„UNIQRO" RADIO |N.V. Vulkaan, Venrayl Gemengde Berichten. mmuK r Wat de keur is voor het goud is de naam voor Uw e. Larabooy 9252 6. Nijn&tten 7200 7. Waszink 4954 8. Haan 4719 9. Habets 2247 10. v. d. Braken 1868 11. Schoonbrood 1558 12. Kneepkens 1540 13. Lokven 1283 14 Erkens 876 15. Ritzen 807 16. v. d. Ven 794 17. Zielemans 583 18. de Vries 283 19. v Kranendonk 211 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoek van Martinus Janssen, landbouwer; wonen de te Venray, Merselo M 20, om verlof voor den verkoop van alcoholhouden den drank, anderen dan sterken drank voor de benedenvoorkamer van het huis plaatselijk gemerkt Merselo M 20. Binnen twee weken na de dagteeke- ning dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwareu indienen. Venray 15 Mei 1929 Burgemeester en Wethouders voornmd O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Verpachting Boerdery. Burgemeester en Wethouders van Venray zijn voornemens in den loop der maand Juni bij inschrijving te verpachten voor twaalf jaar eene boer derij, groot ruim 60 H A., gelegen te Venray »Roosendaal"f Aanvaarding 1 November 1929 Voorwaarden te verkrijgen ter secre tarie a f 0,50 vanaf 21 Mei a.s. Voor bezichtiging ter plaatse zich te wenden minstens drie dagen te voren tot wet houder P. Pubben te VenrayMerselo Venray 16 Mei 1929 De Burgemeester en Wethouders voornoemd, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Stemmen in een andere gemeente. Kiezers die gebruik wenschen te maken van de bevoegdheid om in een andere gemeente, dan die op welker kiezerslijst zij voorkomen, hun stem voor de verkiezing der Tweede Kamer leden uit te brengen kunnen daarvan tot 18 Juni a.s. mededeeling doen ter secretarie hunner gemeente. Volgens de opgemaakte statistiek der Drankwet zijn in deze gemeente 39 vergunningen en 41 verloflokalen. GEVONDEN: Een gouden kinder ring Inlichtingen Gemeentepolitie. Een Rijwielplaatje. Inlichtingen Maréchaussees. Het eerste volksconcert in di1 seizoen, Zondagavond door Venraysch Fanfarecorps op de Groote Markt ge geven, trok veel belangstellend publiek Een geheel nieuw programma, werd onder leiding van den Heer C. Dietz, onberispelijk uitgevoerd. Zondagavond werd bij een vecht partij een zekere v. W. alhier ernstig mishandeld In verband hiermede wer den Maandag door de maréchaussees hier een drietal personen aangehouden waarvan er echter twee bleken on schuldig te zijn. Uit de Landbouwschool» Maandag had in de Landbouwschool alhier het eindexamen plaats der leer lingen van de hoogste klas, bestaande uit 25 personen. Hierbij waren tegenwoordig o.a. de Heer Huizings, Rijkslandbouwconsu- lent, de geestelijkheid van Venray, de commissie van toezicht, de voorzitters van diverse iandbouwbonden en belang stellenden. Na afloop van het examen, wees de Rijkslandbouwconsulent de jonge land bouwers erop, nu niet stil te blijven zitten, doch zich ook steeds in de toe komst verder te ontwikkelen. Namens de Landbouwbonden sprak de Heer Pyls een opwekkend woord tol de leerlingen en bracht dank aan de Eerw. Heeren Geestelijken en den ijvervollen Directeur, de Heer Jean Wijnhoven, voor alles wat zij deden, om de leerlingen tot krachtige en flinke landbouwers te vormen. De Heer Ghr. Stappers spoorde ten slotte de jongens aan het geleerdegoed in practijk le brengen en zich allen aan te sluiten bij den bond van oud leerlingen. Voor het nieuwe leerjaar hebben zich 23 jonge boeren aangemeld. Op de Woensdag alhier gehouden jaarmarkt waren aangevoerd 50 stuks dragend vee 52 gust, 20 vet, 1 s'ier en 6 kalveren. De handel was zeer leven dig met stijgende prijzen. Biggen