Fa. Jiti si Belastingen 450 Wasles F. Sijb el Uw P. v. 0 Fa. Stéle Jaarmarkt te Venray Stempels Jz alle souns aci Belgiscl De ondergang van Tongerloo's Abdij. De candidaatstelling in de Kath. Staatspartij. Uit de Landbouwwereld. De voordeelen van de Invaliditeitswet. Gemengde Berichten. Marktberichten. Woensdag 15 Mei G, MUSKENS 't is disl Gebr. >ei Bruiokotte Sti Vetn d Anl ee en alle s kolen, en br Jac. A. Derks, r aat wei inconsequente van onzen tijd, dat ook weer de oude pscbylogische waarheid aangeeft van het spreekwoord »het bloed kruipt waar het niet gaan kan Wij zijn tegenwoordig ultra demo cratisch, meer nog wij zijn republi- keinsch, communistisch, sovjet achlig. Keizers en koningen, heet 't, zijn uit den tijd. Keizers worden van den troon gestooten, de koningskronen rollen over straat, les rois vont en éxil. Wij willen geen vorstelijke praal en parade. En toch spijt alles kunnen wij het Koningschap niet loslaten. Het koningschap schijnt nog altijd het toppunt van glorie, dat zich denken laat. Men ziet 't aan den eenvoudigen marktkoopman die zich den majesteite lijken titel van den akousenkoning" niet door den eersten den besten pretendent wil laten betwisten. En hij slaat niet alleen, wij kennen een skoning der bonten", een fblousen- koning", een abosienkoning", een »koning der moppentappers', eön »roi des bioscopes". Naast deze koningen komen nog de koninginnen. In Parijs, waar men de echte konin gen en koninginnen op het schavot bracht, vieren ze da »Koningin van de Hallen", de Koningin van de Schoon heid" de Koningin van de Montmartre" En nu lezen wij weer, dat in ons eigen land is aangekomen Miss Bert, de Engelsche <Spoorwegkoningin" die aan het station te 'sGravenhage werd begroet door de Haagsche Afdeeling der Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, overigens menschen die uit principe nooit »Leve de Konin gin" roepen. Lsden uit het hoofdbestuur dezer anders niet monarchale vereeni ging vormen het gevolg van deze koningin op haar tocht door Nederland. Miss Bert legt bezoeken af, wordt overal officieel ontvangen, is aller wegen de graag geziene gast, net als onze echte Koninginne, die echter door deze zelfde menschen uit beginsel niet wordt begroet. Dit is de inconsequentie van het leven. Als onze grootst sociaal democratische schrijver Herman Heyermans zich inspant om iets heel fijns en ontroerends te scheppen, dan noemt hij dat't liefst en bij voorkeur »Droomkoninkje". Zoo handhaaft zich, ondanks alles het oude en onvervreemdbare »geef den koning, wat des konings is". In de Msb. schrijft Dr. A. E o.a. Zelden wellicht is er meer belang stelling geweest rondom puinen, als nu het geval is met de grijze abdij Ton- gerloo, Zondag namiddag 28 April door het vuur vernield. Tongerloo was de eerste Kempische stichting uitgaande van de door-de- eeuwen heen beroemde St. Michielsabdij van Antwerpen, ontloken aan den zielenijver van den jeugdigen geloofs- prediker Norbertus, grondlegger der Orde van Premonstreit We schrijven 1180. De aanvang van een klooster, midden in de heidevlakten blijft een middeleeuwsch beeld, gehuld in de duisternis van het verleden 40 bunder grond en een molen vormen de kern van de stichting. Daarop zullen de kloosterlingen, in de lijn van andere ag1 arische Orden, het dagelijksch brood winnen en hun vlijt en zweet zullen die gronden bevruchten, hun landbouw methoden zullen nieuwe horizonten openen aan de arme bevolking der streek, en in hun Romaansche kerkjes zal de lof des Heeren zijn onverpoosden voortgang vinden. Uil de kleine kern groeide een machtig Tongerloo. Wie thans de gouw kent, waar Tongerloo's lindeboomen beginnen te groenen onder de koeste rende lentezon, wie zag de heerlijke oogsten die goudrijpen in het najaar, wie mocht genieten van het boschrijk natuurschoon en de lichtvolle lanen, kan zich eenigszins