Modeartikel F. Sijbers- Poels. Spaart Uw oogen Fa. Stoot-Seelen Kunstmi Manufactuurhani P. VAI 0PB1BS1 W. Swaghoven, Maasheezer Babies teere huid Wasehmachines P. v. Opbergen Jzn. alle soorten kunst meststoffen Belgische Anthraciet Bijkantoor in onze Wed. P. vai De grootste bóót van Nederlandsch vloot. De mode en het kerkhof. Gemengde Berichten. Weet gij Marktberichten. Gebr. Lucassen Bruinkool-briketten, Stukkolen, Yetnootjes en Anthraciet en alle soorten steen kolen, cokes en briketten Jac. Verstegen, Geeft likk frilif Kachel- en Gebr. Lucass Anthracie id Zie hier extra aanbie flinke partij Kanten Gordi Zeer mooie Heerenstofïen voor ci Het adres voor HOEDEN en P duif 9—46—39 uur, laatste duif 10—O—4 uur., Handboogsport. Onder begunstiging van een mooi lenteweertjehad wederom het jaarlijksch koningschieten plaats bij de handboog schutterij Diana. Dit jaar werd de titel behaald door P. Maessen met 111 punten in 32 schoten. 2e prijs P. Wijnhoven 3e prijs Hub. Clusters 4e prijs M. Goumans 5e prijs Joh. Kusters 6e prijs Jos Jacobs 7e prijs Math. Custers De geheime prijzen werden behaald door Joh. v. Gerven en Joh. Sassen Het feest had een zeer geanimeerd verloop. MIJNHARDTs Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten75 ct Bij Apoth. en Drogisten Toen met Hemelvaartsdag Holland Amerika Lijn boo', de Statendam, ter bezichtiging was gesteld, kon ik nief nalaten vijftig cents voor dat doel te offeren. Ik begaf mij naar de landings plaats der HollandAmerikalijn. Wat ik aldaar zag zal ik niet beproeven op het papier te schrijven, daar dit eers'ens veel te lang zoude zijn en ten tweede ik als niet zeeman vele onnauwkeurig heden zou schrijven. Ik geef u dus maar alleen eene kleine beschrijving van deze 213 Meter lange boot. Voor en aleer wij op de boot kwamen moesten wij door de pakhuizen der HollandAmerikalijn een trap op. Alleen deze pakhuizen zouden eene beschrijving waard zijn door hunne enorme grootte. Wij kwamen dan aan de Statendam die als een kolossus voor ons lag en doordat wij van een trap gebruik had den gemaakt waren wij in eens op het dek. Daar lagen de armdikke kabeltouwen waaraan de Statendam geankerd was. Men zag daar een 6 verdiepingen hoog gebouw waarin de passagiers worden vervoerd in vier klassen. Ik ga u dat gebouw binnen leiden. Voor de passagiers 3e klasse zijn er alle gemakken voor eene goede over vaart. Men vindt er eene eetzaal, een rookzaal, een conversatiezaal, slaap hutten met twee verdiepingen boven elkander. Dan heeft men nog touristen-passa- giers, die van de gemakken der 3e klassa kunnen gebruik maken, maar nettere hutten hebben om te slapen. Achter op het dek heeft men een zomerzitje als in de buitencafé's, maar dan onder dak, waar men nooit last van den wind heeft daar de opening in tegenovergestelde richting is als de boot vaart. Na al dat moois komt men aan de trap die leidt naar de 2e klas. Daar vindt men reeds pracht die in gewone huizen niet te vinden is, tafels en stoelen van mahoniehout, tapijten, die als men ze mocht betreden, u aan een mostapijt zouden doen denken. Schil derijen langs den wand. Dat is de eetzaal, de rookzaal en de conversatie zaal zijn zonder tapijt, met zeil belegd, maar ook prachtig ingericht. De hutten zijn voor een of voor twee personen, eeD lit jumeaux staat er waar men de mooiste dekens op vindt. Een wasch gelegenheid met warm en koud water. Dan is er voor die klasse een speel tuin voor de jeugd en een gymnastiek zaal voor de grooten. Alles is behangen, zal ik zeggen, eigenlijk beplakt met goudbrons Dit schijnt het nieuwste te zijn, zooals mij een vakman zeide. Dan komen wij aan de trap naar de le klasse. Deze klasss munt uit door de pracht. Daar vindt men alle