waren ter markt gebracht ruim 200 stuks Prijzen van f 18 tot f 25 De markt was druk bezocht. In zaal Wilhelmina Schoolstraat vergaderden Dinsdag de verschillende voorzitters van muziek- en zangvereeni gingen alhier. Besloten werd lot oprichting van een Bond van Muziek en Zangvereenigingen afd. Venray, ten doel hebbende telken jare eén of meer gezamenlijke concerten te geven ten bate van een der vereenigingen. Verder zal een gedeelte van de opbrengst bestemd zijn voor den algemeenen bondskas. In het federatief bestuur zullen zitting hebben de voorzitters der verschillende vereenigingen. Ongeluk. Van den vrachtwagen der expediteurs gebr W. uit Venray brak Woensdag nabij de Brugstraat te Venlo terwijl de wagen in matige vaart reed, de as. Het wiel van den wagen huppelde langs den kant vaa den weg, terwijl de wagen, die natuurlijk overhelde met een slag met de as op den grond kwam te liggen. Gelukkig liep dit ongeval, doordat zich in de onmiddellijke nabijheid geen menschen bevonden, goed af, terwijl ook de chauffeur, die onmiddellijk remde, geen letsel bekwam Gisteren werd ten Raadhuize alhier aanbesteed de levering van de voor den publieken dienst en scholen benoodigde steenkolen Ingeschreven werd als volgt: Wed. Jos. Aerls, Mij:: Wilhelmina f 235,75; Mijn Oranje Nassau f 235,75 Wed Fr. van Gerven, Dominiale Mijn f 26/,50; Mijn Wilhelmina f227,50; Mijn Oranje Nassau f 227,50. Alles per 10 ton franco plaatsen van bestemming. De levering is opgedragen aan de Wed. Fr van Gerven. LEUNEN Een fonkelnieuw kippen hok met kuikens en kunstmoeder, van de Fam J. alhier, is Zondagnacht door brand vernield. Toen de bewoners 's morgens opston den, was alles tot asch verteerd. MAASHEES. De door Juliana alhier vastgestelde bekerwedstrijden zijn wegens de vele competitiewedstrijden in den R.KL.V.B op Pinkstermaandag, uitgesteld tot 16 Juni a.s. Inschrijving staat open tot uiterlijk 3 Juni. Brand te Maashees. Dinsdagmorgen ontstond er een felle brand bij den heer J. Gup, machine fabrikant te Maashees. In een oogwenk stond het achtergebouw in feilen vuur gloed. De keuken, schuur, stalling en kippenhok, welke zich in dit gedeelte bevond, brandden geheel uit. Een 85 tal kuikens en eenige kippen kwamen in de vlammen om, benevens de aanwezige voorraad hooi en stroo De schade wordt door verzekering gedekt. BERGEN. De Heer Derks, thans ambtenaar ter secretarie te Eibergen, is benoemd tot commies ter secretarie te Sittard. De vechtparty in het woonwagenkamp te Horst. Dinsdag werd voor de rechtbank te Roermond behandeld de zaak tegen de 20 jarige Maria E woonwagenbewoon ster, die, zooals bekend, in den morgen van 26 Maart j.l., bij een ruzie met de 21 jarige woonwagen bewoonster Maria Hendrika Weber huisvr. K. Glas, dusdanig met een mes in den rug verwondde, dat de linkerlong werd geraakt en de getroffene spoedig over leed. Wegens mishandeling den dood tengevolge hebbende, eischte de Officier van Justitie Mr. Rieter acht maanden gevangenisstraf, met aftrek der preven tieve hechtenis. Ladelichters. Dinsdag stonden voor de rechtbank le Roermond terecht de kooplieden J. H S 24 jaar en J D28 jaar beiden van Roermond en thans gedetineerd als verdacht van ladelichting in den winkel van den bakker J B. teTienray. Op 29 Maart had S. kans gezien er een biljet van f 10 uit te halen, aange moedigd door dit succes, had hij er daags er na D. op uit gestuurd. Deze vond f 2. Beiden bekenden en wilden zich beteren. S. door den president op zijn minder rooskleurig verleden gewezen, hield een heel betoog over zijn ver keerde opvoeding, terwijl D. de schuld wierp op werkloosheid. Beiden