G. Foto- en Adverteert in dit blad m Miti te Li ei Fotiïi Hij had gezien. De Kippenhouderij op het platteland Gemengde Berichten. Marktb am n. Woensi Swan Hou Carbo asph Bijbeln chi el ei Êr Alle soopto e tte Vergro Olie ver Inlijsten vretl en Son. Bezoekt lie 1 en De serzanl hasj um al zes daag peliessiekamer beloofd, mer dor haaj zich niks van angetrokke en heel vreg gezeed: As ik dan toch ien de petoet mot, gêf ter meej dan nog mer enne, Knillis. Toe alles weg was, wier hij zowat wakker en was de verkeerde kant ien gesukkeld, den hof ien en was dor mit zien gewèr en al ien de boone nergevalle en blieve ligge. De kastelein was nog is gaon kieke mer liet 'm stil ligge. En de sneejer den dor nève woonde, haaj um zien valle, mer den zèj ok niks en liet um liggö- Den Hollandsen trop was durgetrok- ke en haaj halt gehalde ien Geistere an de kerk en de kosterèj Den ad je- dant en de andere hooge gonge de herreberg binne, went de koster haaj ok herreberg. Ze vroege um brande- wien. Jao, zèj de koster, mit alle plezier as ge mer betalt, went heej kende zien klante. Mer dor kwaame ok en par soldaote binne. Enne greep 'n fles met foezel en toe begos het spiklakel. De köster, ok nie mis, greep zien fles terug en dor worre nog wat burluuj, die um hielpe en d8 soldaote krege zwens en mosse d'ruut. Mer de soldaote trokke de sabels en toe krege de köster en zien boere van de lat. De" soldaote wiere baas en nome behalve den drank ok nog schon wors te uut de schouw, harde worst, mèl- worst, bloedworst, mer wat erger was, ok en schenk. Ze lachle de köster uut De huzare ginge te pèrd, iedere piot kroop achter ennen huzaar op 't pèrd en terug ging 't dur Mezès, Beek, Boksmèr, wer op huus an en den adjedunt zeij, dat ze zich schon ge- wérd han, mar haaj ok en goej portie worst ien zienen haverzak. Mer dat liep toch nie zo heel sekuur af. Went de soldaote worre nog gen ketier weg of ovver 't veld dur de bus kwaam enne heele trop partesjans uut Venrooj; ze han zich en bitje verlat- anders haaj dit nog wat kunne géve. Dan han we later nog ien de schol buukskes nevve de slag van Waterloo wor ze Napoleon zo klein gemakt han, ok nog van den roemrieke veldslag van Halfweg Geistere of zowat gelèze. En 't is toch zo neudig, dat de klein- kiender ien de schol weeie, hoeveul minse datier vroeger ien zonne smer- rigen oorlog nie mer tuus gekomme zien. De partesjans stond eigelik onder kemando van ennen Bels, mer den kos toe nie en now haaj der ien Venrooj, enne schriever van de nelaris, dit bantje overgenome en han ze um mer sebiet kaptein gemakt, dan' was ie ien èns hog genoeg. Heej was eigelik van Meeldere vandan en schreef zich Janes Held, enne schonne naam vur enne kaptein Heej was gèr overal beej en kommandierde gèr, mer tuus haaj nie vul ien de mellik te brukke en zien vrow lachte um uut mit zien kaptein schap, mer kos um tog nie tuus halde as ter wat te doen was. Zo worre ze ok op Geistere ange trokke en heej heurde wat tor te doen was gewist. Al de partesjans kokte van gift en riepe onder 't zwaaje van de aide schutvaaD: Vurruut, vurruut, de vijand zal kapot. Kaptein Held kos ze nie mer halde, veural toe ziene urste lui tenant, enne Weerter Rogslèker riep: We zun ze de derm uut 't lief hale en ze opknuppe. De kaptein liet »verzamele" blaoze en tromme, mer de trom wooj nie goet bromme, dor haaj den tromme- slèger ennen