£ax<%HL „UNIQRO" Zenuwstillend zenuwtabletten Spraeten komen vroeg in Sprutol. Bij alle Drogisten. Moeders, zet op elke Veever; opgave de Paardenve RADIO |N.V. Vulkaan, Venrayl Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. snssLZJKs misTsi Districts-Arbeidsbeurs Francis Hub. De Zi 8t. Jotepl ït. P. Simple Fokver. Eei Leunen-Heityn Premieb van den Land Premiet I Wat de keur is voor het goud is de naam voor Uw aan een te sluiten over het heele lan d» maar toch moet ook volgens ons regle ment de minderheid wijken voor de meerderheid, als die voor den dag komt. Op de vierde plaats zou men veilig doen door onze Limburgsche candidaten speciaal die der vrije zetels, ook in de andere Rijkskieskringen candidaat te stellen, zooals dit thans met Bongaerts is geschied en zooals tal van andere candidaten van buiten Limburg ook hier candidaat gesteld zijn. Hebt U nog iets op te merken Het feit dat Nolens en Hermans bij enkele candidaatstelling gekozen zijn, is vrees ik, voor vele kiezers aanleiding geweest, vooral in het Zuiden, om thuis te blijven, omdat de rest der candidaten hun weinig kan schelen. Wat dunkt U van het kiesstelsel Mij dunkt dat met dit stelsel het doel bereikt is waarvoor het gemaakt is de Kath. Staatspartij te voorzien van voldoende deskundigen op de voornaam ste gebieden van regeeringszorg en voorts om de minderheden tot hun recht te laten komen. En de moeilijkheden Als het stembiljet mij beter te over zien ware geweest, zouden er minder biljetten van onwaarde geweest zijn. Trouwens in den kieskring Horst is dat niet erg geweest. Ik geloof niet dat ingrijpende wijzigingen noodig zijn, een en ander kan nog verbeterd worden. Voor de rest zal het de tweede keer van zelf beter gaan. Ik ben blij dal deze stemming tot het verleden behoort en ben den leden van onzen bond in den Statenkieskring Horst dankbaar, dat zij zoo goed meegewerkt hebben om de kiezers op te roepen en in te lichten. Laat ons nu maar ons best doen de 5 candidaten der R. K. lijst voor Lim burg op 3 Juli allen gekozen te krijgen, zonder te vreezen of zij Lim burgers zijn of niet. Ook daarvoor dient hard gewerkt te worden I Venray, 11 Mei 1929. Aanvang Zomertijd. Burgemeester en Wethouders van Ven ray biengen ter openbare kennis, dat dit jaar de vervroeging van den wettelijken tijd met een uur zal aanvangen ,op 15 Mei, ten 2 uur voormiddag. In den nacht van Dinsdag op Woensdag worden te 2 uur de openbare klokken op 3 uur gezet. Venray, 10 Mei 1929. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter voldoening aan het bepaalde bij artikel 14.2e lid, jo. artikel 12 der Drankwet ter openbare kennis, dat op heden is ingekomen eene ver klaring van Martinus van Mil, dat hij, nu eene vergunning beschikbaar is geworden, volhardt bij zijn op 2 Oct; 1919 ingediend verzoek om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein voor de benedenvoorkamer van het huis, plaatselijk gemerkt Merselo scheweg M 1, op welk verzoek toen echter afwijzend werd beschikt uit sluitend op grond, dat het wettelijk maxium aantal vergunningen voor Venray was bereikt. Binnen twee weken na dagleekening dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verleenen der vergunning schrifte lijk bezwaren indienen. Venray 4 Mei 1929 Burgemeester en Wethouders voornmd O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Muziekkiosk. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat het verboden is, rijwielen tegen de muziekkiosk te plaatsen. De kiosk is opnieuw geverfd en ernstige beschadiging kan bij plaat sing van rijwielen tegen de kiosk niet uitblijven. Ik reken er dan ook op, dal iedereen zal medewerken en dit verbod niet zal worden overtreden Venray, 10 Mei 1929 De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO Volksconcert. Morgen Zondagmiddag om 6 uur zal Venrnysch Fanfarecorps een concert geven op de Groote Markt. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de achterstaande nieuwe dienstregeling van de >Ato". MIJNHARDT'S werken zonder kramp of pijn. Doos 60cent. 667—13 Woensdag 15 Mei a.s. treedt de Zomerdienstregeling der Staatsspoor wegen in werking Op de lijn VenloNijmegen zijn geen veranderingen aangebracht. Maandagmiddag omstreeks 12 uur is in het St. Jozefsgesticht alhier brand ontstaan in de nog zoo goed als nieuwe waschinrichting, waarboven de slaap zalen der kinderen gelegen zijn. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon niet verhinderd worden, dat deze bovenverdieping door brand vernield werd. Er werden door hulpvaardige handen nog veel beddegoed en kleeren der kinderen gered, doch ook een groot gedeelte werd een prooi der vlammen. Onze kranige brandweer wistgelukkig de nabij gelegen boerderij te vi ij waren. Een en ander is verzekerd. De kinderen werden tijdens den brand reeds door de zusters van het Si Annagesticht afgehaald, waar zij voor- loopig een gsstvrij onderdak genieten. Het zoontje van den heer G. alhier had dezer dagen het ongeluk bij het spelen zoodanig te vallen, dat eer. been gebroken werd. Maandag werd alhier aanbesteed het verbouwen der woning van Dr Vercauleren, in de Groote Straat (vroegere woning Dr. Struben). Inge schreven werd als volgt: Sassen en Poels f 3737 Gebr. Oudenhoven f 3250 Verstralen en Oudenhoven f 3227 Chr. Wijnhoven f 3176 Maassen en Vollenberg f 3137 Piet Vollenberg f 3123 Piet Spee f 2950 Maandsgnamiddag zal da 2de zending uit Engeland geïmporteerde konijnen Chinchillas en Havana's alhier arriveeren. Blijkens achterstaande adverten" tie zal morgen het jaarlijksch Koning' schieten der Schutt9rij »St. Anna'' plaats hebben. Ook heeft deze vereeniging besloten deel te nemen aan de Gildefeesten te Heeze op 2de Pinksterdag en in Juli aan de groote Gildeschouw te Tilburg. Rector Frans M. H. Poels. f In het St. Joseph8ziekenhus te Heer len is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag, voorzien van de H. H Sacramenten overleden de Zeereerw. Heer Frans M H Poels, rector van het ziekenhuis aldaar. De overledene werd 18 April 1876 te Venray geboren. Priester gewijd op 23 Maart 1901 werd hij kapelaan te Baexem op 1 October 1901, rector te Castenray op 24 Maart 1903, kapelaan te Heerlen op 30 September 1911 en rector van bet St. Josephsziekenhuis aldaar op 6 September 1915. Rector Poels was o m redacteur van het Bondsblad van Jong Limburg. Wij lezen in het Limb. Dagblad het volgende artikel over Rector Poels: Met hem is heengegaan een hoogst verdienstelijk priester, een man met een nobel karakter en een gouden hart, wiens leven en verscheiden dieper ver dienden gememoreerd tot stichting en leering van de levenden. Rector Poels was uiterlijk wat stroef en had