wanden met bladgoud beplakt, afgewisseld door geborduurde en geschilderde paneelen, gemakkelijke stoelen, tafels van maho niehout, ik zag er eene kast, geheel als eene antieke kast gemaakt met kolommen en beeldhouwwerk. De rookzaal en de conversatiezaal zijn een en al luxe. De hutten als kamers zijn al weelde die men zich kan denken, lit jumeaux, bad en wasch- tafel Voor al deze passagiers moet er natuurlijk eten zijn en daarvoor zorgen de koks en de bakkers die in de keuken en in de bakkerij volgens de nieuwste en de fijnste wijze de spijzen en het brood bereiden. De passagiers kunnen ook gebruik maken van een bar (kroeg) die als een gewone bar een zekeren prijs per borrel of glas bier rekent. Ook de sport wordt er beoefend, men vindt op deze boot een groot zwembad met diep water I Zonnebrand, Smetten en Stukloopen van Huid I en Voeten, verzacht en geneest men met 830—15 Ofschoon op iedere le en 2e klas hut een badkamer is kunnen sportliefheb bers nog gaan zwemmen. Deze boot heeft drie schoorsteenen, om nu de grootte dier schoorsteenen te bepalen zegt men u dat er twos auto mobielen naast elkaar in kunnen stsan en er dan nog plaats is om er tusschen door te loopen. Als men er bij staat ziet men dat dit geen fantasie is. De gele gevaartens met groenwitte band toonen de waarheid wel aan. Nu zal ik maar eindigen hoewel ik in het uur dat ik mij op deze boot bevond veel en veel meer zag. Ik ben bang te lang te worden. N V. Te New-York heeft kort geleden een congres plaats gehad van geneesheeren voor den strijd tegen de tering. Men heeft er vastgesteld dat die vreeselijke ziekte, vooral in de steden en onder de jonge vrouwen, verwoes tingen teweegbrengt waarvan tot nu toe de reden ontsnappen kon. De wortel van het kwaad ligt, volgens die geneesheeren, in de wreedheid van de tegenwoordige mode in kleederdracht en uitzinnige dansen. De aangroei der tering bij de vrouw is toe te schrijven aan de lichte en korte kleederen, door de ongenadige mode opgedrongen en aan het onvol doende voedsel waarmede de vrouwen zich vergenoegen om dun en zwierig te blijven 1 De »jazz" speelt ook zijn rol in het uilbreiden der tering. Wanneer die juffers uren en uren gedanst en ge sprongen hebben, krijgen zij, half gedekt door lichte kleederen van 't zweet doortrokken, koude zoodat ze aan 't huiveren gaan. 's Anderendaags beginnen ze te hoesten, maar ze trekken toch naar de »jazz" terug, maar niet voor langmen staat nog eens recht, doch na val op val, komt men eindelijk in het graf terecht. De Amerikaansche sanatoria op dit oogenblik zijn overbevolkt. Ontelbare studentinnen liggen er: ze zijn hun schrikkelijke ziekte verschuldigd aan drift naar de korte en lichte rokken en de negerdansen waar ze zot naar zijn. Wanneer eene vrouw zeg »'t Is de mode" dan heeft ze alles gezegd. Tracht niet haar te overtuigen dat die mode dwaas en gevaarlijk is zij zal naar u niet luisteren. *'t Is de mode", dat is voldoende 1 »'t Is de mode" is haar evenveel waard als het »God wil het 1" der Kruisvaarders. Hier is men maar in geneeskundige beschouwingen getreden, maar hoeveel vrouwen zijn niet plichtiger onder zedelijk opzicht door hunne dwaze en onbetamelijke moden Ernstig autobus-ongeluk. Zondagmorgen aanvaardden een 8-tal voetballers per autobus de reis naar Seek (L), waar ze moesten uitkomen in het vertegenwoordigend elftal van Noord Limburg tegen Zuid-Limburg. Zondagavond werd de terugtocht aan vaard. Vanaf Venlo werd de route ge nomen via HorstVenrayBoxmeer, om dat in Boxmeer de heeren Arts en Ebben moesten uitstappen. Toen men even Maashees gepasseerd was, raakte door onbekende oorzaak de bus van den weg en kwam terecht in een langs den berm van den weg gelegen strook gerooid