indenken, hoe een eeuwenoude overheersching van zachte kloosterdiscipline heel dia gouw be vruchtte met haar weldaden, en hoe de abdij met haar slanke torenspilletjes, met haar breede omheiningsvesten rond de hooge muren door de eeuwen heen, was en blijft het centrum van gods dienstig en cultureel leven. Een oud ras van landelijke monniken, die even goed de hoef van een ziek dier weten te verzorgen, als eene paleopraphische bladzijde te lezen uit een verlucht handschriftde wijddenkende klooster ling, die zich vermeit in zachte be schouwing te midden van Godsprachtige natuur en blij opgetogen in rustige stemming den bezoeker verwelkomt, die toegang zoekt in het oord van vrede en rust. Achter de veilige muren werd studie geest omgewerkt in fijne handschriften, in boeiende kronijken, en de practische aard van den provisor pende naast zijn rekeningen de interessante gegevens neer, welke voor den huidigen geschied- vorscher zoovele bladzijden uit vroegere dagen blootleggen. Ea in de boeken- rijen der bibliotheek slaan de vele werken der kloosterlingen, die naast hun gevuld dagelijksche leven den tijd vonden met sappige rieten pen de werken te schrijven, waarin zij de kennis van hun geest en de warmte VBn hun hart uitstortten. Buiten de muren gingen de klooster lingen, in hun wiegende rijtuigen of op hun driftige paarden langs de diep doorgroefde wegen naar de vele paro chies, waaroverTongerloo hetbegevings recht bezat Ze waren er de vaders der geloovigen, de vaders der armen, en wanneer, in de 16de en volgende eeuwen de vervolging oplaaide, gingen zij hun volk in alle omstandigheden voor, bewaarden voor hun volk den schat van het Roomsche geloof en verdedigden de heiligste rechten van den godsdienst ten koste van hun veiligheid en hun leven. Spreekt men veel in Noord-Brabant van »de Witte Lijn", om te duiden op die parochies, waar Witheeren het zieleheil hoog hielden en hun volk voor Rome bewaarden, naast andere parochies, ia dewelke de leider door zijn afval heel de gemeente afvallig maakte. En in de regeeringskringen, in de staten van Brabant en in de Generale Staten, zetelden de abten statig, en bun wijs beleid en hun invloed kwam heel het land ten goede. Niet, dat ze zich tot vleiers der regeering maakten De vorsten waardeerden hun vriend schap en hun onthaal binnen de abdijmuren; de vorsten bouwden op hen bij finaccieele moeilijkheden des lands, maar de vorsten vonden vaak in hen ook geduchte verdedigers van gekrenkte rechten. Wanneer b.v. in de 16de eeuw, de strijd kwam om eigen- bestuur in de Nederlandsche gewesten tegen de heerschzuchlige plannen van een Filips II, die van Spanje uit onze provinciën wilde besturen door zijn Spaansche handlangers, stonden de abten van Tongerloo als de eersten in de bres, steunden de nationale vrij heidsbeweging, door woord en daad, zetelden in de oproerige Staten Generaal, jaren lang, tol in 1580 de Calvinistische strooming de plannen van godsdienst vrede van den Zwijger deed mislukken, en ook zij, in de keus tusschen godsdienst en vrijheid, terugkeerden naar Spanje. Vooral de moderne tijden stellen de 8bdij Tongerloo in het licht van een hoog cultureel leven. De Fransche omwenteling scheen het bestaan van Tongerloo af te sluiten verspreid werden zijn zonen, door den vreemden indringer onder de leuze van vrijheid", verjaagd; verspreid de vele kunstschatten, sedert eeuwen ver gaderdomvergehaald de klooster gebouwen, de abdijkerk I.En wanneer, bij den val van Napoleon het Konink rijk der Nederlanden tot stand kwam, kon de kleingeestigheid van den vorst er niet toe besluiten, voor het Katho lieke Zuiden, het herstel der kloosters toe te laten. In 1840 komt Tongerloo weer in bezit van enkele overblijvenden De helden daad van enkele afgeleefde ouderlingen, die in hun ziel het visioen meedroegen van hel Tongerloo, dat hun jeugd had bekoord, en