hij, die zoo muzikaal was 1 'n weinig gemoduleerde stem Hij was niet direct spraakzaam en scheen soms den indruk te wekken kortaf te zijn. Maar, die hem beter kenden, wisten ook beter. Voor de zieken is hij gedurende de 17 jaar, dat hij aan de geestelijke ge zondmaking der R.K. patiënten van het St. Jozefsziekenhuis werkte, een toegewijd vader geweest. Het rectoraat in een ziekenhuis in onze mijnstreek is geen sinecure. Er komen nog al 'ns vaak patiënten, die (om 't beeije gemoedelijk te zeggen) een geestelijk vuile wasch meebrengen, wasch van jaren her. Ze komen uit alle landen en uit alle provincies van ons land. Rector Poels echter wist vooral door zijn goedheid het vertrouwen van die patiënten te winnen. Of 't Polen waren of Duitschers, Belgen, FraDschen of Hollanders, zijn goedheid pakte hen en bewerkte, dat zij ook of tenminste gezond naar de ziel werden. En als zij dan soms stierven, dan was 't in vrede met God. Kan een Katholiek zich grooteren zegen van 'n Katholiek ziekenhuis denken Toch was Rector Poels niet iemand, die hoezeer hij ook daar, middenin het leven slaat zich in't ziekenhuis opsloot. Integendeel, bij stelde veel belang in de vragen van den dag. En als hij daarover met u sprak, dan bleek hij een onderhoudend causeur en een man van breeie eruditie. In het bijzonder interesseerde hij zich voor Gregoriaansche muziek en was 't zijn wensch deze cultuurfactor in ons Katholiek beschavingsleven tot ontwikkeling te brengen. Zijn artistiek inzicht is ook tot uiting gekomen in den bouw der prachtige kapel, in 't bezit waarvan het Zieken huis zich mag verheugen, die ëén van de prachtigste kapellen is geworden "an ons bisdom. Rector Poels wss een medelijdend mensch. Hij had medegevoel met hen, die in materieelen nood verkeerden. Velen hunner heeft hij geholpen en aan menigen armen drommel, die geen onderdak had en wien de honger plaagde, heeft hij eenige van de Acht Zaligheden in toepassing gebracht, door ze in het >Goed Kosthuis" te laten opnemen. De Rector is lang ziek geweest. Hij heeft veel geleden. In dien zin is 't goed, dat O.L H hem bij zich gehaald heeft. Vooral tijdens die ziekte is ge bleken, welke sympathie de rector in de stad, bij de leeken en bij de clergó genoot. De bezoeken werden te veel vuldig en hun aantal moest worden verminderd. Laten de velen, die hem bezocht hebben, of hem wilden bezoeken, voor hem bidden. Immers: misschien is 't zelfs voor hem, die zoo heilig afgestor ven is, goed en nuttig te bidden, opdat het Vagevuur zoo kort mogelijk voor hem zij. Gedurende de maandApril hebben zich bij de Districts-arbeidsbeurs alhier laten inschrijven 87 vrouwen en 100 mannendaarvan zijn geplaatst 60 vrouwen en 69 mannen. Aanvragen voor msnnelijke werk krachten 136 en voor vrouwelijke 110, daarvan zijn voldaan aan 69 mannelijke en 60 vrouwelijke. Examen krankzinnigenyerpleging. Door de Examen Commissie van de R. K. Gestichtsartsen vereeniging werden de overgangsexamens afgenomen in het »St. Anna" Geneeskundig Gesticht te Venray. De uitslag der gehouden examens luidt: Eerste overgangsexamen 14 candi daten. Geslaagd M. J. Boukea, M. E Geiles (Zr. Concordia), M. P. M. A Hendrikx, J. A. C. Hoppenbrouwers, H. A. Janssen, J. J. C. Maassen, M H. A. Simons, M. C. F. Somers, J. M Tenbusch, J. M. Tournier, J. H. van Wietingen, H. M. van