hadden uit armoede gehandeld. Tegen S., die reeds eenige malen voor gelijke feiten was veroordeeld, luidde de eisch 12 en tegen D. 6 maanden gevangenisstraf. Uitspraak 23 Mei. SEVENUM. Wegens zijn hoogen ouderdom, zal onze geachte heer pastoor in den loop van Juli zijn herdersambt neerleggen, om als rustend pastoor zijn laatste levensjaren te slijten te Heel. Doodelyk mijnongeluk. Op de Oranje Nassau mijn geraakte Dinsdagavond de 23jarige mijnwerker M. Koopmans uil Heerlerheide onder afvallend gesteente. Hij overleed spoe dig, nadat hem de laatste H Sacramen ten waren toegediend. Het slachtoffer was gehuwd en vader van 2 kinderen. Bondsfeest ie Maastricht. Het 18e Bondsfeest van den Lim- burgschen RK. Gymnastiek en Alhle- tiekbond zal le en 2e Pinksterdag te Maastricht worden gehouden Het groote Katholieke Turnfeest, waaraan f al van vereenigingen hunne medewerking hebben toegezegd, (ook de Turnclub »St. Christoffel" uit Ven ray) staat onder Beschermheerschap van Mgr. Schrijnen, Bisschop van Roermond. Het voornemen bestaat om op den 2den Pinksterdag op het Vrijthof aldaar voor de turners in de openlucht eene H. Mis op te dragen. Brand te Vierlingsheek. Woensdag, tegen den avond rees er een groote rookzuil boven de dorpskom van Vierlingsbeek Het bleek, dat 't achtergebouw van B. in de Spoorstraat in brand stond. De spuit was onmid dellijk ter plaatse 'en bepaalde den brand tot dit gedeelte. Er bleek nogal waterschade te zijn aangericht. De sprekende film. Nederland aanschouwt en hoort thans de sprekende, de zingende en de musiceerende film in haar volledige expressie. Het is Amsterdam, dat de primeur heeft Middag aan middag en avond aan avond verheugen in het Tuschinski» theater duizenden en duizenden zich over het wonder, dat eindelijk tot hen gekomen is. En het gaat hier zooals in Engeland De massa wordt geboeid, raakt onder de suggestie, niet alleen van 't nieuwe doch ook onder die van het werkelijk aangrijpende. Terwijl Engeland 300 nieuwe bios copen gaat bouwen, alleen omdat de menschen zich voor de talkies ver» dringen, zitten wij hier in Nederland als kinderen te kijken, precies zooals we dat indertijd bij de eerste gewone stomme films gedaan hebben. Onze verbazing is gerechtvaardigd Want de sprekende film is een ge» beurtenis, een gebeurtenis, die een revolutie in de filmwereld beteekenten die onbegrensde perpectieven opent. De onbewaakte overwegen. Door den trein, die om 12 10 uur uit Deventer naar Zwolle vertrekt, is op een onbewaakten overweg tusschen OUt en Wijhe een auto overreden. Een der inzittenden werd gedood, een tweede licht gewond Ontploffing in een vuurwerkfabriek. Woensdagmiddag heeft in de vuur werkfabriek der firma Kat aan den Haarlemmerweg te Leiden een ernstige ontploffing plaats gehad. De 24 jarige ongehuwde vuurwerkmaker L Tisseur was bezig met het vullen van »zwer mers", zoogenaamde voetzoekers. Plotseling schoot in den hoek, waar Tisseur zat, een geweldige vlam om hoog. De vuurwerkmaker W. de Jong, die in dezelfde loods bezig was met het vervaardigen van pijlhulzen, vloog onmiddellijk naar buiten het weiland iD, gevolgd door Tisseur. Diens kleeren stonden geheel in brand. De Jong en eenige ander8 werklieden der firma Kat schoten ijlings te hulp en hebben met emmers water de brandende kleeren van Tisseur gedoofd Het ge heele bovenlijf van Tisseur was met zware brandwonden overdekt. Hij is later in den avond onder hevige pijnen aan de bekomen brandwonden over leden. Tisseur is reeds het vierde slachtoffer, dat op deze fabriek om het leven is gekomen. Aan den dood ontsnapt. Da landbouwer Moon uit Wester broek is