de handen samensloegen om in alle strengheid het kloosterleven te hervatten. Daaruit groeide het huidige Tonger loo, één der machtigste mannen kloostergemeenten van het land, een 200 leden tellende het huidige Tonger loo, dat naar oude traditie den ruimen weg der ontwikkeling opging. Tonger loo staat heden zoo gunstig bekend om zijn fijne liturgische plechtigheden, om zijn ontwikkeld optreden inzake kerke lijke wetenschap, geschiedenis, enz., o.m door het ^Eucharistisch Tijdschrift" en »Analecta Praemonstratensia" om zijn meegaan in de beweging van den modernen bouwtrant vooral tot uiting gekomen bij de verbouwing der abdij kerk, waarin ernstig neo-bizantijnsch zich heerlijk aansluite bij neo-gothiek I Tongerloo staat in zijn vollen luister, hoog in de middagzon 1 En daarom heeft zelden de stem der puinen snerpender klacht gehad voor de harten 1 Kieskring Limburg. Piaatsverv. deskundige int. vraagst. Regout 27667 Serraren8 4202 Gekozen Regout. Deskundige Landbouw. als lid piaatsverv. Ament 21973 2849 Quadvlieg 6846 3360 .Trienekens' 21467 Gekozen als lid Ament en als plaats vervanger Trienekens. 2 vr|je zetels. ala lid piaatsverv Bongaerla 19484 1596 v d Braken 468 324 Bulten 1500 1388 Droog 237 379 Engels 940 328 Erkens 468 405 Guit 792 316 Haan 4733 Habets 1035 1295 Heli. Hubar 473 324 Kneepkens 592 935 Kranendonk 80 135 v.d. Laan 288 Lambooy 3866 3790 van Lokven 1292 Moller 2713 1847 Nijkamp 726 Nijnatten 4057 3077 Oomen 275 van Poll 3735 2193 Ritzen 354 484 Rutten 10195 2029 Schoonbrood 633 911 Smits van Oyen 1171 1994 Steenberghe 1362 1426 Truyen 18626 van de Ven 830 Veraart 683 1485 Do Vries 117 162 2686 Waszink 1540 Zielemans 586 Uit het Verslag der Proefstations deelen we nu iets mee omtrent het onderzoek van monsters meststoffen. Er werden in totaal 23082 monsters onderzocht, daarvan waren 1870 Chili- salpeter, zijnde een 400 tal meer dan in het vorig verslagjaar. Vela dier monsters hadden het uiterlijk van zw. ammoniak, waarmede vele gebruikers dan ook meenden te doen te hebben dat uiterlijk was echter hel gevolg van een nieuw precédé, dat in Chili bij de bereiding was gevolgd. Er werden monsters Chili aangetroffen met te lage gehalten, gewoonlijk het gevolg van de aanwezigheid van Chloriden een 11 tal overschreed de speling Bij Kalksalpeter vertoonden 49 mons ters een gehalte lager dan de garantie, maar geen enkele met overschrijding der speling; bij zw. ammoniak was bij 178 (van de 1265) het gehalte te laag, en bij een 19-tal werd de speling over schreden. Alle 109 monsters kalistikstof vol deden aan de eischen. Dit was bij superphosphaat lang niet het geval, zeer belangrijke kortingen, zelfs van meer dan f 2000, moesten worden voor geschreven. Het Verslag zegt, dat bij Thomas- meel door gebruikers blijkbaar te vaak nog wordt gelet op de oplosbaarheid alleen, terwijl nog herhaaldelijk geconstateerd wordt, dat korting zou moeten worden gegeven niet enkel wegens onvoldoende oplosbaarheid, maar ook wegens onvoldoende fijnheid, en omdat niet voldaan woidt aan de eischen van echtheid. Men vrage dus een volledig onderzoek 1 Van kalizout 20 pCt. bleef bij 67 (van de 1395) het gehalte beneden de garantie, met overschrijding der speling; van kalizout 40 pCt. bij 62 (van de 1180). Bij kalkmergel kwamen in vele gevallen monsters voor, dusdanig voch tig, dat zij niet behoorlijk uil t« strooien was. Waar zich dit voordeed werd gewaarschuwd Een »afval-product" werd ingezonden al3 meststof, 't bleek als zoodanig waardeloos te zijn, het bestond hoofd zakelijk uit glauberzout. Van 126 ingezonden monsters bloed meel en gedroogd bloed voldeden er 13 niet aan den eisch gesteld voor het stikstofgehalte. De Opsporingsdienst nam slechts 15 monsters meststoffenéén monster Thomasmeel, dat niet aan d9 garantie voldeed2 monsters gemengde mest, waarvan er één wel en één niet