Wietingen. Tweede overgangsexamen 7 candi daten. Geslaagd B. D. E. M Balink, N. M F van Emmerik, A. Harks, P. C M. J van Loon, V. M. C. Moors (Zr. Msximilien) A. H. M. Petera, C. A. M. Walbeek. Voetbaluitslagen. Zondag 5 Mei. D.S O. I Gennep II 1—4 Broekhuizp.nvorst D S.O. II 5—2 Donderdag 9 Mei. Boxmeer D.S.O I 3—4 D.S.O. II Swolgen 5—1 Zoo'n slechte dag als DS O. Zondag had, zoo'n goede was het j.l Donderdag. Boxmeer op eigen veld verslaan was een kranige prestatie van 't le elftal. Een bewijs dat onze jongens nog wel kunnen als de wil er maar is Dat D S.O II op eigen veld niet mak is, ondervond Swolgen, dat met een 5—1 nederlaag naar huis kon keeren Waar de reserves met verschillende invallers uitkwamen, is dit resultaat nog des te mooier. OIRLO Onder zeer talrijke blijken van belangstelling werd Donderdag het zilveren Priesterfeest gevierd van onzen beminden Pastoor, de ZeerEerw. Heer Gerards. Om 10 uur droeg Z E. een plechtige Hoogmis tot dankzegging op, hierbij geassisteerd door Pastoor Thielen uit Venray en Pastoor Schram alhier. Na het plechtig Lof werd door den Heer Th. Peters, namens de geheele parochie een cadeau aangeboden, bestaande uit eene prachtige nieuwe luidklok. Dat Pastoor Gerards nog lange jaren op dit feest moge terugzien, is voor zeker de hartewensch van al zijne Parochianen. SMAKT. Zaterdag 18 Mei a s hopen de echtelieden Alb. PhilipsenSmits den dag te herdenken, waarop zij voor vijftig jaren in het huwelijksbootje zijn getreden. Voor de Smakt is dit een zeer zeldzaam feest, wat dan ook niet onopgemerkt zal voorbijgaan. HOLTHEES. Thans is men druk bezig met het verharden van den weg SmaktHolthees. Binnenkort zal ons dorpje dus door drie grintwegen ver bonden zijn. Wegens de groote houtaanvoer aan de losplaats der halte wordt deze uitgebreid. OVERLOON. Tweede Pinksterdag zal van hier de jaarlijksche bedevaart gehouden worden naar St. Jozef op de Smakt. Onze fanfare zal aan het con cours te Oisterwijk deelnemen op Zondag 26 Mei a.s. en niet op tweede Pinksterdag zooals eerst bepaald was. De reis zal met autobussen gemaakt worden. HORST. Alhier werd opgericht mei een begin van 23 leden, een plaatselijke afdeeling der Nationale Vereeniging van Pelskonijnenfokkers. Brand. Te Siebengewald brandde de woning van Th. J. geheel af. BLERICK. De gemeenteraad heeft zooals tevens verwacht werd, besloten tot den aanleg van een los- en laadwa! nabij de Maasbrug van 100 M. lengte, volgens ontwerp-Bongaerts, Den Haag. De kostsn zullen bedragen f16000, met bestraling en kraan f 25000. In de bos8chen even buiten Blerick ontstond Zondagmiddag een boschbrand, die, aangewakkerd door den feilen wind, snel om zich heen greep. Ruim 100 H. A. bosch werd een prooi der vlammen. Boschbrand. Men meldt uit Helden-Panningen Een ernstige boschbrand is Dinsdag middag omstreeks 1 uur ontstaan in de gemeente Helden, langs de grens der gemeente Neer. Het vuur vond zijn oorsprong in de gemeente Neer en sloeg over het Af wateringskanaal naar het gebied der gemeente Helden over alwaar, naar schatting ongeveer 25 H A. dennen bosch, grootendeals eigendom van den heer Smulders te Tegelen, een prooi der vlammen werd Bosch- en heidebranden. Woensdagmiddag ontstond brand in een perceel bosschen, eigendom der Mijn Laura en Vereeniging onder de gemeente Weert. Het vuur verbreidde zich