Donderdagmorgen als door een wonder aan den dood ontsnspt. Toen hij met twee aan elkaar gekop pelde wagens naar het land reed, lag hij in den voorsten wagen te slapen. Juist op het moment, dat de sneltrein, iie om 7.49 uit Winschoten naar Groningen vertrekt den onbewaakten overweg te Westerbroek moest pas seeren, kwamen da wagens met den slapenden man bij den overweg aan. De paarden bleven nog juist op het allerlaatste moment uit zich zelf stil staan. De machinist remde uit alle macht. De paarden stonden met de koppen tegen de wagons aan toen de trein stilstond. De trein had eeDige vertraging. Tegen den landbouwer is proces-verbaal opgemaakt. Doodelyk ongeval. Te Amerongen is, naar het Cenlr. meldt, een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de motorrijder Van Beusekom, uit Lienden, op slag werd gedood Deze kwam van den Kerslweg rechts den Rijksstraatweg oprijden, toen uit de richting Leersum een vrachtauto met aanhangwagen van de firma Winkelman uit Utrecht naderde, welke bazalt vervoerde voor woningbouw le Doorn. Er volgde een botsing, waarbij v. B. werd gedood. Ernstig auto-ongeval. Dinsdagavond heeft op den weg tusschen Mierlo en Geldrop een ernstig auto ongeval plaats gehad. Door tot nu toe onbekende oorzaak, wellicht door een aanrijding, is een auio mei vijf personen, komende van de Markt te Eindhoven, tegen een telefoonpaal gereden. Een vrouw werd ernstig en een jonge man werd licht gewond De auto werd ernstig beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. Tram ontspoord. Dinsdagmiddag is nabij Zutphen de personentram ZutphenEmmerik, die om half drie uit Zutphen vertrekt, ontspoord. Ds machine kantelde. De machinist geraakte er onder en kreeg den heeten stoom in zijn gelaat, waar door hij ernstig werd verwond en in het ziekenhuis moest worden opgeno men. De volgende personenwagen liep op de machine en kantelde eveneens Een tweetal goederenwagens is ook omgeslagen. Drie reizigers liepen lichte verwondingen op. Degewonde machinist is genaamd Steenbergen en woont te Doetinchem. De eerste haringschepen binnen. Van de enkele haringschepen, diein het begin dezer maand vanuit Vlaar- dingen ter haringvisscherij gingen, zijn Dinsdag reeds drie schepen terugge keerd. De vangsten bleken ruim. Doodelyke sprong. Op den Stampersgatschendijk te Stampersgat heeft een doodelijk ongeval plaats gehad naar het »D. v. N. Br." meldt. Toen de 14-jarige J. v. Akkeren, gezeten op een met paard bespannen boerenwagen over den Stampersgat schendijk reed, sloeg plotseling het paard op hol. De jongen sprong van den wagen, doch met het noodlottig gevolg, dat hij zoo hard op den grond terecht kwam, dat hij ter plaatse bleef liggen en spoedig daarop overleed. Honderden eenden en konynen verbrand. Te Heeswijk is een schuur van den winkelier M. v. d. Elzen, waarin ge vestigd was een Chinchilla-konijnen fokkerij, afgebrand270 konijnen kwamen in de vlammen om. Te Someren brandde de eendenstal van den heer Duisters te Nederweert af; 180 eenden vonden den dood in de vlammen. Boschhrand. Bij het Rijkskrankzinnigengesticht le Eindhoven is 20 H A jong boscü, eigendom van mevr. wed. van Hapert en mr. H. Passtoors, afgebrand. Het ongeluk te Herxen. Betreffende het ongeluk op den onbewaakten overweg tejlerxen onder de gemeente Wijhe, meldt men nog De chauffeur, die een vrachtauto bestuurde van de firma Hulsbergen uit Deventer, wilde den overweg passeeren toen hij in botsing kwam met den personentrein, die 6 minuten over half één uit Zwolle naar Deventer was vertrokken. De man was op slag dood, de vrachtauto werd totaal versplinterd. Door den trein