Vrouwenhanden Huiduitslag Een gewichtige taak voor alle Katholieke mannen en vrouwen. Marktberichten. Voor en uit de zakenwereld Gemengde Berichten. WEET GIJ 1 De leden der vereeniging zijn verplicht al hun stroo en aardappelen door bemiddeling der Verkoopvereeni ging St. Antonius te verkoopen. 2 Alleen zij, die zich opgeven, als lid der vereeniging van den handel in stroo en aardappelen zijn verplicht al hun stroo en aardappelen door bemid deling der Verkoopvereeniging te ver koopen, en ten derde iedereen is vrij om zijn producten door de vereeniging te doen verkoopen, doch eenmaal op gegeven artikelen moeten ook aan de vereeniging geleverd worden. De Voorzitter geeft gelegenheid aan de vergadering, om deze drie punten eens onderling te bespreken en dan zal dadelijk de beraadslaging verder worden voortgezet. De heer Thuijls vroeg of de Commis sie die deze aangelegenheid in studie had genomen geen rapport heeft uit gebracht. Ü8 Voorziler antwoordde hierop, dat de commissie de werkwijze heeft be studeerd in Helden en het gewenscht oordeelt om hier met den handel te beginnen. De vraag welke verplichtingen op de leden en op de verkoopvereeniging drukken, antwoordde de Voorzitter dat het bestuur zich voorstelt een derde van het reserve kapitaal der vereeniging zijnde f 18000, dus f 6000, voor den stroo en aardappelenhandel beschik baar te stellen. De heer Peters uit Oirlo zet nog eens nader uiteen dat de verkoopvereeniging alleen de zaak zal leiden,- doch een aparte administratie zal invoeren voor den nieuwen handel. Mogelijk zal dezelfde secretaris de administratie doen maar een aparte directeur zal waarschijnlijk wel benoemd worden. De vraag is dus thans of de vergade ring aan de op te richten handel be ginnen wil. Verschillende wegen leiden naar Rome en daarom is het best-uur ook met verschillende voorstellen ge komen. De heer Pubben zegt, dat het derde voorstel hem het meeste aanstaat, waarop de Voorzitter antwoordt, dat dit ook het liefste voorstel is van het bestuur en kan men later zien of men de zaak overeenkomstig de andere zal inkleeden. De heer Houben meent dat het beste zal slagen als alle leden alles leveren. De heer Rutten meent dat men het gemakkelijkste tot oprichting van een vereeniging zal komen als men de leden voorloopig vrij laat, doch een maal opgegeven partijen moeten ook persé geleverd worden. Immers dan alleen kan het bestuur met den groot handel in onderhandeling treden. De heer Thuijls zou alle Wen tot levering verplichten, daar anders den vrijen handel de nieuwe vereeniging gemakkelijk een spaak in het wiel kan steken. De heer Houben wijst er op dat men den groothandel toch zekerheid moet kunnen geven, van de te leveren partijen. En hij vraagt zich af hoe men die zekerheid zal kunnen geven als de leden niet verplicht zijn, te leveren. De Voorzitter meent dat men in deze discussie niet opschiet en vraagt nog maals of men met den handel kan beginnen, ja of neen. De heer van Dijk, Ysselsteyn wijst erop dat Ysselsteyn het stroo gemak kelijker in Deurne dan in Venraykan leveren, waarop de Voorzitter antwoordt dat dit onderdeel later geregeld kan worden. Met groote meerderheid van stemmen wordt er nu besloten om te beginnen en rest alleen nog de vraag of men op grondslag van het tweede of derde voorstel beginnen zal. De heer Opheij wenschle ook een woord in het midden te brengen, maar fluks ontiokte de Voorzitter aan de bel een geluid, waardoor den heer Opheij niet te verstaan was en merkte de Voorzitter op, dat Opheij als zijnde geen lid, in deze vergadering het woord niet kon voeren. De heer Asselberghs dringt er op aan, dat het bestuur een der twee voorstellen, als het beste zal aanwijzen. De heer Thuijls zou over veertien dagen in een nieuwe vergadering de handelspolitiek der nieuwe vereeniging willen bepalen. De