snel en circa 3 H.A. slaghout der vereeniging Eigen Erf werd een prooi der vlammen, benevens circa 15 H A. 5 en 10-jarige dennenbosschen alsmede eenige H. A. heide en struikgewas. Oorzaak onvoor zichtigheid Groote sla-aanvoer. Dat de groentencultuur onder glas vooral den laatsten lijd eene groote vlucht heeft genomen moge blijken uit het feit dat Maandag op de Venlosche Veilings Vereeniging niet minder dan 2200 kisten sla werden aangevoerd, welke alle in kassen of onder plat glas werd geteeld, hetwelk voor dit oogen- blik een respectabel aantal genoemd mag worden. Ondanks deze groote aanvoer werden goede prijzen besteed en werd tot f 15.80 p8r 100 stuks be taald. Aan de gevolgen overleden. In het St. Joseph ziekenhuis te Kerk- rade is overleden de mijnwerker M uit die gemeente, die in de Dom. mijn een stuk hout op het hoofd had gekre gen en een schedelbreuk had hekomen. M. laat een weduwe en 7 kleine kinderen na. en zenuwsterkend is de werking van 'J Glazen Buisje 75 ct Bij Apoth. en Drog Weg Nyraegen-Grave-'s Bosch. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling om de Maasbrug te Grave legen één October a.s. voor het verkeer open te stellen. Enorme brand te Rossum. In het dorp Rossum, bij Zaltbommel, is Maandagmiddag een enorme brand uitgebroken. Ruim 20 huizen zijn in de asch gelegd. De brand te Rossum. Mej. M. de Leeuw, die, zooals gemeld, bij den grooten brand welke Maandag te Rossum heeft gewoed, ernstig werd gewond, is in het Prot Ziekenhuis le 's Hertogenbosch aan de gevolgen daarvan overleden. Levenslang. De dader van den moord te Groote gast is tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Overreden en gedood. Woensdagmiddag omstreeks halféén is aan den Rijksstraatweg, te Rijsoord het 8-jarig zoontje van I. J van Ooyen, door 'n vrachtauto van de Zuurstof- fabriek te Dordrecht gegrepen en op slag gedood. Den chauffeur treft geen schuld. Binnen den tijd van een jaar zijn aan den straatweg te Rijsoord vier kinderen door auto's gedood. Maximum snelheid is hier niet aan gegeven, zoodat soms met zeer groote snelheid door Rijsoord gereden wordt. Nekkramp. Woensdagmiddag is in Huizen een 14-jarige jongen aan nekkramp over leden. Yyf misdaden op een dag. Uit Helsingfors wordt gemeld, dat in Finland in 24 uur tijds zonder eenig onderling verband vijf misdaden zijn gepleegd, waarvan drie moorden op echtgenooten. Te Helsingfors mishan delde een sergeant zijn vrouw zoo ernstig, dat zij aan de gevolgen over leed. In Uganioni vergiftigde een hotel eigenaar zijn vrouw om met een ander te kunnen trouwen Te Ostermark sloeg een man tijdens een twist zijn vrouw neer. De dader stak daarop het huis in brand, waarbij hij zelf om het leven kwam. Te Helsinki werd een man tijdens een vechtpartij gewond en te Harmo schoot een 20jarige jongeman uit jaloezie zijn meisje dood, waarop hij ook aan zijn eigen leven een einde maakte. Een ongeluksauto. Woensdagmorgen zijn op den straat weg tu88chen Emsdetten en Rheine een vrouw, haar vier dochters en nog een jong meisje door een auto overreden. Een der dochters werd op slag gedood, de twee anderen en haar vriendin zijn ernstig gewond. De moeder bleef onge deerd. De auto had kort te voren reeds 2 jongelui overreden, die eveneens zwaar gewond naar een ziekenhuis zijn ver voerd. De werkloosheid in Duitschland. De