overreden. Donderdagmiddag te ongeveer 3 uur is de hoofdinspecteur van de afdeeling Bruggenbouw der Nederlandsche Spoorwegen, de heer de R. nabij het station Halfweg door een sneltrein uit Amsterdam overreden. De ongelukkige was op slag dood. Roofmoord te Nieuwer-Amstel. Donderdagmorgen tusschen 9 en 12 uur heeft te Nieuwer Amstel eer. brutale roofmoord plaats gehad. In den Buitendijkschen Buitenveldertschen Polder woont in eer eenzaam gelegen arbeidershuisje de 66 jarige weduwe J Gerekink. Het oudje werd Donderdag morgen geworgd in hare woning ge vonden. Om haar hals was een riem vastgesnoerd. Alles in de woning was overhoop gehaald, zoodat hier roof blijkbaar de drijfveer is geweest. Uit een kast wordt een bedrag aan geld vermist. In verband met den moord werd reeds een jongeman gearresteerd, maar deze moest weer vrijgelaten worden, omdat hij zijn onschuld volkomen kon bewijzen. Donderdagavond zijn echter te Amsterdam tweemannen gearresteerd in wie men de vermoedelijke daders meent gevonden te hebben. Zij zijn naar Nieuwer Amstel overgebracht. Militair vliegtuig over den kop geslagen. Nabij Zierikzee is Donderdag een militair vliegtuig uit Soesterberg bij het maken van een noodlanding over den kop geslagen. De inzittenden, twee luitenant-vliegers, bleven ongedeerd. Lyk opgehaald. Utt het Wilhelminakanaal te Tilburg is Donderdagmorgen door de politie het lijk opgehaald van den kostganger N. J., die sedert eenige weken werd vermist. Verschrikkelijk liefdesdrama te Den Haag. Maandagavond heeft zich in hetpark Zorgvlied in Den Haag een verschrik kelijk drama afgespeeld. De ongeveer 20-jarige dochter van Mr B werd, toen zij te wandelen liep door een man opgewacht. Deze loste enkele schoten op haar. Zwaar gewond viel zij neer en overleed bijna oogenblikkelijk. Het moet hier een liefdesdrama betreffan. De dader, een student, is reeds aan gehouden en heeft een volledige beken tenis afgelegd. Het meisje had de verloving verbro ken. Binnenlandsch nieuws. Alles heeft zijn tijd op dit onder» maansche 't is maar de kwestie, dat men zijn tijd moet weten af le wachten en deze als hij gekomen is te gebruiken. Het jaarlijks wederkeerende genot vaa een tochtje naar de bloem» bollenvelden heeft ditmaal iets langer dan gewoonlijk op zich doen wachten, maar de Hemelvaartsdag was goed en de bloembollenvelden waren het ook We behoeven de desbetreffende berichten in de bladen maar in te zien om de overtuiging te krijgen, dat het bloembollenseizoen een succes is ge» weest. En nu staat het bezoek aan de bloeiende Betuwe voor de deur. Daar» van hoorde men een kwart eeuw geleden niet. Maar sinds dien kwam er »eenige" verbetering in het vervoer en verkeerswezen en de brave bewoners van de vette landen tusschen Rijn, Waal en Maas hebben ieeren inzien, dat er aan de kersen, appelen en peren al iets te verdienen valt lang voor ze plukrijp zijn en ze hebben het vreemdelingenbezoek weten te bevor deren, o a. door gelegenheden, waar de bezoekers zich aangenaam kunnen verpoozen als ze op het schoone bloemenkleed, dat de boom dekt, zijn uitgekeken. Ieder visebt op zijn getij. Van visschen gesproken I Zoo omstreeks Pinksteren begint de tijd, dat de Scheveningsche loggers uitvaren om op zooal niet verre dan toch vreemde kust, de Schotsche, het zeebanket te gaan vangen, waaraan ons land van ouds een deel van zijn roem mocht ontleenen. Of het dit jaar tot de gebruikelijke Pinksteruittocht zal komen Ir. het begin dezer week kwam het bericht, dat een groot deel der Scheveningsche visschers in staking was gegaan. De staking omvatte toen ongeveer duizend man. Aanleiding tot het conflict