haan ien zilte, den ie onderweges gegrepen haaj, um thuus soep van te kooke. En assie dan tromde, dan wipte den haan as enne bezètene umhoog en no? ondere. Zo trokke ze dur Mezès nao Beek en hiele stil beej Herkeraot ien de Wilde man, wor ieder ziene spekkoek vur den dag hiel. De kaptein haaj al is gezeed, dat ie dat geloop papmuuj was en den beuvenste luitenant uut Weert haaj ok al zweelvuut gekreege en den underste luitenant haaj den bik kèrs en de partesjans eiges zen, dat 't goed geprakkezierd was nie zo achter die keesköp an te schuuve, dat worre ze nie werd En 't kos ok nog gevorlik zien, went die schoote de luuj ok nog mer onverhoeds ien de kneuk. Der wier wat getromd en geblaoze en dor ging 't ovver Grunninge en Vortum nao de Groote Liend van Sam- beek De kaptein infermierde ien ut eurste huus of de Hollanders al lang vurbeej worre. De Sambiksche zen dat ze al lang vurbeej worre gedraafd mit twee op één pèrd. Der worre der beej van die piotte, die moeite han um zich recht aagler op ut pèrd te halde, um dat ze zowel worst um den nek han hange. As ze zoo dur gereeje zien, zen de Sambiksche, dan zien ze al lang ien Oeffell, zo jakkerde zei De kaptein dankte den boer, keek 'n Goud heerenhorloge? um aan en zei de smerlappe zien bang vur ons en durve nie. Now, zei de kaptein en dreide zich um tot zien luitenants en zienen trop: Gouraas manne, ge heurt ut, de bang schieters zien der vandur, weej hebbe de schrik derien, mer as we ze kriege motte ze der an. Heej trok ziene sabel en wees nao den tore van Boksmèr en zei: Dor gaon we hin, al kost ut ons léve 1 De luitenant stopte zien stuk spek koek weg tusse ziene keel en bandelier wor heej ok nog wal pêre en appel en worst haaj zilte en kommedierde Vurwarts marsch, dur Sambeek. Eén van die kels, die en aide buks haaj, schoot uut lompigheid of balslurrig heid en gat ien de muur nevve de deur van de pastereej, mer de pestoor trok er zich nie vul van an, deej de schaaf op de deur en ging ien den hof nao de beie kieke en trok is duch tig an zien piep. ur Boksmèr, beej de Meuloprt hiel den trop stil en sprook de kaptein wer en goed woord, wat allied, zegge ze ummer8, en goej plats viend. »Manne, partesjans,/ zei de kaptein en heej riep zo hart, dat ze ut an den andere kant van Boksmèr kossen heu re, weej zien now al en heel eind op vijandelike grond en de vijand vlugt nog allied. Das moij, mer gillie mot ow ok verder goed halde, went now komde hier ien Boksmèr ok tusse de minse ien en dor motie ze ons gaon prieze, umdat we allemaol zon braaf kels zien. Dorvur mot ok nie mer zoepe en schènk en worst mit vreeje laole, dor gut 't hier ok nie um. I«n Vorlum en Mullem hebbe ze 't um gerakt en dat mugt nie mer. Ik lus ok op tied worst en breej, mer nie vur de vijand. Later gèr, dat wette wel en zich nao den trommeslèger dreiend zei heej zachjes: Koen halt owen haan stil, ik kan mien eige weurd nie verstaon en toe riep hij Dus onlhalt dat allemaol goed en now Boksmèr ien en nie uut de reej loope. Slot volgt. Ik heb een jonge dochter gezien. Ze was blondharig... maar ze had er bijgedaan, die in spiraalvormige lokken afhingen tot in hare oogen. Aan haren hals hing er een hand, eene hand in metaal, eene platte en slecht gesnedene hand. Ik aanschouwde die hand en herin nerde me ze vroeger te hebben zien hangen als een amulet op de borst der afrikaansche