Voorzitter wijst erop dat vrije levering het meest aanbeveling zal verdienen, waarop de heer Pubben waarschuwt voor komende ontgooche lingen en het voorstel van den heer Thuijls steunt. De heer Steeghs, Castenray, vraagt het vertrouwen der leden in het bestuur en zegt dat de nieuwe vereeniging weldra zal bewijzen in een behoefte te Ziet gij ouder uit dan gij zijt? Slechte spijsverte ring. verstopping, maagkwalen enz., werken nadeelig op uw humeur en ge stel. Foster's Maag- pillen zijn een zacht- werkend laxeermid del. dat uw kwaal doet verdwijnen. Foster's MaagpiiSen Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. voorzien, en zal groeien en bloeien tot welzijn der boeren. Begonnen met vrije levering zal men later gemakkelijk verplichte levering kunnen invoeren. De Voorzitter wijst erop, dat men in Helden ook met vrije levering begonnen is, en dat men daarbij zeer wel gevaren is, waarna de vergadering met meer derheid van stemmen besloot met de vrije levering te beginnen en het risico te doen dragen door de Verkoopver., waarop de Voorzitter nog antwoordt dat men er voor waken zal, dat eventueel verlies niet boven een derde deel van het reservefonds der Vereeniging zal uitgaan. Verder deelde de Voorzitter nog mede dat aan de beurt van aftreding zijn de navolgendeheeren,dieallen herkiesbaar zijn Steeghs, Castenray, Reijnen, Blitters- wijk, Muijsers, Merselo en Goemans, Oostrum. Op de sfdeelingsvergaderingen moet hierover gestemd worden. Op 22 Mei zal te Zulphen een varkensfokdag gehouden worden, waarvan het bestuur een bezoek daar van ten zeerste aanraadt. Zouden de leden er heen willen dan verzoekt hij daarvan opgave te doen aan den Secretaris, die dan voor een gezel» schapskaart als zijnde de goedkoopste reisgelegenheid zal zorgen Hierna sloot de Voorzitter de vergadering met gebed welke door de schoonmaak ruw, rood of beschadigd zijn, worden weder gaaf, zacht en blank door Doos 30 en 60, tube 80 ct Op 5 Mei Ier stembus in de Katholieke Kiesyereeniging. Op Zondag 5 Mei staan de leden van alle Kath. Kiesvereenigingen des lands dus voor den gewichtigen plicht, om de candidaten te kiezen, welke Katho» iiek Nederland in de Tweede Kamer zullen vertegenwoordigen in de eerst» volgende vierjarige wetgevende periode, welke den derden Dinsdag in Sept. a.s een aanvang zal nemen. Wij, leden der Limburgsche Kies» vereenigingen, stellen dus bij deze stemming de lijst van tien candidaten vast, welke bij de officieels verkiezing op 8 Juli a.s. zal staan op het groote Limburgsche stembiljet, in concurrentie met die van tienlallen andere partijen, waarvan er zoovele Limburg geen goed hart toedragen, maar die toch een poging komen wagen, om te hengelen naar de stemmen ook van Limburgs Katholieken. Het zijn die van partijen die door andere beginselen worden geleid en meestal vijandig staan tegen» over ons, Katholieken Tegen hen strijden wij den politieken strijd, en wij moeten dus ook daarom zorgen zoo goed mogelijk gewapend in het vuur te kunnen gaan, op de eerste plaats derhalve ons best doen, dat onze can» didatenlijst er zoo degelijk mogelijk uit ziet. Wij staan Zondag 5 Mei voor een buitengewoon gewichtig werk, voor een keuze, waarin onze groote belangen ons leiding moeten geven. We hebben rekening te houden met de algemeene belangen van land en volk, maar ook met ons Katholiek belang, niet het minst ook met de belangen van Lim» burg, dat geroepen wordt zelf zijn afgevaardigden te kiezen. We behoeven daarbij speciale belangen niet uit het oog te verliezen ook onze eigen denk» beelden op maatschappelijk terrein behoeven we niet te verloochenen, maar als redelijke menschen moeten wij het zwaarst laten wegen wat het zwaarst en gewichtigst is. Al die belangen, welke wij noemden, eischen van ons, dat Limburg in de Tweede Kamer waardig vertegenwoor digd