is de eisch der visschers om loon8verhooging, meer rust en meer ziektegeld. De Reedersvereeniging heeft in een vergadering de eischen besproken en verklaard is, dat de resultaten van het bedrijf niet toeliet geheel aan de ge stelde eischen te voldoen. Het is met de loonen der visschers zoo gesteld, dat er naar we vernemen niet van een algemeen geldend loon gesproken kan worden, waar de door de verschillende schepen gemaakte besommingen uit elkaar liepen en het loon een zeker percentage van die besomming uit maakt. Behalve de visschersstaking zijn er momenteel nog eenige andere, o.a. de staking in het Zaandamsche houtbedrijf, waarbij naar we lezen buitenlandsche arbeidskrachten zijn aangenomen. En dan was er een staking uitgebroken bij de Zuiderzeewerken, zoo jong als ze zijn. Wie het tegenwoordig naar den vleesche gaat, zeker niet de brand- waarborgmaatschappijen. Aan de reeds lange reeks van groote branden, werd de vorige week nog een nieuwe brand toegevoegd, waardoor het dorp Rossum in den Bommelerwaard hevig werd geteisterd Nu wordt in den regel de door branden als hierbedoelde veroor zaakte schade door meer dan één maatschappij gedragen en aan perioden met veel en ernstige branden gingen perioden vooraf, waarin neel weinig ernstige branden woedden, maar toch, »de roode haan" die door het land vaart bezorgt menige maatschappij een schadepostje al zullen de goed ge fundeerde maatschappijen wel een stoot je kunnen velen. Wat zou het ook zijn, wanneer de maatschappijen, bij welke zoo menig een zijn heele hebben en houden ver zekerd heeft, eens moesten zeggen onze kassen zijn uitgeput! 't Gaat in ons land in den laatsten tijd met de suiker niet schitterend. Of eigenlijk ia het niet de suiker zelve, waarmee 't minder goed gaat, maar 't is de suikerindustrie, welke reden lot klagen geeft. Onze regeering stelt zich op het standpunt, dat industrieën die een tijdperk van malais-? of noodlijdendheid doormaken, geholpen moeten worden. Zoo kregen we o a. een schoenenwetje en een klompenwetje, Kort geleden was het de beetwortelsuikerindustrie die min of meer noodlijdend genoemd werd. Onze regeering heeft zich de suikerindustrie aangetrokken en haar een subsidie uit 's Rijks kas toegezegd. Wat voor de bedoelde industrie heel aangenaam is Er werden klanken vernomen intus- schen, volgens welke de blijdschap der 8uikerindustrieelen voor andere in dustrieën zooiets als een doorn in het oog is. Ongetwijfeld zal de suiker industrie wel niet de eenige zijn, die een minder voordeeligen tijd door maakt. Daad van een beestmensch. Uit den Stationssingel te Rotterdam, is opgehaald het lijkje van een pasge boren kind van het mannelijk geslacht, dat in verren staat van ontbinding verkeerde. Aan den hals was een steen gebonden. De Zeppelin naar Amerika. Reeds tegen 6 uur Donderdagmorgen heerschte op de werf te Fnedrichs hafen een groote bedrijvigheid. Het luchtschip werd voor het vertrek gereed Om vijf uur werden de groote deuren van de hal weggenomen, waarna de ballastzakken werden verwijderd. Intusschen hebben alle passagiers hun plaatsen ingenomen en te kwart voor zes wae het groot luchtschip uit de hal gebracht. Het weer was uitstekend voor den start, windstil doch een weinig nevelig. De cabines van de »Graf Zeppelin" waren feestelijk versierd, overal waren bloemen. Te tien minuten voor zes was alles voor het vertrek gereed. Een laatste afscheidsgroet en te 5,54 werd het sein tot vertrek gegeven. Langzaam zette de »Graf Zeppelin" zich in beweging, koersend in Zuidelijke richting Ontzettende ontplofilngsramp in een kliniek te Cleveland. De ramp in het ziekenhuis te Cleve land (Ohio) is veel grooter dan de eerste berichten doen vermoeden- Tot nu toe zijn 95 dooden en meer dan 100 gewonden te betreuren. De ramp ontstond in de kliniek van den door zijn bloedsoverdracht-methode bekenden arts Crille, door het ontplof fen van een film van een X stralen- toestel. In het ziekenhuis waren volgens betrouwbare inlichtingen 260 meest niet bedlegerige patiënten, v.