negerinnen. Dat is eene hand van Falhma, zei ze toen op een hoogen toon. O zooEn gij weet wat ze betee- k6nt Ja, dat brengt geluk mee 1 Maar neen, hernam ze, een beetje gestoord, ik ben gedoopt te X. Dat had ik nooit kunnen denken. -o Ik heb een jonge dochter gezien. Ze was bruin van haar, met eene zeer lage ceinture en ze hijgde lastig in haar zakkleed, dat men 't vorig jaar eenvoudig kamerjapon zou geheeten hebben. Er stak aan haar hand een groot nummer 13, veel gelijkend op dat van hardloopers en paarden. Waarom niet 14 heb ik gevraagd. Weihoe 1 Gij weet'l niet nummer 13, maar dat brengt ongeluk mee 1 men sterft in den loop van 't jaar. Reden te meer om 't niet te dragen 1 Ja wel 1 want dan stoot men het lot af 1 Verstaat ge En ik herinnerde mij lid geweest te zijn eener conferentie van 13. We hielden geregeld alle maanden blijde vergaderingen en in 14 jar3n tijds is niemand gestorven. Ik heb eene jonge dochter gezien. Deze zag er argeloos uit en was blijkbaar onverschillig onder hare verkleurde haarlokken. Ze droeg ook een halssnoer met houten bollekeus en een armband, waarin hing te bommeien een varkentje. Daar ik keek naar dat beestje, terwijl ze mij sprak met gebaren... 't Is van goud 1 voegde ze er zedigjes bij. Oh 1 Ge zijt wellicht het meisje uit de varkensslagerij Ze sprong ijlings op. Neen, mijnheer, ik draag 't omdat 't geluk aanbrengt 1 O zoo En ik aanschouwde ze nogmaals, die hare hoop had gesteld op dat varkentje. o Ik heb eene jonge dochter gezien. Ze kwam om te trouwen met een jongeling dien ik eertijds in den cate chismus had en dien ik lief had. Toen heb ik mijn zakboekje genomen en gezocht naar een datum van Mei, de maand der eerste rozen, van de schoonheid, van de eerste communie, de maand van de onbevlekte Maagd. Het meisje volgde een voor een de bladen die ik omsloeg. Verder mijnheer Pastoor, nog verder 1 Dat is aardig De verloofden vragen haast altijd het tegenovergestelde niet zoo ver, trouw zoo gauw mogelijk I Wel ja! Maar, ik zou niet willen huwen in de maand van Maria. En waarom niet Weet gij 't niet? Men zegt dat 't ongeluk aanbrengt Uit welk moordhol is die laagheid gekropen Maar ze heeft 't toch opge nomen, die kleine, en mijne ooren hebben 't gehoord Ik heb onmiddellijk mijn boekje toegedaan en haar de deur gewezen. o O wie zal ons de eeuwige jonge dochter teruggeven Het meisje dat niet alles weet en er niet naar vraagt... het meisje met het reine hoofd en de heldere oogen. Het meisje als een blijde zonnestraal aan den huiselijken haard en voor wie men zwijgt van dingen, die in de schaduw moeten blijven. Het meisje, dat de jonge dochler blijft die aan haren hals, met eene onzeggelijke fierheid het eenvoudig kruisje of de kuische medaille draagt... Het meisje met den witten sluier in den kerkdienst, zij die in onze kerken gauw van onze voorvaderen zoude herkend zijn, daar zegelijktaan Joanna D'arc, aan Genoveva, aan de zoete Maagd, die ze zoo teer beminden, voor wie ze die wondere kathedralen hebben gebouwd en die ze met kinder lijke godsvrucht noemde x>Onze Lieve Vrouw." Ja, wie zal ons die jonge dochter wederschenken, dien huiselijken ge nadeschat Zij is 't en geen andere, die heden wordt opgezocht door de echte jonge mannen en die gaarne fier willen zijn over de moeder van hunne kinderen. o— Eenige dagen geleden kwam een jongeman mijner parochie thuis van een