eikenhakhout. De autobus sloeg in haar vaart tweemaal over den kop en werd grootendeels vernield. De aan blik van de ruïne was in één woord verschrikkelijk. Da acht inzittenden lagen onder en bij de overblijfselen van het voertuig en het mag bij na een wonder heelen, dat de ramp zoogoed afliep. Wel liepen verschillenden bloedende wonden op aan hoofd en handen,maar allen, die de verwoeste autobus zagen, waren het er over eens, dat de inzit tenden als door een wonder aan den dood ontsnapt waren. Autodiefstal. Te Stramproij werd uit de schuur van den smid E. diens vrachtauto gestolen. De dieven, die met den auto naar België wilden vluchten, moesten kort voor de grens wegens het warm loopen van den motor den wagen in den steek laten. De daders, die bekend zijn, hebben de wijk naar België genomen. Doodelyke sprong. Te Ter Apel spong een zekere K uit Musselkanaal, toen hij bemerkte, dat hij in een verkeerde tram zat, terwijl deze in volle vaart reed, daaruit. Hij kwam zoo ongelukkig op de straatsteenen neer, dat hij onmiddellijk dood was. Ongeluk met doodelljken afloop. Zondagmiddag is te Lisse de 10-jarige B. K, uit Den Haag, die deel uitmaakte van een gezelschap kinderen uit deze gemeente, dat een uitstapje maakte naar de bollenvelden, door een auto, bestuurd door dokter M., uit Haarlem, aangereden. Het meisje kwam op het spatbord en vervolgens met het hoofd op de straatsteenen terecht. Dr. M heeft haar in zijn auto meegenomen naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden, waar het Maandagavond aan de gevolgen is overleden, Motorongeval. Te Geleen reed een motorrijwieler komende uit de richting Groenstraat tegen een luxe auto komende vanaf den Rijksweg Noord. Het motorrijwiel werd totaal vernield en de auto be schadigd. De motorrijder liep vrij ernstige verwondingen op. Een brutale aanranding. Zondagavond heeft te Hulsberg een brutale aanranding plaats gehad. De 20 jarige mej. R. die van een communiefeest terugkeerde, werd op een der stille landwegen lastiggevallen door een haar onbekend manspersoon. Zij verweerde zich heftig, doch de onverlaat bracht haar zwasr lichamelijk letsel toe, zoodat zij in het St. Josef- ziekenhuis te Heerlen moest worden opgenomen, waar onmiddellijk chirur gisch ingrijpen noodzakelijk bleek. Daarenboven bezorgde de onverlaat haar een schedelfractuur. Te Valken burg, waar het individu later nog ver maak had gezocht, werd hij in een der dansgelegenheden door de mare- chaussée gearresteerd. De verdachte, zekere M uit Hulsberg, wiens kleeren met bloed bevlekt waren en die in beschonken toestand verkeerde, ontkent iels met het gebeurde te maken te hebben. Ontploffing. Kort na het vertrek van het schip uit Casa-blanca, heeft aan boord van het as »Barendrecht'" 'n ketelontplof- fing plaats gehad, waarbij vier leden der bemanning werden gedood en één gewond. Staking. Bij de staking in de Scheveningsche haringvisscherij zijn circa 1000 per sonen betrokken. De gevolgen van een monopolie. Ged. Staten van Noord-Brabant hebben met ingang van 1 Mei de concessie aan de particuliere autobus ondernemers van Eindhoven richting grens ingetrok ken ten behoeve van eeD busdienst der tramwegmij »De Meijerij", die op het zelfde traject de stoomtram exploi teert, zonder ooit dividend uit te keeren, Het gevolg van dit monopolie is, dat de trammij. de tarieven voor hare bussen dubbel zoo hoog gesteld heefi, als tot dusverre de tarieven van den particulieren dienst waren, terwijl de Mij. van hare machtspositie tevens gebruik heeft gemaakt om de retour- biljetten af te schaffen, zoodat sinds 1 Mei ook het reizen per tram duurder geworden was. Dat de bevolking over dit gevolg van de monopoliseering van het vervoerbedrijf