vol deed; en 12 pakjes mest voor bloemen en kamerplanten, waarvan er 5 niet aan de garantie beantwoordden. Deze pakjes bloemenmest worden in den regel veel te duur betaald. Onder de opmerkingen van alge- meenen aard vinden we onder meer dat vaak nog de verpakking van inge zonden monsters ondoelmatig is, zoodat het onderzoek niet of niet geheel kon plaats hebben; dat de monsters te klein waren (zij moeten ongeveer 500 gram zijn); dat het nog te veel voorkomt, dat bij Thomasmeel één monster slechts ten onderzoek en ter afrekening wordt ingezonden; naarmate de partij grooler is, is het zeker gewenscht, uit groote partijen meer monsters voor de afreke ning te laten onderzoeken. De Sluipwesp. Er is een heel klein wespje, dat het den rupsen zeer onaangenaam maakt; ik vertel u er iets van. Zoodra dit wespje ('t is maar een paar millimeter groot) een kleine koolrups ziet, vliegt het er naar toe, gaal op haar zitten, boort met een Jegboorlje dat aan het achterlijf zit, eer. gaatje in de rups en legt daarin een 40 of 50 eitjes. Aange naam vindt de rups dit natuurlijk niet, maar het wespje doet het zoovlug.dat de heele zaak al afgeloopen is, voor de rups goed en wel weet, wat er met haar gebeurd is. Zoo kruipt de rups rond met een andermans eieren. Deze worden door de warmte der rups uit gebroed, en zoo kruipen er al spoedig een 40 of 50 kleine maden in het lichaam van onze rups rond. Da arme rups voelt de vreemde indringsters wel, doch is geheel machteloos. Zij is wel niet aan de heidenen, maar toch aan de maden overgeleverd, wat op 't zelfde neerkomt. En wat het ergst is de maden krijgen honger en gaan nu de rups van binnen uiteten, ook al, omdat er niets anders bij de hand is. Eindelijn: zijn de maden volwassen, zij zijn dan 2 mM, groot. Maar nu hebben ze ook genoeg van de rups en om haar te bedanken, dat zij haar gevoed hebben, maken ze openingen in de rupsenhuid en kruipen naar buiten. Dit is de laatste pijniging voor de rups, den volgenden dag is zij dood. Zoo is het uiteinde van een aangeval len koolrups. De maden evenwel zijn nog spring levend al springen zij, üij gebrek aan pooton dan ook niet. Direct als zij uit de rups zijn gekropen, gaan zij zich inspinnen in een klein geel spinseltje, om zich daarin te verpoppen. Dit inspinnen doen zij vlak naast de doode rups en zoo kunnen wij links en rechts van de rups 40 of 50 kleine gele coconnetjes zien zitten. In dezen toestand blijven zij een dag of 10, 12, en dan komen er op een goeden mor gen een 40 of 50 kleine wespjes voor den dag. Die gaan op hun beurt weer eieren leggen in andere koolrupsen en zoo gaal dit voort, tot de herfst aan breekt en er geen koolrupsen meer te vinden zijn. Die wespen helpen ons dus de kool rupsen opruimen; 't is de gachiedenis van de sluipwesp. Zoo heeten ze, omdat zij als 't ware in het lichaam der rupsen sluipen, d.w z. stilletjes naar binnen dringen. Er zijn heel watsoor ten uan sluipwespen, groote en kleine: de wesp, die de koolrupsen aanvalt, heet koolrupsensluipwesp. Menschen. die niet goed op de hoogte zijn, noemen de kleine gele popjes.... rupseneieren, en omdat zij meenen, dat daaruit weer rupsen komen, vernietigen zij die popjes en maken aldus hun eigen vriendjes dood. Dit is een voor beeld, hoe wij door onkunde ons zelf schade kunnen toebrengen. Men ont- houde derhalverupsen leggen nooit eieren, dat doen alleen de vlinders. Wie éénmaal de eieren van hei kool witje heeft gevonden, weet, dat de eieren mooi naast elkaar zitten, en dat de popjes van het sluipwespje steeds op een hoopje zitten. Men kan zich dus nooit vergissen. Fr. S. te Zwolle schrijft in de R.K. Werkgevers De Invaliditeitswet is niet populair. Een van de voornaamste oorzaken hiervan is wel gelegen in de omatan digheid, dat da voordeelen, welke deze wet aan de verzekerde arbeiders biedt niet voldoende spreken tot het