avondfeest. Zijn moeder die hem graag getrouwd zag, stelde de vraag Laat eens hooren, niets te ver tellen van het avondfeest? Welke meisjes hebt ge on.tmoet in de salon onzer vrienden Toen begon hij op te tellen. Hij had er gezien de kleine N. in roze kraplak en een bundel linten aan haren schouder. Hij had er gezien de groote B. in 't jadegroen als met neerhangende korven, die schommelden 1 schom mei dén 1 barcarolle, het lied der gondeliers. Hij had er gezien de zwaargebouwde X. Deze in 't zwart, want in 'l zwart is het voorkomen slank 1 Hij had er gezien... enz enz... De arme jongen wist niet meer 1 Moeder luisterde en keek hem in de oogen. Toe jongen, beken het daar waren er zeker flinke bij O ja, zeer flinke! en lieve! bijna te liefl En geene naar uwen zin naar uwen droom De jongeling dacht een poosje na, om niet te bluffen met zoo'n bekoor lijke en geduchte zaak Welnu, neen Mama 1 Waarlijk neen I Toen begon de moeder te redeneeren: Ik vrees, dat ge al te moeilijk zijt 1 Toe zeg me eens, hoe stelt gij ze U voor, die ge zoekt? En dan, o innigste dankl Dan vloog de jonge man zijn moeder om den hals, hield ze sterk in zijn armen en bezag ze dan op zijne beurt vlak in de oogen Hoe ik ze mij verbeeld? Wel, zoo als U, mijn lieve Moe 1 De vrouw van mijnen droom zou een jonge dochter moeten wezen, die op U ge lijkt. Gij zegt dat ik moeilijk ben Omdat ik U ken en in vergelijking breng 1 Ik haal dit eenvoudig feitje aan om de eene aan te moedigen en de andere te weerhouden. Pierre l'Ermite. door JOS. BOSHOUWERS te LENT. Parkieten. VRAAG: Gaarne vernam ik in Peel en Maas, waar een goed boekje te bekomen is over de Parkieten. Ik heb daar wel liefhebberij voor en ben van plan, er voor den verkoop te gaan fokken. Er is nog ai vraag naar. Uit Venray. ANTWOORD Een zeer goed werkje voor uw doel isDe Grasparkiet, ge schreven door J. H. Aves en uitgegeven bij de firma W. van Gorcum te Assen. De prijs bedraagt f 1,40 en vracht. Bestel het echter bij den boekhandelaar uwer plaats, dan behoeft ge de vracht niel te betalen. Misvormde kuikens. VRAAGZou u mij verder kunnen laten weten, hoe hel komt, dal uit de broedmachine procentsgewijze veel meer misvormde kuikens komen, dan van onder de kloek Ik bedoel, al zijn de broedeieren van dezelfde kwaliteit. Uit mijne machine haal ik er aan houdend uit met zeer misvormde pooten, bij de kloeken zag ik dat nog nooit. Uit Venray. ANTWOORD De ondervinding welke u opdeedt, is ook die van anderen. Dat is ook niet te verwonderen, want de kunstmatige bebroeding is maar 'n navolging van de natuurlijke en daar wij waarschijnlijk nog lang niet alle factoren kennen, die den groei van het kuiken in het ei beïnvloeden, ligt het voor de hand, dat we met de machine-fouten maken. De juiste oor zaak der misvormingen zijn vooralsnog niet aan te duiden. Eieren inleggen. Als er onder onze lezers en lezeressen nog mochten zijn, die van plan zijn eieren in te leggen, dan zouden wij zeggen: maak voort 1 Want als het heet begint te worden zijn de eieren niet zoo houdbaar meer als thans. Men neme natuurlijk nimmer winkel- of markteieren, omdat we nooit de zekerheid hebben dat ze versch zijn Beter is het ze bij een vertrouwden kippenhouder te halen als men ze niet van eigen dieren heeft. Men eische dan versche eieren, liefst van de laatste 2 of 3 dagen. Hoe verscher, hoe krach tiger het eiwit, hoe minder