Bij Examens en Openbaar Optreden mim^mimdaymordm. Binnenlandsch Nieuws. De overrompeling óp Curacao. beter voorbereid zullen zijn op derge» lijke voorstellen en dus met meer kennis van zaken kunnen beslissen, welke opmerking, wat uitwerking betrof, echter veel geleek op die van den roepende in de woestijn. 19. Voorstel van B. en W. tot vaststelling der afschrijvingen over eenkomstig de verordening regelende het gasbedrijf. Z.h.s. vereenigde de Raad zich met het voorstel van B en W. Bij de rondvraag merkt de heer Oden- hoven op, dat nog abijd eene woniDg bij de Gasfabriek leeg staat, behoudens een kieine kamer in gebruik by den Directeur, die overigens ruimte genoeg heeft en dit vertrek best missen kon. De Voorzitter zegt dat in bedoeld huis een fitter komt wonen. De heer Odenhoven vraagt welke fitter er io komt en of deze nog benoemd moet worden, anders vergist de Voorzitter zich, waarop deze weer antwoordt dat de heer Odenhoven het nog beter meent te weten dan hij. Op een vraag van den heer Strijboscb, wanneer het bosch onder Caslenray ver kocht wordt, antwoordt de Voorzitter, dat in Venray het kapverbod geldt, zoodat men wat wachten moet. De heer Vermeulen vraagt of met de a.s. kermis ook een Stoomcarousel aan wezig zgn zal, waarop de Voorzitter zegt, dat na veel moeite een Stoomcarousel gevonden is. Vele Cake Walks waren aangeboden, maar deze heeft de Raad terecht afgekeurd. In verband met het sluitingsuur der Caroussel wen3chte de heer Vermeulen wat langer openblijven der café's, waarop de Voorzitter wijst op den toestand, dat Venray in dit opzicht een moeilijke ge meente is, het is te groot voor servet en te klein voor tafellaken, terwijl er veel bezwaren tegen zijn de café's langer open te houden. Met de beste wenschen voor een vroolyke kermis, sloot de Voorzitter de vergadering met gebed. Burgerlijke Stand Maashees-Overloon. GEBORENHendrika Gertruda Maria Martina, d. v. J. A. v. d. Beeten Hendriks; Geertruda Catharina Maria d v. W. G. H. Verhoevende Groot Petrus Antonius Geertruda, z.v. F. W. Cremersvan Opbergen. GEHUWD: Arnoldus Johannes v.d. Voort, oud 31 jaar en Elisabeth Aerts oud 36 jaar; Petrus Hubertus Aerts, oud 31 jaar en Wilhelmina Meijer, oud 32 jaar Egbertus Vloet, oud 28 jaar en Johanna van Mil oud 26 jaar. OVERLEDENHermina Geertrui Boom echlg. van W. van Neerven, oud 55 jaar; Martinus Weerls, oud 11 maanden; Petrus Nicolaas Keizers, oud 4 maanden; Elisabeth Johanna Jacobs, oud 1 jaar. Wij Hollanders staan in het buiten land goed bekend als bedwingers van het water. Hebben we ook niet te roemen op een voorgeslacht, dat 't plekje, waarop we nu zoo betrekkelijk veilig leven heeft ontwoekerd aan de woeste baren der zee En winnen we nog niet steeds land er bij Meer land, we hebben het ongetwijfeld noodig. De bevolking van ons land neemt aardig toe. En in verband daarmee is veler hoop gevestigd op de Zuiderzee als die droog zal zijn. Nu zijn er in den laatsten tijd wel eens kwade noten gekraakt over die droogmakerij. Niet, dat we die groole plas niet droog zouden krijgen. Tech nisch zal de zaak wel in orde zijn Maar de kosten 1 In het voorloopig verslag over de wetsontwerpen tot wijziging van de begrooling van het Zuiderzeefonds voor 1928 en tot vast stelling van de begrooting voor 1929 wordt door vele leden betreurd, in hooge mate de ontstellende over schrijding van de oorspronkelijk geraamde kosten der Zuiderzeewerken. En er waren leden, die betwijfelden of de Tweede Kamer de wet van 25 Mei 1926 zou hebben aangenomen, indien toen de cijfers omtrent de kosten -voor zoover die thans bekend zijn, waren voorgespiegeld. Met andere woorden, als men in 1926 geweten had, wat men nu weet, zou