groote publiek Men meent maar al te vaak, dat de I.V. uitsluitend een ouderdoma- verzekering is en men staat niet stil bij den naam van deze wet. Het is daarom van belang, als de betrokkenen, zoowel werkgevers die de premie betalen, als de arbeiders, die de uitkeeringen ontvangen, op de hoogte worden gebracht met de voor deelen, die het gevolg van deze wet zijn. Om met de ouderdomsrenten te be ginnen, waren er op 1 Maart j.l. 71,114 van deze renten loopende, waarvoor een jaarlijksch bedrag van f10,600,592 wordt uitgekeerd 1 Ongetwijfeld zullen deze getallen niet tegenvallen aan hen, die ze voor het eerst onder de oogen krijgen, maar het aantal en het bedrag der invalidi teitsrenten zal zeer velen uitermate verrassen en doen zeggen: »ik heb niet geweten, dat dergelijke voordeelen aan die lastige wet verbonden waren Het aantal loopende invaliditeiis» renten per 1 Maart j 1. bedroeg nl. 33,357 met een totaal jaarlijksch bedrag van 3,724,985,69 gulden. Maar wij zijn er nog niet, want op meergenoemden datum liepen ook nog 11,959 weduw renten en 1,081 weezenrenten met een totaal jaarlijksch bedrag van reap, f 2,090 943,24 en f 1,943.504,72 In totaal liepen er dus op 1 Maart 1929 117,241 renten met een totaal jaarlijksch bedrag van bijna 18i/j mil» lioen gulden. Bij het beschouwen van bovenstaande cijfers moet men nog twee dingen goed in 't oog houden. In de eerste plaats geven bovenstaan de cijfers het aantal loopende renten op 1 Maart 1929, maar het aantal toe gekende renten is zeer veel grooter. Het verschil wordt veroorzaakt door de rentetrekkers die overleden zijn, door de weezen die de leeftijdsgrens hebben bereikt en door de invaliden, diege nezen zijn. In al deze gevallen zijn dus bedragen uitgekeerd, die hier niet genoemd zijn. In de tweede plaats moet men bedenken, dat het aantal (en dus ook het bedrag) renten steeds stijgende is. Steeds meer verzekerden bereiken den 65 jarigen leeftijd, die hun aan spraak doet geven op ouderdomsrente, indien er voldoende zegels voor hen geplakt zijn, terwijl de arbeiders die op jeugdigen leeftijd in de verzekering zijn opgenomen, in de toekomst het aantal invaliditeitsweduwen en weezen» renten zull«n doen stijgen. Op grond hiervan mag men aannemen dat het totaal jaarl. rentebedrag, dat op het oogenblik bijna 18i/t millioen gulden bedraagt, nog gedurende een groot aantal jaren met 1 2 millioen gulden jaarlijks zal stijgen. Men zal nu ook begrijpen hoe het komt, dat het jaarl. opgebrachte premie bedrag grooler is, dan het bedrag van de thans loopende renten. Immers er moet (waar de invaliditeitswet gebouwd is op het verzekeringsprincipe) gereser veerd worden voor de toekomstige verplichtingen van het Inval, fonds, daarom zal het bedrag, dat elk jaar aan renten moet worden uitgekeerd net zoolang stijgen, tot dat de zoogenaamde evenwichtstoestand is bereikt, d w.z. dat er in de toekomst een even groot bedrag aan renten zal worden uitge keerd, als er dan aan premie plus aan rente van de gereserveerde bedragen binnenkomt. Ten slotte zij nog medegedeeld, dat tot 1 Maart 1929 in 28502 gevallen geneeskundige behandeling of verple» ging in ziekenhuis of sanatorium is verleend, terwijl op dien datum 1211 verzekerden in observatie waren of waren geweest. Men zal inzien, dat ook met deze praestatie van het Inval, fonds zeer groote bedragen gemoeid zijn, wanneer men weet, dat hiertoe zeer vele maanden lange sanatorium» kuren behooren Het bovenstaande moge er toe bij» dragen, dat de arbeiders wal meer zorg aan hun rentekaart besteden en dat ook de werkgevers inde overtuiging dat de door hen betaalde premie nuttig besteed is zoo goed mogelijk aan hun J>plakplicht" zullen vcldoen. De Betuwe in bloei. Op Zondag 12 Mei a 8. loopt er een goedkoops trein van Den Haag, Delft, Schiedam, Rotterdam, Feyenoord en Dordrecht naar