de dooier naar de schaal toegaat, om daar vast te plakken. Het is geraden, om goed toe te zien of er geen gekneusde bij zijn,wantdie houden het niet. Bij een boer, die de nesten niet zindelijk heeft en dus eieren raapt met onzuivere schaal, moet men niet zijn, want inleg-eieren moeten niet eerst gereinigd behoeven te worden. Men wrijft dan het vuil maar in de schaal en het ei zal in den inmaakpot bederven. Men kan eieren inleggen in kalk- water en in waterglas De eerste methode wordt het meest toegepast en is ook de oudste. Er gaan evenwel 'nogal wat eieren stuk, als men niet zorgt voor eieren met stevige schaal. Er worden wal dunschalige eieren gelegd, tegen woordig, dat verzeker ik u. Om die breuk te voorkomen conser veert men dan ook vtak in waterglas. Wanneer men 1/2 Liter waterglas heeft moet men daar 5 Liter water onder mengen. Dit water wordt eerst gekookt en daarna laat men het mengsel afkoelen. Goed roeren tijdens het afkoelen is aan te bevelen. Is het mengsel koud geworden, dan giet men het over de eieren heen, tot dat ze er 2 of 3 vingers breed onder slaan. Men kan nemen Keulsche potten, glazen flesschen (inmaakfles- schen), houten kuipjes. Die roesten geen van alle. Met 1/2 L. waterglas (pl.m 5 L. water) kunnen 100 eieren goed ingelegd worden. Koel bewaren is noodig en niet tegen de potten slooten, als de eieren er eenmaal 'n paar dagen in liggen. Kalk vreet de schaal weg, zooals men weet, zij wordt dus hoe langer hoe dunner. Dat doet waterglas niet. Voor het gebruik in de keuken zijn ingelegde eieren even volwaardig als vereche eieren. Nu er overvloed van eieren is, make men dus eene flinke portie in. Maar nog eens: niet lang meer wachten l Brandgevaar. Zorg toch goed voor de lamp, of de kachel der kunstmoedsr, want er zijn van 't jaar al weer heel wat behuizin gen afgebrand, omdat men te slordig met de kachel of d8 lamp omging, of dat de rookgeleiding niet behoorlijk was aangebracht. Zorg ook, dat er nimmer kooltjes vuur uit de kachel in het drooge strooisel kunnen vallen, want dat vat zoo licht vlam 1 By ziekte en sterfgevallen. Nu en dan zendt men per post in 'n doos wel eene gestorven kip naar ons. Als mijn vrouw de post ziet aankomen met 'n schoenendoos bij zich, dan roept ze al uit: »Daar heb je weer 'n rotte kip 1" 't Is vergeefsche moeite en kosten, ze naar ons te zenden. Wij kijken er heelemaal niet naar, omdat wij er toch niets positiefs aan kunnen opmerken. Men zende rechtstreeks per post naar een der volgende inrichtingen(bij beide is 't onderzoek kosteloos) a. Het Instituut voor parasitaire en infectie-ziekte te Utrecht. b. De Rijksserum-inrichting te Rot terdam. De eerste betiteling is moeilijk te ontkomen, daarom zenden de meesten naar Rotterdam. Te Utrecht zult u dus in de meeste gevallen het vlugst be handeld worden. Noleer het adres dus 1 Doodelyk auto-ongeval. Toen de heer A. Z. uit Velden Maandagavond per fiets uit Lomm naar huis terugkeerde, geraakte hij ter hoogte van de Voort onder eer. auto uit Loosduinen. De heer Z. werd over reden en was vrijwel op slag dood. Bosch- en heidebranden. Te Weert ontstond in de bosschen gelegen op de Brabanlsche-Limburgsche grens, een brand, die wegens de groote droogte snel om zich heen greep en zich uitstrekte op de gebieden der gemeenten Weert en Nederweert. Circa 24 Hectaren bosch werden een prooi der vlammen. De schade