worde, door mannen, waarvan elkeen zal moeten zeggenhij is het waardig om in 's lands vergaderzaal onze katholieke provincie te vertegen» woordigen, waardig door zijn katholi» cileit en door zijn bekwaamheid tevens, hetzij hij aanbevolen wordt als deskun» dige op een bspaald terréin (voor een kwaliteitszetel), hetzij voor een vrije plaats. De uitgebreide candidatenlijst wijst een voldoend aantal candidaten ook een voldoend aantal Limburgsche candidaten aan, om iedereen in staat te stellen een goede k«uze te kunnen doen. Onze Limburgsche Bondsvergadering heeft daarenboven volgens het regie» ment voor het doen der keuze een advies gegeven. Over het geven van zulk een advies is in het verleden wel een critiek geoefend. Maar men heeft nooit het feit weg kunnen redeneeren, dat velen voorlichting verlangen en beoefenen, Men tilie deze zaak overigens niet te zwaar. Niemand is verplicht het advies te volgen. Maar ook hier moeten we handelen, zooals van een verstandige en ernstige man of vrouw mag worden verwacht, en dat is in dit geval, dat van hen, die van het door onze ver» trouwensmannen, voorgelicht door het Bondsbestuur, met groote meerderheid gegeven advies wil afwijken verlangd mag worden, dat bij dit niet doet zonder daarvoor gewichte redenen te hebben. Iedereen make dit uit voor zich zelf met zijn opvattingen van plicht en karakter. De geadviseerde candidaten zijn In vak No. 1 van het slembiljet Mr. L. F. H. Regout, als plaatsvervan ger voor den kwaliteitszetel voor deskundige op het gebied van inter nationale vraagstukken. In vak No. 3: het Kamerlid J. J. G Ament, als candidaat voor den zetel van deskundige op het gebied van landbouwzaken en het landbouwers vraagstukken, en alszijn plaatsvervan ger H. H. Trienekens In het vak met de nummers 4 en 5 (candidaten voor de vrije plaatsen): oud-minister Ir. M. C E Bongaerts en als zijn plaatsvervanger Mr. P. W. H Truijen. Van de twee vrije plaatsen, waarop gerekend wordt, zijn door de Bonds» vergadering slechts voor den eersten vrijen zetel één candidaat en zijn plaatsvervanger geadviseerd. Om geldig te stemmen is men echter verplicht nog één candidaat en één plaatsvervanger te stemmen. Elk lid der Kiesvereeniging kieze hiervoor een candidaat en een plaats» vervanger, die hem het waardigst voor» komen voor het gewichtige Kamerlid» maatschap en waarvan hij voor het belang van land en gewest het meest meent te mogen verwachten. Vestigen wij er nog eens de aandacht op, dat op Dr. Nolens, Henri Hermans en zijn plaatsvervanger J. Maenen niet meer böhoeft te worden gestemd, omdat deze bij enkele candidaatstelling ge» kozen zijn. Hunne namen komen daarom op het stembiljet niet voor. Verder zij nog medegedeeld, dat de Limburgsche leder der Kiesvereeniging zelve uitmaken, wie gekozen worden voor de drie kwaliteitszetels; van internationaleaangelegenheden, arbeids zaken en landbouwzaken. Op de candidaturen voor de vrije plaatsen kan ook invloed worden uit» geoefend door andere kieskringen. De candidaten voor deze plaatsen konden immers in verschillende kieskringen tegelijk worden gesteld. Maar ook een candidaat voor een vrije plaats kan bij de officieele stemming van 3/ulimaar in één kieskring (of in een combinatie van samengevoegde kieskringen) op het stembiljet komen te staan en wel in dien kieskring, waarin hij proceots» gewijze in verhouding tot het aantal in een kieskring uitgebrachte stemmen, het grootst aantal stemmen heeft behaald. Maar over die berekening van den uitslag der stemming van Zondag 5 Mei behoeven wij thans ons hoofd niet te breken. Het parool is thans te zorgen, dat alle leden der Kath. Kiesvereenigingen, mannen en vrouwen op Zondag 5 Mei aan de stemming deelnemen, opdat de uitspraak van dier. dag met recht die van Katholiek Limburg kan genoemd worden, waaraan hetKatholieke Lim» burgsche volk in al zijn geledingen heeft medegewerkt. ROELAND. Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeepdroog dan voor zichtig af en doe er wat Purol op. Herhaal dit eiken dag, zoo lang het noodig is. Wat elke maand te doen geeft (Ie helft Mei.) In den groententuin zijn nu veel werkzaamheden. Het onkruid begint thans welig te groeien en men moet er spoedig bij zijn het te vernietigen. In alle bedden, die in Maart gezaaid zijn, zooals schorseneeren, wortelen, kool, enz. ('t zal nu in vele tuinen wel wat later geworden zijn) zal het voor den dag komen, en is het goed die bedden zoodra mogelijk te wieden. Want is men er niet op lijd bij, en krijgt het onkruid de overhand dan zullen de vruchten er veel ouder lijden wanneer het onkruid grooter wordt. Men trekt dan ook zoo licht de planjes op wat vooral bij zonnig weer zeer nadeelig is. Ook zal het land da* al eenigen tijd gespit heeft gelegen, groen worden. Dit kan nu worden geschoffeld, bij zonnig weer is 't onmruid spoedig dood wanneer het losgemaakt wordt Met dit land wordt bedoeld het kool- en boonenland, en dit kan schoon en zuiver zijn, wanneer men de groenten- soorten in den grond wil brengen. Voor nachtvorsten blijven we ook in deze maand nog op onze hoede. Al schijnt de zon lekker warm, zoodat men zou denken't is zomer, dan mogen we hierop niet vertrouwen. 't Is bekend, dat de z.g n. IJsheiligen ia de nachten van 10 tot 13 Mei nog leelijk kunnen huishouden. De heilige Mamertus en zijn kameraden Pancra- tiu8 en Servatius zetten overdag vaak een vroolijk, zonnig gezicht, maar 's nachts daarop bereiden' ze ons vaak een leelijke teleurstelling door aard appels, boonen, enz. bij den grond te doen afvriezen. Men zij dus niet te vroeg met het poten der boonen, deze hebben nog volop den groeitijd voor zich. Voor de »aardigheid", zooals men dat noemt, kan men een deel wat vroeg leggen staan die er dan mooi op, dan dekke men ze 's avonds, als de lucht helder is en dus vorst dreigt, met een bloempot, 't Komt vaak genoeg voor, dat reeds een eind in Mei de boonen, te groot reeds om er nog een bloempot over heen te zetten, des nachts be vriezen. Men haaste zich dus niet te zeer. Verzuim niet uw erwten op tijd aan te binden. Vooral als het hoog opschie tende soorten zijn, moeten ze geholpen worden om aan de rijsen te blijven. Er wordt dan dun wit kstoen of dun touw, wat wel het verkieslijkste is, langs gespannen Men moet hier niet te lang mee wachten, want met een hevigen wind kunnen ze dubbel slaan, zoodat de stengels geknakt worden, waardoor ze veel te Jijden zouden hebben en beschadigd worden. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten75 ct Bij Apoth. en Drogisten ROERMOND. Op de Goöp Eiermijn van Maandag was de aanvoer 6 600.000 eieren. Groote eieren van f 5 30 tot f 7. Kleine eieren van f 4 50 tot f 5.20 Eendeneieren van f 4 60 tot f 5 70 VENLO. Op de Goop. Veilingver- eeniging van Maandag waren aange voerd 2.125.000 eieren. Groote eieren van t 5 50 tot f 6 60 Kleine eieren van f 4 70 tot f 5 40 Eendeneieren van f 5.tot f 6.20 Ganzeneieren van f 18.10 Kippeneieren per Kg. f 0 90 Wanneer iemand zich zelf overdreven in de hoogte steekt om wat hij bereikt heeft, is dit een vrij zeker teeken, dat hij weinig meer tot stand zal brengen. De man, die probeert maar niet slaagt, wordt altijd gehoond door dengeen, die nooit probeert. Wie betaalt uw advertenties Gij, wanneer gij slecht adverteert, uw con current, wanneer ge goed adverteert. Lach en de wereld lacht met u mee: huil en de wereld lacht u uit. Er zijn twee soorten moed de moed van den buldog en de moed van den man, wiens wilskracht sterker is dan zijn vrees. Dat is de hoogste soort moedbevreesd ts zijn en door te zetten. Gij moet u iederen dag, wanneer ge aan het werk gaat voornemen »Ik moet wat opbouwen of helpen