reeds vroeger bij een der keuringsraden is geschied. Nadere inlichtingen worden ten gemeentehuize verstrekt. Venr8y, 19 Juni 1929. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Grondbelasting. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat ter gemeente secretarie vanaf Donderdag 20 Juni 1929 gedurende30 dagen ter inzage ligt een staat No 75, bevattende de uitkomsten van schalling ais bedoeld bij artikel 15 der wat op de grondbelasting van 26 Mei 1870, Stbl no 82 Venray 20 Juni 1929 De Burgemeester van Venray, O VAN DE LOO De overval op Willemstad, waarvan we de vorige week melding maakten, heeft sindsdien de gemoederen in beroering gebracht. Daar was indsrdaad ook aanleiding te over voor. Het geval op zich zelf is van ernstigen aard en iets bijzonder zeker, waar we niet meer leven in de tijden van roofridders en het banditisme als internationaal en nationaal verschijnsel, zooal niet totaal uitgeroeid, toch geacht mocht worden te zijn gebracht binnen zekere perken. Maar daar in het Westen in de nabij heid van een der Zuid-Amerikaansche Staten, waar de interne aangelegen heden nog niet juist op evenwicht en stabiliteit van langeren duur wijzen, daar ziet een sterke bende kans het stoute stukje uit te voeren, dat zeker op grenzenlooze brutaliteit wijst. Bij het lezen van de bijzonderhoden van het geval komt bij dezen en genen misschien even de gedachte op aan dsn »grap" welks indertijd door den x>kapitein van Kopeneck" werd uitge haald. Er is misschien tusschen wat daar te Köpeneck en 't geen nu te Willemstad gebeurd is, een beetje overeenkomst, maar wat de Duitsche grappenmaker deed was van meer onschuldigen aard. Voor zoover ons bekend vielen er geen dooden bij. Wellicht komt het heele geval op Curacao neer op de bedoelingwapen roof, die dan ook met succes plaats gehad moet hebben. Van verschillende zijden is commentaar geleverd op wat dear in onze West Indische bezitting geschiedde. Door meerdere leden van ons Parlement zijn tot de regeering vragen gericht met betrekking tot den overval, vragen, die we hier niet alle kunnen vermelden, maar waaronder er een was, die betrekking had op het zenden van oorlogsschepen naar de West. Of de regeering bereid was de in verband mei de incidenten op Curacoa genomen militaire maatregelen alsnog ongedaan te maken, de uitge zonden oorlogsschepen terug te roepen en aan de Kamer uitvoerige en nauw keurige inlichtingen te verschaffen omtrent wat op Curacao voorviel Voorts nog enkele andere vrsgen. De inlichtingen zijn inmiddels aan den volke van Nederland wel verschaft. Van een terugroepen der schepen is., nog niets vernomen, en we nemen gaarne aan, dat de regeering wel door drongen zal zijn van de noodzakelijk heid voor eenige toezicht in de West Indische wateren te zorgen. Minister Koningsbergen heeft o.m. meegedeeld, dat hij wel dacht dat in de west per manent een vaartuig zou worden ^estationneerd met het oog natuurlijk op het voorkomen van een herhaling van het gebeurde. De verkiezingen in ons land op den 3en Juli zooals men weet, beginnen zoo zachtjes aan wat meer leven in de politieke brouwerij te brengen, al blijkt dit niet bepaald uit een druk bezoek aan vergaderingen. Maar overigens zijn er aanwijzingen waaruit men kan opmaken, dat er niet stil gezeten wordt. In de voornaamste steden zijn muur- en straatschilderingen te over en zoo hier en daar eenige vriendelijkheden" tusschen de ver tegenwoordigers van verschillende partijen onderling. Zoo bijv. te Amster dam, waar in den nacht van Zaterdag op Zondag door tegenstanders van de sociaal democratie het bureau van het hoofdorgaan der S.D.A.P, »Het Volk" en eenige op schuttingen aangebrachte politieke reclames met een leerachtige vloeistof werden bespoten. Ongetwijfeld is het voor de betrokken partij, wier eigendom werd besmeurd, onaangenaam dit te moeten ondervinden. De hier bedoelde wijze van bestrijding is niet bewonderenswaardig. Het tegendeel is waar, maar overigens en het Hbld. vestigt