is aanzienlijk. De oorzaak is onbekend. Chinchillakonynen. Langs den Rijksweg, nabij de grens der gemeente Maarheeze, Weert en Budel zal een groote Chinchillakonijnen fokkerij worden opgericht. Voorloopig zullen 450 k 500 konijnen in de farm worden ondergebracht. Ongelukken. Te Rilland-Balh is Maandag op den onbewaakten overweg een auto door 68n trein gegrepen. In den auto bevond zich een familie uit Antwerpen, bestaan de uit vier personen, die allen gedood werden. Bij een botsing op de Belgisch Nederlandsche grens tusschen een Belgischen en een Amsterdamschen auto, werden Maandag twee Belgen gedood en drie personen uit Amsterdam ernstig gewond. Een droevig slot. Maandagnacht na afloop der muziek feesten te Naarden heeft daar een zeer droevig ongeval plaats gehad. Een tweetal muzikanten van het muziekkorps van de Staatsmijn Wil- helmina te Terwinselen, waren nog laat in den nacht in zeer opgeruimde stemming over de op het muziekcon cours behaalde prijzen en besloten met een in de Nieuwe Haven aldaar lig gende roeiboot te gaan varen. Nauwelijks waren zij van den kant af of de roeiboot kantelde en beide inzittenden raakten te water ten aan- schouwe van een viertal op den kant staande kameraden. Daar zoowel de drenkelingen als de vier toeschouwers niet konden zwem men en geen reddingsmateriaal bij de hand was, ging bijna een kwartier verloren eer de eerste drenkeling op den wal was gebracht, terwijl de twee de eerst na een half uur op het droge kon worden gebracht. Doktoren met politie en burgers waren meer dan een half uur vruch teloos bezig om de levensgeesten weer op te wekken. De namen der slachtoffers zijn: W. H Reinaeris en een Oostenrijker, Sam, beiden gehuwd en vaders van groote gezinnen en beide werkzaam als mijn werker op de Staatsmijn Wilhelmina ie Ti rwinselen. Ongeluk. De heer H. Brandsma te Eindhoven is Maandag op een motorreisje naar Duilschland bij het afrijden van een helÜDg te Walsum aan den Rijn ge vallen. Hij bekwam een schedelbreuk en een hersenschudding. Zijn toestand is hopeloos. Inbreker aangehouden. De politie te Brussel heeft, naar aan de Tel. wordt gemeld, aldaar aange houden den 30jarigen V., afkomstig uit Deurne, in Noordbrabant, die deel heeft uitgemaakt van het troepje in brekers dat in 1927 de brandkasten van enkele spoorwegstations heeft ge plunderd Zijn medeplichtigen zijn gesnapt en veroordeeld, maar V. wist destijds de wijk te nemen naar het buitenland. Jammerlijke verdrinkingsdood. Op Pinkstermorgen, heeft zich te Maastricht een persoon, gekleed in blauw costuum, van de Maasbrug geworpen, boven de boog, gelegen aan den walkant van Wijk. De man, welke volgens verklaringen van ooggetuigen omstreeks 25 jaar oud moet zijn, verdween in de draaikolken. Nog enkele malen kwam hij met handen en hoofd boven water. Voor het laatst werd hij gezien eenige hon derden meters stroomafwaarts Zekere Dessarten D'Elphant begaven zich onmiddellijk te water om met behulp van een reddingsboei te trachten den man uit het water te halen. Zij moesten hun moedige reddingspogingen tenslotte opgeven. Nader verneemt de L. K., dat eerst Maandagmiddag bij de politie aangifte gedaan werd, dat te Maastricht vermist wordt zekere J. Hollanders, 27 jaren oud, wonende aan de Ruilerstraat 2. Het signalement van den vermiste komt overeen met het signalement, dat ooggetuigen gaven van den verdronkene