opbou wen" en in dien geest ook handelen Er hebben zoo weinig menschen succes in hst leven, omdat zoo weinig menschen den lakt bezitten met alle menschen om te springen. Een dwaas is kenbaar aan zes dingen: woede zonder reden, praten zonder voordeel, verandering zonder vooruit gang, informeeren zonder doel, vertrou wen stellen in een vreemde en het zien van een vriend in een vijand. Sommige menschen kunnen nooit gelukkig zijn zonder iets te verlangen, dat zij r.iet hebben. In hun karakter echter schuilt de fout. Zij kunnen evenmin hun begeerte bevredigen door te krijgen wat zij wenschen als zij hun dorst kunnen lesschen door zout water te drinken Winst is product van den arbeid plus kapitaal maal leiding. De eerste kunt gij huren. De laatste is een gave, die niet te koop is. Verloren tijd is het eenige ding, dat nooit kan worden hersteld. Men kan een vriend verliezen en weer herwin nen, geld kwijtraken en het terug verdienen, een ontglipte mooie kans kan terugkomen, maar de uren, in ledigheid voorbijgegaan, kunnen nooit herkregen worden om ze voor nuttige doeleinden aan te wenden. dal, de zee per jaar voor een waarde van meer dan f 2i/« milliard aan voedingsmiddelen opbrengt? dat het brouwen reeds bekend was 7000 jaar voor Christus, bij de bewoners van de valleien van Tigris en Euphrates? dat een dronkaard vaak een man is, die getracht heeft matig te blijven dat niemand het recht heeft zich genot te verschaffen, als hij daardoor anderen verdriet en smart veroorzaakt? dat een der eerste eischen voor een gelukkig huwelijk is, een goed humeur? dat er in ons land over 19271928 177 457 personen in de vermogens belasting aangeslagen zijn dat zij totaal 13 371000 gulden aan verm. bei. hebban betaald over een vermogen van 14 073 000 000? dat er 1239 gelukkigen zijn wier vermogen meer bedraagt dan f 1000.000? dat de import in Nederland over 1928 2 684 000.000 gulden, en de export 1 986.000.000 gulden bedroeg, zoodat het percentage van de import gedekt door de export 73 6 pCt bedroeg terwijl dit in 1920 slechts 51 pCt was? dat men in Australië 130 K.G. vleesch gebruikt per hoofd en per jaar dat dit in Amerika 70, Engeland 59, Duilschland 47, Nederland 33, Noor wegen 29, Rumenië 23 en Rusland 18 kilo's bedraagt dat daaruit blijkt dat het Angelsak sische ras het meeste, het Slavische ras het minste vleesch eet, terwijl het Germaansche ras in dit opzicht in het midden staat. Pelskon jjnenfokkers. In »De Klein Veeteelt" van 18 April 1929 lezen wij onder de rubriek Vragen, beantwoord door K. Steenhuis. H. G. te E. vraagt of het overweging verdient zich als pslsfokker aan te sluiten bij de »N. V. P." (Nationale Vereeniging van Pelskonijnenfokkers) welks onlangs te 's Hertogenbosch is opgericht ANTWOORD Zeer zeker. Ons zijn indertijd toegezonden de verschillende bescheiden, waarin uiteengezel wordt, welk doel deze vereeniging beoogt. Uit alles blijkt, dat men het goede voor de nutfokkers wil zoeken 1 Zulk een lichaam is inderdaad noodig, boog noodig. Men kan de nutfok wel gaan vijzelen, maar als het niet betert, dan voorheen zou worden met de prijzen der vellen, was resultaat van de pels fokkerij dan allerbedroevendst. Ook voor het vleesch, dat in het begserens waardige huidje is vervat, moet een goed afzetgebied worden gevonden, zal althans de fokkerij in deze richting rendabel kunnen zijn. Dat onderdeel der beweging heeft de N. V. P. ook op haar program geplaatst. Of men. nu direct door aansluiting hierbij, duizenden guldens zal kunnen verdienen, zooals u dat waagt te vragen, is een vraag, die maar niet aanstonds met »ja" kan worden beantwoord. Dat is toch ook niet noodig, geachte vraag steller Ook deze vereeniging zal in den eersten tijd van haar bestaan met moeilijkheden te kampen hebben, en wel voornamelijk hiermedemet het ongeduld van haar leden