verbetering in den toestand op de Duitsche arbeidsmarkt heeft ook in de eerste week van Mei aangehouden. Dank zij het mildere weer, is de vermindering thans ook in de Oostelijke districten even groot als in het Westen In midden Duitschland is de vermin dering het sterkst geweest. Hier is he' aantal ondersteunde kostwinners met 25000 verminderd. De vermindering van de werkloosheid in den landbouw het voorjaar, koop tijdig een pot schijnt het hoogtepunt te hebben be reikt. Het aantal ondersteunde werke loozen is thans in het geheel met 1300.000, dus 53 pet. verminderd, terwijl deze vermindering in het over eenkom8tige tijdvak van verleden jaar 500.000 of 41 pet. bedroeg. Terwijl verleden jaar op 1 Mei het aantal werkloozen 729000 bedroeg, is dit thans 1.100.000. Dorp met 97 huizen door brand verwoest. Naar uit Wilna gemeld wordt, zijn in het dorp Nowosolki 97 gebouwen door een enormen brand in de asch gelegd, waardoor veel levende have en veel inboedels verloren gingen. wasehtafel of slaapkamer een doos of tube Purol, dan hebben ook Uw man en kinderen het des avonds en des morgens voor de huid en het onderhoud der handen alsmede voor haarverzorging en scheren altijd bij de hand staan BÜBS2BLIJZB SXASD VIÏBAY van 3 tot 10 Mei. GEBOREN Catharina M. P. Strijbosch, Castenray Johanna F. J. Vollebergh, Bontekoestraat Petronella J Relouw, St. Odastraat Leonardus P. W. Tan Soest, Ysselsteyn Martinus A. de Lauw, Steegsbroek Willem Chr. Swinkels, Oirlo Martinus A J. Dommeck, Overloonscheweg Josephina G. J. Kepser, Veulen Jana van Each, woonwagen Maasheescheweg Francisca J. W. Tan de Goor, Gaestraat GEHUWD: Peter J. Bonants, oud 23 jaren, landbouwer te Maashees en Josephina P. Claassen, 22 jaren, Venray. Theodor G. M. JenniskeDs, 30 jaren, landbou wer te Venray en Christina E. Willems, 24 jaren, Venray. Theodorus C. Blankendaal, 27 jaren, handels agent, Nijmegen en Elisabeth Sijbers, 27 jaren, Venray. Arnoldus H. de Ponti, 46 jaren, controleur eiermijn, Venray en Louisa H. Hovens, 44 jaren, te Tegelen. OVERLEDEN: Anna van Rodijnen. 12 jaren, Overloonscheweg Lambertus M. J. Tan den Broek, 11 jaren, Orerloonscheweg 2 patiënten St. Servatiusgesticht. Parochiekerk Morgen Zondag zal de Congregatie ter bedeTaart gaan naar Oostrum, vertrek hier uit de kerk te kwart voor acht, in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, half 3 herhalingscatechismus, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 besteld Jaarg. voor Jos. Aerts 8 uur Jaarg. voor Mathijs Derks, 7 uur Lof en Rozenkrans. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor H. Poels en Mechtildis Voesten. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2de klas voor Antoinette Jetten. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half acht leesmis, 8 uur Jaarg. voor Peter Baltissen en echtgenooten. Vrijdag half 8 leesmis. 