Het vermoeden is daarom zeer sterk, dat J. H. den verdrinkingsdood vond. Door een auto overreden en gedood. Te Nuland is de 83 jarige P, de Veer, die juist uit een autobus was gestapt en den weg wilde oversteken, door een auto, bestuurd door dr. B. uit Oss, gegrepen en gedood. Den bestuurder treft geen schuld. Doodelyk ongeval. De scheepsjager K. V., aan het Winschoterdiep te Groningen, is, door dat zijn paard struikelde, onder het dier geraakt en zoodanig inwendig gekneusd, dat hij aan de gevolgen in het ziekenhuis is overleden. Loodgieter doodgevallen. Dinsdagmiddag, circa 4 uur, is de 63-jarige ioodgietersknecht A v. d. S., te Delft, van het dak gevallen. Van een hoogte van circa 15 meter viel hij op straat neer. De man was onmiddel lijk dood. Het lijk werd door de politie naar de echtelijke woning vervoerd. Het Pauselijk Jubeljaar. Steeds meer pelgrims. Men meldt uit Rome aan de Msb. De stroom van pelgrims, die in dit pauselijk jubeljaar naar Rome komen, houdt aan, wordt zelfs week aan week sterker. Van alle streken uit Europa en Amerika, komen groepen geloovigen. Ook uit Nederland komen zelfs na de groote bedevaarten telkens nog groe pen van 50 80 pelgrims. Met onverstoorbare kalmte en goed heid ontvangt de H. Vader dagelijks duizenden van zijn kinderen temidden van alle groote drukte, waardoor Zijn tijd toch reeds in besiag genomen wordt. De audiënties hebben zoowel omtrent de middaguren als in de avonduren plaats. Daarbij houdt de H. Vader dikwijls zeer lange en gewich- t.ge toespraken. Begin Juni, wanneer de zaligverkla ringen zullen beginnen, worden nog meer vreemdelingen verwacht, vooral voor 2 Juni, den zaligverklaringsdag van Don Bosco. In Sint Pieler wordt voor die plech tigheden alles reeds in gereedheid gebracht. Krislallen kroonluchters met electrische kaarsen worden opgehan gen, de kolommen worden met rood damast zijde behangen, de tribunes worden reeds opgeslagen. Op vijf achtereenvolgende Zondagen zullen van 2 Juni af zaligverklarin gen in Sint Pieter plaats hebben. hebfc en Frai eclie jnië) oed, ei ivern ■rod Uit het Tijdens de Pit een reeks verk gehad. In 3 alleen werden 21 en 11 persons Nabij Siwas (T een hevige aard bij 39 personei groot aantal huiz De bijeenkom >de I strijders in Duits'inks zijn o er 't algen rerlo Te Hamburg per« gearres'eerd. Oo osrg hadden arrestatie Elke minuut ko Amerikanei eld. Da eer8tvolgeni jng Vereenigde State gene William M. St< Amerikaanache bu uitmaken, dat king van meer millioen zielen ht Algemeene vol: linde elke tien jaar pla 1920 gaf een bevt |5,71( aan. Zich baseeren< fijfer steunend op de bevolking van de 1790 slechts vier zekert Steuart, natie van nu ongeveer 1,600,00( deren. Dit is ongemscl twintig seconden, schouwen dus dri het levenslicht In aantal van de Stater dertigvoudige van 90 b gen en bijna het ROERMOND van Maandag was eieren. Groote eieren vi it f Kleine eieren vi »t f Eendeneieren v$t f VENLO. Op eeniging van M in aa voerd 2.050.000 eie Groote eieren vsl f Kleine eieren va Eendeneieren vat f Ganzeneieren ve t f Kippeneieren pe vai stali en b d Iw di Sta ti liep, d kaan i lijks vern mscl uut eriki inwc 1891 Eier 5 90( li li n f FIRMA VAN net ICKl Hoenders tr Greenen, Amer Alles aan coi FIRMA VAN CKI UI NRJ! In er prij KRUISSTR Overal zonder prijsve IRA n tlbie Zomerdi der <8 FIRMA VAN II KH

Peel en Maas | 1929 | | pagina 6