I Een zoo gewichtig ding als het zoeken van een allervoordeeligst afzet-terrein van het geheele konijnenproduct is niet in een vloek en een zucht in orde. Geeft het Bestuur den tijd daarvoor en alles komt in orde. De namen van de man nen, die de leiding hebben, waarborgen ons, dat de zaak tot een goed einde gebracht zal worden en dat voor de leden gedaan zal worden, wat maar kan 1 Aansluiting dringend aanbevolen 11 dat het met de harten gaat als met de bloemen dat zij zich sluiten voor den guren wind en zich openen voor de zonne stralen Prinses Juliana twintig jaar. Prinses Juliana is Dinsdag twintig jaar geworden. Dr. Schaepmanfonds. De opbrengst in Limburg. In de dezer dagen te Roermond ge houden vergadering van het Kring Comité Limburg van het Dr. Scheep manfonds werd de stand van zaken nagegaan met betrekking tot de reeds met de inzameling bereikte resultaten en het verloop der actie in de plaatsen, waar deze inzameling nog niet geheel geëindigd is. Geconstateerd kan worden, dat op het oogenblik, met inbegrip der recht streeks bij het Centraal Comité van Actie uit deze provincie ontvangst bij dragen door Limburg rond f 70 000 is bijeengebracht volgens de berekening van het Partijbestuur, naar den maat staf van f 1 per katholieke stem, wordt van deze provincie dus thans nog ongeveer eenzelfde bedrag verwacht Maatregelen werden besproken om te bereiken dat de plaatsen, waar nog steeds geen inzameling voor het Dr. Schaepmanfonds werd gehouden en die geleidelijk tot de uitzonderingen zijn gaan behooren, nog vóór den afloop der Kamerverkiezing tot het organiseeren eener inzameling zullen overgaan. Voorts stelt het Comité zich voor te bereiken, dat in alle plaatsen, waarde inzameling is beëindigd, in den loop der maand Juni a.s. medailledagen zullen worden gehouden tot het ver koopen der Schaepmanmedailles. Ten slotte zal aan de plaatselijke afdeeiingen eene aansporing worden gericht tot het verkoopen, ten bate van het Dr. Schaepmanfonds, van de film- boekjes, behoorende bij de R. K. Propa gandafilm 1929. Uit den trein gevallen Bij aankomst van een trein te America op Zaterdagnam. 9.13 uur werd er door een reiziger de opmerkzaamheid op gevestigd, leen uit den l, tt Helenaveen ^at geval kon zi,n de stond. Hetvi haas heid toen u,pé o een zakje )nmi liet de hi r8 zi, zoons en d hars inspecteeren jig verleenen. P n8ke gewekt en n zoel de lijn af. [e;n 1; Vissers stof et pe opdracht goe,nIai te rijden to Der regelen we 8 be Ongeveer bij e0n aangetroffen |jjD| zich de t- )0 m bloedend as verw klaagde over 5n ac Hij verkli r0in gevallen, dot niet wat de oorz rerd trein meegen |ena vervolgens n Station V wari om te zo moes! politie. Later ble nkte VV v. G. me;|o. Door het en v haltechef Vi n8pe van den spoo |0em sonen is hier pen 1 Maandagav n0n< uitgebroken i nen firma L v. B fabrikanten tt In een zijnen door Met verschilder weer werd he d< uitbreiding wt,( De magaziji De schade f 15.000. Verzekering Eei Onder de nzegt' hou' de aai de. wij diei 'iB Brabantsche volgende ontbi dat de nie N. V. Stoomt Helmond, schiLe U heeft; dat de reis duurt 53 min de reis van H int 1 Bc minuten waanjtbei H< dat men vair 60 ct. betaalt dat deze belang" de brandschatten; dat integen busdienst He o' het traject van van 45 ct., wal de dienst presteert. Men meldt Omtrent de de Maas, ondeiond vernemen eeü zekere P. gedomicilieerd fe n ssie Het bouwen voor rekening Steyl is opgei, Tegelen voor R. K. Gym me Naar de Ma tal kort op verzi w. Ur8ulinen wor|d t van het R. K. naast de St. Berg en Dal Ni t op orp< ulie dl tan he van ij erk geb lv Wi De minister 1, heeft aan dei lei Kamer doen t< ex< van het ontwer beal winkels, zooajni daarvan bij winkelsluitingajroei bevorderen. Het stuk H omi edei ;ke: ito eei ei erd h Ie na ooi der ii de ee

Peel en Maas | 1929 | | pagina 6