8 uur Jaarg. voor Jan Jochijms en echtgenoote. Zaterdag vigilie voor het hoogfeest van Pink steren, geboden vasten en onthouding van vleeschspijzen, half 8 de wijding der doopvont waarna de Hoogmis, 7 uur Rozenkrans en Lof, wordt biecht gehoord van 3 tot 6 en half 7 tot half 9. A.e. Zondag collecte Voortplanting des Geloofs. Zaterdag komen de 6e en 7e klas van de jongens en 7e klas van de meisjes te biechten. Paterskerk. Zondag 5, 6 en 7 uur H.H Missen met onder richting, 8 uur Hoogmis met predicatie, om kwart over 9 H. Mis en vergadering Jonge Derde Orde en Congregatie, kwart over 4 gezongen Vespers, 5 uur Lof met Franciscaansch Kroontje Maandag feestdag v d. H. Petrus Regalatus. Volle aflaat o.g.r., 7 uur Lof met Franciscaansch Kroontje. Dinsdag 7 uur Hoogmis ter eere v d. H. Antonius, 7 uur Lof met Kroontje. Vrijdag feest v.d. H. Paschalis Baylon, Belijder onzer Orde. Volle aflaat o g.r 's avonds 7 uur Lof met Kroontje. Zaterdag feestdag van den H. Felix van Canta- licie, volle aflaat o.g.v., 7 uur beginnen de plechtigheden, waarna de Hoogmis. In de week elke avond om 7 uur de Meimaand oefeningen. Op Tweeden Pinksterdag des morgens Bede vaart der Venraysche Derde Orde naar De Smakt. St. Antonius-Patronaat. Vriendelijk verzoek om in de H. Mis van kwart over 9 ook aan den Evangeliekant plaate te nemen en wel voor in de kerk. Patronaat begint heden pas om half 6. Binnenkort komt er een nieuwe regeling. Genadekapel Oostrum. Morgen Zondag de vroegmis om 7 uur» kwart na 8 afhalen van de Congregatie van Venray, onmiddellijk na aankomst H. Mis voor deze Congregatie; om 10 uur H. Mis voor de inwoners van het Rectoraat. Woensdag bedevaart van de schoolkin deren van Castenray, waarvoor om 8 uur H. Mis. A.s. Zondag vroegmis om 7 uur, Hoog mis om half 10, om 3 uur p'echtig Lof, preek, ommegang over den vlasakker en vereering van de relikwie. Door de week H. Mis om half 8. Worden gevraagd 1 bakkersknecht 1 werkvrouw Burgerdienstmeiden v. Helmond Gezinnen voor de Philipsfabrieken 7 Boerenknechten v dadelijk Boerendienstmeiden idem burgerdienstmeiden voor dadelijk Venray, Horst, Tienray. Meisjes en jongens voor Philips fabriek Eindhoven beneden 18 jaar 1 kindermeisje, v Veoray 1 burgerdienstmeid voor Deurne 2 leerling timmerlieden 1 bakkersleerling voor Venray 2 dagmeisjes voor Venray steenfabrieksarbeiders v Venray v dadelijk en vast 2 huishoudsters 1 loopjongen voor dadelijk 1 dienstmeid of werkmeid Horst 1 jongen pl m. 17 jaar v winkel sigarenmakers voor Roermond 3 verplegers v Venray 5 metselaars 1 timmerman 1 leerling rijwielhersteller 1 leerling zetter-drukker 1 leerling car 1 boetenarbei Blede 5 sigarenmak 2 winkeljuflro 1 coifteursbec 1 burgerdient 3 Chauffeurs 1 arbeider 3 ffeek 1 boerenknecl 1 slagersleerli 3 grondwerke 0T [6 c de Heden di*pe droefhüjki door de H. stervenden, broeder, zws de Wel Rector vat Ziekenhui geboren te j| 1876 Wij beveli i overledene ii r en de gebedi i en geloovig. Roermond MARTIN WISMAfcn Venrsy HENRI itE NAERS PoBterholt MARIA t i. Venrey MATHILI Venray JAN PO El Weert JOZEF PC r, Venray JACOB F< I Heerlen, A Mi 50 >ns bij tan ge ils, en bijlen, lur- Hierbij aan hun hulp gebc het brandongi ons Maandag l.l. o* on zen oprechten EdelAchtbaren meester, den den Heer H. zijn ijverige Marechaussée gers van Venn 20 Ood vergeldi en Voor de talfan belangstelling, gelegenheid va ren jubileum als n Coöp. St. Josiaan de Hrlde, beli|ede mijn oprechten de A.s. MAANDAI gelegen ten huize van d •Tevens inning 1, 20 HE h< tal, aan Zondag 12 Mei Leunen in van 23 bij de Heide, va Keijzers te Ys ran 6-7 bij H. H en. De premie bedr 22 Zaterdag 11 ids van 7 tot 8 ee- mers te Lull; Zondag 12 Mi og- mis bij van Rhe ay. Zondag 12 fi3 tot 4 uur te Oir ds- lokaal. Premie bedraa 21

Peel en Maas | 1929 | | pagina 2