het wellicht met de Zuiderzeeplannen anders geloopen zijn. Door eenige leden werd in bedoeld verslag de vrees uitgespro ken, dat, waar de vroegere ramingen geen vertrouwen meer verdienen, het grootsche werk van de droogmaking der Zuiderzee een gevaar zal worden en op een ramp uitloopen. Hopen we dat die heeren het mis hebban. We vinden het al heel knap, dat de kosten ennigszins bij benadering berekend konden worden. Dat die kosten nu tegenvallen, 't is jammer, maar als die droogmaking der Zuiderzee inderdaad een landsbelang is, komt het er misschien op een paar millioen niet op aan. blijft men kalm en helder door het gebruik van Mgnhardt's Zenuwtabletten. Glazen buisje 75 ct. S.A. des montres „Regina" gevestigd te Solothum (Zwitserland), een der oudste en voornaamste horloge fabrieken vervaardigd uitsluitend horloges in 3 Standaard modellen volgens nevenstaande afbeeldingen. Deze hor loges zijn van ongeëvenaarde kwaliteit en hebben een zeer langen levensduur. De fabricatie geschiedt in Serie, waardoor een buitengewone juistheid van tijdaanwijzing is verkregen. Deze horloges worden binnenkort bij den horloge- handel verkrijgbaar gesteld. Vraagt daarom Uw horloge maker. U onze modellen te toonen alvorens tot aankoop van een ander merk over te gaan. Wij garandeeren onze uurwerken bovendien 5 jaren. Dames Armband Horloge, ovaal' model, moiré band, Heeren Armband Horloge, vierkant model, Suède riem, Heerenzakhorloge, rond of fantasiemodel, versierde kast. UURWERK, „REGINA" SUISSE KAST IN ZWARE GOUDOPLAAG. DE VERKOOPSPRIJS BEDRAAGT FL. 9.50 Ten einde onze horloges bij het Nederl. publiek te introduceeren stellen wij 1000 horloges gratis beschikbaar voor de eerst ingekomene aanvragen, tegen een geringe vergoeding van kosten van toezending. Wij hebben een zoodanig vertrouwen in de kwaliteit onzer uurwerken, dat wij er van overtuigd zijn, dat ieder horloge, hetwelk wij gratis verspreiden, ons vele aankoopen uit Uw vriendenkring zal brengen. Wanneer U in aanmerking wilt komen voor deze gratis verspreiding gelieve U onderstaande coupon in te vullen met vermelding van naam, adres en verlangd horloge. COUPON NAAM.-" i-... i -I STRAAT, ■2ÏÏS2Ï::STAD weosch Ifi eanmsrkieg te komen voor de gratis verspreiding van een „Regina" horloge. Ingeloten zend Ik U 45 ets. in postzegels voor de kosten van toezending. Indien het aantal ingekomen aanvrage de 1000 overschrijdt en ik niet in aanmerking kom voor een horloge, dan gelieve U mij dit bedrag wederom terug te zenden. Te adresseeren aan de contractanten voor Nederland: VERKOOPKANTOOR VOOR INDUSTRIEELE PRODUCTEN DEN HAAG nassau dillenburgsteaat DEN HAAG Het artikel «belasting" behoort nu eenmaal niet tot de aangenaamste. Door de vereeniging de Kon. Nederl. Middenstandsbond moet, op ruime schaal, onder de leden der aangesloten organisaties een circulaire verspreid zijn, waarin gezegd wordt, dat aan het bestuur der vereeniging duidelijk is gebleken, dat het betrekken, van winkels hotels, en koffiehuizen in de personeele belasting niet op de wet steunt, dus dat de genoemde belasting tot dusver ten onrechte van gemelde inrichtingen werd geheven. Volgt dan in de circulaire de raad mede te werken aan de actie om van betaling der personeele belasting ontheffing te krijgen Een van tweeën is waarde belas ting wordt terecht geheven of ten onrechte. Door een der Kamerleden zijn met betrekking tot deze kwestie eenige vragen gericht tot den Minister van Financiën. Onder meer wordt gevraagd of de Minister een rechter lijke beslissing bekend is, welke het zenden van bedoelde circulaire wettigt en zoo ja, of de Minister wil bevorde ren, dat zonder hulp van den rechter aan de belanghebbenden