*ier redding tengevolge van de giftige gassen buitengewoon bemoeilijkt werd. Ook verschillende artsen en leden van het verplegend personeel moeten zijn omgekomen. Nadere berichten omtrent de ramp in het ziekenhuis melden, dat 99 personen zijn gedood, terwijl 40 perso nen, die naar andere ziekenhuizen zijn overgebracht, weinig kans hebbeD, er het leven af te brengen. di Alcohol in »Wacbl je voor Vroeger kwam Strakjes is dit ov Glazen zijn dan Want een dokter Maakt thans droj iji (las, n P hoog n. Niemand die ziclftrink Of op de gezondl Bij een fuifje in Strakjes pikken Uit een doos Gea Nieuwe vorm voc ntje' 2 ntje Als de gastheer Hij de snuifdoos Net als 't kistje i Als voor vijf-en-z 't Heet dan niet Maar»Neem c 't Dollarland is Daarmee is nog Geacol laat zich Tusschen plankeil Waar ik maar Drooggelegd" is h ens eitje :ken il il. Veel van 't oude Breekt de Geacol 't Glaasje waar Moet gewis voor En je hoort dan »Hij heeft weer z ijke jkei apt toepi o Dokter Ohle vont Toch gaan we g Vroeger kon je Iemand die zich Maar zijn 't flikji Of pa8iillea voor eruit pen dor BÏÏB&S&UJKS SS van 10 to GEBOREN Hendrika F. van Jan J. H. Thielei Johannes G. Jennjii Dora M. Pelzer, GEHUWD Peter J H van landbouwer en He M. Verheyen, 26 jari Ghriatianus van landbouwer te Den Theuni88en, 26 jarev OVERLEDEN Een patiënt St. Sicht Twee patiënten Scht. in-C weg ja telnc Ven ja on ov li Parocl Morgen Zondag, ster en. in alle H Mis voortplanting de9 gel Maandag, 2e Pinljdi als op Zondag. Dinsdag half 8 Jaarg. voor de en Meijer. Woensdag half 8 2de kla9 voor Jacobt tildis Baltissen. Donderdag 7 uut half 8 leesmis, 8 Henriette Heris, Wet Vrijdag half 8 hannes Willemsen ei 8 uur Jaarg. Thielen Zaterdag komen d< klas en de meissje biechten, 7 uur Lof Zondag 26 Mei bedevaart gaan naar hier uit de kerk om Deze week Woen terdag zijn de quatert el vasten en onthouding sj Zondag 7 Juli zaf boot ter bedevaart gi in 't Zand. De leden e: devaart wenschen d< zich spoedig bij den. Patei Zondag, Hoogfees en 7 uur H.H. Hoogmis voor de broederschap van Hoogmis processie, tige Vespers, 5 i Franci9caansch Kroo Generale Absolutize Na de Hoogmis Derde Orde. Maandag 2e Pi sen als op Zondag. Bemadus van Sena r. 5 uur Lof met kroon Tweede Pinksten mannen en jongens de Smakt. Vertrek kwart voor 8 Dinsdag feest vat van Viterbo, volle mis, 7 uur Lof en Vrijdag 7 uur H Meimaandoefening. In de week eiken maandoefeningen. St. Antoiiiu Eersten Pinksterd u het Sportterrein. G plevier Donderdag. De leden van worden Tweeden om kwart voor verwacht. Op dien tijd en trekt de bedevaart Nog steeds gelA, schoolgaande jonge bouw enz. niet mogt n P VOOl Mi lei 'inksl I, i M i g i Pii oi Ma a Genadekaf De beide Pinksterir H. Mis, half 10 plechtig Lof met megang over den het Allerheiligste kwie van O.L. Vrou Door de week dé a.s. Zondag om 7 kwart na acht afhaltfai van Venray, onmild eene plechtige H. sie, om 10 uur H. van het Rectoraatij orde als op beide P bes lerb Ja Me H. is bpoor mili pod de klat iilie tek lit. en iboi pij a ilie Vro ze moe hiann: en. icht Aai Na ple -of r Oi irski IV den v erk ispir Ho< Lof ir M ing Got Or irge Kftronj v< ;e latsg sti 3 u Oi !o rr Re roc° rone lag

Peel en Maas | 1929 | | pagina 2