slecht te spreken is, valt te begrijpen. Wrijft de gesmette en ontstoken deelen voorzichtig in met Purol, en houdt het huidje steeds droog, door bij het ver wisselen van den luier, telkens te Doederen met Purolstrooipoeder. Purol doos 30 en 60 ct. Tube 80 ct. Purolpoeder bus 60 ct. Dorp in asch gelegd. Een reusachtige brand heeft Maandag in de morgenuren het dorp Mölschow bij de Oostzeebadplaats Zir.nowitz in asch gelegd. Daar de brandweren machteloos waren, zijn 28 gebouwen in vlammen opgegaan. De bewoners konden slechts het veege lijf bergen. Veel vee verbrandde. Daar de bewoners in den slaap verrast werden, hebben verscheidene hunner brandwonden be- Wanneer komt de Paus buiten liet Vaticaan) Telkens weer wordt er over gespro ken wanneer de H. Vader wel voor den eersten keer het Vaticaan zal ver laten en aan welke plechtigheid hij het eerst zal deelnemen. Thans hoopt men, dat de Paus aan de processie van Sacramentsdag over het St. Pietersplein op dezelfde luister rijke wijze als vóór 1870 zal deelnemen. Destijds ging de processie van den Braccio di Garlomagne, dus van de rechtercolonnade uit. Van daar ging men over de tegenwoordige Piazza Rusticucci, waar ter beschutting tegen de brandende Romeinsche zon een groot zeildoek wasgespannen. De haken, waaraan de touwen van dit doek waren bevestigd zijn thans in de oude huizen aan dit plein nog te zien. Thans zou de processie uit het mid denportaal der basiliek uittrekken en het St. Pietersplein oversteken om gelijk destijds bij de Bronzen Deur het Vaticaan binnen te gaan en vervolgens door de groote rachterpoort naar den binnenhof der basiliek terug te keeren. Sedert 1870 is nooit meer op Sacra mentsdag een processie buiten de basiliek gehouden zij vond binnen de basiliek plaats en aartspriesters en het geheele kapittel namen er aan deel. Nederlanders, beschermt de natuur Nu de tijd van uilstapjes, auto- en fietstochten weer aanbreekt verzoekt de Directie van het Staatsboschbeheer ons de medewerking van het publiek te willen inroepen om schennis van het natuurschoon door vernieling van boomen en struiken, het plukken van bloemen, het laten liggen van aller hande rommel, enz., te voorkomen. In dit verband zij verwezen naar de bekende plaat, die hel Staatsboschbeheer verleden jaar heeft uitgegeven, waar door alle Nederlanders tot bescherming van de natuur werden opgewekt. Deze fraaie plaat, die in alle post kantoren en op vele spoorwegstations i3 opgehangen, is voor belangstellenden verkrijgbaar gesteld aan het Hoofd kantoor van het Staatsboschbeheer, Museumlaan 2, te Utrecht, tegen be taling van 26 cent ter tegemoetkoming in de kosten van administratie, ver pakking en verzending Aan onderwijsinstellingen wordt de plaat op aanvrage kosteloos verstrekt. Verstopping Roste r's Alom verkrijgbaar Als gij last hebt van gedruktheid, schele hoofdpijn, het zuur, prikkelbaarheid, enz., als gevolg van ver stopping, gebruik dan Foster's Maagpillen, het Ideale laxeermld- del. Maagpillen 6 f 0.65 per flacon. dat te Brooklyn (New York) een hotel zal worden gebouwd van 75 verdiepin gen hoog? dat er in de wereld 34 steden zijn met meer dan 1 millioen inwoners dat onze nagels per dag ongeveer 0.12 millimeter langer worden dst dat hierop neerkomt, dat een plekje bij den nagelwortel er circa 106 dagen over doet om aan den vinger- toprand toe te komen dat een volkenbondscommissie heefl uitgerekend, dat de kosten van den wereldoorlog pl.m. 900 milliard gulden hebben bedragen dat het dit jaar voor het eerst in 347 jaar was dat Paasch Zondag gelijk gevierd werd door groepen van Chris tenen en Joden gedurende het Joodsche Pascha Ingekomen en vertrokken personen van 3 tot 10 Mei. INGEKOMEN J M. Basten, dienstbode, Eindstraat 