Geldermalsen, Tiel, Echteld, Kesteren, Vork, Eist, Ooster beek Laag en Arnhem. Mijnongeval. In de schacht Beerenbosch Domini ale mijn te Kerkrade, kreeg de ge huwde Poolsche mijnwerker M een stuk hout op het hoofd. Hij bekwam een zware schedelbreuk en werd naar het ziekenhuis vervoerd. Bankbiljetten van f 10. die ingetrokken worden. De oude bankbiljetten van f 10, waarop voorkomen een mannenfiguur en een vrouwenfiguur, dis elkaar de hand reiken, zullen, naar reeds vroeger werd bericht, worden ingetrokken. Blijkens een mededeeling van de directie van de Nederlandsche Bank kunnen ze tot 29 April 1930 ter inwis seling worden aangeboden aan de bank, de bijkantoren, agentschappen en correspondentschappen. Van de muntbiljetten van f 10 zul len alleen in omloop blijven die, waar op een Zeeuwsche boerin is afgebeeld Oude man yerbrand. Zondagavond is brand uitgebroken in een perceel te Utrecht Het vuur greep zeer snel om zich heen, zoodal het onmogelijk was den 80jarigen Janssen, die te bed lag uit de vlam men te redden. Onder de puinhoopen heeft men zijn geheel verkoold lijk gevonden. Uit den trein gesprongen. Zaterdag is zekere K uit Maastricht tusschen Keipen en Roermond bij de brug over het kanaal WessemNeder weert uit den in voile vaart rijdenden sneltrein gesprongen en langs de lijn bewusteloos blijven liggen. Hij werd naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht. Na te zijn verbonden is gebleken, dat de man aan vervolgings waanzin lijdende was, waarom hij nog dienzelfden dag naar het krankzin nigengesticht te Venray is overge bracht. Ingekomen en vertrokken personen van 26 April tot 3 Mei. INGEKOMEN M. Baltus8en en gezin, landbouwer, H 7 van Horst; J. Drie88en, landbouwer, Oude Ooatr. weg 12 van Horst; H. W. Corneli8sen, landbouwer, K 102 van Oploo; M. J. Vloet, zonder beroep, K 102 van Maashees; Gh. J. Cornelissen en gezin, arbeider, Maasheescheweg 4 van Bergen; M G. Huisman, dienstknecht, Merselo M 89 van Bergen; J. M, Hendriks, dienstknecht, N 19 van Vierlingsbeek; H. Janssen, wed. Linders, zonder be roep, Gaastraat 5 van Horst; G. W. Engels, dienstknecht, Veulen H 38 van Maashees; VERTROKKEN L K L Aarts, verpleger, naar Deurne Loon F 13; A M. P. Baeten, dienstbode, naar Grubbenvorst B 9; E. A. A. Paulussen, winkeljuffrouw naar Blerick, Nieuwstraat 15; J Gielen, dienstknecht, naar Reuver; G. Gaspers en gezin, landbouwer, naar Horst F 99; J. A. Grielaars, dienstbode, naar Eindhoven; H. H. Voesten, dienstknecht, naar SambeekVortum; J. A. A. Goumans, koperslager, nsar Boxmeer, Steenstraat 72; A, M. P. Smits, dienstbode, naar Aardenhout, Koeduinscheweg 5; M G. Smits, idem; J. M. Ewals, dienstbode, naar Broek huizen C 189; A M Vollenberg, dienstbode, naar Amsterdam; A. G Stevens, idem, naar 's Hage, Stadhouderslaan 48. ROERMOND. Op de Coöp Eiermijn van Maandag was de aanvoer 6.500.000 eieren. Groote eieren van f 5 50 tot f 7 Kleine eieren van f 4 90 tot f 5 40 Eendeneieren van f 4 50 tot f 5 80 VENLO. Op de Coop. Vailingver- eeniging van Maandag waren aange voerd 2.030.000 eieren. Groote eieren van t 5 50 tot f 7.10 Kleine eieren van f 4 70 tot f 5 50 Eendeneieren van f 4.90 tot f 5 90 Ganzeneieren van f 16.tot f 20. Kippeneieren per Kg. f 0 95. Voor het opmaken van de aangiften en het bijhouden der boekhouding beveelt zich aan Schoolstraat 14. Fijma van den Munckhof. SI bevatten on; 2 Hei et Van deze m SOI in deze br nbt Door gecoi ikoc koopen w febr per Wij kunnen AG prijz Groot verbru kor Sp ia BEHA BR Vleeschstraal fEb Tel Electro en Fornuizen, houten en i om en Giervater Cultivators, alle huisht kelt ach ;etel Egf en Lage prijzen Beleeft, wai Smed door tijdig scl Gediplon iBa Markt Het goedko on lere Het betere a Ie koo| Iedere répara et u HA in kleine en op pakhui; n bi Overli Desverlanj mis zorgen. beveelt het mah schoenen «O; or NETJES d LI.

Peel en Maas | 1929 | | pagina 6