er o m. de aandacht op, is het gebeurde alleszins geschikt de reclame der S D.A.P. in het oog te doen vallen. Uit welk oogpunt het evenwel door de betrokkenen niet bezien wordt. Gediplomeerd. In ons kleine landje hecht men, Zooals iedereen wel weet, Aan diploma's groote waarde Dus: examens bij de vleet, 'n Diploma in het knippen, In het snijder, van een jas, In het koken en het scheren In 't bereiden van de wasch. Een diploma in het zingen, In het bakken van een taart, In het zwemmen, in het strijken, In het rijden op een paard. Een diploma in het schieten, Niet met spek wel te verslaan; In het visschen, dat door velen Achter 't net soms wordt gedaan. Een diploma in het vliegen, In het dansen ook al mee In het rijden met een auto, In net varen op de zee. In het typen, in het kappen, 't Zij van dame, of van heer, In het leggen van verbanden En nog honderd dingen meer. Moog'lijk zullen we 't beleven Nog, dat ieder wordt geweerd Uit den kring van »nette menschen' Die niet is gediplomeerd. Het karakter en het gedrag van den mensch worden niet door hemzelf maar door de op hem inwerkende om standigheden, bijv. door den invloed van zijn milieu bepaald het zooge naamd maatschappelijk determinisme. De Welvaart van een land is niet op te maken uit het hooge cijfer zijnor inkomsten, of de sterkte zijner vesting en, of de schoonheid zijner openbare gebouwen: maar bestaat in het getal zijner ontwikkelde burgers, in de mannen van beschaving, verlichting karakter, die het bezit in deze vindt de staat zijn grooisten rijkdom, zijn voornaam8ten steun, zijn ware macht De menschen van het karakter zijn het geweten der maatschappij. Niet de glans van het succes, maar de zuiverheid van het streven en het trouwe volharden van den plicht, ook waar het gevolg nauwelijks naar buiten trad, zal voor de waarde van een menschenleven beslissen. Zeg mij, wien gij bewonderd, en ik zal u zeggen, wie gij zijt. Heerlijke arbeid, als gij ooit een vloek van God waart, hoe groot moeten dan zijne zeger.ingen wel wezenl Geen grooter smart, dan het herden ken van voorbijgegaan geluk in dagen van ellende. wie nooit zijn brood met tranen at, wie nooit in kommervolle nachten op zijne sponde weenend zat, die kent u niet, gij Goddelijke machten. Worden gevraagd 1 coifïeursbediende voor Venray 6 verplegers v Venray 7 metselaars 1 leerling rijwielhersteller 1 leerling carosseriebouwer 1 schoenmakersleerling 1 smidsleerling 1 timmermansleerling v. Venray 1 boerenarbeider v. e. d. p. week 1 chauffeur voor Oploo 1 bekw. carosseriebouwer 1 jongen voor Garage 3 boerenknechten v. dadelijk 1 jongen v. boerenwerk 4 boerendienstmeiden 1 huishoudster v. Blitterswijk 5 bind>ters voor oogst 1 werkmeisje voor Venray 7 burgerdienstmeisjes voor Venray 2 bankwerkers 3—4 leerling bankwerkers 2 schilders voor Horst 1 koperslager voor An'.onis 1 sigarensorteerder 5—6 Boschafmakers 1 bekwaam stucadoor 1 boerenarbeider v. 3 a 4 w. oogst 5 bekwame timmerlieden Bieden zich aan 2 sigarenmakers 2 Chauffeurs (gehuwd) 2 kantoorbedienden 1 burgerdiensmeid voor Venray 1 boerendienstmeid voor dadelijk 1 chauffeur-tuinknecht y. dadelijk 3 grondwerkers ontvangen Patersstraat 9 18 als Dameshandtassehen, Portefeuilles, portemonnaies, Sigarenkokers, Koffers, enz. Aanbevelend, 36 Alle soorten Verven, Lakken, Vernissen, Vloer-, binnen- en buitenlakken. Sneldrogend, prachtig glanzend 1 Matten, Behangselpapier, Borstelwerken, Tafelzeilen, Schoorsteenrand, Kastrand enz. Nog extra koopjes in rollen Behangselpapieren voor het behangen van kasten, enz. 42 (werkelijk iets fijns) Wij vragen en bezorgen zonder prijsverhooging. Aanbevelend, Aan hetzelfde adres TE KOOP met onderwerk zoo goed als nieuw. GraMopfyonGs iPfatenOr>ctancfaele.n. wt&u/j O-I uLitftsh-ticCz M&UKJL ff-snffv-WLOuaLL* Voord ra chf-an fiüzlaknummars Hor/oyan/e Ontvangen een zeer groote partij enz. aan ongekend lage prijzen. Aanbevelend, 32 JacqCoenen-Moutachers biWÊSÊËÊËÊÊÊ .t- A .-.-A

Peel en Maas | 1929 | | pagina 5