het onver schuldigd betaalde wordt teruggegeven Het antwoord van den Minister zal ongetwijfeld door velen in den lande met belangstelling worden tegemoet gezien. De overweldiging van Curacao door een Venezolaansche rooverbende is een blamage voor het Nederlandsche gezag. Dat een deel van het Nederlandsche grondgebied open ligt voor eenige honderden piraten, die met een gewone stoomboot komen aanvaren en in een oogenblik Willemstad overweldigen, de politiemacht ontwapenen, den gouverneur en 't hoofd der politie en nog meerderen als gijzelaars meevoeren, munitiemagazijnenleeghalen, en daaren boven eenige militairen dooden en verwonden, 't is inderdaad smadelijk voor onzen naam. Onze regaering zal alle mogelijke moeite moeten doen, om ons prestige te herstellen, door een herhaling van dergelijke gebeurtenis te voorkomen. 't Is inderdaad erg, dat een Nader landsch eiland in een tamelijk roerig plekje der wereld volkomen onbe schermd lag. Dat er waarheid schuilt in de beweringen over verwaarloozing van onze eilanden in den West-Indischen archipel, is op schrille manier plotse ling in het volle licht gekomen. De «Amigoe die Curasao" klaagde onlangs over de meer dan stiefmoeder lijke manier, waarop dit gedeelte van het Nederlandsche grondgebied wordt behandeld inzake de voorlichting om trent belangrijke gebeurtenissen. Het blad wees op belangwekkende berich ten als de brand van het stadhuis te Leiden en van het Palej^ voor Volks vlijt te Amsterdam, die Curagao eerst bereikten met de aankomst der Neder landsche dagbladen. Deze klachten waren inderdaad gemotiveerd, maar wat nu gebeurde, was toch wel heel wat erger en wijst op de verwaarloozing van hoogere belangen. Kenners van Curagao schrijven de oorzaak van het beschamende drama toe aan overdreven bezuiniging, die het geheele garnizoen van een paar hon derd man deed opheffen en een hand vol militaire politie in de plaats stellen We zijn nu gewaarschuwd op een gevoelige manier. Het geval is nog tamelijk gelukkig afgeloopen. We moeten toonen, dat we voor herhaling van het gebeurde daar of elders op onze hoede zijn. Veel kan onze autoriteit na dezen duw niet meer verdragen. De gewonde sergeant overleden. Het Ministerie van Koloniën deelt het volgende mede: Da toestand op Curasao, waar na den plaats gehad hebbenden overval de staat van beleg afgekondigd is, is zooals uit d8 sedert ingekomen tele grammen van den gouverneur blijkt, rustig gebleven. Een meer volledigs uiteenzetting van de plaats gevonden hebbende gebeurte nissen zal in een nader communiqué worden verstrekt, zoodra de daartoe nog noodige aanvullende gegevens van den landvoogd zullen zijn ontvangen. De gewonde sergeant is Woensdag overleden. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat bij besluit van Gedeputeerde Staten de dato 31 Mei 1929, la. 5527/4 G, opgenomen in Provinciaal blad No. 40 van dit jaar, opnieuw is vastgesteld do lijst van gemeenten in Limburg, waar ingevolge art. I, derde lid der Drank wet, niet van toepassing is'de onder scheiding van verkoop van sterken drank in het klein, bedoeld in het tweede lid van dat artikel, en dat op genoemde lijst ook de gemeente Venray voorkomt. Venray, 13 Juni 1929. Burgemeester, en Wethouders voornd. O. VAN DE LOO De Secretaris VAN HAAREN Vergunningen vischrecht. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemaene kennis dat vergunningen zullen worden afge geven tot uitoefening van het visch recht in het Venraysch Broek en da gemeente wateren tegen f 1 per stuk plus zegelkosten. De beker, mogen niet worden afgedamd. De vergunningen kunnen aange vraagd worden fer Secretarie. Venray, 12 Jur.i 1929

Peel en Maas | 1929 | | pagina 5