1 van Maashees; J. M Arts, schilder, Molenhofweg 1 an Amersfoort; A. M. Vervuurt, dienstbode, Groote straat 7 van Horst; B. J. M. Vinke, onderwijzeres, Eind straat 8 van Nijmegen; J. Achten, coiffeur, Groote Straal 4 van Arnhem; J. M. Kessels, molenaar, Oirlo F 6a van Deurne; G. Henkelman, zonder beroep, Lang straat 1 van Helmond; A. van Os, wagenmaker, Bleekstraat 10 van Rotterdam; J. Hendriks van de Weem, verpleger, Stationsweg 14 van Vierlingsbe^ek; J. van Melis, verpleger, Stationsweg 14 van Beek en Donk; J. G. Eerdmans, verpleegster, St Annalaan 5 van Amsterdam; VERTROKKEN H. van Dijck, chauffeur, naar Eind hovenStrijp; M. Janssen, landbouwer, naar Maas heesOverloon; G. Derekx, zonder beroep, idem; B. Schreur8, koopman, naar Uden, St. Janstraat 19; G. Welbers, dienstknecht, naar Ber gen B 57; H. Tulp, pater, naar Sittard-Ophoven; G. Jacobs, dienstknecht naarMeerlo- Swolgen; J Franssen, bakker, naar Boxmeer; M. Cornelissen, dienstbode, naar Meerlo B 96; Burgerlijke Stand Maashees-Overloon. GEbOREN An toon Joseph Maria, zoon van P. M. Derkx-—Meulensteen; Peter Johannes, zoon van M. Willems Hendriks; Karei, zoon van W. Fleu renv d Mortel; Antoon Lodewijk, zoon van A. M. Janssenv d Heuvel; Jacobus Martinus Henricus, zoon van G. Wil lemsHeurkens; Arnoldus Johannes, zoon van H. M. JilissenBeckers; Wilhelmus Johannes, zoon van J. M. v OschGoemans; Hendrikus Leonar- dus, zoon van A. L. van Duuren Willems; Gertruda Alberla, dochter van H. Bloemenvan Kessel; Johan nes Josephus Hubertus, zoon van A. van VegholVersleijen. GEHUWD: Th H. M. Voesten, 24 jaar en A. M Beckers, 20 jaar; H W. Cornelissen, 28 jaar en M. J. Vloet, 21 jaar; P. J Beckers, 22 jaar en J. Jen- niskens, 23 jaar; G. J. H. Loonen, 27 jaar en J M Cornelissen, 29 jaar. OVERLEDEN Gertrui v d Hooven, 67 jaar, echtgenoote van P. J. Linders Johannes Aerts, 6 jaar. Reinardus Henricus Heurkens, 34 jaar, echtg van J. E. van Son. ROERMOND. Op de Goöp Eiermijn van Maandag was de aanvoer 6.100.000 eieren. Groote eieren van f 5 90 tot f 6 90 Kleine eieren van f 5 10 tot f 5 80 Eendeneieren van f 4 50 tot f 5 50 VENLO. Op de Coop Veilingver- eeniging van Maandag waren aange voerd 1.960.000 eieren. Groote eieren van t 5 80 tot f 6 90 Kleine eieren van f 4 90 tot f 5 70 Eendeneieren van f 5 tot f 6.10 Ganzeneieren van f 15.70 tot f 16. Kippeneieren per Kg. f 0 96 'n Chipue ring? Electro en voor handkracht. Fornuizen, Veevoederkelels, houten en ijzeren Gierpompen en Giervaten, Ploegen, Eggen, Cultivators, Emaillewaren en alle huishoudelijke artikelen. Lage prijzen Prima kwaliteit Beleefd aanbevelend, Smederij, Leunen door tijdig een BRIL aan te schaffen van Gediplomeerd Opticien Markt Venray. Het goedkoopste adres onder de betere Het betere adres onder de goedkoope Iedere reparatie binnen het uur. HANDEL IN in kleine hoeveelheden op pakhuis te bekomen bij Overloonsche weg Desverlangd ook aan huis be zorgen. b z< Droogvoederbakki - mers en Fonteinei en kuikens. Lage Steeds in v Mager Sh Vetnootjes, JJnion Carisborg Ook aan huis zonder prijsverhoo Aïnh ZON Brandstoffen Engelsche Hemden Strikken Boorden Sokken Bretelles Sokkenhouders Zijden Combinations zijden Directoires Corsetten Kousen zijden Sjaals Kragen Vesten Dames- en kinder- hoeden enz. enz. Wij leveren U aan fabrieksprijzen zeer mooi, 70—140 cM. breed, prijzen 20, 30, 40, 50, 60, 75, 80 ct. per Groote sorteering grijze WERKJASSEN, de besti Een partij RESTEN geschikt voor alle doek welke wij leveren naar maat, prima pasvo ENGELSCHE HEMDEN alle kleuren, 2 boorden, la i FANTASIE SOKKEN zijde 65 ct. Veerendicht Beddetijk in alle soorten leveren wij b concurrentie. Ziet en overtuigt U I

Peel en Maas | 1929 | | pagina 8